Parkeerterrein noodzaak? Wijkcentrum Land weert krijgt ƒ30.000,- van Juliana Welzijn Fonds 25 Jaar Duiven-Concours-Commissie 'Peel en Maas' Raadsvergadering gemeente Meerlo-Wanssum 'Tros-Aktua in bedrijf over Sociale Werkplaatsen Vrijwilligers gevraagd voor de begeleiding van asielzoekers INGEZONDEN Opening Jaar van de Ouderen in Venray PEEL EN MAAS Feest bij de duivenmelkers 4 PEEL EN MAAS Donderdag 21 januari - Pagina 5 Het Juliana Welzijn Fonds heeft ƒ30.000,- ter beschikking gesteld aan het bestuur van de Stichting Wijkcentrum Landweert, ten be hoeve van de uitbreiding van dit wijkcentrum. Hiermee is de realisa tie van een groter wijkcentrum in Landweert weer een stapje dich terbij. 'Hiermee zijn we aardig op weg' laat dhr. J. Janssen, penning meester van de Stichting weten. Volgens zy'n zeggen heeft de Stich ting Wijkcentrum nog een aantal aanvragen voor financiële bijdrage lopen. 'Daarop hebben we nog geen reaktie gehad' aldus de penning meester 'Net als op de brieven die we naar Venrayse bedrijven hebben gestuurd. Ook daar hebben we nog geen reaktie op gehad'. De ƒ30.000,- zullen worden besteed aan de uitbreiding en aan de inventaris. Zelf heeft de Stich ting Wijkcentrum Landweert in middels ongeveer ƒ11.000,- bijeen gesprokkeld middels diverse akties. Dit voorjaar zullen er nog meer ak ties volgen. Als alles meezit kan na de zomervakantie met de bouw be gonnen worden. A.s. maandag 25 januari zal om >14.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis de opening plaats vinden van het Jaar van de Oude ren in Venray. 1993 Is immers door de Raad van ministers van de Euro pese Gemeenschap uitgeroepen tot Europees jaar van de ouderen en solidariteit tussen generaties. Doel hiervan is een grotere bewustwor ding te bereiken van de konse- kwenties van de vergrijzing en te komen tot een herwaardering van de ouderdom. Tydens de opening zullen verte genwoordigers van ouderenorgani- saties en het ouderenwerk van het RISC aanwezig zijn evenals de di- rekties van de belangrykste instel lingen op het terrein van de ouderenzorg. Met betrekking tot de solidariteit tussen generaties zy'n verder uitnodigingen verzonden naar scholen voor het voortgezet onderwys. De openingshandeling zal wor den verricht door dhr. Turkenburg, voorzitter van de Centrale van Ou derenverenigingen in Venray. Hy zal aan wethouder De Loo van maat- schappelyke zaken de 'Nationale Krant' overhandigen, die die dag overal in Nederland verschynt, in het kader van het Jaar van de Ouderen. Zoals u misschien weet bestaat momenteel 2 promille of 2 op de 1000 inwoners van de regio Noorde- ly k Noord-Limburg uit asielzoekers. Dit zyn mensen die hun land heb ben verlaten om allerlei redenen: politiek, intimidatie, bedreiging, geweldpleging/mishandeling en an dere levensbedreigende omstandig heden, die voor ons Nederlanders dikwijls onbegrypelyk zyn. Asiel zoekers kunnen alleenstaand zijn of met een (in)kompleet gezin of fa milie hebben moeten vluchten uit hun vaderland. In onze regio verblyven momen teel voomamelyk mensen uit So malië, China, Irak, Sri-Lanka, Iran, Syrië, Libanon, Afghanistan, Rus land en voormalig Joegoslavië. Zoals u zich kunt voorstellen heb ben deze mensen vaak hulp en be geleiding nodig. Naast hulpverle ning van het maatschappelyk werk afd. asielhulpverlening in de centrum-gemeente Venray, is er dringend behoefte aan vry willigere. Denkt u eens aan de introduktie van de asielzoeker bij hun aan komst in Venray. De by ons van zelfsprekende zaken zoals-, bood schappen doen, bankzaken, het bezoeken van een huisarts/tand arts, het opgeven van de kinderen op de peuterspeelzaal of basis school, Nederlands leren en het bespreken van problemen welke zich voordoen kunnen voor ons Ne derlanders wel vanzelfsprekend zyn; voor de asielzoeker is dit vaak leen groot stuk onbekendheid. Ook huishoudelyke zaken zoals schoonmaken, het byhouden van de tuin en de werking van elektri sche apparatuur behoeven in de beginperiode vaak uitleg en begelei ding. Een goede opvang en begelei ding wordt door de asielzoeker zeer op prys gesteld. Meestal is het zo dat de asielzoeker zich dan gemak kelijk aanpast en de bevolking by- na niet merkt dat het asielzoekers zyn. Helpt u mee dit te bereiken? U helpt de asielzoeker in nood - uit In de maandagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum werden de volgen de besluiten genomen. De prioritei tenlijst voor de sport voor het jaar 1993 werd konform het voorstel goedgekeurd. Van het geraamd be drag van ƒ214.500,- dat door de ver enigingen werd opgegeven, is een bedrag van ƒ64.350,- subsidiabel. Op de prioriteitenlyst Jeugd en Jongerenwerk waren die bedragen resp. ƒ29.225,- en ƒ8.767,-. De watervoorziening van tennis- complex De Gagel en zwembad de Broekberg moet worden verbeterd en er zal een uitbreiding van het hoofdleidingnet aan de Sportlaan in Wanssum worden aangelegd. Ge poogd moet worden de aanleg ma chinaal te doen, omdat dan de gemeentelijke bydrage ƒ10.000,- be draagt. Als het handmatig moet ge beuren gaan de kosten ƒ16.500,- bedragen. Het college zegde toe de mogelijkheid van machinale uit voering te bepleiten. De raad had geen moeite tot het nemen van een voorbereidings- besluit in het bestemmingsplan kern Wanssum waardoor het moge lijk is in een pand, waar vroeger een bakkerij 3311 de Meerloseweg gevestigd was, nu een groothandel in agrarische produkten te vestigen. Omdat het kopieerapparaat ou- derdomsverschijnselen vertoonde en een onderhoudsbeurt een te gro te investering zou vergen, had de raad geen moeite met een bedrag van ƒ44.505,- te verlenen voor de aanschaf van een nieuw apparaat BESTUURLIJKE SAMENWER KING BASISSCHOLEN De frakties van de PK en het CDA verschilden van mening omtrent de financiële bydrage van de ge meente in de kosten van een onder zoek naar de mogelijkheden van bestuurlijke samenwerking of be stuurlijke fusie van de zes basis scholen in.de gemeente. De kosten werden geraamd op ƒ13.000,-. Het voorstel van het college was om 1/7 van die kosten, zynde L858,-, voojv haar rekening te nemen. Het voor stel van het CDA was om de helft van de kosten van het onderzoek voor rekening van de gemeente te laten komen. De PK-fraktie was van oordeel dat het niet de taak van de gemeente was dat onderzoek te be talen, maar had geen moeite met het voorstel van het college. Ook de de nood. U kunt rekenen op enthousiaste steun van de reeds aanwezige vrijwilligers en het maat schappelijk werk asielhulpver lening. Hoe komen de asielzoekers in de gemeente Venray en de regio terecht? Wanneer de asielzoeker, via bij voorbeeld Schiphol, in Nederland aankomt en hy/zij vraagt asiel, dan wordt men eerst geplaatst in een zgn. Opvangcentrum (OC). Hier doorlopen de asielzoekers de stren ge juridische weg en wordt men af gewezen en Nederland uitgezet óf men wordt tijdelijk toegelaten in af wachting van verder onderzoek. Deze asielzoekers worden in een asielzoekerscentrum geplaatst, b.v. Stevensbeek of Groesbeek. Van hieruit wordt getracht de asielzoe kers in een zg. ROA (Regeling Op vang Asielzoekersj-woning te plaat sen, zoals er o.a. in de gemeente Venray ook zijn. Ekonomische vluchtelingen en de mensen die geen vluchtelingen status hebben volgens de conventie van Geneve worden direkt terug gestuurd naar het land van herkomst. Het is nu zo dat de bewoners van ROA-woningen, zg kansrijke asiel zoekers zyn. Dit wil zeggen dat hun kans om in Nederland te mogen blyven groter is dan uitgewezen te worden. Heeft dit artikeltje uw nieuwsgie righeid op interesse gewekt of wilt u deelnemen aan een andere ma nier van ondersteuning zoals juri dische ondersteuning begeleiding met Nederlandse les, public relati ons (pr), -aktiviteiten en informatie verschaffing neemt u dan kontakt op met dhr. Will v.d. Einden, tel. 04780-83100. Hij kan u verwijzen naar een van de plaatselijke vrijwil ligers die u verder introduceren. Voor alle verdere informatie of een persoonlijk gesprek kunt u hem bereiken op het kantoor van het RIM in Venray, tel. 04780-83100. PK-fraktie was overtuigd dat voor de leefbaarheid van de kernen een ba sisschool noodzaak is. De PK-fraktie was er niet van overtuigd dat de schoolbesturen onvoldoende mid delen hebben om dat onderzoek te bekostigen. De CDA-fraktie was wel van mening dat er gemeenschaps geld in dat onderzoek kon worden gestoken. Wethouder Beterams benadrukte dat ook de ambtelijke ondersteu ning een bydrage is aan de school besturen, maar dat het ook een taak is van de schoolbesturen, die anders op hun zelfstandigheid zo trots zyn, dat ze het zelf zouden moeten bekostigen. Maar de CDA- fraktie hield voet by stuk en wenste dat het voorstel om de helft van de kosten voor rekening van de ge meente te nemen in stemming zou worden gebracht. Tegen die samen werking stemden de PK-fraktie en de heer Nabben. Even moest nog onderzocht worden of raadslid De- rix aan de stemming kon deelne men, omdat hij ook zitting heeft in het schoolbestuur van Geysteren. Maar met de raadpleging van de wet kon de heer Derix zyn stem uit brengen. Wethouder J. Rutten stemde, nadat hy een stemverkla ring had afgelegd, ook voor het CDA-amandement. VERKEERSPROBLEMEN VENRAYSEWEG-BRUGSTRAAT Er zal, om de woorden van wet houder Rutten te gebruiken, nog wel veel water door de Maas stro men eer de onveilige situatie by de Venrayseweg-Brugstraat tot het ver leden behoort, maar de raad schaarde zich unaniem achter de ontsluitingsvisie 'Haven en In dustrieterrein Wanssum, oplossing verkeersproblemen verkeersprobe- lemen Venrayseweg-Brugstraat en het instellen van een werkgroep verkeersveiligheid'. De raad stelde een bedrag van 25.000,- beschikbaar in april 1992 t.b.v. het opstellen van een studie rapport en reeds n"u kon die pro- jektgroep hun visie in een rapport aan de raad ter kennis brengen. De CDA-fraktie hoopt op de medewer king van de Provincie voor de rea liseren. Het college was het niet eens met de visie van de heer Kockman dat wat nu ter tafel is gebracht de visie zou zijn van de PK-fraktie in 1986. Wel dat de aanleg van een rondweg in Wanssum een taak zou zyn van de Provincie omdat dit bovenge- meentelyk is. De instelling van een werkgroep zal zeker spoedig aan de orde komen. De verkeersveiligheid moet volgens wethouder Rutten worden verhoogd en er zullen dan ook meer mogelijkheden zyn voor de natte industrie. Wethouder Rutten was er met de raadsvoorzitter van overtuigd dat het een haalbare zaak is. TROUW BELOOND Een van de trouwste toehoorders van de raadsvergaderingen, sinds mensenheugenis, is de in Swolgen woonachtige - maar uit Venray Hei de afkomstige - heer P.H.A. Maas. Dhr. Maas was in het verleden wel eens op een verkiezingslijst ge plaatst, maar was nooit gekozen. Graag zou hij zitting nemen in een raadscommissie, maar ook dat is nooit gelukt Hy had geen politieke voorkeur, maar nu de heer C. Korbee (WD) wegens vertrek uit de gemeente, be dankte voor de commissie ruimte lijke ordening en openbare werken en de politieke partij geen opvolger had, werd dhr. Maas gevraagd om de opengevallen plaats te bezetten. Met algemene stemmen werd de heer Maas maandagavond gekozen. Zondagavond 31 januari a.s. gaat Tros-Aktua over Sociale Werkplaat sen in Nederland. Op de zaterdag aansluitend, t.w. 6 februari wordt een landelyke Open Dag gehouden by die werkplaatsen. NLW-Bedryven is een van de 85 bestuurlijke eenheden welke verte genwoordigd zijn tijdens de uitzen ding en de mogelijkheid biedt om op de Open Dag nader kennis te maken met het SW bedrijf. De 'rode draad' in het programma zal bestaan uit de kombinatie van mens en werk. De mens staat bij de Sociale Werkplaats immers cen traal, maar zonder werk kan de So ciale Werkplaats voor de mens niets betekenen. Het is een unieke kans om de Sociale Werkplaats als be- uw weekblad GUDDETJES... Wat een goedkope én domme op merking van wethouder Jan Dries- sen om de volgens vele rake kritiek in de 'Nieuwjaerswensch' in Peel en Maas 'kleine Twijnstra en Gudde- tjes' te noemen. 'KLEINE Twijnstra en Guddetjes, die er meer van we ten dan wij', zei de wethouder in de commissievergadering waarin werd medegedeeld, dat het onderzoeks bureau Twijnstra en Gudde (voor ƒ40.000,-!) het debacle van het zwembad De Sprank moet onder zoeken. Als de 'kleine' Twynstra en Guddetjes al betiteld worden met opmerkingen van iemand (of wel licht beter gezegd van heel veel Ven- rayers, wier kritiek op de huidige gang van zaken door de courantier werd verwoord) 'die er meer van weet dat wy', hoe zal het college dan straks reageren op de GROTE Twynstra en Gudde-rapportage? Goed geraden: Het bureau Twyn stra en Gudde weet het beter dan wy en dat mag in Venray niet. En wie zyn wij? Dat is het college, dat by voorbaat het onderzoek ont kracht, door het onderzoek naar de schuldvraag buiten beschouwing te laten. De verantwoordelijke wet houder en zyn ambtenaren blyven by voorbaat buiten schot, evenals de raad, die negen miljoen in het door niemand gevraagde zwembad stopte; die hiervoor zonder blikken of blozen een jaarlijkse last van ƒ750.000,- accepteerde; die ƒ300.000,- moest neertellen om het oude zwembad te laten slopen; die ƒ40.000,- uitgeeft om te onderzoe ken waarom er per jaar geen 300.000 mensen in het zwembad komen zwemmen. Dat is by elkaar ƒ1.130.000,- weggegooid geld, waar voor de inwoners moeten opdraai en! Maar de Venrayse burgers mogen geen kritiek uiten. Dat heb ben ze wel gemerkt by de inspraak avonden over het Buckrapport. Degenen die het toen waagden hun monclje te roeren, werden door de voorzitter afgeblaft alsof het een rapport van het college zelf was. Dat bleek inderdaad ook zo te zyn, want by de aanbieding van het rapport aan de raad, werd voorbij gegaan aan de wensen van de 'insprekers'. Net zoals eerder voorbij was gegaan aan de kritiek en de wensen, die omwonenden uitten tydens de 'in spraakavonden', die aan de bouw van De Sprank vooraf gingen. En evenzo ging het by de rekonstruk- tie van de pleinen, by het verkeers circulatieplan, by de afsluiting van de Hofstraat, by het verplaatsten van de markt van de morgen naar de middag, by het bebouwen van het Wilhelminaplein, by het ver vroegen van de kermis op vrijdag en zo zal het straks ook gaan met de aanleg van de Noordtangént Mag men op dit eigengereide gedoe van het gemeentebestuur geen kritiek hebben? Edelachtbare dames en heren, dan daag ik u - mede na mens vele Venrayers - uit deze kri tiek te weerleggen. Ik ben een van die 'kleine Gud detjes', die zeker niet de pretentie heeft het beter te (willen) weten dan zy, maar er zich (met velen) stier lijk aan ergert, dat door het ge meentebestuur geen rekening wordt gehouden met de wensen cq. kritiek van de inwoners. Een 'Gud- detje' ook dat er sterk aan twyfelt of hij er nog wel voor te porren is om te gaan stemmen voor de gemeente raad. Ze zouden nog gaan denken, dat ze het vertrouwen van de kiezer toch maar mooi behouden heb ben... Een heel klein Guddetje wiens naam by de redaktie bekend is. Snelheidskontroles Maandag hield de politie weer op enkele doorgaande wegen snel heidskontroles. Tussen 8.30 en 9.00 uur werden op de Deurneseweg 98 voertuigen gekontroleerd; 35 reden te snel. De hoogste snelheid be droeg 124 km/uur. Van 9.15 tot 10.00 werden op de Puttenweg 111 voertuigen gekon troleerd waarvan er 34 te snel re den. de hoogste snelheid bedroeg hier ook 124 km/uur. Van 10.10 tot 11.00 uur kontro- leerde men op de Peelweg Tussen Ysselsteyn en Vredepeel 121 voer tuigen. 34 Reden te snel. De hoog ste snelheid bedroeg 126 km/uur. dryfstak neer te zetten. Een breed publiek kan daarmee kennis ma ken met het gegeven, dat o.a. de NLW-Bedrijven niet vergelijkbaar is met de situatie, zoals die 10 tot 15 jaar geleden bestond. De Open Dag is 6 februari van 10.30 tot 16.00 uur te Venray. toto Paul FfanswrvGLH De hoge waterstand van de Maas trok afgelopen zondag niet zoveel belangstellenden als verwacht Het hoge waler weerhield enkele Venray- naren er niet van om op te trekken naar het toen op een eiland gelegen restaurant De Kooy. Met een oude Oostduitse truck werd te water ge gaan om met droge voeten een bor reltje te kunnen pakken. De gemeente Venray is druk in de weer om het centrum attraktiever te maken voor winkelend publiek uit de regio. Nu winkels en pleinen zo'n beelje z(jn heringericht en de auto uit de winkelstraten is verban nen, komt het parkeerprobleem aan de rand aan beurt. Per 1 no vember doen in Ven ray-centrum parkeermeters en parkeerkontro- leurs hun intrede. Onder de te bou wen elektrozaak Van Schaijlk wordt een parkeergarage aangelegd met 49 openbare plaatsen. Een terrein voor 150 auto's staat gepland in het gebied tussen Poststraat-Paters- straat en Julianasingel. Bijzonder aktueel is op dit moment het par keerterrein aan de noordoostkant van het centrum. Daar wil de ge meente een binnenplaats herscha pen in een parkeerplaats voor 90 auto's. De buurt is tegen, de eige naren staan niet te trappelen om hun grond van de hand te doen. Toch moet dat terrein er komen. Om de langparkeerders. die hun huidige plaatsje op het Wilhelmina plein kwytraken, op te vangen. Zo luidt de eerste verklaring van de ge meente. Ongeveer 50 auto's staan dagelijks zo'n beekje de hele dag op dit plein, heeft de gemeentelijke verkeersdeskundige becijferd. Als het Wilhelminaplein is veranderd in een winkel annex parkeergarage komen er weliswaar 49 plaatsen te rug, maar die zyn bedoeld voor win kelend publiek, de zogenaamde kortparkeerders. Een aantal Venrayse winkeliers heeft al sinds het begin van de plan nenmakerij voor het Wilhelmina plein aangedrongen op vervangende parkeerruimte. Niet te ver van de winkels verwijderd en in bedryf als Van Schayik het plein in neemt. De aanwezige parkeerplaat sen bieden wat hen betreft geen soelaas voor de noordoostzijde van het centrum. Voor zover ze niet vol staan (by het kerkpad, Mgr. Gou- mansplein, Torro), liggen ze te ver weg voor de verwende consument Dat geldt voor het terrein op de Raadhuisstraat (achter het gemeen tehuis) en het tydelyke parkeerter rein aan de Hoenderstraat En dus kwam de gemeente met Op 19 januari 1968, nu dus 25 jaar geleden, had in Venray de oprichting plaats van de Duiven- Concours-Commissie Peel en Maas. Het doel van deze commissie was en is. het in regionaal verband orga niseren van wedvluchten, zonder daarmee afbreuk te doen aan de provinciale en landelijke bonden, waarin men als plaatselijke vereni ging evengoed aan de vluchten bleef deelnemen. Het eerste tydelyke bestuur, werd gevormd door de heren Jan Kusters (Jan Has) en Tteng de Bruyn. Zes verenigingen uit de regio sloten zich al meteen by deze nieuwe orga nisatie aan, tw. PDV Asten, De Luchtbode Deume, De Vredesduif Venray, De Zwaluw Venray, PDV Wanssum en één vereniging uit Ys selsteyn. In 1980 komt PDV De Valk uit America de gelederen versterken. De CC telt dan 7 verenigingen met in totaal 250 leden en 50.000 con coursduiven. Tbon Huisman uit Deume neemt dan de voorzitters hamer over. Nog in hetzelfde jaar treden Seve- num en Vierlingsbeek als lid toe en daarmee is de Con cours-Commissie wel aan haar hoogtepunt tóe. In 1972, als Jan Janssen uit Yssel steyn, de regionale duivenmelkers dirigeert, menen Asten, Deume en Sevenum met hun verenigingen de kring te moeten verlaten. Het is niet allemaal pais en vree... 'Eurotel' op de proppen. In de ach tertuin van dit hotel aan de Juliana singel en op de grond van buurman Eurotapijt en tandarts Van Gemert aan de Wilhelminastraat kunnen we volgens de gemeente ongeveer 90 auto's kwyt Vooral die van lang parkeerders op het huidige Wilhel minaplein is de verwachting. GEEN GARANTIE Qua ruimtelijke ordening en ver keer en veiligheid kleven er aan de ze oplossing echter nogal wat nadelen. Nog afgezien van de over last voor de omwonenden. Die vre zen stank, herrie, vandalisme en diefstal. Het terrein is niet bewaakt, niet afgesloten en ligt wat onover zichtelijk. Dat nodigt haast uit tot een crimineel bezoelQe aan de auto'a Een muur van twee meter hoog om het terrein neemt de vrees van de bewoners van de achterlig gende huizen niet weg. Z(j zijn ook bang dat het terrein 's avonds en in het weekend gebruikt gaat worden door bezoekers van de plaatselijke café's. Verdere overlast vrezen de buurtbewoners van komende en gaande auto'a De gemeente wijst erop dat voor namelijk langparkeerders van het terrein gebruik zullen maken. Dat betekent dat de meesten 's morgens komen en 's avonds weer vertrek ken. Slechts twee keer per dag een spits, met stank en lawaai. Bewijzen dat alleen langparkeerders van de nieuwe mogelijkheid gebruik gaan maken kan de gemeente echter niet en wethouder Truljen wilde niet garanderen dat de bestemming langparkeren ook gehandhaafd blyft. FLESSEHALS Behalve de door de omgeving aangevoerde bezwaren zyn er nog andere zaken, die een vraagteken zetten by de keuze van de lokatie. Vooral in de verkeerstechnische sfeer. De Julianasingel is een druk- bereden weg op de binnenring rond het centrum. Daar elke och tend en avond negentig auto's laten af- en opry'den leidt onherroepelijk tot verstopping en files, stank- en geluidsoverlast. Zeker als by na Twee jaar later, als de rust by de duivenmelkers is weergekeerd, neemt Jo Custers met veel elan en zorg het sekretariaat op zich. Hij weet zich daarbij gesteund door Ka- rel Sybers, die als rekenaar voor de wekelijkse uitslagen zorgt Zyn overlijden in 1976, is dan ook een gevoelig verlies voor de CC. die zich echter gelukkig mag pr\jzen in mevr. Van der Heijden een terzake kundige opvolgster te hebben ge vonden. In 1976 komt er een nieuw bestuur op de proppen, bestaande uit de heren Wiel Verheljen, Piet Fuchs en Tbon van den Munckhof. Dit trio weet de zaken in zó'n goede banen te leiden, dat er tot op de dag van vandaag geen mutaties nodig of gewenst waren. Intussen groeide het aantal deel nemende verenigingen weer. Het Tweede Caen uit Overloon en De Snelle Wieken uit Bergen komen hun heil ook zoeken by de CC. En in Ysselsteyn gingen de twee plaat- selyke duivenclubs een llisie aan, om ook gezamenlyk in de CC op te treden. Maar, het was niet allemaal koek en ei in de duivenwereld. De openbare vergaderingen, met een onoverzichtelyk aantal leden dat zyn zegje kwam doen, verliepen dikwyis chaotisch en namen veel te veel tyd in beslag. Reden voor het eerder genoemde bestuur om een nieuwe regeling in te voeren: van recht tegenover elkaar twee in- en uitritten van parkeerterreinen lig gen. In dit geval de parkeergarage onder Van Schayik. Beide ingangen zyn behooriyk smal en kunnen maar één auto tegeiyk in of uitla ten. Dan staat er al snel een ry wachtenden voor beide kanten van de poort Een fiessehals van Je welste. Bovendien bestaat de vrees dat automobilisten die verder moeten een vluchtroute kiezen. Byvoor- beeld door de Wilhelmina- of Dr. Poelsstraat 250 EXTRA Op termyn komt langs de noord- zydc van het centrum een parkeer terrein met 250 extra plaatsen, deelde wethouder Truyen vorige week in de burgerzaal mee. Los van de vraag of die voorziening iets met de oost-westverbinding te maken heeft, lyken die plaatsen toch vol doende voor het oplossen van de vraag naar parkeerruimte in het noordoosteiyk deel van het centrum. Het nieuwe parkeerterrein komt te liggen in een wyk, die in de visie van de gemeente in de toekomst na- drukkeiyk een woonbestemming krygt De bedryven die er zitten, zyn over tien tot vyftien allemaal verhuisd, deelde wethouder Kersten van ruimtelyke ordening mee. Past een parkeerterrein, niet bestemd voor de bewoners zelf. wel in een woon wyk? De verderop in hetzelfde gebied gelegen boom gaard (hoek Mgr. Nolensstraat-Min. Ch. Ruysstraat) volgens dezelfde wethouder niet 'Een parkeerter rein past daar niet in verband met de kwaliteit van de wyk'. aldus de Venrayse bestuurder. Waarom el ders in hetzelfde gebied een par keerterrein er persé moet komen laat zich dan ook niet zo eenvoudig verklaren. Tbnzy je er van uit gaat dat de gemeente Venray de plaatse- ïyke winkeliers écht tegemoet heeft willen komen. Die geste gaat de ge meente dan nog wel wat hoofdbre kens kosten. Voor de aanleg zeker en misschien ook nog daarna. elke vereniging mag één bestuurs lid aan de vergadering deelnemen. Of ze een grote of kleine vereniging vertegenwoordigen, speelt geen rol; elke vereniging heeft één stem. Ook in de duivenwereld heeft de computer zyn intrede gedaan. Vroeger werden de afstanden en de gevlogen snelheden op een eenvou dige telmachine berekend; vanaf 1986 ontfermde de computer van Rekenburo Keeren te Son zich over dit telwerk. Sinds vorig jaar is die taak overgenomen door de Compu- club uit Ulft. De prysuitreiking aan de kampi oenen. is voor de CC telken Jare een feestelyk gebeuren. Nu, tegeiyk met het 25-jarig bestaan van Peel en Maas wordt daaraan nog een by- zonder tintje gegeven. Als feestdag is gekozen zaterdag 23 januari as. in Dancing Pilot, aan de Jan Poelsweg 12 te Ysselsteyn. Het programma ziet er als volgt uit: 18.00-19.15 uur Receptie van het CC- bcstuur. 20.00-22.00 uur Huldiging van de kampioenen en uitreiking van de jubileumpryzen. 22.00 uur Huldiging van de Keizer- Generaal 1992, dhr. G. Landers uit Ysselsteyn. 22.30-24.00 uur Koud en warm buffet De muzikale omiysting van dit feestelyk gebeuren is toevertrouwd aan het Heide Trio.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5