Informatie-avond over parkeren in het centrum van Venray Samenwerking tussen Venray en Bakei-Milheeze m.b.t. bouw op de Vliegbasis De nieuwe ID-kaart, uniek, goedkoop en overal geaccepteerd 'Met het oog op buitenlanders' Hinderwet Hinderwet Bouwmeldingen Bekendmaking Hinderwet Informatie-avond Bedrijfsstraat Grotestraat Bouwvergunning verleend Bouwtoestemming op Bouwmeldingen PEEL EN MAAS H.B.S. Diana PEEL EN MAAS RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king. bestuurlijke koördinatie. open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: weger\ riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum. schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Ven ray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne. dat zy voornemens zyn hinderwetvergunning te verlenen aan: Amstelland Materieel Service bv. Stationsweg 9'2, 5807 AV Venray voor het uitbreiden of wijzigen van een inrichting bestemd voor opslag onderhoud, herstel en ver- bhuur van bouwplaatsmaterieel, waarby elektromotoren worden ge bruikt met een gezamenlyk vermo gen van meer dan 1,5 kW gelegen aan de Stationsweg 92 te Venray. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zyn in het be lang van het voorkomen of beper ken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting De ontwerp beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Ven ray. kamer 309. elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 28 januari 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook. na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van l&SO tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat h(J daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwarerr in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking De bezwaar schriften moeten schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze. r het hoofd van de afdeling volkshuisvesting Wie in het centrum van Venray wil parkeren, zal daarvoor waar schijnlijk vanaf het einde van dit jaar moeten betalen. Op deze ma nier wil de gemeente de centrum bezoekers verzekeren van een parkeerplaats dicht by de bestem ming Het is echter niet de bedoe ling dat bewoners en bedryven in het centrum daar de dupe van wor den. Daarom wordt geiyk met het betaald parkeren een regeling voor belanghebbenden ingevoerd. In de regeling voor belangheb benden staat aan wie een vergun ning kan worden verleend waar mee men gegarandeerd een par keerplaats heeft in het centrum. Niet iedereen kan zo'n vergunning krygen. Allen bewoners, bedryven of werknemers in het centrum van Venray komen voor een vergun ning in aanmerking Voor bewo ners zyn de voorwaarden onder andere het bezitten van een auto en geen eigen parkeergelegenheid hebben. Voor bedryven in het cen trum zyn de voorwaarden onder andere dat de auto noodzakeiyk is voor bedrijfsuitoefening en er geen eigen parkeergelegenheid is. Aan werknemers van bedryven in het centrum zal alleen in byzondere ge vallen een vergunning worden verleend. De vergunningen worden ver leend door burgemeester en wet houders van Venray. De vergunning wordt voor een bepaalde tyd ver leend, by voorbeeld voor een maand of een jaar. De vergunning geldt al leen voor parkeerplaatsen dicht by de woning of het bedryf, en dus niet voor het hele centrum. Een na- Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: Maatschap Drabbels, Yssel- steynseweg 11 te Heide voor het oprichten en in werking hebben van een fruitteeltbedryf gelegen aan de Ysselsteynseweg 11 te Heide; Maatschap Goumans-Hermus, St. Jozeflaan 2, 5817 AC Smakt voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkensmestery gelegen aan de Rosmolenweg ongenummerd te Oost rum; P. van Vegchel, Vredeweg 17, 5816 AJ te Vredepeel voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een varkens mestery en rundveehoudery gele gen aan de Vredeweg 17 te Vre depeel; Schietsportvereniging Re mington Venray, pha Dempseystraat 10.5801 XP Venray voor het oprich ten en in werking hebben van een geheel gesloten sehietinrichting, gelegen aan de Sinnestraat onge nummerd te Oirlo. De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 14 fe bruari 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook. na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif- teiyk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlyke gegevens niet bekend te maken. Wy zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien men echter hierom verzoekt (by de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstryken van bo vengenoemde termyn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarby bestaat dan tevens de mogeiykheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoqre- deiykerwys niet in staat zyn ge weest, kunnen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindeiyke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimteiyke ordening en milieubeheer. ir. GJ.F.M. Freneken deel ten opzichte van de huidige si tuatie is dat voor de vergunning zeer waarschynlyk moet worden betaald. Daar staat echter tegenover dat er speciale belanghebbenden parkeerplaatsen worden gemaakt Hierdoor is gegarandeerd op korte afstand van de woning of het bedryf een parkeerplaats beschikbaar voor de vergunninghouders, ook op drukke momenten zoals de koop avond en de zaterdagmiddag. (Procedurestart art. 18a WRO Lb.v. bouwmeldingen) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om van toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruim telyke Ordening vrystelling te ver lenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zynde herziening bestemmings plan ten behoeve van de volgende bouwmeldingen het plaatsen van een berging aan de Kleindorp 19 te Merselo, tn.v. G. Verdonschot; het plaatsen van een volière aan de St Petrusstraat 10 te Venray. tn.v. P. Siebers. De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 15 januari 1993 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw beheer, kamer 310, van het raad huis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen schriftelyke bezwaren by burge meester en wethouders worden in gediend. Burgemeester en wethouders van Venray. namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Freneken Op donderdagavond 21 januari organiseert de gemeente in de schouwburg een voorlichtingsby- eenkomst. aanvang 19.30 uur. By de byeenkomst zyn ook de adviseurs van bureau Haskoning aanwezig die de gemeente ondersteunen by de invoering van het betaald parke ren. Deze byeenkomst is speciaal bedoeld voor mensen die in het centrum van Venray wonen, of in het centrum van Venray een winkel of ander bedryf hebben. Tydens de ze byeenkomst wordt uitgebreid in gegaan op de invoering van het belanghebbenden parkeren. Er zal ook worden ingegaan op de voor waarden waaronder een vergun ning wordt verstrekt en de mogelykheden om bezwaar aan te tekenen. Er is nog geen raadsbesluit geno men over de belanghebbenden re geling De opmerkingen van bewoners en andere belanghebben den kunnen dus nog worden mee genomen in de besluitvoerming. Een extra reden voor alle belang hebbenden in het centrum van Venray om op deze avond aanwezig te zyn. Ingevolge artikel 19 sub 2 van de Wet persoonsregistratie wordt hierby bekendgemaakt dat een reglement is opgesteld voor de 'Per soonsregistratie Behorend By De Verstrekking Van Identiteits kaarten. Het reglement treedt in werking met ingang van 1 januari 1993. Het reglement is ter inzage gelegd op het gemeentehuis, afdeling bestuursondersteuning, kamer 105 en is aangemeld by de Registra tiekamer. De burgemeester van Venray, Vanaf 1 januari 1993 kunt u by de gemeente waar u woont een ge- meentelyke identiteitskaart kopen. Met de ID-kaart kunt u zich overal in Nederland legitimeren. U hoeft dus niet meer perse een paspoort of rybewys aan te schaffen. De prys van een ID-kaart wordt mede be paald door gemeenteiyke leges. In Venray kost die ƒ31,-. Het ongemak van legitmeren 'Kunt u zich legitimeren?' Een veel gestelde vraag. By de bank, no taris. het postkantoor, maar ook vi deotheek of casino. U heeft uw paspoort en rybewys niet meegeno men en daar staat u dan. Terug naar huis om uw paspoort te halen, tydverlies. Trouwens, misschien heeft u helemaal geen paspoort of rybewys. En aanschaf daarvan kost u ook weer geld. De ID-kaart voorziet in de behoef te van legitimatie en gebruiksvien- deiykheid. Voor de instanties die ernaar vragen, maar op de eerste plaats voor u. De ID-kaart geinakkelyk verkryg- baar Met de ID-kaart kunt u zich overal in Nederland legitimeren. Een lan- delyke publiciteitscampagne zorgt voor een snelle acceptatie van de kaart. In veel gemeenten worden de ID-kaarten afgegeven, maar alleen' in de gemeente waar u in het bevol kingsregister staat ingeschreven kunt u de ID-kaart kopen. Dat gaat heel eenvoudig. Gewapend met twee zwart-wit pasfoto's en het be nodigde geld vult u een aanvraag formulier in en uw kaart is klaar terwijl u wacht (in sommige geval len kan het zijn dat u op een af gesproken tyd terug moet komen). De kaart vermeldt uw eigen kaart nummer en uw persoonlyke SoFi- nummer. De geldigheid bedraagt vyf jaar en u hoeft geen nieuwe kaart aan te vragen als u verhuist. Raakt u hem kwyt of wordt hy gestolen dan is het de bedoeling dat u dat doorgeeft aan de politie of het gemeentekantoor. Overigens, alleen Nederlanders kunnen een ID-kaart kopen. Mensen met een andere na tionaliteit moeten immers al een geldig identiteitsbewys hebben. Goedkoop en gemakkelijk De ID-kaart heeft enkele belang- ryke voordelen. Naast de hoge ac- ceptatiewaarde, u kunt er immers overal mee terecht, is hy door zyn formaat (10% by 7% cm) heel ge makkei yk mee te nemen en te be waren in uw portemonnee, handtas of schooletui. Dat is ook nodig want in het dagelyks leven zult u uw 1D- kaart regelmatig nodig hebben. U betaalt in uw gemeente ƒ31,-. Dat is nog geen tientje per jaar voor een overal in Nederland geaccepteerd identiteitsbewy s. De burgemeester van Venray drs. J.F.H.A.B. Waals Informatiemap Algemene Bijstandswet in de Engelse, Turkse en Marokkaanse taal opnieuw verschenen Het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid heeft opnieuw de informatiemap 'Met het oog op buitenlanders in Nederland' uitge geven. Deze map is een prima hulp middel voor bijstandsambtenaren, sociaal raadslieden, maatschappe- lyke werkers en anderen die met buitenlandse hulpvragers te maken hebben. In de map zyn tweetalige voorlichtingsteksten te vinden in de sfeer van by standsverlening. En kele onderwerpen die in de map aan bod komen zyn: bystand en vermogen; gezinshereniging; remi gratie; schoolverlaters; terugvorde ring en verhaal; vakantie of tamilie- beozek: byzondere bystand; verblyfs- of vestigingsvergunning; adressen. Naast een Nederlandse kolom tekst staat de Engels, Turkse of Ma rokkaanse vertaling De afdeling sociale zaken van de gemeente Venray heeft deze infor matie per taal gebundeld en stelt deze gratis beschikbaar voor alle bovengenoemde personen en ande re belanghebbenden. Telefonisch te bestellen: nr. 04780-23330 of '23334. Het besluit van de Koninklyke Luchtmacht om Vliegbasis De Peel te bvenutten voor de stationering van geleide wapens heeft de nodige konsekwenties voor de inrichting van het terrein van de Vliegbasis. Er zullen diverse aktiviteiten plaatsvinden. o.a. zullen verschil lende nieuwe gebouwen opgericht worden. Het terrein van de Vliegba sis ligt op het grondgebied van twee gemeenten, Venray en Bakel Mil- heeze. Om de bouwvergunningver lening voor de Vliegbasis zo soepel mogelyk te laten verlopen en om Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy hinderwetvergun ning hebben verleend aan: W. Arts. Timmermannsweg 94, 5813 AD Ysselsteyn voor een wyzigingsvergunning voor een kal- koenhoudery gelegen aan de Tim mermannsweg 94 te Ysselsteyn; H.H.C. Maas, Heidseschoolweg 8, 5812 AK Heide, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het bedryfsmatig houden van scharrelkippen en het telen van vollegronds groenten, ge legen aan de Heidseschoolweg 8 te Heide; W. de Mulder, Deumeseweg 104, 5813 AB Ysselsteyn voor het uitbreiden/wyzigen van een glastuinbouwbedrijf gelegen aan de Deumeseweg 91 te Ysselsteyn. De beschikking en bybehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 14 fe bruari 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt deze datum kan by de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tydig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zyn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzy vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.FJ.M. Freneken zoveel mogelijk dezelfde voorschrif ten te hanteren hebben beide ge meenten besloten om hierbij te gaan samenwerken. Deze samen werking houdt in, dat beide ge meenten zelf de bouwvergunning verlenen, maar voor wat betreft de bouwwerken op het grondgebied van Bakel Milheeze zal Venray het voorbereidende werk verrichten, d.w.z. vooroverleg met Defensie voe ren, de ontvankelykheid van de aanvraag beoordelen en toetsen of de bouwaanvraag juridisch, tech nisch en qua welstand acceptabel Op woensdag 20 januari 1993, aanvang 19.30 uur. zal in de burger zaal van het raadhuis een informa tie-avond plaatsvinden over de bedryfsstraat Grotestraat. Op deze avond zal wethouder openbare werken J. Truijen omwo nenden en andere belanghebben den informeren over de door het gemeentebestuur voorgestane onte- wikkeling. De bedrijfsstraat is gesitueerd tussen Wilhelminastraat (entree naast de fa. Manders) en Poststraat (uitgang naast de SNS-bank). Met de realisatie van de bedrijfsstraat wordt getracht te bereiken dat het bevoorradend verkeer minder zyn weg in de Grotestraat moet zoeken. Iedereen die geïnteresseerd is in deze ontwikkeling of zich anders zins daarby betrokken voelt, wordt langs deze weg uitgenodigd voor de ze informatiebijeenkomst. Voor nadere informatie, met be trekking tot deze byeenkomst, kun u kontakt opnemen met de heer A. Jansen, afd. Openbare Werken, tel. 23415. Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 5 januari 1993 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Zy die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het bouwen van een kantoor aan de Metaalweg 5 te Venray. tn.v. Maessen Recycling bv, Peelweg 12 te Ysselsteyn; het bouwen van een woning met bedryfsruimte aan De Hulst 14 te Venray. tn.v. Taxibedryf T. Pee tere. Overloonseweg 71; het bouwen van een berging met hobbyruimte aan de Wester Thienweg 15a te Oostrum, tn.v. J. van Reenen; het bouwen van een werk plaats met stallingsruimte aan de Peter Janssenweg 11 te Ysselsteyn, tn.v. LLTB. De burgemeester van Venray. drs. J.F.H.A.B. Waals De burgemeesters Van Beers men Waals (r.) bij de ondertekening van deze bijzondere overeenkotnsL is. Venray brengt op basis hiervan advies uit aan Bakel Milheeze, waar vervolgens het definitieve besluit om de bouwvergunning te verlenen zal worden genomen. Ook zal Venray de kontrole ter plaatse voor haar rekening nemen. Op 12 januari hebben de gemeen ten hun afspraken formeel be krachtigd door ondertekening van het samenwerkingskontrakt in het gemeentehuis van Venray. Dat ge beurde door de beide burgemees- tere dhr. Waals en dhr. Van Beers. Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. Zy die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen kunnen op grond van de Wet AROB daartegen by het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en we* binnen 30 dagen nadat de beschik king is gegeven. Die termyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het plaatsen van een tuinhuis je aan de Burg. Janssenstraat 16, t.n.v. mevr. Y. Hendrix. Burg. Jans senstraat 16 te Venray; het plaatsen van een dakkapel aan de Hoeveweg 7, t.n.v. mevr. J. Petere-Rutjes, Nassauplein 19 te Venray-, het plaatsen van een tuinhuis je aan de haalakker '20, t.n.v. G.M. Voesten, Haalakker 20 te Venray. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Freneken 'n abonnement waard De eerste OC die gehouden werd in het nieuwe clubgebouw werd ge wonnen door Wendy v. Ooi, 2e W. Vreudewater en 3e J. Gooren. Tev vens vestigde W. v. Ooi hiermee het eerste rekord over 25p nl. 222. -t Het toernooi van OVU Grashoek maakte duidelyk dat de drukke ty- den eerst overwonnen moeten wor den. Team 1 behaalde 1336p; te weinig! Team 2 scoorde 1246p. En zestal 3 1112p. Hoogste deelnemer werd J. Dekkers. Zaterdag werd de semi-interland Ned.-Limburg-Rheinland gehou den. Mevr. A. Thyssen behaalde 522p. De overwinning was voor Ned.-Limburg. Zondag organiseerde 't Trefpunt Tienray de aspiranten DW. Hier be haalde Wendy v. Ooi de prachtige score van 232.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 14