tad bezorgd over mogelijke kostenoverschrij ding de mooiste slaapkamers okautomaten moeten weg uit snackbars en café's' Rank Xerox werd winnaar van de Europese kwaliteitsprijs LET OP!! WANT... OP=OP NU!!! OP=OP Regio stelt twee woningen voor Joegoslavische vluchtelingen ter beschikking -«d£ politieke steun voor herhuisvesting gemeentehuis Dit jaar geen dodenherdenking op kerkhof Dorpsplein in Merselo wordt opgeknapt Opbrengst Kollekte Prinses Beatrix Fonds winterjacks van 169.- nu voor EMOFRA Aanleg R73 mogelijk vertraagd De slaapkamer van uw dromen vindt u natuurlijk bij Morgana, waar anders? er - Pj EN MAAS Donderdag 29 oktober - Pagina 5 ifenrayse gemeenteraad was unaniem over eens. De her- sting binnen het Venrayse ntehuis is bittere noodzaak, lelden alle frakties vraagte- lij de financiële dekking van miljoen gulden kostende Er bestond met name angst overschrijding van de HARD name de PvdA stelde zich op. 'Kunt u nadrukkelijk be- dat het eindbedrag een Hing is?' en 'Wilt u ernaar dit bedrag (4,9 mihoen) niet ichryden?' waren vragen die Jansen van deze party stel- men zyn party was men toch ng dat de kosten door allerlei beslissingen stevig uit de kunnen lopen. 'Het laatste hier in Venray kunnen ge- is het Stopera-effekt'. Jansen pleitte ervoor dat de Issie financiën het liefst van alle zaken op de hoogte [ehouden. mevr. Roling (Samenwer- m bang voor een overschrij dt de kosten. 'Kunt u toezeg- lat de bedragen taakstellend froeg zy aan wethouder Trui- financiën. CDA was ook van mening dat miljoen gulden als boven doet worden gezien. Dhr. V.d. oeg dan ook of het college die ig deelde. bus de wethouder is het be- 4,9 miljoen inderdaad Jlend. 'Het is een hard be- net die kanttekening dat dit aseerd op het prysnivo van iber 1992. Eventuele prys- gen zullen meegenomen worden'. De wethouder gaf. Het is nog krap aan in het gemeen tehuis. Na de herinrichting hunnen ambtenaren ruimer en efficiënter roerken. wel aan dat daar enige ruimte voor is. BELASTINGVERHOGING De fraktie Van de Vorle maakte zich zorgen over de belastingdruk voor de Venrayse burgers. 'De plaat selijke overheid krijgt door de de centralisatie van overheidstaken steeds meer taken toebedeeld. Dat mag geen extra last voor de burgers worden'. Ook het CDA vroeg de toezegging dat de Venrayse burger, om welke reden dan ook, geen belastingver hoging ten gevolge van dit raads voorstel hoeft te verwachten. Wethouder Truyen was hier heel duidelyk in. 'Dit leidt niet tot be lastingverhoging voor de burger'. VOORLICHTING De Venrayse burger kan vaak met eigen ogen zien hoe het met de huisvesting in het Venrayse ge meentehuis is gesteld. 'Toch zullen we handen en voeten tekort komen om het publiek duidelijk te maken dat deze investering van 5 mi(joen in onze artikel 12 gemeente moet" en kan' meende dhr. Janssen van de WD. Hy stelde voor om een open dag te houden, zodat de bur ger ook weet wat er na de herhuis vesting allemaal gebeurd is. Dhr. A. Jansen reageerde daarop dat het misschien niet onverstandig is om vooraf ook een open dag te houden, zodat de burger ook daadwerkelijk ziet wat er veranderd en verbeterd is. Ook hy was van mening dat de burger makkelijk vraagtekens zal zetten by een investering van 5 mil joen in eigen huis, terwijl op ande re terreinen niets of nauwelijks iets mogelijk is. Hy was er in ieder geval wel van overtuigd, dat herhuis vesting noodzakelijk was. "Venray moet in de toekomst investeren. Er moet een solide basis gelegd wor den om in de toekomst op eigen be nen te kunnen staan'. Dhr. V.d. Ven vroeg zich ook af op welke wijze het college de Venrayse burger duidelijk wil maken dat de voor dit projekt benodigde mi(joe- nen grotendeels uit gelden wordt gefinancierd die daarvoor gereser veerd zyn. TEKORT Wethouder Truyen onderstreepte inderdaad nog eens dat de gelden voor deze herhuisvesting, groten deels daarvoor gereserveerd zyn. Ook geld dat voor toekomstig on derhoud is gereserveerd, wordt hiervoor meegenomen. Het tekort van 9 ton zal door personele bezui nigingen ingevuld gaan worden. Hoe dat exact gaat gebeuren is nu nog niet duidelyk. Inmiddels heeft het Georgani seerd Overleg (zeg maar de onder nemingsraad van de gemeente) in een schryven laten weten princi- piëele bezwaren te hebben tegen deze dekking van het tekort. Dat be tekent op jaarbasis ƒ150.000,- (twee tot drie formatieplaatsen). 'Momen teel is de werkdruk voor vele dienstonderdelen zó groot dat vooralsnog het realiteitsgehalten van een te realiseren bezuiniging zeer laag wordt ingeschat', zo schrijft het Georganiseerd Overleg in een brief aan de raad. Burge meester Waals moest daarop toege ven dat het overleg met het G.O. een moeilijke klus zou worden. De jaarlykse dodenherdenking, die op aUerzielen wordt gehouden op de openbare begraafplaats Boschhuizen, gaat dit jaar niet door. De afgelopen jaren liep de be langstelling daarvoor al terug. Vorig jaar namen nog maar 79 mensen deel aan deze dodenherdenking. Omdat dit jaar ook geen muziek korps en/of zangvereniging be schikbaar was om de dodenher denking op te luisteren, hebben de organiserende parochies besloten om de dodenherdenking van a.s. zondag af te gelasten. Wel zullen de doden worden her dacht in de avondmis van maandag a.s. om 19.00 uur van de Grote Kerk, de Paterskerk en de Vredeskerk. Met gestolen auto botsing veroorzaakt Een 18-jarige inwoner van Ven ray, zonder vaste woon- of verblyf- plaats, heeft donderdagmiddag met een in Venlo gestolen auto, op de kruising Schoolstraat-Marktstraat- Eindstraat-Hoenderstraat een bromfietser aangereden en is daar na te voet gevlucht. Dankzij het door getuigen aan de politie opgege ven signalement kon de knaap la ter toch worden aangehouden. De bestuurder reed omstreeks 13.00 uur vanuit de Schoolstraat in de richting van de Eindstraat Op de kruising kwam hij in botsing met een bromfietser die vanuit de Hoen derstraat de kruising opreed. Bij de botsing kwamen de bestuurder van de bromfiets en zyn duo-passagier te vallen. Beiden liepen ernstig let sel aan hun knie op. Uit het onderzoek bleek dat de auto vorige week in Venlo was gestolen. De auto was zwaar bescha digd. De bestuurder werd in hechte nis genomen. Tydens het onder zoek zal ook bekeken worden of de bestuurder nog meer op zyn kerfstok heeft. automaten horen niet thuis ikbars en café's, veroorzaken daar problemen of zelfs ver en zouden daarom uit deze iheden moeten worden ver- Dat is de belangrijkste -p.mg die de GGD Noord- II rg doet aan de 16 gemeenten iet Gewest Noord-Limburg, aanleiding van het GGD- oek 'Wrange vruchten' naar en omvang van het gokken rd-Limburg. het onderzoek blijkt dat in Limburg ongeveer 350 gaande jongeren van 12 tot en ruim 600 mannen van 18 |aar overmatig gokken op een tot en hierdoor vaak in de men komen. Daarnaast zyn Ui duizend jongeren en 18- tot je mannen die het risiko lo- i ook in de problemen te ge- door het spelen op de tomaat, ook wel fruitauto- 71 genoemd. Ter vergelyking: fontal drugsverslaafden in Limburg ligt rond de 200. /J belangrijkste gok-lokaties, leelal ook kennis wordt ge- met de fruitautomaat, zijnde |U ar en het café. De GGD reali- u» dch dat een volledig verbod toitautomaten in beide gele den (de zgn. 0-0-0 optie) wet- door het verlies aan ■sten by de horeca vooralsnog iegelijk is. Gelet op de risiko's fruitautomaat met het oog volksgezondheid heeft deze echter wel de voorkeur en 1° de toekomst landely k wor- agestreefd. De GGD is van er een duidelijke schei- noet worden aangebracht in "bod van fruitautomaten en digheidsautomaten zoals de dmst Konkreet betekent dit geen fruitautomaten toegela- 2? Wen in de horeca, alleen digheidsautomaten. In auto- ballen worden vervolgens al leen fruitautomaten toegestaan en geen behendigheidsautomaten, die veelal als lokker dienen voor de fruitautomaat. Door de scheiding, die immers geen verbod voor frui tautomaten betekent, is de angst voor een illegaal gekcircuit on gegrond. Als voorlopig 'second best' alter natiefis de 1-0-0 optie wel haalbaar, zo blijkt uit jurisprudentie. Dit be tekent dat geen fruitautomaten toe gelaten worden in laagdrempelige gelegenheden zoals de snackbar en slechts één automaat per café. Andere aanbevelingen zyn een uitgebreidere voorlichting over de gevaren van het gokken en het trai nen van mensen die beroepsmatig met probleemgokkers in aanraking komen, zoals hulpverleners, politie en horecapersoneel. Deze beide aanbevelingen worden door de GGD reeds verder uitgewerkt in konkrete programma's. De GGD is er van overtuigd dat by een ongewijzigd beleid het aantal probleemgokkers verder zal groei en. Voor vele mensen worden de aantrekkelijke vruchtjes van de gokautomaat langzaam wrange vruchten. Vier gewonden bij botsing Onvoldoende opletten en afstand bewaren waren maandagmorgen omstreeks 8 uur de oorzaak dat een personenauto, bestuurd door een 19-jarige inwoonster van Oostrum en een bestelwagen, bestuurd door een 22-jarige inwoner op de krui sing Noordsingel-Overloonseweg. op elkaar botsten. De bestuurster en twee inzitten den en een inzittende van de bestel auto moesten voor behandeling naar het ziekenhuis worden ver voerd. Alle vier konden na behan deling naar huis worden overge bracht Beide auto's liepen zware schade op. Woensdag jl. heeft de direktie van Rank Xerox Manufacturing (Neder land) BV te Venray alle perso neelsleden een feestelijke lunch aangeboden in verband met het winnen van de Europese Kwali teitsprijs. Deze prijs werd dit jaar voor het eerst uitgereikt De direk tie, trots op alle medewerk(st)ers, die een geweldige prestatie hebben geleverd, heeft verder als blijk van dankbaarheid voor alle geleverde inspanningen, aan het totale perso neel een bijzondere verlofdag toege kend. Deze zal, zoveel als mogelijk, kollektief op donderdag 24 decem ber worden genoten. De Europese Kwaliteitsprijs van de European Foundation For Quali ty Management (EFQM) werd op 15 oktober in Madrid door de Spaanse koning Juan Carlos uitgereikt aan de heer Bernard Foumier, direk- teur van Rank Xerox Europa. Het Venrayse bedrijf werd daarby verte- De gemeente Venray stelt, samen met zeven andere gemeenten in deze regio, 2 woningen ter beschik king voor de opvang van ontheem de (ex)Joegoslaven. Dit voor de duur van twee jaar. Dit hebben de betrok ken gemeenten in een brief aan de vereniging Vluchtelingenwerk la ten weten. Met de inrichting en ex ploitatie van de woningen is een bedrag van ƒ80.000,- gemoeid. Dit bedrag zal worden gehaald uit de re serve Regionale Opvang Asielzoe kers. Deze twee woningen staan los van de zg. 2 promille regeling. Dit is een inspanningsverplichting van de Nederlandse gemeenten om voor het einde van dit jaar, 2 voor malige asielzoekers per 1000 inwo ners te hebben gehuisvest genwoordigd door de heren Frans Stollman, Frans Vola en Ibn van Esch. De heer Foumier noemde de toe kenning van de prijs 'iets ongeloo flijks' en 'een erkenning van het vele werk van 28.000 mensen, die kwaliteit als instrument hebben ge bruikt om de tevredenheid van de klant te verhogen en zo marktaan deel terug te winnen. Verder zei de heer Foumier bij het in ontvangst nemen van de hoofdprijs: 'Kwaliteit is voor ons de manier om zaken te doen, de manier om onze mensen te motiveren en de manier waarop we in de toekomst door zullen gaan. Het maakt deel uit van alles wat we doen.' In zijn dankwoord betrok hy tevens alle leveranciers, de klanten en alle medewerk(st)ers, die er kei hard aan hebben gewerkt om zo ver te komen, dat Rank Xerox nu ook in Europa 'Benchmarket voor kwa liteit' is geworden. De woningen zullen via de Wo ningbouwvereniging beschikbaar worden gesteld. Waarschynlyk zal het om een woning in Horst en een in Venray gaan. De woningen zullen een soort overloopfunktie gaan vervullen. Dit houdt in dat de woningen alleen dan gebruikt zullen gaan worden als er in de landelijke opvangcentra voor ontheemde Joegoslaven, geen plaats meer is. Bromfiets gestolen Een inwoner deed aangifte van diefstal van zijn Puch Maxi brom fiets uit de stalling van het NS- station in Oostrum. Tussen half november en eind mei zal het dorpsplein in Merselo worden opgeknapt, zodat dit tij dens de Merselose Muziekfeesten in gebruik kan worden genomen. De opknapbeurt gaat ongeveer ƒ40.000,- kosten. De helft van dit be drag komt uit het fonds Stads- en Dorpsvernieuwing. Ook de Rabo bank in Merselo, die in december 75 jaar bestaat, en het Varkenson derzoekcentrum Dalland, zullen in de kosten participeren. Op het plein zal een konstruktie worden gerealiseerd waarmee het plein met evenementen overkapt kan worden. Dat zou dan voor mu- ziekauitvoeringen en jeugdaktivi- teiten gebruikt kunnen worden. Verder zal het plein opnieuw bestraat worden en zullen er pick nickmeubels en speeltoestellen ge plaatst worden STADS- EN DORPS VERNIEUWING De pot Stads- en Dorpsvernieu wing bevat voor 1992 een bedrag van ƒ341.000,-. Voor de kerkdorpen is daar, naast de ƒ20.000,- voor Mer selo, ook nog ƒ5.000,- gereserveerd voor verbetering van de toegangs weg naar gemeenschapshuis De Gelderkoel en ƒ15.000,- voor de her- bestrating van het kerkplein. Dit laatste is inmiddels al voltooid. Eveneens voltooid is de rekon- struktie van het Henseniusplein/- Schouwburgplein. Ook hiervoor was uit het fonds Stads- en Dorps vernieuwing een bedrag van ƒ100.000,- gereserveerd. Eenzelfde bedrag is gereserveerd voor de be- dryfsverplaatsing van Bouwmij Janssen vanuit het centrum naar het industrieterrein Keizersveld. Voor het plaatsen van meubilair in de Venrayse winkelstraten is ƒ40.000,- uitgetrokken, voor de restauratie van monumenten ƒ15.000,- en voor de verbetering van door eigenaar bewoonde woningen ƒ31.400,-. Tenslotte is er nog 5.000.- gereserveerd voor verhuis- en her inrichtingskosten. De commissie ruimtelijke ordening en volkshuis vesting zal zich a.s. maandag in haar vergadering over deze verde ling van de gelden buigen. De verga dering begint om 18.00 uur in kamer 127. Beste mensen van de gemeente Venray. Blij en dankbaar aan alle kollektanten, de kontaktpersonen van alle kerkdorpen en alle gulle gevers, voor de opbrengst van onze kollekte! Deze overtrof met 672,80 de opbrengst van ƒ15.211.45 van 1991. De opbrengst bedroeg: V en ray-centrum 8.530,30 Castenray 372,50 Heide 439,50 Leunen 918,65 Merselo 868,25 Oirlo 754,45 Oostrum 996,80 Smakt 157,75 Veulen 378,50 Vredepeel 227,50 Ysselsteyn 1.567,25 Totaal 15.211.45 Namens de 80.000 gehandicapten hartelijk dank! By leven en welzijn tot volgend jaar. De kontaktpersoon voor Venray is Lies van Bavel, Albionstraat 9, 5809 AB Leunen, tel. 04780-82193. VAN EEN ZEER BEKEND MERK Vierlingsbeekseweg 16 Overloon 04781-41434 Dinsdags gesloten De aanleg van de A73, met name het gedeelte tussen de Maashese- weg en de Deumeseweg kan ernsti ge vertraging oplopen. Een en ander is het gevolg van een sukses- vol protest van enkele inwoners van Oostrum, tegen de geplande geluid- werende voorzieningen. Dit houdt in dat er opnieuw geluidsonder- zoek moet plaatsvinden. Aan de hand daarvan zak bepaald worden welke geluidwerende voorzienin gen er moeten worden aange bracht Geruchten als zou deze uitspraak een vertraging van de oplevering met twee jaar betekenen, zijn vol gens wethouder Truyen, die als Venrayse wethouder betrokken is bij de aanleg van de R73 niet juist. 'Het is op dit moment nog niet dui delyk of er vertraging zal ontstaan. Het kan zyn dat een en ander bin nen het geplande tydspad gereali seerd zal worden'. Volgens de wethouder zal er hooguit een ver traging van een halfjaar optreden. De oorspronkelijke planning voor ziet in een oplevering van dit ge deelte van de R73 in december 1994, tegelijkertijd met het gedeelte Ven ray-Boxmeer. Getuige noteerde kenteken Op het Blekersveld werd een ge parkeerde personenauto van een inwoonster 'geramd' door een ande re personenauto. Die bestuurder reed echter gewoon door alsof er niets was gebeurd. Pech voor hem want een getuige noteerde het ken tekennummer van deze 'wegpiraat'. Voor de politie een makkie om hem op te sporen. De bestuurder krygt nu een proces-verbaal inzake het doorrijden na een ongeval. Winkeldiefstal Vrijdag werd een 46-jarige in woonster betrapt by een winkel diefstal in een aan de Grotestraat gelegen warenhuis. De dame wilde lingerie voor een onbekend bedrag, zonder te betalen, meenemen. Ze werd door winkelpersoneel betrapt en aan de politie overgegeven die proces-verbaal opmaakte. complete slaapkamers kasten commodes loiieilalels spiegels lallen bodems matrassen waietOedden dekbedden kussens oventelken GRATIS Wij hebben een boekje gemaakt, j getiteld "De Weldaad van een Goede Nachtrust". Het is een uniek boekje, waarin alles staat wat u moet weten over slaapcomfort U ontvangt dit gratis bi| een bezoekje aan onze showroom. Eigenlijk is dat logisch; je mag dat van een slaapkamerspeciaalzaak als Morgana verwachten. Er is echter méér. Bijzonder is namelijk de kwaliteit. En die in combinatie met stijl. Dat is pure klasse. Maak kennis met alles op slaapkamer- gebied bij Morgana bij Morgana! Van een slaapkamerspeciaal- zaak mag u ook veelzijdigheid verwachten. Wij bieden dat op een bijzondere manier, namelijk door.de vele ver schillende stijlen, die wij u in onze showroom tonen. Van weelderige luxe slaap kamers tot strakke eenvou dige. Van romantische klas sieke tot jeugdig kleurrijke Dat betekent, dat u een heel ruime keus hebt. U vindt bij ons zeker de slaapkamer van uw dromen. Komen dus! DE BEST-NOY Steenstraat 144, Boxmeer, 08855 - 71488 's maandags gesloten - vrijdag koopavond

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5