Orde van Verdienste 1993 Bijstandsvrouwen verenigen zich in werkgroep Sociale fraude in Venray niet vergelijkbaar met elders in den lande Moeilijke start commissielid Museum blijft in 'Freulekeshuus' Joekskapellenfestival in Meerlo Carnaval in Venray 1993 VTV-ers gaan voor hïsvestingsproblemen zorgen Vrijwilligsters gezocht voor pilonderzoek Den Hoebert houdt open huis Dat wordt weer vroeg opstaan!!! De Karklingels Oostrum De kerk in de steigers PEEL EN MAAS Zittingen bij De Zagewetters PEEL EN MAAS Bliekers- prinsenbal Schanseknuppels Casele De Knollekes Leunen Prinsenbal bij de Schanseknuppels De Zagewetters Merselo PEEL EN MAAS Donderdag 7 januari - Pagina 11 Sinds enkele maanden hebben vier Venrayse vrouwen, die in de bijstand zitten, zich verenigd en sa men een werkgroep opgericht. Daarmee willen zij opkomen voor hun belangen en voor een mogelij ke inpassing in de arbeidsmarkt. Dit deelde wethouder Driessen afge- lopen maandag in de commissie so ciale zaken mede, naar aanleiding van vragen van de PvdA met be trekking tot de cliëntenparticipatie o]) de afdeling sociale zaken. 'Deze mensen hebben zelf het initiatief genomen, wat ook het uitgangs punt van de gemeente is. Zy moe ten het zelf willen. Inmiddels hebben de vrouwen onderling in tensieve kontakten gelegd. Van de gemeente krijgen ze verder een be perkt budget voor aanloopkosten. Bovendien is een van deze vrouwen al vertegenwoordigd in het bestuur van de Consumentenwinkel' zo liet de wethouder weten. Binnenkort zal er door de ge meente Venray. namens de werk groep, een brief naar alle vrouwen in de bijstand worden gestuurd, om te wyzen op het bestaan van deze werkgroep en de mogelijkheid voor deze vrouwen om zich daarbij aan te sluiten. In hoevere ook andere doelgroe pen (ouderen in de bystand, lang durig werklozen) zich willen verenigen in een eigen werkgroep is nog niet bekend. De gemeente staat in ieder geval open voor initia tieven vanuit deze doelgroepen. De gemeente zal daarbij alle steun ver lenen, zonder deze werkgroepen te gaan sturen. De enorme ophef over sociale fraude in Nederland, de laatste maanden, is niet op Venray van toe passing. Dat liet wethouder Dries sen afgelopen maandag weten tijdens de commissievergadering voor sociale zaken, waarin ook de gemeentebegroting werd behan deld. Ongeveer 2% van de Venrayse bevolking heeft een uitkering. Van die 2% is in 1991 ongeveer 2,5% be trapt op sociale fraude. Omgere kend gaat het hier om 15 tot 20 gevallen. Volgens de wethouder ne men deze cijfers nogal wat hete jus af van de landelijke tendens, zoals die laatst door de media was weer gegeven. Venray heeft twee sociale recher cheurs, die zich bezig houden met fraudebestrijding. Daarby gaat het om kontroles, huisbezoeken en ver gelijkingen van computerbestan den. Vooral dat laatste wordt een steeds meer gehanteerd instru ment om sociale fraude op te spo ren. Het gegeven dat dit in de strijd tegen sociale fraude wordt toege past heeft volgens de wethouder ook een preventieve werking. De wethouder noemde het een norma le en terechte wyze van de bestrij ding van fraude, en dat er in Venray zeker geen sprake is van een hek senjacht. Het nieuwe lid van de commissie cultuur voor de fraktie Van de Vor- le, André Weijts, heeft een moeilij ke start gehad. Tijdens z'n eerste optreden in de commissie kreeg Weijts een berg kritiek van wethou der Driessen over zich uitgestort. Driessen schoot dinsdagavond uit z'n slof naar aanleiding van de alge mene beschouwingen van de frak tie Van de Vorle. Die noemde hy 'bezijden de waarheid' en 'getuigen van weinig kennis van zaken'. In de algemene beschouwingen haalt Van de Vorle fel uit naar de schouw burg. Wat de fraktie betreft moet de schouwburg maar amateurtoneel gaan vertonen. Dat zou een groot publiek wel aanspreken. De huidige chouwburgprodukties kunnen echts een steeds kleiner wordend, 'tair, publiek boeien, met als ge- g dat er elk jaar meer geld bij de exploitaitie moet. Wethouder Driessen was het daar absoluut niet mee eens. Hy vroeg zich af hoe de Van de Vorle aan dit soort onzin kwam. 'Kent u wel de Venrayse en landelijke bezoeker- scyfers? Die zijn juist sterk geste gen de afgelopen jaren', aldus de wethouder. Commissielid Weijts zat een beet je met de mond vol tanden. Hy kon alleen maar zeggen het met fraktie- voorzitter Van de Vorle te zullen doorspreken. Weyts had part noch deel gehad aan de passage in de al gemene beschouwingen en leek ook niet helemaal gelukkig met de wat plompe benadering van z'n fraktie. Z'n commissiedebuut by cultuur had André Weijts zich waarschynlyk heel anders voor- 'VTV-t VluchteL. Voorlopig Toegelaten :iïen, gaan de komendé periode nleze regio voor de nodi_ ge huisve^gSprobjemen zorgen- Die mennijg aithans wethouder Driessen toedaan Met name de verhuur van,ouingen aueen. staande vlu,teljngen zal een steeds groter ie[ van ilet wonin genbestand ineze regio niet zich meebrengen. [\vethouder deelde dat afgelopen nandag mede tij dens de vergadeag van de com missie sociale zal*,. Hy deed dat naar aanleiding vfc vragen uit de algemene beschou\ngen over de ROA (Regeling Opvan Asielzoekers) door de PvdA. ROA Door het ministerie an WVC is de verplichting opgelegd^ per ge meente op 31 december $Q2 2 pro mille asielzoekers op ft nemen Voor de regio Venray betont dit 200 asielzoekers (Venray ze) 70). De gemeente Venray heeft voor\eze re gio een koördinerende flnktie. Eind december bleken er 193'ROA- klanten' in deze regio te zyn gdiuis- vest, waarmee de verplichting iuge- noeg gehaald wordt. 'Zeker als nen beky kt dat er ook nog eens 40 VÏV- ers gehuisvest zijn,' aldus wethou der Driessen. De problematiek zit hem in de huisvesting van deze VTV-ers. Voor de huisvesting van asielzoekers krijgt de gemeente geld. Voor de huisvesting van VTV-ers niet. Deze voorlopig toegelaten vluchtelingen, die uitkeringsgerechtigd zijn, zul len. als zij die status krijgen, weg moeten uit de woningen waarin zij als asielzoekers hebben gewoond, om plaats te maken voor nieuwe asielzoekers. De wethouder ver wacht dat de regio in 1993 200 asielzoekers en ongeveer 100 VTV- ers in woningen moet onder brengen. Op de vraag of de regio Venray de ROA-regeling verruimd moet wor den naar 3 promille, antwoordde de wethouder dat het nog te vroeg was voor deze discussie. Met het onder brengen ran eerder genoemde 200 ROA-klanten en 100 VTV-ers zal men de handen nog vol hebben. SAMENWONEN De gemeente Venray is met de wo ningbouwvereniging in overleg om 1 woning dusdanig in te laten rich ten dat daar vier of vijf kamera aan alleenstaande vreemdelingen ver huurd kunnen worden. Het gaat hier om een proef aldus de wethou der. 'Het effekt hiervan zullen we bekijken en als dat slaagt, zal dit ook in andere gemeentes toegepast gaan worden' vervolgt de wethou der, waarmee de huisvestingspro blematiek deels de kop in kan worden gedrukt. Overigens zal binnenkort een wo ning in Venray vrijgemaakt worden voor de opvang van ex-Joegoslaven. Overval veehandelaar opgelost In de nacht van 2 op 3 oktober van het afgelopen jaar, drongen en kele onbekende mannen via een keukenraam de aan de Overloonse- weg gelegen woning van een 35- jarige veehandelaar binnen. Zij kwamen in de slaapkamer terecht waar ze de weehandelaar dwongen de kluis te openen. De veehande laar voelde daar niets voor en wei gerde. waarop een van de overval lers met een pistool een schot in de lucht afvuurde en met het pistool de veehandelaar tegen het hoofd sloeg. Voor deze wond moest hy zich later onder medische behande ling stellen. Terwijl de overvallers aan het zoe ken waren naar geld. wist de vee handelaar zich uit de voeten te maken en by de buren hulp te gaan halen. Toen de overvallers bemerk ten dat de veehandelaar verdwenen was sloegen zy op de vlucht en na men een geldkist mee. Een onmiddellijk op grote schaal ingezette zoekaktie had toen geen resultaat. De oplossing werd de Ven rayse politie op een presenteerblad aangereikt toen een van de bij die overval betrokken personen op he terdaad betrapt werd bij een in braak in Eindhoven. Tydens de verhoren die daarop volgend werd bewijsmateriaal aangedragen dat de Eindhovenaar ook betrokken was bij de overval op de Venrayse veehandelaar. Daama bleek er zo veel bewyslast te zijn dat ook de an dere verdachten, in de leeftijd van 20 tot 30 jaar, konden worden aan gehouden. Het vijftal is inmiddels ingesloten in het Huis van Bewa ring in Den Bosch. De afdeling Gynaecologie van het St. Elisabeth Ziekenhuis Venray start binnenkort een onderzoek met een nieuwe anticonceptiepil. Zoals bekend is de pil een veilige manier om zwangerschap te voor komen. Toch wordt er nog voortdu rend geprobeerd de pil nog veiliger te maken en de bijwerkingen te verminderen. In dit onderzoek worden 2 laagge- doseerde pillen (een nieuwe en een al langer verkrijgbare) met elkaar vergeleken. In het bijzonder zal daarby worden gelet op de cyelus- kontrole (het optreden, de duur en de sterkte van bloedingen) en hoe goed de pil verdragen wordt. Zij zoeken vrijwilligsters, die ge durende ongeveer twee jaar aan dit onderzoek willen deelnemen. U kuilt aan het onderzoek deelnemen als u tussen 18 en 35 jaar oud en ge zond bent. Vrouwen die meer dan 10 sigaretten per dag roken, kun nen niet deelnemen. Voor rook- stera. die niet meer dan 10 sigaret ten per dag roken, geldt een leeftijdsgrens van 30 jaar. Als u op dit moment reeds een pil gebruikt, kunt u toch aan het onderzoek deelnemen. Tijdens het gehele onderzoek zal totaal 4x bloed uit de ami afgeno men worden voor bloedonderzoek. Voor inlichtingen en aanmelding: tel. 04780-22436 op werkdagen tus sen 14.00 en 16.00 uur. Het Opleidingsinstituut voor ver pleegkundige en verzorgende be roepen, Den Hoebert, houdt open huis op zaterdag .16 januari 1993 van 10.00-14.00 uur aan de Westsin gel 1 te Venray. In de regio Venray hebben de di verse instellingen in de gezond heidszorg het theoretisch deel van hun opleiding voor verpleegkundi ge en ziekenverzorgende onderge bracht in het opleidingsinstituut Den Hoebert. Zo verzorgt Den Hoebert de oplei dingen: A-verpleging (algemeen verpleeg kundige) voor het St. Elisabeth Zie kenhuis in Venray en het Maas ziekenhuis in Boxmeer. B-verpleging (psychiatrisch ver pleegkundige) voor het Vincent van Gogh Instituut te Venray. Z-verpleging (verpleegkundige binnen de zwakzinnigenzorg) voor het Centrum voor Zwakzinni genzorg Nieuw Spraeland te Oostrum. Ziekenverzorgende voor het Vin cent van Gogh Instituut te Venray, voor verpleeghuis Beukenrode in Venray Het geschied- en oudheidkundig museum blijit de komende jaren gehuisvest in het 'Freulekeshuus' aan de Eindstraat. In de begroting voor dit jaar is ook geen reserve ring voor een nieuwe huisvesting opgenomen. Het Freulekeshuus is eigenlyk te klein voor het museum. Met name als er grotere groepen op bezoek komen zyn er problemen. Het gebouw mist een ruimte voor ontvangst en presentatie, naast de tentoonstellingsruimten. Het experiment met het beheer van het museum door particulieren is geslaagd. De overeenkomst, in 1988 aangegaan voor vijfjaar, wordt waarschijnlijk voor onbepaalde tijd verlengd. Het college krijgt nog de ze maand een ambtelijk voorstel hierover op tafel. In april wordt het voorstel in commissie en raad besproken. Zaterdag 9 januari a.s. is het weer zover. De kaartverkoop voor de Prinseproklemasie en Circus Mök. Over Circus Mök vertellen we nog niets, later komen we daar nog uit gebreid op terug Waar we het wel over willen heb ben is de Prinseproklemasie. Het programma is klaar. Het belooft een bonte, snelle en gevarieerde avond te worden. Als u straks in de door de firma Santecreain sfeervol ver sierde zaal zit, zal bekend en onbe kend talent de avond naar het hoogtepunt leiden. Wie wört het now!!! Over het programma meld den we reeds dat Nica van der Windt met haar danseressen aan wezig zal zyn. Nieuw voor Venray zyn de Green River Country Dan cers. Bekend en te mg in de Prinse proklemasie is Moj Zat. Ook uit Venray Cato en Hendrien. En ook uit Venray... de prins met zyn adju danten!!! Niet uit Rooy een bekende Lim burgse zanggroep en wel weer uit Rooy een andere ook bekende zang groep genaamd Confetti. Kortom een avond die geen mens wil mis sen en dus wordt het weer vroeg opstaan. Wie wört het now??? U kunt er op de avond van de Prinseproklemasie naar raden en de trotse eigenaar worden van de fiets die ook dit jaar weer beschik baar werd gesteld door de firma Ja cobs c zn. En u weet het reeds... om by deze avond aanwezig te kunnen zyn, dient u wel lid van de Piëlhaas te zyn en moet u een geldige lid maatschapskaart kunnen overleg gen. De kaartverkoop vindt plaats in de schouwburg van Venray op 9 ja nuari a.s. om 9.30 uur. Ook dit jaar is er weer de mogelykheid om via een videoscherm in de foyer het programma uit de grote zaal te vol gen. (Ook hier zijn de kaartjes niet onbeperkt beschikbaar en gaan Piëlhaasleden voor.). Eens te meer een waar gezegde: BLIEF WAKKER PIËLHAAS. Vrydag 8 en zaterdag 9 jan.: Zit tingsavonden. Zaterdag 23 jan.: Prinsenbal in het gemeenschapshuis. Aftreden Prins Pieter 1 en bekendmaking van de nieuwe prins. Zaterdag 30 jan.: Jeugdprinsenbal in cal'é-zaal Van Dijk. Aftroden van Prins Frank II en uitkomen nieuwe jeugdprins. Zaterdag 6 febr.: Aldewieverbal in het gemeenschapshuis met het uit komen van het boerenbruidspaar 1993. Zondag 14 febr.: Receptie Prins in café-zaal Van Dijk. Maandag 15 febr.: Carnavalscon cert in het gemeenschapshuis ver zorgd door harmonie Sub Matris Tutela. Vrijdag 19 febr.: 's Middags ope ning carnaval bij het 'Aostrums Bol werk' en schoolcamaval. Zaterdag 20 febr.: 15.11 uur: Instal latie Prins van Venray gemeente huis te Venray. s' Avonds Jeugdbal in café-zaal Van Dijk. Zondag 21 febr.: H. Mis. Receptie Jeugdprins in café-zaal Van Dyk. Grote Optocht Oostrum. 's Avonds Jeugdbal in café-zaal Van Dyk en Carnavalsbal in het gemeen schapshuis. Maandag 22 febr.: Peuterbal in café-zaal Van Dyk. Bezoek Prins ziekenhuis Venray. Deelname op tocht Venray. Jeugdbal in café-zaal Van Dyk. Carnavalsbal gemeen schapshuis. Dinsdag 23 febr.: 10.00 uur: Peu terbal in het gemeenschapshuis. Boerenbruiloft in het gemeen schapshuis en de Jeugdboerenbnii- loft in café-zaal Van Dyk. Carnavalsbal in het gemeen schapshuis. Wat 1993 gaat brongen weten we niet. het jaar is nog nieuw en kan veel verrassingen in petto hebben. Het komend jaar zal de RK Kerk Onze Lieve Vrouw Geboorte van Oostrum evenwel het een en ander meemaken. We schreven er reeds over. De kerk is hard aan restaura tie toe. Voor het jaar 1993 staan een aantal grote reparaties gepland. Dit jaar komen het dak en de gevels aan de beurt. Ook in de planning zit het herstel van de glas-in-lood ra men. het torentje van de kerk be hoeft ook aandacht. Hier moet het loodwerk hersteld worden het het draagstel van de klokken een grote onderhoudsbeurt krygen. légeiy- kertyd kan dan ook het uurwerk van nieuw bladgoud worden voor zien, ook dat is hoog nodig. En daar mee zijn we er nog niet!!! Gelukkig is er inmiddels een nieuwe verwarming zodat we hier van nu reeds de behaaglijke warm te kunnen voelen. We zullen u de komende tyd over de plannen en de ontwikkelingen rondom het kerkgebouw op de hoogte houden. 'n abonnement waard Op 31 januari a.s. zal in café Den Tollinies voor de 5e keer de Orde van Verdienste uitgereikt worden. Deze orde is ingesteld door vastelao- vesvereniging De Zagewelters, en wordt uitgereikt aan personen die zich op velerlei gebied ingezet heb ben voor het dorp Merselo. De vastelaovesvereniging heeft besloten om dit jaar deze hoogste onderscheiding toe te kennen aan een geboren en getogen Merselo- naar, nl. Frans Muijzers. in Merselo beter bekend als Petjes Frans. Frans heeft zich in Merselo op di verse terreinen verdienstelijk ge maakt en z'n kunnen werd al ontdekt op de lagere schooi, toen hem gevraagd werd het ontwen) te maken voor liet vaandel van de II. Stede. Dit zou niet zijn enige vaan- delontwerp blyven. Toen hy als cul tureel adviseur verbonden was aan de toenmalige Jonge Boeren, werd zyn tekenkunst nog eens onder streept. Niet alleen ontwierp en schilderde hij de dekors voor de jaarlijkse Revue ook was hij de componist van de te zingen num mers en zorgde voor teksten en ge dichten. De muziek heeft in zyn leven al tyd een belangryke plaats ingeno men. Van de fanfare St. Oda was hij ongeveer 20 jaar bestuurslid waar van vele jaren als sekretaris. Hij re pareerde instrumenten en gaf muziekles aan jeugdleden. Naast de muziek heeft hij nog een hobby, nl. biljarten. Al vanaf 1935 beoefent hy deze sport. Een andere hobby was het toneel: van de toneelclub KDO was hij 7 jaar sekretaris en vanzelf was hij de ontwerper en schilder van de dekors. Van de eerste Merse- lose voetbalclub Merselona was hy mede-oprichter en 4 jaar sekretaris. Tussen al deze bezigheden door was Frans al sinds 1938 lid van het Ker- keiyk Zangkoor. Zeven jaar was hy dirigent van het Gemengd Zang koor. maar toen zyn gehoor te wen sen overliet moest hij niet pyn in het hart afscheid nemen. Het hoog tepunt vindt Frans nog altijd het di rigeren van 400 koorzangers ty dens de Gregoriaanse Mis op de Muziekfeesten. Feesten, waar hü ja ren schilderend zyn medewerking aan gegeven heeft. Van z(jn hand is ook het vignet afkomst. Op muzi kaal gebied had hij een zogenaamd 'breed' vlak. Van zijn hand versche nen niet alleen diverse H. Missen, maar ook liedjes voor diverse feestelijkheden en vele vastelao- vessclilagers. Schlagers, die nü nog altyd gezongen worden, denk maar eens aan byvoorbeeld 'Mërsele blieft Mèrsele'. Frans was verder een van de op lichtere van de blaas kapel die toondertijd 'Os Jonges' heette, waar later 'Die Fidelen Ro* sentaler' uitgegroeid is. Er werd nogal eens een beroep op hem gedaan. Zo was hy ook jaren lang cultureel adviseur ran de Vrouwenbond en blokhoofd ran de Berseherming Burgerbevolking Merselo. Tben na de oorlog enkele merselose jongens naar Neder- lands-Iudiö moesten, zat h(j in het bestuur rail het Thuisfront' en maakte ongeveer 7 jaar een kon- taklblad voor onze jongens in In- dié. IJieruit is het huidige weekblad 'Os Krëntje' ontstaan. Op vastelaovesgebied verdiende Frans ook z(jn sporen. h(j was en is de grote stimulator, ontwerper en schilder ran wel 35 wagens van liet Grootdorp. Wagens, waarmee ieder jaar wel een pry.s gewonnen werd in Venray. Daarnaast ontwierp en schilderde hy vele Prinsemvageu voor De Zagewetters. De laatste ja ren doet Frans het wel wat rustiger aan. maar nog steeds vindt je z(jn 'styl' overal terug. Fransen z(jn vrouw Wihua genie ten thans van wat de Jaren bezig' zyn voor liet dorp. gebracht heb ben. Ze tennissen wat. bezoeken hun kinderen, genieten van de kleinkinderen en ze wandelen da gelijks met hun hond door de Mer selose omgeving. k(jkend naar Merselo. zoals liet nu is en waar Frans zeer zeker zijn steentje aan heelt bijgedragen, op cultureel, mu zikaal en vocaal gebied. Voor liet vele werk voor kerk en koor ontving hy bovendien de pau selijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Zoals u ziet. een man die druk be zig was op velerlei gebied en vele vrjje uren ten dienste van het dorp stelde en dit ook altyd met veel ple zieren voldoening gedaan heeft. Op 31 januari kr(jgt Merselo de kans om Frans te bedanken voor zijn 'dorpswerk', wat hem mede moge lijk werd gemaakt door zyn stinm-j lerende echtgenote Wilma. De Meerlose Joekskapel Béter .As Niks organiseert zondag 10 januari a.s. voor de vierde achtereenvolgen de keer in suksessie een groots op gezet Joekskapellenfestival. Gere- nomeerde kapellen uit de regio luisteren dit muzikaal gebeuren op. Voor het eerst in het bestaan van dit Meerlose joekskapellenfestival zal de organiserende kapel Béter As Niks zelf ook acte de présence ge ven op de bühne. Het festival vindt traditioneel plaats in de grote zaal van zaal 't Brugeind te Meerlo en begint om 13.00 uur. De presentatie is voor de tweede keer in handen van nie mand minder dan de bekende Horster en in Meerlo geboren conlërencier-buuttereedner Frans Coendere. alias Temke. Het bijzon dere van dit festival is dat elk half uur drie kapellen op het podium staan en om beurten én samen mu siceren. Hoogtepunt van deze muzikale happening is ongetwijfeld de finale rond 18.00 uur als alle kapellen te gelijk de twee nummers spelen: Over and Out en Als de Sterre. De entree is gratis. De Meerlose kapel kan deelne men aan het festival dankzy de me dewerking van de leden van carna valsvereniging De Vöskes. Die helpen de organisatie namelijk een hamy'e by de organisatie en de drankvoorziening. Op deze wijze wil de carnavalsvereniging de joekskapel iets terug doen voor de fantastische wyze waarop deze ka pel tijdens de carnavalsperiode acte de présence geelt. Aan het Meerlose joekskapellen festival wordt deelgenomen door acht kapellen: Uit Meyel komt Leut mi Neut (dameskapel): uit Yssel- steyn Schabber Joeks; uit Blerick Me Dunk; uit Venray Efkes Waach- te; uit Melderslo Kloar 'huil; uit Horst Kleffe Zök: uit America Mek- keluk Zat en tenslotte uit Meerlo de organiserende kapel. Op 8 en 9 januari zyn in Merselo bij W De Zagewetters de jaarlykse zittingsavonden. Deze zullen plaats vinden in zaal 't Anker. Aanvang van beide avonden is om 19.49 uur. Kaarten hiervoor zijn te koop bij de Boerenbond en bij J. Verstegen. Coppelenberg 21. uw weekblad Zaterdagavond, 9 jan. a.s., gaan de Bliekers en Bliekerinnen hun 33e prins verwelkomen. Deze jubileum prins neemt de scepter over van Prins Geert d'un Urste, die een enerverend regeringsjaar achter de rug heeft. In november nog was hy de suksesvol gastheer tijdens het BCL-Treffen. De Prinseftiuk. club van ex- prinsen in het Bliekereriek, zal Geert de kans bieden om een ran hen te worden. Daartoe zal Geert wel positief door de opnemings- ceremonie moeten komen, maar in Maashees is er niemand die aan een gunstige afloop daarvan twijfelt. Na deze plechtigheid zal zo rond 11 over 11 de nieuwe prins onthuld worden. Tientallen namen circule ren in het geruchtencircuit maar zoals gebruikelijk is het dit jaar ook weer een van de best bewaarde ge heimen binnen de Bliekersge- meenschap. Vorst Piet zal de ceremonie leiden, waarna de aan wezige Bliekers en Bliekerinnen met hun nieuwe prins en de raad het bal gegarandeerd weer enthou siast zullen aangrijpen om de in stallatie van de Prins 1993 nog vele uren te vieren. Natuurlijk zal de eigen joekskapel Net op Tied tenanten met het liolbr- kest De Dalonies voor de juiste mu zikale ondersteuning zorgen. Aan vang rail het bal 20.11 uur in hel gemeenschapshuis. Zaterdag 9 jan.: Prinsenbal. Zondag 17 jan.: Jeugdprinsenbal 15.11 tot 19.11 uur. Zaterdag 23 jan.: Receptie prins. Donderdag 4 febr.: Generale bonte zittingsavond. Vrydag 5 en zaterdag 6 febr.: Bon te zittingsavond. Vrijdag 12 febr.: Als-wieverbal. Zaterdag 13 febr.: Jong-megjesbal. Zondag 14 febr.: Receptie 't Ven. Maandag 15 febr.: 50+ Bonte avond. Zaterdag 20 febr.: Carnaval, 's Mid dags gemeente installatie Prins: 's avonds receptie jeugdprins en bal. Zondag 21 febr.: Carnaval, 's Mor gens ziekenbezoek: Optochtbal in de Wis; 's avonds Hesen. Maandag 22 febr.: Carnaval, 's Mid dags optocht Venray; 's avonds uit reiking 'Beste Knuppel 1993'. Dinsdag 23 febr.: Carnaval, 's Middags Jongste knuppel; 's avonds Boerenbruiloft, Zondag 10jan.: Lietyesmiddag. Lo- tery. Gouden Knol, uitkomen Boe renbruidspaar, De Brink, aanvang 14.11 uur. Dinsdag 12 jan.: Bejaardenbal P. Martens, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 23 jan.: Aid Prinsenbal/ Prinsenbal, De Brink, aanvang 20.30 uur. Zondag 24 jan.: Jeugdprinsenbal/ Jeugdvoretenbal. De Brink, aan vang 14.11 uur. Zaterdag 6 febr.: Aide Wieverbal De Brink, aanvang 20.30 uur. Zondag 7 febr.: Jeugdprinsen re ceptie De Brink, aanvang 13.11 uur. Zaterdag 13 febr.: Rondgang krant Zaterdag 20 febr.: II. Mis en Prin senreceptie, kerk aanvang 19.00 uur: receptie café P. Martens, aan vang 20.11 uur. Zondag 21 febr.: Carnaval. Maandag 22 febr.: Carnaval. Dinsdag 23 febr.: Carnaval. Zaterdag 9 januari a.s. organise ren De Schanseknuppels hun Prin senbal. Aanvang 20.11 uur in De Wis. Op het programma staat hel af treden van Prins Caro dun urste en het uitkomen ran de nieuwe prins van De Schanseknuppels 1993. Het carnaralsprogramma voor 1993 ziet er als volgt uit: Donderdag 1 Jan. 1993: Boeren- bal, 20.11 uur Dansschool Janssen. Organisatie Winkelcentrum Venray en Boerenbruiloftcomité. Zaterdag 10 jan.: Prinsen procla matie. 20.11 uur schouwburg De Beejekurf. Zaterdag 23 jan.: APK-koffietafel. 18.33 uur en om 21.00 uur Onder- trouwbal, beiden in de foyer van de schouwburg Zondag 24 jan.: Jc >ekskapel 1 en lést i - val, 14.11 uur in de foyer van de schouwburg; organisatie: Euterpe. Vrydag 29, zaterdag 30 jan., woensdag 3, vrydag 5 en zaterdag 6 febr.: Circus Mök, 20.11 uur in de schouwburg Dinsdag 9 febr.: USO-vastelaoves- concert '20.00 uur schouwburg Vrydag 12 febr.: Jeugdzitling 18.30 uur In den Engel; organisatie: De Ilazekeutel. Zaterdag 13 febr.: Vbrstebal. 21.11 uur in de foyer van de schouwburg Zondag 14 febr.: Ochtendconcert, 11.33 uur in de foyer van de schouwburg Donderdag 18 febr.: Hazinne- aovend, '20.11 uur in diverse café s. Zaterdag 20 febr.: Prinseninstalla- tie, 14.22 uur in de foyer van de schouwburg Zondag 21 febr.: Vastelaovesmis. 11.00 uur Grote Kerk; Kloonstrüp- pe. vanaf 11.00 uur; Kinderoptocht. 14.22 uur; Prinsen receptie. 17.11 uur in de foyer van de schouwburg Maandag 22 febr.: Grote optocht, 14.11 uur. Dinsdag 23 febr.: Boerenbruilofts- optocht. 14.11 uur met om 15.00 uur voltrekking op de Grote Markt; Afsluiting 23.44 uur op de Grote Markt 20, 21, 22 en 23 febr.: Elke avond bals in schouwburg en tent Vrydag 8 en zaterdag 9 Jan.: Zit- tlngsavonden. Vrijdag 22 Jan.: Jeugdprinsenbal. Zaterdag 23 jan.: Prinsenbal. Zondag 31 jan.: Bekendmaking Boerenbruidspaar 1993 en uitrei king Orde van Verdienste. Zaterdag 13 febr.: Aid Wieverbal. Zondag 14 febr.: Kinderbal. Vrydag 19 febr.: Kinderbal. Zaterdag 20 februari: Yhstelao- vesmis en aansluitend Prinsenre ceptie. Zondag 21 febr.: Vastelaove- soptochL Dinsdag 23 febr.: Boerenbruiloft

Peel en Maas | 1993 | | pagina 11