De Hommel viert- 3Ö-jarig Ibesfami PEEL EN MAAS Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: Opdracht van de H. Maagd Maria in de Tempel. 9.00 Lsm. ouders Neeteson-Custers. 19.00 ZONDAGSDIENST; ouders Van Soest-Backus en zoon Jan; Wiel Jansen (koll.); Sjef Truijen en overl. fam.; Vic Goumans (koll.); Johan Jonkers en overl. fam.; Ellen Janssen-Hendricx (koll.); Jan Jans sen (koll.); Gerrit Rutten (koll.); Hendrika Janssen-Pillen en zoon Herman; Kees Alkemade. Zondag: Christus, Koning van het heelal, Hoogfeest 8.00 Lsm. overl. fam. Janssen-Huybers. 9.30 Lat Hgm. P. Janssen-Oudenhoven en overl. fam.; Johannes Jansen; voor de lev. en overl. leden van onze zangkoren t.e.v. St. Cecila. 11.00 H. Mis met volkszang; Theodora van Ham-Zegers; overl. ouders Franci- scus Jacobus Ariëns-Hendriks; Riek Neuvels-Weerts (koll.); jrd. Pau line Corzilius; uit dankbaarheid b.g.v. een 85e verjaardag (M). Maandag: H. Clemens I, paus. 9.00 Lsm. Ben Schim v.d. Loeff en ouders Savelsberghs. Dinsdag: H.H. Andres Dunk- Lac, martelaren van Vietnam. 9.00 Lsm. ouders Pouwels-v.d. Voort en overl. kinderen. 19.00 Lsm. fam. Roex-v.d. Heijden. Woensdag: 9.00 Lsm. overl. ouders en zus. Donderdag: 9.00 Lsm. Dora Greefkens. 19.00 Lsm. voor de over ledenen (koll. Allerzielen). Vrijdag: 9.00 Lsm. Maria Smits, ouders, broers en zusters (S); Ben Schim v.d. Loeff, overl. fam. en vrienden. Akolieten: Zo: 9.30 Gerard Hop penbrouwers en Hans Pelt. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Ibm Fooien en Wilbert van Ham; lektor: C. Hendriks. Zo: 8.00 Maurice Brons; 9.30 Frank Kappel en Ties Koopmans-, 11.00 Gertjan en Pieter Reijnders; lektor: L. Truijen. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Lektor: P. Wit- tenbols. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Lektrice: zr. Jacinta. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel.i Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het Stiltecentrum (Pav. G.). Iedereen is welkom. 16.45 Groepsmeditatie in het Stiltecentrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Vrijdag: 15.00 Afscheidsviering van de heer Ben Hendriks (aktivi- teitencentr.). Paterskerk Zaterdag: 8.00 Elisa Palm en Le.v. H. Geest. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Gezongen door het Gregoriaans Koor; lev. en overl. fam.; Ko de Lan ge (buurt); overl. fam. Claessens- Philipsen; Antoon Wilmsen en bei de echtgen. (Swinkels); Nöl Her mans en zoon Jan. Zondag: Feest van Christus Ko ning. 9.00 Voor de parochie. 11.15 Wim Verleijsdonk; ouders Jennis- kens-Janssen (buurt); overl. ouders Maas-Derkx; Piet Claessens. De mééropbrengst van de kollekte in dit weekend is voor het werk van de Radboudstichting, die de katholie ke levensbeschouwing wil betrek ken by onderwys, vorming en wetenschap. Maandag: 8.00 Overl. fam. Philip- sen. 19.00 Uit dankbaarheid. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Tbon Jeuken. Woensdag: 8.00 Overl. fam. (B). 19.00 Jrg. Giel Vermeulen. Donderdag: 8.00 Overledenen (koll. Allerzielen). 19.00 Overl. fam. Nijsen-Coolen; jrg Johan Lich- teveld. Vrijdag: 8.00 Antoinette Elsevier en Eva Rojer. 19.00 Gezinsmis; Wielly Verhoeven en overl. fam. Akolieten: Za: 18.30 Martin Leen- ders. Zo: 9.00 Emiel Kusters; 11.15 Pascal Kusters. Parochie Brukske Zondag: Feest van Christus Ko ning. 10.00 Hoogmis. Voor Johan Wouters; Tb van Rijn en overl. fam. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Opdracht van de H. Maagd Maria in de Tempel. 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria; voor een byz. int. 18.00-18.30 Gele genheid om te biechten. 19.00 Voor avondmis voor het hoogfeest van Christus Koning. Kinderwoord dienst. Voor Martha en Mariet Goumans-Janssen; overl. ouders Maassen-Kerstjens; An Strybosch- van Rooy (koll.); Ibm en Fanny Thminiau-Croqué (koll.); Hein La- mers (koll.); overl. ouders Van Bergen-Stiphout en zoon Jos; Jep Janssen (koll.); Mariëlle Nooyen; Willy Moijaan-Lange (koll.). Zondag: Hoogfeest van Christus Konging. Laatste Zondag van het kerkelijk jaar. 8.30 Voor het geeste lijk en tydelyk welzijn van de paro chie; voor de zielerust van Marie Pieter-Baus. 10.00 Hoogmis, Grego riaans. Voor alle lev. en overl. leden van ons kerkelyk zangkoor; Johan na Bodden; overl. ouders Janssen- Jans; Pieter en Mieke Gommans van Oort (koll.). Maandag: H. Clemens I. 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Gerlach van Ass; Jacoba Lensen-Linssen; Helm v.d. Ven en overl. fam. Dinsdag: H.H. Andreas Dung- Lac en gezellen. 8.00 Voor de Christenen die vervolging lijden. 19.00 Harrie Linders (koll.). Woensdag: 8.00 Om eendracht te bevorderen. 19.00 Martinus Pont man en Gysbertus van Blokland. Donderdag: 8.00 Om de genade te vragen van een zalige dood. 19.00 Piet Fleurkens (koll.); Wim Peeters (koll.). Vrijdag: 8.00 T.e.v. de H. Naam Je zus. 14.30 40-jarig huw. Leo en Mien Gooren-Voermans en tevens voor overl. fam. 19.00 Voor alle over ledenen. N.B.: Denkt u nog aan de Kerst pakketten voor de Joegoslavische vluchtelingen? Deze kunnen afgele verd worden aan de zij ingang van de Vredeskerk t/m vrijdag 20 nov. tot 16.00 uur. Parochie Oostrum Zaterdag: 19,00 Overl. ouders Camps-Wolters; jrd. Petronella en Gertrudis Derks; Wim Pluk; Wim Heidens; Tbon Thielen; overl. ouders Camps-Jeuken en Peter Camps; Sjeng v.d. Pasch; Ties Joosten; Huub v.d. Venne (buurt); Giel Vennekens en echtgen. en we- derz. fam.; Moeke Vermeulen- Moorrees (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen; Antoon Janssen. 10.00 GEZINSVIERING op het Feest van Christus Koning en van de H. Ceci lia (patrones van de kerkmuziek en muzikanten). Voor de lev. en overl. leden van de Harmonie; uit dank baarheid; gest. jrd. Tbon Kleuskens; overl. ouders Jeuken en kinderen; jrd. overl. ouders Janssen-Peeters; Lies Janssen-Wolters; Giel Venne kens en echtgen. en wederz. fam. (Kinderkoor en Harmonie). Maandag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Jan Verheijen; fam. T. Woensdag: 9.00 Jrd. overl. ouders Jan ssen-Thcken Donderdag: 9.00 Ibos Bemaerts- Pander Maat. Vrydag: 9.00 Jrd. Piet Direks. Misdienaars: Za: 19.00 Kim Kes- sels, Maud Lepsi, Susan Frederix, Maike Koch. Zo: 8.30 Callista Smedts, Kim Hermans, Ursula Cor- nelissen, Bianca Camps; 10.00 Noud v.d. Mortel, Erik Schuurmans, Fieke Basten, Maud Kessels, Koen Hermans. Parochie Oirlo Hoogfeest van Christus Koning. Sluiting van het feest van de H. Machutus. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). Wim Vogelzangs (namens lam. vw veijaardag); overl. ouders Kunen-van Dijck en overl. fam.; Theodora Schepers-Woker; overl. ouders Gommans-van Rhee; overl. ouders Tielen-Verstappen; overl. ouders Hesen-Heijligers en zoon Harrie; overl. ouders Fransen- Hesen; voor de overl. van de Broe derschap van de H. Machutus. Zondag: 11.00 PI. Hoogmis. (Her enkoor) Overl. van de fam. Pouwels- Egelmeers; overl. van de fam. Custers-Keursten; lev. en overl. le den van het Kerkelijk Zangkoor vw Caecilia. Na deze dienst huldiging van twee leden van het koor nl. Frans Michels en Jac. Kemmelings die beiden 40 jaar lid zijn van dit koor. Woensdag: 9.00 H. Mis Wim Vo gelzangs en overl. fam.; Piet v.d. Beuken en Petronella Lemmen. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de pa rochie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Dien Vissers; Grad en Maria Brouwers- Huisman; jrd. overl. ouders Maes- Baeten; jrd. Gerard van Kuyck; Hein en Martinus Emonts en voor overl. ouders; leden en overl. leden Kerkelyk Zangkoor i.v.m. Qaecilia feest.. Woensdag: 19.00 Marie en Trina Janssen. Misdienaars: Za: Suzanne en Thys. Parochie Leunen Hoogfeest van Christus, Koning van het Heelal. Zaterdag: 19.00 Weekd. Wim Bou ten (5); maandd. Carolien Claessens-Verschuuren; maandd. Teng en Anna Verheijen; gest jrd. Gerard Marcellis. Zondag: 10.00 Hgm. overl. fam. Jenniskens-Bouwman; Tbon Hen- drickx. 11.15 Lsm. Gerard Thijssen; Harrij Heesen; weekd. Bert Custers (1). 14.30 Doopviering Chris Koenen. Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Haenen en overl. fam.; .Anna en Gerrit Bouten en overl. fam.; Dien van Osch-Vullings. Dinsdag: H.H. Andreas Dung- Lac, priester, en gezellen, martela ren van Vietnam. 19.00 Lsm. Hen- dricus Bomm, echtgen. en overl. kinderen en Johanna Beclet. Woensdag: H. Catharina, maagd en martelares, patrones van onze parochie. 19.00 Gest. jrd. te.v. de H. Catharina; gest. jrd. Peter Loonen en Johanna Willemsen. Donderdag: 19.00 Lsm. Eduard en Stans Dietz; overl. fam. Voer- mans-van Gerven. Vrijdag: 11.45 Huw.mis Rob De- rokx en Ine Hendrickx. 19.00 Hoog mis b.g.v. het 60-jarige bestaan van de LVB Leunen. Misdienaars: Za: 19.00 Sonja Broers en Jenny Jenniskens. Zo*. 10.00 Heidi Voesten, Inge van Til burg en Maaylce Jenniskens; 11.15 Marieke Gonnnans en Nanette v.d. Berg. Ma t/m do: 19.00 Pieter van Pol en Tbm Bos. Lektoren: Za: 19.00 Mia Theunis. Zo: Lies van Bavel. Gedoopt: Rob Zanders, Noordsin gel 19, Horst; Melissa Zwanenburg, 2 Rue Louis Crussard, Vemeuil en Halatte (Fr.). Huwelijksafk.: Rob Derikx uit Broekhuizenvorst en Ine Hen drickx uit onze parochie (3e roep). Rektoraat Heide Zondag: Laatste Zondag van het kerkelyk jaar. Hoogfeest van Christus Koning van het Heelal. 10.00 PI. Hoogmis voor Herman Janssen en Petronella Janssen- Franssen; Johannus en Hendrie kus v. Kempen en Ger v. Kempen- Friesen; Sjef Willems; overl. ouders Peeters-Janssen; jgt. Gerardus en Jacoba Michels-Jacobs en Sef Michels. Rektoraat Veulen Feest van Christus Koning. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jan verdel len (buurt). Zondag: 11.00 Hoogmis voor Frans Hoogers. Maandag: 8.30 H. Mis Mientje Jenneskens. Dinsdag: 19.00 Hoogmis te.v. H. Cecilia v.d. parochie. Woensdag: 8.30 H. Mis overl. fam. Weys-Houben. Donderdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor de overleden. Akolieten: Za: Bas Reintjes en René Reintjes. Misdienaars: Zo: Karin Jeuken en Miriam Snoeks. Gedoopt: Meline Keukens. Parochie Ysselsteyn Hoogfeest van Christus Koning. Zaterdag: 19.00 (Gemengd Kerke lyk Zangkoor Vivace); mndd. Frank v.d. Pas; jrd. M.G. van Dijck-Wis- mans. Zondag: 9.30 Overl. fam. Swinkels-Jeuken. 11.15 Echtgen. Dijkhuizen-Camps; Piet Winnen en echtgen. Maandag: 19.00 Jacques Claes sens en overl. fam. Woensdag: 19.00 T.e.v. de H. Oda (LVB); M. Teunissen (buurt); ouders Van Soest-Swinkels; uit dankbaar heid (A). Vrijdag: 14.00 t.i.v. bruidspaar Hubers-Spreeuwenberg. 19.00 Geen dienst. Misdienaars: Za: 19.00 M. Potten en R. Jenniskens. Zo: 9.30 T. van Asten en W. Verheyen; 11.15 B. en S. Slangen. Ma en wo: B. Poels en M. Pouwels. Vr: 14.00 Sj. Ewals en K. Jaspers. Spreuk van de week: 'Eerst ge dacht en dan gedaan, is langs de weg der wyzen gaan!' Doopschema: (december) Op de zondagen 6 en 20 dec. kan het H. Doopsel worden toegediend. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Lenie Michels- Beerens en Br. Michels. Misd.: Ma rijke Loonen en Bianca Zegers. Happy Sound Koor zingt. Zondag: 10.00 Jgt. Lei v. Dijck; uit danbaarheid voor fam. Hendrix- Marcellis. Misd.: Willem Loonen en Wil Poels. Dinsdag: 8.30 Jgt fam. Verstegen-Arts. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Antoon Arts en Anna v.d. Zan den. Dankmis 60-jarig bestaan LVB. Misd.: Roel Wismans en Patricia Arts. Donderdag: 8.30 Antonia Gielen- v. Cuyck (koll.). Vrijdag: 8.30 Jgt. Marijke en Jo hanna v. Rijswyck. Kerk poetsen: Mevr. Nel Hendrix en mevr. Bouten. Op zondag 22 nov. Kollekte voor de Radboudstichting Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Opdracht van Maria in de Tempel. 19.00 Voor de parochie. Zondag: 34e Zondag door het jaar. Feest van Christus Koning. Laatste zondag van het Kerkelijk jaar. 10.00 Overl. ouders Arts- Cuijpers,- uit dankbaarheid v.w.; J. v.d. Heuvel-Peters. Maandag: H. Clemens I, paus en martelaar. 8.30 Byz. int. (MJ). Dinsdag: H.H. Andreas Dung- Lac en gezellen, martelaren van Vietnam. 8.30 Voor de kerk in Vietnam. Woensdag: H. Tomas van Villa nova. 8.30 Voor overl. ouders. "De "Dollarprinsesjes met hare Teddyberen. Liefdadigheids-Soirée, Venray. Jm— i Op zaterdag 6 en zondag 7j; 1912 werd in de muziek7.qaj dorpsschool voor jongens) Schoolstraat een liefdadig soiree gehouden ten bate y Vincentiusvereniging afd. Door de lieftallige jonge fanii poseerd op deze foto en voors de De Dollarprinsesjes met tyddyberen werd de soiree opgeluisterd. Zy werden va liefdadigheidsdoel eenmalig meerd en geïnstrueerd door mes V.d. Bogaert uit de Patera De namen van de prinsesji nog bekend nl. v.l.n.r. Bertlm rensse, Clementine Voesten, J, te Essen, Annete (zus) Aerts, van Oppen, Josephine Stephanie Esser, Erna - Voor zover bekend is er prinsesje in leven en heeft dels de respektabele leeftyd van 92 jaar. Nog vele jaren ei na Raedts. J. v.d.l Donderdag: H. Joha. Hermans (geboren in Diest). 8.30 Voor de zieken. Vrijdag: O.L. Vrouw van de won derdadige medlqje. 8.30 Voor de vrede. Misdienaars: Za: Janine en Peter. Zo: Nicole en Fhnnie. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens-Ermens. Christus Koning. Hoe zou de we reld er anders uitzien als alle lei ders van volken zich een beetje zouden bemoeien om de geest van Christus hun eigen te maken- Maar niet alleen de leiders, ook alle mensen gij en ik... Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Leo Koopmans; ouders Rouwens- Heijnemans; ouders en fam. Versteegen-Kuipers en v.b.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Piet Ermers en overl. fam. 10.00 Hoogmis voor Gerardus Goo- ren; Johannus v.d. Winkel en overl. fam.; ouders Derkxs-Meulensteen; ouders Thijssen-Geurts; ouders Asselberghs-Verberkt. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid en voor Huib Verdegaal. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 22 novemtoerzal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, dhr. A. van der Maas uit Rot terdam voorgaan in de dienst. Aan vangstijd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bybeltoespraak met als thema 'Een rein volk eert Jehovah' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 22 november is er een eucharistieviering van de oecume nische basisgroep 'Heel de kerk, heel de wereld'. Thema van deze vie ring is 'Stilte'. Voorganger is pastor F. Meyer. Plaats: Kapel bejaarden centrum Het Schuttersveld, Berg weg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kinder- nevendienst Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpedje 2a Horst. Pastorie: Clapvaeren 4, Horst, tel. 8778K Kerkdiensten: Zondag 22 nov. om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: dhr. Middag uit Bennekom. Cateehisaties/Bybelonderwijs: Maandag 23 nov.: Groep 1 (vanaf 6 jaar) 18.45-19.30 uur; Groep 2 (vanaf 12 jaar) 19.40-20.30 uur. Voor diege nen die op deze tijden niet kunnen, kan dit na overleg op een ander tijdstip. Bijbel/Kontaktavond: Donder dag 19 nov. (vanavond) om 20.00 uur. Thema 'De heerlykheid van het paleis van Christus Koning'. Iedereen is welkom. De avond wórdt gehouden aan het Cuppen- pe<\je 2a. Inbraak in containers Door forcering van een slot was toegang verkregen tot een contai ner die geplaatst is by de bouw van hotel Asteria aan de Maasheseweg. Een tegelzettersbedrijf uit Someren deed aangifte dat ontvreemd waren: enkele elektrische gereedschap pen, 20 emmers üjm en 20 m2 tegels. By de inbraak in een container van een installatiebedrijf werden goederen en gereedschappen ont vreemd. Hier was toegang verkre gen door een gat te slaan in de dakplaat De totale waarde bedraagt vele duizenden gulden. De Protestants Christelijke basis school De Hommel in Venray bestaat 30 jaar. Op 1 januari 1962 werd onder leiding van dhr. V.d. Ma ten aan de Pr. Bernhardstraat met 60 leerlingen begonnen. Elf jaar la ter vond een deel van de leerlingen onderkomen in de Foekpot om ver volgens in 1974 weer herenigd een nieuw schoolgebouw aan de Oost singel te kunnen betrekken. Op vrijdag 20 november a.s. is er feest voor de thans 150 leerlingen, 's Morgens kunnen zij deelnemen aan Oudhollandse spellen en 's middags staat hun een vrolijke verrassing te wachten. Op zaterdag 21 november treden de leerlingen voor hun ouders op in een eigen circus. Van 12.00 tot 14.00 uur is er open huis en reünie voor oud-leer lingen, oud-medewerkers en ver al le anderen die zich by De Hommel betrokken voelen. Jan Brouwer, direkteur: 'We heb ben ons in die dertig jaar van een Protestants Christelijke streek school ontwikkeld tot een basis school waar iedereen zijn draai kan vinden. We hebben ons, met be houd van onze christelijke identi teit, opengesteld voor de omgeving. Daarom is de opbouw van onze school evenwichtig. Dat blijven we ook in de toekomst nastreven, dat we aantrekkelijk zyn voor allerlei groepen mensen, dat alle kinderen zich bij ons thuis kunnen voelen. Kenmerkend voor onze openheid is bijvoorbeeld dat de pastoor van Oostrum jaarlijks een groepje leer lingen van De Hommel voorbereidt op hun Eerste Heilige Communie. En wat ook opvallend is: 80% van de ouders levert wel een bydrage aan het reilen en zeilen van de school. Dat varieert van het begelei den van leesgroepen tot het behe ren van het dokumentatiecentrum en het maken van kleding voor bij voorbeeld het circus van 21 no vember'. Er wordt wel eens gezegd dat De Hommel streng is. Wat moeten we ons daarbij voorstellen? 'Dat we heel bewust bepaald ge drag aan de orde stellen. We stellen hoge eisen aan nonnen en waar den. Een voorbeeld daarvan is de aandacht die wy aan pesten geven. Komt het voor, dan praten we daar met de kinderen over. Ze weten dat pesten pijn doet en dat je dat dus moet vermijden. Daardoor ontstaat een vertrouwde sfeer waarin kinde ren zich beschermd voelen en meer kans hebben het beste in zichzelf en anderen te ontdekken. Kinderen weten wat ze aan elkaar en aan de leerkrachten hebben. Re gelmaat en afspraken nakomen \anden we ook erg belangrijk. We noemen dat niet streng. Je moet je trouwens ook afvragen wat je er mee kunt bereiken. Ons doel is kin deren zelfvertrouwen te laten Wie aan de aardappeleters denkt, denkt aan een schilderij van Vincent van Gogh. De aar dappeleters is echter ook een kaartclub die al tien jaar lang wettelijks bij elkaar komt om een kaartje te leggen. Voorheen gebeurde dat in de Sporthal thans in café Old Dutch. Op 8 ja nuari a.s. zal dat overigens op grootse wijze gevierd gaan worden. De aardappeleters is als naam inderdaad wel afgeleid van het bekende schilderij. Een van de leden zag de kaartclub op een avond aan tafel zitte dat herinnerde hem aan schilderij, waarna de naam boren was.u De vereniging doet overig M ook meer dan alleen kaai Met name voor de Venrayst validenclub willen deze to ters wel eens wat extra di wat door de leden van die in dank wordt afgenomen. Op de foto v.l.n.r. Gerrit mans, Willie Heil, Harry rats, Henk Schellen (voorzill Toon Janssen, Huub Kustenli Loek Jenneskens. I ontwikkelen en zelfstandig te zijn. Daarbij stellen we eisen, niet omdat we niet tevreden zouden zyn, maar omdat we graag net dat ene stapje verder zetten'. Hoe heeft De Hommel de over gang van kleuter- en lagere school naar die ene basisschool door staan? Johannes Berhitu, adjunkt- direkteur: 'Goed. We hebben net als andere scholen startproblemen ge had. maar die zyn wel voorby. We zien nu een duidelijk doorgaande lijn van groep 1 t/m groep 8. De struktuur in het werken is in alle groepen hetzelfde, de niveau's waar op we werken verschillen per groep. Om op die zelfstandigheid te rug te komen. In alle groepen heb ben de kinderen een eigen verant woordelijkheid voor het afmaken van hun taken. In groep 1 kijken ze één, soms twee taakjes vooruit, in groep 8 moeten de kinderen een hele week kunnen overzien. Dat gestruktureerde werken heeft tot gevolg dat de leerkrachten meer tijd krijgen voor individuele bege leiding van kinderen die het wat moeilijker hebben met leren. We volgen ook uiterst moderne reken en taalmethodes die het eigen tem po van kinderen in alle leerfasen recht doen. En in het dokumenta tiecentrum leren we de kinderen werkstukken te maken'. 'School is meer dan alleen leren' vindt men tegenm l Kunnen jullie het daarmee C zijn? Jan Brouwer: 'Zeker zijn W 'fa' daarmee eens, maar het han natuurlijk wel vanaf wat je leren verstaat. Ook van lekker 81 spannen schilderen en bocö leer je. Dat is alleen niet zo baar. We hebben daar met een middag' wel ruimte voor ge pen. En verder bouwen we in ge| lei lessen speelse momente Onderwijs moet spannend blij !0r, een beetje een avontuur. Ik nog graag een klas met rooie tjes zien luisteren naar een verhaal. De kansen om schooltijden iets samen met deren te ondernemen pakke ook. We doen aan byna alle toernooien in Venray mee. EnL nen de school hebben we vier <L per jaar de wedstrijden om de selbekers voor schaken, daim sjoelen en molenspel. Je eens weten hoe verbeten daar i de overwinning wordt gestie N Dan komen ze even helemaal a voor zichzelf op. Misschien ka wel juist omdat ze het zo goed elkaar kunnen vinden'. Wie meer wil weten over DeB mei is op 21 november van h welkom tijdens het open huis 12.00 tot 14.00 uur.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 22