3 oningbouw in ;lakwatergebied? 'Voorstel verdient juist lof 'Breng de Venrayse kunstwerken onder in een kunstroute!' Gelieve 'nota' te nemen van... Leve de man van de SRV' een exclusieve collectie schoenen voor dames en heren Ton Janssen uit Smakt Nederlands beste: Woningbouw vereniging breidt kantoor uit OOK Commissieleden klagen over service gemeente 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Wethouder wijst kritiek op besteding geldprijs van de hand Wethouder geeft opdracht aan kunstminnend Venray: Interne klachtencommissie bij woningbouwvereniging «EN MAAS Donderdag 3 december - Pagina 5 een bijzondere dag voor >n uit de Smakt en zyn ifien, vorige week woens- hy al by de beste vyf (rydende winkeliers) was (d, werd hy uiteindelijk jury als beste SRV-er van id uitgeroepen. 'Dat doetje als je het podium wordt op ia. Als een flits gaat het dan heen dat je klanten tevre- over je. Het zyn dan ook ide momenten. Toen het zo dat ik als beste werd uitge was ook toch wel dankbaar myn vrouw, mijn rechter- ln de winkel, aan mijn zyde laat de 'man van de SRV' BOUWVAKKER het raar kan lopen blykt wel it dat Ton Janssen als Ige bouwvakker, van de een andere dag de SRV-wagen van Biler overnam. "Vrijdags was I bouwvakker en 's maandags ik maar zien hoe het zou Verschil tussen diverse pro- ii kende ik nog niet' rTbn Janssen leerde snel en weldra de smaak van zyn e vak te pakken. Toen reed leen nog maar op Vierlings- en Groeningen. Toen Kessels strum stopte met de rijdende 1 in Geysteren werd hem ge vraagd dat dorp erby te nemen. 'Van die overname heb ik nimmer spijt'. SPECIALE BAND In die zestien jaar dat Ton Jans sen 'op de SRV-wag[en' zit heeft hij een speciale band gekregen met zyn klanten. 'Je be:nt betrokken by hun lief en leed. Je .staat er versteld van wat ze je allemaal toevertrou wen. Omdat je oveml komt denken ze datje voor al hun problemen ook een oplossing hebt. Diezelfde klanten vormen de ba sis van het sukses van Ton Janssen. In september sch reef hij zich in voor een landelijke wedstrijd van SRV-wagens. 'Ik wilde weieens we ten hoe een jury over myn werk denkt'. Van de elfhonderd SRV-ers hadden zich 170 ondernemers in geschreven. Naar aanleiding van een vragenformulier dat Ton Jans sen had ingestuurd werd hy vervol gens met 39 andere SRV-ers geselekteerd voo r een volgende ronde. Zo gebeuirde het dat Ton Janssen onverwachts bezoek kreeg van een jury op zijn wagen. Hy werd toen getest op vakkennis, hy giëne, kwaliteit, service, assorti ment, presentatie en winkelsfeer. Ook zijn klanten werden gebeld en hen werd naar hiun mening over Ton Janssen en z yn SRV-wagen ge vraagd. STERKE PUNTEN Een van de sterke punten van Ton Janssen is zijn assortiment, dat hy helemaal heeft afgestemd op de wensen van zijn zeshonderd klan ten. Vooral de versprodukten krij gen veel aandacht Verder is de SRV-wagen als enige in Nederland voorzien van een scanner die de streepjescode afleest. Ook is zyn auto uitgerust met een autotele foon, waardoor zyn klanten hem steeds kunnen bereiken. Dat Ton Janssen geliefd is by zyn klanten, bleek al snel nadat bekend werd dat hy de eerste prijs had ge wonnen. Een stroom van gelukwen sen die de hele week door duurde. 'De felicitatie die mij het meest by- blyft is die van een 70 jaar oude klant uit Groeningen. Zy belde mij op en vroeg of ze hem in plaats van vrydag in Groeningen, donderdag al in Vierlingsbeek mocht komen feliciteren. Ik had haar nog nooit met lippenstift gezien... maar nu wel. Ik heb nog lang met de ken merken van die kus rondgereden. Behalve de eerste prys (een beker, een cheque en een oorkonde) is er ook nog een videofilm gemaakt van het werk op de SRV-wagen van Ton Janssen en van zijn vier medefina listen 'Die film heb ik al menig maal afgedraaid' laat 'de man van de SRV' ons weten. Woningbouwvereniging Noord- Limburg wil haar kantoorgebouw aan de Plataanstraat gaan uitbrei den. Het bestaande gebouw krygt gedeeltelijk een verdieping en ook op de begane grond wordt uitge breid. Verder krygt het gebouw een nieuwe entree, dichter aan de straat De verbouwing gaat naar schatting twee miljoen gulden kosten. Op z'n vroegst wordt medio '93 met de werkzaamheden be gonnen. Direkteur De Jong van de woning bouwvereniging noemt twee hoofd redenen voor de op handen zijnde operatie. Ruimtegebrek en een wei nig klantvriendelijk gebouw. Een aantal afdelingen kampt met een te kort aan ruimte en we beschikken niet meer over een vergaderzaal, die ook al als kantoor in gebruik is. Bovendien is het gebouw niet inge richt voor de ontvangst van bezoe kers en is weinig klantvriendelijk'. De bedoeling is dat by de verbou wing de drie loketten in het gebouw vervangen worden door één centra le ontvangstbalie. Daar moet ieder een terecht kunnen voor alle basisinformatie over wonen en hu ren. Wie meer wil weten kan met een medewerker in één van de om liggende spreekkamers verder praten. Drank in bestuurders Opvallend rijgedrag van een chauffeur was aanleiding voor de politie om een onderzoek in te stel len. De bestuurder, een 29-jarige in woner, had dusdanig alkohol genuttigd dat hem een rijverbod van 4 uur werd opgelegd en een proces-verbaal inzake het rijden on der invloed werd aangezegd. In de vroege zondagmorgen hield de politie een personenauto, bestuurd door een 26-jarige inwo ner, op de Langstraat aan. De politie verzocht de bestuurder in het be kende pijpje te blazen. Resultaat: een rijverbod van 8 uur en een proces-verbaal. Ook zyn rijbewijs werd ingevorderd. Een politiepatrouille zag een per sonenauto door het centrum rij den. Later zagen de politiemannen die auto op de parkeerplaats van de Kiosk staan en konstateerden dat de bestuurder over het stuur gebo gen lag. Het bleek dat hij onder in vloed van alkohol verkeerde. Hij weigerde de blaasproef te onder gaan. De man kreeg een rijverbod van 12 uur opgelegd en proces verbaal inzake alkoholgebruik en weigeren van de proeven werd op gemaakt. Schoolstraat 34, Venray college van Venray sluit wo- •ouw in het Vlakwatergebied toekomst niet uiL Dat blijkt (begroting 1993 waarin het ivse college aankondigt de bouwkundige randvoor- ten' voor het gebied te hero pen. Wethouder Kersten wil gemeentelijke struktuurvi- ümtelijke ordening met na- «kijken of woningbouw aan lOOj ad van het gebied mogelijk ))(j Wat de nota klaar is blijven ;jj3l kUviteiten in het gebied be- q ij1 tot het inhalen van achter- 8 onderhoud en de sloop van mde zwembad. Kersten ver- tde struktuurvisie ruimtelij- idening over anderhalf tot de visie van de wethouder Woningbouw aan de rand, b\j- eld in de buurt van de huidi- ten woningen by de Perdstal, •erkte schaal mogelijk zyn. moet het gebied gewoon kkelyk worden voor Venray- ïsen om een middagje door ïgen. Kersten denkt aan in- 'gselementen als ten-assen of Pannekoekenhuisje. 'Je moet teveel willen in zo'n gebied', inhakend op het misluk- •^van enkele initiatieven om in en rond Vlakwater grootschalige re- kreatie op poten te zetten. 'Ik wil in elk geval afwachten wat het advies van de externe deskundigen wordt en tot die tijd rnaken we er gewoon een mooi wandelgebied van', aldus de Venrayse wethouder. GEDEELD Wel heeft hy liet bureau verzocht om het Vlakwatergebied apart van het Odapark Ls bestuderen. Voor dat park schijnt opnieuw een se rieus initiatief in ontwikkeling te zyn. De Venrayse wethouder wilde daarover echteir nog niets kwijt voor uw KETTING- 0 W FORMULIEREN m drukkerij vein den munckhof bv grotestrciat 68 venray tel. 04780-82727 Dit jaar is met veel tamtam de nota 'Venray in sociaal-econo misch en ruimtelijk perspectief gepresenteerd, in de volksmond 'het Buck-rapport'. Daarin de 'gro te lynen' voor het beleid van de gemeente Venray in de komende tien tot vijftien jaar. Eén van de argumenten om de nota te laten opstellen was dat de gemeente een einde wilde maken aan de stroom van rapporten, nota's en notities op deelterreinen en nu eens een overall-visie wilde neer leggen. Het rapport Buck is in middels al deels in uitvoering en drukt een duidelijk stempel op de gemeentelijke begroting voor ko mend jaar. In diezelfde begroting hebben we eens gekeken hoe het na Buck zit met nota's, rapporten en onderzoeken. Bij het doorlezen van de begro ting komen we onder de kopjes 'Nieuw beleid' regelmatig de woor den nota, onderzoek en rapport te gen. Dat loopt dwars door alle beleidsterreinen heen. Zo komen we bij de hoofdfunktie 'Algemeen bestuur' een onderzoek tegen naar de mogelijkheden van financiële ondersteuning van de raadsfrak- ties. Even verderop staat te lezen dat de gemeenteraad een 'meerjarig geïntegreerd beleidsplan voor de De commissieleden maatschap pelijke zaken hebben klachten over de service van het gemeentelijk ap paraat. Stukken die op de agenda van de komende vergadering staan komen veel te laat Daardoor kun nen de commissieleden hun werk niet goed doen, vinden ze. De stuk ken moeten volgens afspraak tien dagen voor de vergadering by de le den zyn. In de prajrtyk krijgen de politici de agenda plus toelichting pas enkele dagen voordat ze bespro ken worden. Wethouder mevrouw De Loo kent de problemen en heeft beloofd er wat aan te zullen doen. Half decem ber heeft de gemeentesekretaris een gesprek met de sekretarissen van de diverse commissies om ver betering in de situatie aan te brengen. openbare orde en veiligheid' moet vaststellen. In het begrotingshoofdstuk over 'Verkeer, vervoer en waterstaat' komt de uitvoering van de nota winkelerven aan de orde. Momenteel worden twee onder zoeken uitgevoerd die begin 1993 in rapportvorm de openbaarheid in gaan. De onderzoeken richten zich op het funktioneren van buurtwin kelcentra en de levensvatbaarheid van winkels op de kerkdorpen. Op het beleidsterrein 'onderwijs' worden de voorbereidingen getrof fen voor een 'integraal huis vestingsplan'. met in het achter hoofd de decentralisatie van scholen in het basis- en voortgezet onderwijs. Ook cultureel staat er wat op sta pel. In 1993 komt er een Cultuurbe leidsplan, met daarin de Venrayse visie op kunst, monumenten en an dere cultuuruitingen. Verder wordt de nota 'Meisjesbeleid' afgerond, zo staat in de begroting te lezen. De ge meentelijke sportakkommodaties worden betrokken in een onder zoek naar mogelijk uitbesteden van beheer en exploitatie. Volksgezondheid en milieu zyn belangrijke items in de begroting 1993. Dat blykt ook uit de plannen. Er wordt een rioolbeheersplan op gesteld en er komt een onderzoek naar het gescheiden inzamelen van groente-, fruit- en tuinafval. T)t slot wordt in 1993 gestart met de ontwikkeling van een struktuur- plan ruimtelijke ordening, waarin de algemene lynen voor de inrich ting van Venray worden verwoord. Ook na Buck is dus nog volop le ven in de rapporten-brouwery op het gemeentehuis. Het is. natuurlijk een illusie te denken dat de Buck- nota daar in één klap een einde aan zou maken. Buck geeft de hoofdlijn aan en gaat bovendien over een lan gere periode. De stroom gemeente lijk drukwerk, bedoeld voor ambte naren, politici en de media, blyft dus ook in 1993 en de daaropvol gende jaren aanhouden. Vermagerd hondje Een naar schatting 8 weken oud honcye kwam aanlopen by bewo ners van een camping aan de Maas- heseweg. Het honcye was sterk vermagerd. De politie ontfermde zich over het honcye en bracht het naar het dierenasiel waar het liefde vol werd opgenomen. i i De grap van het jaar! 'Graaierig en krenterig'. Die woorden gebruikte een geïrriteer de wethouder De Loo in de rich ting van twee commissieleden van het CDA en de WD afgelopen dinsdag. Aanleiding voor deze pit tige kwalifikatie waren de opmer kingen over de besteding van de 'Buitengewoon Veilig Prys'. De commissie behandelde het voor stel van het college om deze prys, groot 100.000 gulden, te beste den aan een landelijk symposium en een handleiding over sociale veiligheid. De commissieleden Willems (CDA) en Verlinden (WD) stelden kritische vragen over de aanwen ding van de prys, die de gemeente vorig jaar kreeg toegekend vanwege de vrouwvriendelijke bouwwijze van De Sprank. Met name CDA-er Willems vroeg zich af of een sympo sium wel bijdraagt aan de verho ging van de sociale veiligheid in Venray. Bovendien zette Willems vraagtekens by de ambtelijke steun van de gemeente bij de organisatie van het symposium. Het CDA zag liever een meer konkrete besteding van de geldprijs. Dat schoot wethouder De Loo in het verkeerde keelgat Ze vroeg zich af waarover de commissieleden zich eigenlijk druk maakten. 'We krijgen een prys van een ton, gra tis, en verdienen er nog een ton van het Ministerie van Justitie en 37.500 gulden van WVC by. Dat is toch een redelijk rendement'. De reaktie van de commissieleden vond de wethouder dan ook duide- ly k onder de maat. Beloond worden voor beleid en daar, zonder kosten, nog een vervolg aan geven, verdient alle lof. De wethouder noemde de kritiek van de commissieleden 'een beetje beschamend'. SUBSIDIES Het rekensommetje van de wet houder is als volgt tot stand geko men: De 'Buitengewoon Veilig Prys' bedraagt 100.000 gulden. Een kwart daarvan wil de gemeente besteden aan de ontwikkeling van een handleiding voor gemeen teambtenaren. Met dat instrument in de hand kunnen zy by alle plan nen die op het gemeentehuis ge maakt worden 'automatisch' het aspekt sociale veiligheid en crimi naliteitspreventie inbouwen. Het totale projekt kost 125.000 gulden, waarvan een ton door het ministe rie van Justitie wordt betaald. Nog eens 25.000 gulden trekt Venray uit voor het organiseren van een landelyk symposium waarop de handleiding sociale veligheid wordt gepresenteerd. De gemeente wil medio 1994 een hele dag ambte naren, architekten en bouwers uit het hele land ontvangen. De helft van de prys gaat naar het verlichtingsprojekt rond sporthal De Wetteling. Voor dit projekt heeft Venray van een ander ministerie, WVC, een subsidie toegezegd gekre gen van 37.500 gulden. Het projekt 'verbetering sociale veiligheid rondom de Wetteling' wordt een proefprojekt in het kader van socia le veiligheid in en om sportakkom modaties en daarvoor kygt Venray de bijdrage van WVC. "Venray heeft een twintigtal kunstwerken en een twintigtal ge denkstenen. Kennen we ze? Ken nen we de betekenis, de bedoeling?.' Dat vroeg wethouder Driessen van culturele zaken zich afgelopen vry- dagavond af. toen hy de expositie in de Venrayse schouwburg opende. Een expositie, die georganiseerd is door de Kunstkring Amber, by gele genheid van het 10-jarig bestaan van Amber. De wethouder liet we ten dat hy een beroep.wil doen op de kunstkring Amber, op de Ven rayse Kunstkring en de VW om sa men een Venrayse kunstroute samen te stellen. Een edukatieve/re- kreatieve tocht langs alle Venrayse kunstwerken en gedenkstenen, zo als die ook gemaakt is door de werkgroep Kruisen en Kapellen m.b.t de Venrayse veldkruisen en kapellen. 'Kunst in Venray mag gezien wor den, Kunst in Venray moet gezien worden. Een kunstroute maakt veel duidelijk en begrijpelijk. Hier ligt duidelijk een uitdaging' aldus de wethouder van cultuur. Volgens de wethouder zyn de eer ste reakties van de aangesproken instanties positief. Op welke wyze die route gestalte moet krijgen is nu nog niet duidelijk. Wel kan daar bij een beroep worden gedaan op de Venraynaar Joos Verbeek, die heel veel gegevens en materiaal heeft over de kunstwerken en gedenkste- nen in Venray. EXPOSITIE De door Kunstkring Amber geor ganiseerde expositie in de schouw burg duurt nog tot en met maandag 7 december. Er worden werken van Venrayse kunstenaars, maar ook van buitenlandse kunstenaars die in Nederland wonen en werken, na dat zij hun vaderland om politieke redenen zyn ontvlucht, getoond. De expositie is op werkdagen ge opend van 10.00 tot 16.00 uur en in het weekeinde van 13.30 tot 17.00 uur. Huurders die ontevreden zyn over de dienstverlening kunnen met ingang van 1 januari 1993 te recht by een (interne) klachten commissie. Woningbouwvereni ging Noord-Limburg (WBV) heeft die commissie ingesteld om de dienstverlening van de organisatie te verbeteren. Ook hoopt men tot nu toe verzwegen klachten boven water te krygen. De commissie wordt een adviesorgaan van het bestuur. Het advies van de klach tencommissie is niet bindend. De commissie is in het leven ge roepen en samengesteld door de woningbouwvereniging zelf. Vier personen hebben zitting in de klachtencommissie: een lid van het algemeen bestuur, een uit de leden vergadering (samengesteld uit huurders en 'belangstellenden'), een huurder en een buitenstaan der. Zy geven een onafhankelijk ad vies aan het bestuur, dat de uiteindelijke beslissing over de klacht neemt. Naar aanleiding van de opmerkingen van klagers kan de commissie ook zelf b(j het bestuur aan de bel trekken. De klachtencommissie neemt niet alle klachten in behandeling. Overlast, slecht onderhoud en het niet goed oplossen van (technische) problemen behoren tot het taak veld. Klachten over bijvoorbeeld huurverhogingen of de toewijzing van een woning worden niet in be handeling genomen. Daarvoor zyn al aparte commissies. Ook klachten die al bij de rechter lij behan deld de nieuwe comi >ie niet Mensen die klachten hebben ko men overigens eerst bij de direk teur terecht Pas als de klager niet tevreden is met zijn antwoord, kan hy of zy een klacht indienen bij de commissie. De woningbouwvereniging ver wacht dat de meeste opmerkingen van de huurders zullen gaan over de staat van de woning bij aan komst of vertrek, overlast van om wonenden en het al dan niet mogen verbouwen aan een huur woning. WET Per 1 januari volgend jaar zyn woningbouwcorporaties verplicht om een klachtencommissie te heb ben. In de wyze van samenstellen en funktioneren worden ze echter vrijgelaten. Globaal hebben wo ningbouwverenigingen de keuze uit een volledig onafhankelijke en een interne commissie. De WBV Noord-Limburg heeft volgens direk teur R. de Jong voor het laatste gekozen omdat de klachtencom missie duidelyk bedoeld is als een manier om de dienstverlening aan de klant te verbeteren. De interne commissie kan volgens De Jong in vloed uitoefenen op het beleid van de organisatie, terwijl een onafhan kelijke commissie alleen kan kij ken of de regels juist worden die bij de woningbouwvereniging binnenkomen niet geregistreerd. Direkteur De Jong schat het aantal serieuze klachten op ongeveer twee per maand. Hy verwacht dat dit ge tal, zeker de eerste tijd, behoorlijk groter zal worden. Momenteel worden de klachten Reebok gedood Zondagmiddag werd een overste kende reebok, naby de kruising Zwartwater-Kuulenweg in Vrede- peel aangereden door een perso nenauto, bestuurd door een 39- jarige inwoner van Overloon. De reebok werd by de botsing gedood en werd op de voorgeschreven wijze afgevoerd. De auto liep behoorlijke schade op. Vuurwerk Zaterdagavond kwamen by de po litie enkele meldingen binnen van vuurwerkoverlast naby de Haam- makerstraat. Jammer dat de politie de vuurwerkafstekers niet in de kraag kon grijpen om hen 'de lik op stuk rekening' te kunnen pre senteren. Auto tegen boom In de nacht van zaterdag op zon dag, rond 0.50 uur, reed een 47-jarige autobestuurder uit Weurt over de Twistweg. Door onverklaar bare oorzaak raakte de auto van de weg af en, voordat de bestuurder zyn auto onder kontrole had. kwam deze tegen een boom tot stilstand. De auto was total loss. Als een won der werd de bestuurder slechts licht gewond naar het ziekenhuis overgebracht.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5