Venrayse handbalclub draagt nieuwe jeugdprins op handen Opstelling optocht 1993 Wat u verder moet weten Bart van de Sterren nieuwe jeugdprins bij De Hazekeutel Golden voetbalschoen vur 'Dekselse' Linskens Jubilarissen bij de FNV Cafetaria 't Botterhuuske in nieuwe handen over Opstelling Kinderoptocht 21 februari 1993 Scholen Landweert in optocht door de wijk PEEL EN MAAS Cat-Fever zoekt dansers iüil PEEL EN MAAS Donderdag 18 mei - Pagina 7 Motto 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 1 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 Politie M.M.S.K. St. Petrus Banden Prinsenwagen Leunen Deez daag loeëpe vur ós op röllekes De Venrodse rami van XI hèt gén nar Weej schiete d'r driqj daag op los De Stieve Weej gaon driej daag uüt ós dak Umgedraqjd kan ok Wqj neuze mar wat rond Handboogsport Pleinsenius Harmonie St. Catharina Wej halde de kop (nog) bóve water Jeugdprinsenwagen Leunen Sproolye of waorheid Plaarzék Prominenten onderweg Jeugdprinsenwagen Oostrum Venray artikel 12 Harmonie Sub Matris Tutela Weqj zien compleet N.N. Jeugdprinsenwagen Casten ray Wqj laote os nie ien de val lokke Goud van Oud Show Zuu^es An Weqj gón op d'n Boe ren toer In-fusie Uitbreiding wijkcentrum N.N. Wette gillie 't al N.N. Drie daag hondsdol Prinsenwagen Oostrum Biëstig goed Vliegveld De Peel Het bloemetje Fanfare Ons Genoegen Mit zang en neut Prinsenwagen Oirlo Prins Peter presentiert VMK van alle kanten Vrowke ut is vastelaovend Speulbloeës Jeugdprinsenwagen Heide Paalmeters Ge wet noeït hoe enne Spurriemök N.N. N.N. Country en Wester Wie wil os wasse Prinsen wagen Veulen Luuster efkes N.N. Jeugdprinsen wagen Ysselsteyn Fanfare de Peelklank Prinsen wagen Ysselsteyn Weej neuze ien 't rond Nègel mit kóp sloan 'Nooit gedacht' Weej zuuke iets Jeugdprinsenwagen Merselo De vrouwvriendelijke bodemloze put Fanfare St. Oda Achter de wolken schijnt de zon Prinsenwagen Merselo Neusjes drie N.N. Harmonie Euterpe Jeugdprinsenwagen Venray Blief nie op ow krent zitte, mar doet morge mit De marine kump Toepen Weej zien van de Prins van Oraiye(straat) Moj zat Geen Peter leven maar een hazen leven Prinsenwagen Venray Bistig veul vollek groep Venray wagen Leunen groep Leunen groep Venray wagen Leunen groep Venray wagen Leunen groep Leunen groep Leunen wagen Venray groep Venray groep Leunen groep Venray wagen Leunen groep Venray groep Venray groep Oost rum Oost rum groep Venray groep Oost rum groep Oost rum wagen Casten ray duo Venray groep Venray groep Oost rum groep Oost mm wagen Ven ray duo Venray groep Oost mm groep Venray wagen Oost rum groep Venray wagen venray groep Oirlo groep Oirlo groep Venray wagen Oirlo groep Venray groep Venray groep Venray wagen Heide groep Venray wagen Oirlo wagen Venray groep Venray wagen Veulen groep Veulen wagen Ysselsteyn groep Ysselsteyn wagen Ysselsteyn groep Merselo wagen Merselo wagen Merselo Groep Merselo wagen Merselo wagen Merselo groep Merselo groep Merselo wilgen Merselo groep Venray groep Venray wagen Venray groep Venray groep Venray wagen Venray groep Venray groep Venray groep Venray wagen Venray INRUROUTES: Nr. 1 t/m 19: via Westsingel. Kempweg naar Langeweg; 20 t/m 42: via I'aters- laan of Langstraat naar Langeweg: 43 t/m 58: via Overloonseweg. St Jozef- weg of Westsingel/Hoenderstraat naar Langeweg; 59 t/m 72: via Westsingel, Molenpad naar Helfrichstraat, O PSTELTU D EN Nr. 1 t/m 19 van 13.30 tot 13.45 uur; 20 t/m 42 van 13.45 tot 14.00 uur: 43 t/m 58 van 14.00 tot 14.15 uur; 59 t/m 72 van 14.15 tot 14.30 uur. INVALIDEN: Voor invaliden die de optocht willen bekijken zijn parkeerplaatsen gere serveerd vóór Hotel Juliana (Julianasingel) op vertoon van een doorlaatbe- wijs. Doorlaatbewijzen zijn af te halen bij: Th. Maters, Sanshofstraat 40: A. Hijl, Stationsweg 9: J. Tiggeloven. Blauwververstraat 30. W. Leinders. Han- delstraat 19. ROUTE OPTOCHT: Merseloseweg. Bergweg. Hoenderstraat, Marktstraat, Grote Markt, Hof straat, Julianasingel. Poststraat, Patersstraat, Paters laan. Langstraat. Gou den Leeuwterrein, alwaar ontbinding van de optocht PRIJSUITREIKING: In de feesttent op het Schouwburgplein. Uitreiking herinneringsmedailles voor deelnemers aan de optocht eveneens in de feesttent op het Schouw burgplein tegen inlevering van het nummerbord en de inschrijvingskaart OPROEP AAN HET Pl'BUEK: HOUD DE STRAAT VRU. OUDERS LET OP UW KINDEREN. HOUD ZE AAN DE KANT. 1 Politie 2 M.M.S.K. St. Petrus Banden 3 Wy zyn straks overbodig kleine groep 5 Hier kunde beter liëre dan parkiëre grote groep 6 JOEKSKAPEL 8 Mien Dobbelsteen eenling 9 Cowboy's indianen wagen 11 De redding van 'De Sprank' is een buitenband met een grote springplank! duo 13 De clown en de twee feeën kleine groep 14 JOEKSKAPEL 15 Goedgemutst middengroep 19 Het heilige kwartet kleine groep 21 De lieveheersbeestjes kleine groep 22 Prinsenwagen 'De Hazepuuët' Landweert wagen 25 BB. eenling 26 Rassisme grote groep 28 Bomen kleine groep 29 Weej zien- duo 30 Baby boom middengroep 32 Weej stikke ien de stikkers middengroep 34 Weej wille wel. mar kunne nie middengroep 36 JOEKSKAPEL 37 Centrum autoverkier(d) grote groep 41 De zware jongens middengroep 47 Princes van Rooy eenling 48 Kiosk-Kids mini- en mjyoretten grote groep 49 Gen popsterre mar sterrefamilie grote groep 50 Jeugdprinsenwagen 'De Hazekeutel' wagen Meedoen kan nog! Je kunt je nog (gratis) opgeven zondag vóór de optocht van 12.00 tot 13.00 uur in de jeugdtent op het Henseniusplein. Afgelopen zondag, tijdens het carnavals zondag ochtendconcert in de Venray se schouwburg, vond de uitreiking plaats voor De Bronzen Piëlhaas. Dit is de hoogste onderscheiding van de Venrayse vastelaovesvereniging, die uitgereikt wordt aan personen die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de Venrayse gemeenschap. Dit jaar mocht de 87jarige mevr Miet Jansen-van Daal uit tuinden van prins Peter d'n Urste de Bronzen Piëlhaas ont vangen. Ondanks haar hoge leeftijd is mevr. Jansen nog zeer aktief in het Venrayse verenigingsleven. Zo is zij lid van het bejaardenkoor Crescendo, dat haar afgelopen zondag ook een serenade bracht Ook is ze al vele jaren lid van het kerkkoor van de Grote Kerk, is ze aktief voor het Rode Kruis en is ze lid van de bejaardenvereniging. Ooit is ze ook nog eens een dag lid van de Venrayse gemeenteraad geweest Mevr. Jansen-van Daal was zichtbaar content met deze onderscheiding. Na de uitreiking maak- ten velen van de gelegenheid gebruik om haar te feliciteren met de Bronzen Piëlhaas. Het toeval wilde dat de Raad van Elf van De Piëlhaas afgelopen maandag in het gelijknamige café aan de Eindstraat vergaderde. In dat café is de Venrayse PSV-er Ed ward Linskens regelmatig te vin den, als hij op bezoek gaat bij zijn vriendin. Zo ook maandagavond, al waar vorst Hub, Prins Peter en de Raad van Elf een verrassing voor Edward in petto had. Ondanks het drukke programma van de Raad van Elf hadden ze zondagavond nog volop genoten van de prestaties van Edward. Volgens vorst Hub heeft Romario Linskens een anti-voetballer ge noemd die als een waggelende eend liep. 'Mar waor was Romaria afgelo- pe zondag, wor was vaantje, wor wa re de andere vedettes. Ajax verloor mar van 1 man, van die 'Dekselse Linskens' sprak vorst Hub in Stu dio Sport termen. 'Heej gaaf zelfs d'n Braziliaan de kans um toch nog z'n goaltje mit te pikke, den miste schromelijk. Mar toen kwam d'n Dekselse Linskens. Heej kwam, zaag en overwon! As enne echte Piëlhaas, mit enne loepzuuvere kopbal (weg Menzo), mit enne stift- bal a la Cruijff, wat mar wennig voetballers gegaeve is. 'n We reldgoal'. Vanwege deze bijzondere presta tie mocht Edward Linskens vervol gens uit handen van Prins Peter d'n urste (ok enne Philips-meens) een gouden voetbalschoen in ont vangst nemen, vergezeld van een heuse bul, waarin Edward Linskens door De Piëlhaas als opvolger van il lustere namen als Cruijff, Becken- bauwer, Gullit en van Basten genoemd werd. Vrijdagmiddag omstreeks 13.00 uur byten de basisscholen uit de wijk Landweert het spits af by de viering van vastelaovend. Rond de vier k vijfhonderd kinderen trek ken dan mee in de optocht door de w(jk. Het initiatief komt van de scholen Kruudwis, Vlaswei en Landweert, daarbij geholpen door de ouders. De kinderen zijn op de scholen momenteel druk bezig met de voor bereidingen voor 'hun' optocht door de wyk. Ze maken kleurrijke pakken en versieren vervoermidde len. Misschien doen er zelfs nog en kele grotere wagens mee in de optocht door Landweert. In elk ge val hebben de beide Landweeitse joekskapellen 'Ut göt net' en 'Um te baöke' hun muzikale medewerking toegezegd. De organiserende scholen en ouders roepen belangstellende va ders, moeders, opa's, oma's, ooms en tantes op om toch vooral langs de route te gaan staan om de kinde ren toe te juichen en aan te moedi gen. De optocht vertrekt vanaf 'de Vlaswei' door de straten Boter bloem, Herderstasje, Honingklaver, Boterbloem, Gentiaan, Heggewikke, Boterbloem, Kruidenlaan, Arons kelk. Hondsdraf, Kamperfoelie, Kla proos, school 'de Kruudwis', Koningskaars, Luzerne, Lathyrus, Lupine, Kruidenlaan, Boterbloem. De route eindigt bij de scholen Landweert en Vlaswei. Met de optocht begint in de wyk Landweert het carnaval. De wyk be woners vieren het feest onder aan voering van prins Niels I en de Raad van Elf. Die is onlangs nog he lemaal nieuw in het pak gestoken. De camavalsaktiviteiten vinden el ke dag plaats in wykgebouw 't Stekske, vanaf 15.00 uur. Inbraak in personenauto Een inwoner uit Den Haag. op be zoek in Venray. had zyn auto op het Gouden Leeuwterrein geparkeerd. By terugkeer bemerkte hy dat zyn auto ook in Venray niet veilig was. Door forcering was toegang tot de auto verkregen. Ontvreemd werd een draagbare cd-speler. Oostrums cafetaria tijdens carnaval gewoon open De Industriebond FNV afdeling Venray kent dit jaar zes leden, die 40-jaar by de vakbond zyn aan gesloten. Dat zyn de heren J. Arts, Chr. Eyizinga, Fr. de Jong. W. Kroo- nen, A. Kusters en J. van Waai- jenburg. Negen andere personen vierden hun 25-jarig jubileum, te weten de heren B. Aalders. L. Craenen, P. Da niels. R. Flohr, J. de Fretes, P. Jans sen, R. Korevaar, H. van Limbeek en J. Vermeulen. Zy werden voor hun inzet bedankt door het distrikts- hoofd, H. van Rees. Van de jubilaris sen ontbreken J. Arts, P. Daniels. P. Jansen en J. Vermeulen op de foto. Tydens de jaarvergadering bleek weer eens dat er door de leden veel gebruik wordt gemaakt van het 'n abonnement waard Met ingang van donderdag 18 fe bruari nemen Tiny en Geert Kupers-Achten cafetaria 't Botter huuske in Oostrum over van de fam. Lub. Reden hiervoor is het feit dat de fam. Lub gaat emigreren. Een tydlang deed het gerucht de ronde dat 't Botterhuuske tydens de carnavalsdagen gesloten zou zyn. Een gesloten cafetaria tydens het carnaval is ondenkbaar, vinden Tiny en Geert. Vandaar dat zy ge woon geopend zyn. Tydens de dolle dagen kunnen de Oostrumse Kar- klingels dus gewoon van heerlyke frites en snacks genieten. Fam. Lub zal de nieuwe eigenaren tydens de ze drukke dagen nog terzyde staan. Officiële opening Vanaf donderdag 25 februari t/m vrydag 5 maart zyn de deuren van 't Botterhuuske gesloten, in ver band met enkele interne aanpas singen. Zaterdag 6 maart vindt de officiële opening van de zaak plaats, waarover u in onze volgende uitgave tot in detail op de hoogte zult wor den gebracht Tiny en Geert wensen u alvast een plezierige vastelaovend toe. De Venrayse handbalvereniging Manual draagt de nieuwe jeugd prins op handen. In zekere mate omdat Bart v.d. Sterren als lid van de handbalvereniging jeugdprins is geworden. Meer omdat Bart v.d. Sterren opgenomen is in de Lim burgse Jeugdselektie en een goede kans maakt om ook in de nationale selektie voor jongens tot 18 jaar te worden opgenomen. Ongeveer zes jaar geleden startte de nu 16-jarige Bart v.d. Sterren met handballen. Zyn broer zat ook by Manual en handbal was een logi sche keus, toen Bart wat wilde gaan doen. Al vry snel bleek Bart talent voor het handbal te hebben en groeide hy qua niveau al snel boven zyn teamgenoten uit. Dit seizoen speelt Bart v.d. Ster ren al by de senioren van HV Manu al, eerst in het tweede en later in het eerste team. De indeling by de senioren is noodgedwongen vanwe ge het geringe aantal leden maar Bart is daar niet rouwig om. 'Hier leer ik veel van, al is het verschil met junioren wel groot Het maakt natuurlyk wel wat uit of je tegen leeftydsgenoten handbalt of tegen kerels van 20-25 jaar. Er zit met na me een krachtsverschil in'. Bart v.d. Sterren werd dit seizoen door HV Manual naar voren gescho ven om de selektieprocedure van de Limburgse en Nationale selektie door te lopen. Na drie trainingen in Heythuijzen, kreeg Bart half janua ri de mededeling dat hy in ieder ge val in de Limburgse selektie zit Een prima prestatie van een lid van HV Manual, voor Limburgse begrip pen een heel kleine vereniging. In teresse van grotere Limburgse verenigingen die op een veel hoger niveau spelen is er nog niet Of Bart het hogerop zal gaan zoeken in de handbalsport weet hij nog niet 'Ik ben er wel fanatiek mee bezig. We zien het wel'. Normaal is Bart v.d. Sterren in derdaad fanatiek aan het trainen: twee keer per week en regelmatig met de Limburgse selektie. Deze week is dat echter anders. Als jeugdprins van Venray wachten hem andere belangryke taken. Een bezoek aan zyn trainingsmaatjes, afgelopen dinsdag, leerde dat die de nieuw funktie van hun rechterop- bouwspeler wel konden waarderen. Bart werd dan ook op handen ge dragen. Bart v.d. Sterren uit de Huber- tusstraat, werd afgelopen vrydag in zaal In den Engel uitgeroepen als nieuwe jeugdprins van jeugdvaste- laovend De Hazekeutel. Als Bart d'n Twedde zal hy samen met zyn adju danten Björn (Jeuken) en David (Nabben) de Venrayse jeugd voor gaan tijdens de carnavalsdagen. Het uitkomen van de jeugdprins gebeurde aan het einde van de jaar lijks jeugdzitting. Een zitting waar in veel jeugdig Ven rays talent haar opwachting maakte, en waarbij de jeugdraad van elf met hun garde ook lieten zien wat zy in hun mars hebben. Voldoende om de vastelao vend te doen slagen. Behalve het uitkomen van de jeugdprins, werd deze avond ook het jeugdboerenbruidspaartje be kend gemaakt dat op carnavals- dinsdag onecht verloofd zal gaan worden. De jeugdboerebruiloft wordt dit jaar verzorgd door MMSK St Petrus Banden. Joyce van Ger- ven en Juul Smits van deze vereni ging werden vry dagavond uitgeroe pen tot het jeugdboerenbruidspaar A.s. zondag, na de kinderoptocht, zal in de jeugdtent eerst de uitrei king van de Orde van de Hazekeutel plaatsvinden. Dat zal rond de klok van 15.15 uur zyn. Een kwartier la ter zal de receptie van de jeugd prins beginnen. De Industriebond FNV heeft afge lopen maandag, tydens de jaarver gadering. haar Venrayse jubilarissen gehuldigd. Deze huldi ging vond plaats in wykcentrum De Kiosk in het Brukske. spreekuur. Afgelopen jaar brachten 185 leden een bezoek aan de maan- dagavondse spreekuur terwijl er nog eens 220 leden zich telefonisch lieten informeren en voorlichten. Cat-Fever is een jonge dynami sche dansgroep uit Venray. Momen teel bestaat de groep uit zeventien personen in de leeftyd van 16 tot en met 28 jaar. Wij dansen op moder ne muziek en treden regelmatig op by Caribische avonden, feestavon den en camavalszittingen. In verband met het drukke pro gramma zijn wy op zoek naar enke le enthousiaste jongens en meisjes met gevoel voor ritme die ons wil len versterken. Spreekt dit jou aan. naam dan snel kontakt op met Ad Wetjens. tel. 04780-83264, b.g.g. 04780-81281. Vernielingen in de voortuin Een bewoonster van een woning aan de Rozemaryn deed aangifte dat met de regelmaat van de klok, planten uit haar voortuin werden getrokken en elders in de buurt weggegooid. In totaal zyn zeker 25 planten verdwenen.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7