berden 59 555 Drukte over belastingdruk 1 Canon kleur copieën Venray blijft kandidaat voor Maggi-fabriek Nmuujacrauicnadf uan öen courantier ALLE WINTER dames- heren- kinder KLEDING nu IN PRIJS VERLAAGD KORTINGEN 20% tot 50% 1X4 VAN DE KAMP 'Status aparte' voor Grote Markt Venrayse fracties in algemene beschouwingen: Nog geen duidelijkheid over C&A VÊRUNDGN JUWGUGR Gommunie 'Q3 Wlode Gr Info Venray 17 januari 1993 Dans- en Partycentrum Ja. j Jeanne Paul Janssen SPIJKER BROEKEN EMOFRA lini v.d. Leur FOTO-SERVICE DONDERDAG 7 JANUARI 1993 Nr. 1 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG COViNET WUNÖDRANKENGROEP Vcnrav llcnscniiisslraal I 04780-81801 PEEL EN MAAS WUNfeiDRATKENGflOÊP Venray llenseniusslraal 1 04780JI1801 UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAV |A|CCI/DI A|\ 1/AAD l/CIIDAV CU AUACl/IU^ Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 VVEEIVDLAU V¥¥l\ V EPl i\>V¥ Cll WFIVEVIPIU Advertentieprijs: 35 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar M5.00 Abonnementsprijs buiten de regio /21j00 uitsluitend bij vooruitbetaling modehuis Venray fhminr Honderdveertiende jaargang nr. 1. staat er boven deze krant. Al weer ligt er een jaar Peel en Maas achter ons. Een jaar waarin weer veel gebeurde en wat u nog eens op uw gemak kunt doorlezen op twee pagina's elders in dit blad. Een jaar met ook wat veranderin gen, met name op de redaktie van onze krant. Gerard Schutte, die ja renlang zyn bijdrage aan Peel en Maas heeft geleverd, heeft de pen neergelegd, al kunt u elders op deze pagina nog een bijdrage lezen. Bert Albers heeft sinds november onze redaktie versterkt zodat wij met een goed bezette redaktie u dit jaar weer net zoveel, en mogelijk nog meer nieuws kunnen voorschote len dan in het afgelopen jaar. Daar- by is de hulp van u als lezer onontbeerlyk. U kunt met tips en ideeën ook een bydrage leveren aan de inhoud van uw Venrays week blad. Wat betreft 1992 kunnen we als krant terugkijken op een goed jaar. De advertentie-inkomsten stegen licht evenals de omvang van het re- daktionele nieuws, zodat wij toch wekelyks een leesbare krant kun nen produceren waarin de verhou ding tekst/advertenties rond de 50-50 blijft schommelen. Ook het aantal abonnementen kende een groei. Een niet onbe langrijke faktor daarbij is het aan tal abonnementen van in Duitsland wonende militairen die vanaf me dio 1993 naar De Peel komen. Ook zij hebben Peel en Maas al gevon den om over Ven ray op de hoogte te komen en te blyven en om b.v. een woning te zoeken. Ondanks deze positieve berich ten, zyn wy echter genoodzaakt ge worden om onze tarieven aan te moeten passen. Reden hiervoor zyn de stijgende loon- en bank kosten. Het abonnementsgeld voor 1993 is nu ƒ15,- per half jaar (buiten de regio ƒ21,-). U kunt wel een korting krijgen van ƒ0,50 per halfjaar als U ons machtigt om het abonnements geld van uw rekening af te halen. Dan kost dat nagenoeg niets terwyl voor het incasseren via acceptgiro kaarten door de banken enorme ta rieven worden gehanteerd, zowel voor ons als bedrijf, als voor u als particulier. De advertentietarieven stijgen eveneens dit jaar. De losse mm-prys gaat ƒ0,35 bedragen. Voor reguliere adverteerders geven wy het advies om eens over een kontrakt te ko men praten, waarbij tegen gunsti gere tarieven geadverteerd kan worden. Verder wensen de direktie en me dewerkers van Van den Munckhof b.v. u een voorspoedig en gezond 1993. ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 De fraktie Samenwerking, fervent pleitbezorger voor een stadspark, wil graag dat de Grote Markt op ter mijn een andere status krijgt dan de overige Venrayse pleinen. Wet houder Kersten is het met dat standpunt wel eens. In de vergadering van de commis sie ruimtelijke ordening, waarin onder andere de begroting 1993 aan de orde kwam. pleitte mevr. Ro ling voor een 'status aparte'. Samen werking Venray meent dat de Grote Markt zich onderscheidt van de an dere pleinen in het centrum. Door de omliggende gevels van (histori sche) gebouwen heeft het plein voor de bezoeker een heel andere bele ving dan het Henseniusplein of het Schouwburgplein. Roling vond in wethouder Ker sten een gewillig toehoorder. Hij vond ook dat de Grote Markt op ter mijn een afwijkend plein moet wor den, waar byvoorbeeld horeca een belangrijke plaats in kan nemen. De frakties in de Venrayse ge meenteraad zijn bezorgd over de toenemende lastenverzwaring voor de burger. Sommige frakties maken zich zorgen over de situatie na 1996, als Venray wellicht zonder Rykssteun door het leven moet. Gaan dan de tarieven voor de ge meentelijke belastingen nog verder omhoog? Vooral oppositieparty WD maakt zich zorgen over de financiële posi tie van Venray na 1996, waarbij de partij ervan uit gaat dat artikel 12-steun de daaropvolgende jaren uitblyft. In de algemene beschou wingen waarschuwen de liberalen dat het debacle rond het grondbe- dryfzich altyd kan herhalen. Het is daarom raadzaam om voor een be- dryventerrein als Keizersveld, waarvoor de belangstelling tegen valt, projektontwikkelaars in de arm te nemen. Ook de toekomstige belasting door het wegennet baart de partij zorgen. Het achterstallig onder houd mag dan weggewerkt zijn, met het wegvallen van de Ryksbij- drage voorziet de WD opnieuw pro blemen. Immers, het wegennet is Over de komst van C&A naar de Grotestraat in Venray is nog steeds weinig duidelijkheid. 'Door C&A is wel toegezegd dat zy in de loop van dit halljaar zullen laten weten of zij zich in Venray zullen vestigen en zo ja met wat voor een vestiging' liet burgemeester Waals afgelopen dins dag aan de commissie economische zaken weten. De gemeente heeft overigens de toezegging van C&A dat dit bedryf, als het besluit om niet naar Venray te komen, de pan den direkt zal verkopen. 'De gemeente Venray spant zich in ieder geval enorm in om C&A naar Venray te krijgen' lichtte de burgemeester verder toe. 'Zo willen we dit jaar tot een besluitvorming komen over het bedrijvenst raatje achter de Grotestraat, dat toch ook bij C&A hoog scoort Verder heeft de gemeente aangeboden om de sloopkosten van beide panden voor haar rekening te nemen.' Verder acht de burgemeester de komst van van Sehaijik naar Venray niet onbe- langryk in de beslissing van het kledingconcern om wel of niet naar Venray te komen. -W Grote Markt 7 Venray Tel. 04780-86817 toto GO H«öes/GlH De vorst is alweer bijna uit de grond maar de afgelopen weken heeft het goed gevroren, wat leidde tot vwoie schaatstaferelen op het ijs. IJs was er echter ook te zie n bij de vrije waterval onder het pand van Klomp Zwembadtechniek op het bedrijventerrein Kei- zersveld. Langzaa m vormde n zich daar grote ijspegels aan het pla fond om regelmatig, waarschijnlijk oyider het eigen gewicht, naar beneden te vallen, zodat zich nieuwe ijspegels konden vormen. Een fraai natuurlijk verschijnsel bij een ftaai architectonisch gebouw. er niet korter op geworden en de verkeersdichtheid neemt nog steeds toe. Eenzelfde verhaal gaat op voor de gemeentelyke akkom- modaties. Elk optimisme is voor Venray vooralsnog uit den boze, zo schryven de de liberalen in hun al gemene beschouwingen. BEZUINIGINGSDRIFT Coalitieparty CDA vreest voor 'on bezonnen bezuinigingsdrift' van het college. B. en w. hebben geko zen om in de periode '93-'96 te be zuinigen of meer binnen te halen op een aantal terreinen. Het CDA vraagt zich af hoe die bedragen FO UUR ITOSERVICE DE BLEEK 39 ACHTER DE SCHOUWBURG VERGROTING IN 5 MIN. - volgend jaar 8 ton. in 1995 ruim één miljoen en in 1996 zelfs 1.7 mil joen - gehaald kunnen worden zon der forse bezuinigingen. Aan de andere kant vrezen de Venrayse christendemocraten, net als de WD. Party van de Arbeid en de fraktie Van de Vorle. verhogingen van allerlei tarieven en belastingen. Het CDA noemt verdere verhoging van de OGB in de toekomst 'onac ceptabel' en pleit ook voor stilstand van de p risverhogingen voor ge meentelijke diensten. Eerst wil de party inzicht in de opbouw van de tarieven en uitleg over de vraag wat nou precies 'kostendekkend' is. VOORSCHOT De VVD wil van het college horen waarom alvast een voorschoye wordt genomen op een verhoging van het tarief OGB. De gemeente be cijfert immers zelf dat men nog bo ven de door het Rijk gewenste inkomstenpeil zit De liberalen vin den verder dat de burger het recht heeft om precies uitgelegd te kry- gen hoe de verhoging van de OGB dit jaar nou in elkaar zit De fraktie Samenwerking sluit zich bij die vraag aan. Voor deze party is de grens van de toelaatbare belasting druk in zicht Van de Vorle tenslotte is gewoon tegen elke vorm van lastenverzwaring voor de burger. Voor die fraktic is de grens van het toelaatbare al lang overschreden. In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Nestlë in Oostrum blyft een be langrijke kandidaat voor de vesti ging van een Maggi-fabriek. Die fabriek wordt in elk geval overge plaatst vanuit Amsterdam. Moeder concern Nestlé studeert op andere vestigingsplaatsen. Mogelijk wordt de prod u kt ie van de Amsterdamse vestiging opgesplitst over meerdere fabrieken in Europa. De Nestlé- direktie verwacht medio februari het onderzoek af te ronden. Dat deelde gisteren desgevraagd Nestlé-direkteur Van der Sluis mee. naar aanleiding van een bericht in dagblad 'de Iblegraaf. Die krant schryft dat Maggi van Amsterdam naar Venray wil verhuizen en dat de toekomst van de fabriek in Am sterdam aan een zyden draad hangt Van der Sluis wilde die be richten niet bevestigen. Hy wilde wel kwyt dat het concern studeert op verplaatsing en dat het perso neel van beide vestigingen is inge licht Het onderzoek, dat door het concern zelf wordt uitgevoerd, had eigenlyk al eind vorig jaar moeten zyn afgerond. Enkele weken gele den berichtte dit blad ook al over de mogeiyke komst naar Venray van de fabriek. Uytgesproken by d'Ingangh van het Jaer onses Heeren MXMIII Daer 't oude Jaer weer is verstreecken En uyt Ons aller Oogh ontweecken En Wy als steets in 't Nieuwen Jaer "Genieten" van den Rymelaer Zoo wil lek myne Medemenschen Veel Heil en Seegeningen wenschen. Maer eer lek hiertoe overgae, Soo sie lek eerst de Tyden nae. Die Wy beleefden in vergangen Daeghen Er is wèèr Reeden om te claeghen. Met Geld, dat ymmer Goed noch Sleght is, Maekt men in Venraay Crom wat Reght is. Öndanckx Jaerenlange Geld-tecorten, Steeckt men Duysenden in Rapporten. Soodrae men denckt, dat er Yets aan schort, Comt er wel weer een nieuw Rapport- De Uytslagh staet by Voorbaet vast. Als het maer in het Straetje past Van hen die Venraay thans bestuuren. De Burgher moet 't met Geld besuuren. Hoe gingen Wy in 't oude Jaer gebuckt. Onder wat Buck voor Ons had uytgestuckt: De Toecomst voor wel twintigh Jaeren! Mooge d'Algoede God Ons allen spaeren. Voor 'n Venraay in soo'n Perspectief; Wy hebben 't oude Venraay veel te Lief... Waerom moet Venraay grooter groeien? Moet men de Saeck nögh meer verenoeien? Men segt dat 't gaet om 't Leefclimaat, Voor Venraay verder naer de Cnoppen gaet.. Wat de Vroedschap doet is niet te gelooven. Het gaet der Burghers Pet te booven. Sy gaet maer steets liaer eygen Gangh. 't Belangh der Burghers comt in 't Gedrangh. Inspraeck, ooyt hoogh in het Vaen geschreeven, Wat is daer nu nog van gebleeven? Rond 't Buckrapport: een wasschen Neus, Een Ritueelen Dans. De Burgher had geen Ceus. 't was Coe-ter-Waels by alle Inspraèckronden, Sy deden tóch, wat sy Sèlf het Beste vonden. Het Volck quam drae in Rep en Roer, Men wild'op den Peel geen Vrachtvervoer! Maer alle Vertrouwen in Jos Waels cnapte. Toen hy als eerste uyt het Vliegtuyg stapte. Vergeefs bleef ook de Middenstand hoopen, Maer toch ging op Vrydagh de Kermis open... D'Hofstraet sloot men af voor 't Verceer, Sonder Inspraeck en öndanckx groot Verweer; Opdat strackx het Adviesbureau sal seggen: "Ge moet beslist de Noordtangent aenleggen!" Naar der Burghers Wil wordt niet gevraegd. Men doet alleen wat het Bestuur behaegL Wat sou de Wensch der Burghers syn. Voor 't Schouwburg- en 't Henscheniusplein? 't Sou praghtig syn daer te parekeeren! Maer 't Bestuur gaet liever d'Auto's weeren. De Middenstand claeght Steen en Been, De Clanten gaen nu Elders heen.... Wie wil er hier nog investeeren, Als je er Nergens cunt parekeeren? Tben quam de Film "Stad in 't Groen". Die costte Venraay heel veel Poen. Ilier gingen Costen voor de Baeten. Het groote Doel was: veel Soldaten, Die strackx hier met hun Gesinnen, Met Racketten op den Peel beginnen. Die Film maeckte de Mensehen wys: Rooy, Stad in 't Groen, een Paradys! Maer toen men hier die Film sagh, Vroegh men: waer DAT Venraay lagh.... In de Santbergen van 't Vlackwaeter, Werd het "Weyde Ven" een groote Flaeter. Voor waer Nymandt ooyt om had gevraegd. Heeft men er Miljoenen doorgejaegd. Nu moeten de Geleerden ondersoecken, Hoe met "Den Spranck" weer Winst te boecken. Met 't Geld daervoor sit men er neeven. De Burgher sèlf can 't Antwoord geeven: Een Ligwey met groot Buytenbad Daeraen had Venraay mèèr gehad!!! Soo wordt maer met het Geld gesmeeten. Door Vroeden, die het beter weeten. Niet luysteren naer d'opreghte Wenschen. Van beste braeve Rooyse Menschen. Had men eerst goed naer hen geluysterd. Was 't Oude Swembad niet ontluysterd. Wellight had men met minder Geld, Het oude Swembad goed hersteld! En had men niet hoeven te chagrijnen Over die groote uytgekleede Pleynen. Wy wenschen U van Ganscher Harte: Beveyligingh voor Leed en Smarte, Sterckte en Moed in bang Gevaer, By d'Ingangh van het nieuwe Jaer. Dat Deugd en Wysheyd Rycklyck bloeie De Welvaertsbron hier mildlyck vloeie. Opdat U strackx door het Naegeslaght. Voor Uw Werck van Nu wordt hooghgeagliL Stae Steets voor Reght en Waerheyd pal Gewisch. dat God U het loonen sal. Maer Öndanckx Alles. En wat ooek de Tbecomst baer Wenscht U Uwen Courantier. Een Ryck Geseegent Jaer G.S. van den Vondel Volgens de heer Van der Sluis is de verplaatsing van de Amsterdam se fabriek noodzakelijk omdat het b(jna zestig jaar oude pand inmid dels helenuial door woonbebou wing is omsloten. Uitbreiding is ter plekke niet mogelijk. De woord voerder van Nestlé in het Telegraaf- bericht meldt verder dut uitbreiden in Amsterdam niet rendabel is van wege Ui grote investeringen. By de Maggi-fabriek werken ongeveer 250 mensen. De fabriek aan de Haar lemmerweg werd in 1934 gebouwd. By Maggi in Amsterdam wordt het bekende flesye aroma geprodu ceerd. twenals de net zo bekende Maggiblokjes. Verder maakt de fa briek honderden kunstmatige aro ma's. soepen en sauzen. Het beste adres met de grootste keuze en de meeste merken o.a. J0NNY Q EDWIN LEE CLARISSE GARCIA enz. enz. Vierlingsbeekseweg 16 Overloon 04781-41434 Dinsdags gesloten n Schoorsteenbrand Zaterdagavond omstreeks 2030 uur werd een schoorsteenbrand ontdekt in een woning aan de GoudsmidstraaL Dankzij tydigc ontdekking en met behulp van tie brandweer kon worden voorkomen dal de brand ernstiger vormen aan nam. I)e brandweer 'veegde' tevens de schoorsteen en de schade bleef beperkt. Valse melding Via 06-11 kwam by de politie een melding binnen dat er zou worden ingebroken in een woning aan de van Montfortstraat in Ysselsteyn De meldsUtr zou. zo was de indruk by de alarmcentrale, in paniek zyn. Omdat de melding serieus over kwam ging de politie ter plaatse ky- ken. maar by het opgegeven adres trof men alleen verwonderde bewo ners aan die van nieLs afwisU*n. foto I video

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1