Verkeersmaatregelen n.a.v. bebouwing Wilhelminaplein Paspoorten 1993 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Hinderwet Hinderwet PEEL EN MAAS Bouwvergunning verleend Bouwvergunning verleend Bekendmaking PEEL EN MAAS \w Bouwtoestemming op Bouwmeldingen Bouwvergunning aangevraagd Ingekomen Bouwaanvragen Bekendmaking £q V— Karklingels en Karklingelinnekes Doe mee met de Kinderoptocht op carnavalszondag De Keavers Holthees-Smakt Pronkzittingen De Keavers Holthees-Smakt PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 4 februari - Pagina 1* PEEL d UW 1 of tr PE1 indi heef var gro tele RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer, agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken- muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Kennisgeving bekendmaking O n t werpbesch ikking burgemeester en wethouders van Ven ray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy voornemens zyn hinderwet vergunning te verlenen aan: J. Koenen, Mr. Driessen straat 5,5812 AM Heide voor het oprichten en in werking hebben van een ge- reedschapsiyperU waar machines worden gebruikt met een vermo gen groter dan 1,5 kW gelegen aan de Zuivelweg 2 te Venray. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zyn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Ven ray. kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien 4 tot 18 februari 1993. Ibt deze datum kunnen de stuk ken ook. na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 18.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwargn hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat h(j daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren, in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient. kan verzoeken zyn persooniyke gege vens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze. het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimteiyke ordening en milieubeheer, ir. Ü.FJ.M. Frencken In voorbereiding op de geplande bebouwing van het Wilhelmina plein heeft het college besloten tot de volgende verkeersmaatregelen: 1. Verwijdering P-bord op Wilhel minaplein. Besloten is om over te gaan tot verwyderen van dit bord om te bereiken dat het Wilhelmina plein, voor de duur van de bouw, niet langer als parkeerterrein is aangewezen, na realisatie ko men. in de kelder van het ge bouw. 49 openbare parkeerplaat sen terug 2. Blauwe zone voor parkeerter rein Raadhuisstraat. Ibt aan de invoering van betaald parkeren vallen de parkeerter reinen aan de Raadhuisstraat (tussen kerk en gemeentehuis 117 plaatsen) en op het voorter rein van het gemeentehuis (51 plaatsen) onder het blauwe zóne regiem met een maximale par- keerduur van 2 uur. Daarna zal voor deze terreinen de betaald parkeren regeling gelden. 3. Éénrichtingsverkeer Dr. Poels straat. Uit oogpunt van een veiligere verkeersafwikkeling met name op het kruispunt Juliansingel- Hofstraat-Dr. Poelsstraat wordt het noodzakeiyk geacht om in de Dr. Poelsstraat éénrichtingsver keer in te voeren komend vanaf de Juliansingel voor motorvoer tuigen en dus met uitzoendering van (brom-)fieters. Deze maatre gel zal ingaan in de loop van de volgende week. 4. Parkeerverbod Wilhelminastraat Om een goede verkeersafwikke ling in de Wilhelminastraat te waarborgen wordt het noodzake iyk geacht aan de noordzyde van de Wilhelminastraat tussen Juli ansingel en Mgr. Nolensstraat een parkeerverbod in te stellen. Deze maatregel zal ingaan in de loop van de volgende week. Het instellen van dit verbod is toege zegd op de informatieavond par keerterrein binnenterrein Euro- tel. De formele bekendmaking van de verkeersmaatregelen treft u elders op deze pagina aan. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne. dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: Maatschap Rops, Tim me r- mannsweg 86, 5813 AP Yselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een rundveehouderij gelegen aan de Timmermannsweg 86 te Ys- selsteyn; Marclas Beheer bv. Wusterweg 1,5811 AD Castenray voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een pluimvee houderij gelegen aan de Ey ken hof weg 8 te Veulen De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 4 maart 1993. Ibt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Ibt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif- teiyk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persooniyke gegevens niet bekend te maken. Wy zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien men echter hierom verzoekt (by de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstryken van bo vengenoemde termyn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarby bestaat dan tevens de mogeiykheid tot een gedaehtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re delijkerwijs niet in staat zyn ge weest, kunnen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimteiyke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken uw weekblad Kontrole overbelading vrachtauto's Doordat by de politie verschillen de klachten binnenkwamen over het vervoer van zand vanaf de afgra ving in Oirlo naar de aanleg van Ryksweg 73, hield de politie een ge richte kontrole. légen een vracht autobestuurder uit Castenray werd proces-verbaal opgemaakt omdat de vrachtauto 57% overbeladen was. Een bestuurder uit Made kreeg eveneens proces-verbaal omdat ook zyn vrachtauto overbeladen was. De overbelading werd op de weegbrug in Oirlo vastgesteld. De politie deel de mee dat zy met de kontroles zal biyven doorgaan. Het transport van zand vindt momenteel door een wegomleiding plaats door de kom- van Oostrum. Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. Zy die me nen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zyn getrof fen. kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar- schrft indienen en wel binnen der tig dagen na de dag, waarop de beschikking is gegeven. Die termyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het bouwen van een hobby- kast aan de Lemmenweg 12a, t.n.v. P.J.A. Poels, Lemmenweg 12a te Heide: het wijzigen van de vloer van de garage, wasplaats en accu-opslag aan de Raadhuisstraat 38 t.n.v. Van Haren Autobeheer bv. Raad huisstraat 38 te Venray; het bouwen van een fietsen berging/schuurtje aan de Kroon - kruid 61, t.n.v. F.M. Thyssen, Kroonkruid 61 te Venray; het plaatsen van een kast voor de motor t.b.v. de regeninstallatie aan de Steegse Peelweg te Leunen, t.n.v. Maatschap Dings-van Houtum, Veulenseweg 33 te Veulen; het bouwen van een hygië- nesluis aan de Roffert 1, tn.v. J.A.RM. Cremers, Roffert 1 te Castenray; het bouwen van een stal aan de Overloonseweg, t.n.v. P.W.M. Coopmans, St Odastraat 38 te Venray. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 26 januari 1993 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Zy die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het verbouwen van een pand tot dierenkliniek aan de Oude Oostrumseweg 26 te Venray, tn.v. Dierenkliniek Venray, Stationsweg 13; het bouwen van een show room magazyn aan de Keizers- veld te Venray, tn.v. Data en Kantoorprodukten M. Cuypers. Kruitweg 5; het verbouwen van een hobby ruimte/garage aan de Overbroekse- weg 7 te Leunen, tn.v. H. Panhuis; het bouwen van 12 vrye sek- tor woningen aan de Muurpeper 1 t/m 12 te Venray, tn.v. Smits Bouw bedrijf Someren bv te Someren.; het bouwen van een bedryfs- restaurant op de vliegbasis De Peel, tn.v. Ministerie van Defensie, Post bus 90195 te Breda. De burgemeester van Venray, r drs. J.F.H.A.B. Waals Diverse verkeersmaatregelen n.a.v. bebouwing Wilhelminaplein Burgemeester en wethouders van Venray. maken hierbij bekend dat op 2-2-1993 met besluit nr. 93.1157 inzake diverse verkeersmaatrege len n.a.v. de bebouwing Wilhelmi naplein met in achtneming van de onderstaande overwegingen: - dat aan LEVAS Beheer bv een bouwplan wordt gerealiseerd op het Wilhelminaplein te Venray; - dat als gevolg van deze ontwikke ling 120 parkeerplaatsen verdwy- nen, waarvoor na realisatie 49 openbare parkeerplaatsen te rugkomen; - dat het gewenst is de parkeersitua tie voor kortparkerende bezoekers van de noord-oosthoek van het centrumgebied van Venray te ver beteren, via het kreëren van par- keermogelykheden op korte afstand van het kem-winkel- centrum; - dat het weren van langparkerende bezoekers/werkers van het cen trum op parkeerplaatsen op korte afstand van het kern-winkel centrum niet op vrijwillige basis kan worden afgedwongen; - dat door omliggende ondernemin gen is gevraagd om een verbete ring van de parkeersituatie voor kortparkerende bezoekers; - dat onderhavig besluit tot doel heeft aan dit verzoek tegemoet te komen; is besloten:; 1. tot aanwijzing van de parkeerter reinen ten zuiden van het ge meentehuis en het parkeer terrein vóór het gemeentehuis door middel van bord E10 van bylage 1 van het Regelement Ver keerstekens en Verkeersregels 1990, als parkeerschyfzóne met een maximum parkeerduur van 2 uur; 2. tot het verlenen van maximaal tien algemene ontheffingen van de parkeerduurbeperking op het terrein vóór het gemeentehuis, konform het onder 1 genoemde besluit; 3. tot het instellen van éénrich tingsverkeer voor motorvoertui gen in de Dr. Poelsstraat komend vanaf de Julianasingel, door mid del van de plaatsing van de bor den C2 en C3 van bylage I van het Regelement Verkeerstekens en Verkeersregels 1990; 4. tot het instellen van een parkeer verbod aan de noordzyde van de Wilhelminastraat tussen Julia nasingel en Mgr. Nolensstraat, door middel van plaatsing van het bord El van bylage 1 van het Regelement Verkeerstekens en Verkeersregels 1990; 5. tot het instellen van een parkeer verbod aan beide zyden van het bedryfsstraatje van het Wilhel minaplein, tussen Juliansingel en Wilhelminastraat, door mid del van plaatsing van het bord El van bylage 1 van het Regelement Verkeerstekens en Verkeersre gels 1990; 6. tot het intrekken van het besluit d.d. 9 juni 1992. no. 92.5727, voorzover betrekking hebbend op de aanwyzing als parkeergele genheid, waar parkeren op als zodanig aangewezen plaatsen is toegestaan, van het Wilhelmina plein en de verwijdering van het bord E4 van bylage 1 van het Re gelement Verkeerstekens en Ver keersregels 1990; 7. van de bepalingen in dit besluit kan door het college van burge meester en wethouders onthef fing worden verleend, welke ontheffing uitsluitend wordt ver leend indien daarbij de verkeers veiligheid niet in het geding is. Venray. 4 februari 1993 Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals drs. A.B. de Bever Opmerking: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag, waarop het besluit bekend is gemaakt, beroep aantekenen by de Kroon. Het be roepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de com missaris van de Koningin te Limburg. 'n abonnement waard Inbraken in auto's Door forcering van het portier was toegang verkregen tot de perso nenauto van een inwoner. De auto stond op de parkeerplaats by de Ki osk. De stereoradio met enkele cas settes en het Beste Boek van de Weg werden ontvreemd. Dinsdagmiddag werd tussen 14.00 en 16.50 uur ingebroken in een by het gemeentehuis gepar keerde personenauto van een in woonster van Bergen. Uit haar auto werd de radiocassettespeler ont vreemd. Van een in de Gasstraat gepar keerde personenauto van een inwo ner van Wanssurn werd een wiel dop ontvreemd. cn Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. Zy die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen kunnen op grond van de Wet AROB daartegen by het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen nadat de beschik king is gegeven. Die termyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het plaatsen van een tuinhuis je aan de Dagoberthof 1, tn.v. T. Bos, Dagoberthof 1 te Venray. Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou- waanvragen medewerking te verlenen. Het bouwen van een garage aan de Sleutelbloem 31 te Venray, t.n.v. M.A.J. Hulleman, Bolderik 27; het bouwen van een fietsen berging aan de St. Barbarastraat 12 te Venray, t.n.v. J.M. v.d. Laar. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 5 februari 1993 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw beheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week by burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. jiet bouwen van een jong veestal aan de Veulenseweg 47, t.n.v. C. de Weert, Achterstraat 39 te Hul ten; het plaatsen van een schoor steen aan de Pavanestraat 50 te Ven ray, t.n.v. J. Krouwel; het bouwen van een garage hondenverblyf aan de Marjolein 38 te Venray, t.n.v. M.R.W.G. Hendriks; het bouwen van een woning met garage aan de Alaertslaan te Venray, tn.v. fam. Bart ray, Glaze- napstraat 152 te Tegelen; het bouwen van een fietsen berging aan de St. Barbarastraat 12 te Venray, t.n.v. J. v.d. Laar; het plaatsen van een hygië- nesluis aan de Roffert 1 te Casten ray, t.n.v. J.A.P.M. Cremers Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening en milieu. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in art. 22, lid 2 van de Wet op de Ruimtelyke Ordening bekend, dat de gemeenteraad.van Venray in zijn vergadering van 26 januari 1993 in voorbereiding heeft ver klaard: I. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Ysselsteyn' voor het perceel M-639, gelegen aan de Litsenbergweg te Ys selsteyn, t.b.v. het bouwen van een woning; II. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Leunen' voor het perceel N-1642 (ged.), gelegen aan de Vicarieweg te Leunen, tb.v. het bouwen van een woning; III. een bestemmingsplan "bedrij venterrein Smakterheide' voor het gebied, begrensd door Maasheseweg, toekomstige Ryksweg 73, Nijverheidsstraat, Spurkt, toekomstige Spurkter- weg, Dr. Kortmannweg en de Krekel te Venray. Deze voorbereidingsbesluiten tre den in werking met ingang van 5 febr. 1993 en liggen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afd. volkshuisvesting, ruimtelijke orde ning en milieu. Raadhuisstraat 1 te Venray, tydens kantooruren van 09.00 tot 12.00 uur. De burgemeester voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals De burgemeester van Venray at tendeert houders van een verlopen paspoort erop, dat het met het oog op naderende vakanties raadzaam is tydig een nieuw reisdokument aan te vragen. Door het openstellen van de landsgrenzen is voor reizen naar een land in Europa geen paspoort meer nodig. Maar u moet zich in het buitenland wel kunnen legiti meren. Dat is alleen mogelijk met een GELDIG paspoort Een VERLOPEN paspoort heeft dus ook in het buitenland geen enkele waarde meer, ook niet voor een korte toeristische trip. By de aanvraag voor een pas moet worden overgelegd: - 2 recente zwart-wit pasfoto's; - uw verlopen reispapier; - legeskosten ƒ72,10 (onder voorbe houd van tussentijdse legesver hoging). Minderjarigen hebben (tot 18 jaar) schriftelijke toestemming (handte kening) van beide ouders nodig; by voogdij is de toestemming van de voogd(es) voldoende. Breng s.v.p. paspoort of rijbewijs ter vergelij king van de handtekening mee. Kinderen kunnen tot 16 jaar op het paspoort van één of beide ouders bijgeschreven worden. Toe stemming (handtekening) van de andere ouder is noodzakelijk. Toon paspoort of rijbewijs ter vergelij king van de handtekening. Vanaf dit jaar kan een gemeente- lyke Identiteitskaart worden ver strekt, speciaal bedoeld voor personen die zich in Nederland moeten kunnen legitimeren en niet over een pas of rybewys be schikken. Minderjarigen hebben voor een ID-kaart - evenals voor een reisdokument - schriftelijke toe stemming van beide ouders of voogd(es) nodig. Een ID-kaart kan niet als REISPA PIER gebruikt worden en is in het buitenland niet geldig als legi timatie. Kostenoverzicht: Paspoort (alle leeftijden) ƒ72,10 (5 jaar geldig; Toeristen kaart ƒ34,35 (2 jaar geldig); Toeristenkaart (tot 16 jaar) ƒ15,90 (2 jaar geldig); Identi teitskaart ƒ31,- (5 jaar geldig); Bjj- schryvingAvijz. paspoort ƒ3,85, j (Voor een paspoort, toeristenkaart en ID-kaart geldt vanaf 1 april een vaste toeslag ad ƒ7,-.) Alle genoemde legesbedragen kunnen tussentijds worden verhoogd. De afdeling Burgerzaken is werkdagen geopend van 9.00-12.00 uur en op donderdagmiddag van 15.30-17.00 uur (op 22 en 23 februa ri gesloten i.v.m. carnaval). De afdeling streeft ernaar 'klaar-terwyl-u-wacht' service veel mogelijk te verlenen. Daarvoor is het nodig dat uw aanvraag kom pleet is (foto's, in te leveren stuk ken, kontante betaling). Inlichtingen: 04780-23236 en 23235. Heel Oostrum heeft het afgelopen zaterdag mee kunnen maken. En gezien de drukte leek het ook of iedereen er was. Maar voor degenen die het hebben moeten missen, dit verhaal. In een mooie circustent begon circus Fantastico aan hun eerste act. In deze act werden Prins Frank II, Vorst Thys en Nar Frank uit het prinsenleven geschoten. Met veel rook, geen vuur, toch dwars door de muur. Daarvoor echter verraste dit trio de jeugdleiding door hen als dank als olifanten door de zaal te la ten crossen, geheel in circusstijl. Het circus ging maar door met verrassende acts. Heel bijzonder was zeker het optreden van Noud, Peter en Kuukel, een kip die welis waar onder de indruk was van het publiek, maar ons toch liet genie ten van een klein deel van zyn kunnen. De finale kwam met een nummer met gedresseerde kangeroes. Drie van hen bleken niet echt, maar de vermomde nieuwe prins, vorst en nar. En plotseling was hij er dan: Prins Bas I. Samen met Vorst Rob en Nar Sjoerd gaan zij dit jaar voor op bij de jeugd. Op het Prinsenbal hebben ze al laten zien dat hun dat wel toevertrouwd is. Ook het pu bliek was razend enthousiast en overstemden bijna de feestelijke klanken van Ut Gót. Op carnavalszondag 21 februari zal Jeugdvastelaovend De Hazekeu- tel weer een kinderoptocht houden. Dit jaar is de route van de kinderop tocht helemaal anders. Er wordt nl. vertrokken vanaf de jeugdtent op het Henseniusplein. Opstellen voor de optocht gebeurt in de Poststraat en de Patersstraat. De optocht begint om 14.33 uur en trekt via de Grotestraat, Grote Markt, Marktstraat Hoenderstraat, Langeweg, Merseloseweg, over het Schouwburgplein terug naar het Henseniusplein. In de jeugdtent op het Hensenius plein zal de prijsuitreiking plaats vinden gevolgd door de receptie van de jeugdprins. Inschrijven voor de optocht kun je op de zondagen 7 en 14 februari tussen 11.00 en 13.00 uur in sport hal De Wetteling aan de Zuidsingel. Tydens het Aldewieverbal van De Keavers werd door Prins Wiellie I het Boerenbruidspaar 1993 bekend gemaakt. De bruid is Jeanny Koe nen en de bruidegom is Peter Coppus. Op camavalsdinsdag zullen deze twee in de onecht verbonden worden. Camavalsverenging De Keavers uit Holthees-Smakt houden a.s. vrijdag 5 en zaterdag 6 februari hun spektakulaire zittingsavonden. Voor de vrijdagavond zijn geen kaartjes meer beschikbaar, maar voor zaterdag 6 februari zyn er nog enkele te koop. Informatie hierover by Jan Hoezen, tel. 04781-36703. Op de zittingsavonden zullen di verse artiesten, zowel eigendorps! als buitendorps, acte de presence geven op het podium van zaal 't Trefpunt te Holthees. Dit jaar zal de pronkzitting plaats vinden onder het motto: 'Ut mot kunne'. Prins Wielie zal met Vorst Peter, Nar Pistolen Paultje en de ge hele Raad aanwezig zyn, terwijl on ze hofkapel De Scheve Schuuvers het geheel muzikaal zal opluis teren. De zitting wordt op beide avon den om precies 20.00 uur geopend. 'n abonnement waard Vee op de weg De politie moest in aktie komen omdat loslopend vee een gevaar voor het verkeer opleverde. De eer ste keer betrof het een loslopende pony op de Beekweg. De pony kon in een weide worden gedreven. Een aantal koeien die op de Steeg se Peelweg aan de wandel waren ge gaan, bleken door buurtbewoners reeds in een weide te zyn gezet. De politie heeft de omgeving tussen Veulen-Heide en Ysselsteyn nog af gezocht maar heeft verder geen loslopende koeien meer aange troffen.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 14