Algemene Verklaring »en rassendiscriminatie Te laat bezorgde meubels Mart Wismans verrassend kampioen bij de paarden Maaike van Dijk overtuigt INGEZONDEN uwvergunning verleend sdi el>ilSma;K Commissie ■inomische zaken ïuwvergunning aangevraagd Commissie onderwijs, jeugd, sport en rekreatie Commissie culturele zaken Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Bekendmaking Ingekomen Bouwaanvragen Commissie openbare werken Commissie sociale zaken SYSTEM:CARE Informatie van de Consumentenwinkel Nog drie autodieven aangehouden Dat was snel... EN MAAS Donderdag 29 oktober - Pagina 15 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY i oktober jl. heeft de minis- binneniandse zaken aan de Her van de Tweede Kamer de ene Verklaring tegen rassen- einatie aangeboden. De ver- ondertekend door de ïers van zestig landelykde happelyke organisaties, i Vei van de verklaring luidt: uize lertekenaars van de Algeme- gla klaring Ttegen Rassendiscri- igen in herinnering dat op n Z|i^d van de Grondwet, andere en en verdragen, discimina- p grond van ras, huidskleur, male of etnische afkomst is oden; stigen dat in een democrati- samenleving respekt voor r mens fundamenteel is en eder die in Nederland woont gelijke voet aan de Nederland samenleving moet kunnen Inemen; lko stateren dat vooroordelen, riminerende uitlatingen en lagingen, al dan niet bewust, de gehele samenleving voor- nen en dat zy een belangryke zaak zijn van bestaande ach terstanden van minderheden; 4. veroordelen vooroordelen, into lerantie, en achterstelling op het werk, op school, in de vrye tyd of waar dan ook. Discriminatie is een sociaal onrecht-, 5. verplichten zich tot een geza menlijke inzet om alle vormen van vooroordeel en discriminatie te voorkomen en te bestrijden; 6. verklaren dat zij in elk geval het volgende zullen doen om discri minatie te voorkomen en te bestrijden door: - zelf het goede voorbeeld te ge ven en stereotypen tegen te gaan, - te bevorderen dat gedragscodes tegen discriminatie per sektor of branche van het maatschap pelijk leven worden vastgesteld, - mensen en organisaties in hun omgeving aan te spreken op be wust of onbewust discrimine rend gedrag. De tekst van de verklaring is op affi cheformaat afgedrukt. Zolan de (be perkte) voorraad strekt is het affiche kostenloos verkrijgbaar by de receptie van het gemeentehuis. gemeester en wethouders n in hun vergadering van 20 er 1992 voor de onderstaande ilannen bouwvergunning ad. Zij die menen door de af- één of meer van deze ver- Jagen rechtstreeks in him J( jte zijn getroffen, kunnen op Ivan de wet AROB daartegen [college van burgemeester en uders van Ven ray een gemoti- bezwaarschrft indienen en dertig dagen na boven- irade datum. .bet uitbreiden van een paar- lero ichtverblijf met een hooi- 90Q- g aan de Janslust te Merselo, J.H.M. Rongen, Heidseweg 53 ide; het uitbreiden van een paar- achtverblijf met een hooi- igaan de Kleindorp te Merselo, J.H.M. Rongen, Heidseweg 53 (ide liet plaatsen van een tuinhuis- i de Vijverhof 9 te Ysselsteyn, L.P.J. Janssen; het uitbreiden van een var- cellen) aan de Meerselse- 8 te Ysselsteyn, t.n.v. J.M.M. 08; het uitbreiden van een var- ikoi! sal (5 cellen) aan de Meereelse- jqq, 8 te Ysselsteyn, tn.v. J.M.M. iKOrt het bouwen van een machine- )00; 'aan de Steegse Peel weg 143 te steyn, tn.v. G.J.A.P. Jaspers; het verbouwen van een boer- tot woning aan de Beekweg 50 Ulfêfpray, t.n.v. H.J. Oosterbeek; het bouwen van een carport jelkngostraat 7 te Ven ray, t.n.v. het verbouwen van een kan- uimte aan de Paterstraat 15 te t.n.v. Accountantskantoor nissen; het bouwen van een rookka- aan de Kruisstraat 7 te Venray, H.G.G. Olde Daalhuis; het bouwen van een carport Mgr. Hanssenstraat 40 te t.n.v. P.J.H.M. Loonen, isumseweg 17a. irgemeester van Venray, J.F.H.A.B. Waals volgens schema geplande ver ing van de commissie econo- he zaken, zal wegens het teken van voldoende agenda geen doorgang vinden. (art 18a WRO) tgemeester en wethouders zyn lemens om met toepassing artikel 18a van de Wet op de Olijke ordening vrijstelling te Hen aan het ter plaatse gelden- «stemmingsplan ten behoeve ie volgende bou waan vragen: het bouwen van een berging ie Chxistoffelkruid 16 te Ven- •n.v. H.J.G. Wülems; I het bouwen van een carport ieLidwinahof 9 te Venray, tn.v. Janssen. op de bouwaanvragen betrek hebbende stukken liggen met H van 30 oktober 1992 gedu- 14 dagen voor een ieder ter bjj de onderafdeling bouw- fr. kamer 310 van het raadhuis *00 tot 12.00 uur), torende deze termyn kunnen ■"ele bezwaren schriftelijk by feester en wethouders wor- hgediend. hurgemeester van Venray, J.P.H.A.B. Waals Op donderdag 5 november a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie onder wijs, jeugd, sport en rekreatie, aanvang 18.00 uur in kamer 19 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. 4. Gewestzaken. 5. Vaststelling verslagen. 5.1. besloten gedeelte commissie vergadering d.d. 10 sept. 1992; 5.2. commissievergadering van 1 okt. 1992. 6. Concept-raadsvoorstel inzake aanpassing tarieven gemeente lijke sportakkommodaties met ingang van 1 januari 1993. 7. Concept-raadsvoorstel inzake ontslag direkteur basisschool De Keg en aanstelling acijunkt- direkteur. 8. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex art 74 WBO van de SKO Vredepeel om vergoeding van de kosten van het herstel len van stormschade by basis school Regina Pacis. 9. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex art 74 WBO van de Vereniging voor Christelyk kleuter- en basisonderwijs Ven ray om partiële medewerking bij vervanging van de vloerbe dekking in twee groepslokalen van basisschool De Hommel. 10. Rondvraag. 11. Bezoek aan OJC Dingus en bespreking werk-/beleidsplan 92-93. Op maandag 3 november a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie culturele zaken, aanvang 18.00 uur in kamer 004 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, mededeüngen en inge komen stukken. 2. Verslag van de vergadering d.d. 7 juli 1992 van de commissie cul turele zaken. 3. Spreekrecht publieke tribune. 4. Raadsvoorstel betreffende be schikbaar stellen kredieten bestedingsprogramma 1992 inza ke openbare bibliotheek, mu ziekschool en cultureel centrum. Hierbij zal ook het 5-jarenverslag 1987-1991 van de openbare bibli otheek aan de orde komen. 5. Gewestzaken betreffende depen dance kunstuitleendienst in Venray. 6. Rondvraag en sluiting. Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou waanvragen medewerking te verlenen. het verbouwen van een ber- ging/dierennachtverblyf aan de Geysterseweg 22 te Oostrum, tn.v. M.J.G. Alders-Hoex. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 30 oktober 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw beheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, dra. J.F.H.A.B. Waals Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy hinderwetvergun ning hebben verleend aan: M.W.C.M. Smits, Teeuwenhof- weg 6, 5809 EJ Leunen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een vlees varkenshouderij, gelegen aan de Teeuwenhofweg 6 te Leunen. De beschikking en bybehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 29 november 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tot deze datum kan by de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tydig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzy vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.EJ.M. Frencken Op maandag 2 november a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie ruimte lijke ordening en volkshuisvesting, aanvang 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. 4. Vaststelling verslag van de ver gadering van 5 okt 1992. 5. Gewestelijke zaken. 6. Concept-raadsvoorstel tot afwij zing verzoek van J. van Reenen, Wester Thienweg 15a te Oostrum, tot wijziging bestem ming perceel A-1663 tb.v. de bouw van een garage-hobby ruimte c.q. dierenverblijf. 7. Concept-raadsvoorstel tot vaststelling Algemene Grond- aan- en verkoopvoorwaarden en aanpassing delegaties. 8. Concept-raadsvoorstel inzake stads- en dorpsvemieuwings- gelden 1992: a. rapportage besteding gelden over het jaar 1991; b. verdeling sleutelby dra- ge voor het jaar 1992. 9. Lijst aandachtspunten cie-ROV d.d. nov. 1992. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. Burgemeester en wethouders van Venray, maken op grond van artikel 2. lid 3, van de inspraakverorde ning bekend, dat met ingang van 29 oktober 1992 gedurende tien da gen ter inzage ligt op kamer 205 van het raadhuis, het ontwerp- raadsbesluit tot verdeling van het aan de gemeente Venray voor 1992, in het kader van de stads- en dorps vernieuwing, toegekende bedrag van ƒ341.400,- inhoudende: a. Verbetering van de door de eigenaar woonde woningen 31.400,- b. Verhuis- en herin richtingskosten 5.000,- c. Bedrijfsverplaatsing Venray-kom ƒ100.000,- d. Uitvoering nota winkelerven 40.000,- e. Herinrichting Schouw burgplein e.a. 15.000,- f. Restauratie monu menten 15.000,- g. Projekten kerk dorpen 50.000.- ƒ341.400.- Gedurende genoemde termyn kan een ieder zijn mening omtrent de ter inzage liggende stukken by burgemeester en wethouders ken baar maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week by burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het bouwen van een zand-, stol- en gasopslag aan de Smakter- veldweg te Venray, t.n.v. NV Water- leidingmy, Prins Bischopsingel 2 te Maastricht; het bouwen van een woning met garage aan de Haalakker te Oir- lo, t.n.v. P.M.J.M. Nellen, Lathyrus 11 te Venray; het bouwen van een opslag loods aan de Pauwweg 12 te Oirlo, t.n.v. Maatschap Pouwels; het bouwen van een paarde- stal aan de Spurkt te Oostrum, tn.v. C.J.J. Wilmsen, Van Broekhui- zenstraat 55; het plaatsen van een bui tenstal aan de Weversven te Merse lo, tn.v. J.H.L.M. Poels, Prinses Marijkestraat 25 te Venray; het bouwen van een berging aan de Koningskaars 9 te Venray, tn.v. A.G.M. Peetere. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken Donderdag 5 november a.s wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie openbare werken, aanvang 18.00 uur in het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Verslag vergadering 92-09. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededelingen. 6. Gewestaangelegenheden. 7. Vergaderschema 1993. 8. Uitbreiding Openbare Ver lichting. 9. Resultaat agrarische exploitatie van gronden door de gemeente in 1992. 10. Aanschaf bedrijfswagen voor werkeenheid bossen. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. Op maandag 2 november a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie sociale zaken, aanvang 18.00 uur in K19 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en kennismaking nieu we leden. 2. Verslag van de op 13 juli 1992 ge houden vergadering. 3. Ingekomen stukken en medede lingen; Ter kennisname ligt ter inzage: a. Sociaal Bestek nr. 7/8-1992, 9-1992,10-1992; b. Divo- sa Bulletin juli/augustus, septem ber, oktober 1992; c. Nota inzake provinciaal jaarverslag beroeps zaken adm. geschillen. Tbr infor matie en bestudering: a. Over zicht uitgaven/inkomsten bijzon dere bijstand 2e en 3e kw. '92; b. Nota inzake Verhaal Algemene Bijstandswet. 4. Bespreking gewestaangelegen heden. 5. Nota inzake Tydelijke Regeling Opvang Ontheemden. 6. Jaarverslag immateriële hulpver lening. 7. Notitie sanctiebeleid. 8. Notitie BZ/IOAZ. 9. Rondvraag. Automatisering voor het kleine bedrijf. O Automatiseringsadviezen Systeembeheer O Netwerkbeheer Instructie Programma's op maat Computers Netwerken Printers Meer weten Bel even, wij komen graag langs voor een kennismakingsgesprek. 004780 85138 Explosieven gevonden Tydens graafwerkzaamheden by de aanleg van kabels aan de Maas- heseweg kwam een nog intakt zynd staartstuk van een granaat naar bo ven. In afwachting van de mannen' van de EOD werd dit staartstuk vei liggesteld. Tydens rooi werkzaamheden op een bouwland aan de Weideweg kwam eveneens een gevaarlijk oor- logssouvenier naar boven. Vechtpartij was al voorbij In de nacht van zaterdag op zon dag kwam er bij de politie een mel ding binnen dat er een vechtparty was ontstaan tussen twee groepen jongeren naby het uitgaanscen trum in Leunen. Toen de politie ar riveerde was er van een vechtparty niets meer te zien. Wel kon de poli tie enkele vechterebazen achterha len, maar er werd door niemand aangifte gedaan. Herkent u dat, die ergernis? Je hebt met een leverancier een be paald tydstip afgesproken, je blijft er speciaal voor thuis en dan komt er niemand opdagen! Volgens de nieuwe wettelyke be palingen uit het Nieuw Burgerlyk Wetboek dient de leverancier zich stipt aan de afgesproken levertyd te houden. Stel u hebt meubels gekocht en u heeft afgesproken dat ze uiterlyk binnen 12 weken bij u zullen wor den bezorgd. Als de leverancier na 12 weken nog niet met de meubels bij u voor de deur staat is hij zonder meer in verzuim. U hoeft de leve rancier daarvoor niet eerst schrifte lyk in gebreke te stellen. U kunt onmiddellijk verlangen dat hij de daaruit voortvloeiende schade ver goedt Voorwaarde is echter wel dat de levertijd voldoende precies is overeengekomen en niet bij bena dering of by wyze van indikatie is aangegeven. U doet er daarom ver standig aan om zo exact mogelyk af te spreken en vast te leggen. Als u geen tijdstip heeft afgesproken dient u de leverancier wel een rede- lyke termyn te gunnen. Stel hem dan schriftelyk in gebreke met een uiterste termyn en bewaar een ko pie van die brief. In de Consumen tenwinkel kunnen wy u helpen aan voorbeeldbrieven en aan adviezen als het gaat om konflikten met leve ranciers. Ook voor andere consumentenin formatie kunt u terecht by de Con sumentenwinkel, Marktstraat 8, Venray, tel. 04780-10799. Openingstyden: maandag van 13.30-17.30; dinsdag t/m vrydag van 10.00-13.00 en 13.30-1790 en zater dag van 11.00-14.00 uur. Vry dagmiddag kon de politie in het centrum van Venray de wegge lopen bestuurder van een perso nenauto, die bij een aanrijding betrokken was. aanhouden. By het ingestelde onderzoek bleek dat die auto in Venlo was gestolen. De bestuurder werd aangehouden en tydens het onderzoek bleek dat er nog drie inwoners van Venray be trokken waren by maar liefst 10 au todiefstallen waarvan 1 in Best en 1 in Venlo, de anderen in de regio Venray. Enkele van die auto's werden eer der teruggevonden maar naar een paar wordt nog gezocht Tevens be kende het viertal zich schuldig te hebben gemaakt aan maar liefst 40 auto-inbaken en 1 woninginbraak. Verder hebben ze bekend met een uit een jas gestolen pasje van een Venrayse videotheek spelcompu ters en movieboxen gehuurd te heb ben die ze 'vergaten' terug te brengen. By huiszoekingen werden een viertal autoradio's aangetroffen die van de autokraken afkomstig bleken te zijn. De vrijdag aangehou den inwoner is dinsdag voorgeleid aan de officier van justitie maar hij werd weer naar Venray terug ge bracht omdat het onderzoek nog niet is afgesloten. Vermoedelijk zijn de uit de auto's ontvreemde goederen reeds door verkocht. Omdat twee van de ver dachten hun militaire dienstplicht vervullen is bij het verdere onder zoek ook de Koninklijke Mare chaussee ingeschakeld. De inbraken en diefstallen von den plaats tussen juli van dit jaar en de aanhouding. De leeftijd van het viertal is tussen de 18 en 20 jaar. Zondagmiddag werd in de bossen, achter de parkeerplaats aan de Venloseweg, een perso nenauto van het merk Ford Escort ontdekt. Omdat de auto niet voorzien was van kente kens werd al direkt aan diefstal gedacht en de politie stelde de auto 'veilig'. Een klein papiertje dat in de auto werd gevonden bleek de oplossing te kunnen brengen. Het brieve verwees naar het Duitse Moere. Maandagmorgen stelde de po litie zich in verbinding met de Kripo in het Duitse Moere. Daar was net enkele minuten tevo ren aangifte gedaan van diefstal van die auto. Het vermoeden is dat de auto voor joy-riding is ge bruikt Men vond het wel vreemd dat de kentekenplaten waren verwijderd. De auto zal aan de rechtmatige eigenaar worden teruggegeven. Explosieven gevonden Een landbouwer aan de Laagheid- seweg vond by het rooien gevaarly k uitziend oorlogstuig. De deskundi ge van de politie stelde vast dat dit exemplaar een lege rookgranaat bleek te zyn. Tijdens rooiwerkzaamheden aan de Overloonseweg kwam wel een gevaarlyke granaat naar boven. Die werd in afwachting van de ruiming door de EOD veilig gesteld. Overigens was de EOD donderdag aktief want op vyf vindplaatsen in de gemeente werden gevaarlyke souveniere uit de Tweede Wereld oorlog onschadelijk gemaakt, om dat deze te gevaarlyk waren om te vervoeren. Zondag 18 sept. organiseerde Ry- vereniging en Ponyclub Sint Isido- rus de jaarlijkse clubkampioen schappen. Ook dit jaar was de Venrayse vereniging weer te gast bij de fam. Takken en de fam. Van der Maas aan de Veulensewaterweg. De omstandigheden waaronder gereden moest worden waren goed. Het bleef de gehele dag droog en al leen het hindemispersoneel had wat last van de gure wind die dwars over het terrein stond. De dressuur- wedstrijd werd binnen verreden. Bij de grote paarden verdedigde Frank Verschuuren zijn titel, bij de pony's werd de kampioensbeker niet verdedigd omdat de kampioen van 1991, Ronald Potjes, inmiddels is gestopt. Zondagmorgen om 10.15 uur werd er begonnen met de dressuur, pony's en paarden door elkaar, ieder in zijn/haar klasse. Bij de grote ruitere bleek Huub Brands met Geoliet in supervorm te steken en hij werd dan ook onbe twist de nieuwe dressuur-kampi- oen. Tweede werd, onder luid applaus, Harry Frencken de paar drijdende goudsmid uit Venray die het vorig jaar bij het springen al liet zien als rekreant de konkurrentie met de ervaren wedstrydruitere/ amazones aan te kunnen. Wie de derde plaats zou krygen toegewe zen moest beslist worden door het lot Nelly Basten, Mart Wismans en Frank Verschuuren behaalden ieder evenveel punten en na het toepassen van het reglement waar by gelijk eindigen enkele onderde len in de dressuurproef vergeleken dienen te worden, was er nog geen oplossing. De wedstrijdleiding ging daarop in beraad en bijgestaan door Wim Verheyen met z'n jarenlange ervaring in de paardesport werd besloten tot loting. Nelly Basten mocht onder het mom van 'Ladies first' als eerste een nummertje trekken. Zy had pech en werd vijf de, Frank Verschuuren werd vierde en Mart Wismans letterlyk en fi guurlijk lachende derde. Bij de pony's lag alles duidelijker. Maaike van Dyk met Gambro werd keurig eerste, Christianne van Eek met First Lady tweede en Freek Mij- ling met Fhrt derde. Na de ernst by de dressuur volgde het spektakel by het springen. Om je clubkampioen te mogen noemen moetje aan beide onderdelen mee doen met hetzelfde paard/pony. Veel echte dressuurruiters en amazones wagen zich niet aan een spring- wedstryd. Mart Wismans met Aqui no deed dat wel, Freek Myiing met Fkrt niet. De springwedstryd ging over twee manches met daarna een eventuele barrage. Ook nu weer paarden en pony's door elkaar. Als eerste startte de jongste deel neemster aan dit clubkampioen schap, Petra van Dyck met Beaty. Na twee manches bleven er slechts zeven kombinaties foutloos. Uitslag grote paarden: 1. Karin Bouten met Griffie, Karin nam alle risiko en won; 2. Nelly Basten met Dalmé; 3. Peter Basten met Sjieka; 4. Mart Wismans met Aquino. Bij de pony's won Judith de Bever met Ashley die daarmee haar zus Suzan afloste die in 1991 het sprin gen bij de pony's won. Tweede werd Petra van Dyck met Beaty. Maaike van Dijk werd. ondanks drie straf- punten in de eerste manche, derde. Daarmee stond de clubkampioen by de pony's vast Met een eerste en een derde plaats mocht Maaike 's avonds de wisselbeker in ontvangst nemen. Verrassend mag het optreden van Freek Myling genoemd worden. Met Charly, de pony van Lonneke van de Ven, sprong hy buiten mede dingen tweemaal eenfoutloos par cours, met Fart, z(jn eigen pony, reed hij een ltür op muziek. De kür stelde hy zelf samen, de muziek daarbij zocht hy uit met zyn broer Mare. Bij de grote paarden was het moeilyker de clubkampioen aan te wijzen. Na twee onderdelen hadden Nelly Basten en Mart Wismans ieder zeven punten. Er zat niets an dere op dan ook nu het lot te laten beslissen. Het geluk was die 18e ok tober aan de zyde van Mart Wis mans. Nelly werd eervol reserve- kampioen maar Mart mag zich een jaar lang clubkampioen noemen. Ter afsluiting was er ook dit jaar in de feestelijk verlichte tent een barbecue-avond. KAMIKASE? De wetgeving ter bescherming van voetgangers en fietsers in het verkeer is onlangs aangescherpt. Door de wet worden zwakkere ver keersdeelnemers zoals voetgangers en fietsers beschermd. Kortgezegd komt het erop neer dat wanneer de automobilist in aanraking komt met een kind janger dan veertien jaar, hij de schade die het kind heeft opgelopen volledig dient te vergoeden, ook al heeft de automo bilist vlekkeloos gereden. Deze schadevergoedingsplicht wordt ge rechtvaardigd door het feit dat kinderen de gevolgen van hun ver keersgedrag niet kunnen overzien. Bovenstaande gaat dagelijks door my n hoofd wanneer ik my per auto naar myn werk begeef. Al jaren aan een stuk zie ik, met angst in myn hart, scholieren als kamikases op onverlichte fietsen op de onverlich te weg op mij af komen, een aantal van het bestaat uit kinderen van onder de veertien jaar. Zy kunnen de gevolgen van dit onverantwoor delijk gedrag niet overzien. Ook hun oudere niet naar het schynt 'Wij gaan weer naar school' lieten de affiches van Veilig Verkeer Ne derland ons ten overvloede weten. Automobilisten opgelet, de jacht is weer open, de kamikases komen er weer aan. WIE zal nu het slachtoffer zyn? L. v. E., Venray SPONSORAVOND SCHOUWBURG Afgelopen vrydag werd in de Ven rayse streekschouwburg de opera AIDA uitgevoerd. Zo'n 450 genodig den hadden allemaal een parkeer- kaart gekregen. Maar op de bewuste vrijdagavond was er in de verre om geving van de schouwburg geen parkeerplaats te vinden. Op deze manier maakt men zich wel onsterfelijk belachelijk. Zeker wanneer men bedenkt, dat er een heel terrein voor de schouwburg autovrij moest blijven. Is men in Venray wellicht Roomser dan de Paus? In ieder geval was het hier geen staaltje van public relations. Zelfs de man van de catering kreeg een bekeuring omdat hij voor de schouwburg zyn spullen moest afladen. Volgens de normen in deze gemeente moet zo'n man waar schijnlijk met zijn potten en pan nen over het toneel, als onderdeel van een opera, zijn materiaal bin nen brengen. Een wat soepeler auto-vry-beleid zou heel wat toepasselijker zyn en zou het imago van Venray als gast- vriendelyke stad meer goed doen. Het is toch van de dwazen, dat een openbaar gebouw als de schouwburg op deze manier publieks-onvriendelyk wordt gemaakt. Een opera-liefhebber Beste politiemensen. Afgelopen week kreeg ik een bon omdat ik op het Kapelaanspad fietste. Maar liefst ƒ40,- moest ik be talen. Zonde van het geld maar dat is nu eenmaal wettelijk voorge schreven. Ik heb echter wel het gevoel dat met name oudere fietsers bestraft worden en dat jongere fietsers ge woon hun gang kunnen gaan. Iede re keer als ik in het centrum kom wordt ik haast omver gefietst Ook voor hen geldt toch dat fietsverbod. Pak ook hen eens wat harder aan, byvoorbeeld in de ochtenduren, als iedereen door de Grotestraat rich ting school scheurt, niets en nie mand ontziend. Pak niet alleen de oudere verkeersdeelnemer. Pak ze dan allemaal. T. Diefstal friteuse Een winkelier zag een volgens hem 'onguur type' in de Grotestraat lopen met een friteuse die niet was ingepakt. Aan het merk kon hy zien dat die in een zaak voor huis houdelijke artikelen werd ver kocht Hy vond hef vreemd dat die friteuse, zoals, in die zaak gebruike- lyk is, niet was ingepakt Hy nam kontakt op met de bedryfsleider van die zaak en die verklaarde dat zijn personeel die nooit zo zou heb ben afgeleverd. By kontrole bleek inderdaad dat een friteuse zonder te betalen was meegenomen. Er werd aangifte gedaan van die win keldiefstal en aan de politie kon een goed signalement worden door gegeven. PTT-auto tegen vrachtauto Vrijdagmiddag rond 12.30 uur botste op de Horeterweg onder Castenray, een PTT-bedryfsauto, geladen met accu's, tegen een vrachtautokombinatie. Door de aanryding kwamen 25 accu's op het wegdek en in de wegberm te recht. De brandweer moest in aktie komen voor het verdunnen en ver- wyderen van het accuwater. De beide bestuurders liepen geen noe menswaardig letsel op. De bestel auto van de PTT werd zwaar beschadigd. De accu's werden op de voorgeschreven wyze afgevoerd naar de gemeentewerf. Ergerlijke vernieling Een Venrayse dame stalde haar fiets in de fietsenstalling op het Ble ke rsveld. Tben ze by haar fiets te rugkwam bleek deze totaal vernield te zyn. De politie vermoed dat van dalen die in elkaar hebben 'gestampt'. De schade bedraagt en kele honderden guldens.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 15