Heel veel mode voor MODEHUIS Eerste kerstboom van het jaar N VENROJ Twee Venrayse liedjes in Vastelaovesliedjes Konkoer Boerenbruidspaar 't Knölleke fry Laatste verbranding in Brukske Diabetes Vereniging Nederland afd. Venray Kursus voor vrouwen tussen 40 en 60 jaar Jeu de Boules Club J.B.C. Venray 80 Kampioen-quads in Ysselsteyn Danscentrum Janssen 12V2 jaar Toon d'n Derde 33e Bliekers-Prins Wilt u werken bij de Speel-o-theek Toon Heidens nieuwe prins bij Schanseknuppels De Keavers Holthees-Smakt nl.j Prinsenbal De Huibuuke PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 14 janusn - Pagma 13 Het is nog wat vroeg in het sei zoen, maar gisteren werd in 't Brukske de eerste kerstboom van 1993 geplant De boom staat op de hoek van de rondweg en de Bach- straat. direkt by de ingang van de w\jk. Het planten is een initiatief van de buurtvereniging Brukske, de boom is betaald door de gemeen te. Voortaan wil de buurtvereniging elk jaar een plantsoen of grasveld in de w\jk van een kerstboom [voorzien. I De eerste van deze serie werd ge plaatst naar aanleiding van het stoppen met de traditionele kerst boomverbranding. Vanwege stren gere milieu-eisen mogen volgend jaar kerstbomen niet meer worden verbrand. De bomen worden in de toekomst versnipperd. Tbch wil de buurtvereniging de inzameling bly- ven stimuleren. Net als dit jaar en voorgaande jaren krygen kinderen uit de wyk die een kerstboom mee brengen een lotje, waarmee een prys te winnen is. Hoogtepunt van de inzameling wordt dan het plan ten van een nieuwe kerstboom. De wykvereniging Brukske wil de den- neboom rond Kerstmis ook van lichtjes voorzien. Om dat te bekosti gen wordt in de zomer een aktie ge houden. Het is al weer een hele tyd gele den dat we elkaar zagen. Vandaar dat we een volgende ledenavond gepland hebben. Het begin van het jaar. na de drukke decemberdagen leek ons een geschikte tyd. De uit gekozen datus is 19 jan. Let wel, een dinsdag i.p.v. de gebruikelyke maandagavond. Dus: dinsdag 19 januari om 20.00 uur in De Volle Maan, Merseloseweg 96 te Venray. Als gastspreker voor de avond hebben we uitgenodigd mw. Boot- de Vocht podotherapeute, enkelen van u wellicht nog bekend van een ledenavond enkele jaren geleden. Destyds kwam haar programma door tijdgebrek in het gedrang, van daar dat het ons een goed idee leek, nog eens uitgebreid stil te staan by voetverzorging by diabetes patiën ten. Tevens zal diabetesverpleeg- kundige Mieke Loonen, in de zaal aanwezig zyn om eventuele vragen op een ander gebied te beant woorden. Vrouwen helpen vrouwen op weg. Speciaal voor vrouwen die de leeft yd van 40 zyn gepasseerd heeft de VIDO (Vrouwen in doorgaande ontwikkeling) een interessante kursus in petto. De VIDO-werkgroep start op don derdagmiddag 2 febr. weer een nieuwe kursus voor vrouwen tus sen de 40 en 60 jaar onder het mot to: Liever leren dan afleren. Deze kursus bestaat uit 12 bijeen komsten en vindt plaats op de dins dagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten bedragen 5 gulden per bijeenkomst De Vidowerkgroep Venray wil ver der de aandacht vestigen op het feit dat a.s. zondag 17 januari om 18.35 uur op Nederland 3 door Socutera een film wordt uitgezonden over de werkwijze van Vrouwen Zelfhulp groepen. Ook hierin zal de Vido aan bod komen, wanneer vrouwen vra gen hebben omtrent deze kursus of meer informatie willen naar aanlei ding van deze uitzending willen we als werkgroep gaarne verwijzen naar onderstaande kontaktvrou- wen: Joke Phillipson, tel. 04780- 83198, Mientje Lemmens, tel. 04780-80546 of Marian Swinkels, tel. 04780-84638. Diefstal van gereedschappen Er werd aangifte gedaan door een inwoner van diefstal van een groot aantal gereedschappen uit de schuur by zyn woning aan de Vival- distraat Hoe de diefstal precies heeft plaatsgevonden kon niet wor den vastgesteld. Volgens de bena deelde bedraagt de schade ƒ5.000,-. Gisteren werd ook de prijsuitrei king gehouden van de kerstboom inzameling in Brukske. Nadat de» kinderen hun pry^jes in ontvangst hadden genomen trokken ze in op-; tocht naar de Bachstraat, waar twee vertegenwoordigers van de gemeen te al met de boom klaarstonden. Daarna werd nog een ballonwed- stryd gehouden. Nu aan het begin van het nieuwe jaar zijn er overal in het land wedstrijden waar wij aan mee kun nen doen. Hieronder volgen de voor ons bereikbare wedstrijden. 17 jan. Va-Tout Breda (doubl.); JBC Maasstad Rotterdam (doubl.); JBC Venray '80 (doubl.). 24 jan. Bre-da- Boules Breda (tripl.); 't Boulende Schaep Dordrecht (doubl.); PC Ami- tie Best (tripl.). 25 jan. Rond en Roestig Apeldoorn (tripl.). 27 jan. JBC de But Sittard (doubl.). 30 jan. CdP Heerlen (tripl.). 31 jan. CdP Heerlen (doubl.). 6 febr. JBV L'Hi- bou Susteren (tripl.). 7 jan. CdP 't Gein Nieuwe Gein (tripl.). 10 febr. dames-doubl. en 14 febr. doubl. by Va-Tbut Breda. 14 febr. Doubl. by R'dam '82. 21 febr. JBC Venray (doubl.) en by JBC De But Sittard en Va-Tbut Breda. 7 maart PC Amitie Best (doubl.). 7 maart CdP Heerlen (doubl.). Voor de leden van onze vereni ging zyn onze eigen toernooien het belangrijkste en wy hopen dat de leden massaal meedoen aan deze toernooien. Op 17 jan. organiseert onze ver eniging haar eerste manegetoer- nooi van 1993 en op 21 febr. een camavalstoemooi. Beiden zyn dou- blettoemooien. De leden kunnen zich voor beide wedstrijden opge ven bij A. Geurts, tel. 04780-85015 of bij T. v. Erp, tel. 04780-81962. Tbn Maessen de nieuwe kampi oen in de quads-klasse 1992 by M.O. Nederland. Tbn begon met zyn broer in 1978 wedstrijden te ryden met een zyspan als bakkenist Als zy aan de start stonden konden de konkurrenten met hun terdege re kening houden, want zy gingen van start om te winnen. Uitkomend by de KNMV was hun resultaat een 3e plaats in de eindrangschikking. Kampioen zyn ze nooit geworden daar zy veel wedstrijden verstek moesten laten gaan. Ook in het Grand-Prix gebeuren by het verde digen van de Nederlandse eer be haalden zij uitstekende resultaten met een 7e eindstand. Echter door omstandigheden thuis in het be drijf werd het steeds moeilijker om met 2 man naar een wedstrijd te gaan, daarom is Tbn alleen doorge gaan en wel als bakkenist by Tbn v. Heugten en by Bakens. In die tyd reden zij enkel Grand-Prix wed strijden met uitstekende resulta ten. Door het vele reizen van land naar land was Tbn genoodzaakt er mee te stoppen en ging solo rijden op een tryke. Op deze driewieler werd hy in het 2e jaar als vice- kampioen gehuldigd. Daarna is hy overgestapt op een vierwieler die quads worden genoemd. Na 1 jaar demonstratie te hebben gereden heeft Tbn 3 jaar by de KNMV wedstrijden gereden met als beste resultaat een 2e plaats in de eind klassering. De tqd vliegt voorbij. Dit is geen loze kreet als je bedenkt dat het al weer 12% jaar geleden is dat Jean ne en Paul Janssen met het geven van hun eerste danslessen begon nen zijn. In deze periode hebben velen reeds kennis gemaakt met het ple zier wat het kunnen dansen in je le- ven brengt Voor de een is het een openbaring, voor de ander een lief de of vriendschap voor het leven die men er aan over gehouden heeft. En hun devies luidt nog steeds 'Dansen, ieder kan het leren'. Sinds men vanaf 1990 begonnen is met een geheel andere kqk op dansonderwijs met een uit Duits land overgewaaid systeem wat ex clusief voor Noord- en Midden- Limburg gevoerd mag worden, is de belangstelling om te leren dansen alleen maar toegenomen. En ook steeds meer mensen die in het ver leden hun eerste danspasjes bij Jeanne en Paul geleerd hebben ko men op herhaling om vervolgens te ontdekken dat dansen leren inder daad veel leuker geworden is. Van het begin af aan hebben zij geprobeerd om het dansonderwijs voor een zo gevarieerd mogelijk pu bliek te brengen, getuige de ruime keuze die men tegenwoordig kan maken uit hun kursusaanbod. Ook de randaktiviteiten die voor de di verse leeftijdsgroepen georgani seerd worden oogsten telkenmale vee sukses. Tbr gelegenheid van dit heugelij ke feit vindt er van 20 ton 24 janua ri een Jubileumweekend plaats met elke avond live muziek en dans- shows uit binnen en buitenland. Op zondagmiddag vindt er een jubi leumreünie plaats waarbij iedereen die in het verleden op dansles is ge weest by het Venrayse danscen trum in de gelegenheid gesteld wordt om onder het genot van een drankje en een hapje samen met Jeanne en Paul kennis te nemen van een grote hoeveelheid foto- en filmmateriaal dat nog nooit het dag licht gezien heeft Ook de kleding van de diverse demonstraties uit de afgelopen periode wordt in dit ge heel betrokken. Deze middag begint om 15.00 uur en duurt tot ongeveer 18.00 uur. Vorig jaar is hy overgestapt naar M.O. Nederland en voorzag zich van nieuw materiaal. Daar is veel aan vooraf gegaan. Tbn wou met een 4-takt blok ryden maar daar was geen frame op gemaakt. Tbn is een zeer verdienstelijke ryder en ook een zeer goede technicus. Er werd een 2-takt frame omgebouwd en Tbn kon 4-takt gaan ryden en hoe. Hy zegt zelf dat hy te weinig tegen stand heeft. Maar om zo met een quad om te kunnen gaan moet je ook kunnen. Het is fantastisch om dat te horen en te zien om hem met zo'n 4-takt KTM door het zand te zien ploeteren. Als enige 4-takt rij der werd hy eerst aangekeken, wat komt die nu doen met die 4-takt maar na een paar wedstrijden wisten ze wie Ton Maessen was met zyn KTM. Hy stak met kop en schouders boven de anderen uit en werd als debutant al meteen kampi oen in zyn klasse. De vechtlust van deze coureur is niet te stuiten, hy gaat van huis om te winnen anders biqft hij thuis wat een zeer goede instelling van deze sportieve ryder is die ook altyd klaar staat om zijn collega's met raad en daad by te staan. In het dagelijks leven is Tbn loader-machinist by Maessen grondverzetbedryf in Ysselsteyn waar hij ook door gesponsord wordt Ook van Janssen apparaten bouw uit Venray ondervindt hq gel- delyke steun om zqn sport te kunnen verwezenlyken. Tbn is hiervoor zeer dankbaar en zyn sponsors staan hoog in het vaandel bi de kampioen quads-klasse 1992. Tqdens het afgelopen zaterdag ge houden Prinsenbal werd in Maas hees Tbon Bardoel tot de 33e prins van 't Bliekersriek gekroond. Voor Tbon was het een thuiswedstryd daar hq in het dageiqks leven de uitbater is van het gemeenschaps huis waarin de Bliekers hun Prin senbal vieren. Prins Tbon d'n Derde heeft dus ook letteriqk de verantwoordelykheid zyn onderda nen te voorzien van hun eerste le vensbehoeften (voedsel en drank). Tydens het Prinsenbal werd eerst nog op gepaste wyze afscheid geno men van Prins Geert d'n Urste. Geert werd, als steeds, op handen gedragen, de zaal binnengebracht waarna Vorst Piet hem ontkroonde. De Prinsenfuuk, club van Alt- Prinsen, accepteerde Geert als nieuw lid nadat hq de toelatingsce remonie goed was doorgekomen. Zoals gebruikelyk liep daarna de spanning onder de aanwezige Blie kers en Bliekerinnen geweldig op. Men gist en men houdt nauwkeurig in de gaten wie er nu weer naar het 'toilet' moet Groot was de verras sing toen uit het podium waarop Geert was binnengedragen een nieuwe nar tevoorschyn kwam. De speciale belichting gaf het geheel een feestelyk tintje. Het werkelyke feest kon echter pas goed los barsten nadat Vorst Piet de nar ont maskerde en de Bliekers hun jubileum-prins 1993 konden aan schouwen: Prins Tbon d'n Derde. Tbt ver in de vroege uurtjes vier den de talryke aanwezigen, onder muzikale begeleiding van joekska pel Net op Tied en hoforkest De Da- loni's het begin van Tbon's regeerperiode. Alweer het 33e jaar, maar ze hebben er in Maashees weer net zoveel zin in als in het eer ste jaar. De Speel-o-theek is een uitleen centrum van speelgoed. Speelgoed voor baby's, gezelschapsspellen, kontruktiemateriaal, fantasiespeel goed, puzzels, buitenspeelgoed, noem maar op. Op de Speel-o-theek is er volop van alles te vinden. Net als in een bibliotheek kan dat speelgoed geleend worden en thuis kan er lekker mee gespeeld wor den. Zomaar, als afwisseling met het eigen speelgoed of om eens uit te proberen of het kind er wel mee speelt (als je als ouder erover denkt om het bewuste speelgoed te kopen). Natuurlyk vergt de uitleen van dat speelgoed de inzet van vrywilli- gers. Het registreren en kontrole- ren van het speelgoed tijdens de openingsuren, het adviseren aan de leden en/of hun ouders, het aan kopen en 'inwerken' van nieuw speelgoed, evenals het repareren van kapot speelgoed. Dit gebeurt momenteel door ongeveer 20 en thousiaste mensen. Eigenlyk net iets te weinig om het allemaal per- fekt te laten verlopen. De drukke momenten komen we net enkele handen tekort Heeft u in het nieuwe jaar nog 2 uurtjes per week of per 2 weken over, hebt u belangstelling voor speelgoed en gaat u graag met kin deren om, informeer dan eens by ons. Kinderen (en zelfs kleinkinde ren) brengt u njaar gerust mee want zoveel speelgoed als in de Speel-o- theek hebben ze thuis vast en zeker niet U kunt informatie verkrijgen by Stans, tel. 04780-10609 of bij Paula, tel. 04780-10402. Diefstal van beschermhoes Een inwoner deed aangifte van diefstal van een beschermhoes van zqn aan de Stationsweg geparkeer de auto. De beschermhoes was over een reserveband van de auto aange bracht aan de achterzyde van de auto Afgelopen zaterdag hebben de Schanseknuppels afscheid geno men van Prins Caro 1. Na een jaar waarin hij op een voortrelïelyke manier geregeerd heeft, met als thema de 'open grenzen' is de af loop hem bqna noodlottig gewor den, want hy belandde in een rechtszaak. Echter de rechter (en ook wel de linker) was schappelyk in zqn vonnis. De uitspraak luidde: De avond verder geketend door brengen aan zyn ex-prinses (vrien din Sandra). Hierna maakte Prins Toon 5 (Hei dens) zqn opwachting. Er van uit gaande dat we voor elkaar een steun moeten zyn wil iets kunnen slagen, wordt dit jaar de buurt van Prins Tbon gebruikt als thema. Hq komt nl. van ut Schoor en een Schoor is volgends de DVD een on misbare ondersteuning van een bouwwerk. En hiermee kunnen de Schanseknuppels met alle vertrou wen weer beginnen aan een nieuw vastelaovensseizoen. Want iedereen was verschrikkelyk bly met de keu ze die de Schanseknuppels ge maakt hebben. Ze zuUen nog vaak van Tbon de leus mogen horen: 'Schanseknuppels gef dizze vasten- aovend enne goeje dreun. Ik bin van uut ut Schoor owwe steun'. Prins Tbon houdt receptie op za terdag 23 januari om 20.11 uur in De Wis. Zondag 17 januari om 15.11 uur Jeugdprinsenbal in De Wis. Pro gramma: aftreden Prins Marcel; uit komen nieuwe jeugdprins 1993. Tbegang: alle leeftyden. Tqdens het afgelopen zaterdag ge houden Prinsenbal van De Keavers Holthees-Smakt in zaal 't Trefpunt werd afscheid genomen van Prins Math II. Daarna werd Prins Wiellie I (Versleqen) uitgeroepen als heer ser van het Keaversriek. In het dageiqks leven werkt Prins Wiellie thuis op de boerderq die hy samen met zqn vader runt., De Kea vers kennen Wiellie als aktief lid van de hofkapel De Scheve Schuu- vers waarin hq driftig op de kleine trom slaat. Prins Wiellie I zal dit jaar De Kea vers voorgaan met zyn leus 'gen koeiegeloei mar Keaversgestoei'. Zaterdag 16januari vindt zyn eer ste optreden plaats nl. op het jeugd- bal in zaal 't Trefpunt waar hq de jeugdprins 1993 zal onthullen. Ook dit jaar is Venray tqdens het Limburgs Vastelaovesliccqes Kon- koer vertegenwoordigd met maar liefst twee liecqes. Uit de vele inzen dingen zqn 39 lie<qes gekozen die in drie ronden proberen een finale plaats te bereiken. De twee lic<qes uit Venray zyn: 'As ik ow zie' van Jeanny van Veghel en 'De houn van oos Lies' van Mieke van Dqk. Jeanny van Veghel is in Venray inmiddels een goede bekende. Jeanny vergaarde tqdens het lied jesfestival de meeste punten en ver overde met haar lie«qe 'As ik ow zie' de eerste plaats. De afgelopen maan den is dit lied al meermalen te ho ren geweest op de radio. Met dit lied heeft Jeanny einde- lyk bereikt wat ze wilde. Al jaren liep ze m*Jt het idee rond om mee te doen aan het liecqesfestival. Dit jaar heeft ze dat gedaan en meteen de eerste plaats in de wacht gesleept Het lied heeft ze zelf geschreven en van muziek voorzien. Bruno Lucas- sen heeft er een schitterend arran gement van weten te maken. Op vrydag 22 januari is Jeanny te horen via Omroep Limburg. De uit zending begint om 1890 uur. Ook het liedje van Mieke van Dqk is een kanshebber. Hoewel Mieke niet heeft meegedaan aan het lied jesfestival dingt ze nu wel mee voor een plaats in de finale van het kon- koer. Het lietqe van Mieke is een ballade. Het gaat over een kip. een haan en een el. Een heel simpel thema waar Mieke een echt kolder- lied van heeft gemaakt Ze heeft dit lied zelf geschreven.Thieu Franken heeft er een passend arrangement voor geschreven. Mieke komt oorspronkeiqk uit Sittard. Sinds driejaar woont ze in Venray. Het lied 'de houn van oos Lies* is dan ook geschreven in Sit- tards dialekt Mieke. een Venrays megje mit Zittiesj bloud. is a.s. vry dag 15 januari te horen op de radio via Omroep Limburg, ook om 1890 uur. Om beide lie<qes in de finale te la ten komen hebben de dames u hard nodig. In het Dagblad van Noord-Limburg zullen bonnen ge plaatst worden. Via deze bonnen kunt u medebepalen welke lie<qes er doorgaan naar de finale. Stem op 15 en 22 januari dus af op Omroep Limburg, vul daarna de bon in met daarop uw voorkeur. De beide lieges verdienen een plaats in de finale. Afgelopen zondag werd onder grote belangstelling het boeren bruidspaar van de Leunse Knölle- kes bekend gemaakt De organisatie van dit feest is dit jaar in handen van de joekskapel 'Noeet Tuus'. Uit hun gelederen werden Jetje van Dongen's Jan van de Jaegerhof en van Leen Franken van den Heilaar van 't Haagje en Wilbert van Vul- lings' Tben van de Risselt en van Marie van Porter Sef als bruid en bruidegom gerekruteerd. Zy wor- Leo Reintjes bekijkt de oorkonde die hoort bij 'de Gouden Knol'. (Fot/y. Joop Witte, Venray). Zaterdag 16 januari a.s. maakt carnavalsvereniging De Huibuuke uit Overloon de nieuwe prins car naval bekend. Tevens kunt u getui ge zyn van het uitkomen van het nieuwe boerenbruidspaar. Ook zal deze avond een kostumeringswed- stryd gehouden worden onder de best en origineelst verklede bezoe kers. U kunt zich hiervoor opgeven by binnenkost aan de kassa. Het prinsenbal begint om 20.11 uur en vindt plaats in de Cultuurbunker. DOET MIT Zondagmiddag 3 januari jl. waren ruim 600 Huibuuke getuige van het feit dat de groep V.A.L.S. met het liedje 'Doet Mit' de liecqesmiddag won en aldus werd uitgeroepen tot 'Huikraker 1993'. Tweede werd de jeugdige groep Z.Z.N. met "t Gaait ons wel' en als derde eindigde de 'Indian Red Band' met 'HoJo, hui- jo. gajy-jo'. Het Leunse boerenbruidspaar, Wil bert en Jetje. den op de dag van de Leunse boe renbruiloft in de onecht verbonden. Dezelfde middag werd de hoogste onderscheiding van "t Knölleke. de Gouden Knol. uitgereikt aan de heer Leo Reintjes. Reintjes is op ve le terreinen maatschappelyk aktief en dat bleek ook bq de uitreiking. Vhn heinde en verre waren mensen gekomen om de Leuncnaar geluk te wensen met z'n onderscheiding. Leo zelf was zichtbaar onder de in druk van de 'Gouden Knol' en van de grote belangstelling. Carnavals vereniging 't Knölleke sprak de wens uit dat Reintjes nog lang van z'n onderscheiding mag genieten. Nieuwe auto uitgebrand Donderdagavond om 21.45 uur raakte door nog niet opgehelderde oorzaak een vrywel gloednieuwe auto aan de Energieweg in brand. De eigenaar had de auto tot stilstand gebracht om zyn echtge note bq een bedrqf op te halen. Toen hq uitstapte zag hq rook on der de motorkap vandaan komen. De eigenaar verklaarde tegenover de politie dat hq reeds eerder had geklaagd en bq de garage was ge weest omdat hy vreemde 'luchtjes' rook in de auto. De monteurs kon den echter niets vinden en dachten dat dat kwam doordat de tectyl te heet was geworden. De brandweer kon niets meer uit richten en kon alleen maar wat na blussen. Deskundigen stellen wel een onderzoek in naar wat de oor zaak geweest kan zqn. 'n abonnement waard HALVE PRIJS

Peel en Maas | 1993 | | pagina 13