venray Hazinneaovend op 18 flbbrewarie van 20.15 tot 0.30 uur 'Zuutjes An' weer 'boètegewoeën' De Piëlreus Ysselsteyn De Huibuuke Overloon PEEL EN MAAS De Zagewetters Merselo De Klutetrappers Vredepeel Vastelaovend in Den Hoender Hazepuuët Landweert De Bliekers Maashees Vastelaovescafé De Bonte Koe Hetsbuule Heide Carnaval Beukenrode Kloonströppe De Bliekers Maashees Carnaval in 't Schöpke Loën 2093 Installatie op de radio «ma PEEL EN MAAS Donderdag 10 mei Pagina 5 Prins Peter I Donderdag 18 februari: 18.30-20.00 uur: De jeugdprins en jeugdraad brengen een bezoek aan de donderdagavondgroep. Vrijdag 19 februari: 13.45-14.15 uur: De prins en zyn ge volg brengen een bezoek aan Psz. De Calimero's en van 14.15-15.15 uur aan basisschool De Smelehof. Zaterdag 20 februari: 15.33 uur: De prins en jeugdprins zullen met hun gevolg aanwezig zyn bij het installeren van de Prins in Ven ray. 19.00 uur: H. Mis in de kerk voor al le overleden leden van vastelaoves- vereniging De Piëlreuzen. 20.11 uur: Inhalen en receptie van de prins in De Smelehof. De avond wordt verder verzorgd door Schab- beijoeks en de Smeleblaozers. 20.11 uur: Disco in de Koel. Zondag 21 februari: 10.00-12.00 uur: De prins brengt een bezoek aan de gehandicapten en langdurige zieken in de ver pleeghuizen en aan huis. 14.00-17.30 uur: Kinderbal in de Koel. 17.00 uur: De prins gaat naar de re ceptie van de prins van Venray, daarna naar Pilot Ook carnavallen in Zaal Roelanzia en Herberg De Peel. 20.00-23.30 uur: Camavalsdbal in de Koel voor de jeugd. Jeugdprins Maikel I Maandag 22 februari: 12.45 uur: De prins en zijn gevolg bezoeken de zieken uit Heuzesteyn in het ziekenhuis van Venray. 14.11 uur: Deelname aan de optocht in Venray. Na de optocht gaan de prins en zyn gevolg gezellig carna vallen in Herbeig de Peel waar ook de avond gesloten zal worden. 20.00-23.30 uur: Carnavalsbal in de Koel dat ook door de prins en de jeugdprins bezocht zal worden. Ook carnaval in zaal Roelanzie en Pilot. Dinsdag 23 februari: 14.11 uur: Begin optocht. Daarna prysuitreiking in de Smelehof waar we gezellig carnaval blyven vieren tot een uur of zeven ('s middags). 20.00-23.30 uur: Carnavalsbal voor de jeugd in de Koel dat ook door de prins, jeugdprins en hun gevolg be zocht wordt, s' Avonds Carnavals bal in zaal Roelanzia, Herberg de Peel en Pilot Vrydag 19 februari: 20.00-22.00 uur: Sleutel-overdracht gemeente Vierlingsbeek. Zaterdag 20 februari: 19.00 uur: H. Mis. 20.11 uur: Receptie prins in de Cul tuurbunker. Zondag 21 februari: 10.30 uur: Bezoek aan bejaarden centrum Huize Loën. 14.11 uur: Optocht vertrek Mu seumplein. 15.00 uur: (Kinder)Hosbal van 0-110 jaar. Maandag 22 februari: U.ll uur: Klonebal. 15.00 uur: Jeugdpronkzitting. 20.11 uur: Jongerenbal, leeftijd van af middelbare school t/m 23 jaar. Thema: Loën 2093. Dinsdag 23 februari: 13.30 uur: Ziekenbezoek ziekenhuis Venray. 15.00 uur: Boerenbruiloft 24.00 uur Afsluiting carnaval. Woensdag 24 februari: 20.11 uur: Herringschelle café De Duivenbos. 'n abonnement waard Prins Paul I Vrydag 19 februari: Kinderbal. Zaterdag 20 februari: Vastelaovesmis en aansluitend Prinsen receptie. Jeugdprins Luc I Zondag 21 februari: Vastelaovesoptocht Dinsdag 23 februari: Boerenbruiloft Vrydag 19 februari: 14.00 uur: Bezoek aan de basis school. Zaterdag 20 februari: 15.00 uur: Sleuteloverdracht in de schouburg Venray. 19.30 uur: H. Mis. 21.00 uur: Receptie van de prins van Merselo. Zondag 21 februari: 14.00 uur: Optocht voor jong en oud met aansluitend kinderbal en prys uitreiking voor de jeugd. 21.00 uur: Balavond voor jong en oud met de prins en de jeugdprins. Dinsdag 23 februari: 18.00 uur: Zieken-bejaardenbezoek. 21.00 uur-. Balavond voor jong en oud met na afloop haring schelle. Zaoterdag 20 fibr. groët verkled bal (Live-mfciek). Weej beginne um 21.00 uur. Zóndag 21, móndag 22 en dins dag 23 febr. van 10.00 tot 18.00 uur ope. Nao de öptochte hosse, springe en ge kunt ok wèr dan se. Dit allemaol mit vastelaovensmèziek. 's Aoves zien weej ope van 19.00 tot 24.00 uur. Tot ziens óp Ursulastraot 2! Mit de vastelaovesweek woensdag 24 tot zondag 28 febr. is os wy kcen- trum hardstikke dicht Mer vanaf móndag 1 mrt staon weej wer biestig ger vur ollie klaor! Zaterdag 20 februari: 15.00-19.00 uur: Bal in 't Stekske voor jong en oud. Zondag 21 februari: 15.00-19.00 uur: Bal in 't Stekske voor jong en oud. Maandag 22 februari: 15.00-19.00 uur: Bal in 't Stekske. Dinsdag 23 februari: 15.00-19.00 uur: Afsluitingsbal in 't Stekske. Vandaag met open podi um! Kun je zingen, playbacken, moppen tappen; nu mag het..! Zondag 21 februari: 10.00 uur: H. Mis in aanwezigheid van prins, vorst en raad. De koliek- te zal weer ten goede komen aan het 'Foster'-kind in Chili. 11.11 uur: Receptie van de prins in het Bliekerspalies. De Keieschieters uit Geysteren zullen met hun prins hun opwachting maken. Muzikale omlysting van joekskapel Net op Tied. 14.11 uur: Start optocht vanaf het velcye by Bloemen aan de Rieter- weg. Vandaar gaat het via de St Jo- risstraat Huiderstraat weer Rieterweg, over de Mgr. Geurts- straat richting Venray, voor Havens draait de stoet de Kalverstraat in. Via de Hogeweg bereikt men de lus Gildelandt-Pastoor Swinkelsstraat- Gildelandt Vandaar over de Hoge weg terug en dan door de Goey- straat naar het Dorpsplein. Aanslui tend maakt de jury in het Bliekerspalies de prijzen bekend. 19.11 uur: Tegenbezoek aan Geyste ren, weer bij Groetelaars, met zo veel mogelyk Bliekers, prins en gevolg. In principe wordt naar Geysteren gelopen. 21.11 uur: Openingsbal, muzikaal verzorgd door Express terwyl de joekskapel ook een muzikale duit in het zakje zal doen. Maandag 22 februari: 11.41 uur: Vertrek van de Brul- leftsstoet vanaf het Bliekerspalies- plein. De bruud en haar ouders zul len aan huis opgehaald worden. De brulleft zal voltrokken worden in het gemeenschapshuis. Voor pas sende muziek zal het duo Peppi en Kokki zorgen. 20.11 uur: Groot Boerenbal; in het begin zyn de jeugdige Bliekers en Bliekerinnekes welkom, tegen aan gepast tarief, maar later nemen de ouderen het over. Dinsdag 23 februari: 11.41 uur: Kienderbal, speciaal voor de schooyeigd van de basisschool met o.a. de tradionele Bliek-Bliek- wedstryd. 15.11 uur: Gezelligheidsbezoek aan De Bolle Buik met zoveel mogelyk hongerige en dorstige Bliekers en Bliekerinnen. 20.11 uur: Slotbal. Vanavond barst 't los, carnaval 1993, de nieuwe hazinnenavond- commissie heeft haar zaakjes rond. de hazinnen en de joekskapellen kunnen vanavond op pad, een tien tal café's zyn hazinnencafé. waar onder ook De Bonte Koe. Vrydag, voor velen al carnaval, za terdag voor nog meer mensen en dan zondag 21 februari: carnaval 1993 is een feit Zo ook in café De Bonte Koe, waar deze dag voor de zesde keer op ry het Vastelaovescafé gehouden wordt. Zoals in voorgaande jaren zullen ook dit jaar de winnaars van het liedjesfestival hun bijdrage leve ren zoals Jeanny van Vegchel, Henk Sturme, Boy Derksen en Kristel Cuypers. Maar ook Milton en Dave Cavis, Hanneke Jeuken en Miek van Dyk leveren hun geheel eigen bydrage. De presentatie ligt dit jaar in de vertrouwde handen van Johan van Krey en Bruno Lucassen, die hier- by muzikaal ondersteund worden door Edwin Kaïnama op toetsen, Pierre Pypers op slagwerk en Rob Deters op bas. By deze roepen we alle zingende carnavalsvierders nogmaals op om op deze zondag hun bydrage te leve ren. Iedereen kan zyn/haar eigen camavalsliecye zingen op het podi um in de Koe. Als je zin hebt zing dan mee, zon dag 21 februari, na de kinderop tocht in De Bonte Koe, of kom en geniet van onze eigen plaatselyke carnaval sartiesten Henk Maas en Gerda Tielen zyn by de Hetsbuule in Heide uitgeroe pen tot Boerenbruidspaar 1993. Op carnavalsdinsdag zullen zy in de onecht worden verbonden. Aan vang 11 voor 3. Inbraak auto Een inwoonster van Vierlings beek kwam, nadat ze boodschap pen had gedaan in het centrum, terug bij haar aan de Raad huisstraat geparkeerde auto tot de ontdekking dat was ingebroken. Een ruit was gewoon ingeslagen en ontvreemd waren een zwarte tas met boodschappen en haar Euro pas. Tbt grote verrassing van Prins Ja cob I (Jacobs) van Beukenrode was zyn woning prachtig versierd door de buurt, zodat hy niet alleen op Beukenrode zyn residentie heelt maar ook samen met zyn echtgeno te Dina, op de Langstraat. Priiis Jacob I met echtgenote Dina. Prins Mark I van het personeel Vorst Will I en de Ilaad van Klief van carnavalsvereniging 'De Hooy- se Beuk'. Voor zijn versierde woning aan de Langstraat Gelukkig! Ut is wer zo wiet! Vana- ovend, alwer vur 't 12de jaor op reej, zal naodat an de kop van de Groeëte Straot, de openingsceremo nie um 20.15 uur het plats gevonde, van en negental kefees de deur wa- geweit ope goan vur de Hazinne die mit doen an dit jaorleks terugkom- mend fieêst, waorbeej Blaoskepelle en vraollie van kefee nor kefee gaon. De muzikante van Schrabber- joeks uut Ysselsteyn zien dit jaor vur d'n urste kier van de parteej. Dormit hebbe weej 't twedde kerk dorp vertiggewoordigd op d'n Ha zinneaovend. Hiermit zien weej hiel blie. De andere blaoskepelle die mit doen zien: Efkes Waachte, Göt Net, Noeët Thuus, van Tbete nocht Blaoze. Dikke Mik, Gen Tied, Noeët van Gehuurd en Rats d'r Nêve. De Hazinnekefees zien: Old Ti mer, Podium, Le Coq, Truus Huls man, De Bonte Koe. 't Upke, De Zwaan, De Hentobar en 't Koets huus. Ut is de bedoeling dat ge net as de blaoskepelle rondsjouwd, zoeëdat ge ien iedere kefee komt en enpas- sant enne stempel laot zette op en kaart die ge ien de urste kefee kriegt of vraogt. Ien de leste kefee leverde um wer ien, naodat ge op de kaart het angegève welke blaoske- pel dur volgens ow den HANS WORST verdiend het Die kepel meugt dan den 'HANSWORST' (te vens wisseltrofee) en jaor lang ien u bezit halde. Zelf kunde mit en volle kaart en ne schonne vastelaovespries winne. welke op zaoterdag '20 flbbrewarie um half 10 ien 't Upke verlot zal worre dur onzze Prins Peter I. ien gezelschap van zien atyudanten Frans en Cor, vergezeld van Vorst Hub mit zien Raod van Elf. Ok wert dan bekend gemakt wel ke blaoskepel gillie getipt het um ien 't bezit te komme van de Hans worst. Tteves göt op den Hazinneao- ven Sjef Hoedemakers foto's make. Dus kom vanaovend allemaol um 20.15 uur nor den hoek Groeëte Straot/Henseniusplein vur de start van de HAZINNEAOVEND 1993. Tbt straks! Giny. Carina, Annie, Marian en Truus tillefoën 82693 Dikke Mik Gen Tied Scnaböer- peks Van Tbete nog Blaoze Efkes Waachte 't Gót Net Noeët Tuus Noeët van Gehuérd Rats d'r Nève 20.30 Old Timer Podium LeCoq Truus Hulsman Bónte Koe Upke De Zwaan Hentobar Koetshuus 21.10 Podium LeCoq Truus Hulsman Bónte Koe Upke De Zwaan Hentobar Koetshuus Old Tmer 21.50 LeCoq Truus Huisman Bónte Koe Upke De Zwaan Hentobar Koetshuus OW Timer Podii/n 2230 Truus Hulsman Bófle Koe Upke De Zwaan Hemobar Koetshuus Old Tmer Podium LeCoq 23.10 Bónte Koe Upke De Zwaan Hentobar Koetshuus Old Timer Podium LeCoq Truus Hulsman 2350 Upke De Zwaan Hentobar Koetshuus OM Timer S Podmm LeCoq Truus Hiisman Bónte Koe Het begint om 20.00 uur. Met vastenavond zal In Venray de zondag in het teken staan van de clowns, 's Morgens vanaf half twaalf tot kwart over een kan ieder een. groot en klein, zich in de schouwburg De Beejekurf als clown laten schminken. Vanaf kwart over twee worden al le clowns en joekskapellen op de Grote Markt verwacht om samen te hossen en de vastenavond officieel met Prins Peter I te openen. Na het voorby trekken van de kinderoptocht kunnen de clowns en joekskapellen zich achter de Prinsenwagen van de jeugdprins aansluiten. Vanaf ongeveer kwart over drie worden alle clowns en joekskapel len verwacht in de grote tent 'Hof van Rooi' waar een bont program ma gepresenteerd zal worden door joekskapellen. lietyeszangers en andere artiesten. Om ongeveer half vijf zullen in de tent de pryzen worden uitgereikt aan de mooiste groep clowns, het mooiste duo clowns, het mooiste clownsgezin en aan de mooiste gro te en kleine clown. Vbstenavondvereniging De Piël- haas hoopt er op deze manier een gezellige clownsdag van te maken. Afgelopen zaterdag is tydens het Alde-Wievebal het boerenbruids paar bekend gemaakt Onder grote belangstelling van alle Bliekers eri Bliekerinnekes werden tydens dit schitterende bal de bruid en brui degom onthuld. Bruid en bruidegom werden door leden van de organiserende spaar kas 'Mekkeluk zat of nie dan' op een ligfiets met alannlicht het Blie- kerspaleis binnengereden, waarna ceremoniemeester Rob Goeman s. na het wegnemen van verhullende kledingstukken en maskers het tweetal bekend kon maken. Tot grote verrassing van de aan wezige Bliekers en Bliekerinnekes waren dit Jo v.d. Broek (Reynders) en Petro Gommers. Zoals gebruikelyk wordt wykcen- truni 't Schöpke in Veltum ook dit jaar weer omgetoverd door een aan tal vrywilligere tot een Joekstempel voor kinderen, hun oudere en an dere belangstellenden. De besturen van wykvereniging Veltum en wy keent rum 't Schöpke hebben gezameniyk een aan trek kc- lyk programma opgesteld. Zondag 21 febr. van 10.30 tot 14.00 uur: Tweemaal een optreden van de bekende goochelaar Rinal- do. Joekskapel Zuu(je.s An zorgt voor de sfeer en de schwung Hos sen en springen voor jong en oud(er)! Maandag 22 febr. van 10.30 tot 14.00 uur: Voor de kinderen is er gratis schmincken. Uiteraard ook weer hossen en zingen, dansen en springen! Dinsdag 23 febr. van 10.30 lot 14.00 uur: Voor de mooiste boer en boerin zyn er prachtige pryzen. Hossen en zingen, dansen en sprin gen voor iedereen. Entree in het wykcentrum is alle dagen gratis! Woensdag 24 febr. is het wykcen trum de gehele dag gesloten we gens de jaariykse grote schoon maak. 'Loën 2093' is het thema voor car navalsmaandagavond. georgani seerd door en voor jongeren in «ie leeftyd tot 23 jaar. De jongeren die nen wel de basisschool te hebben verlaten! \an de bezoekers wordt verwacht dat zy zich zullen verkle den als ware het het jaar 2093. De creativiteit wordt dus aan jullie zelf overgelaten. Reeds enkele maanden zyn diver se jongeren bezig om voor deze avond een geheel nieuw podium te bouwen. De publiciteitscampagne is ook reeds enige tyd geleden gestart door middel van de 'tam tam' en vooral door middel van een zelf ontworpen, prachtige poster die o.a. aankondigt dat er een 'Hol landse' buut zal zyn en optredens van vele artiesten zoals b.v. Bob de Jong. Ook zyn de Huivogcls gekontrak- teerd voor een perfekt optreden, waarmee ze op de Bonte Avond het publiek op de tafels kregen. Hun optreden staat gepland voor 20.30 uur precies. Het geheel wordt oiniyst door een live-orkest en zal gepresenteerd worden door de 'te gekke' Kristo en Twan. De aanvang op eama- valsmaandag is om 20.11 uur en de entree bedraagt 3.50 per persoon. Dus jongeren, vanaf de middelba re school tot 23 jaar: Komt allen!!! DE ORGANISATORE VAN DE BOEREBRULLEFT 93 WAENSE ÖLLIE ENNE GOEIE VASTELAOVEND GE DOET NATUURLIJK WEL AALEMAOL MIT MIT DE BOEREBRULLEFT. WINKELCENTRUM Pierre Cnoops, Beppie Kraft, Kappes Kook en Zuutjes An wer ken zaterdag weer mee aan de Boètegewoeëne Boètezitting op de Oude Markt in Venlo, beter be kend als de 'zoepkoel'. Met de zit ting opent Omroep Limburg voor de tweede keer haar vasteioavend- weekend. Behalve Zuutjes An zorgt ook Jeanny van Veghel voor de Venrayse inbreng op de open luchtzitting. De Boètegewoeëne Boètezitting is een drie uur durend liveprogram ma, gepresenteerd door Lei Meisen. Uitgangspunt is het beste laten ho ren wat Limburg op vastelaovesge- bied te bieden heeft. Optredens zyn De Lokale omroep zal a.s. zaterdag de installatie van Prins Peter d'n Urste rechtstreeks op de radio uit zenden. De installatie die dit jaar in de Schouwburg zal plaatsvinden in verband met de herhuisvesting in het gemeentehuis, zal vanaf 15.11 uur te beluisteren zyn. De uilzen ding duurt tot ongeveer 17.00 uur. er dan ook van de winnaars van de Limburgse buuttereednerskampi- oensehappen en van het Vbstelao- vesleetyeskonkoers. Daarnaast zyn er optredens van bekende Limburg se camavalsartiesten. Dit jaar staan op de bühne van de Oude Markt (het plein voor cultureel centrum 'de Maaspoort') onder meer buutte- reedners Pierre van Helden en Jan Pollux, de beste drie van het leed jes kon koers en het Horster duo 'Um en Um'. Het programma begint om 10.00 uur en wordt direct uitge zonden door Omroep Limbuig. Inbraak Door vernieling van een ruit was toegang verkregen tot de receptie van Nieuw Spraeland aan de Wan- ssumseweg. Er werden een laser printer en een personal computer ontvreemd. Enkele dagen geleden is op de zelfde wyze toegang verkregen tot de receptie van Nieuw Spraeland en ook toen werd een personal compu ter met printer ontvreemd. Omdat op dezelfde manier toe gang is verkregen wordt de moge lijkheid niet uitgesloten dat hel dezelfde dadeits) moetfen) zyn

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5