enray Spektakulaire Stockcarraces op circuit De Peel 0NDJE 6e Zuidnederlandse kampioenschappen voor rekreatieve tafeltennissers Wetenschapsdag '92 ook in het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum Twee inwoners van Overloon kregen Draaginsigne Gewonden WINTERSCHILDER toi 17 Oktober Jeu de Boulesvereniging JBC Venray '80 zoekt een winterakkommodatie Lezing over dementie Kontaktgroep voor weduwen en andere alleenstaande vrouwen lansen in De Wis Winkeliers gen zich over eningstijden 1 Jaar Top Support Dakwerken MAAS Donderdag 8 oktober - Pagina 7 BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag. Onze be- zprgers doen hun uiterste best om de krant voor 19.00 uur bij u in de bus te hebben. Voor bezorgklachten kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt met uw bezorgklachten in onze boek- en kantoorboekhan del, Grotestraat 68. terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en 'annuleringen die nen, voor dinsdagmiddag 12.30 uur bij ons zijn doorgegeven. Al leen dan kunnen ze nog dezelfde week worden doorgevoerd. An ders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit gevoerd. Laten we het maar toegeven. Herfst en winter doen vaak een aanslag op onze conditie. We sukkelen in slaap en tegen de tijd dat de lente komt, realiseren we ons pas goed wat er nog allemaal moet gebeuren. De oplossing? Vooruitkijken en plannen, het werk - tegen een aantrekkelijke winterprijs - op het goede moment laten doen. Het schilderwerk binnen, bijvoorbeeld. Dat doe je in de winter, want zomers moet je buiten zijn; dan schijnt de zon. (ijs GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v. Plataanstraat 12 Venray Tel. 04780-82635 helpt u graag de winter door. Het moet voor de heren Arts en Jacobs uit Overloon een emotioneel moment zyn geweest toen burge meester drs. Dittner hen afgelopen vrijdag het 'Draaginsigne Gewon den' opspeldde. Voordat burgemeester Dittner tot het opspelden overging schetste hy in het kort dat beiden als militair een periode in de vaderlandse ge schiedenis hadden meegemaakt, die lang onbesproken is gebleven èn waarin de beide heren zelf ge wond zijn geraakt Een periode in de geschiedenis waarin vele politieke fouten zyn ge maakt en waarin veel onnodig ge weld is gebruikt. 'U beiden keerden d^styds gewond terug uit een land waarvan wij de politieke aktie maar zo snel mogelyk moesten vergeten. Maar de Nederlandse Overheid besteedde aan die terugkeer geen aandacht. Het gevolg daarvan was dat in de zestiger en zeventiger ja ren te weinig respekt en waarde ring is betoond voor de inzet van die militairen, en de gebrachte of fers. Daarin is nu verandering geko men. Weliswaar laat, en voor sommigen te laat, maar dat kan en mag geen reden zyn om te betonen', aldus burgemeester Dittner 'dat wy respekt en waardering hebben'. 'Daarom zyn wy vandaag by een gekomen om respekt en waarde ring te betonen voor uw inzet en het door u gebrachte offer. Beiden Het motto 'Oorlog hoort in het museum' verwoordt de belangryk- ste doelstelling van het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum Over loon. Gelegen in een groot park, waar in september-oktober 1944 een historische tankslag woedde, is het museum een monument ter herinnering. Maar ook is het een zie advertentie ilders in dit blad Jeu de Boules (of petanque) is een sport waarby 2 teams tegen elkaar spelen met metalen ballen (boules) met een gewicht van 690-800 gram. De sport wordt gespeeld op halfver- harde of zandige bodem. In de zo mermaanden beoefent JBC Venray '80 haar sport op de buitenakkom- modatie te Vlakwater, Venray. Voor de wintermaanden beschikt de ver eniging niet over een akkommoda- tie, vandaar deze oproep. De banen waarop petanque gespeeld wordt moeten minimaal 10 by 2 meter zyn. Wy zoeken dus een ruimte waarin we minstens 4 banen kun nen realiseren. Omdat vaak 'hoge' boules worden gespeeld, moet de ruimte minstens 3 meter hoog zijn. Verder moeten er verlichting en verwarming aanwezig zyn cq. kun nen worden aangebracht De bo dem moet half verhard zyn of bedekt kunnen worden met zand of grind. Normaal zyn da aktiviteiten op zondamorgen van 11.0-13.00 uur en op dinsdag- en donderdagavond van 18.30-20.30 uur, maar wy zyn graag bereid om onze tyden aan te passen. Mocht u de beschikking hebben over een dergelijke ruimte en be reid zyn deze aan ons te verhuren, neem dan s.v.p. kontakt op met ma- rian Zeelen-Begas, tel. 04780-8 4380. Op zondag 18 oktober vinden weer de jaarlijkse Zuidnederland se tafeltenniskampioenschappen plaats voor rekreanten en vetera nen. Net als vorig jaar is het tafel- tenniscentrum. Kiosk la in Venray plaats van handeling. Dit evenement dat voor de zesde keer plaatsvindt mag zich ieder jaar verheugen in een grote belang stelling. Niet alleen van rekreatieve tafeltennissers en veteranen, maar ook van mensen die op deze manier kennis willen maken met de tafel tennissport Het toernooi wordt georganiseerd door de afd. Noord-Limburg van de NTTB in samenwerking met NKS- tafeltennis. Deelname staat open voor alle tafeltennisliefhebbers uit het hele land, die nooit of minimaal de laatste 3 jaar geen kompetitie hebben gespeeld in NTTB-verband. Degenen die uitkomen of uitkwa men in de NTTB-rekreantenkom- petitie mogen wel meedoen. Minimum leeftijd is 17 jaar (peilda tum 18-10-1992). Er wordt gespeeld in afzonderly- ke dames- en herenklassen. Voor beide groepen geldt dat er verder wordt ingedeeld op leeftyd: klasse A: 17-35 jaar en klasse B: 36 jaar en ouder. Ook is er een speciale klasse voor hoger rekreantenniveau. Deel nemers kunnen zich voor 1 enkel spelklasse inschrijven-, daarnaast wordt er ook een dubbeltoemooi af gewerkt Er wordt gespeeld in meerkam pen, daarna afvalsysteem. De wed- stryden beginnen om 10.00 uur en het toernooi is uiteriyk om 18.00 uur afgelopen. De inschry ftermijn sluit op zater dag 10 oktober. Deelnamekosten bedragen ƒ7,50 voor een enkel klasse en ƒ2,50 voor deelname aan het dubbel. Inschryven kan door te bellen met Annie Schers, Ninnesweg 174, 5981 PD Panningen, tel. 04760- 72721. Op donderdag 15 oktober organi seert de Stichting RISC, afd. Oude renwerk, in samenwerking met de KBO, een thema-middag met als on derwerp de ziekte van Alzheimer. Dementie kan verschillende oor zaken hebben, maar de ziekte van Alzheimer is de meest voorkomen de oorzaak. Door de toeneming van het aantal ouderen zal één op de drie Nederlanders met een demen terende oudere in zyn direkte om geving te maken krygen. Eigenlijk moet iedereen dus op de hoogte zyn van dementie om, by konfron- tatie, zyn of haar houding tegen over de zieke te kunnen bepalen. De lezing wordt verzorgd door de Alzheimer Stichting. De Stichting RISC nodigt alle be langstellenden uit om deze lezing by te wonen. De lezing vindt plaats op donderdag 15 oktober van 14.00 tot 16.00 uur in het Aktiviteiten- centrum voor Ouderen De Kemp haan, Kennedyplein 1 te Venray. De toegang is vry. groot, modem en interessant meu- seum dat met originele voorwer pen, dokumenten, wisseltentoon stellingen en eigentijdse, audio visuele middelen de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog in beeld brengt en uitlegt Een museum dat door zyn binnen- èn buitenafdelingen een bezoek by elk weertype de moeite waard maakt. De Nationale Wetenschapsweek (week 42) is een week met verras sende evenementen. Om eens te to nen hoe veelomvattend wetenschap is, om te laten zien hoe wetenschap pers te werk gaan en om mensen de kans te geven zelf aktief met we tenschap aan de slag te gaan. De Wetenschapsweek '92 opent op zondag 11 oktober met de 'We tenschap op zicht-dag'. Het thema van deze dag is dit jaar 'de wereld op z'n kop'. Ook het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum zal op deze dag weer een interessant pro gramma presenteren. Om 13.00 uur zal de heer Driesen een rondleiding in het park verzor gen waarby hy uitleg geeft over het verkrijgen, het opstellen en het conserveren (en de problemen hierby!) van de unieke objekten die staan opgesteld in het park van het Niet iedereen is even gelukkig, met het succes van de Venrayse ker mis. Nadat in augustus de ker- mismensen verdwenen waren moest de eigenaar van Thomassen interieurs aan het Wilhelmina- plein constateren dat zijn winkel ruit de kermis niet had overleefd. Een schadepost van enkele duizen den guldens en waarvoor afgelopen woensdag een grote kraan aan te pas moest komen om de giganti sche ruit te kunnen vervangen. He laas kon onze fotograaf dat niet vastleggen, wel hoe voorzichtig de oude winkelruit uit het raamiverk werd gehaald. Behalve de winkelruit was ook de neonverlichting vernield tijdens de kermis. Wie ruit en neonverlich ting vernield hebben, kon niet wor den achterhaald. Het moet wel iemand met tveinig honger zijn ge weest want als "corpus delictus" bleef een zak oliebollen in de neon verlichting achter. Het zal voor de ondernemer een schrale troost zijn dat met de komst van Leo van Scluiijik op het Wilhel- minaplein. behalve parkeerplaat sen ook de kermis zal verdwijnen.... Nationaal Oorlogs- en Verzetsmu seum Overloon. Vervolgens zal om 14.30 uur door de heer Vissers, werkzaam by de stichting ICODO, een lezing worden verzorgd rondom het thema 'Kinde ren in de oorlog'. Kinderen in de oorlog is een wereld op z'n kop, een tegenstrijdige wereld. Kinderen be horen op te groeien in een wereld van vrijheid en veiligheid, niet in een wereld met oorlog, geweld en angst. Om 16.00 uur volgt een speciale rondleiding in de thematentoon stelling 'Eens waren we kinderen, tot er oorlog kwam...' Deze ten toonstelling, opgezet in samenwer king met het ministerie van cultuur van de republiek Rusland, gaat over kinderen in oorlog, in het by zonder Russische kinderen in de Tweede Wereldoorlog. Op deze zondag 11 oktober zal voor de bezoekers die met openbaar vervoer komen een speciaal busje ryden tussen NS-station Vierlings beek en het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum Overloon. Op ver toon van de bon is deze rit gratis. Vertrek NS-station: 12.15 en 14.15 uur; vertrek museum: 16.30 en 1730 uur. Voor nadere informatie: Natio naal Oorlogs- en Verzetsmuseum Overloon, Educatieve dienst. Mu seumpark 1,5825 AM Overloon, tel. 04781-41250. Al meer dan 11 jaar komt 1 keer in de 14 dagen op woensdagmiddag een groep weduwen bij elkaar voor ondersteuning en gezelligheid. De groep wil zich nu ook openstellen voor andere vrouwen die alleen staand zyn en die het fyn vinden op vaste tyden eens andere vrou wen te ontmoeten. Soms wordt er iets georganiseerd zoals een wandeling, fietstocht of excursie. Of er wordt iemand uitge nodigd te spreken over een bepaald interessant onderwerp. Een andere keer wordt er gehandwerkt of een spel gedaan; er is altijd iets om sa men te doen. Ieder jaar is er ook een Sinterklaasmiddag en Kerst viering. Het onderlinge kontakt en het feit dat je samen bent met mensen die in vergelijkbare omstandighe den verkeren, geeft steun en ver trouwen. De groep staat graag open voor nieuwe deelnemers uit Venray en omgeving. Als u belangstelling heeft, bel dan even met het RIM, tel. 04780-83100. Plaats: De Clockert, Bergweg 4 te Venray. Inbraken in woningen Tijdens afwezigheid van de bewo ners. vrijdagavond tussen 20.30 en 24.00 uur, werd ingebroken in een woning aan de Litsenbergweg in Vredepeel. Tbegang werd verkregen door forcering van het bovenlicht Ontvreemd werden de video, twee jassen, een fototoestel, twee draag bare radio's, een rugzak, veertien eurocheques en een geldbedrag van ongeveer ƒ2.000,-. Zondagavond werd ontdekt dat er was ingebroeken in een woning aan de Bosschermolen. Toegang was verkregen via een kantelraam aan de achterzijde van de woning. Ont vreemd werden enkele pasjes, een portemonnee en een portefeuille met daarin een geldbedrag van ruim ƒ600,-. De inbraak moet heb ben plaatsgevonden tussen 18.30 en 23.30 uur. Diezelfde zondagavond was er ook toegang verkregen, via een koepel, tot een woning aan het Lamersveld. Hier zyn de daders kennelijk gestoord. Voor zover kon worden nagegaan werd er niets vermist. Mogelyk heeft een buurtbewoner of voorbijganger iets bemerkt waar door de dader of daders op de vlucht zyn gegaan. Mocht dat zo zyn dan worden die getuigen ver zocht om kontakt op te nemen met de politie. Snelheidskontroles Wegwerkers aan de Deumeseweg blyken met levensgevaar te moeten werken. Afgelopen week bleek weer dat onvoorstelbaar veel auto's langs hen heen razen. De politie heeft ex tra mankracht vrijgemaakt om in tensief de snelheden van de weg gebruikers te kunnen kontroleren. Afgelopen woensdag werd er van 9.30 tot 10.45 uur snelheidskontro- le gehouden op de wegversmalling, waar de snelheid is beperkt tot 50 km per uur. Er werden 195 voertui gen gekontroleerd. Maar liefst 104 auto's reden te snel. De hoogst ge meten snelheid bedroeg 90 km per uur. bent u gewond geraakt by de uit voering van uw opdracht. In ons Nederland past derhalve extra aan dacht en waardering, omdat de li chamelijke gevolgen langer hebben geduurd en nog voortduren'. De heer Jacobs is gewond geraakt op 18 juni 1948 door vyandelyk vuur op kampong Tjoekang en dhr. Arts raakte op 23 februari 1949 ge wond by de arrestatie van de Padi- leider kampong Datarkoneng. Voor de beide echtgenotes had burgemeester Dittner een fraaie bos bloemen. Namens de Bond van Wapenbroeders sprak de heer Martens. Zondag 18 oktober a.s. brengt de Stockcar Formule-1, de konings klasse van het hedendaagse auto speedway, voor de tweede maal dit seizoen een bezoek aan het Venray se circuit De Peel. De mastodonten met hun vele honderden paarde- kracht aan boord verrijden dan hun zevende race in de stryd om het Nederlands kampioenschap in deze klasse. Gezien de spektakulai re rystyl van de coureurs, kan het publiek al op voorhand rekenen op een sensationele middag. De klasse van de Stockcar Formule-1 neemt binnen het auto speedway zonder twyfel een byzon- dere plaats in. Dit is niet alleen te danken aan de afmetingen van de wagen, maar meer nog aan de onge looflijke hoeveelheid paardekrach- ten die zy aan boord hebben. Alle deelnemende voertuigen zyn volle dig op de Amerikaanse leest ge schoeid, waarby het vooral de grote motoren zyn die indruk maken. Ongeacht of de motor nu een big- block of een small-block is, zyn de prestaties en de snelheden die hier mee bereikt kunnen worden wel haast ongelooflijk. Toch heeft de klasse van de Stockcar Formule-1 zijn reputatie slechts voor een ge deelte te danken aan deze impone rende krachtbronnen. Het meest enerverende aan de Stockcars is immers de ruwe ma nier van ryden die de coureurs er op nahouden. Doordat duwen in de bochten is toegestaan, zal het pu bliek meerdere malen getuig zyn van spektakulaire crashes by deze groep van auto's. Ondanks de hoge snelheden waarmee deze ongeval len zich voordoen gebeurt het ge lukkig slechts zelden dat een bestuurder hier verwondingen aan over houdt De redenen hiervan zyn de strenge veiligheidseisen waaraan de wagens en het circuit moeten voldoen, waardoor ook het publiek verzekerd is van volledig verantwoorde wedstrijden. De Stockcar Formule-1 ryders brengen hiermee een tweede be zoek aan circuit De Peel. waar zy de zevende wedstrijd zullen verryden in het kader van het Nederlands kampioenschap in him klasse. Vol ledig naar verwachting neemt Piet Keyzer uit Helmond in het tussen- klassement de eerste plaats in, op de voet gevolgd door enkele beken de namen als Chris Bimmel, Martin Verhoef en Klaas v.d. Gragt Met nog twee races te gaan, zal voor deze laatstgenoemden de wedstryd in Venray dan ook beslissend zyn voor hun kampioenschapskansen. Het publiek kan zodoende rekenen op zeer geconcentreerde reders, die voor elke meter zullen streden. Naast de Stockcar Formule-1 rij den deze zondag ook de felle kleine Stock rods, de altijd weer enerve rende Superstocks, de deur-aan- deur strijdende Hotrods, de ranke Formule Ibyota's met de streekfavo rieten Henk Hanssen uit Horst en Harry Maessen uit Ysselsteyn, de vinnige Mini-Rods, de voortdurend botsende Saloon-Stockcars en de snelle Achteruitrijders. De wedstryden op circuit De Peel beginnen om 13.00 uur. Het circuit is gelegen aan de N277 (Midden Peelweg) tussen Ysselsteyn en Rips in de gemeente Venray, ter hoogte van vliegbasis De Peel. de komende ledenverga- i de Venrayse winkeliers- jng Het Winkelcentrum zullen de leden zich o.a. uit- over de openingstijden ty- je maandag en over de kermis. uitlopend hierop heeft het van Het Winkelcentrum en enquete gehouden on- ffinkeliers. ■n onderzoek m.b.t de week- gebleken dat 75% van de •rsvan de weekmarkt zyn of zoek wil kombineren met >ek aan het winkelcentrum iray. Omdat de markt nu 12.00 uur begint en de win- jestal pas om 13.00 uur wordt dit door de bezoe- iet Venrayse centrum als varen. li hebben burgemeester en itrs voorgesteld om de jrkt om 12.30 uur te laten «en om de markt om 16.30 btëeindigen. Daarbij is het jan de winkeliers gedaan fcbun winkels om 12.30 uur sen. In de enquete wordt over lakeen mening gevraagd zo- I bestuur met een advies iji gemeente kan gaan. ndag 12 oktober is er weer zdlige dansavond in gemeen te De Wis te Casten ray, ij 20.00 uur. Stal personenauto Jgavond parkeerde een in- lljn Volkswagen Golf op de tplaats van 't Liene. Toen hy ii ïgmorgen naar zyn auto toe pan, kon hy deze niet meer tober jl. was het precies een leden dat Frank Schaeffers de naam Top Support Dak- i een eigen dakdekkersbe- begonnen. Frank Schaeffers, heeft het leidekkers en dak- "sbloed van geen vreemde, (alweer de vierde generatie uit toilie Schaeffers die voor zyn jks brood het dak op fdat Frank voor zichzelf kon beginnen is er wel een lange de van studie aan voorafge- Na de HTS opleiding Bouw- dsche Bedryfskunde ging hy frankrijk om in Angers de lei- frsschool te volgen. Daar was e eerste Nederlander die het Utersdiploma behaalde. Ver is volgde hy een avondoplei- dnk- en koperwerker in Ve en behaalde hij het vakdi- 8 bitumineus dakbedekkings- KERMIS mil betrekking tot de ker- nnlen de winkeliers gevraagd li te spreken over enkele za- !et gaat daarbij vooral om hoe ikeliers de vrijdagavond heb- [varen. Dit jaar was nl. voor rsidat de Venrayse kermis al dajavond(middag) open ging. agd wordt hoe deze avond gezien in het kader van Ven- omotie en er wordt de vraag ld de kermis in 1993 weer Idagavond moet beginnen, en ander zal ook in de leden- ienng van 19 oktober a.s. wor- besproken. Die vergadering lom 20.00 uur in De Volle aan de Merseloseweg. Na zyn studie heeft Frank, voor dat hy voor zijn eigen begon, nog ruime praktijkervaring opgedaan. 'Een brede basis om myn (toekom stige) klanten een 'Top Support' te kunnen bieden' zo meent deze jon ge ondernemer. 'Een ondersteu ning op, letterlijk en figuurlijk, hoog niveau'. De werkzaamheden die Top Sup port uitvoert zyn allesomvattend, van zinkwerk tot platte daken, van dakrenovatie tot leidekken. Wat dat laatste betreft is Frank de enige ge- Samen met Bonny van Giersber- gen legt Frank Schaeffers van Top Support hier de laatste hand aan het dak van de SL Oda-kerk in Ys selsteyn. diplomeerde leiendekker in deze regio. In het afgelopen jaar heeft Frank Schaeffers al enkele opvallende pro- jekten onder handen gehad, zoals het voorzien van de toren van de kerk in Milsbeek van nieuwe na- tuurleien,- de restauratie van Villa Josephina aan de Stationsweg in Oostrum en onlangs nog de nieuw bouw van de kerk in Ysselsteyn, die hij van een natuurleien dak voor zag. 'Het gaat goed' zegt Frank, 'Met z'n tweeën (verwijzend naar zijn medewerker van het eerste uur, Bonny van Giersbergen), kunnen we voorlopig voldoende aan de slag'.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7