üselo krijgt dorpsplein met allure 129.- Gemeente gaat richtlijnen hanteren m.b.t. relatiegeschenken 'Inspraak Buck een wassen neus' op kerkdorpen morgarfa Geen aanleiding tot verbreding van de Kiekweg Nog geen infoborden EKENDE MERKEN* UNG Commissieleden algemene zaken: En toen kwam er licht VUURWERK lans van 149,- voor IVI /IQ rerhemden van 79,- voor 49,- tn ICks van 169,- voor. SUPER PIJLEN PAKKET iber. N MAAS Donderdag 10 december - Pagina 5 De verkeersintensiteit op de Kie- kweg is voor de gemeente geen aan leiding om de weg in de nabije toekomst te verbreden. Wel zal on geveer vier keer per jaar de berm met gebroken puin aangevuld wor den om het hoogteverschil tussen berm en wegdek te nivelleren. Met name in het natte najaar kan dat. hoogte verschil tot ongeveer 20 cm oplopen. Dat is de konklusie die ge trokken kan worden na een evalua tie van de verkeerssituatie op de Kiekweg door de commissie open bare werken en verkeer, vorige week donderdag. Enkele jaren geleden ontstond er een discussie of de Kiekweg, die via de Handrik Merselo verbindt met de Deumeseweg, niet verbreedt moest worden. De verkeersintensi teit zou hoog z^n en bovendien moesten fietsers, by naderend auto verkeer, veelal de berm in. Vorig jaar is de Kiekweg gere- konstrueerd maar niet verbreed door de gemeente. Wel is toen af gesproken dat de verkeerssituatie in de gaten gehouden zou worden. Gemiddeld passeren op de Kie kweg 500 motorvoertuigen per et maal. Tbr vergelijking: over de Paterslaan rijden dagelijks onge veer 11.000 voertuigen. Van die 500 voertuigen wordt ongeveer 12% on der het vrachtverkeer geschaard. Ongeveer 9% van de weggebruikers zijn fietsers. GERING Gezien deze geringe verkeersin tensiteit is er voor het autoverkeer op de Kiekweg slechts sprake van 'weinig' tegenliggers en dus weinig snelheidsremming t^i gevolge van Door het uitwijkend verkeer ont staat er een hoogteverschil tussen wegdek en berm. Door het regelma tig storten van puin toil de gemeen te deze hoogteverschillen op de Kiekweg zoveel mogelijk voor komen. tegenliggers. Geen reden voor de gemeente om weg te verbredem. De suggestie van dhr. Muijsers uit Mer selo om de weg met grasbetontegels te verbreden is ook geen haalbare optie. 'Een gigantisch grote investe ring tegenover een geringe verkeer sintensiteit' aldus dhr. Hartzema van gemeentewerken. SNELHEID Behalve tellingen werden er op de Kiekweg ook snelheidsmetingen verricht Op de plek waar gemeten werd, is de maximum snelheid 50 km per uur. De gemiddelde snelhe den die op vier verschillende data gemeten werden varieerden van 63.8 km per uur tot 71,9 km per uur. 'De snelheid is daar veel te hoog' het dhr. Verkoeyen, commis sielid voor Samenwerking weten. 'De klachten van buurtbewoners over te hoge snelheden zyn daar mee gegrond' meende dhr. Verkoei- jen. De gemeente zal daarom ook in de toekomst snelheidsmetingen la ten verrichten op die weg Inbraak in auto Met geweld was toegang verkre gen tot een aan de Lollebeekweg ge parkeerde personenauto van een inwoner van Casten ray. Ontvreemd werd de radio<^ssettespeler. 'Het college legt uit de burger moet slikken'. Mevr. Roling vond dat het college uitstekende inspraakavonden had georganiseerd maar zy vond de achtergrondaspekten over het waarom te weinig naar buiten komen. OGEN GEOPEND Burgemeester Waals stelde voor op dat de inspraakronde wel de ogen by het college had geopend over hoe je met mensen om kunt gaan. 'We hebben gekonstateerd dat met name op de dorpen veelmen- sen aktief bezig zyn, aktiever dan wy dachten. Zy hebben de in spraak aangegrepen om het college over andere zaken aan te spreken. Allerlei elementen zyn aangegre pen om met het gemeentebestuur te praten. Dat was een goede zaak. Dat moet vaker gebeuren.' Ook over het college-achtige ge heel liet de burgemeester zich uit 'Wy hebben daar gezeten als colle ge, als beleidsmakers die het beleid (Buck-rapport) verdedigen. Zo zyn we ook de discussie aangegaan.' 'Nog voor Kerstmis zullen er op het Henseniusplein en Schouw burgplein vyf hoge lichtmasten ge plaatst gaan worden'. Dat deelde wethouder Truijen afgelopen don derdag tijdens de commissieverga dering voor openbare werken en verkeer mede. Verder zal gepro beerd worden om tegelykertyd ook enkele kleine lichtmasten te plaat sen. Hierover is de gemeente nog in overleg met Mega Limburg. Geruch ten als zouden de elektriciteitslei dingen voor de lichtmasten nog niet in de grond liggen worden door een woordvoerder van de ge meente tegengesproken. 'Er is met de realisatie van het plein zoveel mogelyk met de lichtmasten reke ning gehouden. Wel stond toen nog niet vast waar die masten exact zou den komen. Het zou dus wel kun nen zyn dat een leiding enkele meters verlegd moet wordqn'. 'Het is een agendapunt van voor myn tyd', vertelde wethouder Truyen afgelopen maandag de ver tegenwoordigers van de kerkdor pen. Daarmee gaf hy aan dat de kwestie rondom de plaatsing van informatieve plattegronden op de dorpen al jaren aan de orde is. Na afloop van Truyens bezoek aan het Dorpsradenoverleg was er nog steeds geen datum waarop de bor den geplaatst gaan worden. Het college heeft sinds enkele maanden een offerte binnen van het bedryf Suurland. Zeven verlich te informatiekasten, met daarin on der andere de plattegrond en straatnaamiyst van het eigen dorp, gaan 40.000 gulden kosten. Het Eindhovense bedryf, gespeciali seerd in kaarten en plattegronden, was er niet in geslaagd voldoende adverteerders te werven voor de borden. Daardoor zouden de kosten voor de gemeente zyn gedaald. B en W vinden 40.000 gulden voor zeven borden te duur deelde de wethou der van financiën en openbare wer ken zyn toehoorders mee. De vraag naar een andere, goedkopere oplos sing koppelde hy daar dire kt aan vast en schoof het probleem weer op het dorpen-bony'e. De vertegenwoordigers van de dorpsraden wilden al gaan stoeien over de vraag van de wethouder. Misschien de oorsponkelyke eis van dezelfde kasten in elk dorp maar laten vallen als dat goedkoper is? Marcel Tbnen, van de Merselose dorpsraad, vond de oplossing van het college te simpel. 'Ik voel me wel een beetje genomen', aldus de Merselonaar. 'Het hele idee van uni formiteit en kwaliteitseisen kwam destyds niet van de dorpsraden, maar van de gemeente'. Tbnen her innerde de wethouder aan de toe zegging van de gemeente dat er infokasten zouden komen op de kerkdorpen. De vertegenwoordiger van Merselo vond de kasten ook wel pryzig, maar vergeleken met de sloop kosten van het oude zwembad vallen ze in het niet "Dat gaat ook ineens in plaats van één ton drie ton kosten. Daar hoor je niemand over', aldus Tbnen. Hy stelde voor de kasten gewoon te plaatsen, te be- kyken hoeveel plaatseiyke adver teerders er te vinden zyn en de rest door de gemeente te laten betalen. Daarvan wilde wethouder Truyen echter niets weten. 'De gemeente doet haar toezegging gestand, maar 40.000 gulden is te duur'. Ook het voorstel om alle kosten en reklame- opbrengsten van de infoborden in de gemeente op één hoop te gooien en te delen haalde het niet De wet houder wilde zich met de gemeente niet op het terrein van de adverten tieverkoop begeven. Hy beloofde met een alternatief voorstel te ko men en dat door te spreken met een delegatie van het Dorpsradeno verleg. Op een datum voor het voor stel wilde Truyen zich evenmin vastleggen. Vorige iveek woensdag mocht wethouder Bert Kersten van Volks huisvesting in het nieuwe gedeelte van Landweert symbolisch de eerste sleutel overhandigen van 44 'duurdere' huurwoningen. Deze woningen zijn gebouwd door bouwbedrijf Verhoeven in opdracht van het GAK. Het echtpaar Hendriksen aan de Reseda viel de eer ten beurt om de 'eerste sleutel' te mogen ontvangen. 'Eenfor8 en leuk projekt' noemde de wethouder het 'De wonin gen zijn geheel binnen de kwaliteitseisen die de gemeente heeft op gesteld voor Landweert III. Het zijn kwalitatief zeer goede woningen, waar al veel belangstelling voor is' aldus de zoethouder. Van de 44 woningen zijn er inmiddels 35 verhuurd. Ook het GAK, opdrachtgever voor deze woningen, is te spreken over de kwaliteit en over de samenwerking tussen hen, de gemeen te en de bouwer. 'Zij willen dit projekt dan ook als voorbeeldprojekt elders gaan gebruiken', verzekerde ons wethouder Kersten. eeste commissieleden alge- iken waren het er afgelopen gavond wel over eens: De iray spraakavonden zyn zeker :n neus, zoals in een regi- gblad geschreven werd. dat anders' zei Leo Jans- D). 'De inspraak heeft de no- pde kop gezet Maar als iets mag dat Wel ligt er voor de nog een hele klus om het ien burgers en politiek te dhr. C. v.d. Ven (CDA) zyn de inspraakavonden zeer vrucht baar geweest 'Nadat er duidelijk heid was gekomen rondom De Peel nam zelfs de kwaliteit van de dis cussie toe, omdat die toch teveel op de vliegbasis was gericht'. Dhr. A. Jansen (PvdA) gaf aan dat volgens zyn mening de betrokken heid van de burgers groot is ge weest 'Wel zullen we moeten leren omgaan met inspraak.' Naar zyn zeggen kwamen de Buck-avonden over als een 'college-achtig geheel': De commissie algemene zaken is afgelopen maandag akkoord gegaan met de richtiynen die burge meester en wethouders hebben op gesteld met betrekking tot het accepteren van relatiegeschenken. Er zal een registratiesysteem wor den opgezet om eventuele 'exessen' te signaleren en om daarop te kun nen reageren. 'We willen geen hek senjacht ontketenen' aldus b. en w. De richtiynen houden in dat bur gemeester en wethouders, maar ook ambtenaren - op basis van ver trouwen - ieder een lyst by houden geef nu je ogen de kost bij Morgana Slaapkamers tijdens onze sublieme midwintershow. slaapkamers DE BtST-NOY Steenstraat 144, Boxmeer, 08855 - 71488 's maandags gesloten - vrijdag koopavond Nu reeds bestellingen plaatsen! Kwestie sleept zich na vier jaar verder Mooie aanbiedingen van 9! uien van 79,-voor Tl spfi - - averse merken mogen we niet noemen. >nj rif Grotestraat 62 Venray, tel. 04780-87786 SPECIALE AANBIEDING LEO HENDRIKS Hofstraat 6 Venray Tel. 04780-81069 Wij leveren uitsluitend wettelijk goedgekeurd vuurwerk aan personen vanaf 16 jaar. van de relatiegeschenken die zy ontvangen. Daarby geven zy da tum, gever en aard van het ge schenk aan. Indien een relatiegeschenk wordt ontvangen waarvan de winkelwaar de niet in verhouding staat tot het geen naar algemeen aanvaardbare maatschappelijke normen als nor maal wordt beschouwd, zal het col lege van b. en w. oordelen over de acceptatie van dit geschenk. Als in- dikatie wordt daarby een grens ge hanteerd van ƒ150,-. Indien dit oordeel negatief zal uitpakken zul len gever en ontvanger daarvan in kennis worden gesteld. Een en an der zal een keer per jaar getoetst worden door de gemeentesekre- taris. KRITISCH Vanuit de commissie algemene zaken werden wel kritische kantte keningen geplaatst met betrekking tot het fenomeen relatiegeschen ken. Dat gebeurde met name door mevr. Roling (Samenwerking) en dhr. V.d. Vorle. Laatstgenoemde was zelfs tegen het aannemen van rela tiegeschenken. 'Laat ze maar een korting geven op het werk wat ze voor de gemeente doen', luidde zyn standpunt hierover. Dhr. L. Janssen (WD) vond het een nuttig voorstel maar was van mening dat de papieren romp slomp daarby toch wel nadelen met zich meebracht 'In verhouding waar we mee bezig zyn is dit een heel gedoe. Bovendien komen de meeste geschenken by mensen die vooraan staan. Anderen, die net zo belangryk zyn, zien nooit iets'. KIENEN Dhr. A. Jansen (PvdA) vond het een goed voorstel. 'Vaak komen er pas reakties op dit soort zaken by ontsporingen. Het is goed dat we dat voor zyn met deze richtiynen.' Dhr. Jansen kon zich vinden in het standpunt van dhr. Janssen, dat veel geschenken vaak by dezelfde mensen terecht komen. 'Elk ge schenk ia eigeniyk een 'peanut'. Al les by elkaar heb je toch een aardig zakje pinda's. Daar kim je aardig een kienavond mee vullen. Waarom komen de relatiegeschenken niet ten goede aan het totale personeel'. Dhr. Jansen vond verder dat het pa pierwerk nuttig is in verband met de zuiverheid. Dhr. Vd. Ven (CDA) was biy dat er duidelijkheid in deze materie gaat komen. 'Hier wordt een goede weg bewandeld'. Hy was van mening dat de ambtenaren de registratie best binnen hun eigen verantwoorde lijkheid aankunnen. Om alles te verdelen vond hy de relatiege schenken te klein in omvang. GEEN TABOE Over de kritische kanttekenin gen by het begrip relatiegeschenk liet burgemeester Waals weten dat het nu eenmaal de realiteit Is dat ze gegeven worden'. Ook de gemeente heeft vanaf volgende week een rela tiegeschenk', wyzend op de foto doos die uitgegeven wordt 'We moeten die realiteit niet onder schatten en daarom moeten we dit bespreekbaar houden en er geen ta boe op leggen'. Met dat laatste waren de commissieleden het wel met hem eens. De burgemeester hoopt boven dien te bereiken dat door de 'grens' van ƒ150,- zeer gulle gevers afge schrikt worden. Het verdelen onder het personeel vindt gemeentesekretaris De Bever teveel haken en ogen hebben. Dat idee zal voorlopig biyven liggen. Een kiosk leek ons wel aardig maar niet op de wyze zoals men die el ders in de dorpen tegenkomt Op dat moment bood Hans v.d. Sterren zich aan om mee te denken met de invulling daarvan'. Hans v.d. Sterren is dit jaar af gestudeerd als industrieel vormge ver. Hy boog zich samen met de Merselose architect Van Dyck en Theo Zegers over de inrichting van het plein en kwam tot een futuristi sche kiosk/podium, met doekover spanning en lichtpunten in de masten. De masten worden van me taal, voorzien van een kunststof ge kleurde coating. De doekoverspan ning is van kunststof, waarin nauwelyks rek in zit. Het doek zal daarom niet of nauwelyks door gaan hangen. Bovendien is het doek eraf te halen, mede met het oog op vandalisme. De ontwerper van de kiosk heeft er met de positi onering van de masten rekening mee gehouden dat het geheel zon der doek toch een kunstzinnig ka rakter heeft. Op het podium is plaats voor ongeveer 25 muzikan ten met instrument. In het hele inrichtingsplan ble ven verder de huidige funkties in stand. Een speelveld voor de jeugd naby de school en parkeerplaatsen aan de rand van de weg. Die par keerplaatsen liggen nu nog ver laagd en zullen op het nivo van de weg worden opgehoogd. Bovendien komt er rondom het podium nog een bestrating. Het door Hans v.d. Sterren vervaar digd ontwerp van de kiosk die op het Merselose dorpsplein moet komen. ƒ20.000,- Inmiddels klopte de Merselose dorpsraad aan bij de gemeente, om een beroep te doen op het fonds stads- en dorpsvernieuwing. 'De hoogte van de bijdrage van Dalland en de Rabobank liegt er niet om maar voor de inrichting van het plein waren meer middelen nodig' aldus Marcel Tbnen. Van de ge meente kreeg de Merselose dorps raad nog eens ƒ20.000,- uit eerdergenoemde fonds. 'De kontak ten met de gemeente hierover zyn prima geweest. We zyn nu nog wel met de gemeente in onderhande ling over financiële middelen voor het onderhoud van het plein'. Daar over is de voorzitter van de Merselo se dorpsraad positief bestemd. Het wachten is nu op een defini tief groen licht van de gemeente. 'Mogelyk dat we nog dit jaar met de grondwerkzaamheden gaan begin nen' meent Marcel Tbnen. 'Het weer moet dan wel meezitten. Het moet niet zo zyn dat we tydens de feestdagen midden in Merselo een modderpoel hebben. Begin volgend jaar kunnen we dan met de andere werkzaamheden van start. We ho pen dat we het nieuwe plein offi cieel in gebruik kunnen nemen tijdens de Muziekfeesten van 1993'. e op het dorpsplein in iseerd gaat worden, werk maar ook een Die mening is Marcel jiorzitter van de Merselose toegedaan. Volgende lerdag zullen de definitie- i voor de herinrichting elose dorpsplein aan worden voorgelegd. i donderdag hadden de jeleden voor openbare primeur. Plantekenin- i maquette van de kiosk Kor die commissieleden ter JUBILEA om het dorpsplein in te pakken is ontstaan plaatselyke Rabobank en nsonderzoekcentrum Dal- Merselose gemeenschap bydrage wilden ge- hun jubilea. 'Wy moch- wat we ermee gingen Marcel Tonen. Nu is er sinds de reali- de lagere school, niets of iets meer mee gebeurd om dit plein een facelift al snel geboren. M.b.v. Theo Zegers werd een 1 dikening gemaakt voor het werd het idee geboren soort overdekking neer Iets wat een meerwaarde dat plein en wat ook nog 1 oineel gebruikt kan worden 3en, i een muziekgezelschap, de de kerk of de school.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5