I ven ra ■lil Rincon Espanol CDA afd. Venray Derde Orde Amnesty International KB0 Venray-ko Industriebo FNV RONDJI1 8t/m17 0ktob; PEEL EN MAAS Donderdag 8 oktober Grote Kerk Deken CJ.R. Buschman, Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: Maria op Zaterdag. 8.40 Rozenkransgebed, waarna eu charistieviering; Harry Messeraaec- kers. 19.00 Teng Peeters; jrd. ouders Alfons Vercauteren-Poels (S); Piet Coenen (koll.); Jan Verbruggen (koll.); Bert v.d. Broek (koll.); ouders Aben-Janssen; Wiel Jansen (koll.); overl. ouders Antoon Stiphout en Maria Claessen; Johan Jonkers en overl. fam.; jrd. Jan vd. Zanden; pa ter Chris Houben en broeder Anto- nius; Mary Deguée-Voncken; ouders Hendriks-Areans; ouders V.d. Heuvel-Dommeck; Pierre Nooyen (koll.); Wilhelmus Lenssen (koll.); vic Goumans (koll.); Wilhelmina Janssen-de Bruyn (koll.). Zondag: 28e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat Hgm. Bert v.d. Voort (koll.); Huub Stoef; overl. echtp. H. Gerrits- Hermans en overl. ouders (S). 11.00 H. Mis met volkszang; Gonny Voermans-Franssen; Mia Aerts (koll.); Ans Jacobs-van Meijel (koll.); Wiel Thissen (koll.)-, Sjef Truyen en overl. fam.; jrd. Mariet Claessens- v.d. Ven. Maandag: 8.40 Rozenkransgebed, waarna eucharistieviering; Nicolaas Bekkers, echtgen., dochter en kleinkinderen; overl. ouders Kersten-Daniëls, zoon Piet en Piet Cuppen; overl. ouders Van Soest- Swinkels en Theo van Soest. Dinsdag: 8.40 Rozenkransgebed, waarna eucharistieviering; Johan en Anna van Bragt-Brons. 19.00 Lsm. fam. Van de Hurk-Philipsen; jrd. Grad Goumans. Woensdag: H. Callistus, paus en martelaar. 8.40 Rozenkransgebed, waarna eucharistieviering; jrd. Ri- nus Beekers. Donderdag: H. Teresia van Je zus, maagd en kerklerares. 8.40 Rozenkransgebed, waarna eucha ristieviering; fam. Peters t.e.v. de H. Gerardus. 19.00 Lsm. Anna Maria Jenniskens-Spreeuwenberg (S). Vrijdag: H. Margareta Maria Ala- coque; H. Hedwig. 8.40 Rozen kransgebed, waarna eucharistieviering; Nelly v.d. Berg- Munninghof; Vincent Pyls en Joh. Camps en Elis Büchel. Op dinsdag t/m zaterdag is de kerk van 14.00 tot 16.00 uur ter be zichtiging open. Akolieten: Zo: 9.30 Louis Truyen en Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Za-. 19.00 Tbm Fooien en Wilbert van Ham; lektor: W. Bistervels. Zo: 8.00 Maurice Brons; 9.30 Gertjan en Pie- ter Reynders; 11.00 Frank Kappel en Ties Koopmans; lektor: T. Verbeek. Vincent van Gogli Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Lektrice: zr. Jacinta. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Lektrice: H. Brouwer. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondag. Iedereen is wel kom in het Stiltecentrum (Pav. G.). 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 800 Mathilde Was- scher en te.v. H. Geest. 17.00 Gele genheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING te.v. Maria; Har ry Clephas; overl. ouders Smits- Lyssen; Diny Pirlo-Smits; overl. ouders Michiels-Wynen; jrg. Gérard Leenders. Zondag: 9.00 Voor de parochie. 11.15 Margaretha Veldhuizen en overl. fam.; Pierre Claessens (koll.); overl. fam. V.d. Berg-Poulussen; Tonny v.d. Laar-de Wit (buurt); Ben Peters; Tbon Kateman. Maandag: 8.00 Uit dankbaarheid en voor overl. fam. Hendriks- Hendriks. 19.00 Tbon Wilmsen (Derde Orde). Dinsdag: 8.00 T.e.v. H. Michael, Gabriel en Rafael. 19.00 Overl. fam. Ulder-Dolje. Woensdag: 8.00 Ans Esser. 19.00 Herman Jaegers. Donderdag: 8.00 Overl. fam. Phi- lipsen. 14.00 T.i.v. bruidspaar Joop Geurts en Carina Jenniskens. 19.00 Weekd. Sjef Ewals (3); Sjaak Nysen. Vrijdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Gezinsmis; Ko de Lange (buurt). In de oktobermaand bidden we 's avonds om kwart voor zeven de ro zenkrans, behalve op zaterdag en zondag. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Emiel Kusters. Zo: Pascal Kusters; 11.15 Jaap Janssen. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Uit dankbaarheid en voor overl lam. Hermans-Ryvers; Koopje Vonk Hendriks. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 Te.v. het Onbe vlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 28e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst Voor Martha en Mariet Goumans- Janssen; overl. ouders Relouw- Linders; An Strybosch-van Rooy (koll.); Tbm en Fanny Taminiau- Croqué (koll.); Hein Lamers (koll.); jgt. overl. ouders Marcellis-van Til burg en zoon Frans; jgt. Riek v. Soest-van Hooy; Piet Kopszinski. Zondag: 28e Zondag door het jaar. 8.30 Pierre Thyssen; voor het geestelyk en tydelyk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Grego riaans. Johanna Bodden; tot byzon- der intentie (K). Maandag: 8.00 Voor de verkondi ging van het evangelie onder de vol ken. 19.00 Harrie Linders (koll.); Mathys Michels. Dinsdag: 8.00 Om vergiffenis van zonden te vragen. 19.00 Voor de vrede. Woensdag: H. Callistus I. 8.00 Martinus Pontman en Gysbertus van Blokland. 19.00 Voor de zieken van de parochie. Donderdag: H. Teresia van Je zus. 8.00 Voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 Piet Fleur- kens (koll.). Vrijdag: H. Gerardus Mqjella. 8.00 Als eerherstel aan het Godde- lyk Hart. 19.00 Fien Siebers en overl. fam. Siebers-Theunissen; An toinette van Hoof-Wilmsen. Gedurende de maand oktober zal van maandag t/m vrydag na de H. Mis van 19.00 uur de rozenkrans worden gebeden. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Madou-v.d. Eisen; overl. ouders Sikes-Rutter; gest jrd. Jan Zegers en Johanna Camps; Giel Vennekens en echtgen. en wederzydse fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen; Antoon Janssen. 10.00 Piet Litjens; overl. ouders Janssen- Peeters; Lies Janssen-Wolters; Giel Vennekens en echtgen. en weder zijdse fam. (Zangkoor van Oirlo). Maandag: 9.00 Tot zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Jan Verheyen. Woensdag: 9.00 Voor 'n goede uitkomst. 19.00 Plechtig Lof met Rozenkransgebed (Koor Harmony). Donderdag: 9.00 Gest. jrd. Toon van Cuyck. Vrijdag: 9.00 Hanneke van Arsen-van Soest Misdienaars: Za: 19.00 Maud Lep- si, Maud Kessels. Susan Janssen, Maike Koch. Zo: 8.30 Roel v.d. Berg, Richard Duijn, Noud v.d. Mortel, Tom Rouwette; 10.00 Misdienaars van Oirlo. Wb: 19.00 Linda Stam men, Maijolijn Moraal. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. II. Mis (Kin derkoor). Overl. van fam. Maas; mnd. overl. ouders Peters- Kemmelings; jrd. Thei Philipsen. Zondag: 11.00 Hoogmis te Oostrum. (Dames-en Herenkoor). T.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum voor de parochie; Mathieu van Ryswyck; Nel Verstappen-Stevens; overl. ouders Te Plate-Maassen; uit dank baarheid t.e.v. O.L. Vrouw; Wilhel mina Keijsers. Woensdag: 9.00 H. Mis; st Henri- ca v.d. Ven-Hagens. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor het wel zyn van onze parochie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Ger Janssen en An Vollenberg-Janssen; Dien Classens-Vissers; Tbon Classens; Hay Weijs; Henrica Reynders-Weys; overl. ouders Seykens-Colling; Ma rie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrydt. Woensdag: 9.00 Overl. ouders en Hein en Martinus Emonts. Misdienaars: Za: Marian en Sanne. Parochie Leunen 28e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Weekd. To Pypers-Philipsen (3); mndd. Tteng en Anna Verheyen; jrd. Gerard Hendrickx; gest jrd. overl. fam. Wilmsen-Verheyen en dochter Lies; Peter Goumans en echtgen.; Peter Antoon Janssen. Zondag: 10.00 Hgm. Jan de Lauw, Tbos Thijseen en overl. fam. De Lauw-Boom; Jo en Louis Janssen en overl. fam. Janssen; gest jrd. overl. ouders Kusters-Dirckx en overl. kinderen. 11.15 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen. 14.30 Doopviering Willem Laurentzen. 15.00 Doopviering Jan Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Haenen en overl fam.; gest. jrd. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Dinsdag: 19.00 Lsm. lev. en overl. leden van de Ouderenvereniging. Woensdag: 1430 Hoogmis b.g.v. 40-jarig huw. Piet Beekers en Annie Beckers-Aben. 19.00 Lsm. overl. fam. Manders-Litjens. Donderdag: H. Teresia van Je zus, maagd en kerklerares. 19.00 Lsm. Harry Geurts en overl. fam.; mndd. overl. ouders Martens- Smedts en Henri Martens. Vrijdag: 13.30 Hoogmis b.g.v. 25-jarig huw. Toon Claessens en Lies Claessens-van Rens. 19.00 Lsm. te.v. II. Gerardus en O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (KJ); Liza Breugelmans-Radt. Misdienaars: Za: 19.00 Maaike Leijssen en Wendy Thoone. Zo: 10.00 Paul, Frank en Mark de Klein; 11.15 Jenny Jenniskens en Marian Manders. Ma t/m vr: 19.00 Pieter van Pol en Bart Jeuken. Lektoren: Za: 19.00 Goen Reint- jes. Zo: Annie Reintjes. Rektoraat Heide Zondag: 28e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis Ggj. Piet Spee; Harrie Mommen (buurt); Paula v. Vegchel-Lemmen en tot een bez. int. Akoliet: Ron Swinkels. Woensdag: Gedachtenis van de H. Callistus I, paus en martelaar. 8.00 H. Mis uit dankbaarheid. Donderdag: 19.00 Moederavond. H. Mis voor de lev. en overl. leden van de LVB Misdienaars: Wo en do: Rudy en Mariëlle Swinkels. Rektoraat Veulen 28e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Bèr en Wim v. Ooi en overl. fam.; Marlie Weys; 5e zesw.d. Jan Verdellen. Zondag: 11.00 Hoogmis voor overl. fam. Van Staveren-van Son. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Peter Antoon Geurts, Jacobus Geurts en Wilhelmina Groymans. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrydag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Ruud Bexkens en Marcel VermulsL Misdienaars: Zo: Annelie Reint jes en Tom Derks. Parochie Ysselsteyn 28e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Samenzang) mndd. Gr. Spreeuwenbelg; jrd. ouders Litjens-Fleurkens; jrd. ouders Thyssen-Direks en Fr. Thyssen-v.d. Poel; Petr. Geurts- Peeters. Zondag: 9.30 Jrd. Andreas Philip sen; geestelyk welzyn van de paro chie. 11.15 Mndd. B. Camps; overl. parochianen. Maandag: 19.00 Pierre en Harrie Janssen; overl. fam. Mulders- Maessen; overl. ouders Stevens- Pypers en zonen. Woensdag: 19.00 Jrd. Peter van Dyck; overl. paroehanen. Vrijdag: 19.00 Ter gedachtenis aan Maria. Maandag, woendsdag en vryd: 1850 Rozenkransgebed. Misdienaars: Za: 19.00 M. Potten en R. Jeniskens. Zo: 9.30 S. Ewals en R. Keijzer; 11.15 M. Arts en W. Claes sens. Ma: H. v.d. Hoff en W. Verhei- jen. Wo: K. Jaspers en M. Claessens. Vr: T. v. Asten en M. Pouwel. Spreuk van de week: 'Dankje wel zeggen, misstaat niemand!' Gedoopt en daardoor in de Kerk opgenomen: Anke Rongen, Lo- vinckplein 2. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Lev. en overl. van de parochie. Misd.: Aiya v. Dyck en Ellen Poels. Zondag: 10.00 Jgt. Wiel de Rijck. Misd.: Ingrid Arts en Nancy Arts. Dinsdag: 8.30 Jgt Henricus Ver haag; Harrie Thissen. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Tang v. Hoof (koll.). Misd.: Ma- ryke Loonen en Bi an ca Zegers. Donderdag: 8.30 Peter Mathys Gielen, echtgen. en overl. kinderen. Vrijdag: 8.30 Tien de Ryk. Kerk poetsen: Mevr. Poels- Thyssen en mevr. Tyssen-Rutten. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H.H. Geroon en gezel len. 19.00 Harrie Arts. Zondag: 29e Zondag door het jaar. 10.00 Fhm. Lenkens-Ermens. Maandag: H. Gu mm ar us. 8.30 Byz. Int (MJ). Dinsdag: Moederschap van Ma ria. Geen morgenmis. 19.30 LVB Moederdag. Woensdag: H. Callistus I, paus en martelaar. 830 Fkm. Fleuren- Janssen. Donderdag: H. Theresia van Avi- la, kerklerares. 8.30 Voor de vrede. Vrydag: H. Margaretha Maria Alacoque. 8.30 T.e.v. H. Hart Misdienaars: Za: Marieke en Leo- nie. Zo: Antoon en Roel. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens-Ermens. Gedachte: Waarom leef ik? Heb ik ooit iets gedaan om het leven te vragen of te verdienen? Helemaal niet. Het is een loutere gave die men zo maar aanvaardt Heeft God er misschien iets mee te doen? Wat doe ik met die gave...? Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor fam. Rouvens-Smits en zoon Jan; Herman Hofmans, overl. ouders en voor de overledenen van de Carmel. Zondag: 8.30 H. Mis te Hol thees voor Peter vd. Ven; Fkm. Fleuren; Bertha Fleuren-Smits en Wilhel- mien Kerkers. 10.00 Hoogmis voor Deze foto van een groep u werd gemaakt in Overloon 1936. Het zyn leerlingen vai naai- en knipkurus die in dit door de zusters van Overloon gegeven. V.l.n.r. herkennen we: Fried tussen (Overloon), Martha (Merselo), Miet v.d. Munckl Lenssen, Anneke Michels (Mg Leen Arts (Merselo), 1 (Veltum), Nel v. Meyel (Heide), Bodden (Maashees). J. v.d. pi L Leo Koopmans; Herman Janssen; Nóll de Hoog; ouders Michiels- Versteegen; Jaques Jeuken en ouders en kinderen; vader en moe der Van Dyck en kinderen; ouders Does-Sikking. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef; uit dankbaarheid; Wim Sny- ders en tante Huib Verdegaal, Mien Peussens. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 11 oktober zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. F. Stoutjesdyk uit Berli- cum voorgaan in de dienst waarin tevens de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wij u uit voor het bywonen van een bybeltoespraak met als thema 'Zult u de laatste da gen overleven?' in de Konink- rijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpec(je 2a Horst. Pastorie: Clapvaeren 4, Horst, tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 11 okt om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. H.J. HIensch, Groenekan. Catechisaties/Bybelonderwijs: Maandag 12 okt: Groep 1 (vanaf 6 jaar) 18.45 uur,- Groep 2 (vanaf 12 jaar) 19.40 uur. Bybel/Kontaktavond: Donder dag 15 okt. om 20.00 uur. Thema 'De Kerk de uitlegger? Iedereen is welkom. De avond wordt gehouden aan het Cuppenpe^je 2a. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 11 oktober is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "Ontmoeting van de oude en de nieuwe wereld". Plaats: Kapel be jaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kin- demevendienst Atencion a todos los socios de la colonia Espnola de Venray! El próximo domingo dia y a partir de las 16 horas, tendrd lugar en los lo cales de la Colonia, la asamblea ge neral, todos los socios tienen yd en sü poder la citación de la misma y el resumen de lo que alli trataremos y que normalmente serd del interes de todos, por ello la Junta Directiva pide la presencia de TODOS. Habra café para todos y ojald se termine. Como ya habiamos anuciado la se- mana anterior la Colonia Espanola se habia visto aumentada por el na- cimiento de Lidia, hya de Manuel y Encamita y al terminar la semana en otra casa, el matrimonio Guus y Rosa colmaron su felicidad al ver nacer sü primer hije, Raul, que pa- sa ha ser el tercer nieto de la familia Punter, para todos ellos un! Olé! a lo Espanol y que muy pronto las ma mas se pongan san as y robustas al igual que los bebes. Un saludo de HACE. Man hield zich verdacht op Er kwamen bij de politie meldin gen binnen dat een man zich ver dacht ophield in de buurt van het Groenewoldsepad. De politie wist de man, een 24-jarige inwoner, aan te houden. Die was in het bezit van een plastic tas met daarin kleding, een kapmes en een dolkmes. B(j huiszoeking trof de politie nog een dolkmes en enkele sabelmessen aan. Deze messen zyn verboden wa pens en werden in beslag genomen. De man werd overgebracht naar po litiebureau en na verhoor en aan zegging dat proces-verbaal zal worden opgemaakt, werd hy huis waarts gezonden. Elders in dit blad leest u over de 'inloop-manifestatie' van a.s. zater dag: CDA Limburg viert veijaardag in Venray. Van 1030 tot 13.30 uur in In den Engel. De algemene ledenvergadering vindt plaats op maandag (niet dins dag) 2 november a.s. in De Volle Maan. Het thema van de vergade ring is 'Bestuurlyke Vernieuwing*. Ter voorbereiding op dat thema volgt hier een indruk van een noti tie van de Limburgse CDA-werk- groep 'Algemene Bestuurlyke Aangelegenheden' ABA. Het binnenlands bestuur van nu is bijna tweehonderd jaar oud. Past dit bestuur nog in onze tyd? Wor den er vandaag andere eisen aan bestuur gesteld? Het met het bestuur verbonden ambtelijk appa raat heeft veel meer taken dan vroe ger. Om dit overzichtelijk te houden zijn wellicht veranderingen nodig. Niet alleen nationaal, tengevolge van de ontwikkelingen in Europa, maar ook regionaal wegens de in gang gezette decentralisatie. 'Politiek dichtbij de Mensen' pro beert de kloof tussen politiek en burger te overbruggen. Gemeente en provincie moeten de kansen die bestuurlijke vernieuwing biedt ten volle benutten. Een gemeentebestuur moet van een vaak passieve houding omscha kelen naar een van aktie. Profile ringsmogelijkheden moeten worden aangepakt en als een uitda ging worden beschouwd. Decentra lisatie mag niet als bezuiniging worden uitgelegd. Lagere overhe den moeten voor het uitvoeren van taken over dezelfde middelen kun nen beschikken als voorheen de rijksoverheid. Het doen uitvoeren van taken op zo laag mogelijk niveau hangt nauw samen met het subsidiariteitsbe ginsel, waar het CDA grote waarde aan hecht. Onze provincie heeft een speciaal karakter: Perifeer in Ne derland en centraal in Europa. Zwaartepunten in internationale samenwerking van het Limburgs provinciaal bestuur zijn: a. de ont wikkeling van kennis over regiona le bestuurstaken; b. de bevordering van de sociaal ekonomische ont wikkeling van toerisme en re- kreatie. De notitie zegt o.m. 'De opstelling van één grensoverschrijdend ont- wikkelingsperspektief voor de gehele provincie legt verantwoorde lijkheden op de schouders van lo kale overheden'. Bestuurstaken kunnen doelmatiger worden uitge voerd, als men meer rekening houdt met de plaatselijke en regio nale omstandigheden. In sommige gevallen zal het draagvlak vergroot moeten worden; primair door grenskorrekties en als dit niet kan dan moet gemeente lijke schaalvergroting bespreek baar zijn. Bestuurlijke vernieuwing houdt vooral in dat een ingewortel de afkeer van veranderingen over wonnen wordt In bestuurlyke zin zal meer rekening gehouden moe ten worden met wat goed is voor de burger, voor de gemeente, voor de provincie, voor Nederland en voor Europa, in die volgorde. De CDA afd. Venray ziet met be langstelling uit naar de discussie van 2 nov. en verwacht u a.s. za terdag. Franciscus-viering Deze viering zal voor onze afde ling worden gehouden op donder dag 22 okt Niet, zoals wy gewend zyn in Het Schuttersveld, maar in In den Engel. Wy beginnen om 17.00 uur met een eucharistieviering waarna w(j een gezamenlijke koffietafel zullen hebben. Voor deze min of meer uit gebreide koffietafel wordt vanuit de kas een deel betaald, door onze le den en belangstellenden behoeft slechts ƒ6,- p.p betaald te worden. Men kan zich hiervoor opgeven in Het Schuttersveld en wel op woensdag 14 okt tussen 11.00 en 12.00 uur. Mevr. Mobers zal dan in de grote zaal aanwezig zyn om u te noteren. Is het niet mogelyk u daar op te geven kunt u bellen by mevr. Naus, tel. 81409. Van 10 t/m 17 oktober organiseert de Nederlandse afdeling van Am nesty International een landelijke aktieweek voor en door jongeren van 12 t/m 18 jaar. De aktieweek vormt het hoogtepunt in de jonge rencampagne van Amnesty Inter national die op 16 september dit jaar van start ging. Als afsluiting van de aktieweek wordt er zaterdag 17 oktober op het Museumplein in Amsterdam een grote manifestatie gehouden. Tijdens de aktieweek worden in heel Nederland aktiviteiten georga niseerd om jongeren meer te be trekken by de wereldwijde stryd tegen mensenrechtschendingen. In Venray doet de Amnesty-groep ook mee met deze campagne. Op vrydag 16 oktober staat de Amnesty-stand vanaf 16.00 uur in de Grotestraat, tegenover de Mu ziekschool. Je kunt daar b.v. ouder sleutels in leveren, die zaterdags in Amster dam gebruikt zullen worden voor het maken van een beeld over men senrechten. Of je kunt een sloop meebrengen en deze bij onze stand beschilderen. Ook de slopen zullen zaterdag in Amsterdam gebruikt worden: ze worden aan elkaar gere gen en een hoogwerker zal ze om hoog hysen zodat ze één lange kunstpetitielijst vormen. B(j de stand zyn voorbedrukte kaarten te krygen waarmee je zelf kunt protesteren tegen schendin gen van mensenrechten die jonge ren zijn aangedaan. De kaarten kosten je een handtekening en 1 piek. De leden van de Amnesty-groep Venray zorgen ervoor dat de kaar ten gepost worden en dat de sleu tels en slopen in Amsterdam terecht komen. Maar je mag ze na tuurlijk ook zelf brengen! Om 11.00 uur vertrekt er vanaf de Westerkerk een waterfietskaravaan naar het Museumplein waar je van af 12.00 uur terecht kunt op een uitgebreide informatie- en aktivitei- tenmarkt (postertentoonstelling, T- shirt bedrukken). Vanaf 16.15 uur zullen diverse artiesten (o.a. Angela Groothuizen) liedjes zingen die op de een of andere manier te maken hebben met mensen rechten(schen- dingen). Tat slot nog even dit: wanneer je nog geen 19 jaar bent kun je al voor ƒ1750 per jaar lid worden van Am nesty International. Je kunt ook aktief lid worden binnen een Amnesty-groep en je op die manier inzetten voor je vervolgde leeftijds genoten die in landen wonen waar hun rechten worden geschonden (zonder proces in de gevangenis ge zet, mishandeld of zelfs vermoord, omdat ze op vreedzame wyze voor hun mening opkomen). Heb je interesse of wil je gewoon meer informatie? neem dan kon- takt op met Carola Hoedemaekers, tel. 04780-84479. Alkoholkontrole De politie hield zowel vrydag- als zaterdagnacht een alkoholkontrole onder de weggebruikers. De kontro- les werden gehouden op de rond weg Brukske, de Albionstraat en de St Jozefweg. In totaal werden ruim 200 bestuurders gevraagd in het beken de pijpje te blazen. Op de St Jozefweg werd een 50-jarige inwoner uit Overloon een rijverbod en proces-verbaal aange zegd. Dat lot moest ook een 30- jarige bestuurder ondergaan met een rijverbod van vyf uur. By de kontrole op de rondweg Brukske werden twee bestuurders uit Venray positief bevonden. Zy kregen een rijverbod en proces verbaal aangezegd. By de kontrole op de Albionstraat moesten 119 bestuurders blazen. Geen van hen had teveel alkohol ge nuttigd. Daarnaast hield de politie nog een 27-jarige bestuurder van een personenauto aan die teveel alko hol had genuttigd, die kreeg een rij verbod van zeven uur en eveneens proces-verbaal aangezegd. De woordvoerder van de politie deelde desgevraagd mede dat de po litie zal doorgaan met deze kontro- les, die speciaal gehouden worden in verband met diverse festiviteiten in het Venrayse. it i tobe 1/ B0« Een nieuw initiatief "t Over iets doen voor een Jdeo kun je lang praten. De KB0V) kom gaat echt wat doen om sj 3rnP' wens te voldoen van ouderen) ;Piee eens uit willen, maar geen veprl hebben. 'Voor ouderen door ilverzi ren' kan een vorm krygen dm aanbieden van een autoritje ia mooie Limburgse omgeving,d nog verder. Wat is er mooier voor ou dan een ritje door de bossen, de Maas, door onze omliggem pen. En koffie met vlaai is krygen tydens zo'n tocht Op donderdag 22 oktober staande willen enkele KB0< autorit aanbieden aan die wat moeilijk ter been zjjofofi gaat dus vooral om menset !re;3. weinig of niet buiten koma gtun worden aan huis afgehaald «ve vertrek is dan om 13.30 uui a Ouderen die mee willen, 1 ,bij dan op maandag 5 oktober lt wtstr 7 en 8 uur 's avonds Hermar tussen op nummer 81347, a j^g van de andere bestuursleden naam, adres en telefoonnui wordt genoteerd. Nadere a volgen dan. Het zal duidelijk zyn dat ook wat kost. Maar een kilc prys van 15 cent plus uw kosten van konsumpties geen bezwaar zyn. Mannen en/of vrouwen dl len aansluiten op dit initiatiL_. mee wille doen als autobet kis der zyn eveneens van hark kom. Zy kunnen bellen nas boven vermelde telefoonnuni yw Kienen in De Kemphaan Het kienen in de Keraj (ygf wordt zeker een sukses. Ieder; weer welkom in De Kemphi Sua WOENSDAG 14 oktober a Aanvang 14.00 uur. Ovoo «150 rar De Industriebond FNV hou dinsdag 13 okt. een regionalel vergadering over het Algenu beidsvoorwaardenbeleid 1993 vergadering wordt gehoud« wijkcentrum De Kiosk in Brukske te Venray. aanvang! uur. Met de leden zal dan sieerd worden over de CAO stellen die de industriebond zal gaan doen aan de werk; Dat betreft dan zaken al& i loonsverhoging zal de Indu bond FNV voorstellen; welker) ling kiest de bond VUT-regelingen; welke voors zal de bond doen op het vlal het maken van meer banen fl werken aan betere arbeidsom digheden. hl' P zie advertentie elders in dit bin Vandalisme Een op een bedryf aan de! werd beschadigd aangetrolï® het lakwerk waren verschil) diepe krassen aangebracht Vandalen hadden hun lusttjeuze gevierd op een in een aan de Niessenstraat geparll tent personenauto van een ii Drie ruiten waren ingeslagen uit de auto bleek niets ontv' te zijn. Hierdoor vermoedt dl tie dat het om vandalisme VSan een personenauto die* Klaproos stond eigendom is van een inwond met een scherp voorwerp een lek gestoken. Weer werden vernielingen basisschool de Flierefluit gep Deze keer moesten de klintf en de staanders van die kü ken het ontgelden.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 22