Bijzondere bijstand Muzikale milieumannen1 brengen bio-bakken roni: Opening sporthal De Raaijhal te Overloon IEDERE VRIJDAG PULLENAVOND èn de kosten, direkt of indirekt verband houdende met ziekte, ouderdom of andere omstandigheden Bestuurs commissie begraaf plaats vergadert Hinderwet Bouwvergunning verleend Bouwvergunning verleend SYSTEM:CARE Bekendmaking "HAPPY HOUR" iedere woensdag van 20-22 uur Amnesty Euterpe verdient een centje bij C0A Noord- en Midden-Limbi® werft 1500 stageplaatsen PEEL EN MAAS Donderdag 12 november - pj Als u uitgaven moet maken waarvoor u het geld eigenlijk niet kunt missen, kan de afd. sociale zaken u misschien helpen. Er is namelijk een mogelijkheid om vergoeding te vragen voor bijzondere kosten. Hieronder leest u er meer over. Voor wie? 'Iedereen' kan bijzondere bystand aanvragen. Geen onder scheid wordt gemaakt naar het soort inkomen. Dat kan zijn een bijstandsuitkering, een andere so ciale uitkering, pensioen of in komsten uit arbeid. Ook geldt deze regeling voor mensen met een ho ger inkomen dan een sociaal minimum. Wat zijn byzondere kosten van het bestaan? Meestal gaat het daarbij om nood zakelijke extra uitgaven die u niet uit uw inkomen kunt betalen en waarvoor geen andere vergoeding bestaat. Het zyn kosten die u om medische redenen of andere bijzon dere omstandigheden moet maken. Het zijn dus andere kosten dan de gewone kosten van het bestaan zo als de kosten van voeding, huis vesting, kleding, huisraad. Voorbeelden van byzondere kosten zijn: - de eigen bijdrage van kraam-. De Bestuurscommissie Begraaf plaats komt op maandag 23 novem ber a.s. om 15.00 uur in kamer 19 van het gemeentehuis voor een openbare vergadering byeen. De agenda luidt als volgt: - opening en mededelingen - inspreekrecht burgers - verslag bespreking 26 oktober jl en afdoeningslijst - bespreking concept aanpassing richtlijnen en Beheersverorde- ning. - automatisering administratie algemene begraafplaats. - afdoening ingekomen post. - rondvraag. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: Hendrix Voeders b.v., Veerstraat 38, 5831 JN Boxmeer en gebr. A. en H. Comelissen, Van Haandelstraat 7, 5845 EV Wester beek voor een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning voor een pluimvee- en varkenshou derij gelegen aan de Twistweg 14c te Vredepeel. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 12 december 1992. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook. na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wij zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien men echter hierom verzoekt (bij de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstryken van bo vengenoemde termyn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarbij bestaat dan tevens de mogelijkheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re dely kerwijs niet in staat zyn ge weest. kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de aldeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.EM. Frencken gezins-, bejaarden- en alphahulp; - de eigen bijdrage van medisch vervoer; - de kosten van een bril (vergoeding montuur maximaal ƒ137,50); - de eigen bijdragen van medische verstrekkingen op grond van de ziekenfondswet en aanvullings fonds b.v. een kunstgebit tand heelkundige hulp. steunzolen, elastieke kousen, hoorapparaat en rolstoel; - de méérkosten van orthopedisch schoeisel; - dieetkosten voor zover dat dieet duurder is dan gewone voeding; - extra vervoerskosten, omdat u door invaliditeit of een handicap geen gebruik kunt maken van het openbaar vervoer (o.a. taxigeld); - de reiskosten i.v.m. bezoek aan fa milieleden in het ziekenhuis, ver pleegtehuis of inrichting; - de extra kosten voor kleding of verwarming tengevolge van ziekte of handicap; - de kontributie voor een kruisver eniging b.v. het Groene Kruis; - de premie van de vrijwillige aan vullende zieken fondsverzekering. - de méérkosten van een huis apotheek; - de door de rechter vastgestelde kosten van bewindvoering; - de reis- en advokaatskosten in alimentatie-procedures; - de buitengewone reiskosten in verband met bezoek aan gedeti neerd gezinslid; - de eigen bijdrage van ƒ500,- o.g.v. de Regeling Geldelijke Steun Huisvesting Gehandicapten; - de extra kosten voor bejaarden, of gehandicapten nodig om langer zelfstandig te kunnen blyven wo nen, byvoorbeeld: de méérkosten van maaltijden voorziening thuis; een alarminstallatie; dagverzorging in bejaarden centrum; extra vervoerskosten in ver band met deelname maatschap pelijk verkeer (o.a. taxikosten). Deze opsomming is niet volledig. Heeft u een bepaalde uitgaaf, waar van u niet weet of deze, gelet op uw persoonlyke situatie, gerekend kan worden tot de byzondere kosten, vraag dan hierover nadere informatie. Ook kunt u om duide- Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 3 november 1992 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning verleend. Zij die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het bouwen van een woning aan de Litsenbergweg 15 te Ysselsteyn het herbouwen van een ver dieping van de woning aan de Heid- seweg 40 te Heide tn.v. RH.M. Rongen; het bouwen van een bedrijfs ruimte aan de Deumeseweg 112 te Ysselsteyn. tn.v. Klomp Venray b.v. het bouwen van een pompput aan de Breevennenweg 11 te Leu nen, tn.v. Waterleidingmy Lim burg, Pr. Bischopsingel 2 te Maastricht het uitbreiden van een café- pand aan de Mgr. Hanssenstraat 45 te Oostrum, tn.v. Brand Bierbrou werij B.V.. Brouwerystraat 2 te Wylre het plaatsen van een tuinhuis je aan de Pinksterbloem 26 te Ven ray tn.v. E.E Koster het verbouwen van een woon huis aan de Min. Chr. Ruysstraat 14 te Venray tn.v. H. Bom, Spy- kerstraat 13 te Aalter. het verbouwen en uitbreiden van een bankgebouw aan de merse- loseweg 5 te Venray tn.v. Bestuur Rabobank Venray Het verbouwen van een wo ning aan de Paterslaan 24 te Venray tn.v. H.M. Bos, Molenstraat 139 te Helden. Het verbouwen en uitbreiden van een pand aan de Dolomieten laan 4 te Venray tn.v. G.A.P.M. van Loon het bouwen van 5 sociale koopwoningen en 12 vrije sektor woningen aan de Tbrmentil 1 tm. 17 (oneven) en Tym 1 tm. 8 te Ven ray tn.v. G. Raaymakers Bouw- en Verkoopmij, Molenstraat 41 te Gemert. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals lijkheid te verkrijgen, een verzoek om bijstand indienen. Wanneer kom ik in aanmerking voor bijstand? Allereerst moet u nagaan of er an dere vergoedingsmogelijkheden be staan voor uw bijzondere kosten. Dat kan zijn het ziekenfonds, een bedrijfsvereniging of anderen. Bijzondere bijstand kunt u pas krygen als de bijzondere kosten méér bedragen dan ƒ186,- per 12 maanden. Deze periode van 12 maanden (draagkrachtjaar) vangt aan op de eerste van de maand waarin de aanvrage wordt inge diend. Hierna begint een nieuwe periode van 12 maanden. Degenen met een netto-inkomen gelijk aan de bijstandsuitkering (so ciaal minimum), hoeven niet ver der mee te betalen. Wanneer uw netto-inkomsten ho ger zyn dan de bijstandsuitkering, moet u zelf meebetalen. Het ver schil tussen uw inkomen en de voor u geldende bijstandsuitkering wordt over 12 maanden berekend en hiervan wordt maximaal 35% genomen. Die 35% is uw eigen draagkracht per jaar. Voorbeeld U beschikt over een inkomen dat ƒ100,- méér bedraagt dan de bij standsuitkering. Uw eigen draag kracht is dan per 12 maanden: 35% van ƒ100,- x 12 ƒ420,-; minimum eigen bijdrage is ƒ186,-; in totaal ƒ606,-. U heeft aan byzondere kosten ƒ1.000.-; voor bijstand komt u in aanmerking voor ƒ394,- Ook wordt gekeken naar uw ver mogen. U hoeft echter niet eerst al uw spaargeld op te maken, een be scheiden vermogen mag u altijd houden. Voor mensen die vermo gen hebben in een eigen huis lig gen de bedragen hoger. Meer informatie? Heeft u na het lezen van deze in formatie nog vragen, neem dan kontakt op met de afd. sociale za ken, tel. (04780) doorkiesnrs. 23330, 23332 of 23334. Hoe dien ik een aanvrage om bystand in? Bent u van mening dat u moge lijk recht hebt op bijzondere bijstand, dien dan gerust een aan vrage in. Dat kan tijdens de ope ningsuren van afd. sociale zaken, elke werkdag van 9 tot 12 uur. Neem zo mogelijk de bewijsstuk ken mee van de byzondere kosten, uw inkomen en vermogen. Ook kunt u een verzoek per brief indienen. Het adres is: Gemeente bestuur van Venray, afd. sociale za ken, Postbus 500, 5800 AM Venray. Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. Zij die me nen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd be zwaarschrft indienen en wel bin nen dertig dagen na de dag waarop de beschikking is gegeven. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. het bouwen van een zand-, stol- en gasopslag aan het Keizers- veld 17 te Venray tn.v. N.V. Waterlei dingmy Limburg, Prins Bisschopsingel 2 te Maastricht Venray, 12 november 1992 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van afdeling volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu Automatisering voor het kleine bedrijf. Automatiseringsadviezen Systeembeheer Netwerkbeheer Instructie O Programma's op maat Computers Netwerken O Printers Meer weten Bel even, wij komen graag langs voor een kennismakingsgesprek. 004780 85138 Burgemeester en wethouders van Venray, maken op grond van artikel 2, lid 3, van de inspraakverorde ning bekend, dat met ingang van 29 oktober 1992 gedurende tien da gen ter inzage ligt op kamer 205 van het raadhuis, het ontwerp- raadsbesluit tot verdeling van het aan de gemeente Venray voor 1992, in het kader van de stads- en dorps vernieuwing, toegekende bedrag van ƒ341.400,- inhoudende: a. Verbetering van de door de eigenaar woonde woningen 31.400,- b. Verhuis- en herin richtingskosten 5.000,- c. Bedrijfsverplaatsing Venray-kom ƒ100.000,- d. Uitvoering nota winkelerven 40.000,- e. Herinrichting Schouw burgplein e.a. ƒ100.000,- f. Restauratie monu menten 15.000,- g. Projekten kerk dorpen 50.000,- ƒ341.400,- Gedurende genoemde termijn kan een ieder zijn mening omtrent de ter inzage liggende stukken bij burgemeester en wethouders ken baar maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris HOENDERSTRAAT 2A VENRAY TEL. 04780-88467 Oeganda. U kent dit land waar schijnlijk nog wel uit de nieuwsbe richten van de jaren zeventig. Tijdens het bewind van onder an dere president Amin werden men senrechten in Oeganda structureel en op grote schaal geschonden. Wanneer je in Oeganda op straat liep moest je er eigenlijk te allen tij de rekening mee houden dat de po litie je zonder aanklacht kon oppakken en gevangen nemen. Martelingen en verminkingen wa ren aan de orde van de dag en ook de doodstraf werd zeer frequent, zonder voorafgaande gerechtelijke procedures, toegepast als afschrik middel tegen de bevolking. In 1986 kwam er in Oeganda een nieuwe regering aan het bewind onder leiding van president Muse veni. Om met een schone lei te be ginnen ondertekende deze regering in snel tempo enige ver dragen met betrekking tot de men senrechten. Daardoor wilde Museveni zijn goede wil op dit ter rein aan de buitenwereld de monstreren. Het is des te wranger dat Am nesty International nu, na grondig onderzoek, het tegenovergestelde moet constateren. Er is een rapport opgesteld waarin vastligt op welke wyze de Oegandese regering zich schuldig maakt aan schending van de mensenrechten. En alweer ge beurt dat op grote schaal: de doodstraf wordt toegepast, gevange nen worden gemarteld en ver minkt, mensen worden zonder eerlyk proces gevangen genomen of terechtgesteld, waarbij de rege ring ervoor zorgt dat de schuldigen niet gestraft worden. Om de buitenwacht op deze wan toestanden te attenderen, maar vooral ook om druk op de Oegande se regering uit te oefenen dat zy haar beloftes moet nakomen, houdt Amnesty International zich de ko mende twee maanden intensief be zig met het schrijven van brieven aan de Oegandese autoriteiten. Eén van de middelen die zij daarvoor ge bruikt is een petitielijst. Op vrijdag 13 november van 16.00 tot 21.00 uur zullen enkele leden van de af deling Venray in de bibliotheek aanwezig zyn met een petitie en landeninformatie over Oeganda. Als u toch naar de bibliotheek komt, kunt u misschien ook deze petitie ondertekenen en op die ma nier aan president Museveni ken baar maken dat u bezorgd bent over de mensenrechtenschendingen in Oeganda. Heeft u naar aanleiding van dit bericht vragen over mensenrech ten of bent u gewoon geïnteres seerd in het werk van Amnesty International, dan kunt u contact opnemen met Carola Hoedemae- kers, tel. 04780-84479. vm Het Venrayse verenigingsleven en het milieu hebben al langer iets met elkaar. Het trait d'union is het ophalen van oud papier. Dankzij de verenigingen wordt in de gemeente het oud papier gescheiden opge haald en hergebruikt. De laatste ja ren levert het oud papier voor de verenigingen echter steeds minder op en alleen een garantiesubsidie van de gemeente houdt de oud pa- pierstrqom in stand. Sinds enige tyd heeft harmonie Euterpe een nieuwe bron van inkomsten en we derom is de door de samenleving geproduceerde afvalberg de aan leiding. De leden van Euterpe zyn sinds ongeveer anderhalf jaar regelmatig te vinden in het westen van ons land. 's Zaterdags in alle vroegte vertrekt een aantal muzikanten, byvoorbeeld naar Amsterdam, om pas 's avonds terug te keren. Over wat ze daar uitspoken in de tussen tijd verschaft secretaris Sef Raedts opheldering. "Wij brengen al bijna twee jaar afvalcontainers rond in gemeenten in heel Nederland", ver klaart hy. "Met name in het westen van ons land gaan momenteel veel gemeenten over op het gescheiden inzamelen van afval. Een aantal fir ma's brengt daarvoor speciale con tainers en afvalbakken op de markt. Die bakken moeten huis aan huis bezorgd worden en dat doen wij. Er zit aardig aan verdiend en bovendien heb je met zo'n club mensen best een heel gezellige dag', vervolgt de Euterpe-secretaris. "Het bedrijf zorgt ervoor dat de bakken klaar staan, voor auto's en ook voor de verzekering. Een aantal chauf feurs moet je zelf meebrengen". Hoe komt een Ven rays muziekge zelschap nou aan zo'n werk Op die vraag heeft Sef Raedts uiteraard ook een antwoord. Het blijkt dat hij op de tennisbaan toevallig een onder nemer tegen het lijf liep. die zich bezighoudt met milieutechniek. Dat bedrijf. HLC genaamd, plaatst momenteel in heel Nederland boxen en containers voor klein che misch (KCA) en groenten-, fruit- en tuinafval (GFT). "Ze deden dat met uitzendkrachten en dat beviel maar matig', aldus Sef Raedts. "Het be drijf had moeite om personeel te krijgen, waarop ik aanbood dat met de harmonie te doen. Dat was ak koord en we begonnen vorig jaar in de Amsterdamse volksbuurt 'de Pyp', waar we met een man of twin tig naar toe gingen. Het beviel zowel ons als het bedrijf en sindsdien zijn we al verschillende keren zaterdags op stap geweest. Het is hard wer ken, maar geen smerig werk, en je bent bovendien een dagje met je muziekvrienden onder elkaar. CULTUUR De afgelopen maanden hebben de diverse leden van Euterpe al veel plaatsen in Nederland aan de con tainer geholpen. Sef Raedts somt plaatsnamen in de Randstad, maar ook in Brabant, Gelderland en Overijssel op. De vraag rijst of ze in die contreien geen verenigingen dot abt hebben die graag de handjes wapperen en in geldnood i f Daarover heeft ook Raedts i het wea j" ken ze vreemd op toen ze hr dat wij de hele dag werkten kas van de vereniging. Zoiets et blijkbaar onbekend, maar in» maakte wel indruk. rIben \y tweede keer in Amsterdam men werden we met koltj 'e broodjes ontvangen", vertelt Igll l'ITBES ,u De Venrayse harmonie kaï aanzienlijk deel van de uitgay middels dekken door haar 'n activiteiten'. Tenminste, het van de begroting dat niet dc tributie en subsidies wordtr cierd en dat is toch nog altij dertigduizend gulden per jaj fj£ er is nog werk genoeg. Zovet dat de Venrayse muzikant; - soms allemaal niet alleen aaj i nen. De afgelopen tijd lied Raedts zelfs herhaalde collega-verenigingen een plea' daan door ze een dagje te latei bakken brengen'. Onder andém atletiekvereniging beperkte05 manier het kastekort. Ban door meer verenigingen de ling te dun wordt is Sef Raedts y. minst. "Nee hoor, laat ook ant l maar meeprofiteren. De kt» jaren zullen ook de gemeei deze regio allemaal nog keer aan de beurt komen, dus n nog voor jaren werk. Ze mij gerust bellen", besluit hij, m in Hi Komend weekend is het groot feest in Overloon. Aanleiding is de officiële opening van sporthal de Raaijhal. In en om de nieuwe spor thal wordt een groot aantal activi teiten georganiseerd. Het programma begint vrydag 13 november al om 14.00 uur met een middag vol sport, spel en amuse ment speciaal voor alle ouderen uit de gemeente Vierlingsbeek. Om 19.00 staat de regionale volleybal topper tussen Advendo en VCE Box meer gepland, om 20.30 uur gevolgd door landelijk topvolleybal. Het Amsterdamse Delta Lloyd AMVJ speelt dan tegen Veenman Martinus. Zaterdag gaat het verder met een spellenkermis voor de jeugd van zes t/m twaalf jaar. Om 16.00 uur moeten zij plaats maken voor Vier- lingbeeks burgemeester J. Dittner, die om 16.30 uur de officiële ope ning verricht Daarna volgt nog een grte ballonwedstrijd en 's avonds treden de dorpen uit de gemeente tegen elkaar in het strijdperk ty- dens een grote zeskamp. Aanvang 19.30 uur. De zondag staat in het teken van demonstraties van allerlei sporten, afgewisseld met dans, spel en rock 'n roll. De activiteiten beginnen al om 10.30 uur. Om 18.00 uur worden de openingsfestiviteiten afgesloten met een groots opgezette lasershow, compleet met synthesizermuziek en vuurwerk. De show wordt de be volking aangeboden door de bedry- ven die hebben meegewerkt aan de bouw en inrichting van de spor thal. De toegang tot alle activiteitn is gratis. Opnieuw enkele autodiefstallen Afgelopen weekeinde zyn er op nieuw weer drie personenauto's verdwenen. Vrijdagmiddag werd tussen 14.30 en 17.30 uur een op de parkeer plaats aan de Raadhuisstraat staan de Opel Kadett ontvreemd. De auto is eigendom van een inwoner uit Oeffeit en vertegenwoordigde nog een waarde van ƒ16.000,-. Op wel zeer brutale wijze werden bij het ziekenhuis twee auto's ont vreemd. Van twee medewerkers werd eerst in het ziekenhuis, uit hun kleding, de autosleutels ont vreemd. Met die sleutels werden vervolgens hun personenauto's, een Renault en een Opel Kadett ont vreemd. In die auto's lagen verder ook nog wat persoonlyke bezit tingen. Inmiddels zijn beide auto's die by het ziekenhuis zijn verdwenen, weer terecht In de nacht van dinsdag op woensdag zag een poli tiepatrouille de gestolen Renault rijden op de Stationsweg. Een ach tervolging werd ingezet richting en door het Brukske. Ter hoogte van de Klarinetstraat werden daarbij haast twee fietsers door de chauf feur van de gestolen auto omver ge reden. De rit eindigde in de Chopinstraat waar de autodieven tot de ontdekking kwamen dat deze straat doodliep. Twee inzittenden vluchtten vervolgens te voet en kon door de politie niet meer worden achterhaald. De auto is na tech nisch onderzoek aan de eigenaar overgedragen. Woensdagmorgen werd op de par keerplaats bij het NS station de gestolen Opel Kadett aangetroffen. Ook deze auto zal na onderzoek aan de rechtmatige eigenaar worden overgedragen. ie Het Contactcentrum Onderwijs Arbeid Noord- en Midden-Limburg ;COA) coördineert de werving van 1500 stageplaatsen voor 16 scholen ten behoeve van het ook dit jaar weer uit te voeren arbeidsoriënta tieproject. Eenroject dat tot doel heeft leerlingen beter voor te berei den op hun toekomstige ar- beidsmarktintrede door zc gedurende een week kennis en er varing te laten opdoen in een be drijf of instelling. Het project richt zich daarbij op leerlingen in de voorlaatste klassen van LBO of MA VO/HAVO. Voorafgaand aan de stage maken deze leerlingen tijdens een aantal voorbereidende lessen nader ken nis met tal van onderwerpen die met de arbeidspraktijk te maken hebben. Zo wordt er bijvoorbeeld geoefend met het schrijven van sol- liciatiesbrieven. telefoneren en het voeren van sollicitatiegesprekken. Het belang van dit alles is onmis kenbaar; immers zowel de leerlin gen zelf aslook het bedrijfsleven zyn uiteindelijk gebaat indien de leerlingen zich zo een beter beeld kunnen vormen van de be roepspraktijk en van daaruit ook een betere keuze kunnen maken voor een vervolgopleiding enfcf r komstig beroep. Venrayse scholen die aan duloi jekt meedoen zijn MAVO Dei ijl de Technische School en Sch ei gemeenschap Marianum. Dei weken van de scholen vii verspreid in het vooijaar plaat STAGES Voor al deze. in total 1500, lee gen moet een geschikte stagep! p worden gevonden. COA verzol centrale wei-ving van de benoig plaatsen. COA beschikt over ee M automatiseerde stagebank alle, voor deze vorm van stages,^ vantge gegevens zyn opgem van ruim 2000 bedrijven en in lingen in Noord- en Mid Limburg. Door deze gegeven koppelen aan de opgegeven S e; voorkeuren van de leerlingen de werving op maat ven worden. Vorige week zijn daartoe groot aantal bedrijven en instiu' gen via de COA benaderd. Dfn. mende periode zal de invulling stageplaatsen gerealiseerd won g Uit het verleden is gebleken da stages voor zowel de leerlingen - het bedrijfsleven positieve heeft. Ongeval na alcoholgebruik Zaterag vond op de kruising Overloonseweg-Noordsingel een botsing plaats tussen een persone nauto van een 28-jarige inwoner van Maastricht en een auto van een 23-jarig inwoner van Venray. Door de bestuurder uit Maastricht was geen voorrang verleend. De politie ontdekte verder dat deze bestuur der onder invloed van alcohol ver keerde. Hem werden de voorgeschreven proeven afgeno men. Proces verbaal inzake het rij den onder invloed zal worden opgemaakt. Verder bleef het bij het ongeval bij materiële schade. Snelheidscontrole Zaterdagmorgen werd tussen 9.20 en 10.00 uur op de Langstraat weer een snelheidscontrole gehou den. Van de 98 passerende voertui gen reden er 25 hoger dan de toegestane snelheid. De hoogst ge meten snelheid bedroeg 84 km per uur. Diefstal bromfiets Een 16-jarige inwoner deed gifte van diefstal van zyn brom p van het merk Gelera-Sita. Deze g hij aan de Chopinstraat gepark! e| Vernielingen Een 46-jarige inwoner deedi gifte van vernieling van de deur x zijn kelderbox in een flat Veltumse Kleffen. Deze deurvn ij getrapt. Een 18-jarige inwoner deed gifte van vernieling van zijn' die hij in de rijwielstalling va* Zuid-Ooster had geplaatst. Auto in brand Door kortsluiting raakte de lu filter van een personenauto een 20-jarige inwoner van Let in brand. De gealarmeerde bn weer hoefde echter niet in akt komen omdat de eigenaar, niel hulp van derden, de brand had ten te blussen. De schade beperkt.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 14