Minder snelheid, minder lawaai Behandeling 'Buckrapport' in raadsvergadering van 15 december 1992 Snelheidskontroles Informatiemap over sociale zekerheid voor migranten verschenen Hinderwet Eindverslag inspraakavonden gereed Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Hinderwet Hinderwet Ingekomen Bouwaanvragen Nieuwe campagne wijst op nut van snelheidsbeperking Vreemdelingen- administratie verhuist naar politiebureau -Pa -,EN MAAS Donderdag 26 november Pagina 23 DHUIS VENRAY l -huisstraat 1 bon 04780-23333 jspondentieadres: L bus 500 r (AM VENRAY ingstijden: xJag t.m. vrijdag van 9.00 tot luur. i'deling Bevolkingszaken is te- geopend op donderdag van lot 17.00 uur. openingstijden kan uitslui- na telefonische afspraak worden eken. «kuren b. en w. uitsluitend te teken na telefonische afspraak de stafeenheid bestuursonder- ning, tel. 04780-23269, alléén middag. ■emeester I.A.B. Waals ndag van 10.00 tot 11.00 uur nene bestuurszaken: gewestelij- i intergemeentelijke samenwer- bestuurlijke koördinatie; open orde en veiligheid; voorlichting spraak algemeen; dorps en wijk- n; personeel, organisatie en in- öica; interne dienstverlening; omische zaken: bevordering gelegenheid, markten en ker en, handel en middenstand, be aring toerisme, bedrijfs- en elvestiging. ider A.A. de Loo mrgemeester) ag van 10.00 tot 11.00 uur. aken: algemeen milieubeleid, erwetszaken, afvalverwerking, pj [verwerking, bodemsanering; Mypschappelijke zorg: gezondheids- maatschappelijk werk, ouderen- werklozenzorg (RBA), sociale $$Évoorziening (WSW), culturele perheden; sociale vernieuwing; ripatie. houder II.O. Truijen ndag van 10.00 tot 11.00 uur. :iën: belastingen, gemeentega- ies (hypotheken); openbare wer- wegen, riolering, reiniging, n, verkeer en vervoer; agrarische i: ruilverkaveling, beheer en ver- li landbouwgronden, houder .Kersten mdag van 10.00-11.00 uur. tólijke ordening; volkshuisves- en woningtoezicht; gjiandstoezicht; stedebouw; ^^fbedrijf (m.u.v. beheer land- »gronden): beheer eigendom- exploitatie bestemmingsplan- grondverwerving; gronduitgifte. houder L. K. Driessen ndag van 10.00-11.00 uur. zaken: muziekschool, mu- I, schouwburg, bibliotheek, mo- rnzorg, oud archief, culturele ingen, grote en kleine kun- vrije academie; sociale zaken; rijs; volwassenen-edukatie; ran; rekreatie; jeugd- en jon- irk; akkommodatie-aangele- sociaal-cultureel werk; idiale vraagstukken; mediazaken; eropvang. >nt i nnisgeving bekendmaking Ontwerpbeseh i kking rgemeester en wethouders van y maken bekend, gelet op de algemene bepalingen milieu- ne, dat zij voornemens zijn trwetvergunning te verlenen In de maanden mei en juni van dit jaar heeft het college van B en W tijdens zes bijeenkomsten de Ven- rayse inwoners en belangengroepe ringen uitgenodigd om hun mening te geven over het rapport 'De gemeente Venray in sociaal en ruim telyk-e kon omisch perspek- tief, kortweg het 'Buck-rapport' ge noemd. Dit rapport bevat aanbeve lingen voor de (regionale) funktie van Venray in de toekomst. Van deze zes inspraakavonden is een gekombineerd eindverslag ge maakt. Dit verslag bevat de kern van alle vragen, opmerkingen en adviezen van de insprekers en van de antwoorden die door de leden van het college van B en W zijn gegeven. De bezoekers van de inspraakbij eenkomsten krygen een exemplaar van het eindverslag toegestuurd. Voor belangstellenden ligt het ver slag ter inzage in de hal van het raadhuis. Het eindverslag zal ongetwijfeld worden betrokken by de behande ling van het Buck-rapport door de gemeenteraad in de raadsvergade ring van 15 december a.s., aan vang 19.00 uur. Hieraan voorafgaand is behandeling in een aantal gemeentelijke adviescom missies geplant Het betreft de volgende commissie vergaderingen: - 30 nov. commissie ruimtelijke or dening en volkshuisvesting; -1 dec. commissie economische zaken; - 2 dec. commissie milieu; - 3 dec. commissie onderwys, jeugd, sport en rekreatie; - 7 dec. commissie algemene zaken. Aan het begin van elke commissie vergadering (18.00 uur) krijgen de aanwezige bezoekers de gelegen heid om over het Buck-rapport het woord te voeren. Als u belangstelling hebt voor de politieke besluitvorming over dit voor de toekomst van Venray be langrijke rapport, dan bent u van harte uitgenodigd voor het bijwo nen van de commissievergaderin gen en de raadsvergadering op 15 december a.s. Het voorstel van het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad over de behande ling van dit rapport kunt u afhalen bij de receptie in de hal van het ge meentehuis. Daarin leest u de visie van het college over het rapport. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bou- waanv ragen medewerking te verlenen. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: Allers Bedrijfswagens b.v., Paul Burgmanstraat 1, Venray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een herstelinrichting voor motorvoer tuigen gelegen aan de Paul Burg manstraat 1 te Venray; Willems-Goossens beheer, Rouwkuilenweg 24, 5813 BH Ys- selsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een rundvee- en paardenhou- dery gelegen aan de Steegsepeel- weg 147 te Ysselsteyn; Maatschap Clabbers-Michels, Op de Ries 13 te Merselo, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een cham pignonkwekerij gelegen aan Op de Ries 13 te Merselo. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 26 december 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wij zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat Indien men echter hierom verzoekt (by de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstrijken van bo vengenoemde termyn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarbij bestaat dan tevens de mogelijkheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re delijkerwijs niet in staat zyn ge weest, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.EM. Frencken het bouwen van een garage aan de Mgr. Hanssenstraat 71 te Oostrum, t.n.v. H.M.J. van Lierop. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 27 november 1992 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray, 26 november 1992 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking aanvraag en ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat bij hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: W. Arts, Timmermannsweg 94, 5815 AD Ysselsteyn voor een uitbreiding/wijzigingsvergunning voor een kal koen houderij aan de Timmermannsweg 94 te Ys selsteyn. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 26 december 1992. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wij zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat Indien men echter hierom verzoekt (by de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstrijken van bo vengenoemde termyn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarby bestaat dan tevens de mogelijkheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re delijkerwijs niet in staat zyn ge weest, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy hinderwetvergun ning hebben verleend aan: M. Cox, Lollebeekweg 11, 5811 AJ Casten ray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een vleeskalverenbe- dryf gelegen aan de Lollebeekweg 11 te Casten ray; J. Schepers. Rouwkuilenweg 39, 5813 BH Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een fokvar- kensbedryf gelegen aan de Ysselsteynseweg 48 te Ysselsteyn; Maatschap Swinkels, Paarde- kopweg 13, 5813 AT Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkenshouderij gelegen aan de Puttenweg 78 te Ysselsteyn; J. Willems,i Castenrayseweg 8, 5808 AG Venray voor het oprichten en in werking hebben van een boomkwekerij gelegen aan de Bremmenkamp ongenummerd te Oirlo; A. v.d. Sterren, Nieuwkuyk- sestraat 50, 5253 AM Nieuwkuyk voor het oprichten en in werking hebben van een hotel gelegen aan de Maasheseweg 80a te Venray; Vendex Food Groep. Postbus 37, 5700 MB Helmond voor het oprichten en in werking hebben van een Torro-supermarkt gelegen aan de Bleek 30 te Venray; J. Heesen, Horsterweg 11, 5809 ER Leunen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkenshou derij gelegen aan de Horstweg 11 te Leunen; Stichting Ziekenhuisapotheek en Klinisch Laboratorium Venray, p/a Vincent van Gogh Instituut, Sta tionsweg 46, 5803 AC Venray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een ziekenhuisapotheek en klinisch la boratorium gelegen aan de Hoen derstraat 95b; J. Janssen, Wanssumseweg 8, 5807 EA Oostrum voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkenshou derij gelegen aan de Wanssumse weg 8 te Oostrum. De beschikking en bybehorende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray. kamer 309. elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 26 december 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt deze datum kan by de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzy vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Burgemeester en wethouders voornoemd. namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in dé afgelopen week by burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het bouwen van een woning loods aan de Ysselsteynseweg te Ys selsteyn, t.n.v. J.F. Maessen. Ys selsteynseweg 84; het bouwen van een garage aan de St. Odastraat 6 te Venray, tn.v. G.P.J. Vullings. Venray. 26 november 1992 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken 'Te hard ryden kost te veel'. Met deze slogan wijst de overheid de au tomobilist al jaren op het belang van beheerst rijgedrag. Je houden aan de limiet verkleint de kans op ongelukken, is beter voor de porte monnee en helpt het milieu. Boven dien vermindert het de geluids overlast voor omwonenden. Die campagne heeft nu een vervolg ge kregen met nieuwe borden langs de weg waarop deze argumenten aan dacht krijgen en spotjes op de radio. Er zyn er tientallen te noemen, plekken in Nederland waar men sen op nog geen honderd meter af stand van een drukke snelweg wonen. Wie bijvoorbeeld in Amstel veen aan de A9 woont of in Rotter dam aan de A13, kan er over mee praten. Maar er zyn natuurlijk nog veel meer dichtbewoonde gebieden waar het verkeer letterlijk voorbij raast. Dag en nacht. Een regenbui maakt die overlast alleen nog maar erger. Stil asfalt De overheid neemt tal van maat regelen om de geluidsoverlast tot een minimum te beperken. Het soort asfalt kan al een wereld van verschil betekenen. Op zogeheten ZOAB (Zeer Open Asfalt Beton) ofte wel 'stil asfalt' maken de banden van de auto veel minder lawaai dan op gewoon asfalt Nog niet zo lang geleden is zelfs een nieuw soort 'stil asfalt' ontwikkeld (namelijk ge laagd ZOAB) dat het geluid nog be ter reduceert. Het plaatsen van geluidsscher men zorgt voor een afname van de geluidsoverlast Maar zo'n geluids scherm van vier meter hoog heeft natuurlyk niet zo veel affekt als je op zes hoog aan de snelweg woont Honderd Al deze maatregelen hebben pas echt effekt als ook elke automobi list zich aan de maximumsnelhe den houdt Hardryders doen de effekten van de maatregelen voor een belangrijk deel weer teniet Daarom geldt by na overal waar een snelweg door dichtbewoond gebied voert, een maximumsnelheid van 100 kilometer per uur. En die be kende gele vangrailbor^jes hebben dan ook duidelijk hun funktie. By 100 kilometer per uur produceert een auto nu eenmaal veel minder geluid dan by de 120. Het is zelfs zo: als iedereen 120 zou gaan rijden in plaats van 100, klinkt het voor de omwonenden alsof er ruim ander half keer zo veel auto's met 100 kilo meter per uur voorbijrazen. Het geluiddempend effekt van bijvoor beeld stil asfalt is dan weer by na helemaal teniet Minderlawaaiig De maximum snelheid van 100 kilometer per uur in dichtbewoon de gebieden is slechts een van de maatregelen die omwonenden een rustiger leefmilieu moeten bieden. Maar het is er wel één waaraan we allemaal mee kunnen werken. En het is eenvoudig genoeg: het enige wat we ervoor moeten doen is een beetje gas terug te nemen. Wie dat doet, wéét dat hy de omwonenden niet onnodig veel overlast bezorgt Meer voordelen Je houden aan de maximum snel heid brengt nog meer voordelen met zich mee. Het scheelt brandstof en is dus goedkoper. Bovendien is het minder schaderlyk voor het mi lieu: minder kooldioxide en minder stikstofoxiden. En ten slotte is be heerst rygedrag een stuk veiliger: wie 120 rydt in plaats van 140 heeft een tientallen meters kortere rem weg. Op deze heel eenvoudige feiten vestigen de borden langs de weg en de spotjes op de radio de aandacht. In verband met de vele verkeers ongevallen met ernstige afloop op de zogenaamde "buitenwegen' in de gemeente Venray, werden er op dinsdag 24 november 1992 enkele snelheidskontroles gehouden. Re sultaten van metingen op de Deur- neseweg, Puttenweg, Peelweg en Beekweg gaven te zien dat ongeveer 19% van de chauffeurs te hard rydt. De hoogst gemeten snelheid be droeg 131 km per uur. Gezien het gevaar van te hoge snelheden op smalle wegen met 'dubbel' verkeer zal een intensieve kontrole op de naleving van de toe gestane snelheden worden uit gevoerd. Het wegennet in de gemeente Venray, buiten de bebouwde kom. bestaat grotendeels uit wegen waar een maximum snelheid geldt van 80 km per uur. Hierop is slechts één uitzondering en wel de Venlo- seweg tussen de Maasheseweg en de gemeentegrens by Castenray. Deze weg is aangeduid als autoweg, waar een maximum snelheid geldt van 100 km per uur. Om een inzicht te geven hoeveel te hard ryden dan wel kost, volgt hieronder een tabel van de "basista rieven'. Tbt en met 14 km te snel 50,- tot en met 20 km te snel ƒ100.- tot en met 25 km te snel ƒ150,- tot en met 30 km te snel ƒ200.- Boven de 30 km te snel, wordt proces-verbaal opgemaakt, dat rechtstreeks naar de Officier van Justitie wordt gezonden. Met ingang van 1 december 1992 zal de vreemdelingen-administratie verhuizen van het raadhuis naar het politiebureau. Dat is mede een gevolg van de komende invoering van regionale politie. In feite is ook nu al de commissie van gemeentepolitie verantwoorde lijk voor de vreemdelingen-admini stratie, maar omdat Venray nog niet zo lang een commissaris van politie heeft en daarvóór de vreemde lingen-administratie onder verant woording van de burgemeester viel, werd sinds de invoering van de Vreemdelingenwet, in 1965, de vreemdelingen-administratie ver zorgd door de afdeling burgerzaken van de gemeente Venray. In de nieuwe, regionale, politie organisatie dient de vreemde lingen-administratie echter geheel by de politie te worden onderge bracht. Dat gaat dus per 1 december a.s. gebeuren. De vreemdeling kan vanaf die da tum voor alle zaken, zoals verblijfs vergunning en visum-aanvrage, terecht by het politiebureau, Leun- seweg 4, tel. 84888, op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur. Deze taken worden uitgevoerd door de heer H. Driessen. Voor naturalisatie-verzoeken kan men terecht by de afdeling burger zaken van de gemeente Venray, de heer M. Rutten, tel. 23236. Een dezer dagen verscheen 'Mi granten in Nederland, wegwyzer in de sociale verzekeringen', een uitga ve van het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering. In deze map staat in vier talen informatie over de Nederlandse sociale verzekerin gen. Met name is de voorlichting toegesneden op de positie van mi granten in het stelsel van sociale ze kerheid. Uniek voorlichtingsmiddel voor migranten. Door middel van tabbla den is de map verdeeld in drie de len, een Engels deel, een Turks deel en een Arabisch-Marokkaans ge deelte. De teksten zyn in kolom men gedrukt zodat de Nederlandse vertaling 'synchroon' meeloopt Dit maakt een unieke gebruiks wijze mogelyk. De hulpverlener kan samen met de kliënt ieder in zijn eigen taal, de informatie door nemen. Bovendien kan desgewenst een fotokopie van de tekst meegege ven worden. De kliënt kan op die manier thuis de informatie nog eens nalezen. Losbladig systeem 'Migranten in Nederland, wegwy zer in de sociale verzekeringen' is een losbladig systeem. Twee maal per jaar verschijnen aanvullingen met aktuele onderwerpen en wijzi gingen. Hierop is een abonnement mogelijk. Tevens wordt dan ook de folder 'Stand van Zaken bij de Ne derlandse sociale verzekeringen en voorzieningen' meegezonden. Inhoud In de map zyn teksten over de volksverzekeringen en de werkne mersverzekeringen opgenomen. In heldere bewoordingen wordt inge gaan op diverse onderwerpen, zoals kinderbijslag, ziektekosten, ar beidsongeschiktheid en remigratie. Tevens bevat de map voorbeeldbrie ven. formulieren en adressen van uitkerende en adviserende in stanties. Bestellen De informatiemap 'Migranten in Nederland, wegwijzer in de sociale verzekeringen is schriftelijk te bestellen by het Voorlichtingscen trum Sociale Verzekering, Rhijn- spoorplein 1, 1091 GC Amsterdam. De (sterk gereduceerde) kosten van de map bedragen ƒ35,- (excl. btw). Op de aanvullingen is een abonnement mogelyk tegen kost prijs. Het VSV schat de prys rond ƒ10,- per aanvulling. Inbraak in woning Zondagavond is door een raam uit de sponning te halen, aan de achterzijde van een woning aan de Jan Poelsweg te Ysselsteyn, toegang tot de woning verkregen. Ont vreemd werden enkele sieraden en een klein geldbedrag. Hoe groot de waarde was kon ons niet worden medegedeeld. De bewoners waren afwezig en bemerkten de inbraak bij terugkeer.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 23