A rastelaovesseizoen weer begonnen 50-Jarige herdenking Slag bij Overloon Maashees in het teken van BCL-weekend Teammotorcrosswedstrijd op circuit De Peel APK-Plak voor ck v.d. Munckhof gezellig 'n pilsje drinken BISTRO „de PARIS" BISTRO „de PARIS" VW-nieuws WAO VAN SOEST SYSTEM:CARE EN MAAS Donderdag 19 november - Pagina 7 HOENDERSTRAAT 2A VENRAY TEL. 04780-88467 H 'e' ien weekeinde is in Venray ilaovesseizoen weer begon- rdagavond vond in ge- lapshuis De Linde het jaar- irstenraadsbal plaats, waar istelaovesverenigingen van de mraad acte de presence ga- indag organiseerde de com- Lie^je van De Piëlhaas het aeper, de traditionele sei- start van deze Venrayse vaste- treniging. HANS THOMASSEN ■worsten raad is een uniek sa- I erkingsverband in de Neder- a Carnavalswereld. Negen ^aovesverenigingen uit de ge- Venray zyn hierin verenigd ;en gezamenlijk afspraken aa. de optocht en problemen Ich tussen verenigingen on- ng voordoen. In het verleden die problemen groter dan n ten dage maar een kwestie de Golfoorlog, nu al weer bijna fijaar geleden, hield de gemoe id toen danig bezig. Hos Thomassen, oud-vorst van iëlhaas nam a.s. zaterdag, tij- M het Vorstenraadsbal, na 19 (zelf zegt hij 20) afscheid als 01 ïitter van de Vorstenraad. 19 heeft hy een niet geringe taak woo i om verschillen tussen de en laovesverenigingen onderling 'et leggen. Hy werd daarom ook breid bedankt voor deze taak. it hy al drager is van de enraadsmedaille, kreeg hij te Vorstenraad een schitterend inlood-raam geschonken. Nog jph igrijker was echter het feit dat na 19 jaar, de titel van ere- Vorst Hub tijdens het Vorsteninads- bal, waar hij de aanwezigen uülegt waarom Hans Thomassen de Gou den VerenigingsmedaiUe van De Piëlhaas ontvangt voorzitter van de Vorstenraad by zijn afscheid meekreeg. Tenslotte kreeg hij nog een schitterende bloembak voor in zyn tuin, vervaar digd door zyn opvolger Piet Her mans en waarin het vignet van de Vorstenraad was verwerkt. Piet Hermans liet in zyn 'maiden speech' duidelyk blyken dat hy het ambt gaarne aanvaarde maar dat de Venrayse carnaval alleen maar op hem kan rekenen, als hy op de Ven rayse carnaval kan rekenen. Tenslotte had ook Vorst Hub van De Piëlhaas nog een verrassing voor Hans Thomassen in petto. Voor al de jaren dat hy zich in heeft gezet voor de Venrayse carnaval, als lid van De Piëlhaas, kreeg hij de voor leden hoogste onderscheiding uitgereikt, nl. de Gouden Vereni gingsmedaille. HAEZEPAEPER De Hazepaeper is de traditionele opening van het vastelaovesseizoén voor De Piëlhaas. Afgelopen zondag vond dat in de Schouwburg plaats met de presentatie van de nieuwe Vastelaovesliedjes en de huldiging van enkele Piëlhazen. Als eerste werd Sjef Hoedemae- kers gehuldigd. Hy is al meer dan 33 jaar Hoffotograaf van De Piël- Vorst Hub van De Piëlhaas overhan digt de Wakkere Piëlhaas aan Jaap Goumans. haas. Bij nacht en ontij staat hy klaar om zoveel mogelijk vastelao- vesmomenten voor het nageslacht vast te leggen. Hem viel de Gouden Verenigingsmedaille te eer. Hetzelfde overkwam Jan van Hooft, van de Merselose Zagewet- ters. Al 26 jaar heeft hij zitting in de Optochtcommissie en daarvoor werd hij in het zonnetje gezet Een bijzonder lid van de Raad van Elf is Wiel Pelzer. Hy is nl. al 22 jaar de chauffeur van dit gezelschap en heeft dat al die jaren zonder onge lukken gedaan. Voor hem was even eens de Gouden Verenigingsmedail le weggelegd. Ttenslotte kreeg Jessy van Nisselroy-Poels de Zilveren Vereni gingsmedaille omdat zij al elf jaar leiding geeft aan de minigarde, die jaarlyks de zittingsavonden van Circus Mök openen. WAKKERE PIËLHAAS Hoogtepunt van deze middag was de uitreiking van de Wakkere Piël haas aan Jaap Goumans. Jaap Gou mans, schryver van het boek 'En zoeë was ut ien Venroj....' kreeg deze culturele onderscheiding voor zyn verdiensten op het gebied van het Venrays dialekt. Al jaren verzorgt hy voorlezingen uit eigen werk op de Venrayse Veldeke-avonden. Vel- deke, een vereniging, waarin hy op 81-jarige leeftijd nog veel tyd in steekt. Ook voor de lokale omroep vertelt hij regelmatig een verhaal over het Venray zoals hy zich dat van vroeger herinnert Wij bieden u een eerlijke en prijsvriendelijke gastronomie, met een knipoog naar de Franse keuken. Geniet ook eens van deze unieke aanwinst in Hartje Venray. Jac en Bep Panken Schoolstraat 31 Venray ffelefoon 82215 Onze keuken is geopend tussen 17 00 en 23.00 uur Op woensdag gesloten. In oktober 1994 wordt voor de 50e keer de Slag by Overloon her dacht Deze slag is de geschiedenis ingegaan als het Tweede Caen om dat daar als het ware man-tegen- man-gevechten zyn geleverd. De Stichting Herdenking Slag by Over loon heeft nu, in een vroeg sta dium, de plannen gepresenteerd om de herdenking van deze histori sche slag goede vorm en inhoud te geven. Dat de Stichting nu al met de plannen komt heeft te maken met het feit dat het aantal mensen die de Slag by Overloon bewust hebben meegemaakt steeds kleiner wordt en men nu de jeugd by deze her denking wil betrekken. Door de medewerkers van het Na tionaal Oorlogs- en Verzetsmuseum zal verder een tentoonstelling wor den ingericht die een beeld zal ge ven van deze historische slag en hoe Overloon in een puinhoop ver anderde. Burgemeester Dittner hecht grote waarde aan de voorlichting die de jeugd zal krygen rondom deze her denking. Verder zal zeker de ge meente Haarlemmermeer by de herdenking betrokken worden. Met een hulpaktie voor de bevolking van Overloon. werden de inwoners weer aan huisraad geholpen. De bevoling van de gemeente Vierlingsbeek wordt opgeroepen om voorstellen te doen om zo de or ganisatie goed te laten verlopen. Eventueel nog in bezit zynd mate riaal, stammende uit die tyd, zou men af kunnen staan voor de her denking. Reeds meer dan 1% jaar zijn in Maashees werkgroepjes van de 33-jarige carnavalsvereniging De Bliekers bezig met de organisatie van het 'BCL-weekend'. BCL staat voor Bond Carnavalsverenigingen Limburg, de grootste van de twee overkoepelende bonden van carna valsverenigingen in Limburg. Elk jaar 'gunt' de BCL een van haar leden de organisatie van een treffen waar zo'n 25 a 35 aangeslo ten verenigingen elkaar ontmoeten om het carnavalsseizoen te openen. Ter gelegenheid van haar 33-jarig bestaan werd dit festijn dit jaar aan De Bliekers toegewezen. Zij hebben een imponerend programma op- Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. November: 19: Smiley on Acid Party, Arnhem 20: Fhith No More, Arnhem 20: Niagara, and all because the lady loves, Amsterdam 20 t/m 27: Cats, Amsterdam 25: Blue Star. Green on Red, Am sterdam 27: The Scene, Arnhem 27: Rose Krokodillen, Amstelveen 28: Carmel, Amsterdam 29-30: Phantom of the Opers, Den Haag 30: James Brown, Rotterdam December: 1 t/m 5: André van Duin, Den Haag I t/m 6: Phantom of the Opera, Den Haag 4: Keith Richards, Rotterdam 8: Yellow Man, Arnhem 8 t/m 20: Holiday on Ice, Am sterdam II t/m 15: Cyrano, Amstelveen 15 t/m 19: Oudejaarsconference Freek de Jonge, Amsterdam 17: Karin in concert, Amstelveen 18: Notekraker, Den Bosch 18: Indo Rocknight, Arnhem 21: (een sfeervol) Kerstconcert, Amstelveen 23: Weihnachtsoratorium, Leiden 31: Oudejaarsavond Party, Breda Januari: 4 t/m 9: Paul de Leeuw, Den Haag 6-7: Cyrano, Amsterdam 12 t/m 17: Revue Revue, Den Haag 12 t/m 16: New York Comedy Nights, Amsterdam 17: Simon Keenlyside, Den Haag 30: De musicale noot, Amsterdam De Grote Kerk (St Petrus Ban den Kerk) is van 1 nov. 1992 t/m 1 maart 1993 niet opengesteld voor bezichtiging. Het Vastelaovesseizoen is weer begonnen, ook voor ons weekblad. Aankondigingen van aktiviteiten kunnen op de gebruikelijke wyze, wekelyks aan ons toegezonden worden. Wel verzoeken wy de vereni gingen om het vastelaoves- programma voor het komen de seizoen, voor zover dat vast staat, nu al naar ons toe te la ten komen, om zo een Vaste- laoveskaiender op te kunnen stellen. Verder verzoeken wij alle verenigingen, om zo spoedig mogelijk na het uitkomen van hun nieuwe prins, hier van een foto naar ons toe te zenden voor plaatsing in Peel en Maas. Alvast bedankt voor de medewerking. Vrijdagavond, 20 november, wordt in de sporthal, de centrale plaats voor het treffen en voor dit weekend omgebouwd tot een waar feestpaleis, de receptie gehouden t.g.v. het jubileum. Tevens zal Roelof Deenen, als enige 33 jaren onafge broken in de Raad van Elf, dan geëerd worden. Bevriende carna valsverenigingen uit de regio, plaat selijke verenigingen en de Maas hese bevolking kunnen dan hun felicitaties komen aanbieden. De prins, vorst en raad zullen zich pre senteren in hun nieuwe kledy. Zaterdagmiddag 21 november zal clown Kepper de jeugd van de gehe le gemeente Vierlingsbeek komen vermaken, 's Avonds vindt een groot Gala-evenement plaats. Voor het carnavaleske programma is een keur van Limburgs beste artiesten gekontrakteerd zoals Ger Frencken (Limburgs buutkampioen 1992), Berb en Gradus, de Betelboys, de Trennesetters (jarenlang de pu bliekstrekker van Circus Mök in Venray), de Venrayse showdansfor- matie Cat-Fever en uit Venlo Kappes-Kook. Uit Vierlingsbeek ko men de Békse Klinkertjes, Euro pees kampioen groepsdansen by de Dansmariekes en de Aid Prinse Kompanjie met hun onovertroffen belletoptreden. Dennie Christian sluit deze avond. Zyn optredens ty- dens het jaarlykse Schlagerfestival in Kerkrade bevestigen telkens weer zyn populariteit. Op de zondagmorgen wordt er al lereerst een eucharistieviering ge houden in de sporthal. Daarna zal het Vierlingsbeekse college van burgemeester en wethouders het BCL-bestuur en andere genodigden ontvangen op het gemeentehuis. Rond het middaguur zullen de eerste gezelschappen arriveren. Om 14.00 uur start het grote défilé door Maashees. Ieder jaar biedt deze tocht een prachtige kleurryke in druk van wat Limburgse carnavals verenigingen te bieden hebben. Nadat de verenigingen in de sporthal zijn teruggekeerd wordt daar een programma afgewerkt met optredens van dansmariekes en joekskapellen/hermeniekes. Heel Maashees heeft zich voorge nomen Limburg te tonen wat dit aktieve dorp kan. In het verleden werd dit reeds verscheidene malen aangetoond. Ook dit BCL-Treffen zal ongetwijfeld een geweldig sukses worden. Op circuit De Peel naby de vlieg basis. zal op zondag 22 november de tweede teamcross uit een serie van drie verreden worden. Als de meeste buitensporten de warme hallen opzoeken treden de crossers van Motorsport Organisatie Neder land nog aan voor de jaarlykse teamcrossen. Ook dit jaar zullen meer dan 40 teams voor ongeveer 25 verenigingen de sportieve stryd met elkaar aangaan. Elk team bestaat uit max. 5 coureurs, zodat tussen de 170 en 200 coureurs op circuit De Peel te gast zullen zijn. De eerste wedstryd is in Well ge weest op 15 november jl. De afslui tende wedstryd is op 29 november in Groesbeek. MCC Venray heeft dus eigenlyk de sleutelwedstryd. Als de teams na Venray niet hoog geklasseerd staan wordt het in Groesbeek voor hen moeilyk. Het circuit De Peel staat garant voor veel spektakel vanwege de vele hoge springschansen die er aanwe zig zyn. Onder de deelnemers zyn dlle kampioenen van M.O. Neder land. Zo zal Mathie Beerkens uit Lottum de vaandeldrager zijn van MC Lottum en Ben Scheres zal de kleuren van MC St Joost hoog hou den. Verder komen teams van o.a. MC Well, Wanssum, Venray en Ven lo aan de start De teamcross vormt dus een mooie gelegenheid om de vele regio-crossers aan het werk te zien. Voor MCC Venray zullen o.a. Ri chard v.h. Hek, Bert v. Well en Ralph Sigmans de stryd met de an dere coureurs aangaan. De trainingen beginnen zondag om 9.30 uur. De eerste manche zal om 11.00 uur van start gaan. Het gehele programma duurt tot 16.45 uur. De entree voor deze wedstryd be draagt voor volwassenen slechts ƒ7,50, jeugd van 12 t/m 15 jaar be taalt ƒ3,50. Het circuit De Peel is ge legen aan de Middenpeelweg naby het vliegvgld. beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Kassa gevonden In een beelye in de buurt van de Jaegerhofweg, waar onlangs een in Beesel gestolen auto uitbrandde, werd een geopende kassa gevon den. Omdat het mogelyk is dat de kassa iets te maken zou kunnen hebben met de gestolen auto en omdat in de regio Venray geen aan gifte van diefstal van een kassa was binnengekomen, werd de kassa overgedragen aan de rijkspolitie van de groep Reuver. Greep uit geldla Tijdens de weekmarkt werd in een onbewaakt ogenblik een greep gedaan in de geldla van een groen- tenhandelaar die met zyn markt kraam op het Henseniusplein stond. Hij had de geldla, waarmee hy steeds oogkontakt had. op een kist staan aan de achterzijde van zijn kraam by het zogenaamde looppad. In het bovenste gedeelte -van de la waren vakjes voor het muntgeld en daaronder was de plaats van het papiergeld. Kenne lijk is de koopman bewust afgeleid waardoor de dader de kans kreeg een greep naar het papiergeld te doen. Voor de marktkoopman een verliesdag, waaraan h(j nog lang herinnerd zal worden. Kontakten zyn er al gelegd om Amerikaanse en Engelse strijders van de Slag by Overloon naar Over loon te halen. Het is al zeker dat en kele honderden Amerikaanse oud strijders aan de herdenking zullen meewerken. Engelse oud-stryders komen ook naar de herdenking. Die zullen worden ondergebracht by inwo ners van Overloon. De herdenking begint op donder dag 13 oktober 1994 met de ont vangst van de eregasten, de oud- stryders die Overloon hebben bevryd. Vrijdags zal een bezoek worden gebracht aan Venray, spe ciaal om de gasten de mogelykheid te geven, plekken van de bevrijding van Venray te ontdekken. Zaterdag zal er een plechtige her denking plaatsvinden in de sport hal terwijl 's avonds gedacht wordt aan de sociale ontmoetingen. Zon dag zal een plechtige kerkdienst ge houden worden met aansluitend een stille tocht naar het Engels kerkhof in Overloon. Ook zal de mogelykheid worden onderzocht om Duitse soldaten, die bij de Slag bij Overloon betrokken waren, uit te nodigen. In ieder geval zullen de ambassadeurs van Enge land, Amerika en Duitsland ver zocht worden bij de herdenking aanwezig te zijn, terwijl ook al voor zichtige kontakten zijn gelegd om de mogelykheid te onderzoeken of een van de leden van het konink lijk huis aan de herdenking zal kunnen deelnemen. De stichting bekykt verder of er voldoende ma teriaal gevonden kan worden voor publikatie van een herdenkings boek. Tien jaar geleden werd 40 jaar bevrijding van Overloon ook op grootse wyze herdacht. Tben waren ook vertegenwoordigers van de Amerikaanse, Engelse en Duitse ambassades aanwezig. Autogordelkontrole In het kader van de landelijke au togordelcampagne werd er zaterdag op de Noordsingel kontrole gehou den. Er werden 197 voertuigen ge- kontroleerd en 31 processen- verbaal uitgereikt. De kontrole zal worden herhaald als de politie over personeel kan beschikken, want de score is nog al tyd te hoog, aldus een woordvoerder van de politie. Automatisering voor het kleine bedrijf. n Automatiseringsadviezen O Systeembeheer O Netwerkbeheer O Instructie Programma's op maat O Computers n Netwerken Printers Meer weten 9 Bel even, wij Komen graag langs voor een kennismakingsgesprek. 'B 04780 85138 Snelheidskontroles Zowel maandag als dinsdag hield de politie weer snelheidskontroles. Ook nu bleek weer, dat die kontro- les nog altyd nodig zyn. Maandag werden van 14.10 tot 14.40 uur op de Merseloseweg 15 voertuigen gekontroleerd; 2 reden te snel. De hoogste snelheid be droeg 68 km/uur. Van 15.10 tot 15.30 werden op de Westsingel 89 voertuigen gekontro leerd waarvan er 38 te» snel reden met een hoogste snelheid van 89 km/uur. Van 15.45 tot 15.55 werden op de Noordsingel 35 voertuigen gekon troleerd: 5 reden te snel. De hoogste snelheid bedroeg 86 km/uur. Van 16.05 tot 16.35 werden op de St Jozeflaan te Smakt 43 voertui gen gekontroleerd; 2 voertuigen re den te snel met een hoogste snel heid van 70 km/uur. Van 17.00 tot 17.30 uur werden op de Hoofdstraat in Oirlo 47 voertui gen gekontroleerd waarvan er 30 te snel reden. De hoogste snelheid be droeg 85 km/uur. Dinsdag werd van 9.40 tot 1090 op de Noordsingel gekontroleerd; 74 voertuigen reden te snel. De hoogste snelheid bedroeg hier 89 km/uur. Weer sneuvelden ruiten Het afgelopen weekend werden weer twee ruiten ingegooid van de sportkantine van de Voetbalvereni ging Oostrum aan de Sparrendreef. De schade bedraagt ƒ1.000,-. Het bestuur wordt een beetje moede loos, want de schade zal moeten worden betaald uit de inkomsten. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwing Timmer- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 de by eenkomst van de Prinse Kompenej Rooy, op 3 oktober 1992, is beslo- 1992 toe te kennen bei Dick van den Munckhof. De die hiertoe hebben zyn de volgende: heer Dick v.d. Munckhof heeft rmalig direkteur-redakteur weekblad Peel en Maas op wyze bijgedragen aan de municatie in onze regio. Zowel terrein van de plaatselijke en 'Qale politiek, als op het gebied iet verenigingsleven zorgde de 'Van den Munckhof voor up to egging en waar hij dat teselyk vond, voor commen- Berichtgeving inzake gemeen- /e#e- en kerkelijke aangelegen- vindt sinds jaar en dag een tn de kolommen van Peel en Ook het bedrijfsleven en d& belangen van de zelfstandige onder nemers kregen by zyn redaktione- le inspanningen de nodige aandacht Dat de Vastelaovesvereniging De Piëlhaas de speciale aandacht had van Dick v.d. Munckhof is alom be kend en gewaardeerd. De Aid Prinse Plak zal worden uitgereikt op 23 januari 1993 voor afgaand aan het ondertrouwbal van de Boerenbruiloft Oorlogstuig Tydens landbouwwerkzaamhe- den aan de Veulensewaterweg kwam een nog gevaarlijke brisant- granaat naar boven. Die werd. in af wachting van ruiming door de EOD, veilig gesteld.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7