Venrays gemeenteraad vergadert a.s. dinsdag NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Anjerfonds Limburg Loterij 1992 Ingekomen Bouwaanvragen Commissie maatschappelijke zaken Hinderwet Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Bouwmeldingen Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Tijdelijke afsluiting wegen Tijdelijke afsluiting Steegse Peelweg Donderdag 22 oktober - Pagina 15 Lm. vrijdag van 9.00 tot Bevolkingszaken is te- jpend op donderdag van 17.00 uur. openingstijden kan uïtslui- ilefonische afspraak worden en b. en w. uitsluitend te telefonische afspraak ifeenheid bestuursonder- tel. 04780-23269, alléén B. ester Waals jvan 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken: gewestelij- jgemeentelijke samenwer- uurlijke koördinatie; open en veiligheid; voorlichting ik algemeen; dorps en wijk- isoneel, organisatie en in- interne dienstverlening; ie zaken: bevordering isnheid, markten en ker- andel en middenstand, be- toerisme, bedrijfs- en bging. p§ deLoo gemeester) van 10.00 tot 11.00 uur. en: algemeen milieubeleid, Kaken, afvalverwerking, ■firing, bodemsanering; .„-fepelijke zorg: gezondheids- tschappelijk werk, ouderen- 0 klozenzorg (RBA), sociale bening (WSW), culturele den; sociale vernieuwing; Truijen van 10.00 tot 11.00 uur. belastingen, gemeentega- theken); openbare wer- riolering, reiniging, en vervoer; agrarische irkaveling, beheer en ver- luwgronden. fn''1 Ö.ÖÖ-11.00 uur. irdening; volkshuisves- en woningtoezicht; :icht; stedebouw; )f (m.u.v. beheer land- ij: beheer eigendom- itie bestemmingsplan werving; gronduitgifte. dessen |van 10.00-11.00 uur. Eken: muziekschool, mu- fiouwburg, bibliotheek, mo- Borg, oud archief, culturele jen, grote en kleine kun- academie; sociale zaken; volwassenen-edukatie; h; rekreatie; jeugd- en jon- K akkommodatie-aangele- sociaal-cultureel werk; vraagstukken; mediazaken; ang. Agenda voor de openbare verga dering van de gemeenteraad, te houden op dinsdag 27 oktober a-s., aanvang 19.00 uur, in het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Ven ray. 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Notulen van de openbare verga dering van de raad der gemeen te Ven ray, gehouden op dinsdag 29 sept. 1992. 4. Ingekomen stukken. 5. Gemeentelijke reaktie op de no ta 'Ruimte voor Kwaliteit'. 6. Herziening Wet Openbaarheid van Bestuur. 7. Vaststelling "Volkshuis vestingsplan'. 8. Milieubeleidsplan gemeente Venray. 9. Vaststelling van het milieupro gramma 1992-1993 cluster Venray. 10. Beschikbaar stellen van een krediet voor het opstellen van een 'Masterplan openbare orde en veiligheid'. LI. Beschikbaar stellen van een krediet tb.v. herhuisvesting gemeentelij k-apparaat. 12. Aanvraag VROM/DGM-bydrage voor de uitvoering van het NMP en het NMP+. L3. Verzoek ex art 74 van de Wet op Goedgekeurd door de staatssekre- taris van justitie d.d. 30 maart 1992 onder nummer L.0.690/141/056.92. Uitslag van de trekking gehouden op woensdag 14 oktober 1992 ten overstaan van notaris mr. M.P.P.F. Groutars in het Provinciehuis te Maastricht. Prysnummer 1: lotnummer 051262; 2. 074777; 3. 051411; 4. 143820; 5. 090645; 6. 058352; 7. 022866; 8. 061698; 9. 087804; 10. 097338; 11. 126510; 12. 079429; 13. 029492; 14. 117872; 15. 182928; 16. 041287; 17. 081951; 18. 088597; 19. 058309; 20. 014638; 21. 189283; 22. 154220; 23. 043255; 24. 153371; 25. 049781. De prijswinnende loten kunnen, óf per aangetekend schrijven on der opgaaf van naam en adres wor den gezonden aan de afdeling Kas (ta.v. de heer Van Lieshout) van de ABN/AMRO Bank Nederland nv, Bredestraat 10, 6211 HC te Maas tricht, of persoonlijk aan de loket ten van bovengenoemde bank tegen kontante betaling en tegen inlevering van het lot, worden aan geboden. Met hartelijke dank voor uw steun aan de Limburgse cultuur. het basisonderwijs om vergoe ding van de kosten van vervan ging van de vloerbedekking van basisschool H. Maria te Oostrum. 14. Overdracht gemeentelijke hy potheekportefeuille aan het Bouwfonds Limburgse Ge meenten. 15. Herziening verordeningen baat belasting. 16. Garantiesubsidie t.b.v. de orga nisatie van het Nederlands Kampioenschap Run-Bike-Run 1993. 17. Beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. het aanschaffen van vyf portofoons voor de brandweer ter vervanging van de huidige. 18. Beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de vervanging van de ademluchtcompresser brandweer. 19. Beschikbaar stellen van een krediet tb.v. het aanleggen van 10 brandputten op de industrie terreinen Smakterheide, De Brier en De Hulst. 20. Beschikbaar stellen van een krediet tb.v. het vervangen van de motorspuitaanhanger brandweer. 21. Arbeidsvoorwaardenregelen overheidspersoneel 1992. 22. Sluiting. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week by burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het verbouwen van een ber- ging/dierennachtverblyf aan de Geysterseweg 22 te Oostrum, t.n.v. M.J.G. Alders-Hoex; het plaatsen van een tuin bouwkas aan de Wanssumseweg 14 te Oostrum, t.n.v. Nieuw Spraeland; het plaatsen van een schuur aan de Wanssumseweg 14 te Oostrum, tn.v. Nieuw Spraeland. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtely ke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken De vergadering van 3 november a.s. zal, vanwege het ontbreken van voldoende agendapunten, niet doorgaan. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy voornemens zyn hinderwetvergunning te verlenen aan-. J. Heesen, Horsterweg 11, 5809 ER Leunen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkenshou derij gelegen aan de Horsterweg 11 te Leunen; Maatschap Swinlcels, Paarde- kopweg 13, 5813 AT Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkenshouderij gelegen aan de Puttenweg 78 te Ysselsteyn; J. Schepers, Rouwkuilenweg 39, 5813 BH Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een fokvar- kensbedryf gelegen aan de Ysselsteynseweg 48 te Ysselsteyn; M.W.H. Cox, LoUebeekweg 11, 5811AJ Casten ray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een vleeskalveren- bedrijf gelegen aan de Lollebeek- weg 11 te Casten ray; J. Willems, Castenrayseweg 8, 5808 AG Venray voor het oprichten en in werking hebben van een boomkwekerywaarbij elektromo toren worden gebruikt met een ge zamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Bremmen- kamp ongenummerd te Oirlo; J.P.H. Janssen, Wanssumse weg 8, 5807 EA Oostrum voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een var kenshouderij gelegen aan de Wanssumseweg 8 te Oostrum. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zyn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 5 november 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspx~aak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hy daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelyk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtely ke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken irdigheidsrit voor 55-plussers amen Vul onderstaande bon dan in jvaardigheidsrit wordt gehouden op 'ember 1992. De kosten voor het deelnemen 8n rit bedragen £1. 10,00 per persoon. in de gemeente Venray, bent u 55 jaar bent u in het bezit van een rijbewijs, ikt u over een auto en wilt u aan de rit 'men, vul dan de onderstaande bon in en deze in een enveloppe naar: Gemeente Venray, afdeling openbare werken I.a.v. de heer J.Nellen Postbus 500 580 0 AM VENRAY jgt na inschrijving bericht op welke wijze ing van het inschrijfgeld dient te geschieden emers krijgen na inschrijving informatie stuurd en wordt er met hen contact opgenomen. ^er informatie kunt u contact opnemen met de "■Wijnhoven, secr.afd.Venray van Veilig er Nederland, telefoonnummer 86424. 1IEK AANBOD VOOR AUTOMOBILISTEN VAN 55 JAAR EN OUDER getekende neemt deel aan de rijvaardigheidsrit op member 1992. Ie/woonplaats 1,1 een enveloppe sturen naar: "Ke Venray, afdeling openbare werken, t.a.v. de heer !en, Postbus 500, 5800 AM VENRAY. RIJSTIJL K3JKTECHN1EK IN-EN UITVOEGEN SNELHEID AANPASSEN GEDRAG OP KRUISPUNTEN ANDEREN IN HET VERKEER S VOORRANG Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij hinderwetvergun ning hebben verleend aan: Van Mierlo Groep BV, Kenne- dyplein 8, 5466 NB Veghel voor het oprichten en in werking hebben van een magazijnencomplex en kantoor ten behoeve van opslag en overslag van goederen waar elektro motoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Ven- nootstraat 2 te Venray; W. Vervuurt, Horsterweg 17, 5809 ER Leunen voor het oprichten en in werking hebben van een chinchilla-, schapen- en duivenhou- derij gelegen aan de Horsterweg 17 te Leunen. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 22 november 1992. Ibt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tot deze datum kan bij de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzy vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtely ke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bou waanvragen medewerking te verlenen. het bouwen van een garage aan de Veulenseweg 2 te Leunen, tn.v. A.G.G.W. Janssen; het bouwen van een waren huis aan de Deurneseweg 91 te Ys selsteyn, tn.v. W.M.M. de Mulder, Deurneseweg 104; het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis aan de Vogezen- laan 5 te Venray, tn.v. A.J.M. Eibers. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 23 oktober 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw beheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals (Procedurestart art 18a WRO tb.v. bouwmeldingen) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om van toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruim telijke Ordening vrijstelling te ver lenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestemmings plan ten behoeve van de volgende bouwmeldingen: het bouwen van een tuinhuis je aan de Marjolein 56 te Venray, tn.v. C.A.C.M. Govers. De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggern met ingang van 23 oktober 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw beheer, kamer 310, van het raad huis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren by burge meester en wethouders worden in gediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtely ke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 13 oktober 1992 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Zy die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het bouwen van een hobby ruimte aan de Langstraat 42 te Ven ray, t.n.v. M.J.A. Dericks; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Alaertslaan 20 te Venray, tn.v. P.E. Abegg; het verbouwen van een woon huis berging aan de Pio niersstraat 9 te Ysselsteyn, tn.v. H J.J.M. Slangen, Kempkensberg 4; het bouwen van een carport aan de Thngostraat 6 te Venray, tn.v. A.C. van Brederode; het bouwen van 14 sociale koopwoningen tuinmuur (excl. garage) aan de Sleutelbloem 54, 56, 58 t/m 69, tn.v. M.C. Projektmana- gement Akerstraat 96 te Heerlen; het het bouwen van 4 vrye sektor woningen met garage en erf- afscheiding en 14 sociale koopwo ningen (excl. garage's) aan de Sleutelbloem 31 t/m 53; Vinger hoedskruid 1 t/m 7; Teunisbloem 2 en 4, tn.v. Nevanco Woningbouw bv, Postbus 7084 te Panningen; het bouwen van 14 vrije sek tor woningen met garage en erfaf- scheiding aan de Kruidenlaan 183 t/m 209 (oneven), tn.v. Verhoeven Vastgoed bv. Dr. Poelsstraat 10; het bouwen van 9 vrije sektor woningen met garage en erfafschei- ding aan de Penningkruid 27 t/m 43 (oneven), tn.v. Buro Bouw Ontw. en Management Slot Hillen rade laan 5 te Hoensbroek; het verbouwen van woonboer derij Koenderhof aan de Spurkter- weg 2 te Venray, tn.v. RA.J. en J.G.J. Martens, Boterbloem 18; het verbouwen van een woon huis aan de Serenandestraat 8 te Venray, t.n.v. J.P.M. Wienstjens; het bouwen van een garage aan de Burg. Janssenstraat 10 te Venray, tn.v. J.G.M. Poels, 't Liene 30; het renoveren en uitbreiden van een loods tot loods/varkensstal aan de Haag 19 te Merselo, tn.v. Maatschap Poels-Driessen; het bouwen van een garage aan de Kroonkruid 55 te Venray, tn.v. C.L.M. Thiesen-Langenkamp; het uitbreiden van een wo ning aan de Dep. Petersstraat 21 te Oirlo, tn.v. A.J.M. Peeters; het bouwen van een terraso verkapping aan de hatendonkstraat 12 te Oostrum, tn.v. G.M. Sikes-, het bouwen van een berging aan de Aronskelk 37 te Venray, tn.v. J.B. Scholte; het bouwen van een tuinhuis je aan de Steegse Peel weg 31a te Leunen, tn.v. A.H. van Hees; het bouwen van een tuinber- ging aan de Oeldershof 5 te Oirlo, tn.v. J.J.L. Lemmen; het bouwen van een verpak kingshal aan de Witte Vennenweg 1 te Oostrum, tn.v. Frans Maas Vast goed bv. Noorderpoort 15 te Venlo. De burgemeester van Venray, drs. J.F.HAB. Waals (art 18a WRO) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen aan het ter plaatse gelden de bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwaanvragen: het bouwen van een berging hobbyruimte aan de Wester Thienweg 15a te Oostrum, tn.v. J. v. Reenen. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 23 oktober 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw beheer, kamer 310, van het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray drs. J.F.H.A.B. Waals Politie kontroleerde weer Zowel donderdag als vrijdag hield de politie weer kontrole op het rij den op de verkeersluwe wegen in het centrum. Het grootste probleem schynt de situatie 'de Holstraat' te vormen waar men de borden ge woon negeert Daardoor kan de po litie aan de lopende band verbalen uitschrijven. Donderdag werden er 30 proces sen-verbaal uitgereikt en vrijdag waren dat er 28. In de komende periode zullen door de gemeente Venray onder houdswerkzaamheden worden uit gevoerd aan diverse bruggen over waterlopen in de gemeente. In een aantal gevallen is het daar om noodzakelijk dat tijdelijk de wegen, waarin de bruggen zyn gele gen, worden afgesloten voor alle verkeer. Het betreft de hierna genoemde wegen vanaf de volgende tijd stippen: - Weverslo, start van de werkzaam heden aan de brug over de Loo- beek per 19 oktober 1992; - Brugpas, start van de werkzaam heden aan de brug over de Oostrumse Beek per 2 november 1992; - Houbenweg, start van de werk zaamheden aan de brug over de Oostrumse Beek per 9 november; - Laagheidseweg, start van de werk zaamheden aan de burg over het Afleidingskanaal per 30 novem ber 1992; - Giesevenneke, start van de werk zaamheden aan de brug over het Afleidingskanaal per 7 december 1992. De werkzaamheden worden, aan vangende vanaf genoemde tijdstip pen, gefaseerd uitgevoerd en duren uiterlijk tot einde dit jaar. In die gevallen dat afsluiting van wegen noodzakelijk is, zal deze af sluiting ter plaatse aangegeven zyn en is met borden een omleidings route ingesteld. Afsluiting vindt plaats voor de duur van de werkzaamheden of zo veel korter of langer als in verband met de werkzaamheden mogelijk/ noodzakelijk is. Voor eigenaren en gebruikers blijven de aanliggende percelen be reikbaar, overigens worden de be trokken aanwonenden afzonderlijk geïnformeerd. Voor nadere informatie omtrent de afsluiting kan desgewenst kon- takt worden opgenomen met de af deling openöare werken via doox-kiesnummer 23250. In verband met de uitvoering van leidingwerkzaamheden door de Ne derlandse Gasunie in de berm van de Steegse Peelweg is het noodzake lijk dat tydelyk een gedeelte van deze weg wordt afgesloten. De afsluiting geldt voor alle ver keer, voor eigenaren en gebruikers zullen de aanliggende percelen ech ter bereikbaar blijven. Afsluiting vindt plaats in de pe riode van 18 oktober 1992 tot 27 no vember 1992 of zoveel korter of langer als in verband met de werk zaamheden mogelijk of noodzake lijk is. Ter plaatse is met borden een om leidingsroute ingesteld via de Brug pas en de Jaegerhofweg over een gedeelte van de Eikenhofweg. Voor nadere informatie omtrent de afsluiting kan desgewenst kon- takt worden opgenomen met de af deling openbare werken via door- kiesnummer 23250. Onjuiste informatie In onze uitgave van week 41 zijn in een artikel over een inbraak aan de Bosschermoleu, door ory'uiste informatie naar ons toe, enkele on juistheden geslopen. In dat artikel meldden wij dat er een geldbedrag van ƒ600,- was gestolen, evenals en kele pasjes, een portemonnee en een portefeuille. Uiteindelijk bleek dat alleen het geld was verdwenen en dat de dadeijs) al het overige in de woning had(den) achtergelaten. Zo hoort het... Tijdens rooiwerkzaamheden op een perceel aan de Overloonseweg kwam een gevaarlijk uitziend stuk ijzer naar boven. De landbouwer vertrouwde de vondst niet en scha kelde de politie in, omdat hij dacht dat het een brisantgranaat kon zyn. De deskundige van de politie stel de vast dat het een staartstuk van een granaat was. die ongevaarlijk is en als een stuk ijzer kan worden behandeld. De politie was wel tevre den dat de landbouwer had gehan deld als boven omschreven. Diefstal van sierdoppen Een inwoner deed in Venray aan gifte van diefstal van twee sierdop pen van zyn op de parkeerplaats bij Schiphol geparkeerde personen auto. De diefstal werd by terugkeer by zyn auto bemerkt Hij vond het gemakkelijker om van de diefstal in Venray aangifte te doen.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 15