Nieuw rolstoelvervoer l Taxi Verstraaten b.v. Wereldkinderei zoekt sponsors OUOE FOlt WAO VAN SOEST Onderscheidingen bij Rode Kruis afd. Venray PEEL EN MAAS - 1 PEEL EN MAAS Donderdag 31 december - pJ 42! Grote Kerk Deken C.J.R. Busehman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Donderdag: Oudejaarsavond; H. Silvester; 7e dag onder het oktaaf van Kerstmis: 19.00 Plechtige Ou- dejaarsviering; voor het geestelyk en tydelyk welzyn van onze paro chie; uit dankbaarheid voor het af gelopen jaar en voor alle overl. parochianen en weldoeners, vooral voor hen, die in 1992 overleden zyn; overl. ouders Sjang de Lauw- Linders (koll.): Frans Ariëns (koll.); Toos Peters-Cuijpers (koll.); Mia Aerts (koll.); Ans Jacobs-van Meyel (koll.); Herman Verhagen (koll.); Wiel Thissen (koll.); Dien de Wit (koll.); Wiel Jansen (koll.); Kitty Pouwels (koll.); Ben Schim van der Loeff, fam. en vrienden; Vic Gou- mans (koll.); Wilhelmus Lenssen (koll.); Grada Rutten-Martens (koll.); Jan Janssen (koll.); ouders Teng van Dyck-Derikx; Chris Smits (koll.); uit dankbaarheid en om voorspoed in het nieuwe jaar. Vrydag: Nieuwjaarsdag; 8e dag onder het oktaaf van Kerstmis; H. Maria, Moeder van God; Dag van Vrede: 8.00 Geen H. Mis. 9.30 Lat. Hgm. om zegen over het toekomen de jaar 1993; ouders Loozen- Ackennans; tot zekere intentie; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; ouders J. Buschman-Freriks, dochter Toos en overl. fam. 11.00 H. Mis met volkszang (kerstliederen); Grad van Hoof (koll.); Riek Neuvel- Weerts (koll.); Gerrit Rutten (koll.); Mia Verheijen (koll.); Anna Kolk- man-Linders (koll.). Zaterdag: H.H. Basilius de Grote en Gregorius van Nazianze. 9.00 Lsm. fam. Greefkens-Pötten; uit dankbaarheid. 19.00 ZONDAGS DIENST; Mien Wismans-Lauman; Nelly van Mil-Giesbers (buurt); Ma ria Oudenhoven; Vic Goumans (koll.); Teng van Dyck (koll.); ouders Sj. de Lauw-Linders (koll.); overl. ouders Pypers-Clabbers; Anna Kolkman-Linders (koll.). Zondag: Openbaring des Heren; Driekoningen. 8.00 Lsm. Jozef Bouten en echtgen. Petronella Jaco- bavan Megen (S). 9.30 Lat. Hgm. Kit ty Pouwels (koll.); Piet Janssen; overl. ouders Gerardus Thyssen- Maters, overl. kinderen en overl. fam.; Anny van Stiphout-Keyzers; Chris Smits (koll.); Bert van Veg- chel. 11.00 Mia Verheyen (koll.); Martha en Mariet Goumans-Jans- sen. Maandag: H. Genoveva. 9.00 Lsm. oude stichtingen. Dinsdag: H. Gerlach us; Z. Karei van SL Andries. 9.00 Lsm. Ben Schim van der Loeff. 19.00 Lsm. Chris Smits (buurt). Woensdag: Openbaring des He ren (zie vorige zondag). 9.00 Lsm. overl. ouders Van Pelt-Stumpe; The odora Verstraaten; jrd. Hendrikus Janssen, overl. fam. en vrienden. Donderdag: H. Raimundus van Penyafort 9.00 W. Broers, echtgen. en overl. kinderen. 19.00 Lsm. ouders Sjang de Lauw-Linders (buurt); oudere van Osch-Hebben. Vrijdag: 9.00 Lsm. overl. echt paar J. Tillemans-Duijf (S); Johan nes Franciscus Maasen en Elisa beth Mathilde Vermeulen; jrd. Riet Bissehops-Hoevenaare. Akolieten: Vr 1 jan.: 9.30 Peter Harrewijn en Hans van Pelt Zo: 9.30 Louis Truyen en Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Do 31 dec.: 19.00 Tom Fooien en Wilbert van Ham; lektor: T. Verbeek. Vr 1 jan.: 9.30 Bart Thomassen en Hans Weijers; 11.00 Suzanne Laurense; lektor: C. Hendriks. Za. 19.00 Gert- jan en Pieter Reijnders; lektor: A. Noyens. Zo: 8.00 Maurice Brons; 9.30 Frank Kappel en Ties Koop- mans; 11.00 Tbm Fooien en Wilbert van Ham; lektor: G. de Groot Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Donderdag: Oudejaarsavond. 18.30 Oudejaarsviering. Lektrice zr. Jacinta. Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Lektrice: zr. Hélène. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Lektrice: L. Heutinck. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het Stiltecentrum (Pav. G.). 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Donderdag: Oudejaarsavond. 19.00 Eucharistieviering om God te danken voor het afgelopen jaar op geluisterd door de Zangers van St Frans; voor de overl. van het voorby e jaar-, Wim v.d. Munckhof en overl. fam.; jrg. Tbos Heinen. Vrydag: Nieuwjaarsdag. 9.00 Ge rardus Peters en Elisabeth Derks. 11.15 Om zegen voor het nieuwe jaar; Jan Peters (koll.). Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGS VIERING. Overl. ouders Wilmsen- Vos (koll.); overl. ouders Wismans- Savelkoul; Leonard Kleuskens. Zondag: Viering van Driekonin gen; de Verschijning des Heren. 9.00 Voor de parochie. 11.15 Jaco bus Philipsen en Francina Goos- sens; Johanna Versteegh-v. Byle- velt; overl. ouders fam. (B); jrg. Cees Hensing. Maandag: 8.00 Uit dankbaarheid. 19.00 Overledenen (offerbus). Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Geen int Woensdag: 8.00 Overl. medebroe ders. 19.00 Wielly Verhoeven en overl. fam. Donderdag: 8.00 Geen int 19.00 Geen int. Vrydag: 8.00 Geen int. 19.00 Ge zinsmis tot zekere intentie. Misdienaars en akolieten: Do 31 dec.: 19.00 Martin Leenders en Jaap Janssen. Vr 1 jan.: 11.15 Bernard Swüste. Za. 18.30 Bernard Swüste. Zo: 9.00 Jaap Janssen; 11.15 Emiel Kusters. Parochie Brukske Donderdag: Oudejaarsavond: 19.00 Eucharistieviering om God te danken voor het afgelopen jaar. Vrijdag: Nieuwjaarsdag. 10.00 Hoogmis; om zegen over het nieuwe jaar. Zondag: Feest van de Verschij ning des Heren; Driekoningen. 10.00 Hoogmis. Voor voor de pa rochie. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Donderdag: Oudejaarsavond. H. Silvester: 19.00 Geen H. Uur. Ponti ficale Hoogmis. Hoofdcelebrand mgr. Gysen, bisschop van Roer mond; voor vader Thielen; Harrie Linders (koll.); uit dankbaarheid (F); overl. fam. Dommeck-Martens; uit dankbaarheid (O). Vrydag: Nieuwjaarsdag; Hoog feest van de H. Maria, Moeder van God: 8.30 Ouders Thielen-Hendriks en overl. fam. 10.00 Hoogmis, Gre goriaans; voor de weldoeners van de parochie. Zaterdag: H. Basilius de Grote en Gregorius van Nazianze; Priesterzaterdag-viering. Geen H. Mis om 8.00 uur. 10.45 Rozenkrans en biechtgelegenheid. 11.15 Gezon gen H. Mis. 13.30 Lof en zegen met het Allerheiligste. 18.00-18.30 Gele genheid om te biechten. 19.00 Voor avondmis voor het feest van Driekoningen. Kinderwoorddienst Voor Tom en Fïmny Tkminiau- Croqué (koll.); Hein Lamers (koll.); Pierre Hendrix; Jep Janssen (koll.); Willy Moijaan-Lange (koll.); jrd. overl. vader Theuvenet; Henny Vuilings. Zondag: Hoogfeest van de Open baring des Heren; Driekoningen. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Wim Hendriks en zoon Martien; tot byz. int. (K); overl. ouders Flinsenberg-Erkelens; Han- drie Kleuskens (koll.). Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Overl. Louis Pouwels en Wilhelmina v.d. Munckhof. Dinsdag: Z. Pater Karei Houben. 8.00 Martinus Pontman en Gysber- tus van Blokland. 19.00 Voor prie ster- en diaken roepingen en roe pingen tot het religieuze leven. Woensdag: 8.00 Jan Nellissen. 19.00 Jgt. Harry Swinkels en overl. fam.; jgt Comelis Matthyssen en fam. Donderdag: H. Raimundus van Penyafort 8.00 Voor alle overlede nen. 19.00 Piet Fleurkens (koll.); Wim Peetere (koll.). Vrydag: 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 19.00 Voor de Christenen die vervolging lijden. Parochie Oostrum Donderdag: Oudejaarsavond. 19.00 Afsluiting van het jaar 1992. Uit dankbaarheid; Jeu Arts; overl. oudere Vermeulen-Moorrees en dochter Truus; voor de zieken van onze parochie (Koor Harmony). Vrijdag: Nieuwjaarsdag. 830 Uit dankbaarheid. 10.00 Gest jrd. fam. Van Heyster; voor het geestelijk en tijdelijk welzyn van de parochie (Gem. Koor). Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Janssen-Peeters; Lies Janssen- Wolters; Harrie Claessens; Giel Ven- nekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen; Antoon Janssen. 10.00 Gest. jrd. overl. ouders Derks- Janssen; Ernie van Rattingen- Soulimans; Antoinet van Mil- Kruysen; Mina Derks; Jan Comelis- sen-. Ties Joosten; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Jan Verheyen. Woensdag: 9.00 Overl. fam. Thielen-Steeghs. Donderdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Aller zielen. Vrijdag: 9.00 Toos Bernaerts. Misdienaars: Do 31 dec.: 19.00 Saskia en Bianca Janssen, Lizette Janssen, Linda Stammen, Marjolijn Moraal. Vr 1 jan.: 8.30 Ralph Kes- sels. Ivo Ghielen. Martyn Kempen, Wim Clephas; 10.00 Yvonne Thie len, Nicole van Osch, Bianca Camps, Maike Koch. Za: Fieke Basten, Linda v.d. Wielen, Maud Lepsi, Maud Kessels. Zo: 8.30 Noud v.d. Mortel, Tbm Rouwette, Roel v.d. Berg, Niels Nielen; 10.00 Kim Her mans. Karlyn Jacobs, Ursula Corne- lissen, Yvonne Thielen. Parochie Oirlo Donderdag: Oudejaarsavond. 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); Jet Krouwel-Goudkamp; overl. ouders Nelissen-Ewals en kinderen; uit dankbaarheid voor verkregen gunsten van afgelopen jaar. Vrijdag: Nieuwjaarsdag; Feest van de H. Moeder Gods Maria. 11.00 Hoogmis (Heren koor); om Gods zegen te vragen voor het nieu we jaar; st. Baten-Jeureissen; t.e.v. H. Hart en voor priesterroepingen. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis; Feest van Driekoningen. Henricus Hei dens en Anna Bos; Leonardus Hei dens en Gertruda van Vechel; Chris Houwen; Grad Theuws en Wilhel mina Theeuwen. Zondag: Openbaring des Heren; Driekoningen. 11.00 Hoogmis. (Herenkoor); Harrie Schoeber en overl. 1'am. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 19.00 H. Mis voor de LVB t.g.v. jaarvergadering. Vrydag: 9.00 H. Mis tot zekere in tentie. Nieuwjaarsdag zyn de kerk en kerststal tot 18.00 uur te be zichtigen. Parochie Leunen Eerste weekend van de maand; bijzondere kollekte voor onze eigen parochie. Donderdag: Oudejaarsavond. 19.00 Avondmis verzorgd door het Dameskoor; Lsm. voor het welzijn van onze parochie. Vrydag: Nieuwjaarsdag; Hoog feest H. Maria, Moeder van God. 10.00 Hgm. als gest. jrd. pater Mar tin Loenen; Geen H. Mis om 11.15. Zaterdag: 19.00 Lsm. Pierre Phi lipsen en Anna Philipsen-Lenssen; overl. fam. Pijpers-Philipsen-van Meijel; Wim Bouten; weekd. Door Jenniskens-Reintjes (5); zr. Bamaba Emons. Zondag: 10.00 Hgm. als mndd. Harrie de Mulder (1). 11.15 Lsm. Ge rard Thijssen; Tbon Hellegers en overl. fam. Hellegers-Achten. Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Haenen en overl. fam.; gest. jrd. Gerard Lucassen. Dinsdag: 19.00 Lsm. Ben Nijkamp. Woensdag: 19.00 Lsm. Mndd. overl. oudere Martens-Smedts en Henri Martens. Donderdag: 19.00 Lsm. Thei Heidens. Vrydag: 19.00 Lsm. te.v. H. Hart (offerblok); Harry Mandere; gest. jrd. Corrie van Berlo-Thijssen, Elly van Berlo en Elly Loonen. Misdienaars: Do 31 dec.: Josine Geurts en Marieke Gommans. Vr 1 jan.: 10.00 Mark de Klein, Erik en Roel Litjens. Za-. 19.00 Marian Man dere en Jenny Jenniskens. Zo: 10.00 Pieter van Pol, Davy Leyen- deckers en Mike Buise; 11.15 Heidi Voesten en Inge van Tilburg. Ma t/m vr: 19.00 Bart Jeuken en Jeroen Swinkels. Lektoren: Do 31 dec.: 19.00 Jan Jenniskens. Za: 19.00 Mia Theunis. Zo: 11.15 Lies van Bavel. Gedoopt: Lotte Claessens, Over- broekseweg 3. Parochie Merselo Donderdag: Oudejaarsavond: 19.00 II. Mis in dankzegging. Misd.: Willem Loonen en Wil Poels. Vrijdag: Nieuwjaarsdag. 10.00 H. Mis; Teng Michels. Misd.: Roel Wismans en Patricia Arts. Zaterdag: 19.00 Marie v Osch; jgt Henr. v. Helden. Misd.: Linda Poels en Diana v.d. Duyn. Zondag: 10.00 Uit dankbaarheid. Misd.: Paul Arts. Dinsdag: 8.30 Harrie Thissen; jgt. Harrie Verste gen en Paulien. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Johanna P. Hendrix-Pluk-, jgt. Frans Muysers en Maria Litjens. Misd.: Ary'a v. Dyck en Ellen Poels. Donderdag: 8.30 Peter Mathys Gielen, echtgen. en overl. kinderen. Vrijdag: 8.30 Tien de Ryk. Kerk poetsen: Mevr. Hegger en mevr. Van Enckevort Rektoraat Veulen Donderdag: Oudejaarsavond. 19.00 Oudejaarsviering; hgm. voor de parochie. Vrydag: Nieuwjaarsdag; Hoog feest van Moeder Gods Maria, 11.00 Hgm. te.v. H. Hart tz.i.; voor de parochie. Zaterdag: Hoogfeest van Drieko ningen. 19.00 Hgm. uit dank v. fam. Van Ool-Fleurkens; Peter Muyzers en Dora Muyzers-Smits; Petronella Verhoeven-Leyssen-Ewals; Jan Ver dellen (buurt); voor priesterroepin gen. Deze dienst wordt opgeluisterd door gemengd koor In Canto uit Well. Zondag: 11.00 Hoogmis als jgt Grad Reintjes; Christian Erben; voor een overledene (PK). Maandag: 8.30 H. Mis voor de pa rochies" Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Woensdag: 8.30 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Akolieten: Do 31 dec.: Ruud Bex- kens, René Reintjes. Za: Yvonne Emonts en Annelie Reintjes. Misdienaars: Vr 1 jan.: Roy Smets, Sandra Smets. Zo: Karin Jeu ken. Miriam Snoeks. Parochie Ysselsteyn Donderdag: Oudejaarsavond. 19.00 Avonddienst muzikaal ver zorgd door de Smeleblaozers; jrd. G. Linders-, ouders Steven-Pijpers en overl. fam. Vrijdag: Nieuwjaarsdag. Alleen een dienst om 11.15 als jrd. pastoor Janssen. Zaterdag: 19.00 Wkd. A van Asten-Winnen; mndd. M. Teunis- sen; jrd. Piet Spreeuwenberg; overl. fam. Van Asten-Jansen. Kinderkoor. Zondag: 9.30 Jrd. N. Michels- Lamere; echtgen. Fleurkens- Pouwels. 11.15 Mndd. W. Hendriks; mndd. J. Janssen (Spreeuwenberg). Maandag: 19.00 Ouders Wismans-van Vegchel en Harrie Geurts. Woensdag: 19.00 Overl. fam. Wilmsen-Verheijen. Vrijdag: 19.00 Jrd. Bernard Camps. Misdienaars: Do 31 dec.: 19.00 R. en E. Jenniskens. Vr 1 jan.: 11.15 T. van Asten en K. Jaspers. Za: 19.00 II. v. Iloff en I. Potten. Zo: 9.30 B. en S. Slangen, M. Arts en I. Slangen; 11.15 T. van Asten en W. Verheijen. Ma: 19.00 R. Keyzer en K. Jaspers. Wo en vr: 19.00 W. Claessens en M. Spreeuwenberg. Rektoraat Heide Donderdag: Oudejaarsavond. 19.00 H. Mis Sjef Willems; uit dank baarheid en als eerherstel van de II. Harten van Jezus en Maria. Vrijdag: Nieuwjaarsdag; Hoog feest van de H. Maria, Moeder van God; Octaafdag van Kerstmis. 10.00 Hoogmis. Zondag: Hoogfeest van de Open baring des Heren; Driekoningen. 10.00 Plechtige Hoogmis. Donderdag na de Openbaring des Heren; gedachtenis van de II. Raimundus van Penyafort, priester. 9.00 H. Mis. Vrijdag: 11.00 PI. jubileummis voor het zilveren bruidspaar An toon v. Vegchel en Nelly v. Veghel- Heldens. Rektoraat Smakt Donderdag: Oudejaarsavond. 19.00 Avondmis uit dankbaarheid en fam. Vrysen. Vrydag: Nieuwjaarsdag. 8.30 H. Mis te Holthees tot zegen over het jaar 1993. 10.00 Hoogmis voor Jan Logtens; vam. Asselbergs en echt gen.; Gerrit Coppis. Zaterdag: 19.00 Avondmis voor fan. Vrysen en voor alle stich tingen. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees uit dankbaarheid en tz.i. 10.00 Hoogmis voor René Buyzen; fam. Vrijsen; Truus en Theo Bonants-, uit dankbaarheid en v.b.i. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef voor alle gevraagde intenties. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Van christelyke loyaliteit blijk geven' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Door de huldiging van maar liefst zes colonneleden kreeg de jaarlijk se kerstavond van het Rode Kruis Korps, afd. Venray wel een heel bij zonder accent. Drs. J. de Vocht kreeg de oorkonde en medaüle voor 10 jaar trouwe dienst. Eenzelf de onderscheiding ontvingen mevr. Hannie Rongen en dhr. J. v.d. Bigge- laar. Drie leden, die zich byzonder verdienstelijk 'hebben gemaakt voor de kolonne en in het bestuur. De voorzitter van het bestuur van de afd. Venray, dr. Wim Smeets kon verder de oorkonde plus medaille voor 20 jaar trouwe dienst uitrei ken aan mevr. José Hofmans, sekre- taresse in het bestuur en spin in het Rode Kruisweb van Venray. De ze onderscheiding ging ook naar een ander byzonder lid, dhr. Ted Dicker, penningmeester van het Ro de Kruis Venray en administrateur voor alle sektoren van de Venrayse afdeling De kerstavond in de Rode Kruis- kelder onder De Clockert werd ge opend door de colonnecomman dant Jac. Cuppen. Hij gaf voor een volle bak een overzicht van de akti- viteiten in 1992 in chronologische volgorde en dat waren er vele. De vele werkzaamheden en taken die het Rode Kruis kent, noopt het bestuur om het aantal leden van het korps uit te breiden. Hiertoe zal in het voorjaar van 1993 een grote wervingscampagne op touw gezet worden. Vrywilligere kunnen bin nen het Rode Kruis op vele fronten worden ingezet. Voorzitter Smeets ging nog even in op de plaats van het Rode Kruis in de samenleving een vereniging voor en van de sa menleving. Zeker in deze tijd. waar in hulpverlening steeds moeilijker en complexer wordt. Tijdens de gezellige avond werd nog afscheid genomen van Mia Storms, na 36 jaar dienstverband en Cees Beekers. Beide personen blyven voor het Rode Kruis be waard op provinciaal niveau. Kerstboomverlichting gestolen Getuigen zagen zaterdagavond dat twee personen een kerstboom- verlichting weghaalden uit een tuin aan de Kerkweg in Ysselsteyn. Die getuigen konden het kenteken nummer van de vluchtauto aan de politie doorgeven. Het gelukte daar op de politie om die auto aan te houden. De bestuurder, afkomstig uit Maashees, had echter een ander verhaal. Hem was gevraagd twee lif ters mee te nemen, maar toen die wilden instappen zag hij die kerst boomverlichting. Hij gelastte de lif ters uit zyn auto te gan. Daaraan gaven de twee gevolg en zij gooiden vervolgens de kerstboomverlich ting in een sloot. Op aanwyzing van de bestuurder werd de verlichting daar aangetroffen en kon aan de rechtmatige eigenaar worden terug gegeven. De politie heeft nog naar de twee lifters gezocht maar heeft die niet meer kunnen vinden. Wel heeft de politie een goed signalement van de lifters. 77 leesbare krant De laatste oude foto ter als, van 1992 is wel een bijzq mooie en gave opname. Het melyk precies 100 jaar geleó i deze plaat werd geschoten. Hoefsmid-Cursus, Min. v bouw Geysteren Limburg 1892 op het bordje te lezen. Het woonhuis dat als achtq diende voor deze groep kui staat er nog. In de loop der zyn er wel enkele veranda aangebracht. De bomen sta niet meer. Het pand wordt nu teel bewoond door Ton enL Ilurkmans-v.d. Straaten. De kursus hoefbeslag destijds gegeven door dhr. rus Cuypers, grootvader va Cuypers smedery te Gejs Rijksgedelegeerde was dlit Beel (in het midden met wil plaatsvervangend distrikl te Venray. Zittend links naast het dhr. Theodorus Cuypers. Staande helemaal links b witte paard is Joh. Cuypers. van links, staande by het pa Willem Baltussen (vader van Baltussen). Tweede van ree het paard is de Geysterse Booj G radje, en helemaal links by het venster in Venneku kur Geysteren. Verdere bekende er helaas niet» In Venray werden rond 190 hoefsmidkursussen gegeven leiding van dhr. Beel ten hull Jacob Lucassen, unt will, ga bot J. v.d. P Verstraaten bv met vestigingen in Venray en Overloon heeft iets totaal nieuws voor de regio geïntrodu ceerd: het Roxi Rolstoelvervoer. De naam is een samentrekking van Roflstoel) en (ta)xi. Dit invalide rolstoelvervoer per Roxi is echt uniek te noemen. De wagen is na melijk speciaal gebouwd voor het rolstoelvervoer, in tegenstelling tot de doorsnee-taxi. Het is een absoluut veilig systeem, doordat de rolstoel hele maal vast staat en dus niet kan be wegen, niet voorwaarts, niet achterwaarts en niet zijwaarts. Het vergrendelingssysteem is boven dien geschikt voor rolstoelen van verschillende breedtes. Andere voordelen zijn de toepassing van aanklip-veiligheidsgordels en de vastzetmogelijkheden uit het midden. VLOT IN GEBRUIK Tevens is het systeem vlot in ge bruik. Dit komt mede door het elektro-hydraulisch knielsysteem, waardoor de rolstoelen gemakke lijk naar binnen en buiten kunnen worden gereden. Hierbij komt dat one het dak doorlopend verhoogd, voorzien is van een dalcvent luik. Met de vloerverlaging kombinatie met het verhoogdi een vrye binnenhoogte van anderhalve meter verkregen comfort wordt nog verhoogd een smaakvolle en fraaie stall lid van hemel, zijwanden, deun vloer. Om mensen weg te brt is de Roxi dan ook geschikte een bus, mede gezien de tydsb '1" ring by in- en uitstappen. Met de Roxi kunnen naast rolstoel maximaal twee pers worden vervoerd. Het ondt kontakt is groter omdat chat en passagiers dichter bij el ka; ff ten. Ook financieel is het aai keiijker om met de Roxi vervot worden. De Roxi is, zonder c feur, tevens te huur voor pt lieren. Tkxi Verstraaten bv is naai Roxi ook gespecialiseerd in het voer van meerdere rolstoelen bus. U kunt Taxi Verstraaten in Ve bereiken onder tel.nr. 047808 en in Overloon onder 04781-41501. Deze week stellen wij u voor aan Jerico Herrera. IIy woont in de sloppenwijken van Manilla in dxe Filippijnen. Jerico is 7 jaar oud en heeft een zusje van 5 jaar. Zijn va der werkt in een fabriek en ver dient 250,- per maand. Zijn moeder heet Corazon en zy is 29 jaar oud. Jerico is vriendelijk en behulp zaam, hy leert gemakkelijk en is ge kozen als klassevertegenwoordiger. Zijn vader is kostwinner maar zyn inkomsten zijn net genoeg om van te leven. Daarom hebben zijn ouders hulp gevraagd bij Wereld kinderen om hen te helpen de kin deren naar school te kunnen laten gaan. De familie Herrera woont in een klein huisje, gemaakt van afval hout, spaanplaat en heeft een oud gegalvaniseerd golfplaten dak. Jeri- co's vader werk slechts vier dagen per week in een fabriek en soms is er helemaal geen werk. Daarom probeert zyn moeder gedroogde vis te verkopen maar desondanks is hun inkomen onvoldoende. Jerico wil graag zijn school afmaken om later zijn ouders te kunnen helpen. Hij houdt van boeken lezen en bui ten spelen. Wilt u Jerico eens schrijven? Wordt dan sponsor van deze fami lie. Voor ƒ65,- per kwartaal is de fa milie Herrera buitengewoon gehol pen. Dat is slechts 70 cent per dag. Zouden de feestdagen voor J« en zyn familie er niet heel and uitzien als hy nu door u g sord zou worden. Doen dus! Geef u op als sponsor bij El Luc Hageman, Pettemakerstral 5801 RB Venray, tel. 04780-808® Wereldkinderen al meer dan jaar een vrijwilligers vereni] voor het kind in nood.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 12