Zilveren Bömke 1993 voor Joop Linders ƒ5.000,- Ten behoeve van vrijetijdsbesteding verstandelijk gehandicapten UHG Schouwburgnieuws Communnieshow door Venrayse ondernemers BEKENDE MERKEN* Zondagochtendconcert Bojema en Saltarello Kijk- en koopdag gevonden fietsen Afslankkursus Voeding en Sport Country k Westernclub The Lone Rangers Dansen in De Wis oud-mariniers Noord Limburg: 'Luister uit!!!' Jeans van 149,- voor 99,- Truien ^7 van 79,- voor Overhemden van 79,- voor 39,- Jacks van 169,- voor99*" Zwangerschaps infomarkt Brand in woning Handelstraat Sporthal Organisatie Triathlon Venray in stichting PEEL EN MAAS Donderdag 7 januari - Pagina 3 A.s. zaterdag 9 januari is er op het politiebureau weer gelegenheid de gevonden fietsen te bekijken door de gedupeerden van 10.00 tot 12.00 uur. Tussen 12.30 en 13.00 uur kan men een bod doen op die gevonden fietsen. Dat kunnen alleen diege nen die daarvoor van de politie een oproep hebben ontvangen. Te drogen hangende was gestolen Er werd aangifte gedaan van diefstal van kledingstukken die aan een waslijn hingen by een woning aan de Florishof. De waarde van de gestolen kleding bedraagt meerde re honderden gulden. AFVALLEN: VAN UITSTEL KOMT AFSTEL De voornemens zyn er weer! Op 1 januari nemen velen van ons zich voor, de overtollige kilo's er (weer) eens van af te halen. De winter maanden leveren ons vaak enkele pondjes extra op. Met name de win- terkost, feestjes en te weinig bewe ging zijn hier de oorzaak van. Wanneer deze pondjes blijven zit ten, worden het steeds meer kilo's. ;Wacht daarom niet tot het nog meer kilo's zyn, maar onderneem NU stappen om van uw overgewicht af te komen. Kortom: de sleutel van het suk- sesvol afvallen en op gewicht blij ven ligt in een leefstijlverande ring; dus meer bewegen en minder, maar vooral gezonder eten. Dit is het doel van de Afslankkur sus Voeding en Sport, die al ruim 3 jaar in Venray wordt gegeven. Steeds meer mensen volgen deze kursus met veel enthousiasme en goed resultaat In de week van 18 ja nuari starten we weer met nieuwe kursussen. De kursus omvat 10 gekombi- neerde bijeenkomsten van lte uur, waarvan 3/4 uur voedings- en dieet- informatie en 3/4 uur aerobics. Extra aandacht vragen wij voor mannen met overgewicht Wij zou den het positief vinden wanneer meer mannen aan onze kursussen deelnemen. Aangezien juist de mannen het gevaarlijke 'buikvet' hebben, dat gezondheidsrisiko's (hart- en vaatproblemen) met zich meebrengt By voldoende aanmel dingen zal er speciaal voor mannen een kursus worden gegeven. Voor opgave en verdere informa tie kunt u kontakt opnemen met Maria v.d. Geer, diëtiste, tel. 04780- 89646 of Lon Wetjens, aerobic dancing, tel. 04780-12519. De brandweer had afgelopen saterdag niet alleen met de brand te maken, maar ook met gladheid rondom het blussen, zodat met zout ongelukken voorkomen moesten worden. Op zaterdag 30 januari a.s. heb ben we een clubavond waar ook niet-leden kunnen komen kijken. Misschien een leuke manier voor geïnteresseerden om een fijne avond te hebben. Er komen drie stands: met cd's, westemkleding en sieraden. Een fotograaf maakt foto's in westemstijl en er zal country ge dans worden. Er wordt ook een tombola gehouden. Het orkest Windfall zal die avond optreden. Het geheel vindt plaats in gemeenschapshuis De Brink, Albi- onstraat 28 te Leunen. Misschien hebben we nog een verrassing voor deze avond. Entreekaarten zyn verkrijgbaar bij H. Janssen. Haammakerstraat 250, 5801 TH Venray, tel. 04780- 12407 of by II. Claessens, Spinet straat 15, 5802 LS Venray. tel. 04780-80490. Maandag 11 januari a.s. is er weer dansen in het gemeenschapshuis De Wis in Castenray. Deze gezellige dansavond begint om 20.00 uur. Kontakt Oud-Mariniers Noord- Limburg roept u op voor de volgen de aktiviteiten voor het vereni gingsjaar 1993. Zaterdag 9 jan.: Nieuwjaarsrecep- tie/kontaktavond in zaal 't Anker aan de Straelseweg te Venlo. Aan vang 19.30 uur. Zaterdag 20 maart: Algemene le denvergadering en feestavond in zaal 't Anker te Venlo. Aanvang ver gadering 20.00 uur. Na afloop van deze vergadering, rond 21.00 uur, aanvang van een gezellige feestavond. De agenda en het financieel ver slag over het verenigingsjaar 1992 zal u ter vergadering worden uit gereikt. Na afloop van de vergadering zal door de voorzitter dhr. H. Peeten. de feestavond geopend worden terwyl later op de avond ook na 'Aan je Bakken' geblazen zal worden. Verder programma 1993: Medio 1993 staat er een bezoek gepland aan de Marinierskazerne te Doorn (verzoek reeds in 1992 inge diend). April: Kegelen om de Dames- en Heren-wisselbekers. Mei: Memorialday Margraten. Septem ber-. Herdenking National Indië mo nument te Roermond; Herdenking op Brits Oorlogskerkhof te Venray; Midgetgolven te Arcen. Oktober/no vember: Grote COM Limburg Reünie. 10 December: Herdenking bij Mariniersmonument te Sittard. A.s. vrydag zal tijdens de eerste soosavond in het nieuwe jaar voor verstandelijk gehandicapten, door de Lionsclub Venray ƒ5000,- wor den overhandigd. Dit bedrag is be doeld voor de stuurgroep 'vrije tijdsbesteding voor mensen met een verstandelijk handicap' die daarmee hun aktiviteiten kunnen organiseren. Sinds april 1991 wordt er in Venray een aantal aktiviteiten georganiseerd zoals een kookclub, muziekclub, dansclub, een eetcafé en soosavonden. Die soosavonden zullen met ingang van dit jaar ge houden worden in Wijkcentrum 't Stekske, Kruidenlaan 161 te Landweert De soosavond begint a.s. vrydag om 19.30 uur en zal muzikaal wor den opgeluisterd door een joekska- pel. Mooie aanbiedingen van Diverse merken mogen we niet noemen. Grotestraat 62 Venray, tel. 04780-87786 Het Jongerenorkest Bojema en het Instrumentaal Ensemble Salta rello, beiden uit Venray. geven zon dag 10 januari in de foyer van de schouwburg De Beejekurf in Ven ray een uitvoering. Deze past in de reeks zondagochtendconcerten, die de schouwburg elk jaar organiseert. Het concert begint om 11.30 uur, de toegang is gratis. Naast genoemde orkesten treden op de danseressen Debbie Janssen en Debbie de Jong; Joyce van Es en Het Groene Kruis Noord-Limburg organiseert een zwangerschaps infomarkt. Zaterdag 9 januari van 13.00-16.00 uur in het Groene Kruisgebouw De Clockert, Bergweg 4 te Venray. Een zwangerschapsinfomarkt is speciaal bedoeld voor aanstaande ouders, maar ook andere belang stellenden kunnen zich laten voor lichten over zwangerschap, beval ling en de zorg rondom een baby. De informatie wordt verstrekt door middel van tentoonstellingsbor den, video, boeken en folders. Als u vragen heeft, dan kunt u die gerust stellen aan de aanwezige wijkver pleegkundige en kraamzorgver- pleegkundige. Onder het genot van een kop koffie of thee, kunt u alles rustig bekijken. De toegang is gratis. Voor meer in formatie kunt u terecht by uw wijk verpleegkundige of het buro Klantenservice van het Groene Kruis, Drie Decembersingel 48, Ble- rick. tel. 077-874800. Rudy Noya (zang), Roy van de Berg (piano) en de parodisten Nick Kne- lissen, Cas van Eist en Martijn van der Voort De beide jongerenorkes- ten staan onder leiding van R Fhlco Franken. Bojema opent het ochtendeon- cert met werken van A. Webber en Vivaldi, en vervolgt na een dans- nummer met moderne liederen van Eric Spear, Bill Haley en John Lennon en Paul McCartney. Na solo zang van Joyce van Es sluit Bojema af. onder meer met een gezamen lijk optreden met Saltarello. In het tweede deel van het pro gramma treedt Saltarello op. na een voorstelling ran het parodisten- nummer 'Vier maal is scheeps recht' en een zangsolo van Rudy Noya met begeleiding van Nick Knelissen. Saltarello brengt werken van Let se afkomst en van de componisten C. Glück, P. Franken, G. Handel, A. Corelli, L. van Beethoven. Vernieler kreeg de rekening gepresenteerd Een 40-jarige bestuurder van een personenauto uit Vierlingsbeek maakte zich maandagmorgen zo kwaad, omdat een auto van een in woner uit Well volgens hem hinder lijk geparkeerd stond op de par keerplaats aan de Raadhuisstraat, dat hy een grote kras op die auto aanbracht. De vernieling werd ech ter gezien en dankzy getuigen kon de vernieler worden aangehouden. Gekonfronteerd met het verhaal, betuigde hij spijt en beloofde hy voor de aangebrachte schade op te zullen komen. De man ontkwam echter niet aan een proces-verbaal. Zaterdagmiddag omstreeks 15.15 uur wilde de zoon des huizes naar het toilet gaan in zyn ouderlijke woning in (ie Handelstraat toen hij gekonfronteerd we I'd met een rook ontwikkeling in een kleine kamer boven, waarna hy alarm sloeg. De brandweer was in rekordtyd ter plaatse en had de brand vry snel onder kontrole maar kon niet verhinderen dat het bovenste ge deelte van de woning als verloren moet worden beschouwd. Over slaan van de brand naar de naastge legen woning kon voorkomen worden, al ontstond er wel rook-, roet- en waterschade. De woning was voor bewoning niet meer geschikt en het zes perso nen tellende gezin moest elders worden ondergebracht, waarvoor Salvace in aktie kwam. Tegelijk met de brandweer rukte ook de strooiploeg van de gemeente uit, want door de strenge vorst van dat moment werd het in de omge ving van de Handelstraat spiegel glad. Door zout te strooien kon ysvorming worden voorkomen. Omtrent de oorzaak van de brand staan de deskundigen voor een raadsel. Vrijdag 8 januari, 19.00 uur PETER EN DE WOLF CARNAVAL DES ANIMAUX door Zwarte Theater, Bratislava Peter en de Wolf is het beroemde sprookje voonoeklamatie en orkest, door Prokoljew geschreven in 1936 na zijn terugkeer in zyn vaderland de Sowjet-Unie. In veler herinne ring zal het bijgebleven zijn als de eerste speelse kennismaking met de instrumenten uit het klassieke symphonie-orkest Het is alweer lange tijd geleden dat de schitteren de muziek op de Nederlandse podia te beluisteren viel. In de opvoering door het Staats- ensemble uit Bratislava, die in augustus '92 in première ging. wordt een kombinatie van alle tech nieken van het poppenspel (grote poppen, marionetten en staafpop- pen) en mime gebruikt. De tekst zal door een Nederlandse acteur gesproken worden. Na de pauze speelt het Tsjechi sche gezelschap Carnaval des Ani- maux van Saint-Saëns, een geniale muzikale satire op het dierenrijk. Camille Saint-Saëns, beroemd door zyn veelgeprezen Danse Macabre, componeerde in 1887 een 'cyclus van 14 dierenportretten, waarin naast de leeuw, de olifant, schild padden, kangeroes, vissen en vo gels ook de mens figureert. Voor zijn kostelijke typeringen citeert en parodieert hij vele bekende me lodieën. Het Zwarte Theater zal beide wer ken op fantasierijke, theatrale wijze uitbeelden. Kortom een heerlijke l'amilie-voorstelling en voor kinde ren een uitstekende introduktie in de wereld van de klassieke muziek. De muziek en tekst van de voor stelling wordt via band afgespeeld. Frank Groothof vertelt op licht voetige wijze de belevenissen van Peter en de Wolf. De verschillende dieren die het carnaval bezoeken brengt hij tot leven. Het Zilveren Bömke. de jaarlijkse onderscheiding ran de Wijkvereni- ging Landweert. is afgelopen zon dag uitgereikt aan Joop Linders. Dat gebeurde tydens de nieuwjaars receptie van (1e Wijkvereniging in het wijkgebouw 't Stekske. Joop Linders is een vrywilliger in hart en nieren. Men kan altijd een beroep op hem doen. 'Diegene die om hulp vraagt zal nooit worden te leurgesteld' aldus Jody Curfs, voor zitter van de Wykvereniging. In Landweert heeft Joop Linders het jeugd- en jongerenwerk van de grond getild, en was hij jarenlang begeleider van de jeugd. Al enige tijd fungeert Joop Linders als be heerder van het wijkcentrum. Een funktie die veel energie kost en waar veel vrije tijd in gaat zitten. Reden voor het bestuur van de wijkvereniging om Joop Linders te onderscheiden. Hierbij mag zeker niet onvermeld blijven dat Joop Linders al sinds jaar en dag ook nog veel vry e tijd steekt in het Rode Kruis, afdeling Horst. I)e Wetteling Donderdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Rooyse VK/Manual 21.00-22.00 Manual 22.00-23.00 Vr(jdag: Rank Xerox 16.30-17.30 Jumpers 17.30-19.30 SW Midnightoernooi 19.304)1.00 Zaterdag: Korfbal 11.30-15.30 Manual 15.30-16.30 Zondag: Badminton Castenray SV Manual Sportief Maandag: Gemeente Rooyse VK Veronica 1-Spee 1 Hdkl. SVCB 1-Trcpke Herb. De Peel-SVCO 1 09.30-12.30 12.30-18.30 18.30-20.00 20.00-21.00 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 17.30-21.00 21.00-23.30 Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente 16.3017.30 Badmintonclub 17.30-22.30 De Schuivers 19.30-21.30 Rooy'84-Café Noir 22.30-23.30 Wat negen jaar geleden begon als een by komend evenement in Ven ray is inmiddels uitgegroeid tot het grootste sportevenement van Ven ray. Negen jaar geleden amper 100 deelnemers, dit jaar tydens het Zuidnederlands Kampioenschap Triathlon meer dan 60 deelnemers tydens het prachtige triathlon- weekend met sport voor jong en oud. voor rekreant en topsporter. Omdat de ambities voor 1993 en 1994 nog hoger liggen (1993 NK Run-Bike-Run op 12 april en een Triathlon-weekend op 19-20 juni. 1994 een Europese Top Triathlon Wedstryd) heeft de organisatie besloten om een stichting op te richten. De naam van de stichting luidt: Stichting Triathlon Regio Venray (STRV). Tévens is de stich ting opgericht om een duidelijke scheiding aan te geven tussen de organisatie van de Triathlon in Ven ray en de Triathlon Vereniging Regio Venray. In de volksmond wor den deze twee vaak als hetzelfde ge zien terwyl beiden onafhankelijk van elkaar funktioneren met ieder een eigen bestuur. De samenwer king tussen beiden is echter voor- trelleiyk. Doelstelling van de stichting is het stimuleren en ondersteunen van de triathlon- en loopsport in de regio Venray. De doelstelling wordt getracht te verwezeniyken door het organiseren van evenementen. Ge lukkig wordt de stichting hierin gesteund door de gemeente Venray. de gemeente Vierlingsbeek. 'l'WC Oostrum, zwemvereniging Spio, duikvereniging Najade. TV Regio Venray en het Rode Kruis Venray. Zonder hun steun en medewerking zou het organiseren van duursport- evenementen onmogelyk zyn. Ver der wordt de stichting financieel en/of in nat u ra gesteund door diver se sponsoren. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten ran W. Bloemen. 1LE. Gabeler. T. Lankveld, H. Schreven en J. Wittgen: T. LANKVELD Langstraat 100. tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A Cocnen. F. Schmeetz, D. Vereauteren en J. de Vocht: P. CORVER Kennedy plein 8. tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Pust. Jeuekenstraat 6. America tel. 04764-1707 vrydag 1800 tot zondag 24.00 uur Vtoor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tol 11.00 uur 's middags ran 17.00 tot 1800 uur ZIEK EN VERVOER TV1. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 00-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN I)E BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag ran 9.00 tot 13.00 uur en ran 17.00 tot 1800 uur zondag ran 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtiuiiye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 81458 WEEKENDDIENST Dl EREN ARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymbeek/ J.M. van WindenAV.H.M. de Voeht/R.C. Goedegebuure. Behandeling ln het weekend vol gens telefonische afspraak E. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81330 DIERENARTSEN PRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behan deling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens alspraak R. EELDERINK Boterbloem 44. tel. 10021 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers. mevr. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOITN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEK DIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdiensl van de pruktyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door II. van EERTEN Kruisdistel 5, tel. 88408 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 82411 Onder dit motto vindt op zondag 17 januari 1993 een communies how plaats. Op deze dag zal in Party centrum Jeanne en Paul Janssen aan de Raadhuisstraat te Venray een uitgebreide show worden ge presenteerd, waar alles, wat voor het communiefeest voor uw zoon af dochter van belang kan zijn. aan de orde komt. Een uitgebreide lyst van deelnemers laten u zien welke mo- geiykheden er zyn. Jos Arts Jeugdmode presenteert een uitgebreide kollektie commu- niekleding, die in de verre regio niet wordt geëvenaard. In samen werking met modegalery 'Nieuw Aast' is een kollektie samengesteld, waarvan elk ontwerp exclusief is. De palyes en jurken van genoemde modegalery zyn bovendien altyd perfekt afgewerkt, en gemaakt van volledig wasbare materialen. Aan passingen. zoals mouwen innemen, korter maken e.d. worden ook vak kundig door de modegalery uit gevoerd. Naast deze meisjeskollektie is er natuurlyk een uitgebreide kollektie jongenskleding, van verschillende betere merken aanwezig. Verlinden Juwelier laat u nu al zien met welk byzonder kado u uw kind kunt verrassen by deze stap naar groter worden, liet spree- kwoordeiyke communiehorlogeof het eerste gouden of zilveren per- soonlyke sieraad. Fbto Hoedemaekers informeert u over de mogeiykheden, zo'n dag in een reportage vast te leggen voor la ter. Bovendien laat hy u zien. welke mogelykheden er zyn. om dankbe tuigingen een persoonlijk karakter te geven. Bakkery Pierre Pypers toont u niet alleen, maar laat u ook genie ten van voortrcffeiyk commu niegebak. Gorree Partyservice laat u de mo gelykheden zien om zo'n dag feeste- lyk te laten verlopen, zonder dat moeder de hele dag in de keuken moet zyn. Van bescheiden diner tot zeer uitgebreid koud bufiet alles is mogelyk. Ook deze zal u laten mee genieten van de kwaliteit en heerly- ke smaak van zyn prod uk ten. Elma Bloemenatelier laat u zien, hoe een ruimte sfeervol kan wor den ingericht Ook thuis kunt u met bloemversieringen een aange name en feesteiyke sfeer kreëren. Zowel verse bloemen als zyde bloe men horen tot het door haar ge voerde pakket Elma heeft vooral faam verworven door het geven van bloemschik-kursussen. Hendricx Schoenen brengt een uitgelezen kollektie schoenen aan gepast aan de kleding, welke deze dag geshowd zal worden. Zowel voor jongens als voor meisjes zyn er ex clusieve modellen tegen toch rede- lyke pryzen. De kapsels van onze kleine man nequins en dressmen zyn verzorgd door Hy en Zy Haarmode aan (1e Raadhuisstraat te Venray. Zy laten u zien. hoe haarverzorging voor com muniekanten er anno 1993 uitziet Bovendien wyzen zy u op de moge lykheden om ook kinderkapsels professioneel op te maken. De declnemede zaken bieden u behalve een konsumptle tydens de show. na afloop een info-map aan met vele byzonderheden over (xa. de geshowde modellen en over hun speciale aktiviteiten rond de communie. U bent op zondag 17 januari vanaf 13.00 uur welkom in het Dans en Partycentrum Janssen aan de Raad huisstraat in Venray. De eerste modeshow vindt om 14.00 uur plaats de tweede modeshow is om 16.30 uur. Inlichting kunt U inwin nen by de deelnemende zaken, hier vindt tevens de kaartverkoop plaats.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3