Schouwburgnieuws Boschveldcollege wint zaalvoetbaltoernooien Tweede editie Havenpop Wanssum Taekwon-do vereniging Tong-Il opnieuw suksesvol Zwemmen voor verstandelijk gehandicapten De weegschaal in de waagschaal Yoga voor CARA-patiënten in Venray Leerlingen Boschveldcollege winnen scholierenloop AGENDA Kindervakantiewerk Venray e.o. Kursus zelfhypnose/ zelf-ontspanning Mister KOOL's Bibliotheek- nieuws Lees mee en je kunt meepraten Kleffenloop Overloon Dansavond VW-nieuws Kursus communicatie en intermenselijke relatie Dansen in De Wis PEEL EN MAAS Donderdag 4 fetxuan Pagina 3 Maandag 8 februari, 20.00 uur DE KLOKKENLUIDER VAN DE NOTRE DAME' Een totaalspektakel met muziek, dans en acteerprestaties, door meer dan 20 medewerkenden van het MMT uit Mechelen, België, één van de grootste Vlaamse toneelgezel schappen. Ook nu voert Eddy Ver- bruggen de regie, zoals hij dat eerder bij het MMT deed bij 'De Drie Musketiers' ('89) en 'Den Dron kaard' ('88). Korte inhoud: Parijs, 1482. Het plein van de Notre Dame is het kleurrijke dekor van 'het feest der zotten' waar 'Quasimodo', een bulte naar en klokkenluider van de Notre Dame, tot de lelijkste figuur verko zen wordt Ook het lieftallige dan sende en zingende zigeunermeisje Esmeralda is op het feest aanwezig en wekt de liefde op van de duistere opperdiaken Frollo. Wanneer zy hem afwijst geeft Frollo aan Quasi- modo de opdracht om Esmeralda te ontvoeren. Zy wordt echter gered door de mooie kapitein Phoebus, hoofd van de boogschuttery. Esme ralda verliest haar hart aan deze playboy avant-la-lettre. Blind van ja loezie steekt Frollo zyn konkurrent neer en laat Esmeralda voor de moord opdraaien. Bij haar terdood veroordeling kan Quasimodo haar op het nippertje helpen ontsnap- I pen. De bultenaar brengt haar on der in de kathedraal, zyn thuis. Met slinkse truckjes slaagt Frollo er echter in om het meisje uit de be- I scherming van Quasimodo los te j krygen en laat haar opnieuw ver- I oordelen. Zy sterft samen met haar i beschermer onder de galg nadat hij z\jn ultieme wraak heeft genomen op Frollo. Woensdag 10 februari, 20.00 uur GISELLE Avondvullend romantisch ballet van Het Ballet van Vlaanderen Giselle, een van de meest geliefde romantische balletten, is een meeslepend verhaal over een meis- I je dat, bedrogen door de man die zij liefheeft, zelfmoord pleegt. De j mystiek en de schoonheid van de j tweede akte, de tederheid van de schene waarin Giselle zichzelf opof fert om haar geliefde te redden, i laten niemand onberoerd. Een ver haal van liefde en jaloezie, dat al 150 jaar lang elke balletliefhebber in vervoering brengt. Het verhaal gaat over Prins Al- bert, die zich aan zyn geliefde Gisel- In het kader van de Havenfeesten 1993 organiseert het Havenpop- comité weer een grote talentenjacht voor popgroepen. liet doel van een dergelijke talentenjacht is om de vele regionale popgroepen een kans te geven zich live te presenteren en door een vakkundige jury te laten beoordelen. Door middel van een selektiepro- cedure worden de groepen uitgese- lekteerd en zullen in twee voor ronden strijden om een plaats in de finale. De voorronden worden gehouden Een nieuwjaar en dus nieuwe ak- tiviteiten, ook voor verstandelyk gehandicapten! Uit onderzoek is ge bleken, dat er veel behoefte is aan zwemmen, maar dat de mogelijkhe den voor deze doelgroep in de regio beperkt zijn. De afdeling Vrijetijdsbesteding van de Stichting Sociaal Pedagogi sche Zorg heeft in samenwerking met een Cios stagiaire mogelykhe- den gekreëerd. Zodoende gaat er by voldoende deelname gedurende 6 weken een zwemaktiviteit van start. De eerste aktiviteit zal plaats vinden op zaterdag 27 februari van Op vrijdag 12 februari 1993 start in Venray een Meer Bewegen voor CARA-patiënten yoga-groep. De yo- galessen vinden plaats in wijkcen trum 't Stekske, Kruidenlaan 61 te Venray van 10.30 tot 11.30 uur. De lessen worden wekelyks gegeven door een deskundig opgeleide yoga- docent met kennis op het gebied van de CARA-problematiek. Gezond, heilzaam en ontspannend Yoga is een bewegingsaktiviteit die zowel uit lichamelijke als geestelijke onderdelen bestaat. Tij dens de les verricht u in een rustig tempo oefeningen, in staande, zit tende of liggende uitgangshoudin gen. Hierby wordt veel aandacht geschonken aan uw lichaamshou ding. ademhaling, concentratie en ontspanning. U kunt te allen tjjde vanuit uw eigen mogelijkheden deelnemen aan het totale oefenpro gramma. Yoga is niet prestatiege richt Een yogagroep bestaat uit maximaal 15 personen. Ie voordoet als eenvoudig dorpe ling. Hy verovert haar hart, maar tydens het feest waarop Giselle ge kroond wordt als koningin van de druivenpluksters wordt hjj ontmas kerd door zijn jaloerse rivaal Hilari- on, de jachtmeester. Het meisje is wanhopig - ze danst en danst tot ze er dood by neervalt Dat wordt ze opgenomen in de kring van de Wil lis. geesten van jonge meisjes die 's nachts dansen in het bos en daar voorbijgangers in de dood lokken. Verslagen komt Prins Albert naar het graf van Giselle. Hilarion is hem achterna gegaan, maar hy ver drinkt door toedoen van de Willis. Giselle weet haar geliefde te behoe den voor een zelfde lot en Albert blyft, als de Willis weg zyn. alleen achter by het graf. De Franse dichter Théophile Gau- tier schreef het scenario na het le zen van een Duitse sagenbundel van Heinrich Heine. Dit ballet in 2 bedryven, een van de hoogtepun ten van de Romantiek, ging in pre mière in Parys in 1841. Donderdag 11 februari, 20.00 uur LEBBIS EN JANSEN 2 keer rieleksen voor 1 geld U heeft alles al gezien. U bent overal geweest Als u het boek openslaat weet u al wie het gedaan heeft Als u de tv aanzet weet u al dat ze zwanger raakt en over 3 we ken een miskraam krygt en het is een tyd geleden dat u in het theater echt heeft gelachen. U bent toe aan 2 keer rieleksen voor 1 geld. Den ken wy. Wy maken het u wel erg makkeiyk. Hieronder een tekst van de wervende potentie van een BZN- poster op een groep geestelyk min der begaafden, die integraal in het programmaboekje kan. Denken wy. 2 Keer rieleksen voor 1 geld (in de volksmond lxRvlG) is het avond vullende extravaganza van Lebbis en Jansen (licht geluid en grappen. Bij voorkeur tegelijk). Lebbis en Jansen hebben de kombinatie ge vonden tussen krities aktueel caba ret (het wereldnieuws van de dag en het plaatselyke nieuws van het jaar), waar je vreselyk om moet la chen, en absolute kolder waar je vreselyk om moet lachen. En dat terwyl de scene met die blinde skiër op de zwarte piste het pro gramma niet eens heeft gehaald. Eén ding is zeker: Een grote bek kun je niet leasen! in gemeenschapshuis De Zandhoek en wel op 27 maart en 1 mei. De fi nale wordt gehouden op 18 juni in de feesttent bij de jachthaven ty dens de Havenfeesten. Als hoofdact vindt er op dezelfde avond een optreden plaats van de populaire Limburgse popgroep Rowwen Hèze. De deelname is kosteloos en de hoofdprijs is een dag studio voor het maken van een demo en een professionele promotiefoto. Men kan zich aanmelden vóór 1 maart Inlichtingen: tel. 04784-1847. 08.30 tot 09.30 uur in zwembad De Sprank te Venray, Kempweg 70. Het is niet de bedoeling dat de deelnemers zwemmen leren, maar dat ze op een speels doelgerichte manier in kontakt komen met wa ter, waarby het plezier voorop staat Voor deze aktiviteit zoeken wij nog enkele vrijwilligers. Dus lykt het je leuk om met deze doelgroep te werken, in kombinatie met 'zwemmen', neem dan kontakt op met: Yvonne Duyf (Cios stagiaire by de afd. Vryetydsbesteding aan de SPZ), tel. 077-870020 (vragen naar Yvonne Duyf of Herman Verwey). Deelname Een Meer Bewegen voor CARA- patiënten (MBvC) yogales is toegan- keiyk voor CARA-patiënten, on geacht leeftyd of geslacht. De aktiviteit staat ook open voor part ners van CARA-patiënten. Kosten Uw financiële bydrage bedraagt 15,- per persoon per maand. Organisatie De yogalessen worden georgani seerd door het Correspondent schap Venray e.o. van het Nederlands Astma Fonds in samen werking met het Provinciaal Steun punt Bewegingsaktiviteiten Gezondheidszorg. Opgave en informatie Voor opgave en nadere informatie kunt u kontakt opnemen met mw. M. Donders, tel. 04780-84066 of mw. Van Well, tel. 04780-85264. Op woensdag 27 en vrydag 29 ja nuari werd het jaarlykse zaalvoet- baltoemooi voor leerlingen van het voortgezet onderwys in Venray, in sporthal De Wetteling gehouden. Voor het eerst werd dit toernooi, dat elk jaar uitstekend geleid wordt door Gerrit Loeffen van de KTS Ven ray, buiten de vakanties georgani seerd. Voor de brugklassers op de woensdagmiddag, zodat er geen les sen uitvielen, voor de leerlingen t/m 15 jaar op de vrijdagmiddag. Voor de woensdag had elke deel nemende school (De Kolk. de KTS, Boschveld en Jeruzalem) twee teams ingeschreven. Er werd gespeeld in 2 poules van 4 teams. Tydens de Vlakwatercross, geor ganiseerd door AV Venray heeft het team van het Boschveldcollege evenals vorig jaar beslag weten te leggen op de eerste plaats. By de scholierenloop tellen alleen de drie eerst aankomenden zowel voor de jongens als de meisjes mee voor de eindrangschikking. De leerlingen van het Boschveldcollege hadden met 4 meisjes en 7 jongens inge schreven. De meisjes behaalden al le vier een fraaie plaats (1. Kalja Op 24 januari jl. behaalde Taekwondo vereniging Tbng-11 uit Venray een prachtig resultaat op het Vrienlink stijltoemooi te Eg- mond aan Zee. Van de vyftien deel nemers waren er acht die zich by de eerste drie wisten te plaatsen. Ryan Zorg die tevens Nederlands kampioen stijl is behaalde een zeer verdiende eerste plaats. Zy behaal de het hoogste puntenaantal van al le damespoules. Een tweede plaats werd behaald door Ferry Greevink die een zeer goede wedstryd liep. Ook Stefan van Bakel en Pascal Jan sen, die zyn eerste wedstryd liep, behaalden een welverdiende twee de prys. Derde werden Maurice Poels, Morad Ouchen en Ivo van Tbngeren, voor wie dit ook zyn eer ste wedstryd was. De andere deel- Door de invoering van de nieuwe Wet op de Rechtsbijstand dreigt rechtshulp voor mensen met een laag inkomen veel duurder te wor den. Ook voor de kliënten van het Buro voor Rechtshulp betekent dit een aanslag op hun portemonnee. Tegen dit kabinetsvoornemen voert het Buro voor Rechtshulp Noord- en Midden-Limburg de komende we ken een handtekeningenaktie on der het motto: 'de weegschaal in de waagschaal'. De aktie wordt gevoerd omdat de Tweede Kamer binnenkort de nieu we Wet op de Rechtsbystand behan delt. Volgens deze wet moeten kliënten van het Buro voor Rechts hulp in de toekomst een eigen by drage gaan betalen voor de verder gaande hulp van het Buro (ingewik kelde adviezen, bemiddeling en procedures). De spreekuren van het Buro blyven wel gratis. Ook de eigen bydrage die mensen moeten betalen als ze in aanmer king komen voor een (gedeelteiyk) door de overheid betaalde advokaat wordt hoger. Door deze maatregelen wordt de toegang tot de rechtshulp, en dus de toegang tot het recht, voor men sen met een lager inkomen belem merd. Daarmee wordt het wezen van de rechtsstaat aangetast Hierte gen protesteren de Buro's voor Rechtshulp, samen met de sociale advokatuur, de rechtswinkels en de sociaal raadslieden. Bezoekers van het Buro krygen een informatiefol der over de bezwaren tegen de nieu we wet aangeboden. Ze kunnen de aktie steunen door een verklaring te ondertekenen die aan de Tweede Kamer wordt aangeboden. waarna er gestreden werd om de ereplaatsen. Uiteindelyk kwam Boschveld 1 als winnaar uit de bus. Tweede werd de KTS en derde Jeru salem 1. Voor de vrydag hadden Bosch veld en Jeruzalem ingeschreven met 2 teams en de KTS en De Kolk met elk 1 team. Er werd een halve kompetitie afgewerkt zodat alle teams tegen elkaar moesten. Ook hier werd het Boschveldcollege - met het 2e team weliswaar - win naar. Op de tweede plaats eindigde De Kolk en op een gedeelde derde plaatst eindigden zowel Boschveld 1, KTS als Jerusalem. Broers; 2. Monique Peeters-, 3. Char lotte Heesbeen; 5. Patricia Smits). De jongens moesten het met iets minder doen: 2. Bjom Coppers en 4. Ron Beurakens (winnaar vorig jaar). De overigen, Paul Willems. Luc van Doesum, Alex Bos, Jan Her- msen en Roel Gommans eindigden allen by de eerste 20. Bij de prysuitreiking mocht een gigantische wisseltrofee in ont vangst worden genomen. nemers vielen buiten de prijzen maar wisten zich over het alge meen toch by de eerste vyf te plaatsen. Ook deze keer bewees Tbng-11 dat zy voor de andere verenigingen een geduchte tegenstander is. Voor wat betreft styl staat de vereniging aan de top van Nederland wat ook bewe zen wordt door de hoofdtrainer van de vereniging Rob Greevink (5e dan) die ook Nederlands kampioen is. Op de sparwedstryden (vechten) worden over het algemeen ook goe de resultaten behaald. Binnenkort wordt weer aan een aantal van deze wedstryden deelgenomen en we wensen de deelnemers dan ook van harte sukses. Het Buro voor Rechtshulp Noord en Midden-Limburg houdt spreek uren in Roermond. Venlo, Venray en Weert Deze zyn op afspraak te bezoeken (tel. 04750-18345). Op de spreekuren kunnen mensen met een inkomen tot de ziekenfonds grens nu nog gratis terecht Als de nieuwe Wet ingevoerd wordt blyft het spreekuur gratis, maar moet er een eigen bydrage worden betaald voor verdergaande hulp. Het Buro is gespecialiseerd op het gebied van uitkeringen, arbeids recht huurrecht vreemdelingen recht en consumentenrecht In Roermond is er bovendien een be lastingspreekuur. Op andere gebie den kan het Buro mensen op weg helpen met een verwyzing of een kort advies. Het Buro voor Rechtshulp werkt alleen met beroepskrachten, die door hun vaak jarenlange ervaring een grote deskundigheid in huis hebben. Ze kunnen helpen met een advies, met bemiddeling of met hulp by het voeren van een pro cedure. Winkeldiefstal Dinsdagmiddag werd een 17- jarige jongedame op heterdaad be trapt by diefstal van kleding ter waarde van zes gulden in een wa renhuis aan de Grotestraat De jon gedame had enkele goederen reeds afgerekend aan de kassa, maar ze had de andere kleding in haar kin derwagen verstopt en dat was door personeel gezien. Ze werd aan de politie overgegeven die haar, nadat proces-verbaal was opgemaakt naar huis stuurde. Deze kursus is praktisch gericht Het doel is om Je bewust te worden van je lichameiyke en geesteiyke spanningen en om te ervaren hoe spanning en ontspanning aanvoe len. Ieder heelt zyn eigen span ning. ontspanningspatroon ontwik keld. Door doe-gericht te werken kun je dat patroon nader bekyken. Je kunt je vry maken uit je dage- lykse zorgen, vermoeidheid, werk sfeer of thuissituatie. Je kunt leren jezelf over te geven aan een gevoel van rust en bezinning. Yhnuit die rust is het mogeiyk veranderingen in je levenspatroon aan te brengen en meer begrip voor je eigen situa tie te hebben om zodoende gerichte keuzes te maken voor de toekomst Voor het volgen van deze kursus heb je geen bepaalde vooropleiding nodig. Het kan by na door iedereen geleerd worden en is absoluut een veilige en betrouwbare methode. De kursus kan je helpen by: - het breken met slechte gewoontes; - het tegengaan van lichameiyke ongemakken; - emotionele problemen; - het versterken van positieve eigenschappen; - sportprestatie verbetering: - gewoon ontspannen in je dagelyk- se leven; - rustig slapen enz. Er wordt gewerkt met verschillen de vormen van ontspanningstech nieken, zoals: - spierspanning/ontspanning; - ademhaling; - fixatie; - visualisatie e.d. De kursus bestaat uit zes avonden van elk ca. 3 uur, eens per veertien dagen een avond. Tydens de kursus wordt er met huiswerk-opdrachten gewerkt Voor meer informatie kun je kon takt opnemen na 28 januari met Leo Heidens, tel. 04780-86934. 'KOOLE' RE1NIG1NGSMETHODE Tapyten en vloerbedekking reini gen is voor een huisvrouw een be kend probleem. Mister KOOL's heeft daarvoor een zeer werkzame reini gingsmethode ontwikkeld. De traditionele methoden om ta pyten en vloerbedekking te reini gen (stofzuigen, shamponeren, stoom- of injektie-extraktie- methode) zyn vaak niet tevre denstellend en brengen by hun toepassing vaak grote risiko's voor stoffen, mensen, planten en dieren met zich mee. Om deze reden heeft Mister KOOL's een revolutionaire reinigingsmethode ontwikkeld, die de tapijtvezels niet beschadigd en na reiniging geen snellere herbe vuiling veroorzaakt Het reinigingsmiddel van Mister KOOL's, 'Amcit' genaamd, bevat spe ciale vlekoplossere voor alle 'typi sche tapytvlekken'. Het middel is Ph-neutraal, ongevaarlyk en biolo gisch afbreekbaiar. In de vorm van bruisende luchtbellens wordt 'Am cit' in de tapytvezels gesproeid. De ze belletjes (een onschadelijk CO2 gas) lossen het vuil op en brengen dit naar de oppervlakte van het ta- pyt Een speciale machine met een ronddraaiende katoenen mop eron der - verwyderd daarna, onder druk en met een specifieke draai snelheid, het opgestegen vuil. Het resultaat: tapyten en vloerbedek king krygen hun oorepronkelyke zachtheid, glans en frisse kleuren weer terug. Ze worden anti-statisch en binnen één uur zyn ze weer droog. De methode van reinigen blykt uitermate geschikt te zyn voor Oosteree tapyten, omdat de natuurlyke kleuren behouden blyven. Tbt het pakket van reinigen be hoort ook de reiniging van auto- en meubelbekleding, gordynen en la mellen. Dit zowel voor particulie ren als voor bedryven. Mister KOOL's wordt in Zuid-Oost Nederland vertegenwoordigd door de familie J. Janssen uit Afferden. tel. 08853-2050. fiTSfY Jtjy (adv.) Let op: Wat doet de bibliotheek met een 'ton', onder andere het volgende: De bibliotheek in Venray heeft, zoals waarechynlyk by veel biblio theekgebruikers bekend, een kol- lektie GROTE LETTERBOEKEN. Deze boeken zyn bestemd voor mensen die moeite hebben met het lezen van boeken in een klein ge drukte letter. De kollektie grote letterboeken is sinds kort uitgebreid met een flink aantal nieuwe titels, maar ook met herdrukken van eerder in grote druk verschenen boeken. Er zyn ti tels by van: literaire schryvere zo als Maarten 't Hart en Harry Mulisch, maar ook van detective schrijvers zoals Herbert Reinecken en Ruth Rendell. Natuurlyk zyn er ook veel nieuwe streek- en avontu renromans gekocht Heeft u belangstelling voor deze boeken, kom dan naar de biblio theek. Er is voor elk wat wils! Voorruit auto ingeslagen De politie gaat er vooralsnog van uit dat het puur vandalsme is dat de voorruit van een op een oprit van een woning aan de Langeweg gepar keerde auto was ingeslagen. De ei genaresse is behooriyk gedupeerd. Landelijke kinderjury 1993 Elk jaar kiest een Nederlandse kinderjury de beste kinderboeken van het voorgaande Jaar. Kinderen uit het hele land kiezen zelf hun toppers. Vorig jaar hebben maar liefst 21.000 kinderen meegedaan aan de landelyke kindeijury door hun favoriete Tbp 5 in te sturen. De kinderjury is weer van start gegaan. Wil je ook meedoen, kom dan naar de jeugdbibliotheek. Hier vind je een hoedje met alle kindeijury-boeken. Neem een decl- nameformulier mee en probeer zo veel mogelyk boeken uit 1992 te lezen, zodat je een goede keus kunt maken. Lever je favoriete Tbp 5 in vóór 1 juni 1993. Je formulier wordt niet alleen opgestuurd naar de landely ke kinderjury, de openbare biblio theek zal ook een plaatselyke uitslag bekendmaken. We hebben' dan een echte Venrayse Tbp 5. Lees mee en je telt mee. Voor meer informatie: Kom naar de jeugdbibliotheek. Dit jaar zal de Kleffenloop gehou den worden op 14 februari, de zon dag voor carnaval. Het is alweer de 12e Kleffenloop en de organisatie is opnieuw in de vertrouwde handen van de Tburklub Overloon. Deze loop heeft door zyn uitmuntende organisatie by vele lopers en Jog gers het predikaat 'Klassieker van Noord-Brabant en Noord-Limburg' gekregen en is de grootste in de regio Ook dit jaar heeft de organisatie gezorgd voor een uitstekend en mooi gelegen parcours rondom het bungalowpark De Vers. Als de voor tekenen niet bedriegen, zal deze 12e Kleffenloop wederom een enorm sukses worden. Iedere deelnemer doet automa tisch mee aan het Superprestige- klassement; daarom zullen alle winnaars en ander toppers van de diverse regionale lopen aan de start van de Kleffenloop verechynen. Het parcours van de Kleffenloop is gehandhaafd, zodat de deelne mers hun tyd met die van vorige ja ren kunnen vergelyken. Het aardige van de Kleffenloop is dat deelname voor iedereen moge lyk ia Daarnaast ontvangt iedere deelnemer een prachtige herinne ring. terwyl de Jeugd een verras- singszafaje in ontvangst mag nemen. Men kan deelnemen aan de vol gende afstanden: Jeugdloop t/m 9 jaar, 750m, aan vang 09.45 uur; Jeugdloop t/m 12 jaar, 1.5 km, 10.00 uur; 1/4 Mara thon, 10.55 km, 10.30 uur; 1 Grote ronde, 3.5 km, 10.35 uur; 1/2 Mara thon, 21.1 km. 11.40 uur; 1 Grote en 1 kleine ronde, 6.0 km, 11.48 uur. Inschryven kan op 14 februari in de grote tent by het parcours van 9.00 uur tot 15 minuten vóór de start van elke afstand. Het in- schryfgeld bedraagt dan ƒ6.- per persoon, terwyl kinderen t/m 12 jaar ƒ3.- p.p. betalen. Tydens de Kleffenloop kunnen de deelnemers gebruik maken van kleed- en douchegelegenheid, ter wyl er ook een masseur aanwezig is. De start en finish zullen op video vastgelegd worden. Sneeuw of andere weersomstan digheden zyn geen bezwaar, want de Kleffenloop gaat altyd door. Het publiek heeft gratis toegang. Fhnclub De Zwerver organiseert op zaterdag 6 februari een gezellige dansavond in zaal In den Engel met medewerking van het orkest De Vrybuiters uit Gouda. De avond is voor iedereen toegankelyk en be gint om 20.00 uur. Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. Februari: 10: Opus One, Amstelveen 12: BZN. Den Haag 13: Carnaval Brasileiro, Am sterdam 14: Vhlentynsparty. Amsterdam 18 t/m 21: Evita. Den haag 19-20: Robert Paul, Den Haag 23: Cyrano, de musical. Den Haag 26: Chippendales, Amsterdam 27: House Party, the Immortal Cosmos, Amsterdam Maart: 1: Lou Rawls, Rotterdam 1-2: Evita, Amsterdam 5: Bavo Galama, Den Haag 10: Vaya Con Dios, Rotterdam 10: Brigitte Kraamwinkel, Den Haag 13: Tractor Pulling. Rotterdam 18: La Boheme. Den Haag 19: Candy Dulfer, Eindhoven '23: Tbm Parker in Concert, Den Haag 24: Jeff Haley Band, Den Bosch 27: BZN Rhythm of my Heart, Den Bosch April: 4: Midsummer Night's Dream. Den Haag 5: Willy de Ville. Nymegcn 10-14: Paolo Conté, Maastricht, Eindhoven 29: Chippendales, Groningen ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. RE. Gubeler. T. Lankveld. H. Sch raven en J. Wittgen: J. WITTGEN langstraat 108. tel. 841082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. ('oenen. F. Schmeetz. D. Wreauteren en J. de Vocht: E. de MUINCK KEIZER Patersstraat 80. tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. \Un Dongen: DR KE1J/.EH Van Beunienweg 10. Yssel.itevn tel. 04780-41777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur \bor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.(X) uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER TH. 077-575757 ON G EVA IJ.EN Tel. 08-11 WEEKEND- UN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN 8T. ODA Passage 1. tel. 81255 van vrydagavond 1800 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het naehtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YS8EL8TEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar li. HAMMBfGA, tel. 11132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY e.m. Ruymbaek/ J.M. van WindenAV.il.M de Vocht/RC. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT Stationsweg 13. tel. 81338 DIERENARTS ENPRAKT1JK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behan deling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 82890 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vbrmazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-8538 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEK DIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Jan Poelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 42118 Afspraken inaken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 82411 Op woensdagavond 17 februari a.s. gaat Stichting Focus afd. Venray van start met de kursus communi catie en intemiensciyke relatie. Om de inhoud van deze boeiende en unieke kursus tot zyn recht te laten komen wordt deze gegeven aan kleine groepjes. De duur vun de kursus is vier weken en ze wordt gegeven op woensdagavonden van 19.30 tot 2180 uur in venray. Besproken wordt: communicatie in het algemeen. De gevolgen van slechte communicatie in hulpverle ning. onderwys. opvoeding, relaties en zaken. De mechaniek achter de communicatie. Anders communi ceren. Hindernissen begrijpen en opruimen. De werking van de men selijke geest en zyn taal. Degenen die zich door deze be langrijke en boeiende materie aan getrokken voelen kunnen zich voor dc kursus aanmelden en/of infor matie vragen by Stichting Focus afd Venray. tel. 04780-80963 of 04780-89979 door de week na 17.00 uur en in het weekend de hele dag. Maandag 8 februari organiseren wy een gezellige dansavond in De Wis te Casten ray. Aanvang 20.00 uur. Inbraken in auto's In de nacht van donderdag op vrydag werd er in twee aan de Ki osk geparkeerde personenauto's in gebroken. Beide inbraken waren op dezelfde manier gebeurd, door for cering van het portieralot De buit| bedroeg in beide gevallen de radio-j cassettespeler. Het is weer zover! We zyn gestart met de voorbereidingen voor het Kindervakantiewerk 1993. Het pro gramma begint al vaste vormen te krygen. Dit jaar wordt het pro gramma opgezet rond het thema 'SPROOKJES'. Belangryk voor jullie en jullie ouders is de week waarin we het Kindervakantiewerk 1993 gaan houden. Noteer de data maar in de agenda van je ouders en zorg ervoor dat ze in die week niets anders plannen, want wij beloven jullie dat je een schitterende week gaat bele ven. Wanneer: Van maandag 12 t/m vrydag 16 Juli 1993. Kinderen van groep 3 t/m 8 kun nen meedoen. De kosten voor een week zullen voor het eerste kind ƒ30.- zyn. In mei krygen jullie op school hiervoor een boelye met meer in formatie. Ook het uitstapje op de woensdag gaat dit jaar iets heel by- zonders worden. Zijn er nu al mensen die zich be schikbaar willen stellen als leiding voor deze week. dan kunnen ze zich opgeven by ons sekretariaat na 18.00 uur. tel. 04780-87560.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3