PEEL EN MAAS Opschieten met ikatie nieuwbouwwijk mstkring Amber organiseert bijzondere expositie Wijkcentrum Landweert wil volgend jaar starten met uitbreiding Gemeente akkoord met Van Schaijik Proef de kerst in September ke planning nodig wil woningbouwprogramma gehaald worden Meer dan 50.000 gulden buit bij inbraak 45 Misdrijven opgelost Onderzoek naar positie alleenstaande oudere vrouwen MARKT STAATSLOT ADVENTSHOW de gemeenteraad ak- Bgaat met het woningbouw- ma 1993-1996 worden er riode 1335 woningen ge- Kin de gemeente Venray. Al- Wies daarvoor op een rij ij e d komt de gemeente tot de i dat er by dit aantal in weinig bouwplaatsen toral lokaties voor bouw- i in de vrye sektor komt ;ente tekort. leente Venray wil de ko- drie jaar elk jaar 345 wonin- bouwen en in 1996 nog Dat aantal is gebaseerd op gbehoefte, het volkshuis- ilan en het provinciaal Ivies dat aangeeft voor woningen de gemeente krijgt. In het programma j verder aangegeven waar die moeten komen. De ge- wil op zeventien plaatsen in en op twee lokaties op de len gaan bouwen. Het aan- igen dat daar gerealiseerd irden is echter kleiner dan van 1335 uit het woning- trogramma. Daarom moet er gebied aangewezen wor men vanaf 1996 nieuwe kan bouwen. Voor dat het om een tekort van on- 140 vrye sektorwoningen. de sector sociale koopwonin- er plaats te weinig voor een woningen. Voor het aantal ide sociale huurwoningen is voldoende bouwgrond be- laar. ONZEKER tekort kan nog groter uitval- is er op één of meer van de ze- plaatsen vertraging dt. Op de lyst van mogelijke •reinen staat een aantal 'be- plekken, maar ook lokaties an de voorbereiding in een adium verkeert. Voordat er rbeeld 60 woningen gebouwd in worden op de hoek Raad- 'rï" D de huisstraat-Gasstraat moet er nog wel wat gebeuren. Er is een bestem- mingsplanwyziging nodig, de twee panden op de hoek moeten worden aangekocht, de gymzaal gesloopt en dan is er nog de LPG-tank van tankstation Van Gerven aan de overkant. Onzekere faktor is verder de Noordtangent, die mogelijk er gens in die buurt komt te liggen. Het projekt staat daarom ook pas voor 1995-'96 op de planning. Ook de bouw van vijftien vrije sektorwoningen op de Molenklef vereist een aanpassing van het bestemmingsplan. Daarnaast is een studie nodig naar de eventuele overlast voor de bewoners door de daar aanwezige hondenclub. Er ligt ook nog een speelterrein dat moet verdwynen. Mogelijke uitbreidings- lokaties ziet de gemeente in de ver dere toekomst in het Pastoor Wyn- hovenpark (tussen Paterslaan, Antoniusstraat en Kruisstraat) en op de plaats van het oude zie kenhuis. VAN SCHAUIK ROND Meer konkreet zyn de plannen voor het komend jaar. De 345 wo ningen worden verdeeld over zeven lokaties in Venray-centrum de bui tenwijken en over twee lokaties op de kerkdorpen. In Oostrum-Zuid wordt een plan van 26 vrye sektor woningen gerealiseerd, in Veulen twee blokken van twee sociale koopwoningen. De bouwwerkzaam heden in het centrum vinden plaats aan de Henseniusstraat/ Langstraat (circa 36 appartemen ten) en op het St. Jozefterrein. Uit voering daarvan is komend jaar echter niet zeker. De bouw van veer tien appartementen boven de win kel van Van Schaijik-Osnabrugge op het Wilhelminplein is een stap dichterbij gekomen. Wethouder Kersten deelde maandag mee dat beide party en het kontrakt 'zo goed als rond' hebben. (Zie ook elders in dit blad). Als alles volgens plan ver loopt kan de witgoedzaak al in okto ber '93 openen. Net buiten de binnensingels ko men twee kleine vrije sektorprojek- ten, respektievelijk zeven woningen aan de Oostsingel (het voormalig terrein van transportbe drijf Boom) en zeven op de hoek Prins Bemhardstraat/Kolkweg (ter rein peuterspeelzaal). De grootste hap wordt natuurlijk gebouwd in Landweert 3. Tbtaal 183 woningen, voornamelijk vrije sek tor en sociale koop. Bovendien is hier nog extra ruimte voor wat wo ningen bij tegenvallers op andere lokaties of bij een grotere vraag dan voorzien. In Landweert 2 verrijzen nog 71 woningen en in Vlakwater verwacht de gemeente in 1993 nog vyf duurdere kavels te slijten. BRABANDER Vorige week verscheen in het Dagblad voor Noord-Limburg een artikel waarin het gebied 'de Bra bander', grenzend aan Noordsingel en Overloonseweg nadrukkelijk werd genoemd als nieuwe uitbrei ding van Venray. Wethouder Kersten wil nu het woord "Braban der' niet expliciet in de mond ne men. 'Er zijn nog tal van andere mogelijkheden voor nieuwbouw- wyken. Bij elk uitbreidingsplan moeten we opnieuw vanaf nul be ginnen, ook bij 'de Brabander'. Eerst moet er maar 'ns een struk- tuurvisie komen over de ruimtely- ke aanpak van Venray in de toekomst. We zyn momenteel met een drietal bureaus in gesprek over de opdracht'. Wethouder Kersten verwacht binnen enkele maanden aan één bureau die opdracht te ver- sttrekken. Voordat de struktuurvi- sie klaar is, zijn we weer twee jaar verder. Voor het opstellen van het beleidsstuk is in de nieuwe begro ting van de gemeente Venray, die af gelopen dinsdag werd gepresen teerd, twee ton uitgetrokken. 21 2 unstkring Amber, een groep tr- en beroepskunstenaars, dit jaar 10 jaar. Ter gelegen- an dit jubileum organiseert mstkring een bijzondere ex- in de Venrayse schouwburg, dat het werk van leden van uing Amber wordt geexpo- zyn er zes byzondere gastex- 31 [en uitgenodigd om hun entoon te stellen. Het byzon- m deze gastexposanten is het zy allen uit het buitenland en hier erkenning zoeken w4 zij in eigen land vanwege 1 erk onderdrukt worden. ra toonstelling zal a.s. vrydag- •XlJom 19.00 uur uur door wet- Driessen worden geopend. JUBILEUM is inmiddels 10 jaar geleden dat enkele kunstbeoefenaars in een café te Venray tot de konklusie kwa men, dat het hoog tyd werd om een vereniging van mensen op te rich ten die zich op een of andere ma nier betrokken voelden met de kunst. Er bestond namelijk in het Noordlimburgse duidelyk de be hoefte om amateurs en beroeps kunstenaars by elkaar te brengen om een zo'n breed mogelijke groep van de bevolking te kunnen berei ken. Tijdens de verenigingsavon den kon men dan van gedachten wisselen, met elkaar werken, geza menlijk exposeren en gezamenlijk naar exposities gaan, dia-avonden houden en eventueel lezingen ver zorgen. Het woord Amber ontstond uit de kombinatieafkorting van Amateurs 'kers van de Werkgroep Kruisen en Kapellen van Veldeke hebben afgelopen vrijdag het herstel van een veldkruis aan afgerond. In de afgelopen maanden hebben zij het r hun hoede gehad om het te herstellen. De tand des tijd werk gedaan. treffende veldkruis staat langs de Horsterweg in Leunen, 'dj de bebouwde kom. Eigenaresse familie Verheyen heeft \ezorgd, dat het lcruishout er weer goed bijstaat en heeft het vayi een passende groenaanplant voorzien. Monumentje, dat dateert uit de eerste helft van deze eeuw, nu weer prima bij. 49; eze tijd van het jaar biedt de werkgroep het boek 'Monumen- ii devotie', een beschrijving van alle kruisen en kapellen met mite, en een beeldje van St. Oda patrones van Venray te koop 1 verwerft zo een origineel kado en steunt daarbij het goede '.e.a. is verkrijgbaar in het WV-kantoor op de Grote Markt penningmeester, dhr. Van der Heyden, Matterhomlaan en Beroepskunstemaars. Al heel snel werd Kunstkring Amber een begrip in Noord-Lim burg en Oost-Brabant. De vereni ging groeide uit en organiseerde tevens veel aktiviteiten. Een hoogtepunt van de vereni ging was het eerste lustrum in 1987 waarby Amber een expositie orga niseerde voor de regio Zuid-Neder land van de Federatie Amateur Beeldende Kunstenaars (FABK), waarbij alle verenigingen van de FABK regio Zuid deelnamen. Deze expositie werd gehouden in de Ven rayse schouwburg en het gemeente huis en tevens in alle winkels op de route tussen de schouwburg en het gemeentehuis. In de afgelopen jaren is er door de leden van Amber veel samenge werkt door samen te schilderen, te boetseren en houtsnijden hetgeen zowel binnen als buiten in de na tuur werd gedaan. Dit werk werd begeleid door beroepsdocenten. Verder heeft Amber drie achter eenvolgende jaren een werk weekend georganiseerd voor leden van zusterverenigingen. Vorig jaar hebben de leden gezamenlijk een schilderij gemaakt van 8x10 me ter voorstellende de Rosmolen in Geysteren. Dit doek is al regelmatig gebruikt in de schouwburg als de- kor. De afgelopen twee jaar heeft Amber geschilderd voor het Comité Open Monumentendag, waaraan een expositie werd gekoppeld. Nu met het 10-jarig bestaan van de vereniging heeft men gekozen voor een expositie van werken van de leden van Amber met daarbij di verse gastexposanten die uit het buitenland afkomstig zijn en die hier in Nederland erkenning zoe ken. Gekozen is voor een samen werking met enkele opvangcentra en de organisatie AIDA Nederland, een organisatie die zich inzet voor hen, die als kunstenaar werkzaam zyn en vanwege hun werk worden onderdrukt, kunstenaars en kunstenaressen die worden gecen sureerd, verbannen, gedetineerd of gemarteld. Het is voor Amber een eer dat deze deelnemende kunste naars bereid zijn samen met Am ber te exposeren', aldus Martin Arens, voorzitter van Kunstkring Amber. EXPOSANTEN Van kunstkring Amber zullen Martin Arens, Bemhard Assen, Henriëtte Assen, Martin Nelissen, Wiel Soree, Tbn Noyens, Ger Mun ten, Jacques van Bakel, Rieky Janssen-Franssen, Dora van Horssen-van Pol, Richard Beerkens, Petra Loonen-Ray makers, Ria de Bruijn-Hofmans en Petra Vink ex poseren. De gastexposanten zyn Ludmila Pavlona Bessonova uit Si berië, Nezhdet Kastrati uit Albanië, Miso Rqjlic (voormalig Joegoslavië), Jiang Ne Liang en Alex Wu uit Chi na en Celovic Najil, afkomstig uit Serqjevo. De tentoonstelling duurt van 27 november t/m 7 december en is ge opend op maandag t/m vrydag van 10.00 tot 16.00 uur en op zaterdag tussen 13.30 en 17.00 OPENINGSTIJDEN: maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zaterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 21.30 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST DONDERDAG 26 NOVEMBER 1992 Nr. 48 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG In de nacht van maandag op dins dag rond 03.00 uur heeft een in braak plaatsgevonden in een in het centrum gelegen warenhuis. Door forcering van een toegangsdeur was toegang verkregen waarna de gehele winkel doorzocht werd. Alle kassa's waren opengebroken, moge lijk was men op zoek naar de sleu tels van de vitrinekasten. Die sleutels werden gevonden en de vi trines, waarin zich het duurdere en kostbare porselein en kristal be vond werden leeggehaald. Tevens werd een aantal koffers meegeno men. De waarde van de gestolen goederen bedraagt meer dan ƒ50.000,-. In de afgelopen weken zijn er zes verdachten aangehouden inzake een groot aantal in Venray en omge ving gepleegde misdrijven, gedu rende de laatste drie maanden. Tevens werden vijf verdachten in deze zaken gehoord. Het betreft zes verdachten, woonachtig in Venray en in leeftijd variërend van 15 tot 20 jaar en vier verdachten, ook woonachtig in Venray, in leeftijd va riërend van 20 tot 34 jaar. Zy worden verdacht van diefstal len, diefstallen door middel van braak of pogingen daartoe, ver duistering en heling. In totaal werden 45 zaken opge lost, waaronder 17x diefstal auto of poging daartoe, 18x diefstal uit auto, woninginbraak, verduistering van buurapparatuur en verduiste ring van gestolen goed. Twee hoofd verdachten zijn in bewaring gesteld in afwachting op terechtzitting. Een klein gedeelte van de buit is achterhaald en aan de gedupeerden terug gegeven. De motieven van de daders moe ten gezocht worden In het gebruik van drugs en gokverslaving. Nog nooit in de geschiedenis heb ben er in Nederland zoveel ouderen gewoond als op dit moment Vele van deze ouderen worden met pro blemen gekonfronteerd. Een aparte groep binnen de ouderen zyn de al leenstaande vrouwen. De Stichting RISC, afd. Ouderen werk Venray, is bezig om de positie van alleenstaande oudere vrouwen vanaf 50 jaar in de gemeente Ven ray te onderzoeken. Met de resulta ten uit cüt onderzoek wil de Stichting RISC tot een aantal be leidsmatige aanbevelingen komen, die betrekking hebben op de posi tie van de alleenstaande oudere vrouw. Dit onderzoek wordt ver richt met behulp van een anonieme enquête. Inmiddels zijn 200 enquêtefor mulieren verzonden. Echter door een misverstand zyn ook vrouwen jonger dan 50 jaar aangeschreven. Het RISC verontschuldigt zich hiervoor. Om dit onderzoek te kunnen la ten slagen is het noodzakelijk een tweede ronde van start te laten gaan. De enquête is nu opnieuw verspreid. Omdat dit onderzoek anoniem is en de adressen onbe kend zyn, is het mogelijk dat som mige ouderen de enquête tweemaal ontvangen. Het RISC vraagt die mensen beide enquêtes in te vullen en te retourneren. Sint was aan 't denken, zal ik eens 'n staatslot schenken. BIJ CHR.JANSEN AAN DE GROTE IS EEN MISSCHIEN EEN VERMOGEN WAARD Slgarenhuis Chr. Jansen Grote Markt 22 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING i i' 'Na de zomervakantie willen we daadwerkelijk met de uitbreiding van ons wijkcentrum beginnen'. Dat liet Jody Curfs, voorzitter van de Stichting Wijkcentrum Land weert vorige week donderdagavond desgevraagd weten. Even daarvoor had hij aan wethouder Driessen een boekwerk met alle gegevens over de uitbreiding overhandigd. Dat boekwerkje ging vergezeld met een brief, waarin de Stichting Wijk centrum aanspraak maakt op het in de begroting van 1992 gereser veerde bedrag van ƒ200.000,-, ten behoeve van de geplande uit breiding. NOODZAAK Uitbreiding van het wijkcentrum 't Stekske in Landweert wordt steeds meer noodzakelijk. Toen het centrum in 1986 gerealiseerd werd, telde Landweert ongeveer 900 wo ningen. Nu, in 1992 staan er onge veer 1600 woningen, maar het wijkcentrum is in al die jaren niet gegroeid. Alle groeperingen die van 't Stekske gebruik maken hebben Het kontrakt tussen witgoed zaak Van Schaijik-Osnabrugge is zo goed als rond. Wethouder Bert Kersten deelde begin deze week mede dat beide partijen het op hoofdpunten eens zyn en Van Schaijik alleen nog studeert op enkele details. Volgens Kersten kan de grond verkoop mogelijk al in december de raad passeren. Van Schaijik wil op het Wilhelmi- naplein een vestiging openen, met boven de winkel veertien ap- Met blubber besmeurd wegdek oorzaak van botsing In de nacht van dinsdag op woensdag rond 01.20 uur kwam een 23-jarige inwoner bij zijn ouderlijke woning terug terwijl hij onder het bloed zat. De moeder on dernam direkt aktie en stelde de politie van een en ander op de hoogte. Uit de verklaring van de zoon werd duidelyk dat hij op de kruising Smakterveldweg-Boseh- huizerweg met zijn auto was geslipt doordat het wegdek besmeurd was met modder, en toen tegen een boom was gebotst Daarna was hij naar huis gelopen. De man werd naar het ziekenhuis overgebracht Na onderzoek bleek dat de verwondingen aan hoofd en nek dusdanig waren dat hy moest worden opgenomen. De politie vond de vrijwel totaal vernielde auto maar stelde ook vast dat het wegdek met ongeveer 10 cm dikke modder was bevuild. Het ver dere onderzoek wees uit dat die ver vuiling was ontstaan door de zandtransporten van twee firma's. Proces-verbaal is opgemaakt ter wijl de beide transportfirma's heb ben toegezegd er zorg voor te dragen de weg schoon te houden. partementen en eronder een par keergarage met circa 50 plaatsen. Als alles volgens plan verloopt kan de elektroketen begin ko mendjaar met de bouw beginnen en kan de zaak in oktober '93 al open. 'Het bouwplan is rond, nu is het zaak om de procedure rond de bestemmingsplanwijziging zorgvul dig af te wikkelen', aldus Kersten. De wethouder deelde verder mee dat de provinciale planologische commissie (ppc), een adviesorgaan van Gedeputeerde Staten, aan GS in beginsel een positief advies over de wijziging van het bestemmingsplan heeft uitgebracht légen het bouwplan van Van Schaijik zijn protesten ingediend. Het merendeel van de ongeveer 30 reakties richt zich niet tegen de komst van de elektrozaak als zoda nig, maar tegen het verdwynen van de parkeerplaatsen op het plein. Aan die problematiek gaat ook het advies van ppc niet voorbij. De ge meente zal in het definitieve bestemmingsplan duidelijk moe ten maken hoe het verlies aan parkeerplaatsen op het Wilhemina- plein wordt opgevangen. De be zwaarmakers krijgen volgens wethouder Kersten ruimschoots de gelegenheid hun grieven kenbaar te maken, al zei hij ervoor te willen waken dat er 'net zolang gepraat wordt tot iedereen gelijk heeft'. 'We willen zorgvuldig, duidelyk en snel zijn', aldus Kersten. Diefstal personenauto Een inwoonster deed aangifte van diefstal van haar aan de Kempweg geparkeerde personenauto Volks wagen Golf Diesel. Wethouder Driessen in gesprek met de voorzitter van het wijkcentrum, dhr. Jody Curfs. dagelijks met het ruimtegebrek te maken. Dat ruimtegebrek was ove rigens al in 1989 merkbaar. 'We hebben toen een brandbrief naar de gemeente gestuurd met de mededeling dat het centrum te klein was. Gelukkig kent de ge meente haar verantwoordelijkheid, wat heeft geresulteerd in het be schikbaar stellen van 250.000,- voor de verbouwing' aldus Jody Curfs. Met die verantwoordelyk heid wordt verwezen naar de oor spronkelijke bouw van het wykcentrum. Dat was in 1986 gro ter gepland maar uiteindelijk wer den de daarvoor bestemde gelden elders gebruikt. Het toen gereali seerde wykcentrum is wel dusda nig gebouwd, dat uitbreiding vrij eenvoudig mogelyk is. ƒ350.000,- Met de 2,5 ton van de gemeente is de Stichting Wykcentrum er nog niet. 'We komen nog een ton tekort en dan praten we nog maar over een uitbreiding met zo min moge lyke luxe' De uitbreiding bestaat uit het realiseren van een kelderruim te voor jongeren en daarboven een ruimte als huisvesting voor de peu terspeelzaal in Landweert. De komende tijd zullen er diverse akties ontwikkeld worden om wat gelden binnen te krygen. Akties, tot dusver georganiseerd, hebben iets meer als ƒ8.000,- opgeleverd. Binnenkort staan er een Sinter klaasavond, kienavonden, een olie- bollenaktie e.d. voor de deur. In de loop van het volgend jaar zullen er grotere akties georganiseerd wor den. Verder wordt er een beroep ge daan op de bezoekers van het centrum, door by evenementen de consumptieprijs te verhogen, ten bate van de verbouwing. Inmiddels is ook het Venrayse be drijfsleven met een brief benaderd, waarin gevraagd wordt om financië le steun, 'tenslotte zyn in totaal 22 fondsen aangeschreven om een fi nanciële bydrage voor de uitbrei ding van het centrum. In de loop van het volgend jaar moet blyken wat dat op zal leveren. Wethouder Driessen wenste de initiatiefnemers veel sukses met het bijeenbrengen van het benodig de bedrag. 'Ga de wyk in en over tuig de bewoners van het belang van het. wykcentrum'. De wethou der moest wel erkennen dat dit in de wyk Landweert iets moeilijker zou zyn als op de kerkdorpen maar hy had er toch alle vertrouwen in dat de Stichting Wykcentrum de fi nanciën bij elkaar zou krygen. Vrijdag 27 november t/m zondag 29 november houden wij een Loop eens binnen! Henseniusplein 9a tel. 04780-88198 fax. 04780-11959

Peel en Maas | 1992 | | pagina 15