Prins Paul zet eerste spade 'Koeter' achter d'n tap Nieuwe krant in Venray Uitslag Grote Optocht '93- Kinderoptocht houdt het droog Prins Peter verrast met 'Peel en Waals' MAAS Donderdag 25 februari - Pagina 5 De totale uitslag van de carnavalsoptocht van afgelopen dinsdag is als volgt: Eenlingen/Paren 1. Chipsendealer 199 p. 2. Wei laote os nie ien de val lokke 189 p. 3. N.N. 187 p. Kleine groepen 1. De Stieve 200 p. 2. De Venrodse raod van XI het gen nar 196 p. 3. Speuldoeës 193 p. 4. Paal in eters 185) p. 5. Het bloemetje 174 p. 6. Weqj gon op d'n Boerentoer 171 p. 6. Umgedraeid kan ok 171 p. 8. Mit zang en neut 188 p. 8. Neutjes drie 188 p. Middelgroepen 1. Weej halde de kop (nog) baove water 208 p. 2. Sprookje of waorheid 202 p. 3. Pleinsenius 194 p. 4. Bieëstig goed 188 p. 5. Achter de wolken schynt de zon 187 p. 6. Weej zuuke iets 183 p. 7. In-fusie 181 p. 8. Dees daag loeëpe vur os op rollekes 180 p. 9. Wie wil os wasse 177 p. 10. Luuster Elkes 175 p. Grote groepen 1. Drie daag hondsdol 231 p. 2. Geen Peter-leven maar een hazenleven 193 p. 3. Vrowke ut is vastelaovend 192 p. 4. Prins Peter presentiert VMK van alle kanten 191 p. 5. Weej zien van de Prins van Oratye(straot) 190 p. 6. Mit doen is un fluitje van enne cent 187 p. 6. Wette gillie ut al 187 p. 8. Weej neuze mar wat rond 181 p. 9. Blief nie op ow krent zitte 177 p. 10. De marine kump 178.5 p. 11. Weej neuze ien ut rond 172 p. 12. Prominenten onderweg 171 p. 13. Moj zat 170 p. 14. Goud van Oud Show Zuutjes An 188 p. Praalwagens 1. Weej gon drie daag uut os dak 208 p. 2. Negel mit köp slaon 2(Hi p. 3. De vrouwvriendelijke bodemloze put 203 p. 4. Boerebrullefl ien Mersele 194 p. 5. Weej schiete d'r drie daag op los 185 p. 6. Tbepen 179 p. 7. Nooit Gedacht 177 p. 8. Ge wet noëit hoe enne Spurriemök enne... 172 p. 9. Uitbreiding Wykcentrum 170 p. 10. Vliegveld De Peel 159 p. 11. Country en Western 151 p. 12. Handboogsport 141 p. Grote Muziekgezelschappen 1. Fhnfare St. Oda 200.5 p. 2. Harmonie Sub Matris Tutela 199 p. 3. Harmonie Euterpe 186 p. 4. MMMSK SL Petrus Banden 183 p. 5. Plaarzèk 172 p. 6. Fanfare De Peelklank 169 p. 7. Fanfare Ons Genoegen 188 p. 8. Harmonie St. Catharina 159 p. Jeugdprinsenwagens 1. Oostrum 193 p. 2. Casten ray 183 p. 3. Ysselsteyn 182 p. 4. Leunen 179 p. 5. Venray 177.5 p. 6. Heide 177 p. 7. Merselo 187 p. Prinsenwagens 1. Veulen 232/) p. 2. Oostrum 217 p. 3. Leunen 203 p. 4. Ysselsteyn '200.5 p. 5. Venray 192,5 p. 6. Merselo 182 p. 7. Oirlo 169 p. 1 Dartele Veule won opnieuw de Piêlhaascup met een schitterende wagen. Afgelopen zaterdag heeft prins Paul I van de Merselse Zagewetters symbolisch het startsein gegeven voor de reconstructie van het dorpsplein. Hij deed dat heel mo dem met behulp van een bulldozer, die hem daarna nog eventjes boven het plein verhief. By deze gelegen heid werd ook nog de aandacht ge vraagd voor de leefbaarheid in het Venrayse kerkdorp. De handeling van prins Paul I komt enkele weken voor de daad werkelijke start van de reconstruc tie. Het dorpsplein krijgt onder meer een podium, speeltoestellen en picknickbanken. Het podium kan worden overkapt door een ten tachtige constructie. De Venrayse industrieel ontwerper Hans v.d. Sterren heeft die oplossing be dacht. Het nieuwe plein moet voor de Muziekfeesten in mei klaar zijn. Drie inbraken opgelost Met de aanhouding van een 20-jarige Venraynaar heeft de poli tie een drietal inbraken in een be drijf aan de Stationsweg opgelost De man, die voor een schoonmaak bedrijf in het pand werkte, heeft be kend in de maanden oktober en november drie keer geld en goede ren te hebben weggehaald uit het bedrijf. In totaal ging het een aantal pakken koffie, een fototoestel, een antwoordapparaat en 9000 gulden. Dirkeren. zoals hier op de foto. en De Sprank waren geliefde onderwerpen tijdens de carnavalsoptocht. Bezoekers van café 't Upke kon den afgelopen dinsdag hun burge meester zien "beunhazen". Jos Waals, tydelyk uit z'n ambt gezet en door vervanger Peter I zaterdag voorzien van de bynaam 'Koeter', nam de honneurs waar voor Rien Min. De tapvrouw van 't Upke werd zoals bekend die middag op de fietsstang van boer Theo Jacobs ge- jagen. Omdat de zaken ook tydens de boerebruiloft gewoon doorgaan had Rien voor waardige vervangers gezorgd. Naast Jos Waals stond voorzitter Lei Janssen van de Piël- haas de gasten van bier te voorzien. De heren controleerden regelmatig hun produkt op kwaliteit Een 30-jarige inwoner werd in een supermarkt betrapt toen hy voor een bedrag van 65.- goederen wilde meenemen zonder te betalen. De man werd aan de politie overge leverd. Wonder boven wonder hebben de kinderen het afgelopen zonder droog gehouden en hadden de geza menlijke weermannen het dus - gelukkig- weer mis. Bleef het ergste de jeugd bespaard, koud was het evengoed voor deelnemers en pu bliek. Petje af dus voor de Venrayse jeugd. De kinderoptocht van de Haze- keutel was dit jaar wel aan de korte kant. Vooraf hadden zich ruim twintig groepen, groepjes en een lingen opgegeven. Normaliter komt daar nog een behoorlijk aantal da- ginschryvers by. Waarschynlyk door het slechte weer zijn die late roepingen dit jaar thuisgebleven. Het bleef dus by 22 deelnemers, in clusief de prinsewagen van Bart II. De kinderoptocht vormde een kleurryk lint dat vanaf de Pa- tersstraat via de G rote straat de Gro te Markt optrok. Vandaar ging de ronde verder via Hoenderstraat en Langeweg over de Merseloseweg naar de tent op het Schouwburg plein. Daar had zich veel publiek verzameld en zorgde joekskapel 'de Plaarzek' voor extra sfeer. Dankzy de gigantische tenten is de vlakte voor de schouwburg gelukkig een beetje gevuld. Op het bordes van het oude raadhuis stond prins Peter met z'n gevolg. Het bemoedigende commentaar van de 'grote prins' voor de kleine camavalisten gaf ex tra sju aan de optocht In elk geval een aardig idee dat komende jaren navolging verdient De jury had het dit jaar relatief gemakkelyk, want door het geringe aantal deelnemers viel by na nie mand buiten de prijzen. Dat kan weer een stimulans zyn voor de jeugd om komende jaren massaal mee te doen aan de optocht van de Hazekeutel. De organisatie beseft dat het weer toch steeds een belan grijke, maar onberekenbare factor blyft Schynt volgend jaar de zon, ziet de kinderoptocht van de Haze keutel er ook qua lengte er weer een stuk zonniger uit. Uitslag: De Peel en Maas Wisseltrofee ging voor de derde keer naar jeugdclub 'de Springplank' en de beker blijft dus daar in de prijzen kast. De ver dere uitslag van de kinderoptocht 1993: Eenlingen en duo's: 1. Mien Dob belsteen; 2. Weej Wille wel; 3. De Sprank. Kleine groepen: 1. Overbodig; 2. Lieveheersbeestjes; 3. Baby boom. Grote groepen: 1. centrum auto- verkier(d); 2. Goed gemutst; 3. Ki osk kids. Wagens: 1. Prins Landweert. 2. Cowboys en indianen. Sinds afgelopen zaterdag heeft Venray er een nieuwe krant by': 'Peel en Waals'. Een 'waekblad vur Venrojse aegewieze', uitgegeven door het prinselyk trio. De honder den genodigden uit kerkdorpen en Venray-kom kregen bij de installa tie van 5x11 Piëlhaasprins gratis een exemplaar mee. De overhandiging van 'Peel en Waals' was één van de hoogtepun ten in het programma rondom de officiële sleuteloverdracht door B en W aan prins carnaval. Omdat 'Peel en Waals' een beperkte oplage heeft en eenmalig(?) wordt uitgege ven, een greep uit de inhoud. De krant bestaat uit een 'gewone' Peel en Maas met een aangepaste voorpagina. Op die voorpagina drie berichten. Hoofdredacteur 'Koeter' Waals deelt mee waarom hy beslo ten heefl zelf maar de pen ter hand te nemen. Daarnaast een oproep van dezelfde burgervader, die een joekskapel wil oprichten en de krant opent met het nieuws dat 'Koeter' -de nieuwe bijnaam voor Jos Waals- de schouwburg heeft ver kocht aan de Raad van Elf. Voor f 11,11 én de toezegging dat 'Koeter' met vastelaovend in het zog van de raad mag 'meehobbelen'. Verder verliep de installatie van de prins traditioneel. Humoristi sche speeches van burgemeester Waals, vorst Huub -of is het nou HUB?-, de regerende prins en Hay Philipsen namens de kerkdorpen. Prins Peter had een deel van z'n? speech op muziek gezet en vorst Hay nam afscheid met een 'ouder wetse' bijdrage. Het is te hopen dat de kerkdorpen een gevat spreker van hetzelfde kaliber achter de hand hebben. Zo niet, dan moeten ze ook komende jaren nog maar eens in Casten ray te rade gaan. Jong en oud las afgelopen zaterdag vol interesse het eerste (en laatste?) nummer van Peel en Waals. "Mit de boerebrullefl motie ien de poerde poep gon staon" is een regel uil een bekend Venrays carnavalsliedje Joekskapel De Plaarzek dacht daar dinsdag echter anders over.... Voor I'eter. Cor en Frans kwam er afgelopen dinsdag een voorlopig einde aan de Vastelaovend 1993. In november staan ze weer volop in de belang stelling tijdens het 5x11 feest van de Piêlhaas.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5