^spetters Milieu en groei worden hoofdlijnen van nieuw gemeentelijk beleid Spaarders van Nederland word wakker! Desiree [ge bouwvakkers gaan wellicht Schaapskooi restaureren Politie op zoek naar veroorzaker en getuigen van dodelijk verkeersongeval WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 4 VÊRLINDÊN JUWELIER Politiek buigt zich over Buck-rapport: Brisantgranaat ontplofte - Twee gewonden SPIJKER BROEKEN EMOFRA Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Def/aanosts iRDAG 26 NOVEMBER 1992 Nr. 48 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG PEEL EN MAAS CoviNET WUM -^ORANKENGROEP Venra.v Hewsewiusstraat 1 04780-81801 DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY iat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Advertentieprijs: 33 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar 714,00 - Abonnementsprijs buiten de regio 719,00 uitsluitend bij vooruitbetaling iftijd ndag 29 nov. geopend 12.00 uur tot 17.00 uur Woensdag 2 dec. Koopavond tot 21.00 uur Donderdag 3 dec. Koopavond tot 21.00 uur Vrijdag 4 dec. Koopavond tot 21.00 uur MIN alei uur i.00 [Groot in jonge mode iting Bouwopleidingscen- 1) in Horst ie benaderd om by de restauratie van de tpskooi op de Överloons- is in eerste instantie de be- )m het gebouw voor verder behoeden. Het BOC, het waar Noordlimburgse edrijven in het kader van het jeugdige bouwvak- opleiden, beslist volgende het op de vraag ingaat. woordvoerder Dijkmans t opleidingscentrum be- 'Er is vanmorgen (woens- d.) iemand voor de eerste aen kijken en die heeft nog ïrslag uitgebracht. Wij doen «r werk op vrijwillige basis, ie alctiviteiten moeten na- iniet strydig zijn met de be langen van de aangesloten bedrijven', aldus Dijkmans. Horstemaar Jan Haegens bege leidt vaker de jonge bouwvakkers op dergelijke klussen en hy heeft oók de schaapskooi bekeken. Hae gens verwacht, als het projekt door gaat, toch zeker met een man of di*ie k vier enkele weken werk te hebben. In eerste instantie is het volgens Haegens de bedoeling dat er aan de binnenkant extra muren worden opgetrokken om de dak- konstruktie te kunnen dragen. Ver der moeten de buitenmuren uitgekrabd, bijgewerkt en opnieuw gevoegd worden. Volgens Frits Ruijten, initiatiefne mer van de renovatie, zijn er ook al diverse sponsoren zyn, die materia len ter beschikking stellen of werk zaamheden willen laten uitvoeren. Derlooingsringen Grote Markt 7 Venray Tel. 04780-86817 zal St. Nicolaas Venray bezoeken. Na de grandioze in- 1zaterdag 14 november jl., komt de goedheiligman a.s. zon- "iw naar Venray. Het was hem in Venray prima bevallen, lat nu het uitdelen van snoep ook zo goed mogelijk gere- Omdat deze zondag ook de winkels in het centrum van Jen zijn, belooft het een gezellige drukte te worden. En u wet de stempelaktie van de Venrayse unnkeliers maakt u Hen van de dertig grandioze fietsen die door de winkeliers Ier beschikking zijn gesteld. Naast de koopzondag, 29 no- \tijn de winkels op 2, 3 en 4 december ook 's avonds ge- 21.00 uur. 'Venray moet groeien, maar wel groeien door en voor kwaliteit'. Dat is een van de konklusies die burge meester en wethouders trekken uit het Buck-rappört. Afgelopen dins dag werd tydens de B en W vergade ring het collegestandpunt vastge steld met 'betrekking tot het Buck-rapport. In de maand decem ber zal in de diverse commissiever gaderingen en in de raadsvergade ring van 16 december door de Venrayse politiek een oordeel over het Buck-rapport worden gegeven. De eerste alctiestappen uit dat rap port werden deze week al duidelyk, by de aanbieding van de begroting voor 1993. HOOFDLIJNEN In het raadsvoorstel geven B en W de hoofdlynen aan van het te voe ren sociaal en ruimtelijk economi sche beleid. Venray moet groeien. Groeien om de centrumfunktie in Noord-Limburg te kunnen vervul len en verder te ontwikkelen. Daar bij zal het accent moeten komen te liggen op wonen, het verbeteren van de centrumvoorzieningen (cul tuur, rekreatie, onderwys en volks gezondheid) en het winkelaanbod. Ook versterking en uitbreiding van de industriële positie van Venray is daarby noodzakelijk. 'Venray moet groeien, maar niet ondanks alles' lezen we verder in het voorstel. Daarmee wordt aange geven dat groei noodzakelijk is om de kwaliteit van het fysieke milieu te verbeteren en de financiering daarvan mogelijk te maken. 'Voors hands zal daarbij het accent liggen op de sanering van de belasting van het fysieke milieu door de intensie ve veehouderij'. Om de centrumfunktie goed te kunnen vervullen zal Venray ook qua inwoners moeten groeien. Het in het Buck-rapport aangedragen groeiscenario (40.000 inwoners in 2015) zal worden gevolgd. Dat bete kent een groei van gemiddeld 230 inwoners per jaar (thans nog 78) en De splitsing Beekweg-Midden Peel- weg zal voor eind 1994 aangepast worden aan de nieuwe verkeers drukte. Ook de Beekweg en Noord- j singel zullen aangepast moeten worden. een toename van ca. 350 woningen per jaar. Deze groeiplannen hebben na tuurlijk indirekt gevolg voor de werkgelegenheid in Venray. Jaar lijks zullen er in Venray 130 nieuwe banen moeten Worden gekreëerd. B en W zyn positief over de haalbaar heid hiervan gezien de revitalise ring van. De Peel, de komst van de R73 en de aansluiting van Keizers- veld en Smakterheide daarop, de infrastrukturele verbetering van Smakterheide en de verdere ver sterking van Venray-centrum. Wel zullen de acquisitie-plannen van de gemeente hierop gericht moeten gaan worden. SPEERPUNTEN Uitvoering van de hoofdlijnen van dit beleid, worden al direkt weergegeven in enkele speerpun ten voor de komende 4 a 5 jaar en in enkele konkrete projekten voor 1993. Venray zal op korte termijn de komst van de R 73 moeten uitba ten. Aanpassing van de infra- struktuur van Smakterheide moeten voorrang krijgen en het liefst voor september 1996 gerea liseerd worden. De herhuisvesting van de mili tairen uit Duitsland heeft de ko mende jaren ook voorrang. Daar mee gepaard gaat de aanpassing van de infrastruktuur van Venray- kom naar vliegbasis De Peel. Daar zullen ongeveer 1000 nieuwe ar beidsplaatsen worden gekreëerd, waardoor de verkeersdruk op de Midden Peelweg, de Noordsingel en de Beekweg toe zullen nemen. M.b.t. aanpassing van de Midden Peelweg is overleg gaande met Provincie en Defensie. Er zal een studie worden gemaakt naar het verbreden van de Beekweg en het scheiden van snel- en langzaam verkeer aan beide wegkanten, om zo de verkeersveiligheid te verbe teren. Zo zullen stoplichten op de kruising Beekweg-Midden Peel weg niet uitgesloten worden. De infrastrukturele aanpassingen moeten eind 1994 klaar z\jn. MILIEU B en W erkennen de milieu- overlast, veroorzaakt door de inten sieve veehoudery en zyu Van me ning dat zij mede verantwoordelijk zijn voor.de oplossing van die pro blemen. B en W willen daarom aan een drietal projekten meewerken en prioriteit verlenen: invoering ruimtelijke zonering van de inten sieve veehouderij; ontwikkeling van een agrarisch bedrijventerrein in Ysselsteyn eh meewerken aan een aantal pilotprojekten milieu techniek in relatie met de intensie ve veehouderij. 1993 Voor 1993 zullen al enkele kon krete projekten aangepakt worden die batengenererend en struktuur- versterkend zijn èn die, volgens B en W, op basis van het inspraak- verslag van de zg. Buck-avonden, een breed draagvlak hebben bij de bevolking. Het gaat daarby om de eerder genoemde verbetering van de infrastruktuur van en naar de vliegbasis en van Smakterheide, het versterken van het Venrayse centrum, het verplaatsen van een bedrijf vanuit het centrum naar een der bedrijfsterreinen en om een bijdrage in de bekostiging van het onderzoek naar de ontwikke ling van experimentele stalsyste- men en mestverwerkingssystemen. B en W stellen dat de doelstellin gen ambitieus zyn. De speerpunten van het beleid moeten daarom re gelmatig worden getoetst aan de aktualiteit. Jaarlijks zal er gerap porteerd moeten worden en voor stellen worden gedaan over nieuw te stellen prioriteiten en uit te voe ren projekten. belastingvrij rendement is mogelijk Hoogakker 11, 5802 MA Venray Had u dat maar eerder geweten. Want lage rente waarvan ook nog een deel naar de fiscus moet, is verleden tijd. Als wij u zeggen dat met KoersPlan van Spaarbeleg 12.8%* (over de periode t/m 1991) belastingvrij netto rendement geen droom meer is, maar werkelijkheid, heeft u uzelf dan niet tekort gedaan? KoersPlan is een unieke spaarformule. Vanaf f. SO,- per maand koerst li al af op een hoger rendement dan bij anderen. Waarom? We geven u 4 goede redenen:, de lage kosten van Spaarbeleg, de unieke spaarformule, het enorme vermogen dat A KG ON belegt en de uitgebalan ceerde samenstelling van het aandelenpakket. Belastingvrij. Vaste periodieke inleg geeft na ulloop een belastingvrije opbrengst tol I'. 220.000.-Over b.v. 15 jaar. zou I'. 100,- per maand bij een mulemen 1'. 47.600.-opbrengen. Dit eindbedrag Is linger dan bij anderen. Legt u ze maar eens naast elkaar en laat de e(jl'ers spreken. VÜI snel de bon in ol'bel Assunmtiekanioor lloer. 047II0-Hi)911. SPAARBELEG, 100% DOCHTER VAN ^EGON Stuur mij, vrijblijvend, meer informatie oi Postcode: I Plaats: maximaal Telefoon: van 12%. In een en MM iHiiilininuner 1003. öWH) VU Ven 1 Crrulircn-Jr rmJonmtm vonntn genl gardniie Twee bouwvakarbeiders van een bouwfirma uit Ysselsteyn waren vorige week vrijdagmiddag, om streeks 12 uur, bezig met dak reno vatie van een varkensstal aan de Carmelietenstraat in Smakt. Tij dens die werkzaamheden hadden ze een zg. 'drevel' (een puntig stuk yzer) nodig, maar dat hadden ze niet in hun gereedschapskist. 'Geen nood' dacht het tweetal, in de schuur zal wel een stuk ijzer liggen wat we daar voor kunnen gebrui ken. En inderdaad men vond een, wat ze dachten stuk ijzer. Dat bleek echter een 2 cm doorsnede en 28 cm lange brisantgranaat te zijn. Omdat het gevonden 'stuk ijzer' te stomp was, werd dit nog even op de slijpsteen gezet. By het slijpen ont plofte het 'stuk ijzer' en de twee mannen (een 21-jarige man uit He- gelsom en een 32-jarige man uit Meterik) werden door de rondvlie gende scherven getroffen. Ze werden dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. De mensen van de EOD hebben terplaatse onderzocht of er nog meer oorlogstuig in de schuur lag, wat niet het geval was. Hieruit blijkt dat het waarschu wen, om uiterst voorzichtig te zyn met oorlogstuig, noodzakelyk blijft. Zwitserse Tegelkachels Antiek in Ciken en §renen Gopie Antiek §eloogd §renen Get- en Salontafels Stoelen Kasten Dressoirs en Gommodes Slaapkamers IBabykamers 13anken en fauteuils Loyd Loom en 'Riet Messing IBinnenverlichting Spiegels Woon- en Tuindecoraties 73uitenverlichting IBielsen en Hekwerk IBestratingsmaterialen Stationsweg 86 5807 AG Oostrum-Venray tel. 04780-85956/8036l Open: di. t/m do. 13.30-17.30 uur vrij. 13.30-21.00 uur za. 9.00-16.00 .uur Donderdagavond omstreeks 20.00 uur heeft op de Venloseweg ter hoogte van Oirlo een verkeers ongeval plaatsgevonden, waarbij de bestuurder van een personenauto, een 40-jarige inwoner van Venlo, dusdanig gewond raakte dat hij in de loop van vrijdagmorgen in het Venlose ziekenhuis aan zijn ver wondingen is overleden. De personenauto reed, bestuurd door het slachtoffer, vanuit de rich ting Horst in de richting van Ven ray. Uit tegenovergestelde richting naderde een vrachtauto die door twee personenauto's werd inge haald. Om een botsing te voorko men stuurde het slachtoffer zyn auto uiterst rechts. Omdat een van de wielen in de wegberm geraakte begon de auto te slingeren en kwam weer op de weg terecht. De bestuurder kon de auto echter niet onder kontrole krijgen en de auto draaide om zijn as, kwam in de bemisloot terecht en sloeg vervol gens enkele malen over de kop. Zowel de bestuurder als een mede- inzittende, een 43-jarige inwoon ster van Venlo, werden zwaar ge wond naar het Venlose ziekenhuis overgebracht, waar de bestuurder de volgende morgen aan zijn ver wondingen overleed. Het is mogelijk dat de personen auto van het slachtoffer nog even de inhalende personenauto heeft ge raakt en daardoor aan het slinge ren is geraakt. De politie zou graag kontakt willen hebben met de Het beste adres met de grootste keuze en de meeste merken o.a. J0NNY Q LEE GARCIA EDWIN CLARISSE enz. enz. Vierlingsbeekseweg 16 Overloon 04781-41434 Dinsdags gesloten In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Winkeldiefstal Een 40-jarige inwoonster van Oostrum werd in een supermarkt in De Bleek betrapt toen ze goede ren wilde meenemen zonder dit te betalen. Ze werd aan de politie over gegeven die vervolgens proces verbaal opmaakte. II bestuurder van de vrachtauto als mede met de bestuurders van de in halende personenauto's. Ook is de politie op zoek naar eventuele ande re getuigen. Die worden dringend verzocht om in het belang van het onderzoek kontakt op te nemen met de Venrayse politie. Die donderdag had een byna identiek ongeval plaats waarbij een 24-jarige Venrayse bestuurder van een personenauto veel geluk had toen hy moest uitwijken voor een inhalende personenauto. Het onge val gebeurde ongeveer op dezelfde plek waar ook het dodelyk ver keersongeval later die dag plaats vond. Ook deze bestuurder moest, om een botsing te voorkomen uit wijken, kwam in de wegberm te recht en ook zyn wagen sloeg over de kop. Hy werd gelukkig slechts licht gewond. Ook hier reed de ver oorzaker gewoon door alsof er niets aan de hand was. Ook hier vraagt de politie om getuigen. Grotestraat 76 Venray SCHOENMODE Gespecialiseerd in kinderschoenen (6 u/ijdtentaten Veemarkt 2, naast postkantoor) Horst, tel. 04709-822! 1

Peel en Maas | 1992 | | pagina 1