'n Uitkering voor ex-zelfstandigen (IOAZ) sf Ja of nee privatiseren? iederevrÜdag PULLENAVOND Brandweer NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY I 1 lo Ingekomen uwaanvragen -PEEL EN MAAS SYSTEM:CARE Hinderwet Kapvergunning verleend Bouwmeldingen Bouwvergunning aangevraagd Bouwtoestemming op Bouwmeldingen PEEL EN MAAS Gemeente pakt klandestiene bouwkwesties aan Commissie onderwijs, jeugd, sport en rekreatie Commissie openbare werken BISTRO „de R- RIS" Speciaal Kerstmenu 55,- "HAPPY HOUR" iedere woensdag van 20-22 uur •ft, el EN MAAS Donderdag 3 december - Pagina 19 jjJADHUIS VENRAY badhuisstraat 1 jlefoon 04780-23333 jffespondentieadres: jstbus 500 SJOO AM VENRAY ipeningstijden: t.m. vrijdag van 9.00 tot UQO uur. afdeling Bevolkingszaken is te- eis geopend op donderdag van 750. 4301011700 uur' 1 ai deze openingstijden kan uitslui- pd na telefonische afspraak worden Igeweken. 500, 500, 750, ^0,- -preekuren b. en w. uitsluitend te gzoeken na telefonische afspraak ia de stafeenheid bestuursonder- 'ftinj (tuning, tel. 04780-23269, alléén (Jórmiddag. jurgemeester IF.H.A.B. Waals Uaandag van 10.00 tot 11.00 uur igemene bestuurszaken: gewestelij- en intergemeentelijke samenwer- Ldg, bestuurlijke koördinatie; open orde en veiligheid; voorlichting n inspraak algemeen; dorps en wijk- Bden; personeel, organisatie en in- tmiatica; interne dienstverlening; ikonomische zaken: bevordering wrkgelegenheid, markten en ker- lassen, handel en middenstand, be- iwdering toerisme, bedrijfs- linkelvestiging. Ifethouder .M.A.A. de Loo loco-burgemeester) laandag van 10.00 tot 11.00 uur. oilieuzaken: algemeen milieubeleid, Éderwetszaken, afvalverwerking, neslverwerking, bodemsanering; Matschappelijke zorg: gezondheids- forg, maatschappelijk werk, ouderen- org, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; mancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen '5Q, Uaandag van 10.00 tot 11.00 uur. fnanciën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer- wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische raken: ruilverkaveling, beheer en ver loop landbouwgronden. Wethouder HM. Kersten Uaandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; «Istandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan- i; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu- schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun- NMten, vrije academie; sociale zaken; ■^onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; liale vraagstukken; mediazaken; underopvang. Ifer voldoening aan het bepaalde artikel 41 van de Woningwet treft onderstaand een overzicht van de afgelopen week by burge- cester en wethouders van Venray gekomen bouwaanvragen. het bouwen van een werk- fcts/opslag aan de Stationsweg te Oostrum, t.n.v. P. Reintjes, sinseweg 24; - het bouwen van een paar- stal aan de Weverslo te Merselo, iv. J. Poels, Prinses Marykestraat i te Venray. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Bet hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening a milieu, it G.EJ.M. Frencken n abonnement waard rit Automatisering voor het kleine bedrijf. 0 Automatiseringsadviezen 0 Systeembeheer 0 Netwerkbeheer 0 Instructie 0 Programma's op maat 0 Computers C Netwerken 0 Printers Meer weten Bel even, wij komen graag langs voor een kennismakingsgesprek, ff 04780 85138 Een uitkeringsmoge lijkheid tot de 65-jarige leeftijd, na bedrijfsbeëin diging, voor de oudere (A) of gedeeftelijk (B) ar beidsongeschikt zelfstan digen (IOAZ-regeling). De IOAZ is geen bijstands- of sa neringsuitkering. De invloed van de hoogte van het vermogen op de uiteindelyke uitkering is zeer be perkt. De bedryfsaktiviteit dient beëindigd te worden. Het bedrijf als zodanig mag door een ander wor den voortgezet. (A) Onder de OUDERE zelfstandi ge wordt het volgende verstaan: - diegene die in aanmerking komt voor de zelfstandigenaftrek in het jaar voor de aanvraag; - die de bedrijfsaktiviteiten beëin digt na de 55-jarige leeftijd; - die jonger is dan 65 jaar. Voldaan moet worden aan de vol gende voorwaarden: - het verwachte arbeidsinkomen na bedrijfsbeëindiging moet lager zyn dan ƒ36.500,- per jaar; - drie jaar voor datum aanvrage rechtmatig en onafgebroken zelfstandig is geweest in Ne derland; - de 7 jaar voor de hierboven ge noemde 3 jaren, inkomen uit ar beid hebben genoten als zelfstandige of in loondienst; - het arbeidsinkomen van de zelf standige moet de 3 jaar voor de aanvrage lager zyn geweest dan ƒ36.500,- gemiddeld per jaar; - de aanvrage moet voor de beëindi ging van de bedrijfsaktiviteiten worden ingediend; - de bedrijfsbeëindiging moet bin nen 18 maanden daarna plaats vinden. Vervolgens is er dan de uitke- ringsmogelykheid tot de 65-jarige leeftijd. (B) Onder de gedeeltelijk arbeids ongeschikte zelfstandige wordt het volgende verstaan: - diegene, die in aanmerking komt voor de zelfstandigenaftrek in het jaar voor de arbeidsongeschikt heid; - die de bedrijfsaktiviteiten beëin digt in verband met arbeidsonge schiktheid; - de zelfstandige is jonger dan 65 jaar; - de zelfstandige is voor minder dan 80% arbeidsongeschikt (AAW). Voldaan moet worden aan de vol gende voorwaarden: - het verwachte arbeidsinkomen na bedrijfsbeëindiging moet lager zijn dan ƒ36.500,- per jaar; - de 3 jaar voor datum aanvrage rechtmatig en onafgebroken als zelfstandige in Nederland hebben gewerkt; - de aanvrage moet voor de bedrijfs beëindiging worden ingediend; - de bedrijfsbeëindiging moet bin nen 18 maanden plaatsvinden. Vervolgens is er dan de uitke- ringsmogelykheid tot de 65-jarige leeftyd of einde van de gedeeltelijke arbeidsongeschiktheid. Verdere informatie over de IOAZ wordt verstrekt door: - Gemeente Venray, afd. sociale za ken. tel. 04780-23331, Postbus 500, 5800 AM Venray. - Instituut voor Midden- en Klein bedrijf (IMK), tel. 077-548872. De ken van Oppensingel 13. 5911 AA Venlo. - Ministerie van Landbouw Visse- ry. tel. 04750-34251, Postbus 960, 6040 AZ Roermond. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy hinderwetvergun ning hebben verleend aan: J. Bloemen, Vredeweg 8 te Vre- depeel voor een nieuwe, de gehele Inrichting omvattende vergunning voor een melkrundvee- en varkens houderij gelegen aan de Vredeweg 8 te Vredepeel; Maatschap Van Duren, Testrik 2, 5815 CK Merselo, voor een nieu we, de gehele inlichting omvatten de vergunning voor een rundveehouderij gelegen aan de Testrik 2 te Merselo; Thuylshof bv, Langstraat 133, 5801 AC Venray voor het oprichten en in werking hebben van een tuin centrum waar motoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW ge legen aan de Langstraat 133 te Venray; Maatschap J„ Th. en J. Dobbe, Kempkensberg IA, 5813 AE Ys selsteyn, voor een nieuwe, de gehe le inrichting omvattende vergunning voor een varkens- en rundveehouderij gelegen aan de Kempkensberg IA te Ysselsteyn. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van >09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 3 ja nuari 1993. Ibt deze datum kunnen de stuk ken ook. na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt deze datum kan by de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad ran State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zyn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019. 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is besüst Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.EJ.M. Frencken Inbraak in personenauto Mogelijk met gebruikmaking van een valse sleutel was toegang ver kregen tot een aan de Pastoor v.d. Gaetstraat geparkeerde personen auto van een inwoner. Uit de auto werden een dure radiocassettespe- ler en enkele CD's ontvreemd. Door het college van burge meester en wethouders is kapver gunning verleend voor een aantal met iepenziekte besmette bomen. Op een tweetal plaatsen in de ge meente is iepenziekte gekonsta- teerd, waarbij het in totaal gaat om 28 bomen. Van deze 28 bomen staan er 21 in Ysselsteyn langs de Timmermannsweg en 7 in Casten- ray aan de Rietweg. Op beide plaat sen betreft het zware tot zeer zware bomen, staande in laanbeplanting. Bestrijding van deze beruchte ie penziekte anders dan door het ver wijderen van de zieke bomen is niet mogelyk. Hoewel op dit mo ment geen wettelijke plicht meer bestaat om deze bomen te kappen en te ruimen, is het natuurlijk raadzaam om zo spoedig mogelijk de bomen te verwijderen. Aan de kapvergunning is een her plantplicht verbonden, hetgeen be tekent dat na velling van de zieke bomen op de opengevallen plaatsen nieuwe bomen zullen worden aan geplant, zodanig dat de nieuw te planten bomen zoveel mogelijk worden ingepast in de bestaande omgeving. Besloten is te herplan ten met een nieuw iepensoort dat resistent is tegen deze iepenziekte. De werkzaamheden m.b.t. het kappen en ruimen van de zieke bo men zullen spoedig worden uitge voerd, zodat de herplant nog deze winter, bij gunstige weersomstan digheden, kan plaatsvinden. (Proeedurestart art 18a WRO tb.v. bouwmeldingen) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om van toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruim telijke Ordening vrijstelling te ver lenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestemmings plan ten behoeve van de volgende bouwmeldingen het bouwen van een berging aan de Kogeldistel 20 te Venray. tn.v. RF.M. Timmermans en G.A. Swillens. De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggem met ingang van 4 december 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw beheer, kamer 310, van het raad huis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren bij burge meester en wethouders worden in gediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken Aangereden op zebrapad Vorige week woensdag om 17.45 uur werd een 67-jarige inwoonster van Sevenum op een voetgangers oversteekplaats aan de Julianasin- gel aangereden door een personen auto, bestuurd door een 55-jarige inwoonster. De voetgangster moest met enkele frakturen opgenomen worden in het ziekenhuis. De bestuurster verklaarde haast te hebben gehad om nog voor winkel sluiting boodschappen te doen. Mo gelijk door die haast had ze de voetgangster niet opgemerkt Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou waanvragen medewerking te verlenen. het verbouwen van een hobby ruimte/garage aan de Overbroekse- weg 7 te Leunen, t.n.v. H. Panhuis; het plaatsen van een carport terrasoverkapping aan de Ko ningskaars 5 te Venray, t.n.v. T.J.P.M. Wilms; het bouwen van een tuin bouwkas aan de Wanssumseweg 14 te Oostrum, tn.v. Nieuw Sprealand. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 4 december, 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw beheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray, 3 december 1992 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. Zy die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen kunnen op grond van de Wet AROB daartegen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen nadat de beschik king is gegeven. Die termyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het verbouwen van een schuur tot garage/hobbyruimte aan de Kerkweg 21 te Ysselsteyn tn.v. J.J. van Soest, Kerkweg 21 te Ys selsteyn. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken 'n abonnement waard Geen voorrang Maandagmiddag omstreeks 16.10 uur verleende een 85-jarige Venray- se autobestuurder, toen hij vanaf de Maasheseweg linksaf de Metaalweg wilde opryden, geen voorrang aan een over de Maasheseweg rijdende personenauto bestuurd door een 40-jarige inwoner van Holthees. By de botsing die volgde, botste de per sonenauto van de bejaarde ook nog tegen een stilstaande personen auto, bestuurd door een 42-jarige inwoner van Castenray. De bejaarde bestuurder moest met een bekken- fraktuur naar het ziekenhuis wor den overgebracht. Verder was de materiële schade groot. Vorige week heeft het college van burgemeester en wethouders beslo ten om tegen een aantal klandestie ne bouwkwesties op te gaan treden. In totaal gaat het om vijf gevallen, waartegen al enige tijd een proce dure loopt om de overtreders gele genheid te geven de klandestiene situatie zelf te beëindigen. In één geval wordt nog een halfjaar uitstel verleend, maar de andere vier heb ben inmiddels een brief van de gemeente ontvangen met de mede deling, dat de gemeente in de week van 7 t/m 11 december a.s. een eind gaat maken aan de illegale situaties. De kosten daarvan komen geheel voor rekening van de overtreders en dat kan aardig in de papieren lo pen. Ook al omdat de politie van de illegale situatie proces-verbaal zal opmaken, wat tot een aanzienlijke geldboete kan leiden. Uiteraard hebben de overtreders tot die tijd de gelegenheid alsnog zelf een einde te maken aan de klandestiene situatie. Doen ze dat niet, dan kunne ze er op rekenen, dat de gemeente het voor hen zal doen, waarbij hen dan wel de reke ning gepresenteerd wordt. Heden, donderdag 3 december a.s. wordt een openbare vergade ring gehouden van de commissie onderwys, jeugd. Sport en rekrea tie, aanvang 18.00 uur in kamer 19 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. 4. Gewestzaken. 5. Vaststelling verslag van de com missievergadering van 5 nov. 1992. 6. Concept-raadsvoorstel inzake het beschikbaar stellen van een krediet ad ƒ250.000,- t.b.v. de uitbreiding van wijkcentrum Landweert. 7. Concept-raadsvoorstel inzake het beschikbaar stellen van een subsidie aan de VW-Venray in de kosten van evenementspro motie en verbouwing huis vesting. 8. Concept-raadsvoorstel inzake de sloop van het voormalige combinatie-zwembad. 9. Concept-raadsvoorstel inzake het beschikbaar stellen van een krediet tb.v. de uitbreiding van OBS De Landweert met twee lokalen. 10. Concept-raadsvoorstel inzake het vaststellen van het rapport 'De gemeente Venray in sociaal en ruimtelijk-ekonomisch perspektief. 11. Concept-raadsvoorstel inzake aantelling van de heer C.J. van Hout als direkteur van OBS De Flierefluit 12. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex art 82 ISOVSO om vergoeding van de kosten van de gedeeltelijke vervanging van de boeiboorden aan de LOM- school 't Groenewold. 13. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex art 74 WBO om ver goeding van de kosten van het plaatsen van een extra dadiator in de personeelskamer van ba sisschool Dr. Poels. 14. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex art 74 WBO om ver goeding van de kosten van het herstellen van vernielingen tb.v. basisschool St Petrus Ban den over 1991. 15. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex art. 74 WBO om ver goeding van de kosten van re novatie van de fietsenstalling en de dakrand-overstekken van basisschool Regina Pacis te Vre depeel. 16. Rondvraag. Heden, donderdag 3 december wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie openba re werken, aanvang 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Vaststelling verslag van de ver gadering 92-10 van 5 nov. 1992. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededelingen. 6. Gewest. 7. Evaluatie snelheidsremmende maatregelen Smakt. 8. Evaluatie verkeersveiligheid Kiekweg. 9. Wegenbehersplan. 10. Rondvraag. diploma's, bevorderingen en onderscheidingen Op de feestavond van de jaarlijkse brandweerdag in november zijn, door burgemeester Waals de in 1992 behaalde diploma's uitgereikt; daarnaast heeft hij de bevorderin gen per 1 januari 1993 bekend ge maakt en de daarbij behorende besluiten overhandigd; tenslotte heeft hij bij deze gelegenheid een aantal brandweermensen onder scheiden wegens jarenlange dienst. DIPLOMA'S In het kursusjaar 91/92 werden de volgende diploma's gehaald: Het diploma 'brandwacht*: Stefan Jansen. Het diploma "brandwacht eerste klasse'-. Jos Baltussen, Tbon Jans sen en Walter van Hoek. Het diploma 'hoofdbrandwacht': Frank Cremers en Pieter-Willem Jenneskens. Het diploma 'onderbrand meester': Peter Peters, BEVORDERINGEN EN BENOEMINGEN Bevorderd worden met ingang van 1 januari 1993: Tot de rang van "brandwacht': Ste fan Jansen. Ibt de rang van 'brandwacht eer ste klasse": Frank Cremers en Pieter-Willem Jenneskens. Tot de rang van 'hoofdbrand- wacht'; Leon de Jong. ONDERSCHEIDINGEN Vanwege Hare nuy'esteit de Konin gin, de vrijwilligersmedaille voor 10 jaar vrijwillig dienstverband: Leo van der Heyden en Jan Koenen. Voor 20 jaar vrijwillig dienstver band: Cyriel Jansen en Piet Lensen. Vanwege de Nederlandse Vereni ging van Brandweercommandan ten: het "bronzen brandweerkmis' wegens 12V2 jaar brandweerdienst: Jan Bouten, Harrie Janssen en Piet Swinkels. De 'bronzen gesp' wegens 20 jaar brandweerdienst: Cyriel Jansen en Piet Lensen. Fruits De Mêre Heldere Ossestaart soep Hertekalf biefstuk met rode portsaus Combinatie van Parfait en ijstaart A la carte is ook mogelijk. Tijdig reserveren is gewenst. Jac en Bep Panken Schoolstraat 31 Venray Tfelefoon 82215 Onze keuken is geopend tussen 17 00 en 23.00 uur Op woensdag gesloten. Raad akkoord met verhoging tarieven akkonnnodaties Wil Venray nu wel of niet de wel- zijnsakkommodaties zoals gymza len en gemeenschapshuizen privatiseren? Wie de begroting leest zou denken van wei. Wet houder Driessen van sport en cul tuur is blijkbaar nog niet zover. 'Elementen van privatisering' ko men volgens hem terug in het nieuwe tariefstelsel welzynsak- HOENDERSTRAAT2A VENRAY TEL. 04780-88467 kommodaties. Momenteel worden gegevens verzameld waarmee een nieuw systeem van huren wordt opgesteld. Dit nieuwe stelsel wordt eind 1993 verwacht- In dat systeem zullen een aantal elementen van privatisering terug te vinden zyn. Volledig uitbesteden, aan particulieren is volgens Dries sen nog niet aan de orde. De wel zij nsakkommodaties komen pas aan de beurt nadat de privatisering bij openbare werken is afgerond. De wethouder waarschuwde te vens voor al te optimistische ver wachtingen rond het afstoten van gemeentelijke taken. 'We moeten ons niet laten jagen door de idee dat privatisering altijd een bezuini ging inhoudt', aldus Driessen. De uitspraak van de wethouder geeft al een antwoord op het in de begroting '93 aangekondigd onder zoek. In de begroting staat: 'Onder zocht wordt in hoeverre de taken en verantwoordelijkheden op het gebied van beheer en exploitatie van de sportparken kunnen wor den overgedragen aan de gebrui kers of anderszins kunnen worden geprivatiseerd'. In het nieuwe tariefsysteem zal duidelijk worden in hoeverre de ge meente akkommodaties gaat afsto ten. Ibt die tyd wil het college de tarieven allemaal met 4.6% verho gen. Dat percentage is gelijk afin de inflatie in Nederland. De meerder heid van de Venrayse gemeente raadsleden heeft daar geen proble men mee. Alleen de fraktie Van de Vorle blyft tegen het voornemen van het college.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 19