1 Fiscaal in zicht PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Europa grenzenloos 1 januari 1993: De smokkelaar werkeloos Anti-fascismedag in Dingus Mariënburg- vereniging Limburgdag ONTBIJTKOE PEEL EN MAAS Donderdag 29 oktober Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poels straat 4, tel. 11664. Zaterdag: Maria op zaterdag. 8.40 Rozenkransgebed, waarna eu charistieviering; overl. ouders Arts- Corn elissen; Jeu Jenniskens, ouders Jenniskens-Jansen en Wil lie; fam. Jacobs-Arts. 19.00 ZON DAGSDIENST; overl. ouders Bete- rams-Heesen en zoon Wim; Jo Denissen (koll.); ouders Boutexx- Verschuuren en kinderen (S); Pier re Nooyen (koll.); Vic Goemans (koll.); Wilhelmina Janssen-de Bruyn (koll.); Grada Rutten- Martens (koll.); Willem Swaghoven; Joos Direks; Harrie Swaghoven; Jo- han Jonkers en overl. fam.; overl. ouders Jacobs-v.d. Straalen-, Frans Ariëns (koll.); Riek Neuvel-Weerts (koll.); Ellen Janssen-Hendricx (koll.); Peter Jan Janssen (koll.); Lies Loonen-Quicken. Zondag: Allerheiligen; Hoog feest. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 PI. gez. H. Mis; Martha Gerrats- Stienen en zoon Hay; jrd. Agnes Camps-Thié (S); overl. ouders Gerar- dus Thyssexx-Maters, overl. kinde ren en overl. fam.; overl. ouders Kersten-van Ticheloven; overl. tam. Van Osch-Hebben; P. Janssen- Oudenhoven en overl. tam.; Wilhel mus Hubertus Janssen; José Kremer-Vullinghs; Wilhelmus Lenssen (koll.); Dien de Wit (koll.); jrd. Jo van Oers (8); Kitty Pouwels (koll.); Johannes Janssen; Piet Jans sen; voor overl. fam. (J). Huub Stoef; overl. ouders en zuster. 11.00 H. Mis met volkszang; Helmes Janssen; Maria Hagens-Maessen (koll.); Mar tha en Mariet Goumans-Janssen; Riek Bisschops-Hoevenaers (koll.); Jan Bruysten (koll.); ouders Hen drik Keysers-Derkx (koll.); Tbos Peters-Cuypers (koll.); Nelly van Mil-Giesbers; jrd. ouders Cox- Deckers en overl. fam.; Herman Verhagen (koll.); Wiel Thissen (koll.); overl. ouders H. Jeuken- Verhulsdonk; Wiel Jansen (koll.); Jan Clevers (koll.); ouders Seuren- Linssen en overl. fam.; ouders Duykers-Philipsen en zoon Pieter; overl. ouders Loonen-Goumans; Do- ra v.d. Sterren-HendrLx; Janco Hoe- len; overl. ouders Laurensse-Maas- sen, dochter Riek en zoon Jacques. Maandag: Allerzielen; Gedach tenis aan alle overleden gelovi gen. 9.00 Lsm. ouders Pouwels-v.d. Voort en overl. kinderen; Bertus Meesters; Nelly Janssen-Muis. 19.00 PI. H. Mis van Requiem voor alle overledenen van onze parochie, vooral voor hen die in het afgelopen jaar zijn overleden; Ellen Janssen- Hendricx (koll.); Jacob de Bruyn; Riek Neuvel-Weerts (buurt); Lies en Herman Jeuken-Verhulsdonk en Drieka en Jan Vollenberg-Gerrats; Nelly van Mil-Giesbers (fam.); Wiel Jansen (koll.); Mia Aerts (koll.); Ans Jacobs-van Meyel (koll.); Wiel This sen (koll.); Dien de Wit (koll.); Ge rard van Hoof (koll.); jrd. Petrus Gooren en Gerda Gooren (S); Toon Goumans en zoon Sjef; Pierre Nooy en (koll.); Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; Vic Goumans (koll.); Frans Ariëns (koll.); Wilhelmus Lenssen (koll.); Wilhelmina Janssen-de Bruijn (koll.); Grada Rutten-Martens (koll.); Peter Jan Janssen (koll.). Dinsdag: H. Hubertus, bisschop. 9.00 Lsm. tot zekere intentie. 19.00 Lsm. Z.E.H. pastoor Henri Wis- mans; overl. ouders Van Es en kin deren en Willem Swaghoven. Woensdag: Carolus Borromeus, bisschop. 9.00 Lsm. oude stich tingen. Donderdag: 9.00 Lsm. voor de overledenen (offerblok). 19.00 Lsm. overl. ouders Van Osch; jrd. Gerrit Gossens. Vrijdag: Alle heilige verkondi gers van het geloof in onze stre ken; Eerste vrijdag van de maand. 9.00 Lsm. Henk v.d. Voor. Om 9.00 uur wordt de H. Communie naar de zieken gebracht In de maanden november, de cember 1992 en januari en februari 1993 is de kerk vanwege onkosten (energie etc.) niet ter bezichtiging open. Akolieten: Zo: 9.30 Louis Truyen en Piet Vosbeek Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Suzanne Laurense; lektor: T. Verbeek. Zo: 9.30 Mark en Joris Timmermans; 11.00 Bart Thomas sen en Hans Weijers-, lektor: C. Hendriks. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Lektrice: H. Brouwer. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Lektrice: H. Brouwer. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondag. Iedereen is wel kom in het Stiltecentrum (Pav. G.). 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 1645 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. uw weekblad Paterskerk Zaterdag: 8.00 Constance Sno dere en Jacoba Palm. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING: ouders Lens- sen-Heyligers; René Timmermans en overl. echtgen.; Harry Clephas; Huub Stvens; Harrie Volleberg. Zondag: Feest van Allerheiligen. 9.00 Maria Jenniskens-Janssen (buurt). 11.15 Konrad Thyssen en overl. fam.; Gerrit Lindex-s en overl. fam.; overl. fam. Ewals; overl. fam. Kusters-Jacobs; Coxxstance Berends- Kleeman (buurt); Martien Ver- schuuren en Tbn Driessen; Wim Janssen en overl. fam. Maandag: Allerzielen. 8.00 Fhm. Peters-Arts. 19.00 We gedenken alle overledenexx van het afgelopen jaar; overl. fam. Slits; lev. en overl. fam.; Constant en Clemens Pijls; overl. fam. Baetexx-Maitens. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St Antonius. 19.00 Henriëtte Philipsen; overl. fam. Ryxy'a-Manders; jrg. Tteng Arts en overl. fam. Woensdag: 600 Fhm. Ewals-v. Osch; Antoon Boveé en overl. fam.; Koos Jans en uit dankbaarheid. 19.00 Wim v.d. Munckhof en overl. fam. Donderdag: 8.00 Overl. fam. Phi lipsen. 19.00 Weekd. Sjef Ewals (6). Vrydag: Eerste vrydag van de maand toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8.00 Overl. medebroe ders. 19.00 Gezinsmis; Jac van Dyck. Akolieten: Za: 18.30 Jaap Jans sen. Zo: 9.00 Martin Leenders; 11.15 Bernard Swüste. Parochie Brukske j Zondag: Peest van Allerheiligen. 10.00 Hoogmis. Voor Cor Bouwman; Jan v.d. Hurk. Maandag: Allerzielen. 19.00 H. Mis voor de overledenen van de pa rochie. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voor avondmis voor Allerheiligen. Kinderwoorddienst. Voor overl. ouders Coopmans-Custers; Trees Reijnders-van Kuyk (koll.); Tam en Fhnny Tteminiau-Croqué (koll.); fam. Maassen-Swaghoven; Piet van Til burg; Hein Lamers (koll.); Siebers Wilmsen en zoon Guus. Zondag: Hoogfeest van Allerhei ligen. 8.30 Harrie Janssen en overl. fam.; voor het geestelyk en tydelyk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Piet Fleur- kens (koll.); Johanna Bodden; Teng van Gerven en dochter Riek-, tot by- zonder intentie (K); Harrie van Meijel, zoon Gerrit en dochter Ans. Maandag: Allerzielen; Gedach tenis van alle overleden gelovi gen. 8.00 Voor alle overleden parochianen. 19.00 Gezongen Re quiem. Bijzondere int.: voor overl. Theo exx Truus Jansen-Beerkens; Sjaak v.d. Vorle; Johannes Lensen en Maria Jacobs; Gerardus Over- kamp en overl. fam. Dinsdag: H. Hubertus. 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Cor Dykmans; Frans Schmitz. Woensdag: H. Carolus Borro meus. 8.00 Voor de Christenen die vervolging lijden; Jan Nellissen. 19.00 Overl. ouders Wijnhoven- Philipsen; Nellie Sanders-Emans. Donderdag: 8.00 Voor de verzoe ning. 19.00 H. Uur; uitstellixxg van het Allerheiligste. Voor overl. ouders Linssen-Vullinghs-Reyn- ders; Hans Gysen; Wim Peeters (koll.). Vrydag: Alle H.H. verkondigers van het geloof in onze streken; Eerste vrijdag. 8.00 Als eerherstel van het Goddelijk Hart. 18.30 Kruis wegoefening. 19.00 Overl. oudere Willems-Ewals; Piet Vermeltfoort en overl. fam.; overl. oudere Thielen-Hendriks en overl. fam.; jgt Cor van Kempen en overl. fam.; Jan Schmitz. Mededelingen: Op zaterdag 31 okt js de jaarlykse parochie- bedevaart naar Oostrum. H. Mis al daar om 8.30 uur. De H. Mis hier in de kerk om 8.00 uur komt die dag te vervallen. De opbrengst van de kollekte voor de Wereldmissie bedroeg ƒ937,55, waarvoor hartelijk dank. Parochie Oostrum Zaterdag: 14.00 Brxxidspaar Hendrix-Jeuken (koor Harmony). 19.00 Pierre Jacobs en Tbon Jans sen en overl. fam.; Jan Verheyen en Sjang Joosten; jrd. overl. ouders De Kleijn-Herregraven; Bert Egel- meere; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: Feest van Allerheiligen. 8.30 Jan v.d. Berg; overl. ouders Jans-Verheggen; Antoon Janssen. 10.00 Overl. fam. Verrijdt-de Lauw; Wim Janssen, dochter Nelly en overl. fam.; overl. fam. Lemmens- Stevens; Piet van Hout; Leonard Maas en Maria Martens; Giel Venne kens en echtgen. en wederz. fam. (Koor Harmony). 15.00 Allerzielen- dienst (Harmonie en Gemengd Koor). Maandag: Allerzielen. 9.00 Voor allen die vandaag zullen sterven. 19.00 Voor alle overl. parochianen (Gem. koor). Dinsdag: 9.00 Jan Verheyen; overl. fam. Broeknxans-Bovee. Woensdag: 9.00 GesL jrd. fam. Litjens en echtgen. Donderdag: 9.00 Tot zekere in tentie. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Misdienaars: Za-. 14.00 Lisette Janssen en Bianca Camps; 19.00 Callista Smedts, Ursula Comelis- sen, Nicole van Osch en Karlijn Ja cobs. Zo: 8.30 Linda Stanxmen, Maijolyn Moraal. Iris van Dijk, Ju dith Philipsen; 10.00 Irene Camps, Saskia en Bianca Janssen, Lonneke van Asseldonk. 15.00 Yvonne Thie- len. Kim Hermaxxs en Fieke Basten. In dit weekend in alle H. Missen de maandelijkse kollekte. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Dien Classens- Vissers; jrd. overl. oudere Reijndere-Weys; jrd. overl. oudere Vollenberg-Philipsen; Marie en Tri na Janssen. Zondag: Allerheiligen. 10.00 Winx Geerets en overl. fam. Geerets- Weys; jrd. Leonardus Geurts, Wil helmina Lindere en Johannes Wil- lems. 15.00 Allerzielendienst met zegening van de graven op ons kerkhof. Maandag: Allerzielen. 9.00 Aller zielendienst voor alle overledenen. Woensdag: O.L. Vrouw van Altyd Durende Bijstand (zij die offerden). Misdienaars: Za: Suzanne en Thys. Zo: 10.00 Jos en Sanne; 15.00 Marian, Marianne en Anke. Rektoraat Heide Zaterdag: 19.00 Avondmis. Misd.: Judith en Sanne. Zondag: Hoogfeest van Allerhei ligen. 10.00 PI. Hoogmis voor Piet en Jacqueline v. Schyndel-Wolters (buren); overl. ouders Poels- Michels; overl. ouders Achten-Cox; overl. oudere Maas-Janssen en overl. fam.leden; overl. oudere Peetere-Janssen; Grad Derikx en Nellie Claessens-Derikx; Sef Mi- chels en overl. ouders Michels-v. Dyck; Piet Spee. 15.00 Allerzielen dienst, daarna processie naar het kerkhof. Woensdag: Geen H. Mis. De in tenties van deze dag worden ver schoven naar zondag 8 nov. Rektoraat Veulen Zaterdag: 19.00 Hgm. Ant. Drab- bels en Dina Drabbels-Klaassen; Ja cobus Ewals en Maria Ewals-Holt- ackers; overl. oudere Sandei's-Poels en zoon Thy; Peter Muyzere en Dora Muyzers-Smits; Jan Verdellen (kixxd. V.d. Weijer). Zondag: Hoogfeest van Allerhei ligen. 11.00 Hoogmis voor Grad Reintjes; Christian Erben; overl. fam. Geelen-Boonen; overl. fam. V. Staveren-v. Son. 15.30 Allerzielen dienst met processie naar kerkhof. Maandag: Allerzielen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Woensdag: 8.00 H. Mis overl. fam. Weys-Houben. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8.00 H. Mis te.v. H. Hart tot zekere intentie. Akolieten: Za: Yvonne Emonts en Sandra Smets. Misdienaars: Zo: Karin Jeuken en Miriam Snoeks. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Antonia Gielen-v. Cuyck (buurt). Misd.: Anja v. Dyck en Ellen Poels. Zondag: Allerheiligen. 10.00 Jgt. Jan Janssen; Fen Rongen. Misd.: In- grid Arts en Nancy Arts. 15.00 Al- lerzielenlof en processie naar kerkhof. Misd.: Willem Loonen en Wil Poels, Roel Wisnxans en Patricia Arts. Maandag: Allerzielen. 8.30 Voor alle overledenen; Herman Thissen; overl. priesters hier werkzaam ge weest; Tien de Ryk. Dinsdag: Geen H. Mis. Woetisdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Peter Mathys Gielen, echtgen. en overl. kindereix. Misd.: Robbert Windsant en B. de Mulder. Donderdag: 8.30 Tteng v. Hoof (buurt). Vrijdag: 11.00 Huw.mis Wim Lenxmen en Lea Hendrix. Kerk poetsen: Mevr. Van Hoof- Tyssen en mevr. Janssen. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Alfonsus Rodrigu ez. 19.00 Voor alle overledenen van de parochie. Zondag: Allerheiligen; 31e Zon dag door het jaar. 10.00 Overl. oudere Botden-Geurts en zoon Tbn- nie; Arnold Zegere en Maria Fleuren-v. Lipzig. Na de Hoogmis processie naar het kerkhof en wij ding der graven en gebeden voor overledenen. Maandag: Allerzielen. 8.30 Geen H. Mis. 19.30 Gezongen H. Mis voor overledenen. Dinsdag: H. Martinus de Porres. 8.30 B\jz. int (MJ). Woensdag: H. Carolus Borr- meus. 8.30 Voor de vrede. Donderdag: 8.30 Voor roepingen. Vrijdag: Alle heilige verkondi gers in onze streken; Eerste vrij dag van de maand; Schoolmis. 8.30 te.v. H. Hart Misdienaars: Za: Mariska en Mie- ke. Zo: Maaike en Leonie en Marie ke en Roel. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondnxis voor Nóll de Hoog; fam. en ouders Smits- Swinkels, Hermans-Douven, vader en moeder Kersten, Si-aar en Corry. Zondag: Hoogfeest vaxx Allerhei ligen. 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. Verelyen-Stoffelen; fam. V.d. Heyden-V. Veghel en voor alle over ledenen van het rectoraat 10.00 Hoogmis voor René Buy zen; Bér Ze gere; Harrie Pingen; Dora Vereteegen-van Kempen; Herman Janssen; ouders en fam. Koopmans- Hofmans; ouders Philipsen-van Dyck; oudere Nellen; ouders W(jnhoven-Braun; oudere Michiels- Vereteegen en kinden; fam. Van Kempen-Lochtens; Jan Logtens en fam. Johannus v.d. Winkel; fam. Naus-van Gorp; voor overl. echtge note (J). 15.00 Gebedsdienst voor alle overledenen van Smakt Holt hees. Daanxa bij goed weer proces sie ixaar het kerkhof. Maandag: Allerzielen. 19.00 Ge zongen nxis van Requiem voor oixze overledexxen. Int.: oudere Michiels- Vereteegeix; overl. ouders en broer en fam. Hesexxxans-Douven; oudere Asselberghs-Keureten; vader en moeder Gerrits; Victor Asselberghs exx Johanna Verberkt. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; Wim Snijders en tant; Rosy Hettema-van Thiel en fam. Hesemans-Douven. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 1 november zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, dhr. D. Pierema uit Ubber- gen voorgaan in de dienst Aan vangstijd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden. Na afloop van de dienst is er kof fiedrinken. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bywoxxen van een bybeltoespraak met als thema 'Vertroosting vin- deix in al onze verdrukking' ixx de Koninkrykszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpec^e 2a Horst. Pastorie: Clapvaeren 4, Horst, tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 1 nov. om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. D. Breure. Haaften. Woensdag 4 nov. om 19.00 uur: Dankdag voor gewas en arbeid. uw weekblad By het zien van deze foto; sen we ons naar het jaar vrydag 6januari, Driekonjj vond de inzegening plaats school voor RK By zonder Ij deiwys, voorheen: q School. Deze gebeurtenis g enige plechtigheid gepaard. Na de PI. Hoogmis gij schoolkinderexx met het zend personeel naar het a bouw in de Schoolstraat,' plechtige iixzegening werd door dr. Van Gils, bisschopp spekteur. Na afloop werd het woord door ds. Van Gils, gevolgd d V.d. Donk. inspekteur van derwijs, dhr. O. v.d. Loa meester van Venray. het bc school dhr. J. Hegger en Thielen. We zien op de foto v.l.n.r,] Haars, meester Janssen, Heggei-, meester Van Heyst laan Geurts, meester Cupj laan Strijkers, bisscl inspekteur dr. Van Gils, del len, burgemeester O. v.d. La Jaxx Vermeulen, ryksins V.d. Donk. Frans Vermaatq 30 kend, A Martexxs aa IAAF meester P. Janssen, meester IAT1 pers, juffrouw Naus. De drie IAM naars zyn onbekend. jnde Vermeldenswaard is dat 10 Gils op 21 februari 1952 en nieuwe Henseniussehool in inzegende en dhr. J. hoofd was. Dhr. L. Koppen zyn 88 jaar nog de enige i zynde oud-onderwyzer team op deze foto. J. vA Pa !t« tel in Pr09 Ha *>n >Den beg Voorganger: evengelist J.A Horst. Cateehisaties/Bybelonda I.v.m. dankdag is er raaandi geen catechisatie. Bijbel/Kontaktavond: dag 5 nov. om 20.00 uur 'Wat Christus begonnen is, Hij in stand'. Iedereen is irdai De avond wordt gehouden; Cuppeixpedje 2a. Een maandelijkse rubriek over fiscale aktualiteiten "Europa 1992' zyn gevleugelde woorden die een eigen leven zyn gaan leiden. 1992 Werd niet ge haald maar op 1 januari 1993 is het dan zover. Alle BTW en accynskon- troles aan de binnengrenzen van de EG komen te vervallen. Smokkelen behoort definitief tot het verleden. In deze rubriek vandaag de gevol gen voor particulieren, volgende maand voor ondernemers. Iedereen kent het spannende ge voel. Met 6 liter Stroh rum terug van vakantie; verstopt op verschil lende plaatsen in de auto. De fles sen wyn uit Frankryk mogen in het vervolg ook gewoon in de doos open en bloot zichtbaar blyven. Nu dient u elke invoer boven de ƒ1.400,- te melden. Voert u accijns goederen in, ligt die drempel lager, by voorbeeld 300 sigaretten, 5 liter wyn, 75 mgr. parfum etc. Vanaf 1 januari aanstaande mag u, zolang het maar voor 'eigen ge bruik' is, alle legale zaken binnen de EG over elke binnengrens trans porteren. U behoeft en kimt geen aangifte meer doen voor BTW of accyns. Voor particulieren geldt het zoge naamde 'oorepronglandbeginsel'. Het land waar het gekochte produkt door u gekocht is heeft als land van oorsprong recht om BTW en ac cyns by u te heffen. Aangezien u in het buitenland dan al heeft betaald hoeft dat niet ook nog eens in Ne derland te gebeuren. Door het ge brek aan aktieve grenskontroles sluit deze regeling aan by de prak- tyk. Grenskontroles vervallen op 1 jaxxixari 1993 voor dit doel. Tussen Nederland en Duitsland bestaat op 1 januari 1993 een BTW-percentage verschil van twee procent. By grote aanschaffingen zoals elektrische apparatuur speelt dat dus wel een Toe< DIT1 mer rol. U mag deze goederen zonder be lemmering terplekke gaan kopen en in Nederland "bezigen' zoals dat dan zo mooi heet. De grote uitzondering is de auto. Koopt u een auto die jonger is daix drie maanden of mixxder dan 3.000 km gereden heeft dan bent u wel verplicht de auto voor de BTW in te voeren. De Duitse Mehrwertsteuer (BTW) behoeft u niet te voldoen en u draagt zelf in Nederland 17,5% af. Bovendien dient u de auto aan te ge ven voor de BPM, de opvolger vaxx de Byzondere Verbruiksbelasting. Zondag 8 nov. a.s. zal in Dingus een open dag gehouden worden, met de ixadruk op fascisme/ra cisme! Er zullen sprekers zijn, mensen die info verstrekken, mu ziek en meer. Deze dag is bedoeld als voorlichtixxg voor mensen die niet weten wat fascisme inhoudt, voor mensexx die denken er te wei nig van te weten, voor alle doelgroe pen en natuurlijk voor alle geïnteresseerden Wat is fascisme? Iedereen kent waarschynlyk de woorden fascisme en racisme. Deze woorden slaan op onderdrukking en wreedheid tegexx bepaalde groe pen mensen, de minderheden. Meestal is het dus gewoon eexx lulli ge vorm van discriminatie!. Op dit moment is het zeer sterk gericlxt te gen asielzoekers, zoals oxxlangs ixx Duitsland zelfs nxet brandbommen en wapens werd gevochten. Ftescisme komt er veel voor in streken waar het ekonomisch xxiet erg goed gaat, bijvoorbeeld in Oost- Duitland: hoge werkloosheid, wei nig scholing, vaak een beperkte so ciale visie, etc. De mensen denken dan dat de minderhedexx meer poli tieke aaxxdacht krygen dan de eigen groep, en dit uit zich vaak in ontevredenheid, tegelijk nxet ge weld in alle soorten en nxaten. Een ander bekend voorbeeld is Los Angelos, waar onlangs een zwarte joixgeman door blaxxke poli tieagenten werd mishaixdeld, waar na deze niet of nauwelijks wexxlen gestraft! Anti-fascisnxe Hoe je met fascisme moet om gaan en duidelijkheid over andere zaken die slaan op het voorkoxxxen ex*van, zullexx jullie daix waarschyn- l(jk wel duidelijk worden. Alle geïn- teresseerdexx tot ziens op 8 xxov. a.s. in OJC Dingus, Hoenderstraat 10. In Peel en Maas staat elke twee weken een aaxx kondiging van de oe cumenische basisgroep Heel de Kerk, Heel de Wereld. De aktivitei- ten van deze groep wordexx deels ge dragen door 'Vrouw. Geloof en Leven', deels door de Mariënburgve- reniging afd. Venray e.o. DDe Mariënburgvereniging is een landelijke vereixiging is een lande lijke vereniging van ongeveer zes duizend katholiekeix. Venray is daarin redely k goed vertegenwoor digd. In Limburg zyn zes afde lingen. Op zaterdag 14 november a.s. hou den die afdelingen in de Gerefor meerde Johaxxneskerk te Sittard een Limburgdag oxxder het motto: 'De Kerk van de toekomst, ook Kerk voor onze kinderen...' Iedereen is welkom. Inschrijfformulieren, die liefst vóór 7 nov. by de organiserende af deling binnen moetexx zyn, zyn in Venray verkrijgbaar bij Jan Beeren (tel. 88841), de plaatselyke kontakt- persoon van de Mariënburgvereni- gixxg. Hij geeft u desgewenst graag meer informatie over de Limburg dag en/of de Mariënburgvereniging, de grootste participant van de Acht Mei Bewegixxg. Inbraak tijdens vakantie Tterwyl de bewoners met vakantie waren is vermoedelijk met gebruik making van een valse sleutel toe gang verkregen tot een woning aan de Stationsweg. De dader moet goed op de hoogte zyn geweest, want een geldkistje met ongeveer ƒ7.000,- werd door de dader gevonden. De toezichthouder van de woning ontdekte de inbraak. Een nieuwe auto uit Dixitsla porteren blijft rompslomp# $cl levert weinig op. Voor het overige wens ik plezier by inkopen in hel' land, de charme van de smo kleine schaal zult u moeta sen. Middenstanders wens dat ze door deze maatregel aan buitenlanders zullen vei Mr. T.C. van Zwieten Rühl/Haegens/van Aar Accountants en Belastingad Kantoren te Boxmeer, Venfrd Reuver, tel. 08855 UF Tl ag: Dat is pas andere koek bij uw Echte B Tc Keus uit diverse soorten zoals: muesli, suiker, gember, sucade Hele week vanaf donderdag gewone koek nu f3,40. Weekendproefprijs 'roomboter amandelsta inu 5.50 TH Twee gewonden bij botsing Vry dagmorgen omstreeks kwart voor zeveix moest een personen auto. bestuurd door een 18-jarige inwoner van Swolgen, op de Meer- loseweg in Oirlo uitwyken voor een tegemoetkomende vrachtauto. De personexxauto kwaxxx in de zachte berm terecht waardoor de bestuur der de macht over het stuur verloor en de auto tegen een boom botste. Bestuurder en mede-inzittende, een 19-jarige inwoner van Wan- ssunx, moesten voor behandeling naar het ziekenhuis wordexx ver voerd. Bij onderzoek bleken de ver wondingen mee te vallen. De auto was ryp voor de sloop. Inbraak in woning Tydens afwezigheid van de 72- jarige bewoner aan de Veltixmse Kleffen, werd in zijn woixing inge broken. Die inbraak werd door een buurtbewoner ontdekt, die de poli tie waarschuwde. De gehele woning bleek doorzocht te zyn. Oxxtvreenxd werden twee gouden riixgen en dat werd pas bekexxd toen de bewoner van zyn vakantie terugkeerde. Vernielingen aan Een inwoner deed aan$ venxielingen aan zyn pö auto. De auto was met een voorwerp "bewerkt'. Hy kon niet zeggen waar dat pred beurd was, want hy had 1» thuis bemerkt. UZ ft Poging tot inbraak w Er werd aangifte gedaan tracht was in te breken i woning aan de Kennedystxd nelyk is de dader in zjjn gestoord en blyft het b(j de y, brachte schade vaxx die pojfl1 Inbraak in kantll J Donderdagmorgen om 04.0 zo bleek xxit het afgaan vi alarm, is er ingebroken in de ne van sporthal De Wettelinf vernieling van een ruit was verkregen. Hoewel de politie alarmmelding snel ter plaats bleek de dader zyn slag toch hebben geslagen. De flipper) de biyartklok bleken van houd ontdaan te zyn. Hoe gfl gestolen bedrag is, kon ons worden medegedeeld.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 18