1993 ÉS PvdA Hlen Doolgaard morgana Schouwburgnieuws ksuniversM Venray e.o. bestaat 5 jaar!!! Zondagochtendconcert Bojema en Saltarello «ba exposeert a Elzenhorst iiken sluiten vroeger op vrijdag 'Dood van een handelsreiziger' in Venray Een verse start begint bij uw Echte Bakker J echte bakker De beste wens voor 1993 DAT ROOY NIET KOPJE ONDER 000 GAAT PEEL EN MAAS Omroep Venray Sporthal Mannen in de keuken WV-nieuws "Sj EN MAAS Donderdag 31 december - Pagina 3 Een adellijke veldnaam sch; niige veldnamen hebben een korte geschiedenis. Dat 1 ieder geval voor Den Dool- gelegen in het Venrays Broek n noorden van de Broekweg. de ontstaansgeschiedenis ie naam komen we terecht in lode 1817-1847, toen Frans jet burgemeester van Ven ray was een wijs bestuurder, y ,nder andere blijkt uit een jn uitspraken: 'Het leren niet ingedrongen, de lust sten iresen in de jongen', verwy- aar de leermotivatie van de U Minder bekend is zyn epr assie voor jacht en natuur, lied van de Ballonzuilse bos- het Venrays Broek be mest rde hij als zyn persoonlyk imein. e tijd was hij bevriend met -n t|gte kasteelheer van Makken hees. Je mag daarom veron- len dat hy bekend was met ill\jke cultuur. Zijn grootva- nold Verblackt was onder an- ent mees ter van het adellyk Teysteren. Kortom, de lamilie :kt verkeerde in 'betere lj hi1' g Verblackt zal ook zeker genomen hebben van de in- g van de kasteeltuinen. Hy n navolging van de landadel stoord' aangelegd, met dich- oeiing, waar de paden zich in «ewikkeld patroon doorheen den. Ongetwijfeld zal deze i ard in het waterryke gebied ituurlyk geheel hebben ge- met haar rietkragen en i$jes. In het begin van deze raren de sporen van dit lust- og enigszins zichtbaar in het nee liap. live als wijs, werd Frans Ver- ook gekwalificeerd als 'iet- at fcnderling'. Gezien door de ogen van de 19e eeuwse boerenbe volking wel begrypelyk, want wie ging zo'n stuk vruchtbare grond in richten puur voor zijn plezier? Uit toponymisch oogpunt is het natuurlyk ook zonderling om daar ter plekke een Doolgaard aan te treffen. Het is een naam die je uit sluitend in de direkte omgeving van adellijke huizen vindt (Den Doolgaard Horst). Nadat de grond rond de eeuwwis- «eling weer als akkerland in ge- kruik was genomen, verdween deze veldnaam uit het beeld. Slechts twee bronnen brachten ny op het spoor van deze 'adellyke' veldnaam, waarvan ik hier Herman Jtnssen uit de Prins Bemhard- traat te Venray noem, die tydens 4jn jeugd veelvuldig 'roondschuup- te' in het gebied van Den Doolgaard. Uit het veldnamenonderzoek door: Gérard Lucassen. ïis l elangstelling voor kursussen Volksuniversiteit beweegt steeds in een stijgende de afgelopen 5 jaar is het -aantal van 800 in 1988 naar ruim 2500 in 1992. is uiteraard ook het pak- aktiviteiten toegenomen in en soort kursus en wordt er en diversiteit van groeperin- t de samenleving gebruik ge- van dit aanbod. 1 in 1988 gestart met vooma- talenkursussen, kursussen •kader van de algemene ont- ing en op gebied van kunst itiviteit, in de loop der jaren lakket uitgebreid met diverse e kursussen op wetenschap- formaticagebied, specifieke ssen voor ouderen, kookkur- aktiviteiten in het kader stuur en milieu, gezondheid veging. H uitbreiding en differentia- het totale aanbod, is in deze ook het talenpakket uitge- tnet minder bekende talen zo- hasa, Tibetaans en Russisch. het groeien van het ten-aantal en het aktivitei- ïbod is in deze jaren ook het len korps gegroeid met ruim naar 70 in 1992. Vol en- asme, inzet, betrokkenheid Ie kursist en kwaliteit voeren kursussen uit leze periode zijn ook diverse 1"] werkingsverbanden tot '°j gekomen met collega-instel- sthandel en inlystmakery uit Venray exposeert in ver- Iftuis Elzenhorst te Horst De flitie loop van 4 januari t/m 1 en bestaat uit werken van di- ikende kunstenaars. Er zul- werken te zien zyn van Creemers en Haenraets, al- ende kunstenaar. Zy maken Ik van diverse technieken zo- larel, olieverf en litho. De ex- bestaat uit werken van ilopende aard, allen voorzien srtificaat van echtheid. Kort- AG e moeite waard om even een te komen nemen, expositie in verpleeghuis El- rst is te bezichtigen van 10.00 '•00 uur. gebruik van geldautomaten ook in Venray de laatste t(jd toe. Als gevolg hiervan is met op koopavond de drukte, aan etten van de diverse banken afgenomen. rom hebben de heren G.J.E.J. en de Credit Lyonnais Bank A. Splinter van de ING Bank en met ingang van 1 januari hun openingstijden te Unt by hun kantoren voort- P iedere werkdag terecht tot uur. De geldautomaten bl(j- 4 uur per dag, 7 dagen per tot uw beschikking. lngen in de regio evenals met ver engingen voor vrouwen, ouderen, ed. Deelname aan een kursus geeft nensen naast het verry ken van tennis ook de mogelijkheid voor sociaal kontakt, horizonverbreding, naatschappelyke betrokkenheid ea de kans om te leren voor je plezier. Kursussen in het kader van de al gemene ontwikkeling en op het ge bied van natuur en milieu, gezond heid, elementaire informatica, smiorenkursussen en aktiviteiten voor vrouwen, worden deels gesub sidieerd door de gemeenten Ber gen, Broekhuizen, Grubbenvorst, MerloAVanssum, Horst, Sevenum en Venray. In dit verband werken boengenoemde gemeenten regio nal samen. Ook de komende jaren zal de Voksuniversiteit haar kursuspak- ket blyven aktualiseren op basis vat wensen van kursisten en maat- sclappelyke ontwikkelingen. lidereen, jong of oud, met of zon dervooropleiding, kan aan een be- troiwbare, bereikbare, betaalbare, goeie of leuke kursus, overdag of in de jvonduren bij de Volksuniversi- teitdeelnemen. ïe» rm< Op zondag 10 januari a.s. speelt HOT uit Overloon de klassieker van Arthur Miller: 'Dood van een han delsreiziger' in een vertaling van Joop Pollmann en onder regie van Frans Vrydag in de streekschouw- burg te Venray. Aanvang voorstel ling 20.00 uur. Toegangsprijs ƒ7,50. 'Dood van een handelsreiziger' is de tragedie van een kleine man, die de Amerikaanse Droom (van vrij heid, sukses en rijkdom) tijdens zijn leven nooit heeft kunnen reali seren. Tevergeefs probeert hy met zyn dood dit voor zyn oudste zoon waar te maken. Miller plaatst Willy Loman's gren zeloze optimistische idealen tegen over de zakelyke werkelijkheid van de maatschappij waarin een neder laag niet wordt geaccepteerd. Dit ongedateerde stuk heeft sinds zijn eerste opvoering in 1949 niets in waarde ingeboet en vele toneel liefhebbers kunnen weer een avond prachtig toneel tegemoet zien. geef nu je ogen de kost bij Morgana Slaapkamers tijdens onze sublieme midwintershow. slaapkamers DE BEST-NOY Steenslraat 144, Boxmeer. 08855 - 71488 's maandags gesloten - vrijdag koopavond Coniferen in brand De brandweer rukte uit na een melding dat in de Gitaarstraat een buitenbrand was ontstaan. Tben de brandweer arriveerde bleek de brand reeds door buurtbewoners te zijn geblust Vandalen hadden en kele coniferen in brand gestoken. Cchte 1Sakker gommans en medewerkers wensen tl allen een §ezond IQQ3. Zaterdag 2 januari zijn wij gesloten. én KERKSTRAAT 13 SEVENUM 04767-1254 GROTESTRAAT 57 VENRAY 04780-12628 HANS LIBERG Zondag 3 januari, 14.30 uur Theater Het Appeltje met een voorstelling voor kinderen DE KIKKERKONING Een koppig prinsesje, een gouden bal die in de vijver valt, een kikker (maar geen gewone!) en een eek- hoomtje spelen de hoofdrol in dit door David Cohn bewerkt sprookje. Het aloude verhaal in een voorstel ling voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Prachtige, fantasierijke dekors en kostuums. Het Appeltje maakt van deze voorstelling een heerlijk spek takel met zang en dans, waarby zo als altyd de kinderen mogen meespelen. Daarbij wordt na iedere voorstelling de kinderkrant van Theater Het Appeltje uitgedeeld. Met een grote tekenwedstrijd zyn prachtige pryzen te winnen! Prinsesje Sofia is eigenlijk een onuitstaanbaar meisje dat altyd haar zin wil hebben, want ze is erg verwend door de koning en de ko ningin. Maar als ze op een dag haar gouden bal in de hofvijver heeft la ten vallen, durft ze dat toch niet aan haar ouders te zeggen en ze ver bergt haar verdriet. Pluim, de eek hoorn en Connie, het konijnen, willen Sofia wel helpen en ze vra gen aan de kikkers uit de vijver of ze de bal weer aan land willen bren gen. Dat willen ze wel, maar de kik kerkoning, die met een kroontje op. stelt als voorwaarde dat hy een nachtje op het prinsesje in bed mag slapen. Gedachteloos stemt Sofia toe, maar als ze haar bal eenmaal te rug heeft is ze haar belofte prompt vergeten. De kikkerkoning is zo verdrietig dat Sofia medelijden krygt en hem een zoen op zyn groe ne kop geeft. Door die kus veran dert de kikker in een mooie, stralende prins. Ze trouwen en ze zullen nog lang en gelukkig leven. Woensdag 6 januari, 20.00 uur DE INGEBEELDE ZIEKE met o.a. Henk van Ulsen Tot op de dag van vandaag geldt Molière als de onbetwiste meester van de Franse komedie. Met de jon ge koning als beschermheer be kleedde Molière tijdens zijn leven een funktie als theaterdirekteur aan het hof van Lodewijk XIV, die hem in staat stelde o.a. 'Tartuffe' (1664), 'De Misanthroop' (1666) en 'De Vrek' (1668) op te voeren. De maatschappij-kritische teneur en zyn aanklacht teven de 'sociale cor ruptie' in zijn tijd bezorgden Moliè re een omstreden positie en lever den hem wisselend sukses. De ineenvlechting van herkenbare ele menten tot bijzonder effektvolle en speelbare stukken, typeert Molière. Zyn scherpe observatie van de menselijke zwakheden maken hem ook voor een modern publiek nog steeds aktueel. De spiegel die Sha kespeare ons voorhoudt is door Mo lière overgenomen, zeker in zyn laatste stuk 'De Ingebeelde Zieke'. Een groteske fantasie, waarin in de doldwaze slotscène Molière zelf, als akteur in de rol van Argan, by de vierde opvoering het leven zou laten. We zien hier de schrijver het spel spelen niet alleen met de doktoren wier ingebeeldheid, kleingeestig heid tot wraakzucht worden, maar ook met de patiënten die zich aan hen overgeven met hun denkbeel dige kwalen. Argan wil zijn dochter uithuwelij ken aan een dokter, om altyd een geneesheer by zich te hebben. Als dit plan mislukt, ook omdat zy een ander liefheeft, en deze zich bereid verklaart dokter te worden, voert Argan's broer Béralde de felheid van de satire ten top. Service-auto gestolen In de nacht van dinsdag op woensdag werd een aan de Veltum- se Kleffen geparkeerde personen auto, merk Opel Kadett, met daarin een groot aantal gereedschappen ontvreemd. Auto en gereedschap pen hebben een waarde van meer dan ƒ25.000,-. Er werd aangifte ge daan door de servicemonteur. Donderdag 7 januari, 20.00 uur HANS LIBERG INTERNATIONAAL Hans Liberg is niet alleen van ons. Vorig seizoen ging hy Europa in en raakten pers en publiek, waar hij ook kwam, danig opgewonden. Enige krenten uit recensies: Het Züricher Abendblatt: 'Een muziek- entertainer van goddelijke genade' (dat staat er echt). Een Franse criti cus: 'Hans Liberg brengt de intelli- genste show die ik ooit heb gezien'. De Frankfurter Allgemeine juicht: 'Dat dat nog bestaat, iets heel nieuws!' In Duitsland ontving hy naast de Schwerter Cabaretprijs ook de Knoorhahn Cabaretprijs met een droomwaardering van de 14 juryle den die hem unaniem de meeste lof toezwaaiden die ooit werd uit gedeeld. Hans Liberg Internationaal is een samenbundeling van de hoogte punten uit DaDa, Berg Berg, Wortel Bach Live en Chanel 4711, op zo'n wyze dat er iets totaal nieuws ont staat. Een show vol extreme ener gie, citaten, grappen en bovenal een waanzinnige muzikaliteit. Voor u de leans Hans Liberg weer eens terug te zien, of alsnog kennis met hem te maken. Waarschijnlijk zult u dan net als de buitenlandse pers zeggen: 'Hans Liberg laat zien wat amusement van niveau is'. Vernielingen Er werd aangifte gedaan van ver nieling van ruiten aan twee aan de Langeweg gelegen woningen. Vernielingen werden er ook ge pleegd door het afsteken van vuur werk aan en naby de basisschool De Flierefluit Zo werd o.a. de brie venbus van de school vernield. Een inwoner van Leunen par keerde Eerste Kerstdag zijn perso nenauto aan de St. Catharinastraat in Leunen. In de nacht van Eerste op Tweede Kerstdag werd hij ge waarschuwd dat er schade aan zijn auto was verzoorzaakt. Een toen nog onbekende persoon had, toen deze met zyn fiets langs de auto reed, met zyn voet een deuk in de auto geschopt en was er toen snel vandoor gegaan. Dankzij getuigen, die de schoppende jongeman her kenden zal deze knaap alsnog de rekening van de schade gepresen teerd krijgen. In de nacht van zaterdag op zon dag kwam er bij de politie een mel ding binnen dat jeugd bezig was met het vernielen van een auto van een inwoner uit Venlo en met het vernielen van een Mercedesster op een ter plaatse staande taxi. Ook hier werd de vernieler, dankzij ge tuigen, herkend. Het bleek een 16-jarige inwoner van Merselo te zyn die de rekening tegemoet kan zien evenals een proces-verbaal. 'n abonnement waard Programma van Omroep Venray op de FM 90.2 en via de kabel op de FM 102.6 Mhz met op: Donderdag: 19.00-21.00 uur: De Rooy-lyn met Paul Verhoeven. 21.00-22.00 uur: Gastpresentator. Vrijdag: 19.00-21.00 uur: De Rooy-lijn met Frank v.d. Molen, met o.a. Mu- zaliooy. 21.00-22.00 uur: Gastpresentator. Zaterdag: 18.00-19.00 uur: Het doen met Je roen (van Loon). 19.00-20.00 uur: Stopwatch: Sport met Huub Geurts en Jeroen van Loon. Zondag: 10.00-11.00 uur: Frank van der Molen. 11.00-13.00 uur: Verzoekplatenpro- granima met Hayke de la Whisky. Bel voor een groet of plaat: 04780- 12362. 13.00-14.00 uur: Jojo's Time machine met Jos Gommans. 14.00-16.00 uur: Ruben in de mid dag met Ruben de Jong. 16.00-18.00 uur: Frans Janssen met muziek, sport en informatie: 04780-12362. 18.00-19.00 uur: Nico Broers. 19.00-20.00 uur: Houwe Zo! met Hanna van Beek. 20.00-22.00 uur: Muziekprogram ma met Jos Gommans. Maandag: 19.00-21.00 uur: De Rooy-lyn met Eric Thönissen. 21.00-22.00 uur: Peelgrass. Het we kelijkse country-programma van Rein Wortelboer. Dinsdag: 19.00-21.00 uur: De Rooy-lyn met.. 21.00-22.00 uur: Gastpresentator. Woensdag: 19.00-20.30 uur: De Rooy-lijn met Gido Boom. 20.30-22.00 uur: Verzoekplatenpro- gramma met Liesbeth Lucassen voor o.a. de instellingen. Bel tydens de uitzending voor de groeten, een felicitatie of een verzoekplaat: 04780-27269. 22.00-23.00 uur: Wisselprogram ma. De Wetteling Zaterdag: NDKB 09.00-13.00 MHCV 13.00-18.00 Jumpers 18.00-22.00 Zondag: NBS Ons Genoegen 09.00-19.00 Maandag: Gemeente 16.30-17.30 Rooyse VK 17.30-20.30 Huukske 1-Centax 20.30-21.30 Dinsdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Badmintonclub 21.00-23.30 Woensdag: Gemeente 16.30-17.30 Badmintonclub 17.30-22.30 De Schuivers 19.30-21.30 Komt u voor het eerst alleen te staan of gaat u met pensioen en wilt u thuis wat meer in het huishou den doen. of u heeft gewoon zin om te leren koken, dan komt deze kur sus u goed van pas. U leert in korte tijd hoe u een verantwoorde en lek kere maaltijd op tafel kunt bren gen. De grondtechnieken van sauzen, soepen en de bereiding van vlees komen o.a. aan de orde. Met culinaire wensen wordt rekening gehouden. Deze kursus van 10 lessen start op dinsdagavond 19 jan. by de Volk suniversiteit Venray e.o. Bel: 04780-80185. Het Jongerenorkest Bojema en het Instrumentaal Ensemble Salta rello, beiden uit Venray. geven zon dag 10 januari in de foyer van de schouwburg De Beejekurf in Ven ray een uitvoering. Deze past in de reeks zondagochtendconcerten, die de schouwburg elk jaar organiseert. Het concert begint om 11.30 uur, de toegang is gratis. Naast genoemde orkesten treden op de danseressen Debbie Janssen en Debbie de Jong; Joyce van Es en Rudy Noya (zang), Roy van de Berg (piano) en de parodisten Nick Kne- lissen. Gas van Eist en Martijn ran der Voort. De beide jongerenorkes- ten staan onder leiding van P. Falco Franken. Bojema opent het ochtendcon- cert met werken van A. Webber en Vivaldi, en vervolgt na een dans- nummer met moderne liederen ran Eric Spear, Bill Haley en John Lennon en Paul McCartney. Na solo zang ran Joyce van Es sluit Bojema af, onder meer met een gezamen lijk optreden met Saltarello. In het tweede deel van het pro gramma treedt Saltarello op, na een voorstelling van het parodisten- nummer 'Vier maal is scheeps recht' en een zangsolo van Rudy Noya met begeleiding van Nick Knelissen. Saltarello brengt werken van Let se afkomst en van de componisten C. Glück. P. Franken. G. Handel. A Corelli, L. van Beethoven. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, II. Schraven en J. Wittgen: 1 jan.: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 2/3 jan.: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Sohmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: 31/1 jan.: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 2 jan.: E. de MUINCK KEIZER Patersslraat 60, tel. 88800 3 jan.: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 75, tel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrijdag 18.00 tot zondag '24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 lot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 lot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het naehtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonisc he afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN. tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.II.M. de Vochi/R.C. Goedegcbuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak 1 jan.: E. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 2/3 jan.: J. van WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 1)1 EREN ARTSENPRAKTIJK W.II. Krenier en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Vlasakker 1, Oostrum, tel. 10956 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN I)e weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 88408 Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. Januari: 1 t/m 31: Cyrano, Den Haag 2: Silvester Nieuwjaarsconcert, Utrecht 3: Trouble. Den Haag 5: Tbon Hermans. Rotterdam 6-7: Cyrano, Amsterdam 8-9-10: Next Five Minutes, Am sterdam 9: Lee Tbwers, Gordon. Annie Schilder, Roosendaal 16 en 19: The Sundays, Utrecht, Den Haag 17: Golden Earring, Tilburg 19 t/m 23: Harry Slinger. Am sterdam 20: Gala concert KLM Harmonie 40 jaar, Amsterdam 23: Meat Beat Manl'este, Utrecht 24: Beaux Arts Trio. Den Haag 25: Freddy Fender, Arnhem 30: De Muzikale Noot met aa. Re- né Froger. Andre Hazes, Gerard Joling en Anita Meyer, Am sterdam Februari: 5 t/m 7: Opera Nabucco, Rot terdam 6: Golden Earring. Enschede 8 en 10: The Flying Pickets, Til burg. Groningen 10: Zucchero Fomaciari, Rot terdam 12-16-28: Chippendales, Rotter dam. Den Haag. Maastricht 17: Bob Dylan, Eindhoven 19: BZN, Eindhoven 26: Buffy Sainte-Marie, Rotterdam 27: Shirley Bassey, Den Haag 28: Normaal, Enschede Maart: 2: Elvis Costello, Amsterdam 8: Chris Rea, Rotterdam 9: Little Richard, Rotterdam 11: Vaya Con Dios, Rotterdam De VW/ANWB is donderdag 31 dec. vanaf 14.00 uur. maandag 1993 van 9.00 tot 12.30 uur en dinsdag 5 jan. van 9.00 tot 17.00 uur gesloten i.v.m. de inventa risatie.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 3