Motorcross in Venray mmm Jezelf beter voelen en leren kennen Lezing over boeddhisme PEEL EN MAAS De NTV 93 maakt de toekomst op tuinbouwgebied zichtbaar! Patrick v.d. Broek Midgetgolf Buitenlust L.V.B. Kring Venray Overval op tankstation Vredepeel PEEL EN MAAS Grote Kerk Deken CJ.R. Buschman. Elndstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Paierastraat 29, tel. 82385 b.&g. 85855; kapl. L. Ilouben. Dr. I'oclsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag:< 9.00 Lsm. W. Broers, echtgen. en overl. kinderen. 19.00 ZONDAGSDIENST; Wilhelmus Lenssen (kuil.); Teng van D(jck (kolI.); ouders Aben-Janssen; An- toon van Itooy. Zondag: Doop van Christus. 8.00 Lsm. Jrd. Riet Lenssen. 930 LaL Ilgm. I'. Janssen-Oudenhovcn en overl. fam.; over!, eehtp. H. Gerrits- ilermans en overl. ouders (8); Henri Coenders (S); tot zekere intentie; Chris Smits (koll.). 11.00 H. Mis met volkszang; ouders Hendrik Ke(j- sere-Derckx (S); Cor Vink en beide echtgen. (S); jrd. Beatrix Minten- Philipsen; Mia Verhe(jen (koll.); Do ra Theeuwen-Welbera (koll.): Marie Kolkman-Linders (koll.). Maandag: H. Gregorius van Ny- na. 9.00 Lam. voor de overledenen (koll. A.) Dinsdag: 9.00 Lsm. overl. ouders Thuyls-Mu(jzere en overl. kinde ren; Nelly Janssen-Muis. 19.00 Lsm. voor de wereldvrede. Woensdag: H. Hilarius. 9.00 Lsm. oude stichtingen. Donderdag: 9.00 Lsm. Huub Stoef. 19.00 Lsm. Chris Smits (buurt). Vrydag: Z. Arnold Janssen. 9.00 Lsm. W. Broers, echtgen. en overl. kinderen Akolleten: Zo: 9.30 Bart Derkx en Wilco Janssen. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Miriam en Suzanne Laurense; lektor.- J. Truyen. Zo: 9.30 Mark en Joris Timmermans: 11.00 Bart Tho massen en Hans Weyers; lekton L. Truyen. Vincent van Gogh Instituut St, Servatiuskapel Zaterdag: 1830 Liturgieviering met volkszang Lektrice: zr. Jacinta. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Lektrice: H. Brouwer. Muandag: 1645 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondag Iedereen is wel kom in het Stiltecentrum (Pav. G.). 16.45 Grocpsmeditatie in het Stilte centrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita- tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Eli.sa Palm en te.v. II. Geest 17.00 Gelegenheid om te biechten. 1830 ZONDAGSVIERING gezongen door Crescendo; lev. en overl. leden van Crescendo; overl. ouders Leo van Helden en Bertha Laumen. Zondag: Peest van de Doop van de Heer. 9.00 Voor de parochie. 11.15 Tonny v.d. Laar-de Wit (koll.); fam. Verbeek; overl. fam. Maandag: 600 Overl. medebroe ders. 19.00 Jgt Harrie Swüste. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St Antonius. 19.00 Overl. ouders Lenssen-Heyii- gers; Harrie Rongen. Woensdag: 600 Uit dankbaar heid. 19.00 Overl. fam. Ulder-Doyé. Donderdag: 600 Geen int 19.00 Overledenen (offerbus). Vrijdag: 600 Geen int 19.00 Ge zinsmis Harrie Janssen en overl. fam. Misdienaars en akolieten: Za: 1830 Bernard Swüste. Zo: 9.00 Mar tin Leenders; 11.15 Emiel Kusters. I)i en vr: 19.00 Roel en Mark. Parochie Brukske Zondag: Peest van de Doop des Heren. 10.00 Hoogmis. Voor Fran- cisca Verhelst-v. Mil. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: lel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 T.e.v. het Onbe vlekt Hart van Maria. 15.00 Kerk: 40-jarig huw. dhr. en mevr. Dom- meck-Martens. 1600-1830 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voor avondmis voor het feest van de Doop van de Heer. Kinderwoord dienst Tbm en Fanny T&miniau- Croqué (koll.): Trees Reynders-v. Kuyk (koll.); overl. ouders Ilelouw- Linders; Jep Janssen (koll.): Willy Moijaan-Lange (koll.); overl. ouders Rongen-Peetere (koll.); Kathi Uyens-Hüls (buurt); Tbon Willems (koll.); Tbon Linders. Zondag: Keest van de Doop van de Heer. 830 Voor het geesteiyk en tydeiyk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Ber Beerkens; Hendrie Kleuskens (koll.). Maandag: 600 Voor de zieken. 19.00 Voor diaken- en priesterroe pingen. Dinsdag: 600 Voor het gezin. 19.00 Jan Houtackere. Woensdag: H. Hilarius. 600 Tbt zekere intentie. 19.00 Voor vrede en gerechtigheid. Donderdag: 8.00 T.e.v. de H. Naam Jezus. 19.00 Wim Peetere (koll). Vr(jdag: Z. Arnold Janssen. 600 Als eerherstel aan het Goddeiyk Hart 19.00 Helm vxL Ven; oudere Wn Ass-Del hoven. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gest Jnl. Jacobus Wilms en Wilhelmina Lemmen; overl. oudera Graat-Verhaag: Giel Vennekens en echtgen. en wederz. lam. Zondag: 630 Overl. ouders Jans- Verheggeii; An toon Janssen. 10.00 Jrd. Lei Janssen; jrd. overl. ouders V.d. Hoogenhof-Sp reeuwen berg: Giel Vennekens en echtgen. en we derz. fam. (Gem.Koor). Maandag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Voor de lam. T. 1930 Tbt intentie van de LVB. Woensdag: 9.00 Overl. lam. Thlelen-Steeghs. Donderdag: 9.00 Voor 'n zieke. Vrydag: 9.00 Hanneke van Arsen-van Soest Misdienaars: Za: 19.00 Callista Smedts, Lonneke van Asseldonk. Kim Hermans, Karlyn Jacobs. Zo: 830 Maud Kessels. Maud Lepsi. Su san Janssen. An net Jeuckcn; 10.00 Ursula Cornelissen. Yvonne Thie- len, Bianca en Saskia Janssen. Di 1930 Maike Koch, Maijoly n Moraal. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Jrd. Petronella Peters- Kemmelings; Handrie Steeghs (St Antoniusgilde); The Classens (St Antoniusgilde); overl. fam. Ten Have-Rongen; overl. fam. Ilongen- Heldens; overl. fam. Heetkamp- Hekking. Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren koor); Mathieu van Ryswfjck; Nel Veretappen-Stevens; overl. fam. Michels-van Rhee. Woensdag: 9.00 II. Mis voor de wereldvrede. Vrydag: 19.00 H. Mis St Antoni usgilde i.v.m. Jaarvergadering als mede voor Handrie Steeghs en Thei Classens. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Dameskoor. Overl. ouders Arts-Stevens; jrd. Jan Swinkels; Ger Janssen en An Jans- sen-Vollenberg-, jrd. overl. ouders Seykens-Colling; jrd. Willem. Lam- berdina en Martinus Friesen. Woensdag: 9.00 Overl. fam. Gooren-Dingha Misdienaars: Sanne en Jos. Parochie Leunen Doop van de Heer. Zaterdag: 19.00 Lsm. Wim Bou ten Ellen Janssen-Hendricx (buurt); mndd. Teng en Anna Ver- heyen; mndd. Carolien Claessens- Verechuuren. Zondag: 10.00 Hgm. Wim Voer- mans. weekd. Door Jenniskens- Reintejs (6); gest. jrd. An toon Pee tere en Johanna Raymakers; gest jrd. Piet Keysere en Marie Keysere- Hendrikx. 11.15 Harry Heesen; mndd. Herman van Leipsig en zoon Frans. 14.30 Doopviering van Lon neke Eydems. Maandag: 19.00 Lsm. overl. fam. Loenen-Pouwels. Dinsdag: 19.00 Lsm. Bert Custers (Ouderenver.); Harry de Mulders (Ouderenver.j. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Hendrickx-Jenniskens. Donderdag: 19.00 Mndd. Pierre Philipsen. Vrydag: Z. Arnold Janssen, priester. 19.00 Lsm. Frans Baltus- sen en overl. fam. Baltussen- Lichteveld; gest. jrd. An toon Mi- chels en Johanna v.d. Voort Misdienaars: Za: 19.00 Sonja Broers en Jenny Jenniskens. Zo: 10.00 Marieke Gonunans, Maayke Jenniskens en Nanette v.d. Berg; 11.15 Jeroen Swinkels en Mike Bui- se. Ma t/m vr: 19.00 Heidi Voesten en Inge van Tilburg. Lektoren: Za: 19.00 Gonny Weys. Zo: 11.15 Jan Rcin^jes. Rektoraat Heide Zondag: Feest van de Doop van de Heer. 10.00 Hoogmis voor Bert Maas (koll.); ggj. Hubertus Janssen en Huberta Janssen-Gellings en Harrie Gellings. Akoliet: John Ver- koeyen. Donderdag: 9.00 H. Mis te.v. O.L. Vrouw tot byz. int; overl. oudere Camps -v.d. Pas en kinderen; uit dankbaarheid aan God voor de lev. en overl. fam. Peetere-v.d. Munck- hof en vrienden; overl. fam.leden Wagemans-v. Keulen. Rektoraat Veulen Feest van de Doop van de Heer. Zaterdag: 19.00 Hgm. als gest jgt Ant Drabbels en Dina Klaassen. Zondag: 11.00 Hoogmis voor rec tor Hoogers en Frans Hoogers (ou derenvereniging); jgt. Anny Nellis- sen-Janssen en overl. ouders. Maandag: 830 H. Mis uit dank baarheid (B). Dinsdag: 830 H. Mis voor de pa rochie. .Woensdag: 630 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 830 H. Mis voor de overledenen. Vrydag: 630 H. Mis uit dankbaar heid (B). Akolieten: Za.- Twan Hagens en Bas Heintjes. Misdienaars: Zo: Roy Smets en Tbm Derks. Parochie Ysselsteyn Doop van de Heer. Zaterdag: 19.00 (Samenzang); Fr. v.d. Pas: Handrie Kleuskens; overl. fam. V.d. Weyer-Martens. Zondag: 9.30 Echtgen. Janssen- Droesen en Thei Jansen; Albertus Fleurkens en echtgen. 11.15 Weekd. A. van Asten-Winnen; overl. fam. Verlinden-Snydere. Maandag: 19.00 Uit dankbaar heid (R). Woensdag: 19.00 Jrd. P. Mulders en echtgen. Jan en opa Janssen; H. Philipsen. Vr{jdag: 19.00 Overleden paro chianen. Misdienaars: Za: 19.00 R. Jennis kens en M. Potten. Zo: 9.30 N. Jaspers en R. Keyzer; 11.15 M. Claessens en J. Slangen. Ma: M. Pouwels en B. Foels. Wo en vr: S. Ewals en H. vxï. Hoff. Spreuk van de week: 'Wie met u roddelt zal over u roddelen!' (Spaans spreekwoord) Doopschema: (januari) De datum 24 jan. is vervangen door 17 jan. Maak tydig een afspraak! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Lei v. Dyck. Misd.-. Ingrid en Nancy Arts. Zondag: 10.00 Jgt. Mathys v. Cuyck en Hendrina Ewals. Misd.: Robberd Windsant en Bjom de Mulder. Dinsdag: 630 Tien de Ryk (koll Woensdag: 18.40 Rozenhoede. 19.00 Johanna P. Hendrikx-Pluk en Ibng v. Hoof (Bejaarden). Misd.: Wil lem Loonen en Wil Poels. Donderdag: 8.30 Antonia Gielen- v. Cuyck (koll.). Vrydag: 830 Voor byz. int Kerk poetsen: Mevr. Van Encke- vort en mevr. Franssen-Arts. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Andreas Cirsini. 19.00 Harrie Arts. Zondag: Feest van de Doop van de Heer. 10.00 Flam. Van Hoof- Fleuren; mevr. De Kroon (buurt). Maandag: H. Gregorius van Mys- sa. 8.30 Byz. int. (MJ). Dinsdag: H. Martinus van Leon. 8.30 Maria Peters-Hakvoort Woensdag: H. Milarius, bis schop en kerkleraar. 8.30 Voor overl. oudere. Donderdag: Zal. Petrus Don ders. 8.30 Kerk in Suriname. Vrydag: Zal. Arnold Janssen. 8.30 Voor de congregatie van de SVD. Misdienaars: Za: Janine en Mie- ke. Zo: Nicole en Leonie. Lektoren: Za.- Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Gedachte: Feest van de Doop van de Heer. Hy ontving zyn Zending by de Doop. Wy zijn ook gedoopt met de H. Geest en ontvingen ook een zending. Wat betekent die zen ding voor ons nog? Zyn we mis schien ontevreden, dat onze oudere ons hebben laten dopen? Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor alle gevraagde intenties en uit dankbaarheid en v.b.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Wim Smits en Dien Zegers en uit dankbaarheid en v.b.i. 10.00 Hoogmis voor vader en moeder Van Dyck; Ser, Anny en Sjaak Jeuken; Harrie Pingen (oude buurt) en tz.i. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef voor intenties van pelgrims en v.b.i. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wij u uit voor het bywonen van een bybeltoespraak met als thema 'Wees overtuigd van Goddeiyke zegepraal?' in de Koninkrykszaal aan de Henri Du- nantstraat 11. aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 10 januari is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep 'Heel de kerk, heel de wereld'. Thema van deze viering is 'Job'. Plaats: Kapel bejaardencen trum Het Schuttersveld, Bergweg, Ven ray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kindemeven- dienst. U bent van harte welkom. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk.- Cuppenpe^je 2a Horst Pastorie: Clapvaeren 4. Horst tel. 87786 Kerkdiensten: Zondag 10 jan. om 10.00 en 1430 uur. Voorganger: ds. J. Vroegindewey, Katwyk aan Zee. Catech isaties/By belonderwy s: Maandag 11 jan.: Groep 1 (vanaf 6 jaar) 1645-19.30 uur; Groep 2 (vanaf 12 jaar) 19.40-2030 uur. Bybel/Kontaktavond: Donder dag 7 jan. om '20.00 uur. Inleider is evangelist J.AJ. Bals uit Horst The ma 'Een christen onder het kruis!' en handelt over zyn vraag: Hoe word ik van myn... last verlost? Het betreft een regio-avond voor Noord- Limburg. Iedereen is welkom. U kunt ook bellen: 04709-87786 De avond wordt gehouden aan het Cup- penpecye 2a. Deze kursus is in eerste instantie gericht op de kursist die zich beter wil gaan voelen. In tweede instantie is het natuurlijk zo. hoe beter jy je zelf gaat voelen, hoe beter jy ook iets voor anderen kunt doen. De kursus Ibols of the Trade is de beginkursus van de Three in one concepts. Hieronder volgt een korte omschry ving van de inhoud en het doel van de kureussen. Met de Three in one concepts wordt bedoeld het intregreren van lichaam, verstand en geest. Het zyn genuanceerde kureussen die infor matie geven over lees-, leer- en leef problemen. Je krygt inzicht in hoe allerlei problemen voortvloeien uit emotionele gebeurtenissen, meest al uit het verleden, die we vakkun dig hebben onderdrukt. De kombinatie van gedragsbaro meter. pereonology en kinesiologie, is een unieke methode om snel en duidelijk uit te vinden wat er met je aan de hand is als je je niet lekker voelt. Het inzicht krygen in de struktu- ren (voortgekomen uit de pereono logy) maakt dat je betere en meer by jou passende keuzes kunt ma ken. Je persoonlijkheid heeft nl. meer nietje struktuele bouw te ma ken dan je denkt. Zo zullen mensen met lange benen zich heel andere in een staand beroep voelen dan mensen met korte benen. En men sen die hun ogen dicht bij elkaar hebben staan, kijken heel andere tegen dingen aan dan mensen met verder uit elkaar staande ogen. De gedragsbarometer helpt je de juiste woorden te vinden voor de emotie waarin je verzeild bent geraakt. Hy laat duidelijk de manier zien hoe je met stress omgaat. En door middel van spiertesten (kinesiologie) leer je de juiste kom- binaties maken om bewust afscheid te nemen van oude problemen, zo- datje kunt kiezen voor nieuwe mo gelijkheden. Wat Tools of the Trade je aanbiedt, zyn de basistechnieken waarmee je in alle andere programma's zult werken. Kureusdagen: 30 en 31 januari 1993 te Ven ray. Info en opgave: Giel Tferwijn, tel. 04780-86807. Op maandag 11 januari om 20.00 uur zal in café Oud Meerlo te Meerlo een lezing met dia's plaatsvinden over de folklore van het boeddhis me in Azië. De dia's zyn gemaakt door Frans Vereteynen, die een aantal jaren in Azië werkte als vrijwilliger. Zyn in teresse in Oosteree filosofie maakt hem nieuwsgierig naar wat er in de kloosters gebeurde. Hy is dan ook teruggegaan en heeft enkele jaren als kloosterling by twee verschillende ordes gewoond. Op de dia's is vooral veel te zien van de prachtige kloosters en mo numenten. Sommige van die kloos ters liggen hoog in de bergen, slechts bereikbaar na een zware voetmare van meerdere dagen over een smal voetpad. De kleurrijke dia's geven een goed beeld van het dagelijks leven van de monniken en nonnen, de feestdagen en de komplete symbo liek van hun levensfilosofie. Ook maakte Frans meerdere pel grimstochten. .Hij bezocht de ge bruikelijke pelgrimsplaatsen in Noord-I ndia, waar de laatste jaren weer druk gebouwd wordt door de Japanners en de Tibettanen. De eenvoud van het kloosterleven in Thailand steekt nogal af tegen de pracht en de praal van India en Nepal. In het zuiden van Thailand woon de Frans een jaar in een klooster in de jungle en beoefende daar medi tatie en studeerde bij een bekende monnik die opk les geeft aan westerlingen. Tegenwoordig woont Frans weer in Boxmeer waar hy on der andere meditatielessen geeft in De Wèy'er. Gestolen auto had gestolen spullen Een aan de Deumeseweg onbe heerd aangetroffen Opel Kadett bleek in Nijmegen te zyn ont vreemd. In de auto werden video banden. een muntenverzameling en nog enkele andere goederen ge vonden waarvan de politie aan neemt dat ook deze van diefstal afkomstig zyn. 'n abonnement waard i Van 20 t/m 23 januari a.s. vindt de NTV 93 plaats. Voor de 20e keer brengt de NTV weer de nieuwste ontwikkelingen in de tuinbouw. De internationale vakbeurs vindt voor het eerst plaats in de RAI in Am sterdam. Door een unieke samen werking met de RAI kunt u met Agri Travel een bezoek brengen aan de NTV. Verhuisd In Bleiswyk groeide de NTV uit tot een gebeuren dat zyn weerga in de tuinbouwwereld niet kent (in 1992 ruim 65.000 bezoekers). De groei was zelfs zodanig, dat de NTV nu verhuisd is naar de RAI in Am sterdam. Daar is volop ruimte voor nieuwe uitbreiding. Dus zijn de ver wachtingen voor de NTV 93 hoger gespannen dan ooit. Er wordt gerekend op meer standhouders, en meer bezoekers. Door het groeiend aantal standhou ders (ruim 500) neemt ook de veel zijdigheid van de beurs toe. Zo weten steeds meer buitenlandse ex posanten de weg naar de NTV te vinden. Datzelfde geldt voor de bui tenlandse bezoekers. Met recht is de NTV dan ook dé internationale tuinbouw vakbeurs. Voor degenen, die graag gemak kelijk en zorgeloos naar de NTV wil len, organiseert Agri Travel op alle beursdagen een bustrip naar de RAI. U betaalt voor een volledig ver zorgd arrangement slechts ƒ75,-. Hierby is inbegrepen: reis per luxe touringcar, toegangsbewijs voor de NTV en een diner aan het eind van de dag (andere opties op aanvraag). Een aardige by komstigheid is, dat u met vakgenoten reist, waardoor u ook onderweg al de nodige kennis en ervaring kunt uitwisselen. Belt u voor meer informatie en/of uw boeking met Agri Travel (Munckhof Reizen), tel. 04709-86866 Een bestuurder van een personen auto uil Venray kon op de rondiveg Brukske, door onverklaarbare oor zaak, de door hem bestuurde auto niet in de juiste koers houden. De auto kwam tegen een boom tot stilstand. Hoewel de auto zwaar werd beschadigd kwam de bestuur der er met lichte verwondingen vanaf. Patrick v.d. Broek is 12 jaar, woont op het Ceciliapad en is een verwoed crosser al sinds hij nog maar net kon fietsen. Als kind werd hy elke week met de motorsport ge- konfronteerd, omdat zyn vader ak- tief aan de zyspan-eross deelnam. De ene keer als ryder en dan weer als bakkenist Dit is een prachtige sport om te bedrijven. Je zit met twee man op een motor en moet goed op elkaar zijn afgestemd. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. want Patrick vertelde dat als hij 16 jaar is. hij ook in het bakje wil stappen. Om aan wedstrijden op een zyspan te mogen rijden moetje namelijk 16 jaar zyn, dus Patrick moet nog vier jaar wachten. Maar genoeg over de toekomst. nu terug naar de realiteit van van daag. Patrick crosst nu solo 60cc versnellingen op een Kawasaki en niet onverdienstelijk. In 1990 be gon hij wedstryden te rijden by MO Nederland en eindigde als 12e, wat voor een beginneling een prachtig resultaat is. Dit ging in 1991 in sty- gende lijn en hy eindigde in de eindrangschikking als 9e. In 1992 waren zijn beste resulta ten: in Veendam werd hij 3e en in Zijtaart 4e en in de eindstand werd hij 7e. Hy vertelde nog dat hy vol gend seizoen nog in de 60cc ver snellingen uitkomt en hy hoopt kampioen te worden. Op 10 en 11 juli wordt het inter nationale jeugd-weekend in Venray verreden, hy is er zeer op gebrand om hier in zijn woonplaats dit eve nement op zijn naam te zetten. Het is dan ook de moeite waard om naar dit spektakel te gaan kyken. Patrick wordt begeleid door zyn vader die ook het mechanische ge deelte voor zyn rekening neemt. Fi nancieel wordt hy bijgestaan door Hanssen Grondwerken uit Horst en Jan Cuppen Tweewielere uit Mill, die er voor zorgt dat de motor in prima konditie verkeert, zodat een kampioenschap niets in de weg staat. Verder ontvangt hy veel steun van een zeer aktief supporter, Mar- tien v.d. Broek, die hem tegemoet komt in de kosten door hem af en toe iets toe te stoppen. Patrick heel veel sukses in het ko mend seizoen en op naar het kam pioenschap! Proost! Op 't nieuwjaar lyken de ze heren tegen elkaar te zeggen. De glazen worden zo te zien gevuld, en daarna zal er wel geklonken wor den! Op welk nieuwjaar, of is 't op de goede afloop van de te houden wilc(jacht? We weten het niet. maar waar de foto destijds werd gemaakt en wie de drie jagers zijn is wel bekend. Links op de foto Tbn Litjens uit de Antoniusstraat; in het midden Sjang Dericks uit de Langstraat en rechts Niessen Driek, zoals de i meeste mensen hem kenden, en hy woonde destijds aan de Leunse- weg by de uitspanning en beugel baan Den Alden Brier waar ook deze foto is gemaakt Momenteel is op dit punt gevestigd Installatiebu reau H. de Bruyn. De fraaie en goed bewaarde foto is van omstreeks 1919. Ton Litjens en Sjang Dericks i waren in die tyd vaste werknemers by de Cartonagefabriek van de gebr. Laurensse aan de Langstraat. Sjang heeft daar meer dan 50 jaar ge werkt remkes gemaakt zou Sjang r- zeggen. r De in 1899 geboren Sjang Dericks brengt nu zijn oude dag door in Beukenrode. Vroeger was Sjang met zijn vriende regelmatig te zien j in de Groote Peel (een echt natuur mens) en hy was ook een verwoed jager, getuige zyn dubbelloops jachtgeweer. By de 'Oude Brier' begonnen vroeger de eerste camavalsaktivi- teiten zoals o.a. het genkryden. J. v.d. Putten Het indoorgolfen leverde voor ve le deelnemers een verrassing op. zowel positief alsook negatief. De koppositie werd door Hans Peetere overgenomen van Harrie Lenssen met een voorsprong van vier slagen. De zeer goede nummer 3 had een zeer matige dag en viel zes plaatsen terug doch volgende keer zal Jac Vermazeren zeker weer revanche willen en ook kunnen nemen. De verdere grote winnaars waren Ger- rie Janssen uit Arcen, tevens dag winnaar en Gerrit Vermeulen, die een gedeelde derde plaats opeisten, maar toch al negen slagen achter stand opgelopen hebben op de ko ploper. Echter we zijn pas drie wedstrijden ver en er komen er nog drie. dus wie weet... Ook in de middenmoot en daar onder werd geregeld van plaats ge wisseld, doch hier venvachten we over en weer de nodige wisse lingen. Voor het komende weekend staat er naast het kaarten, geen speciaal programma genoteerd. De insiders weten wat er verder nog plaats vindt BEZINNINGSDAG 19 Januari a.s. houdt de LVB Kring Venray haar Bezinningsdag. Dit jaar in gemeenschapshuis De Kleine Loef in Vredepeel. Thema: 'Wat is waardevol - Christelijke waarden en nonnen'. De dag begint om 9.45 uur met koffie of thee, waarna de opening door de kringvoorzitster mevr. Len- kens. Mevr. Joke Verkuilen gaat in op het thema, waarna er in groepjes hierover van gedachten wordt ge wisseld. In de middagpauze, van 12.30 tot 13.30 uur, is er een gezamenlijke broodmaaltijd. Hierna wordt er met het thema verder gewerkt. Om 15.30 uur is er een afsluitende vie ring, die is samengesteld door de werkgroep Vrouw en Geloof van de Kring. De kosten voor deze dag zyn 20,-. Opgave by de plaatselijke se- J kretaresse. 1 B(j een overval, vorige week don derdagavond, op een benzine tankstation aan de Ripseweg in Vredepeel, heeft een overvaller kans gezien om onder bedreiging een bedrag van enkele honderden guldens buit te maken. Rond tien voor acht wilde een nog onbekende man een kleinig heid afrekenen in het tankstation. Hy probeerde een greep in de kassa te doen. maar de beheerder zag kans hem dat te verhinderen door de onbekende weg te duwen. Maar plotseling trok de overvaller een nog niet nader te herkennen voor werp waarvan de beheerde dacht dat het een pistool was, en bedreig de hem daarmee. De beheerder zet te toen een stap terug en de overvaller kreeg kans een greep in de kassa te doen. De buit bedraagt hoogstens enkele honderden gulden. Hoewel de politie direkt de omge ving heeft afgezocht en ook andere korpsen werden ingschakeld. is het niet gelukt de overvaller, waarvan onbekend is over welk vervoermid del h(j beschikte, te achterhalen. Vernieling aan personenauto Van een auto. die aan het Gouden Leeuwpad geparkeerd stond, wer den de portiereloten vernield.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 16