Cl fèssa rosner m WÊÊk ste kinderpostzegels gekocht iöor directeur Muziekschool [kere Piëlhaas voor lap Goumans elhaaskrant zoekt ïdewerkers ogelmarkt Wanssum jeans best of all A Hazepaeper op 15 november Keramiek in Galerie Toro Kindermarkt in Castenray Krantenbezorgers gevraagd Up with people naar Venray Opbrengst collecte brandwonden- stichting Drumband De Peelklank uit Ysselsteyn recipieert Foto tentoonstelling in de Bonte Koe Playbackshow in Meerlo Boeken- en platenmarkt in Leunen Nancy works on payday in OJC Dingus Succes twirlsters First Choice St. Nicolaas bij U thuis VW-nieuws Bridgedrive voor Dinolandia succesvol Donderdag 12 november - Pagina 3 pa met U en, woensdagmorgen, om en wt rwas het dhr. L. v.d. Hoo rt eert directeur van de Muziek- -n m» Veil ray, die als eerste een ïderpostzegels kocht op het e postkantoor. De kinder- >ls van dit jaar staan in het in "kind en muziek". De op- van deze zegels komt dan teel ten goede aan het kind. tcld hiervan is een bijdrage RISC onlangs ontving van (ing Kinderpostzegels Ne- XM kV !36i Sy derland. Voor het Technika 10 pro ject ontving het RISC nl. een bedrag van ƒ3.000,-. Begin 1993 start het RISC met Technika 10 hobbyclubs voor meisjes tussen 10 en 12 jaar. In deze clubs worden verschillende activiteiten op eenvoudige en speel se wijze aangeboden, zodat óók meisjes kunnen ervaren dat bezig zijn met techniek leuk kan zijn. Op latere leeftijd zullen ze hierdoor een bewustere beroepsgerichte keu ze kunnen maken. ivesvereniging de Piëlhaas iy heelt de Wakkere Piël- een onderscheiding voor die zich op cultureel ge- bben gemanifesteerd, toege- HÉaan Jaap Goumans. Deze W ie Venraynaar bracht on- |j| «der de titel 'En zoe was 't iroj' een boek uit over het le- \fenray in vroeger dagen, én van de acht kinderen van Chris Goumans en Marij d, trad aanvankelijk in de uren van z'n vader en werd ln de eerste oorlogsdagen Jaap als militair bij het Maas- maal en op de Grebbeberg. s de bezetting zette hij met nilie een gaarkeuken op va- e slagerij en was hij veel op om met zogenaamde [achtingen vee uit handen j Duitsers te houden. Je oorlog, in 1948, begon hij i tvasserij 'de Peelparel'. Vele ja- orkte hij voor ziekenhuizen jaardencentra in de omgë- maar ook voor particulieren. f Jaren '60 richtte Goumans in y, Venlo en Tegelen wasseret- oorlog begon Jaap zich te in- eren voor oud Vcnx-ay. Woor- üe verdwenen schreef hij op 1949 droeg hy z'n eerste zelf- rcven verhaal voor, waarin hij woorden vastlegde. In begon Jaap Goumans met z'n iels op Veldeke-avonden en ublicatie van z'n verhalen in Maas en in Veldekes maand- HazegaeiT. Voor zijn werk hij in 1990 al de Aid Ven- föërepries en de zilveren Iraagspeld. ;kere Piëlhaas zal aan Jaap is worden uitgereikt op zon- november tijdens de Haze- de opening van het [öseizoen. Dit evenement om 14.11 uur. vereniging de Piëlhaas met grote spoed enkele ac- irs voor de komende uitgave camavalskrant. werk bestaat uit het benade- Venrayse bedrijven om te n fieren in de jaarlijkse Piel- -"'ant De bedrijven zyn reeds ilyk over de uitgave geïnfor- De carnavalskrant ver- it elk jaar, vlak na het len van de prins, en bevat iswaardigheden en onzin over laval in Ven ray. igstellenden kunnen zich Iden by Christ van den hof (tel. 82727) of by Emil radt (tel. 88023). fclvereniging De gevleugelde 'den Wanssum e.o. organiseert periode van september 1992 pril 1993 op elke derde zondag maandelykse vogelmarkt. Op "ogelmarkt kan zowel de vogel- "r als de Iielhebber alle soor- kanaries, parkieten en sche vogels kopen maar ook °pen. Daarnaast is het moge- vogelbenodigdheden, zoals ken voerbakjes, nestkastjes en eriaal, broedkooien etc. te ko- fevens is op deze vogelmarkt opkoper van vogels aanwezig, eerstvolgende vogelmarkt plaats op zondag 15 novem- 192 van 9.30 tot 12.00 uur in [emeenschapshuis „De Zand- (by de kerk) te Wanssum. voor hem - voor haar Nk GROTESTRAAT 93 VENRAY. TEL. 04780-61214. yf Zoals al enkele jaren de traditie is wordt op 15 november, het week end volgend op de lie van de 11e, het nieuwe vastelaovesseizoen ge opend. Tijdens deze 'Hazepaeper' presenteert de Raad van Elf zich. Ook zullen de nieuwe liedjes die op de cassette uitgebracht zullen wor den nog eens ten gehore gebracht worden. Ook is gebruikelijk dat ty- dens de Hazepaeper de cassette met de nieuwe liedjes wordt uitgebracht en het eerste exemplaat aan een bij zonder persoon uit Ven ray wordt aangeboden. Wie dat is, blijft nog even een verrassing. Traditie is ook de uitreiking van de 'Wakkere Piëlhaas', wie dit jaar de eer te beurt valt is ook een vraag teken. Ingewijden weten wie die bij zondere persoon is. de naam en de persoon laten we nog even in het midden, dan blijft de verrassing des te groter. Er wordt op het ogenblik door de commissie Liedje hard gewerkt om van deze middag een grandioze happening te maken. Iedereen is van harte welkom. Het programma start om 14.11 uur. Zorg dat je op tijd aanwezig bent in de foyer van de schouw burg. Dit mag en kunt u niet mis sen. Ook mensen die wat verder van het camavalsgebeuren of staan zyn in het bijzonder van harte welkom. Van 12 november Lm. 10 januari is er in kunstgalerie Toro een expo sitie van keramiek van Geert en Netty Jacobs-Jetten. Sinds 1978 wordt er in hun pottenbakkerij steengoed gebakken. Steengoed staat voor een hoogwaardige kwali teitsuitdrukking en wordt gebak ken in electrische ovens tussen 1220°C en 1245 °C. Voorts stellen ze hun eigen glazuren samen. Geert Jacobs is afkomstig uit een echte pottenbakkersfamilie. Zijn overgrootouders waren tegelbak kers in Stryp in Brabant. Geert volgde de keramische opleiding te Gouda. Hij is een gespecialiseerde draaier van koffiekopjes tot unieke vaasvonnen op smalle voet, prach tig slanke vazen, bolle buik en smalle hals. Op de eerste plaats komt altyd de aandacht, die wordt besteed aan de vormgeving. Deze wordt uitgediept en geperfectio neerd, aldus de pottenbakker. Ook exposeert hij creaties van 2 meter hoog, ontstaan uit een gezamenlij ke reis naar Zuid Afrika, bestaande uit gestapelde ornamenten die een Zuidafrikaans en menselyk karak ter dragen, op kleur en glas ge bracht volgens de Afrikaanse traditie. In 1980 is geert Jacobs mede oprichter geweest van het Noord limburgse Pottenbakkers Collectief, dat zeer aktief is in binnen- en bui tenland tijdens open dagen en op keramiekmarkten. Netty Jacobs komt uit een zaken- milieu, maar zoals ze zegt, "het bloed kruipt waar het niet kan gaan". Tijdens haar emigratiever- blijf in Australië volgde Netty de kunstakademy te Sidney. Terug in Nederland voegde ze er nog een dansopleiding aan toe, waarin ze momenteel paittime les geeft. Haar overige tijd besteedt ze volledig aan keramiek. De vele mogelijkheden en omvangsvormen met klei blij ven voor haar een uitdaging. Netty maakt plastieken, opgebouwd uit ronde vomien, wandreliëfs, tuinob- jecten, sieraden en handgevormde hoekige vaasvormen. De sfeer van de expositie wordt extra gekompleteerd door antiek van antiquairs Irene en Walter Wie man uit Milsbeek. De keramiekexpositie in Galerie 1bro aan de Langeweg 30 is te be zichtigen op donderdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 18.00 uur. Op vrijdag is er koopavond tot 21.00 uur. Op zondag 15 november organi seert Stichting Jeugdwerk een Kin dermarkt in de Wis in Castenray. Elk vry hoekje in het gemeen schapshuis zal benut worden dooi de kinderen om hun spullen aan de man te proberen te brengen. De zaal is open van 14.00 tot 16.00 uur. Voor ons weekblad Peel en Maas zoeken wij nog regelmatig kranten- bezorgei-s, om voor routes in te val len en eventueel voor vaste routes. De minimum leeftijd voor die be zorgers bedraagt wel 14 jaar. Geïnte resseerden kunnen zich opgeven in onze boekhandel, Grotestraat 68, of telefonisch 82727. De internationale culturele orga nisatie Up with People komt met haar nieuwste show, Rhythm of the World naar de Venx-ayse schouw- bui-g op dondeixlag 19 en vrijdag 20 november a.s. Aanvang van beide voorstellingen is 20.00 uur. Toe- gangskaaiten kosten 32,50 in de vrij voorverkoop. Voor pashoudei-s kost de entree ƒ27,50. Zoals de naam Up with People al suggereert (vrij vertaald: leve de mensen), gaat de belangstelling van deze groep uit naar de mensen. Het doel van de organisatie is om d.m.v. persoonlijke contacten een bij dia- ge te leveren tot betere verstand houdingen tussen alle nationaliteiten, culturen, rassen en standen. Up with People heeft geen oonnnereiele doelstellingen en is noch religieus, noch politiek geën gageerd. Vijftien muziekschi-ijvcrs uit zes verschillende landen creeëerden deze nieuwste show die het publiek meevoert op een onvergetelijke reis rond de wereld. Het ene moment neemt U deel aan een bruisend zi- geunerleest, het volgende ogenblik loopt U zingend door de straten van London en even later beleeft U op nieuw het recente muziekverleden met een schitterende medley uit de jaren zeventig. In deze Up with Peo ple show worden de meeste onver wachte dingen werkelijkheid. Dit alles wordt gebracht door meer dan 100 jongeren, afkomstig uit meer dan 18 verschillende landen. In een totaal vernieuwd decor, met meer licht en kostuums dan ooit tevoren, viert Up with People het feit dat zij de laatste 25 jaar, van Ierland tot Japan, België tot Austra lië en van Mexico tot de Sovjet Unie, miljoenen mensfen heeft kunnen fascineren met een spectakel van muziek-, dans- en sfeerbeelden van over de gehele wereld. Indien U meer informatie wenst of kaarten wilt reserveren dan kunt U bellen naar de Venrayse schouw burg, tel. 82468. ONTVANGST Een delegatie van de deelnemen de jongeren van Up with People zul len a.s. woensdag overigens in Venray op het gemeentehuis ont vangen worden door wethouder Driessen van Cultuur, die daar met deze mensen ran gedachte zal wis selen over de politiek in Nederland en de verhouding politiek en cul- tuui'. Tegelijkertijd zal een andere delegatie op de fabriek van Rank Xerox ontvangen worden. De collecte van de Nederlandse Brandwondenstichting, die in de week van 25 t/m 31 oktober werd gehouden heeft in Venray f 1659,- opgebracht. De Nederlandse Brandwon denstichting dankt de gevers en de collectanten voor dit resultaat, me de namens de plaatselijke coördi nator. De opbrengst zal worden besteed aan verbetering van de be handeling van brandwondpatiën ten, voorlichting over het voorkomen van brandwonden, we tenschappelijk onderzoek en het beheer van de Nationale Huidbank. Op zondag 23 october jl. ging de drumband van fanfare „De Peel klank" op concours te Goirle. In de ere-al'deling, de hoogste afdeling bij de dmmbands, behaalde zij 327 punten. Dit puntentotaal was goed voor een eerste prijs met lof der ju ry. Met dit puntentotaal behaalden zij tevens het hoogste aantal punten op dit concours. Basis voor dit alles om de bepaald niet makkelijke wer ken, Herald of Free Enterprice (ter nagedachtenis aan de ramp met de gelijknamige veerboot in Zeebrug- ge) als stilstaand werk en Tamboers Glorie als marchei'cnd werk, was een gedegen vooi-bereiding onder inspirerende leiding van instruc teur Harrie v. Otterdijk uit Vlierden. De uitvoei-ing van het werk „Her ald of Free Enterprice" deed velen opmerken: Dit is inderdaad geen tromslaan maar echt muziek ma ken. De uitbeelding van de ramp, de redding en de herdenking werden op zeer suggestieve wijze vertolkt. Behalve de technische realisatie lag hieraan ook de interpretatie van het werk aan ten grondslag wat be halve negens ook een tien oplever de van een jurylid. Dit alles was reden genoeg voor een daveiend feest bij terugkomst in Ysselsteyn waar zij werden ingehaald door de muziekanten van de fanfare en het feest tot in de kleine uurtjes door ging. Dit zal nog eens dunnetjes overgedaan worden op de receptie welke de succesvolle drummers en hun instructeur krijgen aangebo den op vrijdag 13 november a.s. van 20.00 tot 21.30 uur in het gemeen schapshuis „Smelehofaan de Put- tenweg te Ysselsteyn. Het succesvolle concqurswerk zal dan ook ten gehore worden gebracht. Na afloop van de receptie is het voor muzikanten én belangstellen de nog gezellig feesten op discomu- ziek. Dat slagwerken meer is dan trom slaan hebben de Ysselsteynse drummers wellicht ten overvloedde weer eens bewezen. Wilt U de drummers komen feliciteren of uit belangstelling komen luisteren of mee feesten. In alle gevallen bent U ran harte welkom. In café de Bonte Koe aan de Hoen derstraat zijn vanaf vrijdag 13 no vember foto's te zien van Venraynaar Fulco van den Berg. Fulco volgt een opleiding aan de Ko ninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag, waar hij de richting fotografie en rideovormge- ving volgt. Op vrijdag 8 januari 1993 zal weer de traditionele playbackshow wor den gehouden in zaal 't Brugeind te Meerlo. Deelname is mogelijk in de categorieën 6-8 jaar; 8-11 jaar; 12-14 jaar en 14 jaar en ouder. Opgave en inlichtingen bij J. Guelen, tel. 04789-2494 of II. Coenders, tel. 04789-1967. De wijkvereniging Leunen Cen- trum houdt op zondag 15 november een boeken- en platenmarkt in het gemeenschapshuis De Brink. U kunt daar dan tussen 10.00 en 16.00 uur terecht voor gebruikte boeken-, platen en/of muziekcasset- tes tegen zeer lage prijzen. Voor de donkere winteravonden is een goed boek of een fijn stukje muziek nooit weg. Bovendien staat de koffie bruin!! Vrijdag 13 november a.s. treedt in jongerencentrum Dingus Nancy works on payday op. Voor de meeste mensen is dit geen onbekende band, ze speelde immers twee jaar geleden met de kerst in het cafe van Dingus. In de afgelopen twee jaar heeft Nancy works ons payday een goeie naam opgebouwd in het Euro pese clubcircuit Drijvende kracht van Nancy is de zanger Alex Sie gers. een podiumdier, die kirrende, schreeuwend en grappend de ande re rijf bandleden naar grote hoogte stuwt. Zy zorgen voor een ontspan nende sfeer waarbij gekke bekken trekken en op keybords dansen tot de mogelijkheden behoort. Eerder dit jaar bracht de band de CD „Un der the black moon" uit, met name de single „Legendar liar" getrok ken van deze cd kreeg llinke be kendheid via radio en tv. De muziek van Nancy works on payday is pop- rock muziek vermengd met blues, soul en jazz. Maar vooral is Nancy een dansband. De entree bedraagt ƒ12,50 aanvang 22.00 uur. Op de zondag 8 november gehou den twirl wedstrijd in Ridderkerk waren de Venrayse twirlsters met succes aanwezig. In het onderdeel danstwirl pri mary behaalde Daniëile van Heuvel een vierde plaats, Shirley Siebers haalde hier een zilveren medaille. In het onderdeel danstwirl junio ren. waar de concurrentie weer het grootst was, behaalde Anouk Cox een vijftiende, Anouk Lemmen een dertiende, Tamara Janssen een twaalfde en Debbie Cox een elfde plaats. Het duo Anouk Lemmen en Jeanette Vullings behaalde hier een zilveren medaille. Op het onderdeel twirling 2 baton behaalde Thmara Hoevenaars bij de junioren een gouden medaille en Mariëlle Tre ken bij de senioren een bronzen medaille. Ook behaalde Mariëlle Ticken een bronzen medaille bij het onderdeel twirling 1 baton. Wilt u informatie over deze leuke sport dan kunt u bellen met Wilma van Lin (tel. 80611) of Mariëlle Thc- ken (tel. 11986). Of koms eens kij ken by de trainingen op donderdagavond of zaterdag van 09.00 tot 14.00 uur in gymzaal 't Brukske. Evenals verleden jaar zal de Rota- ract Venray dit jaar weer een St. Ni colaas projekt verzorgen. De goedheiligman en en twee zwarte pietten kunnen U thuis een onver getelijke "heerlijke avond" be zorgen. Rotaract Venray bestaat uit een groep jonge, zeer aktieve mensen tussen de 18 en 28 jaar en is een af geleide van Rotary Nederland. De Rotaract organiseert menig projekt ter ondersteuning van onze samen leving. Bekend is o.a. het moderdag- ontbyt op bed-projekt. De op brengst van deze aktie, en ook de St. Nicolaas aktie komt altyd ten goede aan een goed doel. Voor deze St. Nicolaas aktie is dat b.v. de Speel- O-Theek. Voor meer informatie en/of reser veringen kunt U bellen met 04781-36895, tussen 19.00 en 20.00 Dader liad pech Bij een inbraak in een aan de Kruidenlaan geparkeerde perso nenauto heeft de dader veel vergeef se moeite gedaan. Om in de auto te komen vernielde hij het kunststof dak van de auto. In de auto lag een geldcassette die de dader meenam, maar pech voor hem want die geld cassette was leeg... Hangmand ontvreemd Een ijzeren hangmand, die als straatversiering in de Passage was opgehangen, is afgelopen week ont vreemd. Hiervan werd aangifte ge daan bii de politie. Getuigen hebben wel gezien dat twee man nen die hangmand met twee plan ten hadden meegenomen. Daardoor heeft de politie een goed signalement van die mannen. De mand heelt een waarde van ƒ70,-. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR Van DONGEN PasL Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's moi'gens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag ran 10.00 tot 12.00 uur en ran 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN, tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostruni tel. 82690 DIERENARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.Il.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Ilaay- makex-s, mevr. Van Eei'ten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst ran de prakt yk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven woixlt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 88408 Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. November: 11-12: Simone Kleinsma, Rot terdam 14: Louis Lane, Groningen 17: Walter Trout, Utrecht 18: Holiday on Ice. Rotterdam 20: Faith No More, Arnhem 20 t/m 27: Cats, Amsterdam 21: Niagara, Rotterdam 24: Ute Lemper, Utrecht 27: The Scene, Arnhem 27: Shabba Ranks, Rotterdam 28: Patrick Bruel, Rotterdam 28: Bluesestafette '92. Utrecht December: 1 t/m 5: Andre van Duin, Den Haag 7: Discofeest Eindhoven 10: Ramones, Groningen 12: Kersgala 1992, Banieveld 17: Karin in concert, Amstelveen 18: Indo Rocltnight, Arnhem 19: Euro Rave III, Rotterdam 22 t/m 28: Peter Pan, Den Haag 27: The Scene, Arnhem 31: Oudejaarsavond Party, Breda Januari: 29: Nabucco, Rotterdam De bridgdrive, die georganiseerd wex-d ten behoeve van de Stichting Venray-Dirinolandia, is een groot succes geworden. Afgelopen vrydag werd er in danscentrum Janssen door ;70 paren gestreden om prach tige prijzen, beschikbaar gesteld door het Venrayse bedrijfsleven. Voor de Stichting Venray- Dirinolandia werd, mede dankzij diverse sponsorbijdragen, ƒ6.000,- bijeengebracht

Peel en Maas | 1992 | | pagina 3