PEEL EN MAAS Politiek reageert verdeeld op problemen rond De Sprank Eerste identiteitskaart in Venray 'Het jaar 1993 belooft geen gemakkelijk jaar te worden!' t:mi paiiv VEBFfr Van de Vorle wil gokken aan banden c Van de Vorle wil onderste steen boven OOK Burgemeester blij met industriële funktie Venray Gemeente wil huishoudboekje samenstellen voor minima Dodelijk ongeval Rank Xerox-direkteur Stollman in Nieuwjaarstoespraak: PEEL EN MAAS Paterslaan 7 Venray Bij Verf Wand moet dit weekend 'schoon schip' gemaakt worden met de bestaande behangkollektie. Daarom gaan vele soorten de deur uit tegen één malige opruimprijzen v.a. 95 ct. Met verder bodemprijzen van 2.95 tot 16.95 voor soms heel exclusieve dessins. v.a. N T De fraktie Van de Vorle wil de onderste steen boven hebben in de kwestie rond De Sprank. De party neemt geen genoegen met een onderzoek dat alleen de oor zaken blootlegt en de verantwoor- deiyken buiten schot laat. 'De rekening voor mismanagement wordt anders te gemakkelijk op de burgers afgeschoven en dezelf de fouten kunnen in de toekomst weer gemaakt worden', zo scliryft de fraktie in haar algemene be schouwingen. Verder waarschuwt Van de Vorle ervoor om de overle vingskansen van De Sprank 'als alibi te gebruiken om het gebied Vlakwater commercieel te ont wikkelen'. Ferme taal van de tweemansfiak- tie in de raad, die vanaf het begin kritiek heelt gespuid op het zwem- badprojekt dat nu in de rode cyfers is beland. Van de Vorle was tegen de realisatie omdat de fraktie vreesde dat een kaartje voor het bad op ter mijn voor de 'gewone burger' onbe taalbaar zou worden. Opvallender dan de opstelling van Van de Vorle zijn de reakties van de oveiige raadsfrakties in hun algemene beschouwingen. De WD staat er op dat de begeleiding van het op handen zynde onderzoek niet in de handen komt van ambte naren of bestuurders die bij de rea lisatie betrokken zyn geweest. De liberalen vragen zich verder af of in deze begroting niet al geld gereser veerd moet worden voor het opvan gen van de financiële klappen. De WD is echter de enige fraktie die zover wil kijken. De Partij van de Arbeid wil de re sultaten van het onderzoek afwach ten voordat de fraktie een oordeel velt De socialisten tonen zich welis waar 'bezorgd over de tegenvallende resultaten', maar zijn nog steeds bly met het bad dat 'prima tegemoet komt aan de hedendaagse wensen van sporter en rekreant'. Coalitiege noot CDA is zo mogelijk nog vager in haar bewoordingen en hoopt evenals de PvdA, dat het subtro pisch zwembad z'n funktie binnen de regio kan blijven vervullen. Sa menwerking Ven ray spant de kroon met betrekking tot de Ven- rayse zwemvoorziening: in de hele algemene beschouwingen komt het woord 'Sprank' niet eens voor. Vol gens woordvoerder Klinckenberg van Samenwerking blijft zijn frak tie de ontwikkelingen echter wel kritisch volgen. De gematigde opstelling van de coalitiepartners wekt een beetje be vreemding, gezien de ernst van de situatie rondom De Sprank. De ex ploitant heeft immers het huurkon- trakt opgezegd en de bezoekers aantallen wijken dermate af van de prognoses dat de gemeente het moeilyk zal krygen een andere huurder te vinden. Zelf de exploita tie ter hand nemen kan Venray evenmin betalen en dus moet de ge meente in het uiterste geval het complex verkopen. Maar ook bij die optie lydt de gemeente verlies. Dat werpt een heel ander licht op de vrome wens van de Venrayse re geringsparty en om het bad te be houden voor Venray en de regio. Enige verklaring voor de lauwe reakties van CDA en PvdA is dan ook (voorlopige?) steun aan de coali tie en wethouder Jan Driessen. Want alle fraktievoorzitters zijn over de voortgang van de bespre kingen met Sportfondsen voortdu rend op de hoogte gehouden en weten (en wisten) dus precies hoe de vlag erbij hangt. Gisteren overhandigde burge meester Waals de eerste identiteits kaart van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten aan een inwoonster van Venray. Mevrouw Van Hooft-Sanders (70) van de Vel- tumse Kleffen schafte zich als eer ste zo'n kaart aan. De identiteitskaart (ID) is een klein pasje waarmee Nederlanders zich in eigen land kunnen legitime ren. Het kaartje bevat foto en hand tekening van de eigenaar plus het Sol'i-nummer. De handzame kaait, ter grootte van een bankpas, is be doeld voor mensen die by voorbeeld niet beschikken over een paspoort of rybewijs, maar kan ook daar naast gebruikt worden. De ID-kaart is een initiatief van de Nederlandse Vereniging van Gemeenten (VNG) en wordt in ons land by banken, postkantoor en op veel andere plaatsen als legitimatiebewys geac cepteerd. In het buitenland moet het pasje zich nog bewy zen, maar is het aan te raden om paspoort of ry- bewys achter de hand te hebben. De kaart is vijfjaar geldig en kost in Venray ƒ31,-. Een ID-kaart kan al leen gekocht worden bij de ge meente waar de aanvrager in het bevolkingsregister schreven. staat inge- PvdA pleit voor steunpunt CAD in Venray Alle nieuwkomers in de goksek- tor per verordening verbieden. Op die manier wil de fraktie Van de Vorle snel een einde maken aan de problemen rondom gokken en gok verslaving. De Partij van de Arbeid pleit voor de komst van een steun punt van het CAD, bedoeld voor heroïneverslaafden Van de Vorle noemt die maatregel de enige mogelykheid om de kosten te beperken die met gok verslaving gepaard gaan. Ook de op komst van de zogenaamde kras loten moet de gemeente aan ban den leggen. De fraktie pleit voor een aanpassing van de APV die ver kooppunten van keasloten in de ge meente verbiedt De PvdA wil dat het CAD in het steunpunt methadon verstrekt en spuiten van de verslaafden Omruilt. Van de Vorle wil eveneens metha don laten verstrekken, maar dan gekoppeld aan het verplicht volgen van een ontwenningskuur. De volksgezondheid ziet de fraktie ove rigens op de eerste plaats als een le verancier van werkgelegenheid op niveau... voor uw A KETTING FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 DONDERDAG 7 JANUARI 1993 Nr. 1 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG Burgemeester Waals is niet onte vreden over het feit dat de Provin cie in haar struktuurplan voor Venray heeft aangegeven dat het haar industriële funktie verder moet uitbouwen. 'Dat past precies in de lyn van het Buck-rapport' al dus de burgemeester afgelopen dinsdag tydens de commissieverga dering voor economische zaken. De infrastrukturele aanpassing van Smakterheide is daarom ook van groot belang. De burgemeester ver wacht dat de gemeenteraad in maart of april een planpresentatie kan voorleggen met daarby een exploitatie-opzet en de wijze waarop een en ander gefinancierd zal wor den. Daarbij gaat het om financie ring door gemeente, provincie en bedryven. Daarover is volgens Waals al in grote lynen over eenstemming. 'Het is de bedoeling dat Smakterheide eind 1994, gelyk met de R73 gereed zal zijn.' aldus burgemeester Waals. Overigens is er a.s. dinsdag, 12 ja nuari, om 20.00 uur een info-avond over Smakterheide voor alle betrok kenen. De gemeente Venray is voorne mens om een huishoudboekje sa men te stellen voor minima en uitkeringsgerechtigden. Doel van dit boekje is om voor deze mensen de in- en uitgaven meer op een rij tje te krijgen, zodat hun financiële huishouding overzichtelyker wordt. Tegelijkertyd wil men in het boekje verwyzen naar de byzonde- re bijstand, een vorm van bijstand waarbij minima/uitkeringsgerech tigden recht hebben op financiële steun voor onvermijdelijke uitga ven. Steeds weer bly kt dat burgers (en niet in Venray alleen) weinig weet hebben van deze vorm van bijstand. 'Veel ouderen, zeker de al leenstaanden, die alleen een AOW ontvangen, komen hiervoor in aan merking. Zij doen er echter nauwe lijks een beroep op' aldus de PvdA in haar algemene beschouwingen. 'De voorlichting aan deze groep is nog steeds voor verbetering vatbaar'. In de nacht van oud- op nieuw jaar heerste er op de Ryksweg A59, naby de afslag Vlymen-Den Bosch, een levensgevaarlyke verkeerssitu atie door de zeer dichte mist, waar door een kettingbotsing ontstond waarby 17 personenauto's betrok ken waren. By die kettingbotsing veronge lukte de 24-jarige Sandra van Log- hem. Haar vriend, de 26-jarige Hans v.d. Sterren moest met zeer ernstige verwondingen naar het Groot Ziekengasthuis in Den Bosch worden overgebracht. Het slachtoffer en haar vriend woonden sinds enkele dagen in Venray waar ze volop bezig waren met de voorbereidingen van de ope ning, van het nieuwe hotel Asteria aan de afslag Maasheseweg-Venlose- weg medio januari. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 'Men moet het ijzer smeden als het heet is', is een bekend gezegde. Dat is ook enigszins van toepassing op Harrie Gerrats. Als gepensioneerde sm id, komt hij de laatste jaren toch nog bijna tijd tekort. Velen weten hem te vinden voor hel restaureren van oud smeedwerk. Hoe verroest het er ook bijligt, Harrie Gerrats weetals hij daarvoor gevraagd wordt en tijd heeft, er weer iets goeds, van te maken. Zo ook met de smeedijzeren poort van de voorma lige brouwerij De Gouden Leeuw. Die poort was net zo onderkomen als het gebouw zelf. 'De poort was helemaal dooirjeniest en verschil lende onderdelen zijn verdwenen. Eigenlijk was hij geschikt voor (Ie schroothoop' aldus Harrie Gerrats. 'lbch heeft hij zich ingespannen, on danks zijn 77 jaar. om deze. poort voor Venray te redden. Samen met Henk Vermeiden heeft Harrie vele uren aan deze. poort gewerkt en het resultaat mag er zijn. Volgens Har rie Gerrats is dit de mooiste smeed ijzerenpoort die Venray rijk is. 'Een statige poort lussen fraai gemetsel de pilasters.' zo noemt hij hek In ieder geval een aanwinst voor de gemeente en voor het accountants kantoor Delloile 'Touche, die de voormalige brouwerij zal gaan be trekken. In middels ligt er alweer een nieu we klus voor Harrie Gerrats te wachten. Ilij is voornemens om. als de St. Oduput bij het gemeentehuis behouden blijft, die ook van nieuw smeedwerk te voorzien. Tevreden keek algemeen direk- teur Stollman van Rank Xerox Ven ray terug op het jaar 1992. 'Ibt en met 31 oktober van dat jaar lag het bedrijfsresultaat nog iets boven dat van 1991, waarmee de Venrayse fa briek naar zyn zeggen op de goede koers ligt. Wel was hij minder opti mistisch voor dit jaar. 'Het jaar 1993 belooft geen gemakkelyk jaar te worden!' aldus de Rank Xerox topman in zyn nieuwjaarsrede voor zyn medewerkers. TEGENWIND Volgens dhr. Stollman zal Rank Xerox in 1993 met een fikse tegen wind te maken krijgen. 'Alle teke nen wijzen erop dat de wereld economie in zwaar weer terecht gekomen is. Voor ons bedryf houdt dat in dat rekening moet worden gehouden met een lagere belading'. Dhr. Stollman gaf aan dat, om niet in de verliessfeer te geraken, daar waar dat lean de broekriem aange haald moet worden. Dhr. Stollman gaf daarby' wel aan dat deze inzinking tijdelijk zal zyn en dat hy nog in de loop van dit jaar herstel verwacht Hy vergeleek de economie met een drukke autoweg waar plotseling iemand op de rem trapt 'Binnen de kortste keren heb je een file en staan achteraan de auto's stil, zonder dat er ergens sprake is van een wegblokkade. Voordat alle auto's weer op snelheid zijn, kost dat tijd en vertrouwen in het tempo van je voorganger'. 1993 Zal volgens dhr. Stollman Rank Xerox en haar individuele medewerkers dwingen tot een uiterste krachtsinspanning om de ze recessie zonder al te veel kleer scheuren te overleven. 'Juist in perioden dat het wat moeilyker en moeizamer gaat, kunnen wy de kwaliteit van onze organisatie on der bewys stellen. Nu kunnen we tonen wat we waard zijn' aldus dhr. Stollman. KWALITEIT Wat dat betreft zullen de kwali teitsprogramma's by Rank Xerox Venray in 1993 gewoon hun door gang vinden. Kwaliteit, dat ook in 1992 een belangryk element is ge weest voor de Venrayse vestiging van Rank Xerox. Als onderdeel van Rank Xerox heeft de Venrayse vesti ging een niet onbelangryke bydra- ge geleverd aan de Europese kwali teitsprijs die door dit concern werd binnengehaald. Ook scoorde Rank Xerox Venray hoog by de beoorde ling voor de Business Excellence Certification. Verder werd door twee pijlers van Rank Xerox Venray in 1992 het fel begeerde ISO 9002 kwaliteitseertilï- Gestolen auto bij overval gebruikt De vorige week aan de Veltumse Kleffen gestolen Opel Kadett werd gebruikt bij een gewapende overval op de Rabobank in Heyen. 'Ibt op heden is de auto nog niet terugge vonden. De benadeelde zit met een schade van ƒ22.500,-. 'n abonnement waard caat verdiend en wel door ARO, aan de Henri Dunantstraat en door de Suppliesl'abriek. Een kombinatie van kwaliteit en betrokkenheid noemde dhr. Stoll man het crisisteam, dat werd in gesteld bij de grote brand by Frans Maas in Venlo. Door de inzet en in ventiviteit van dit team bleven de gevolgen van deze brand voor Rank Xerox Venray tot een minimum be perkt Ditzelfde crisisteam zal daar om in 1993 naar de Verenigde Staten gaan om daar de Venrayse vestiging te vertegenwoordigen bij de Team Excellence Competition. 1993 Voor 1993 wacht Rank Xerox Ven ray een grote operatie door de om vorming van diverse afdelingen tot 'focus-factories'. Alle aktiviteiten op het gebied van de maehineproduk- tie zuilen worden onder gebracht onder de focus factory 'Machine Manufacturing' terwijl de afdelin gen CRU, spuitgietery en electron i- ca in een andere focus factory worden ondergebracht. Deze om vormingen moeten leiden tot een meer produktgerichte organisatie. Verder zal in Venray in de loop van dit jaar twee nieuwe midvolu- me copiers in produktie worden genomen. Al met al zal het nieuwe jaar Rank Xerox Venray weer talryke mogelijkheden bieden om terrei nen te verkennen en grenzen te verleggen. 'Wy krygen volop de kans om te bewy zen dat Rank Xe rox Venray een bedryf is dat leeft', aldus dhr. Stollman. DIT WEEKEND BEHANG Maar let op: aléén a.s. vrijdagyan zaterdag en OP OP.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 9