Schouwburgnieuws Verstandelijk gehandicapte mensen krijgen zorg op maat morgana Doe mee met het Literair Café Europa: gemeenschap over grenzen heen? INGEZONDEN Medisch Centrum in Ysselsteyn u wrijft uw ogen uit... AGENDA J Geslaagd WAO VAN SOEST Bibliotheek- nieuws •aginaj PEEL en maas Donderdag 25 februari - Pagina 3 Literair café Venray-regio \fcndaag de 2e opgave in onze wedstrijd in het herkennen van dichtre- els. Deze maand een wat makkelijkere opdracht. Wie is de auteur van onderstaande versregels en wat is de titel van het gedicht, waaruit de dichtregels afkomstig zyn? Veel zoekplezier en leesge not by uw pogingen onderstaand citaat thuis te brengen. Ik zou een dag uit vissen, ik voelde mij moedeloos, jk maakte tussen de lissen nirf de hand een wak in het kroos. Inzendingen voor vrijdag 12 maart sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. Sukses met deze opgave! En dan nu de oplossing van het vraagstuk van vorige maand. Niemand had de oplossing goed en toch was het de 'Prins der Nederlandse dichters' A. Roland Holst zelf die deze strofe schreef in zyn 'Sneeuwliecije' dat hier onder volledig wordt geciteerd. Het is een vroege 'Roland Holst', waarin een verstilde weemoed aanwezig is, die in later werk verhevigd leidt tot heim wee naar de voortijd. Vorige keer las u de 2e strofe van 'Sneeuwlie<ye' uit "Verzen' de Ie dicht bundel van Adriaan Roland Holst, nu volgt het hele gedicht: Sneeuwliedje De sneeuw daalt dwarrelend en zacht dooi' de avond neer in de oude straat, en 't is of tijd als een dioaze klacht verstilt, en mij in mijm'ring laat 't Is of een wonder hymen kan gewoon, als in een mijmering; als 't naadren van een oude man met een lachend kind door de schemering... oj om de hoek van de avondstraat mar de muurlantaarn door 't sneeuwen licht jij komen zal of te wachten staat een kalme lach op je gezicht Door de avond die sneeuw, die dromenvaL. o, Tc dwaal nu door een wonderrijk-- weüicht dat je niet komen zal, maar juist dat is zo xvonderlijk. Ik weet wel dat je niet wachten zal mar de muurlantaarn in 't sneeuwen brandt en toch, in der vlokken zachte val zal ik je zoeken, even, want l lijkt zo of een wonder komen kan gewoon, als in een mijmering, gewoon, als een oude lome man met een lachend kind door de schemering. Gedurende de komende periode zal er elke 4e donderdag van de maand een citaat van een of meer dichtregels verschijnen in Peel en Maas. Per keer vallen er 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste titel van het gedicht (korrekt gespeld) en 5 voor de juiste naam van de dichter. Elke maand wordt het klassement gepubliceerd van de top van de wedstrijdladder. Wie uiteindelijk in december 1993 de meeste punten behaald, ontvangt daarvoor een prijs. Alhoewel dat een leuke bij komstigheid is, gaat het u en ons natuurlijk om 'de geur van hoger honing'. Voor minimaal ƒ10,- per jaar kunt u donateur worden van het Literair Ca fé Venray-regio. U kunt hiervoor en verdere informatie over het werk van de Stichting terecht bij Harry Theunissen, Rochusstraat 1, Venray. Ttele- foon 82948. Eerstkomende aktiviteit: 5 maart a.s. HERMINE DE GRAAF, om 20.30 uur in de Volle Maan, Venray. Landelijke vastenaktie in Noord-Limburg Waarom juist nu. in 1993, de Europese Gemeenschap als thema voor de campagne van de Vastenaktie? Europa bleef in economische ont wikkeling achter bij de Verenigde Staten en Japan. Het besloot de bin nengrenzen in de verbrokkelde markt op te heffen. Hierdoor zou een betere technologische samen werking mogelijk zyn tussen de landen van Europa. En op 1 januari 1993 was het dan zover! Wat heeft dit nu te maken met de ontwikke lingen in de landen van het zuiden, de landen van de Derde Wereld? Door het Europa zonder grenzen wordt de Europese markt nog min der toegankelijk voor produkten uit het Zuiden, de handelspositie van deze landen wordt nog slechter. Door het Europa zonder grenzen worden we nog duidelijker gewezen op onze gezamenlijke verantwoor delijkheid voor minderheden. Dis criminatie moeten we met z'n allen bestrijden. Door het Europa zonder grenzen biykt nog schrijnender dat wy hier zo'n driekwart van de grondstoffen verbruiken die de landen in het Zuiden uit de bodem halen. Wan neer de EG geen ondubbelzinnige maatregelen opstelt, dan is een mi lieuramp, zowel ginder als hier, on ontkoombaar. Uit het bovenstaand blijkt maar al te zeer dat een Europa zonder grenzen niet alleen een zegen is. Het brengt wel degelyk ook veel vraagtekens mee. Hoe voorkomen we dat onze partners in het zuiden nog meer het kind van de rekening worden en hoe maken we van onze Europese Gemeenschap een leefge meenschap? Er is maar een manier om een goed antwoord op deze vragen te vinden: met respect voor eikaars Identiteit een gesprek aangaan. Rondom de projekten van de vastenaktie heeft de werkgroep Noord-Limburg van de Landelijke ^bstenaktie weer video en dia materiaal. Werkgroepen en scholen kunnen dit materiaal gratis lenen by R. Poels, tel. 04789-1771 voor de dekenaten Horst, Venray en Gennep. In 1992 brachten we met zyn al len ruim 3,5 ton by elkaar voor de onderdrukten in de ontwikke lingslanden. Mogen de mensen die UW steun vragen ook dit jaar op uw medewerking rekenen? U kunt uw bijdrage storten op gironummer 225.79.19 of banknummer 12.36.80.956 tn.v. Werkgroep Lan- delyke Vastenaktie Noord-Limburg aktie 1993. ^TIMMERWERKEN kozijnen 'renovatie living, ving ondemt J. vanj Wanasum, Do Cuyperstraat 37 04784-2184 Op 11 februari 1993 behaalde Fe lix Peetere, Deumeseweg te Venray, aan de Technische Universiteit Eindhoven de ingenieurstitel in de elektro-techniek. Aan de Katholieke Universiteit te Nymegen slaagde John Hellegere uit Wanssum voor zyn doctoraal onderwijskunde en behaalde te vens het certificaat bedrijfsoplei dingen. Vernielingen aan spoorbomen Zaterdagmorgen ontdekte de poli tie dat de spoorbomen over het fietspad aan de Maasheseweg waren afgebroken. Het is al het derde weekend op ry dat aan deze spoor wegovergang vèmielingen worden aangericht De politie hoopt met medewerking van getuigen de da ders te achterhalen. Inbraak Zaterdagavond kreeg de politie een melding binnen van een in braak in een kamer van het bejaar denoord Schuttersveld. Daar was door forcering van de deur, tussen 18.00 en 18.45 uur, ongewenst be zoek binnen geweest Er werd voor ƒ600,- geld uit een portemonnee en enkele potjes meegenomen. Indien bewoners of bezoekers rond dat tydstip iets verdachts hebben ge zien kunnen zij kontakt opnemen met de politie. (Reaktie op ingezonden stuk 'De Sprank klantvriendelijk' d.d. 18 febr. 1993.) Het is niet gebruikelijk dat wy als direktie van De Sprank reageren op ingezonden stukjes in de plaatselij ke weekbladen. Wy hebben echter gemeend om op dit moment tijdens de kennelijk niet te vermijden ne gatieve stroom van publiciteit toch één keer te moeten reageren. De keerzyde van het ingezonden stuk: De desbetreffende mevrouw die een 12-lessenkaart had gekocht en te kennen gaf om na 4 lessen te stoppen, deed het verzoek aan ons om het resterende geld terug te krijgen. Aangezien het gebruikelijk is, dat restitutie van lesgeld niet mogelijk is (ook in de Combi-bad periode was dit al zo), meenden wy toch hier een uitzondering voor te maken en deze mevrouw voor elke resterende knip op de leskaart een kaartje 'vry zwemmen' voor terug te geven. Met dit klantvriendelijke gebaar was deze mevrouw best te vreden, al vond zy het echter vreemd dat ze dan de desbetreffen de leskaart moest inleveren? Een medewerkster van De Sprank die op relatieve korte af stand woont, heeft persoonlijk by mevrouw thuis in Arcen deze kaart jes afgeven (hoe bedoelt u 'niet klantvriendelijk'). Het moge natuuriyk duidelijk zyn dat deze mevrouw met deze vry kaartjes volkomen vry is in het gebruik ervan, maar even zo duide- lyk is het datje met een vrykaartje voor vry zwemmen niet kunt deel nemen aan het leszwemmen. Ook is het gebruikelyk dat by een geautomatiseerd kassysteem je ge houden bent aan het tarievenstelsel en kun je niet te pas of te onpas elk willekeurig bedrag verwerken, dit zou pure fraude kunnen beteke nen. Op dit punt konden wij dus deze mevrouw helaas niet tegemoet komen. Tbt slot nog ter verduidely king de 12-lessekaart. Deze kaart bevat 12 knippen en is niet persoonsgebon den, u kunt deze kaart dus zo aan b.v. een vriendin geven. De kaart heeft echter wel een geldigheids duur, dit is ozdanig gekozen dat u vrywillig 2 lessen kunt overslaan zonder dat het u geld kost, hierdoor kunt u volledig blyven profiteren van de korting op de leskaart to.v. een losse les. De direktie is dan ook van me ning dat er niet alleen klantvrien- delyk, maar ook vooral klant gericht is gehandeld. De direktie van De Sprank Nu het gekrakeel rond de par keerplaatsen op het Wilhelmina- plein zyn hoogtepunt lykt te naderen, met het openlijk starten van een handteken ingenaktie van uit de commerciële hoek, wil ik even waarschuwen. Als gewoon Venray's burger wordt ik argwanend. Van Schayik komt, parkeerplaatsen verdwynen uit het direkte centrum en er wordt opvallend genoeg al langere tyd niet meer gesproken over de Noord tangent en het evt. slopen van het "Kerkpedje" tb.v. gemotoriseerd verkeer. Het begint erop te lijken dat via allerlei slinkse achterdeurt jes en lobby's er straks toch een "goed excuus" komt, om het meest authentieke stukje van Venray te vernietigen. De burgery heeft im mers handtekeningen gezet tb.v. parkeerplaatsen. Die kan de ge meente mooi wegstrepen tegen de handtekeningen van "Samenwer king Ven ray "m vóór het behoud van het "Kerkpedje". Als artikel 12 gemeente moet Venray commercieel denken en een regiofunktie handhaven, maar liefst uitbreiden. Daar heeft men ook de winkeliers by nodig. U be- grypt het al: meer winkels, meer parkeerplaatsen en minder groen. Dus Géén handtekening voor par keergelegenheid binnen, maar juist buiten het direkte centrum. Laat het toekomstige stadspark een must worden voor de regio! They van Gend beëdigd makelaar en taxateur onroerende goederen DOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Inbraak Door forcering van de achterdeur was toegang verkregen tot een aan de Paterelaan gelegen horecabe- dryf. Het gehele bedryf was door zocht en de gokkast was openge broken. Met het geld uit de gokkast en de braakschade wordt de totale schade op ƒ1.200,- geschat De in braak vond plaats in de nacht van dinsdag op woensdag. Oorlogstuig Tydens landbouwwerkzaamhe- den aan de Steegse Peelweg kwam een nog intakt zynde 43 cm lange brisantgranaat naar boven. Het oor logstuig werd in afwachting van de ruiming door de EOD veilig gesteld. Woensdag 3 maart DUBBEL CABARET MARS TEUNISZ 't Erelid (en de vraag die elke stewardess zichzelf moet stellen Deze derde solovoorstelling van Mare Tbunisz zit weer doordacht en geraffineerd in elkaar. De humor getuigd van een goede smaak en werkt als camouflage voor de - meestal trieste - onderstroom in zyn verhaal. 'Opnieuw is hy er in geslaagd een heel mooie vooretelling neer te zet ten, vanuit een eigen styl, met ge voel voor humor en met inhoud' (M.T.). 't Erelid is dan ook geen simpel kabaret maar een amusante voor stelling. waarin we kennis kunnen maken met drie generaties van de familie Van der Dorpel. Ieder van de stamhouders is in zyn leef-tyd het slachtoffer van de heersende tendens. Men vecht te gen de grote 'onbelangry'kheid' en voor een medaille. Hoewel gezegd en geschreven wordt: 'avontuur bestaat nog' komt deze vlieger voor de Van de Dorpels maar moeilijk van de grond. De stewardess echter beant woordt een vraag van importantie en voldoet daarmee ruimschoots aan de verwachtingen. 't Erelid gaat dus ergens over. Mare Tbunisz tracht in deze voor stelling de aan wy zingen op te vol gen van de tv-persooniykheid Hans K.(zan). Hierdoor lykt sukses al by voorbaat verzekerd: Mars Teunisz, dé ontdekking van het seizoen '96-*97. 't Erelid wordt van harte aanbevo len voor iedere stewardess en haar slachtoffers. REINDER VAN DER NAALT 'Volg de pylen' Met zyn eerste soloprogramma 'Klapperen met je oren' won Rein- der van der Naait in 1990 de Wim Sonneveldprys en de Publieksprys op de finale van het Amsterdams Kleinkunst Festival. Reiiider heelt nu een nieuw avondvullend theaterprogramma met de titel: 'Volg de pylen'. Over rookgordynen. over geheimen, be leefdheid. onthullingen, vulka nisme. koninginnedag, yogoyogo... en hoe een neus alles verraadt Een programma met absurde verhalen, vreemde geluiden en ontmoetin gen met gekken en genieën. Naast het cabaret houdt Reinder zich bezig met nasynchronlsatie van tekenfilms. Zo is hy o.a. te ho ren in 'De kleine zeemeermin', 'De Reddertjes in Kangeroeland' en in 'Rescue Rangers'. 'JOSEPHINE' neemt afscheid van Venray donderdag 4 (uitverkocht), vry- dag 5 (uitverkocht) en nu ook zaterdag 6 maart om 20.00 uur Op zaterdag 6 maart zal in de schouwburg, wegens groot sukses een extra afscheidsvooreteiling plaatsvinden van de musical 'Jo sephine'. Na suksessen in Carré. München. Beriyn en Wiesbaden krygt nu het publiek in Venray voor de laatste maal de kans deze schitterende mu sical mee te maken. 'Josephine', de musical is geba seerd op het levensverhaal van de legendarische Josephine Baker. We zien beelden van Josephine's jeugd in St Louis die door rassen- rellen getekend werd, haar vlucht hiervandaan waarby humor haar geheime wapen was, haar opkomst als grote ster en haar eeuwige stryd voor haar ideaal: een wereld van harmonie. Ook Engelse en Amerikaanse theaters hebben inmiddels hun in teresse getoond voor Josephine, waarin de Amerikaanse ster Cheryl Howard op onnavolgbare wyze de hoofdrol vertolkt. De kritieken over deze miyoenenproduktie zyn juichend. Josephine is dan ook meer dan een musical, het is een vooretelling die je meesleept en ondergaat Serieuze plannen huisartsen een half miy'oen gulden kosten. Het Ysselsteynse huisartsenpaar Keyzer heeft serieuze plannen voor een soort medisch centrum in het dorp. Daartoe willen de huisartsen een nieuw pand bouwen op de plaats van het huidige Groene Kruisgebouw aan de Litsenberg- weg. In het nieuwe pand krygen in elk geval de huisartsenpraktyk, de fysiotherapie, de verloskundige en het ziekenhuislaboratorium onder dak. Het hele project gaat ongeveer Het gebouw van het Groene Kruis wordt gesloopt. De zorgvereniging zit midden in een reorganisatie en wil af van de tientallen kleine ge bouwtjes in de regio. Ook het ge bouw in Ysselsteyn wilde het Groene Kruis kwyt Of de vereni ging wel deelneemt in het project van de Ysselsteynse huisartsen wordt pas in het voorjaar beslist. Per 1 maart gaat er in Noord Lim burg een geheel nieuw systeem van start om verstandelyk gehandicap te mensen de juiste zorg te kunnen bieden. Dit systeem werd ontwik keld in een samenwerkingsver band van instellingen in Noord Limburg die aangesloten zyn in het Regionaal Overleg Zorg voor men sen met een veretandelyke handi cap (ROZ). In dit nieuwe systeem bepalen een indicatiecommissie en een zorgtoewyzingscinnussue gie eb waar cliënten zo optimaal mogelijk geholpen kunnen worden. De indi catiecommissie stelt in sa menspraak met de oudere/verzor gers de exacte hulpvraag vast. De zorgtoewyzingscommissie regelt de beantwoording van de hulpvraag. Het ROZ nam het initiatief tot de ze werkwyze om te kunnen inspe len op actuele maatschappelijke ontwikkelingen in de zorgverle ning aan verstandelyk gehandicap ten. Zorg op maat, kwaliteit, doelmatigheid, flexibiliteit en een gezamenlyk gedragen verantwoor- delykheid van de instellingen voor opvang en hulpverlening vormen de sleutelbegrippen. Het feit dat alle organisaties die met de zorg voor verstandelyk ge handicapten te maken hebben zo als de Sociaal Pedagogische Dienst, internaten, dagverblyven, scholen, sociale werkplaatsen etc., hierin sa menwerken. waarborgt een op el kaar afgestemde hulpverlening. De provincie Limburg heeft de ontwik keling van het proces financieel gesteund door middel van een pro jectsubsidie. Voor meer informatie kunt U te recht by de Sociaal Pedagogische Dienst, tel. 077-870020. Daar de zorg voor verstandelyk gehandicapten ernstig dreigde te verstarren, was het noodzakelyk een systeem te ontwikkelen waarin goede afstemming van het zor bod op de zorgvraag in de regfo Noord Limburg ge realiseer wirden. Nieuw hierin is het aMibie- den van zorg in vele verschfllèmde funkties van thuishulp, srecifu dagbesteding tot hulpverlening diverse woonvormen. Een zorgvul dige registratie van vraag naar en aanbod van zorgl'unkties verzekert een goede afstemming. Als onderdeel van het nieuwe systeem start er ook een regionale bezwarencommissie. Hier kunnen klachten worden gedeponeerd die betrekking hebben op het funktio- neren van het zorgsysteem in de re gio. Daarby gaat men ervan uit dat. daar waar het probleem is ontstaan, naar een oplossing gezocht moet worden. Deze methode draagt by aan een klantgerichte benaderings- wyze en werkt drempelverlagend naar de desbetreffende instelling toe. De ontwikkeling van dit nieuwe systeem heeft heel wat voeten in aarde gehad. Het vraagt een andere denkwijze van zorgvragers, zor gaanbieders en financiers. De hier aan parallel lopende verandering in de organisatie van de gezondheids zorg in het algemeen, de zogenaam de stelselherziening, vergt voortdurend een vinger aan de pols te houden. Het nieuwe systeem wordt na één jaar doorgelicht en zonodig by- gesteld. Op die manier denken de leden van het ROZ samen met de zorgverzekeraars een zo perfect mo gelijke zorg te realiseren en in stand te houden. Gewonde bij botsing in Oostrum Een 77-jarige bestuurster van een personenauto is vorige week don derdag licht gewond geraakt by een botsing op het kruispunt Valkenkampstraat-Mgr. Hans- senstraat in Oostrum. De bejaarde vrouw kwam met haar auto uit de Yklkenkampstraat en verleende geen voorrang aan een auto die over Mgr. Hanssenstraat reed. De auto van de 77-jarige kwam na de bot sing tegen een lantaarnpaal tot stilstand. De vrouw werd naar het ziekenhuis gebracht, maar mocht dezelfde dag nog naar huis. De bestuurder van de andere auto. een 30-jarige inwoner van Venray. bleef ongedeerd. Kinderboeken op geluidscassette Sinds kort heeft de Jeugdbiblio theek Venray een koliektic geluids cassettes ln haar bezit Hiermee kan tegemoet gekomen worden aan de grote vraag van de Venrayse kin deren naar "bamyes". Het grootste deel van de kollektie bestaat uit de gesproken versie van bekende kinderboeken, zoals 'De Griezels' van Roald Dahl en 'Jip en Janneke'. Vaak kan het geiyknami- ge boek samen met de geluidscas sette^) geleend worden. Er zyn ook bandjes met verfjes en lieges. Een ander onderdeel van de kol lektie geluidscassettes is de serie: 'een prentenboek in je eigen taal': van een aantal Nederlandstalige prentenboeken bestaat een gespro ken versie in het Berber. Marok kaans en Turks. Ibt ziens in de jeugdbibliotheek! De openingstyden zyn.- Maandag t/m donderdag 14.00-18.00 vry dag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 CONSUMENTENWINKEL De komende twee weken is de Consumentenwinkel te gast in de bibliotheek. Er is een tentoonstelling over wat de Consumentenwinkel is en wat zy te bieden heeft. Van de bi bliotheek liggen boeken ter inzage over alles wat met consumentenza ken te maken heelt U kunt hierby denken aan: vergeiykend warenon derzoek; informatie over rechten van de consument; informatieboe- ken over rondkomen met je budget Vrydag 26 februari en vrydag 5 maart zullen er medewerkers van de Consumenlenwinkel aanwezig zyn om een en ander nader toe te lichten. Tevens is er dan gelegenheid om met behulp van de computer, de subsidiezoeker, uw eigen mogeiyk- heden te onderzoeken voor het ver- krygen van subsidies op allerlei gebied, zoals: huursubsidie, kinder- byslag, premie-A-woning, isolatie/ aankoop energiezuinige ketel. Kom naar de bibliotheek, ook voor consumenteninformatie! zo ongelóóóflijk mooi zijn onze slaapkamers. slaapkamers DE BEST-NOY Sieensiraat 144. Boxmeer. 08855 - 71488 's maandags gesloten - vrijdag koopavond Snelheidskontroles Vorige week woensdag hield de politie weer snelheidskontroles. Van 9.45 tot 10.30 uur werden op de Langstraat 113 voertuigen ge- kontroleerd; 34 reden er te snel. De hoogste snelheid bedroeg 79 km per uur. Van 10.40 tot 11.15 uur werden op de Albionstraat 97 voertuigen ge- kontroleerd. Ook hier reden er 34 te snel en de hoogste snelheid be droeg 81 km per uur. Tussen 11.25 en 11.50 uur wer den op de Noordsingel 98 voertui gen gekontroleerd, waarvan er 34 te snel reden. De hoogste snelheid be droeg 88 km per uur. Vkn 12.00 tot 12.30 werden op de Overloonseweg 79 voertuigen ge kontroleerd. Er reden 34 auto's te snel en de hoogste snelheid be droeg 82 km per uur. Tenslotte werd van 13.00 tot 13.30 uur op de St Jozeflaan in Smakt ge kontroleerd. Hier was geen enkel voertuig dat te snel reed. Keukenbrand Vorige week woensdagavond om streeks 17.45 uur werd de brand weer gealarmeerd voor een keuken brand in een woning aan de Lin- denstraat- De vrouw des huizes was aan het koken en toen ze een twee de gaspit wilde aansteken hoorde zy wat sissen, gevolgd door een knal met een vuurstraal. De vrouw vluchtte de woning uit en ging hulp halen by de buren. Ook bracht ze haar vyf kinderen in veiligheid. De brandweer had de brand vry snel onder kontrole. maar de woning kon niet meer worden bewoond door rook-, roet- en waterschade. Een gedeelte van de keuken was uit gebrand. Als oorzaak vermoeden de deskundigen een gaslek. De Woningbouwvereniging, eige naar ran de woning, zal voor tyde- ïyke vervangende woonruimte zorg dragen. Damesfiets gestolen Door foreering was toegang ver kregen tot een schuurtje by een wo ning aan de FagotstraaL Uit het schuurtje werd de daarin aanwezi ge damesfiets ontvreemd. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Schreven en J. Wittgen: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren en J. de Vocht: J. de VOCHT HenseniusHtraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. \kn Dongen: DR. Van DONGEN PasL Jeuckenstraat America tel. 04764-1707 vrydag 1800 tot zondag 24.00 uur Vbor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1800 uur ZIEKEN VERVOER Til. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrydagavond 1800 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluiiye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: 8. BILLET, tel. 81458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.AM. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behan deling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak G. GELLING Vlasakker 1, Oostrum, tel. 10956 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makera, mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. van EERTEN Jan Foelsweg 2a, Ysselsteyn, tel. 42116 vanaf vrydag 12 uur tot maan dag-8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tol vrydag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraal 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04784-2273 Autobranden Donderdagmorgen ontdekte een 29-Jarige bestuurder van een perso nenauto tydens het ryden op de Wanssumseweg, dat vlammen on der de motorkap vandaan kwamen. Hy trachtte nog het vuur te doven maar dat lukte niet. Iben de brand weer arriveerde kon die alleen maar wat nablussen. De auto moet als verloren worden beschouwd. Omtrent de oorzaak stellen de des kundigen een onderzoek in. Donderdagmiddag was een '26 jarige by zyn woning aan de Fkgot- straat een auto aan het slopen, voor onderdelen, toen de auto vlam vat te. Hy bluste de vlammen, maar plotseling kwam er weer vuur te vooreehyn. De gealarmeerde brand weer bluste deskundig het vuur. De schade aan de sloopauto bleek In perk L De man werd door de politie ernstig onderhouden omdat hel in een woonbuurt niet getolereerd kan worden dat er sloopwerkzaam heden aan auto's worden verricht. By herhaling zal proces-verbaal worden opgemaakt. Vernielingen aan auto's Een inwoonster van Overloon deed aangifte van vernielingen aan haar aan de Kiosk geparkeerde auto. Er waren diepe krassen aange bracht Een in de Kruisstraat geparkeer de auto van een inwoner was ook door vandalen bewerkt Ook hier waren diepe krassen aangebracht en waren een ruitenwisser en een koplamp vernield. Inbraak in bungalow Zaterdagmiddag werd de politie gewaarschuwd dat er zou worden ingebroken in een bungalow aan de Allaertslaan. De buurman had daar een hem onbekende persoon naar binnen zien gaan tcrwyi hy wist dat de bewoners afwezig waren. Iben de politie arriveerde kon die alleen konstateren dat de gehele bungalow was doorzocht Wat er precies ontvreemd is kon nog niet worden medegedeeld. Wei was de tv verdwenen.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3