y PEEL EN MAAS Rabobank Q Mogelijke fusie Bosch veld en Jerusalem Opnieuw Boggle-sukses in Venray Van Schaijik mag gaan bouwen GGD versterkt voorlichting aan reizigers naar de (sub)tropen Ontslag voor 'Sprank'-personeel Y Ondernemers starten handtekeningenaktie Als onderdeel samenwerking middelbaar onderwijs in regio Zeven nieuwe woningen op hoek Kolkweg-Pr. Bernhardstraat PEEL EN MAAS SYSTEM:CARE Dhr. G. Hanssen Dur tiggenan drie carnavals- daag vurraf echte bakker Sportfondsen wacht uitslag onderzoek niet af Ysselsteynse schoonzusjes winnen eveneens 15 mille Rabobank Venray receptioniste in duofunktie Pagina) Terwijl de gemeente Venray afge lopen dinsdag de bouwvergunning goedkeurde, waarmee de realisatie van het projekt van Schayik van start kan gaan, hebben een aantal ondernemers in die omgeving besloten om een handtekeningen aktie op touw te zetten. Zy zyn het absoluut niet eens met het afsluiten van het Wilhelminaplein, het in voeren van betaald parkeren en met te weinig parkeerplaatsen in het centrum van Venray. Elders in dit blad kunt u een handtekenin genformulier vinden, welke U als brief onder nummer naar ons blad kunt versturen. Ondernemers verschillen met na me van mening met de gemeente over het aantal parkeerplaatsen in dit deel van het centrum. Wethou der Kersten zegde dinsdagavond toe dat de gemeente binnen een week met een exacte lyst zal komen van parkeerplaatsen, zowel van die die verdwynen als die die ervoor in de plaats komen. De wethouder gaf daarby toe dat de gemeente Venray mede oorzaak is van die onduide lijkheid. 'Zo'n lyst had er al lang moeten zyn' aldus Kersten. BOUWVERGUNNING Het verlenen van de bouwvergun ning van Van Schayik houdt in dat vanaf volgende week woensdag het Wilhelminaplein afgesloten zal worden voor verkeer. De asfalt bo venlaag van het plein zal dan ver wijderd worden, waarna er twee of drie weken lang archeologisch on derzoek plaats kan vinden. Daar voor is door de gemeente toestem ming gegeven aan de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. Gezocht zal worden naar eventuele resten van een 13e eeuwse burg graaf, een stadsgracht die in die tyd rondom Venray liep. Afhankelijk van het feit of er iets gevonden wordt, zal de onderzoeksperiode verlengd worden. Direkt daarna zal door Nelissen Van Egteren met de bouw van Van Schayik begonnen worden. Twee zogenaamde brede scho lengemeenschappen in de regio Venray-Horst-Meerlo. Eentje in Venray en eendje in Horst Als ge volg daarvan gaan per 1 augustus 1995 het Boschveldcollege en Je rusalem een fusie aan. In de twee grote scholengemeenschappen gaan negen Noordlimburgse scho len op. Schaalvergroting is nodig om het huidige niveau van het voortgezet onderwijs in de regio te behouden na 1995. In augus tus van dat jaar verandert de wet geving. Niets doen betekent in elk geval sluiting van de scholen Reindonk in Horst en van de ma vo in Meerlo. De fusieplannen staan in het ad vies van een onderzoekscommissie, die de mogelijkheden tot samen werking voor het voortgezet onder- wys in de regio heeft geïnventa riseerd. De commissie werd vorig jaar ingesteld door het regiobestuur Venray-Horst-Meerlo, dat weer res sorteert onder de vereniging MOL Ook voor reizen naar bepaalde Oosteuropese landen Met de boodschap 'Gezond naar de (sub)tropen! Gezond weer te rug!' versterkt de Gemeenschap pelijke Gezondheidsdienst (GGD) Noord-Limburg de voorlichting aan reizigers naar (sub)tropische streken. Dat is nodig, want lande lijke cyfers tonen aan dat er een toename is van infektieziekten, met name door het groeiend reizi gersverkeer. Blijkbaar is de voor- lichtingsboodschap 'houd je aan een aantal leefregels en laat de vaccineren' nog onvoldoende doorgedrongen. Reizen naar (sub)tropische lan den kan een fantastische belevenis zyn, wat steeds meer mensen ont dekken. Een goede voorbereiding is voor het sukses van zo'n reis erg be langrijk. Daarby hoort zeker ook het voorkómen van ziekten. Ziek worden op reis of op vakantie is héél vervelend. Het kan de reis on nodig bederven. Onnodig omdat reizigers zelf veel kunnen doen om gezond te blyven. In (sub)tropische streken lopen mensen veel meer kans op ziekten en ongemakken dan thuis. Dat komt omdat in deze gebieden in Azië, Midden- en Zuid-Amerika en Afrika, waaronder Turkije, Marok ko, Egypte en het Midden-Oosten, méér en andere infektieziekten voorkomen dan in grote delen van Europa. Hierbij kan gedacht wor den aan tyfus, polio, gele koorts, he patitis A, akute diarree en malaria. In byzondere gevallen kunnen rei zigers in aanraking komen met ra- bies, meningitis (nekkramp) en hepatitis B. De' laatste tyd komen •echter ook in bepaalde Oosteurope se landen méér en andere infektie ziekten voor dan by ons. Veel ongemak tijdens of na een (sub)tropische reis kan voorkómen worden door vaccinatie of medicij nen en door enkele eenvoudige leefregels in acht te nemen. Om rei zigers hier op te wyzen heeft de GGD Noord-Limburg een ver nieuwd en uitgebreid voorlich tingspakket ontwikkeld, dat binnenkort aangeboden wordt aan alle reisburo's in Noord-Limburg. Een pakket dat reizigers kort en bondig een aantal in acht te nemen leefregels aanreikt en hen tevens wyst op de noodzakelijkheid van vaccinatie. Ook verstrekt de GGD sinds kort via toestel 077-598823 op een bantoe algemene informatie over reizigersvaccinatie. Voor specifieke informatie of voor vaccinatie-afspraken is de GGD van maandag t/m vrydag tussen 09.00 en 10.00 uur te bereiken via tel.nr. 077-598888. Vaccinatie én leefregels. Voor waarde voor een onvergetelijke reis! Vblgende week gaat de verkoop van start van zeven exclusieve her enhuizen, op de hoek Kolkweg-Pr. Bernhardstraat Planoform projekt- ontwikkelaar heeft hier samen met architekt Lerou, en bouwbedrijf Ihunissen een nieuw plan ontwik keld. nadat het vorig bouwplan door gebrek aan belangstelling op een dood spoor was gekomen. De zeven woningen zullen vanaf ƒ235.000,- gaan kosten, en bestaan uit twee-onder-een kappers en uit garage-geschakelde woningen. De Woningen zijn zeer ruim, 460 tot 500 m3, en worden gebouwd op ka vels van ongeveer 225m2. Dhr. Steemers van Planoform heeft er alle vertrouwen in dat de verkoop van deze woningen nu wel zal lukken. 'Deze huizen zyn meer gericht op de Venrayse markt', zo meent hij. Eerder had de gemeente Venray al toestemming gegeven voor de bouw van zes bungalows op deze lokatie. waar vroeger de Pro testants Christelijke School en later Peuterspeelzaal Centrum was ge vestigd. Die peuterspeelzaal brand de anderhalf jaar geleden af. (Middelbaar Onderwijs Limburg). Deze vereniging bestuurt sinds augustus van het vorig jaar ook ze ven middelbare scholen in Noord- Limburg. Dat zijn de havo/vwo- scholen Boschveldcollege en Jeru salem in Venray, de mavoscholen Jacob Merlo in Horst, Maasdorpen in Meerlo en de Kolk in Venray en de technische scholen in Venray en Horst. Ook technische school de Reindonk in Horst en Marianum in Venray worden in de nieuwe scholengemeenschappen onderge bracht Deze scholen vallen nog on der een ander bestuur. EEN OF TWEE Twee brede scholengemeen schappen in Horst en Venray bete kent dat beide scholen zowel lager beroepsonderwijs, als mavo, havo en vwo in hun lespakket krygen. Voor Horst zyn havo en vwo nieuw. Venray gaat in de nieuwe opzet van twee naar één scholengemeen schap voor havo en vwo. Jerusalem en Boschveld moeten gaan fuseren. By de nieuw te vormen scholenge meenschap - voor het het gemak maar even 'Venray' te noemen - worden daarna de andere Venrayse scholen gevoegd. In Horst gebeurt iets soortgelijks. In Meerlo komt mogelijk een dependance van de Horster school, waardoor de mavo daar behouden blyft. Het gaat in het rapport om voor stellen, waarover het regiobestuur van het MOL moet beslissen. De voorkeur van de onderzoekscom missie gaat uit naar de hierboven geschetste variant. Is dat onhaal baar is ook de verplaatsing van of Jerusalem of Boschveld naar Horst een mogelijkheid. Beide scholenge meenschappen in Venray laten, waarby één van hen een dependan ce in Horst begint, is een andere variant Belangrijkste is dat er op korte termijn iets gebeurt Door de invoe ring van de basisvorming in het voortgezet onderwijs en door een nieuw systeem van personeels kostenvergoeding worden de scho len gedwongen tot schaalvergro ting. By de basisvorming krygen de leerlingen van het voortgezet on derwijs de eerste drie jaren in elk geval een basispakket, bestaande uit vyftien vakken. Dat pakket is voor alle leerlingen hetzelfde, on geacht het schooltype. Daarnaast mag elke school andere vakken aanbieden. uw weekblad Automatisering voor het kleine bedrijf. O Automatiseringsadviezen n Systeembeheer O Netwerkbeheer O Instructie Programma's op maat (1 Computers n Netwerken Printers Meer weten Bel even. wij komen graag langs voor een kennismakingsgesprek. DONDERDAG 18 FEBRUARI 1993 Nr. 7 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG In memoriam Op 72-jarige leeftijd is vry onver wachts dhr. G. Hanssen uit de Wil- helminastraat overleden. Dhr. Hanssen heeft zich tijdens de twee de wereldoorlog gemanifesteerd als verzetsman. Dat was met name in de gemeente Sevenum, waar hy ja renlang gewoond heeft In de oor logsjaren was hy plaatselijk leider van de Landelijke Organisatie voor hulp aan onderduikers. Hy was ak- tief met het helpen van onderdui kers zoals geallieerde vliegers, joden etc. en by de verspreiding van ondergrondse bladen. Voor zyn verdiensten in het ver zet heeft dhr. Hanssen diverse on derscheidingen ontvangen zoals het verzets-herdenkingskruis, de onderscheiding van de Conféderati- on Européenne des Ancients Com- battants, en is hy onderscheiden door het Israëlische Yad Vashem. Na de oorlog heeft hy in Sevenum nog enkele jaren in de gemeente raad gezeten, waarna dhr. Hanssen zich in Venray als accountant vestigde. Daar was hy mede-oprich ter, en jarenlang voorzitter van de Stichting Openbare Bibliotheek, maakte hy als penningmeester deel uit van het bestuur van de Golfbaan in Geijsteren, het kerkbestuur van de St Petrus Bandenkerk, de ge zinszorg, was hij aangesloten by de Rotary en zat hy meer dan 25 jaar in het bestuur van het Cultureel Centrum De Beejekurf. Voor zijn verdiensten voor de kerk werd dhr. Hanssen onderscheiden tot Ridder in de Orde van de H. Silvester. Als lid van de Stichting Herden king Gevallenen van het Verzet, was hy de laatste jaren zeer aktief met het bewust maken van schoo(jeugd met de gruwelen van oorlog, door ze te betrekken by de dodenher denkingen op 4 mei. Mede door zyn toedoen zyn in Noord-Limburg zestien oorlogs- en verzetsmonu- menten door leerlingen van diverse scholen geadopteerd. Hedenmorgen, donderdag, is h(j na een plechtige uitvaartdienst in de SL Petrus Bandenkerk, te rusten gelegd op de gemeentelijke begraaf plaats Boschhuizen. Diefstal Er werd aangifte gedaan van dief stal van een slang van 6 meter, die by het tankstation aan de Noordsin gel gebruikt werd voor het pompen van lucht in banden. De waarde van de slang bedraagt 375,-. donderdag vrijdag zaoterdag 80Ö*grams rozienne mikske vur 14,75 10 zaachte brödjes vur 14,20 en enne lekkere en goed gevulde abrikoeëze flaai vur mar 111,50 Ok dees anbiejinge beej Jan Verheyen op de route. Möndag, dinsdag en aswoensdag zien weej toe. KERKSTRAAT 13 SEVENUM 0476712S4 GROTESTRAAT 57 VENRAY 04780-12628 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Sportfondsen Venray BV vraagt ontslagvergunning aan voor haar personeel. Per 30 juni stopt Sport fondsen met de exploitatie. Het bad blijft daarna gewoon open, zo heeft wethouder Driessen van de ge meente Venray al eerder meege deeld. 'Bezoekers zullen er helemaal niets van merken', voegt een 'Sprank'-woordvoerder daar aan toe. De ontslagaanvraag is nu inge diend omdat anders problemen kunnen ontstaan voor het perso neel na 30 juni. Een deel van de medewerkers, de zes oud-perso neelsleden van het gemeentelijke combibad, blyft in elk geval bij De Sprank. In het sociaal statuut dat bij de sluiting van het gemeentebad werd opgesteld, garandeert de ge meente hen de werkgelegenheid voor een periode van tien jaar. Voor de overige medewerkers en de oproepkrachten is die zekerheid er niet Als de gemeente voor 1 juli een andere exploitant vindt, kan die misschien ook het overige per soneel overnemen. Zo niet, staan ze op straat Buiten de zes oud combi- bad-medewerkcrs gaat het om één full-timer en tien part-timers. Zwem- en rekreatiecentrum De Sprank kampt al sinds de opening, eind 1991. met problemen. De aan tallen rekreatieve bezoekers lopen ver achter by de prognoses en dat levert per jaar minstens tussen de drie en vfjf ton verlies op. Medio vorig jaar kon de exploitant Sport fondsen Venray BV. een dochteron derneming van Sportfondsen Nederland (SFN), al niet meer aan haar financiële verplichtingen vol doen. Zoals bepaald in het kontrakt zou SFN de tekorten gedurende maximaal één jaar aanzuiveren. Dal jaar is eind juni ten einde. De gemeente Venray. eigenaar van het gebouw, moet ilan proberen een nieuwe exploitant te vinden. De ge meente heeft al laten weten dat De Sprank in elk geval open blyft. Aan zelf exploiteren werd enkele maan den geleden in elk geval nog niet gedacht. Volgens dhr. Eissens. direktenr van Sportfondsen Nederland zal Venray er voor de toekomst reke ning mee moeten houden dat er jaariyks drie tot vfjf ton b(J moet, boven op de 7Vfe ton die de gemeen te nu al In het bad steekt H(j voor ziet voor de toekomst geen grote styging van het aantal rekreatieve bezoekers. De Ysselsteynse schoonzusjes Rian en Jeanne Spreeuwenberg hebben anderhalve week geleden by het TV-spelletje 'Boggle' het maximale prijzengeld van 15.000 gulden in de wacht gesleept Het duo is het tweede uit Venray dat dit in korte tyd presteert Enkele weken geleden won Venraynaar Norbert Hulleman samen met z'n Beringse collega Hacliim Adrissi al hetzelfde bedrag. De uitzendin gen waarin het Ysselsteynse duo schittert zijn te zien op 19, 20, 22 en 23 maart 'We hebben onze portie geluk ge had. maar we waren ook gewoon goed', vertelt Rian zonder valse be scheidenheid. 'We kregen best lan ge woorden, maar we zagen ze snel'. De Ysselsteynse is ervan overtuigd dat de uren oefenen van het duo haar vruchten hebben afgeworpen. 'We hadden allebei woordslangen gemaakt en die de ander laten oplossen. Daarna hebben we ook woorden gemaakt En dat heeft ze ker geholpen', aldus Rian. Beide vrouwen vinden meedoen aan het spelletje een 'schitterende ervaring'. 'We hadden een prachtige dag. We werden fyn opgevangen, al les was keurig verzorgd. Ook Frank Kramer is een fyne, spontane vent Hy bleef maar aan 't babbelen en dan ben je by mij aan het goeie adres', aldus Rian. Tbch wil ze het geen tweede keer meer doen. 'Het geregel en het gedoe er omheen. We kregen heel kort voor de opname dag pas te horen wanneer we moesten komen. Dan moet je nog het publiek regelen, het vervoer en zovoort'. Bovendien zat Rian met een pasgeboren kind. reden voor de Ysselsteynse om de omroep te ver zoeken niet in december naar de studio te hoeven komen, in ver band met de bevalling. Ruim een jaar nadat ze zich voor het spelletje hadden opgegeven wa ren Jeanne en Rian dus aan de beurt. Het voorbereidende trqjekt duurt dus nogal lang. 'Ik had in de cember '91 gebeld nadat ze op tele visie een oproep hadden geplaatst voor kandidaten. In maart '92 wer den we uitgenodigd voor een eerste selektie in april. Daar kwamen we door en ook door de tweede ronde. In november moesten we naar Breukelen voor een soort nep- uitzending en daarna zouden we te horen krygen of we konden mee doen'. verhaalt Rian Spreeuwen- berg. 'Nou. daar verwachtten we niets meer van. We waren helemaal niet de besten b(j die derde selektie en we dachten 'Jammer, maar het is toch leuk geweest'. Tbtdat we enkele dagen voor de uitzending werden opgeroepen'. Wat ze met het gewonnen geld gaat doen. behalve eerlijk delen, weet Rian Spreeuwenberg al. 'Een deel gaat op de bank voor een nieu we auto en de rest is voor een zon nebank', zegt ze. Haar schoonzus wil haar deel gebruiken voor een wasmachine. Overigens wordt het prijzengeld pas zes weken na de uit zending overgemaakt.. De Rabobank Venray vraagt voor spoedige indiensttreding een Zij zal worden belast met de zorg voor de ontvangst van kliênten en gasten van de bank, alsmede met de bediening van de telefooncentrale. Daarnaast omvat de funktie diverse secretariaatwerkzaamheden Voor deze interessante en veelzijdige funktie vragen wij kandidaten met: een vooropleiding op MBO-niveau - representatieve en kliêntgerichte eigenschappen - ervaring in een vergelijkbare funktie - affiniteit met geautomatiseerde tekst verwerkingssystemen - een leeftijd vanaf ca. 30 jaar. De Rabobank biedt naast een goed salaris, prima secundaire arbeidsvoor waarden zoals een dertiende maand salaris, een premiespaarregeling en ruime studiefaciliteiten. Desgewenst kunt u nadere informatie over deze funktie inwinnen bij mevrouw M C. Lenssen telefoon (04780) 83000. Schriftelijke sollicitaties worden graag te- gemoetgezien door de afdeling Personeelszaken van de bank, postbus 64, 5800 AB Venray.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 9