Weinig 'swung' in lange Prinseproclamatie Peter (I) Teeuwen j ulbileumprins van De Piëlhaas A.s. zaterdag ondertrouwbal Venrayse boerebrulluft n Aid Prinse Plak 1993 voor Dick v.d. Munckhof Groot Joekskapellenfestival Receptie Dartele Veule De Spurriemök Oirlo Prinsenbal De Kar klingels Hetsbuulen Heide Ysselsteynse Prins 1993 Bruidspaar en Jeugdprins bij Schanseknuppels Prins Mat I van de Huibuuke Er zit muziek in het nieuwe trio 'As ik ow zie' op weg naar de finale Prinsenbal bij De Zagewetters 136 PEEL EN MAAS Donderdag 21 januari Pagina 7 Ook de prins van Ut Dartele Veule luistert dit jaar naar de naam Peter I. Prins in Veulen is in 1993 Peter Philipsen (30). Prins Peter is ge trouwd en werkt in het dagelijks le ven tyj een drukker^ in Vfenlu In z'n vrije tijd houdt hy zich bezig met rekrealieve voetbalclub FC 't Veule en is hy een verwoed bouwer van prinsenwagens. Peter maakte al deel uit van de Raad van Elf van Ut Dartele Veule. Zaterdag 23 januari tussen 20.11 en 22.00 uur kunnen z'n onderdanen hem komen felici teren in de Pcrdsstal. Veulenseweg 49 in Veulen. In een overvolle Cultuurbunker in Overloon hebben de massaal op gekomen Huibuuke met zeer veel enthousiasme Prins Mat I (Martien Arts) als nieuwe heerser van het Huibuukeland verwelkomd. Nadat de spanning tot het kookpunt aas opgevoerd en de zaal geheel donker was gemaakt ging de achterdeur open en priemde een felle lichtbun del de zaal in. Enkele tellen later klonk het gerond van een originele Harley. Met zyn tuba als passagier stoof de nog onbekende motorrijder hel podium op. alwaar hy even later werd onthuld als Prins Mat I. In zyn openingsspeech liet Prins Mal I al meteen weten dat hy zeer geluk kig getrouwd is De voorzitter van zowel de blaaskapel Kreunde Echo als de motorsportvereniging MSV Overloon heeft namely k de eed van trouw gezworen met zyn tuba en Harley. Vele felicitaties vielen hem vervolgens ten deel. Als boerenbruidspaar werd geko zen Jozeflen vd. Hoogenhof en Jan vxl. Brand. Jozeflen is voorzitster van de KVO. welke vereniging dit Jaar de Boerenbruiloft zal organise ren. Zy zullen camavaladinsdag in de onecht worden verbonden. A.s. zaterdag is het ondertrouw bal van de Venrayse boerebrulluft. Vanaf 21.00 uur is iedereen welkom in de Venrayse schouwburg om mee te beleven wie dit jaar het Ven rayse boerebruidspaar wordt. Zoals bekend mag zijn, zyn het dit jaar de Venrayse winkeliers die de Boere brulluft organiseren. Wie boer en boerin wordt is nog een groot ge heim. Naar wy vernomen hebben is het zelfs zo dat het onechtelyke echtpaar nog niet eens van elkaar weet dat ze echt in de onecht wor den verbonden. Dat maakt de ver rassing a.s. zaterdag alleen nog maar kompleten Natuurlyk zullen ook Prins Peter en zyn gevolg aan wezig zyn om deze avond te doen slagen. De entreeprys bedraagt ƒ3,-. Overigens kan men voor 17,50 al om half zeven in de foyer van de schouwburg terecht Dan wordt er door de APK een koffietafel georga niseerd met daaraan gekoppeld de uitreiking van de APK-plak aan dhr. Dick van den Munckhof. Een zwaar jaar vraagt om een zware prins. Met Peter I - Peter Theeuwen in het dagelyks leven - heeft de Piëlhaas letterlyk en fi- guurlyk een zwaargewicht in huis gehaald. Met Peter aan het hoofd gaat de Venrayse carnavalsvereni ging het jubileunyaar 1993 in. Mis schien kan de nieuwe prins z'n gewicht meteen in de stryd gooien om van de Prinseproclamatie in de toekomst weer een wat swingender geheel te maken. De Piëlhaas kan zich by voorbeeld afvragen of het persé tot na midder nacht moet duren totdat de nieuwe voorganger bekend wordt Van acht tot half een is een lange zit zeker als het programma weinig echte hoogtepunten kent De APK-act voor de pauze en - natuurlyk - Moj Zat met een hoofdrol voor de nieu we prins, erna Cato en Hendrien kregen de handen wel op elkaar, maar ook hun optreden was iets te traag. Het 'sukses' van deze num mers ligt waarschynlyk in het ge geven dat daarin de personen die het doorgaans in Venray voor het zeggen hebben, het moesten ontgel den. En daar draait het by Carnaval natuurlyk ook om. Want de overige deelnemers haalden, hoe zeer hun bydrage aan het carnaval ook te waarderen valt niet meer dan het predikaat 'goed bedoeld' of 'leuk'. Dat gold ook voor de act waarin de prins bekend werd gemaakt Op nieuw een heel verhaal om de span ning op te voeren. Dit keer een potpourri van sprookjes, op^z'n ge mak verteld door Geert Thomas sen. Het verhaal was echter wat langdradig, mogelyk door de lange zit die daarvoor had plaatsgevon den. Ook de vaak prachtige decors van de afgelopen jaren werden dit keer node gemist Misschien een idee om van dit concept af te stap pen en volgend jaar de proclamatie eenvoudiger en sneller te laten ver lopen. Dat moet kunnen met zo'n versterkte Raad van Elf. Fris waren dit jaar wel de liedjes. Van 'Is 't carnaval of vastelaovend'. de ballade 'Mien Rooj', de stamper 'D'n dans' tot het grandioos vertolk te winnende lied 'Als ik ow zie'. Denk aan het inzenden van het stemformulier. Opvallend was verder - en dat is positief omdat vasteloavend daar toch ook voor is bedoeld - dat dege nen die het doorgaans in Venray voor het zeggen hebben, het zater dag moesten ontgelden. De .\ld Prinse en Cato en Hendrien ver tolkten 'de stem van het volk' en kregen daarvoor de handen op elkaar. MEDALJES Niet bevorderlyk voor de snel heid van het programma, maar het hoort er nu eenmaal by. was de on derbreking voor het 'optreden' van het bestuur van de Samenwerken de Limburgse Vistelaovesverenigin- gen (SLV). Een delegatie was opgestoomd naar Venray om een, vyftal onderscheidingen uit te re/ ken. Leo Otten, Jos Stevens^ Cpr Reynders en Theo Janssen waren de gelukkigen die werden beloond met de Orde van Verdienste. Voor zitter Leo Janssen, die na het 55-jarig bestaansfeest de hamer wil overgeven, werd zelfs benoemd tot Erelid van de SLV. Mogelijk dat de Piëlhaas wat invloed by de SLV kan uitoefenen om die onderscheidin gen op een ander tydstip uit te la ten reiken. Zaterdag 23 januari is er Prinsen bal in het gemeenschapshuis. De aanvang is om 20.30 uur. Orkest Happy Music verzorgt de muziek. Om 21.49 uur is het aftreden van Prins Pi eter I en om 2230 uur is het uitkomen van Prins??? CV De Blaauwpöt uit Broekhui- zenvorst is deze avond te gast by De Kar klingels. Zaterdag 23 januari is er Aide Wieverbal in Heide. Tydens deze avond wordt Prins Ben II afgevoerd en wordt de Prins 1993 bekend ge maakt Aanvang 2033 uur in de Gelderkoel. Als heerser over de Ysselsteynse Piëlreuzen en Reuzinnen is op het Prinsenbal van zaterdag 9 januari naar voren gekomen Prins Peter I (Claessens). In het dagelyks leven houder van een scharrel kippenbe- dryf. Als motto voor zyn korstondi- regeringsperiode heeft hy gekozen: 'Beter een half scharrelei als een lege dop. maar met vasten avond gaat de zaak op zyn kop'. Vrydag 22 januari a.s. is het zo ver. Tussen 1830 en 1930 uur is Jeanny van Veghel te horen via Om roep Limburg. Met haar vastelaoves- lied 'As ik ow zie' hoopt Jeanny een plaats te bereiken in de finale van dit concours. Tydens de Prinseproklemasie van afgelopen zaterdag heeft Jean ny dit lied nog eens gezongen. Het was alsof ze de plaats in de finale al bereikt had. zo enthousiast reageer de het publiek in de zaal. Een vaste- laovesUed dat een plaats in de finale verdiend. Om die plaats te bereiken hebben we uw hulp nodig. In het Dagblad voor Noord-Limburg staat morgen (vrydag 22 jan.) een bon die u uit MOET knippen en op MOET sturen als u vindt dat Jeanny een finale plaats moet krygen. Doe mee! Ver geet niet om ƒ1.- aan postzegels by te plakken. De opbrengst hiervan is bestemd voor een goed doel. Na een (te) lange Prinseproklama- tie was het dan eindelyk zover. Pe ter Teeuwen, al vele jaren in de prinsentoto een van de meest geno mineerde kandidaten, werd de nieuwe prins van De Piëlhaas. Sa men met Cor Janssen en Frans van der Kruiff zal hy de Piëlhazen ty dens vastelaovend 1993 en tydens het 5X11 feest in november, voor gaan. Onder het motto 'Mit neut en zang, vastelaovend ow laeve lang' geeft dit nieuwe trio al aan dat mu ziek by hun centraal staat PETER I Peter Teeuwen (42) is geboren en getogen in Venray, als zoon van een Reuverse vader en een echte Ven rayse moeder. Nadat hy in Nyme- gen Psychologie van arbeid en organisatie had gestudeerd, kon hy voor 'zijn nummer' op de Konink lijke Militaire Academie in Breda als wetenschappelyk medewerker lesgeven. Direkt daarna kon hy by Philips terecht als bedrijfspsycho loog. Vier jaar lang was hy werk zaam in Drachten en sinds 1982 werkt hy in Veldhoven. De laatste jaren is zyn funktie daar meer be- dryfsekonomisch gericht met na me betrekking hebbende op de consumenten electronica in min der ontwikkelde gebieden. Peter is getrouwd en vader van drie kinderen. De acyudanten van Peter zyn zwa gers van elkaar. 'Dat is eigenlyk min of meer toevallig' zegt Peter. Zyn connecties met Cor Janssen stammen uit een ver verleden. Vroeger gingen ze al veel met el kaai op vakantie en beiden zyn lid van de joekskapel Moj Zat. Cor Janssen is werkzaam by Nelipak als hoofd bedryfsbureau. Zyn band met Frans van der Kruiff is afkomstig van het Ven rays Mannenkoor, waarvan beiden lid zyn. Frans is tevens voorzitter van dat koor. Samen zitten ze boven dien in de fietsclub 'De vette naaf, een stelletje enthousiaste mannen van het Mannenkoor die ook nog eens gezellig willen fietsen. 'Alleen zorg ik dan vaak voor de bevoorra ding' aldus Peter. Frans v.d. Kruiff is werkzaam als inkoper by Rank Xerox. CARNAVAL Carnaval is er by Peter met de paplepel ingegoten. 'Al achtien jaar doe ik op rij mee aan de optocht Eerst individueel, later met de joekskapel. Een jaar deed de joeks kapel niet mee, maar ik liep toen toch de optocht'. Velen kennen Pe ter ook als ex-lid van het Hofkoër, waarmee hy jarenlang op de bühne van Circus Mök stond. Moj zat heb ben we al genoemd. Peter speelt daar de klarinet en adjudant Cor de dikke trom. Hoe carnavalesk dat ge zelschap is. blykt wel uit het feit dat Peter de derde Prins is die lid is van deze kapel. Ben Min (by wie Peter adjudant was) en Bruno Lucassen gingen hem voor. Bovendien is hy ook al twee jaar Opperboer geweest by de Boerebrulluft. De laatste keer was twee jaar geleden, toen de Ven rayse joekskapellen de Boerebrul luft organiseerde. Andere hobby's van Peter zyn vol leyen (hy traint met de veteranen van de Rooyse VK) en toepen (by Tbepclub 't Upke) GENOMINEERD Peter stond al jaren op de nomi natie om prins te worden, althans by het publiek. Hy werd er dan ook vaak op aangesproken. 'Dan speel de ik het spelletje mee en maakte daar grapjes over. Dit jaar moest ik wel even nadenken hoe ik dat ande re jaren had gedaan. Eenmaal heb ik de aanval als beste verdediging gekozen. Op een veijaardag werd ik er weer over aangesproken. Op een gegeven moment was ik de discus sie moe, stond op en zei 'Now is ut afgeloëpe. Ik werd prins en now gen gelul nier'. De discussie was me teen afgelopen. Niemand dacht nog serieus dat ik het zou worden'. Overigens wist Peter het al begin oktober. 'Spannend maar het idee went wel. Ik was nu niet zo zenuw achtig als toen ik adjudant werd. Ik weet nu wat er staat te gebeuren. Ik weet ook dat het gruwelyk zwaar is maar ook ontzettend leuk. Ik heb d'r in ieder geval zin in!' Boerenbruidspaar 1993 van De Schanseknuppels Casele: Marietje Maes van Pieter en Best van achter ut Hof en Geertje Luykx van Piet en Sjo van ut Ettens Meuleneind (Ria en Ger Luykx). Zy zullen zaterdag 23 januari op de receptie van Prins Tbon de vyfde de rest van de boerenfamilie aan De Schanseknuppels voorstellen. Zy worden in de onecht verbonden op camavalsdinsdagavond om 20.11 uur in de schanseschop De Wis. Jeugdprinsen Lonneke d'n Urate (Lonneke Verblakt). Prins Twan d'n Urate (Twan Voermans). mers kregen by zyn redaktionele inspanningen altyd de nodige aan dacht in zijn veel verspreide week blad. By dit alles had hy grote steun van zyn andere broer Tbon v.d. Munckhof. Dat de vastelaovesviering de spe ciale aandacht had van Dick v.d. Munckhof is alom bekend en ge waardeerd, niet alleen door zyn pu- blikaties maar ook door zyn jaren lange optreden in de vastalaoveszit- ting circus Mök, als St. Jozef van Smakt met de groep 'de Heilige'. Na 50 jaar hard gewerkt te heb ben in het familiebedryf, ging de nu 68-jarige Dick 3 jaar geleden met pensioen om ook een deel van zyn tyd door te brengen in zyn ge liefde vakantieverblyf in het Belgi sche Nieuwpoort Peel en Maas kan hy overigens maar moeilyk los laten volgens zyn opvolgers, die het nog wel eens moeten doen met Dick's kritische doch gewaardeerde kantteke ningen. A.s. zaterdag is Dick v.d. Munck hof met zyn vrouw Nel (bekend als erelid van zwemvereniging SPIO) in Venray om de APK-Plak 93 in ont vangst te nemen. De plakuitreiking en het onder trouwbal beloven druk bezocht te worden. De Aid Prinse Kompeneej raadt daarom iedereen aan zich ty- dig van toegangskaarten te voor zien, welke verkrygbaar zyn by het Upke op de Markt. Op zondag 24 januari a.s. organi seert Venray's Koninkiyke Harmo nie Euterpe het inmiddels traditionele jaarlykse joekskapel lenfestival. Dit carnavaleske muziekfestijn wordt nu al voor de veertiende maal in suksessie gehouden, en het heeft inmiddels een grote bekend heid en populariteit in Venray en wyde omgeving. Dit jaar hebben maar liefst 21 ka pellen hun medewerking aan het festival toegezegd. Niet alleen de reeds lang gevestigde kapellen, zo als onder andere de Plaarzèk, Moj Zat Blaos urn Op en Rats d'r Nève, maar ook nieuw opgerichte mu ziekgroepen treden aanstaande zondag voor u op. De 'nieuwe talen ten' zyn Um te Baöke, Prut alsme de de APK-kapel. Um te Baöke mag als debutant bovendien de spits af- byten! Verheugend is ook het feit dat de dameskapel Van Tbete noch Blaoze ook weer van de party is. 'De medewerking en het enthou siasme van de kapellen is ook dit jaar weer zeer groot', zegt Euterpe- bestuurslid Joep Vossen, die tekent voor de organisatie van het festival. 'We moeten ons ook bewust op de in Venray gewortelde orkesten rich ten; wanneer we dat niet zouden doen, en de belangstelling van or kesten uit de omliggende plaatsen zouden meenemen, dan konden we een volledig dag- èn avondprogram- Op zaterdag 23 januari is er Prin senbal by De Zagewetters in Merse- lo in zaal 't Anker. Aanvang 11 min. voor 9, met om half 10 aftreden van Prins Harm I en nar Eric. De prins zal daarna in het Oud-Prinsenkom- peneej opgenomen worden. Om 11 min. over half 11 bekendmaking van de nieuwe prins voor vastelao vend 1993 van De Zagewetters. Dit alles met muzikale omiysting van orkest Twilight Jeugdprins 1993 van De Schanse knuppels Casele: Prins Sep dun urste (Sep Willemsen). Jeugdprins Sep I heeft receptie op carnaval sza- terdag 20 februari om 20.11 uur in de schanseschop De Wis. Zaterdag 23 januari a.s. wordt in li de schouwburg van Venray de Aid I Prinse Plak 1993 uitgereikt aan I Dick v.d. Munckhof. Dit zal gebeu ren tydens de koffietafel, die vooraf gaat aan het ondertrouwbal van de boerenbruiloft. De Aid Prinse Plak is in 1964 in- I gesteld door de Aid Prinse Kompe- j neej, en daarmee een van de oudste vastelaovesonderscheidingen in het Venrayse Piëlhazenryk. De heer Dick v.d. Munckhof is de onderscheiding toegekend omdat hy als direkteur-redakteur van ons weekblad Peel en Maas langdurig en op byzondere wyze heeft byge- d ragen aan de berichtgeving in Venray en de regio. Hy volgde in 1976 zijn broer Wim v.d. Munckhof op, die tot zyn overlyden met even zoveel elan het Venrayse nieuws verzorgde. Zowel op het terrein van de plaatselyke politiek als op het gebied van het verenigingsleven, de gemeentelyke wetenswaardighe den en het aktuele nieuws zorgde het weekblad onder zyn leiding voor een goede verslaglegging. Waar de heer V.d. Munckhof dat toepasse- lyk vond werd ook het nodige kom men taar geleverd of werd zyn opinie weergegeven. Berichtgeving inzake kerkelyke aangelegenheden en de Venrayse missionarissen vond sinds jaar en dag een plaats in de kolommen van Peel en Maas. Ook het bedryfsleven en de belan gen van de zelfstandige ondeme- ma presenteren!' Nu duurt het ge hele festival zo'n vyf uren, waarin non-stop wordt gemusiceerd, met voor elke kapel een kwartier speel- tyd. Voor de organisatie en de verzor ging van deze muziekmiddag zyn een kleine honderd mensen van Euterpe in de weer. De optredens worden 'aan elkaar gepraat' door Bruno Lucassen, die by carnaval- minnend Venray zeker geen onbe kende is. Kaartjes voor het festival zyn ver krygbaar aan de kassa van de schouwburg. De toegangsprys be draagt evenals vorig jaar ƒ7,50. Programma Aanvang 14.11 uur 14.15-14.30 Um te Baöke 14.30-14.45 Van Toete noch Blaose 14.45-15.00 Rats der Nève 15.00-15.15 Heisa 15.15-15.30 APK en Raad van Elf 15.30-15.45 Zuutjes an 15.45-16.00 Toetzengers 16.00-16.15 Blaos um Op 16.15-16.30 Göt net 16.30-16.45 De Plaarzèk 16.45-17.00 Prut 17.15-17.30 Ut Göt 17.30-17.45 Noeët Tuus 17.45-18.00 Efkes Waachte 18.00-18.15 Toumequet 18.15-18.30 Lang Zök 18.30-18.45 Luuster Efkes 18.45-19.00 Brandholt 19.00-19.15 Dikke Mik 19.15-19.30 Moj Zat 19.30 Finale

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7