Tong-il suksesvol op Nederlands kampioenschap Taekwon-do Afscheid bij woningbouwvereniging Stichting wil beelden Grote Kerk redden Op Nieuwjaarsdag naar het Boerebal Carnaval in Venray 1993 Speelveldjes zijn ook in Veltum noodzaak 'Bezoek De Peel was geen promotie' Wereldkinderen zoekt sponsors De Karklingels Oostrum Reactie Venrays college op brief PvdA: Venrayse wint goud en zilver Stoffelhoeve: neer dan antiek en bielsen Hulp bij invullen belastingpapieren PEEL EN MAAS VUURWERK SUPER PIJLEN PAKKET In de loop van deze maand ne men twee medewerkers van de Wo ningbouwvereniging Noord-Lim burg afscheid van hun werkgever. Het zyn de heren Gerard Stals, hoofd van de administratieve dienst, en Roel Delsing, hoofd tech nische dienst De heer Stals is al een weekje thuis, Delsing werkt 31 december z'n laatste dag. Beide medewerkers zijn redelijk lang in dienst van de woningbouw vereniging. Gerard Stals (58) kwam in 1964, na eerder op administra tief gebied te hebben gewerkt bij het Weerter ziekenhuis en bij 'Ons Limburg'. Ook bij de Noordlimburg se woningvereniging, die toen nog St Oda heette en slechts 700 wonin gen beheerde, werd Stals admi nistrateur. Na verloop van tyd werd hij hoofd van de administratieve dienst en later tevens koördinator van het managementteam. Sinds vorig jaar is Stals ook part-time ad viseur van het verenigingsbestuur. Daarnaast nam hij mede het ini tiatief tot de oprichting van de per soneelsvereniging. In z'n vrije tyd, die hy nu meer zal hebben, tuiniert hij graag en is hy schutter by Schutterij 't Zandakker. Collega Roel Delsing, afkomstig uit Venlo, trad in 1978 in dienst bij de woningbouwvereniging, na een loopbaan in de bouwwereld, die hem onder meei; naar Nieuw-Zee- land voerde. De ervaring in de bouw kwam hem goed van pas en z'n voorliefde voor het bouwen bleek ook in z'n tyd by de WBV. Z'n voortvarendheid by het maken en uitvoeren van nieuwbouwplannen werd z'n handelsmerk. Als hoofd van de technische dienst was de heer Delsing ook lid van het mana gementteam. Z'n vrye tyd besteedt hy graag aan z'n hobbies, schilde ren en bridge. Weer betrapt Een 37-jarige inwoner van Mer- cheren werd op heterdaad betrapt bij het vangen (stropen) van vers de vare (rauggenlarven) uit de water gang vanaf de Waterzuiverings installatie in de Spurkt. De reeds gevangen muggenlarven werden in beslag genomen en door de politie weer in de watergang teruggezet Er werd proces-verbaal aangezegd. In Ven ray is kortgeleden een stichting opgericht die zich gaat bey veren om de ongeveer negentig beelden in de Grote Kerk voor het nageslacht te behouden. De houten beelden, die honderden jaren oud zijn, moeten nodig gerestaureerd worden. De nieuwe stichting, onder voorzitterschap van Tbon den Brok, gaat proberen daarvoor voldoende geld op tafel te krijgen. Gedacht wordt aan rijkssubsidie, maar ook aan adoptie en sponsoring. Restauratie van de beelden gaat tonnen kosten. De houten heiligen beelden zyn nauwelyks onderhou den en de verf bladdert van het houtsnijwerk. Voor de financiering klopt de stichting Behoud en Restauratie Beeldenschat St. Petrus Bandenkerk Venray in elk geval aan bij het rijk. De beelden staan namelijk als nationaal monument te boek. Daarnaast denkt de stich ting aan culturele fondsen. Een mo gelijkheid is ook dat maatschappe lijke groeperingen bijvoorbeeld een patroonheilige 'adopteren'. Infor matie over de beelden in boekvorm of op ansichtkaarten wordt ook als suggestie genoemd. De nieuwe stichting verwacht dat er vele jaren overheen gaan voordat de hele beel denschat van de dekenale kerk is gerestaureerd. Donderdag 24 december - Pagina 7 Op Nieuwjaarsdag herstellen de Piëlhaas en het Winkelcentrum Venray een traditie in ere. Die dag wordt voor het eerst sinds jaren weer het Boerebal gehouden. Een feestavond met een b(o)eregezellig karakter, bedoeld voor wie nog niet aan wilde carnavalstaferelen toe is. Op het Boerebal is het volume van de muziek namelijk zodanig dat er gepraat kan worden en het muzikale niveau zo hoog dat er ge danst kan worden. Dat maakt vol gens de organisatie dit bal bij uitstek geschikt voor 'redelijk bele gen tieners' en 'middelbare jonge ren'. Wie zich tot deze groepen voelt behoren, maar ook anderen, kun nen in de voorverkoop een kaartje kopen voor de prijs ran ƒ5.11. Aan de kassa op Nieuwjaarsdag bedraagt de entreeprijs ƒ7,11. Het bal wordt overigens gehouden in danscen trum Jeanne en Paul Janssen, Raadhuisstraat 6 in Venray. Tijdens deze avond is er ook een unieke om slagdoek te koop voor slechts ƒ6,-. Het camavalsprogramma voor 1993 ziet er als volgt uit: Donderdag 1 jan. 1993: Boeren- bal, 20.11 uur Dansschool Janssen. Organisatie Winkelcentrum Venray en Boerenbruiloftcomité. Zaterdag 16 jan.: Prinsenprocla matie, 20.11 uur schouwburg De Beejekurf. Zaterdag 23 jan.: APK-koffietalél. 18.33 uur en om 21.00 uur Onder- trouwbal, beiden in de foyer van de schouwburg. Zondag 24 jan.: Joekskapellen- festival, 14.11 uur in de foyer van de schouwburg: organisatie: Euterpe. Vrijdag 29, zaterdag 30 jan., woensdag 3. vrydag 5 en zaterdag 6 febr.: Circus Mök. 20.11 uur in de schouwburg. Dinsdag 9 febr.: LSO-vastelaoves- concert, 20.00 uur schouwburg. Vrijdag 12 febr.: Jeugdzitting, 18.30 uur In den Engel; organisatie: De Hazekeutel. Zaterdag 13 febr.: Vorstebal, 21.11 uur in de foyer van de schouwburg. Zondag 14 febr.: Ochtendconcert, 11.33 uur in de foyer van de schouwburg. Donderdag 18 febr.: Hazinne- aovend, 20.11 uur in diverse café's. Zaterdag 20 febr.: Prinseninstalla tie, 14.22 uur in de foyer van de schouwburg. Zondag 21 febr.: Vastelaovesmis, 11.00 uur Grote Kerk; Kloonströp- pe, vanaf 11.00 uur; Kinderoptocht, 14.22 uur; Prinsen receptie, 17.11 uur in de foyer ran de schouburg. Maandag 22 febr.: Grote optocht, 14.11 uur. Dinsdag 23 febr.: Boerenbruiloft soptocht, 14.11 uur met om 15.00 uur voltrekking op de Grote Markt: Afsluiting 23.44 uur op de Grote Markt. 20. 21, 22 en 23 febr.: Elke avond bals in schouwburg en tent. Zitting op vrijdag 8 en zaterdag 9 januari Kaartjes voor deze avonden zijn te koop bij het Allemans Café te Oostrum en Randcnrade 50. tel. 84114. Aanvang beide avonden 20.00 uur: zaal open 19.00 uur in het ge meenschapshuis. Niet alleen in Brukske worden in itiatieven ontplooid om speelveld jes tussen de woningen in te richten cq. op te knappen. Ook in Veltum is dat het geval. Venray heeft in totaal ongeveer 140 spéél- véle^ es. Veel daarvan zijn de laatste jaren slecht onderhouden, ook de ca. 20 speelveldjes in Veltum. Op verzoek van de Wykvereni- ging Veltum heeft Geert van Kreij de taak van wijkkoördinator speel veldjes op zich genomen. Geert van Kreij ergerde zich al langer aan de slechte toestand van de speelveld jes. Eerst vond hij daarvoor bij de gemeente geen gehoor maar sinds enige tijd is op de gemeente Marga Peters van de afdeling Plantsoenen dienst belast met de speelveldjes. Die heeft aangegeven dat initiatie ven van buurtbewoners welkom zijn. Wijkbewoners van Veltum kun nen nu, met betrekking tot speel- veldjes, kontakt opnemen met Geert van Kreij. Hij zal vervolgens overleg voeren met Marga Peters voor de uitvoering van voorstellen e.d. Ook kunnen wijkbewoners, die als kontaktpersoon voor een be paald speelveldje willen gaan fun geren, zich met Geert van Kreij in verbinding stellen. Die taak zal dan het signaleren van defekte toestel len omvatten evenals het aanreiken van voorstellen voor eventuele ver anderingen ran een speelveldje. Door deze werkwijze hebben buurt bewoners zelf invloed op de inrich ting van het speelveldje voor hun kinderen. i liet adres van de wijkkoördinator speelveldjes is: Geert van Kreij. Adelbertweg 25. tel. 10001. EN MAAS Geef u op als sponsor by Elly of Luc Hageman, Pettenmakerstraat 14. 5801 RB Venray. tel. 04780- 86969. Wereldkinderen al meer dan 20 jaar een vrijwilligers vereniging voor het kind in nood. was geen stunt ter promotie van een express-goederenvliegveld in Venray. Burgemeester Waals heeft aan het werkbezoek meegewerkt als portefeuillehouder economi sche zaken van de gemeente. Het standpunt van het college is niet veranderd. Dat is de essentie van de brief die het college van b. en w. heeft gestuurd naar de Partij van de Ar beid in Venray. De brief is een ant woord op de schriftelijke vragen die de partij aan het college had gesteld over het optreden van burgemees ter Waals op vrijdag 4 december. Op die dag maakte Waals deel uit van een selekt gezelschap Limburgse bestuurders, zakenmensen en poli tici dat een werkbezoek bracht aan 'logistiek Limburg'. Officieel ging het om een werkbezoek van de vaste commissie voor Economische Zaken van Provinciale Staten. Op het programma stond een be zoek aan een aantal bekende 'lo gistieke' plaatsen, voornamelijk in het noorden van de provincie. De tour begon op vliegveld Beek. waar het gezelschap in een vliegtuig stap te om logistiek Limburg vanuit de lucht te bekijken. Overvlogen wer den onder meer de grensovergan gen bij Venlo, de veiling in Grubbenvorst en Trade Port West. De vlucht ging deels over Duits grondgebied, waar de haven van Duisburg bekeken werd, en via in dustrieterrein 'de Grens' in Heijen en de in aanleg zijnde A73 tussen Boxmeer en Venray bereikte het toestel de eindbestemming, 'vlieg basis De Peel'. Vanaf daar ging het per bus naar Venray. Burgemeester Waals verzorgde een rondrit langs de Venraysë industrie en logistieke dienstverleners. Het Venray bezoek werd afgesloten met een lunch by Frans Maas in Oostrum. GRAPJE De hele reis was waarschijnlijk een achtergrondverhaal in de Lim burgse dagbladen geworden als de heer Sprengers, sekretaris van de Kamer van Koophandel in Venlo en fervent voorstander van een lucht- vrachthaven op De Peel, niet op de landingsbaan had gestaan met een groot bord. Daarmee wilde hij zijn plan voor burgermedegebruik van de vliegbasis nog eens kracht bijzet ten. Naar aanleiding van die foto en het krantebericht stuurde de PvdA Venray het college een brief. Daarin werd de missie naar 'logistiek Lim burg' bestempeld als een promotie- vlucht" voor een expresse-vliegveld op De Peel. De rol van burgemeester Waals zorgde volgens de Partij van de Arbeid voor verwarring onder de Venrayse bevolking. Burgemeester Waals had het optreden van Spren gers eerder al een 'solo-aktie' en 'een grapje' genoemd, waaraan hij part noch deel had. De officiële le zing van het college steunt de bur gemeester daarin. Deze week stellen wij aan u voor Emmanuel Longno. Hij woont in de krottenwijken van Manilla op de Fi lippijnen. Emmanuel is acht jaar oud en heeft een zusje van zes en een broertje Nan drie jaar. Zyn va der is chauffeur van een ambulance en verdient hiermee ƒ280.- per maand. Dit is niet voldoende om de kinderen een behoorlijke schoolop leiding te geven. Daarom hebben zijn ouders hulp gevraagd bij We reldkinderen. Zij wonen in het slechtste gedeel te van de krottenwijken. Hun huis je is gemaakt van sloopmaterialen. De omgeving is ongezond en vooral de jongste kinderen worden daar door gemakkelijk ziek. Emmanuel speelt graag basket ball en wil later soldaat worden. Wilt u Emmanuel eens schrij ven? Wordt dan sponsor van deze familie. Voor ƒ65,- per kwartaal is de familie Longno buitengewoon ge holpen. Dat is 70 cent per dag. Zou den de kerstdagen voor Emmanuel en zijn familie er niet heel anders uitzien als hij nu door u gespon sord zou worden. Doen dus! Karin Hageman uitkomend voor BC United heeft een suksesvol bad- mintontoemooi gespeeld in het Zuidlimburgse Boeholtz. Uitko mend in de jcugdldasse van 12 tot 13 jaar kwam de Venrayse in drie finales. De dames enkelfinale werd be reikt na vier winstpartijen waarna verloren werd in de finale van club genote Loes Cuppen. Ook de gemengd dubbelfinale ging verloren met partner Ivan Kastner tegen Judith Schroemb- gens en Tim van Wijk. Het Venray se koppel gaf zich pas gewonnen in de verlenging van de derde set na een ongemeen spannende stryd. Setstanden 12-15, 18-13 en 13-18. In de voorronden hadden Karin en Ivan nog gewonnen van de win naars van 1991. Shirley Brauer en Ruud Willems (15-9 en 15-1). De dames dubbel leverde de eer ste plaats op, samen met Brenda Theuws tegen Shirley Brauer en Fanny Bosch: 15-6 en 15-13. Alvo rens zy de finales konden bereiken moest er eerst gewonnen worden van de Nederlandse kampioenen Judith Schroembgens en Loes Cup pen. Na een spannende strijd (6-15, 17-15 en 15-13) werd de winst bin nengehaald en stond de weg naar de finale en uiteindelijk de eerste plaats open. De Stoffelhoeve aan de Stations- k I g 86 te Oostrum heeft bij velen ghet imago van antiekhandel en rkoop van bielsen. De afgelopen ren is deze zaak echter sterk ver- iderd en uitgebreid. De Stoffel- peve is nu meer een zaak voor impleet wonen. de benedenverdieping treft en antieke meubels in grenen en ken aan, evenals tegelkachels en pstalgische buitenverlichting, ieuw is de uitbreiding met stijlvol- eiken meubels (kopieën van an- eke meubels), gestoffeerde anlyes en fauteuils. De bovenverdieping is ingericht een romantische sfeer met nieu- geloogde grenen meubels, ge- ';t naar oude modellen. De 5e is verder aangekleed met pas- ïde messing binnenverlichting woondecoraties in hout, glas, !r etc. 2e Kerstdag krijgt u de gele- mheid om nader kennis te maken bö iet De Stoffelhoeve tydens de 40 srstshow van 11.00 tot 17.00 uur. Dder het genot van een drankje Men de eigenaren, Marjan en Camps en Jo en Nelly Crijns, graag meer vertellen over De Stof- Ihoeve. Diefstal bromfiets Een bezitter van een Vespa brom- deed aangifte van diefstal van bromfiets, die hij zaterdag- rond omstreeks 22.00 uur aan de osistraat, deugdelijk afgesloten, ad gestald. Toen hij omstreeks _.|j 30 uur op die plaats terugkeerde, ^leek de bromfiets verdwenen te orul ijn, Êntekenplaten ontvreemd en inwoner deed aangifte van 'stal van dc kentekenplaten van (In personenauto, die hij op de par terplaats by het NS-station had ge- arkeerd. Afgelopen vrijdag werd het kersverse echtpaar Marius en Hilde Reinen-Vincent, aange naam verrast, toen zij na de kerkelijke huwelijksinzegening de kapel van het voormalige St Annaklooster uitkwamen. Daar sUmd op hen een fiaaie 'huwe lijksboot' te wachten, vervaar digd dooi' enkele vrienden. Het prille echtpaar kon dus letter lijk het huwelijksbootje instap pen, waarna zij door mienden en familie voortgetrokken, hun eerste 'bootreisje' maakten. Aanvankelijk was het de bedoe ling om het prille echtpaar naar de plaats van de receptie te trekken maar de afstand Venray-Ysselsteyn iverd toch te lang geacht Het bleef bij ee n hu welijksreisje over de SL An- ruüaan. Alle persoonlijke gegevens zijn ingevuld maar dan? Hoe verwerkje andere gegevens op het belasting formulier? Wat is belangrijk, wat tel je bij elkaar op en welke dingen mag je van de belasting aftrekken. Voor veel mensen is het een jaar lijkse ramp: het invullen van het belastingformulier. Tydens 8 lesavonden vertelt de docent hoe het belastingbiljet het beste ingevuld kan worden. Daarbij vergeet hy geen enkele aftrekpost en legt hij uit hoe het zit met be- lastingteruggave. Eveneens zal de docent ingaan op achtergrondinfor matie over de inkomstenbelasting cn overige zaken op belasting- Voor aanmelding en/of informatie kunt u bellen met Volksuniversiteit Venray e.o.. tel. 04780-80185. 'n abonnement waard Nu reeds bestellingen plaatsen! SPECIALE AANBIEDING 11 fleurige pijlen met fantastische licht en kleureffeWen LEO HENDRIKS Hofstraat 6 Venray Tel. 04780-81069 Wij leveren uitsluitend wettelijk goedgekeurd vuurwerk aan personen vanaf 16 jaar. De vlucht boven Noord-Limburg, met landing op vliegbasis De Peel voor Paul Nyssen in de senioren B- kategorie. Het team van Tong-il in de seni- roen A-kategorie, bestaande uit Rob Greevink (5e dan), Frans Flinsen- berg (2e dan) en Ruud Deen en (2e dan), dat vorig jaar nog als eerste eindigde moest dit jaar genoegen nemen met een tweede prijs. Daarnaast waren er nog 2e prij zen voor Maurice Poels (le dan) in de senioren A-kategorie, Ferry Greevink (le dan) in de aspiranten A-kategorie, Morad Ouchen in de ju nioren B-kategorie en Ward van Ha ren in de aspiranten B-kategorie. Een derde prijs was er voor Ruud Deenen (2e dan) in de senioren A- kategorie en Irma Maassen in de ju nioren B-kategorie dames. Een bijzonder suksesvol toernooi dus voor deze Venrayse vereniging die op de Nederlandse stijlkampi oenschappen een naam heeft hoog te houden. Reeds vele malen gin gen taekwon-doka's van Tbng-il met de hoogste eer strijken. Op de foto het Venrayse team dat aan de Nederlandse kampioen schappen deelnam. Burgemeester Jos Waals is - op persoonlyke titel en als por tefeuillehouder economische zaken - een verklaard voorstan der van een express-vliegveld op De Peel. Als democraat legt hij zich echter neer bij een meerderheidsbesluit van de ge meenteraad. Tenminste dat zegt hy. Want diezelfde Waals landt doodleuk op dezelfde vliegbasis na een vlucht boven 'logistiek Limburg'. Zaait dat verwarring of niet? De Venrayse Partij van de Ar beid vindt van wel en met haar waarschijnlijk veel burgers. Want van een burgemeester die handelt namens een gemeente raad die zich tegen de komst van express(nacht)vluchten heeft uitgesproken mag je een ander gedrag verwachten. Als portefeuillehouder economi sche zaken meedoen aan werk bezoek van leden van Provin ciale Staten aan de eigen gemeente is prima. Het gezel schap rondleiden langs de in dustrie en logistieke dienstver leners ook. Maar het vliegtuig laten lan den op een militaire basis die volop in discussie staat in het kader van datzelfde 'logistieke Limburg' gaat wat ver. Een lan ding in Eindhoven had een busreis van pakweg een half uur gekost en een hoop com motie gescheeld. Op de terug weg ging het gezelschap ook met de bus. Bovendien staat op dat vlieg veld dan een enthousiaste se kretaris van de Noordlim burgse Kamer van Koophandel met een bord te zwaaien dat aan duidelijkheid niets te wen sen over laat. Je vraagt dan af hoe die man daar komt - De Peel is nog steeds militair ter rein - en of de Venrayse burge meester daar toch niet van wist. Waals heeft tenslotte ook de toestemming voor de lan ding geregeld. En is het waar dat het werkbezoek georgani seerd is door een vereniging die is opgericht als lobbyclub voor de luchtvrachtbedrijven in Limburg? Dan moet je als bestuurder helemaal voorzich tig zyn. En dat is de Venrayse'burge meester niet geweest. Bewust of onbewust, dat zal wel een vraag blyven. Door z'n optreden heeft hij in elk geval de schijn tegen zich. Want de argumenten - 'Ik wist niet dat Sprengers er was' en 'Het was een grapje' - van de heer Waals zijn niet echt over tuigend. ydens de onlangs in Eindhoven ioniseerde Nederlandse stijl- iipioenschappen Thekwon-do m It Tkekwon-do vereniging Tong- Q 't Venray maar liefst 10 prijzen de wacht gesleept. Sy de senioren A-kategorie werd w ofdtrainer Rob Greevink (5e dan) en dus Nederlands kampioen. M iy de aspiranten dames A behaal- Ryan Zorg (le dan) eveneens een plaats, en dus Nederlands kam- nene! iveneens een le plaats was er

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7