venray RONDJE Nieuw-Guineakruis ook voor ruim 10.000 militairen Huren of kopen in de regio Venray mi NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY uwvergunning aangevraagd STEMÏCARE Bouwvergunning verleend 8 t/m 17 Oktober Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd PEEL EN MAAS Onderhoud bruggen Hinderwet Het kappen van acaciabomen op de Veltumse Kleffen Bekendmaking Bekendmaking PEEL EN MAAS Mini-kursus voor toekomstige kopers Red Caps organiseert internationaal toernooi Lezing over brandwonden Nieuwe service bij Rini van de Leur J MAAS Donderdag 8 oktober - Pagina 19 'E H 'iels, WIS VENRAY diti lisstraat H ,04780-23333 j ondentieadres: js500 "fill VENRAY iolf koo pgstijden: bod W Lm. vrijdag van 9.00 tot uur. te'ing Bevolkingszaken is te- geopend op donderdag van 17.00 uur. e openingstijden kan uitslui- btelefonische afspraak worden ^Cpren b. en w. uitsluitend te y Juten na telefonische afspraak tstafeenheid bestuursonder- nagfeg, tel. 04780-23269, alléén jsddag. ister B. Waals van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken: gewestelij- irgemeentelijke samenwer- ituurlijke koördinatie; open en veiligheid; voorlichting ik algemeen; dorps en wijk- ineel, organisatie en in- interne dienstverlening; the zaken: bevordering lenheid, markten en ker- I handel en middenstand, be- hg toerisme, bedrijfs- en .estiging. i ider V A. de Loo turgemeester) lag van 10.00 tot 11.00 uur. zaken: algemeen milieubeleid, wetszaken, afvalverwerking, gj, «werking, bodemsanering; thappelijke zorg: gezondheids- 5 laatschappelijk werk, ouderen- j werklozenzorg (RBA), sociale ,an wrziening (WSW), culturele rheden; sociale vernieuwing; y npatie. W.luder ,0, Truijen lag van 10.00 tot 11.00 uur. lên: belastingen, gemeentega- s (hypotheken); openbare wer- wegen, riolering, reiniging, verkeer en vervoer; agrarische ruilverkaveling, beheer en ver- mdbouwgronden. erS !Jt|er tals,tersten 1 kg van 10.00-11.00 uur. (te ordening; volkshuisves- touw- en woningtoezicht; intetoezicht; stedebouw; Wrijf (m.u.v. beheer land- ptnden): beheer eigendom- aploitatie bestemmingsplan- Iverwerving; gronduitgifte. issen Wan 10.00-11.00 uur. teken: muziekschool, mu- ouwburg, bibliotheek, mo- JfteiDrg, oud archief, culturele 3 91 «gingen, grote en kleine kun- «rije academie; sociale zaken; volwassenen-edukatie; <P aken; rekreatie; jeugd- en jon- wrk; akkommodatie-aangele- sden; sociaal-cultureel werk; felevraagstukken; mediazaken; ropvarg. jeniMster en wethouders zyn me» aan de volgende bou- medewerking te tiranderen uitbreiden n woonhuis aan de Broekweg %ay, tn.v. RW. v.d. Broek; touwen van 1 pompput pevennenweg 11 te Leu- Waterleidingmij Lim- Bisehopsingel 2 te R; bouwaanvragen betrek- Jfende stukken liggen met 9 oktober 1992 gedu- agen voor een ieder ter de onderafdeling bouw- ner 310 van het raadhuis 112.00 uur), kde deze termijn kunnen bezwaren schriftelijk bij •ster en wethouders wor- liend. Éemeester van Venray, H.A.B. Waals Automatisering het kleine bedrijf. Dmatiseringsadviezen [steembeheer werkbeheer tructie iramma's op maat «nputers rwerken jjirters Meer weten 1 even wij komen graag langs "n kennismakingsgesprek. 04780 85138 Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 29 september 1992 voor de onder staande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een eierlokaal aan de Horsterweg 27 te Casten ray, tn.v. Maatschap Thielen; het uitbreiden van een rund veestal aan de Horsterweg 27 te Castenray, t.n.v. Maatschap Thielen; het bouwen van een loods aan de Horsterweg 27 te Castenray, tn.v. Maatschap Thielen; het uitbreiden van een wo ning aan de Gerbrandystraat 2 te Venray, tn.v. J.F.H. van Zwamen; het bouwen van een tuinhuis je aan de Vijverhof 5 te Ysselsteyn, tn.v. G.A.S. Willems; het bouwen van een tuin bouwkas aan de Groeneweg 34 te Heide, tn.v. Maatschap Comelissen, Scheiweg 14 te Leunen; het bouwen van 3 sleufsilo's aan de Vredeweg 9 te Vredepeel, tn.v. Maatschap Van Bakel; het vervangen van een bui tenspouw, plaatsen dakkapel lui fel aan de Veulenseweg 1 te Veulen, tn.v. Fhm. Koonings; het uitbreiden van een winkel met garage aan de Patersstraat 21/21b te Venray, tn.v. dhr. Berkers; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Laurahof 20 te Venray, tn.v. RH. Aarts; het plaatsen van een dakkapel aan de Eligiusweg 10 te Venray, tn.v. G.L.M. van Enckevort; het bouwen van een varkens stal aan de Ringweg 8a te Yssel steyn, tn.v. Maatschap Van Dijck; het bouwen van een tuinhuis je aan de Maijolein 26 te Veriray, tn.v. C.S.M. Bootsma; het uitbreiden van een wo ning met berging en carport aan de Kroonkruid 63 te Venray, tn.v. R.A. Saamena; het bouwen van een mestop- slagput aan de Hoofdstraat 46 te Oirlo, tn.v. W. Janssen; het verbouwen van een wo ning aan de Mgr. Nolensstraat 20 te Venray, tn.v. A.J.J.M. van Oers- Coenen; het bouwen van een tuinhuis je aan de Maijolein 30 te Venray, tn.v. W.A.C. Bovee; het aanbouwen van een keu ken aan de Serenadestraat 62 te Venray, tn.v. W. Berkers; het bouwen van een carport aan de Weth. Reintjesstraat 29 te Leunen, tn.v. HJ.M. Geurts; het bouwen van een carport aan de Weth. Reintjesstraat 31 te Leunen, tn.v. A.S.M. Sonnenberg; het bouwen van een garage/ berging aan de Pater Tulpstraat 21 te Ysselsteyn, tn.v. R.S.J. Arts; het bouwen van een overkap ping aan de Tteeuwenhofweg 18 te Leunen, tn.v. Maatschap Come lissen; het bouwen van een serre aan de Pelgrimslaan 15 te Smakt tn.v. P.L.M.H.J. Bonants-, het plaatsen van een tuinhuis je aan de Maijolein 52 te Venray, tn.v. W.P.M. Berden; het bouwen van een tuinbe- ring aan de Vijverhof 10 te Ys selsteyn, tn.v. M.F. v.d. Weijer; het slopen van een bestaande loods en bouwen van een nieuwe aan de Timmermannsweg 98 te Ys selsteyn, tn.v. H. Claessens; het bouwen van een carport aan de Pinksterbloem 49 te Venray, tn.v. E.M.G.G. van Roon; het wyzigen van een carport in een garage aan de de Silvester- weg 34 te Venray, tn.v. R.E.H. Thn; het uitbreiden van een garage met hobbyruimte aan de Dilling- straat 9 te Ysselsteyn, tn.v. M.J. Claessens; het bouwen van een rund veestal aan de Timmermannsweg 130 te Ysselsteyn, tn.v. Maatschap Peters, Timmermannsweg 90; het bouwen van een woning met berging/carport aan de Koen- raadhof 5 te Venray, tn.v. W. Gossens; het bouwen van een loods aan de Oude Oostrumseweg 12 te Ven ray, tn.v. Raedts Oostrum Holding bv, Postbus 5014. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals zie advertentie elders in dit blad Openbare bekendmaking voornemen tot wijziging van de vergunning Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 37, eerste lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, maken bekend, dat zy voornemens zyn tot wyziging over te gaan van de door hen op 10 oktober 1984 onder nr. 1245 aan Th.G.M. Strybosch te Venray ver leende vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden/wy- zigingen van een garagebedryf an nex benzineverkooppunt gelegen op het perceel kadastraal bekend gemeente Venray, sektie D, nrs. 3535 en 3536, plaatselyk bekend Langstraat 110. De reden hiervoor is dat uit klachten die door omwonenden zyn ingediend en een geur- en sto- fonderzoek dat naar aanleiding hiervan is gedaan is gebleken dat de vergunning niet is afgestemd op de gewenste situatie. De voorgenomen wyziging houdt in dat de volgende nieuwe voorschrif ten aan de vergunning zullen wor den verbonden: 1. De stookinstallatie moet zodanig zyn ingericht en onderhouden dat over het gehele regelbereik een nagenoeg rookloze verbran ding wordt verkregen, waarbij het roetgehalte van de verbran dingsgassen, behoudens onmid- dellyk na het starten of aansteken van de brander, het roetcyfer 3, bepaald volgens de fïlterpapiermethode van Bacha- rach, niet wordt overschreden; de verbrandingsgassen mogen geen roetdeeltjes bevatten, groter dan 0,5 mm. 2. De stookinstallatie moet regel matig en vakkundig worden on derhouder, afgesteld en zo vaak als nodig is, doch tenminste een maal per jaar worden gereinigd, zonder dat roet of ander vuil zich daarby buiten de inrichting kan verspreiden. 3. De by het stoken uit de installa tie vry komende rookgassen moeten een stoffilterinstallatie passeren. 4. De gemiddelde stofconcentratie van de gereinigde rookgassen mag ten hoogste 50 mg Nm3 be dragen. 5. Afgewerkte olie mag niet als brandstof worden gebruikt. 6. Ten behoeve van de stookinstal latie dient een brandstofboek houding met tenminste gege vens over gebruikte brandstof, het verbruik van de installatie, te worden bygehouden, die op ver zoek van het bevoegde gezag moet worden getoond. De verant- woordelykheid voor het voeren van een korrekte boekhouding ligt te allen tyde by de vergun ninghouder. Tegen dit besluit kan een ieder ge motiveerde bezwaren van 8 oktober 1992 tot 22 oktober 1992 schrifte lyk indienen by burgemeester en wethouders. Degene die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zyn persoon- lyke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris (art 18a WRO) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de ruimtelyke ordening vrystelling te verlenen aan het ter plaatse gelden de bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwaanvragen: het plaatsen van een tuinhuis je aan de Pinksterbloem 26 te Ven ray, tn.v. E.F. Koster; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Vijverhof 7 te Ysselsteyn, tn.v. J. Swinkels; het bouwen van een garage aan de Randen rade 84 te Oostrum, tn.v. P.J.J.M. Hanen, Klaproos 9 te Venray; het bouwen van een garage aan de Randenrad 86 te Oostrum, tn.v. M. v.d. Wal en P.A.M. Mertens, p/& Claudiahof 22; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Rondeveld 11 te Leunen, tn.v. J.M.L. van Osch. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 9 oktober 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage b(j de onderafdeling bouw beheer, kamer 310, van het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze term(jn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray drs. J.F.H.A.B. Waals 'n abonnement waard Vanaf 19 oktober a.s. start de gemeente Venray met onderhouds werkzaamheden aan diverse brug gen in de gemeente. De werkzaam heden zullen plaatsvinden tot eind 1992, mits de weersomstandighe den dit mogelyk maken. Het gaat hierby om de volgende 6 bruggen, zogenaamde kunstwer ken, die over diverse waterlopen zy'n gelegen: 1. de brug in Weverslo over de Loo- beek, start werk 19 oktober; 2. de brug in de Brugpas over de Oostrumse beek, start werk 2 no vember; 3. de brug in de Houbenweg over de Oostrumse beek, start werk 9 no vember; 4. de brug in de Laagheidseweg over het Afleidingskanaal, start werk 30 november; 5. de brug in GiesëVenneke over het Afleidingskanaal, start werk 7 december; 6. de brug in de Loonsedyk, over het Afleidingskanaal, start werk 14 december. Aangezien in alle gevallen ook de waterstand in de waterlopen moet worden aangepast vinden deze on derhoudswerkzaamheden plaat na en in overleg met het Waterschap Noord-Limburg Indien noodzakelijk zullen de we gen waarin deze bruggen zyn gele gen worden afgesloten voor het verkeer en zal een omleidingsroute worden ingesteld. Vanzelfsprekend zullen niet alle bruggen gelyktydig worden aangepakt, zoals ook bo venstaande startdata al aangeven. De aanwon enden van de genoem de straten zullen door de afdeling openbare werken worden geïnfor meerd over de afsluiting van de bruggen. Getracht zal worden in deze ru briek in de week voorafgaand aan een afsluiting van een weg dit te vermelden. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de afdeling openba re werken: de heer P. Schoenma kers, dagelijks bereikbaar tussen 9.30 en 10.00 via tel.nr. 23401. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat bij hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: Houbensteyn Holding bv, Ys- selsteynseweg 69, 5813 BK Yssel steyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkenshouderij gelegen aan de Ysselsteynseweg 25 te Ysselsteyn G. Swinkels, Pastoor Jacobs- peel 4a, 5813 Ysselsteyn voor het uitbreiden/wijzigen van een var kenshouderij gelegen aan de Pas toor Jacobspeel 4a te Ysselsteyn W.H. Louvet, Drabbelsweg 4, 5814 AG Veulen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een vleesvarkenshou- dery gelegen aan de Drabbelsweg 4 te Veulen. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 8 no vember 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 1980 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wy zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat Indien men echter hierom verzoekt (by de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstrijken van bo vengenoemde termyn in de gele genheid worden gesteld ook mon delinge bezwaren in te brengen. Daarby bestaat dan tevens de moge lijkheid tot een gedachtertwisseling over de aanvraag tussen het be voegd gezag de aanvrager en overi ge aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re- delykerwys niet in staat zyn ge weest kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Enkele jaren geleden heeft b. Sc w. zyn goedkeuring verleend aan een kapvergunning voor 14 stuks aca cia's op de Veltumse Kleffen. Deze bomen leveren nogal wat proble men op. De wortels drukken het trottoir omhoog zodat dit gevaar oplevert voor de voetganger en ze ker voor rolstoelen en kinderwa gens. De zytakken van dit soort bomen scheuren vry gemakkelijk af, zodat by storm ook dit een ge vaar oplevert Deze kapvergunning is toenter tijd verleend onder voorbehoud dat hier eerst nieuwe bomen geplant zouden worden. In het voorjaar van 1991 zijn hier, als vervanger, 14 Ginkgo biloba (Japanse noteboom) geplant. Eind 1992 zouden de aca cia's dan gerooid mogen worden. Momenteel is het zover. Wind en weder dienende zullen deze bomen de komende week door mensen van de gemeente gekapt worden. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22, lid 2 van de Wet op de ruimtelijke ordening be kend, dat de gemeenteraad van Venray in zyn vergadering van 29 september 1992 in voor bereiding heeft verklaard: I. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Oostrum- Zuid' voor een terrein, gelegen aan de Jofferspas te Oostrum, t.b.v. de bouw van 7 sociale huurwoningen; II. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Leunen' voor een terrein, gelegen aan de Wëipas te Leunen, t.b.v. de bouw van 5 sociale huurwoningen; III. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Uitbrei dingsplan in Hoofdzaak' voor gronden, gelegen aan de Frans Michelsstraat te Venray, t.b.v. de bouw van 12 vrye-sektor- woningen; IV. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Buitenge bied' voor een terrein, gelegen aan de Meerselsepeel 6 te Ys selsteyn, t.b.v. de bouw van een tuinbouwkas; V. een partiële herziening van het bestemmingsplan "De Brier' voor het perceel Plataanstraat 5 te Venray, tb.v. de uitbreiding van een bedryfsgebouw; VI. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Centrum' voor een terrein, gelegen aan de Eindstraat te Venray, t.b.v. de vestiging van handelskantoren in het voormalige St Jozef klooster. Deze voorbereidingsbesluiten tre den in werking met ingang van 9 oktober 1992 en liggen voor een ieder ter inzage in het raadhuis, af deling volkshuisvesting ruimtely ke ordening en milieu, Raadhuis straat 1 te Venray, tydens kantoor uren van 09.00 tot 12.00 uur. De burgemeester voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals Onttrekking wegen aan het openbaar verkeer Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare ken nisgeving dat by zyn besluit van 29 september 1992, R-537, de gemeen teraad heeft besloten tot het ont trekken aan het openbaar verkéer van een gedeelte van de Baggerweg met een lengte van circa I90m gere kend vanaf de parallelweg van de Venloseweg kadastraal bekend ge meente Venray sektie R nr. 652. Met genoemd besluit ligt vanaf heden, 8 oktober 1992. gedurende veertien dagen ter inzage op kamer 232, afd. openbare werken, van het raadhuis. Ingevolge artikel 11 A van de We- genwet staat voor iedere belangheb bende uiterlyk tot de dertigste dag na deze bekendmaking beroep op by de Kroon tegen het besluit van de gemeenteraad. Toelichting De onttrekking van de genoemde weggedeelten is ge wenst in verband met de aanleg van Ryksweg 73, gedeelte Venlo- Boxmeer. Het Kroonberoep tegen het besluit dient te worden ingediend by de commissaris van de Konin gin in Limburg Voor informatie kunt u zich wenden tot de heer A. Jansen, tel. 04780-23415. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris 1 'n abonnement waard Ruim 10.000 Nederianderse oud militairen, die in het voormalig Ne derlands Nieuw-Guinea hebben ge diend, krijgen alsnog het Nieuw- Guineakruis. Dit heeft minister Ter Beek van defensie onlangs bekend gemaakt De onderscheiding werd in het verleden alleen toegekend aan mili tairen die van 1 januari 1962 tot 1 oktober 1962 aktief zyn geweest in de oorlop op Nieuw-Guinea. De mi nister heeft nu besloten dat zy die vanaf 28 juni 1958 in het gebied aanwezig waren ook in aanmerking komen voor de onderscheiding Het Veteranen Platform, dat ja renlang voor herziening by het mi nisterie heeft aangedrongen, is bly met het resultaat 'Iedereen heeft recht op een medaille. Niet alleen mensen die in de oorlog hun leven in de waagschaal hebben gelegd. Ook militairen vóór die periode stonden aan gevaren bloot', aldus een woordvoerder van het platform. Zy die menen nu hiervoor in aan merking te komen kunnen daartoe hun adres opgeven aan: Kontakt Oud-Indië-gangs, Clapvaeren 13, 5961 LM Horst In de regio Venray wordt dit jaar een aantal gesubsidieerde koopwo ningen gebouwd. Om aspirant kopers zo goed en objektief moge lyk voor te lichten over alle haken en ogen die aan de koop van een eigen huis vastzitten, heeft de 'ver eniging eigen huis' uit Amersfoort een driedelige 'kursus' ontwikkeld. Met deze kursus wil de "vereniging eigen huis' voorkomen dat de koper zich in een ongewis avontuur stort. Goed geïnformeerd zyn en precies weten waaraan je begint zyn abso lute voorwaarden om een verant woorde koopbeslissing te nemen. De kursus wordt op 3 avonden in Venray gegeven, en wel op donder dag 5, dinsdag 10 en donderdag 12 november 1992. De avonden begin nen om 20.00 uur en eindigen om ongeveer 22.30 uur. De gemeente ondersteunt het initiatief en geeft hiervoor subsidie. Op de eerste avond komt de vraag 'Kopen of huren?' aan bod. Aan de hand van rekenvoorbeelden wordt getoond wanneer kopen en wan neer huren aantrekkelyker is. De tweede avond gaat over de fi nanciële kant van de koop van een premiehuis, zoals de ingewikkelde subsidieregeling, de hypotheek, de gemeentegaratie en de belastingen. Tydens de laatste avond komen juridische zakken aan bod: het kon- trakt, de garantie, de oplevering en dergelyke. Iedere deelnemer krygt uitge breide schriftelijke informatie. Het bywonen van de kursus kost, inclu sief dokumentatie ƒ10,- per per soon. Wie geïnteresseerd is in de koop van een premiewoning in de regio Venray en de kursus van de 'vereni ging eigen huis' wil bywonen, kan zich vóór 29 oktober a.s. schriftelyk of telefonisch aanmelden by de 'vereniging eigen huis'. Postbus 735, 3800 AS Amersfoort, tel. 033- 600433 of 600611. By aanmelding naam, adres en telefoonnummer vermelden, alsmede het aantal per sonen waarmee men de avond wil bezoeken. Deelnemers ontvangen van de 'vereniging eigen huis' een schriftelyke bevestiging met details over de kursus en over de wyze van betaling van het kursusgeld. Het seizoen '92 zit er voor de teams van de Red Caps op. Alleen de junioren nemen nog deel aan een toernooi by MULO in Helmond op 10 okt De pupillen hebben na een moei- lyke start toch het seizoen redely k afgesloten. Omdat het een erg jong team is zullen ze nog enkele jaren samen by de pupillen spelen. De aspiranten waren dit jaar de trots van de Red Caps. Na het beha len van het kampioenschap in hun eigen klasse mochten ze afgelopen zaterdag hun krachten meten met de andere kampioenen. Inzet het kampioenschap Zuid/Oost Neder land. MULO uit Helmond werd door voortreffelyk spel met 10-2 aan de kant gezet Maar ook de Ducks uit Boxtel hadden geen schyn van kans en moesten met 7-3 hun meerdere erkennen aan Venray. Jongens proficiat grote klasse! Ook de junioren presteerden pri ma dit jaar. Een gedeelde eerste plaats met de Starlights uit Schyn- del. Een beslissingswedstryd moest de kampioen opleveren. Na een spannende stryd wonnen de Star lights uiteindelyk met 7-5. De honkbal senioren hebben zich na veel stryd gehandhaafd in de overgangsklasse. Heren 2, bestaande uit rekrean- ten, enkele nieuwe spelers en wat zyn, is op een laatste plaats geëin digd. Mannen volgend jaar kan er alleen maar gestegen worden! De dames 1 softbal hadden vooral een wisselend seizoen. Goede wedstryden werden afgelost door zwakke wedstryden. Een 5e plaas was hun eindrangschikking De dames van het tweede team hebben er vooral een gezellig jaar van gemaakt. Winst was niet zo be langrijk als er maar plezier was en er wat werd bygeleerd. En dat heb ben ze. Het zit er op voor 1992. U kunt o.a. via dit blad lezen wanneer en waar de trainingen weer beginnen. Bent u nog gen lid en heeft u toch interesse, bel dan even naar Hennie Ariens, tel. 86050. Je kunt al te recht vanaf 8 jaar. De EHBO-vereniging Venray orga niseert op dinsdag 13 oktober a.s. een lezing over brandwonden. Ook niet-EHBO-ers zyn van harte welkom. Er komen weinig verwondingen voor welke algemener zyn of tot groter lyden en misvormingen aan leiding geven dan de brandwonden. In de behandeling ran brandwon den ziet men de laatste jaren be langrijke ontwikkelingen, zoals vorderingen in transplantatie technieken, grotere kennis op het gebied van de infektiebestryding nieuwe verbanden, maar vooral de bouw van speciale centra met spe ciaal opgeleide en op elkaar in gespeelde teams van specialisten en verpleegkundigen. De overlevingskansen van ernstig verbrande patiënten zyn dan ook aanzienlyk toegenomen, terwyl het funktionele en kosmetische herstel vaak zeer bevredigend is. Tbch blyven in helaas een groot deel van de gevallen, zowel door verbranding zelf als de altyd zicht bare gevolgen hiervan, een zware belasting voor de patiënt Een belasting die soms jaren, zelfs een leven lang oorzaak kan zyn van ernstige psychische moei- ïykheden. Ook voor niet-EHBO-ers is de avond zeer leerzaam, omdat wy u blyven attenderen op de nazorg van mensen, soms uit eigen beweging die door brandwonden zyn ge tekend. Voor meer informatie over het EHBO-gebeuren in Venray en de plaats en tyd van deze lezing kunt u kontakt opnemen met Jules Kes- sels, Zandakker 20 te Venray. tel. 04780-85068. Sinds kort heeft Foto Video Rini van de Leur bv in Venray er een nieuwe service by. U kunt daar na mely k by het ontwikkelen en af drukken van uw volle kleurenfilm uw foto's desgewenst GRATIS laten inbinden in een handig fotoflip album. By dit zogenaamde Sticky- back Photobook zyn de foto's zelf de pagina's en zyn vastgeplakt aan de zelfklevende rug van het album. Wilt u later de foto's inplakken, dan zyn de foto's eenvoudig te verwyde ren, maar ook weer terug te zetten.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 19