venray PEEL EN MAAS Landelijke open dag - deropvang bij Duimelot en peuterspeelzalen Dierenweide met vijver voor Het Schuttersveld neente wil met minder aannemers in zee RONDJE De schouwburg en de verkeersmaatregelen Besturen MLK-school en LOM-school gefuseerd iij vervolg Landweert fase 3 PEEL EN MAAS 8 t/m 17 Oktober Er is al verbaliserend opgetreden Vier woningen voor ex-psychiatrische patiënten in Landweert 3 Pseudo- Vogelpest oktober a.s. houden voor voor kinderopvang in jnd een open dag. Ook de inwerkende kindercentra Gennep, Bergen, Seve- jerlingsbeek organiseren ig allerlei aktiviteiten. jereen weet wat kinderop- jes inhoudt: er zyn ver vormen, zoals dagop- Ünderen van 0-4 jaar, oi' opvang voor kinde- jr de basisschool gaan en schooltijd opvang nodig. Verder is er verlengde op- opvang buiten kantoor- jvóór 7.45 en na 17.30 uur. fcnt iedereen de peuter ig i voor 2-4-jarigen. de zogenaamde Stimule- regel zijn er door het mi- WVC tot eind 1993 jen beschikbaar gesteld eropvang. Door deze over- idie, vaak aangevuld door met eigen gelden, zyn 390 veel extra opvang- voor kinderen gereali- indelyk konden lange weggewerkt worden. f legplaats is de opvang van gedurende 10 dagdelen en negen uur per dag.) maatregel konden o.a. ren buitenshuis gaan/blij- NOORD-LIMBURG EN ZUID-OOST-BRABANT 1990 en 1992 zijn er eze overheidssubsidie en Ipjjke investeringen 1 ëburg en het Brabantse beek een fors aantal kind- gerealiseerd. Door de vyf rkende kindercentra al- Vierlingsbeek, Gennep, Iievenum en Ven ray) zyn 31 nieuwe plaatsen inge- ar komen tot 1994 nog INTERESSE BEDRIJVEN EN INSTELLINGEN ryks- en gemeentelijke subsidie levert ook het bedrijfsle ven een belangrijke bijdrage aan de financiering van kinderopvang. Steeds meer bedrijven en instellin gen kopen tegen kostprijs kind plaatsen in voor het personeel. Het mes snydt hier aan twee kanten: de kosten van kinderopvang wegen niet op tegen de kosten van wer ving, selektie en opleiding van nieuw personeel. Deskundige en ervaren werknemers blijven voor het bedryf behouden. Daarbij weet de werknemer dat het kind goed opgevangen wordt. Bovendien blijkt door een goed geregelde kin deropvang het ziekteverzuim te dalen. In Noord- en Midden-Limburg is voor de bedrijfsopvang een centraal koordinatiepunt opgericht (CBA). Een groot voordeel van deze organi satievorm is voor de werkgever, dat hij de kinderopvang kan uitbeste den aan een gespecialiseerde orga nisatie en geen extra 'rompslomp' heeft. Alle ouders betalen voor de kin deropvang een eigen bijdrage, af hankelijk van het inkomen. EINDE STIMULERINGS MAATREGEL 1991-1993 Met de open dag wordt landelijk aandacht gevraagd voor de kinder opvang en wel om de volgende reden: Eind 1993 loopt de Stimule ringsmaatregel ten einde. Een be langrijke vraag is dan op welke wyze na 1993 de kinderopvang gefi nancierd gaat worden. Eind 1992 zal door de Tweede Ka mer beslist moeten worden of er ex tra gelden voor kinderopvang beschikbaar bly ven; zo ja, dan kun nen de nu gerealiseerde voorzie ningen in stand worden gehouden en, by voorkeur, verder worden uit gebreid. Want wat wel duidelyk is gewor den, is dat kinderopvang niet meer weg te denken is in onze samenle ving en de vraag naar opvang altijd nog vele malen groter is dan het aantal beschikbare plaatsen. PROGRAMMA KINDERCENTRA Om iedereen eens te laten zien wat er in enkele jaren geïnvesteerd en tot stand gekomen is in de kin deropvang en om iedereen eens te informeren waarom deze voorzie ning in de toekomst moet blijven bestaan, stellen ook de kindercen tra in de regio hun deuren voor iedereen open. Alle geïnteresseer den kunnen op zaterdag 10 oktober vrij binnenlopen by o.a. Duimelot in Venray aan de Beukenlaan tus sen 10.00 en 14.00 uur. Voor de kinderen worden ver schillende aktiviteiten georga niseerd. PEUTERSPEELZALEN Zaterdag 10 oktober organiseren ook de vier peuterspeelzalen van de kom-Venray, samen met Stichting Peuterspeelzalen Venray, een open morgen. Van 10.00 tot 12.00 uur bent u daar welkom. Wekelijks gaan ongeveer 360 peu ters naar de peuterspeelzaal. Uw kind kan, als het tussen 2 en 4 jaar oud is, gemiddeld 2x per week in vaste groepen met leeftijdgenootjes spelen. Er zijn vele speelmogelyk- heden. Zo kunnen zy zich op de fiets, het klimhuis, de glijbaan of in de zandbak heerlyk uitleven. Er is een poppenhoek, duplo, nopper, puzzels, enz. Samen met de leidsters wordt er op hun manier geknutseld, een ver haal gelezen, in de kring verteld, gezongen en limonade gedronken. En terwijl u uw peuter in goede handen weet, bent u in de gelegen heid om eens wat anders te doen. Heeft u zin om samen eens een kijkje te komen nemen? Wy staan voor u klaar in: de Mierenhoop, Hu- benhof 67; de Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a; de Paddestoel, Beu kenlaan 6b; de Blokkendoos, Krui denlaan 162. uton» sfdott Dai vervolg van de bouwaktivi- niew het plan Landweert 3 wil met minder bouwbe- Aim jjui samenwerken dan nu is. De gemeente bly ft Hen aan ontwerp en kwali- He woningen en de inrich- liet gebied. Bovendien wil mie haar voorkeur voor be- thitekten wat nadrukke- Weken. felde wethouder Bert (elopen maandag mee tij- (adering van de com- for ruimtelijke ordening. iuto met 26 ton len gekanteld ddag is by een uit- op de Spurkt een van een Venloos ver- bestuurd door een inwoner van Grubben- een zachte berm van de Weid. Een deel van de la- ton sperzieboontjes, debermsloot terecht. De r moest met verwondin- het ziekenhuis worden meter brede weg van de ordt veel als sluiproute erkeer gebruikt, dat vanaf i weg richting Overloon A73 Boxmeer wil rijden, róoor is de kwaliteit van erg slecht. Hanen moesten moesten omen voor het overladen de vrachtautokombinatie -weg te plaatsen. In die vergadering werd een beeld geschetst van de huidige stand van zaken in Landweert 3; Volgens Kersten wordt in Land weert 3 sneller gebouwd dan was verwacht. Momenteel zyn twaalf bouwers bezig met in totaal 160 wo ningen. Het gaat globaal om een drietal kategorieën. Langs de wij- kweg, de centrale verbindingsas door het plan, verrijzen vooral hoge huizen, gekenmerkt door een stati ge en sobere bouwstijl. Langs de zo genaamde zij-assen, onder meer de straten Penningkruid en Vinger hoedskruid, ligt het accent juist op horizontale elementen in de bouw. Voor de overige woningen zyn de eisen minder stringent. Veel aan dacht besteedt de gemeente ook aan vloeiende overgangen tussen de verschillende gebieden binnen het plan. Ook worden aannemers verplicht om bijvoorbeeld een ste nen muur te bouwen als erfafschei- ding bij woningen die op een straathoek liggen. De strenge eisen ten aanzien van bouw en inrichting van Landweert 3 zijn niet opgesteld om een soort modelwyk te kreëren. 'Het gaat niet om een hoogdravend projekt dat in heel Nederland moet opval len', aldus wethouder Kersten. 'Inte gendeel, het moet sober en tijdloos zijn. een wijk die bij wijze van spre ken ook twintig jaar geleden ge bouwd had kunnen zijn'. 'n abonnement waard zie advertentie elders in dit blad Venrayse gewond bij botsing Donderdagmiddag heeft, waar schijnlijk door de onbekendheid ter plaatse van een 29-jarige bestuurder uit Boxmeer, op de Noordsingel-Overloonseweg een botsing plaatsgevonden met een personenauto bestuurd door een 58-jarige inwoonster. De Boxmeerse bestuurder verleende geen vrije doorgang aan de Venrayse auto. De Venrayse bestuurster moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden vervoerd. Na behandeling kon zij naar huis worden overge bracht Meisje herkende haar gestolen flets Een Venrayse jongedame was en kele dagen geleden slachtoffer geworden van fietsendiefstal. Vrij dagavond zag zy echter haar gesto len fiets staan voor een shoarma zaak in de Henseniusstraat. Zy posteerde zich op veilige afstand en waarschuwde haar moeder, die de politie waarschuwde. Ze durfde zelf de fiets niet mee te nemen. Dat durfde de politie wel en zo kreeg de jongedame haar fiets terug Zy had van de diefstal aangifte gedaan by de politie. Helaas had de politie geen tijd om te posten om zo de fiet sendief in de kraag te grypen. OPENINGSTIJDEN: maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zaterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 21.30 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST DONDERDAG 8 OKTOBER 1992 Nr. 41 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG De politie is inmiddels verba liserend gaan optreden in het centrum van Venray. Dat heb ben o.a. 35 fietsers in de voet gangerszone al ervaren. Zy kregen een proces-verbaal uit gereikt Ook trad de politie verbalise rend op tegen het rijden op de verkeersluwe wegen in het cen trum, waar men zonder onthef fing niet mag ryden met auto of brommer. De woordvoerder van de poli tie deelde mede dat het de poli tie ernst is en dat niet meer getolereerd zal worden dat de weggebruikers zich niet meer aan de regels houdt Herhaalde lijk is in de commissievergade ringen en in de gemeenteraad geklaagd dat de politie daar niets aan doet Sinds 1 oktober is dat beleid veranderd en zul len hiervoor niet alleen de le den van de reservepolitie worden ingezet De korpslei ding heeft ook besloten om, in dien mogelijk, personeel vry te maken om de naleving van die regels te kontroleren en verba liserend op te treden. Ook zal er streng op worden gekontroleerd of de weggebrui kers die ontheffing hebben ge kregen, die ontheffingen ook by zich hebben. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Veehandelaar overvallen Rond het middernachtelijk uur van vrijdag op zaterdag, drongen, met veel geweld, drie gemaskerde mannen (waarvan er tenminste één beschikte over een vuurwapen) de woning binnen van een aan de Overloonseweg wonende, 35-jarige veehandelaar. De veehandelaar lag al in bed maar zyn echtgenote was nog wak ker en vluchtte een andere slaapka mer in en verstopte zich onder een bed. De veehandelaar werd uit zijn bed gehaald en moest van de man nen de kluis openen. Om aan die eis kracht bij te zetten, schoot een van de mannen met zijn revolver in de lucht, waarna de veehandelaar een klap met die revolver tegen zijn hoofd kreeg. De veehandelaar ging met de overvallers mee maar zag toch kans om de buitendeur te ope nen en daardoor te ontsnappen. De drie gemaskerde mannen raakten waarschijnlijk in paniek en maakten dat ze weg kwamen. Buren waarschuwden de politie. Het direkt gestarte onderzoek lever de tot nu toe geen resultaat op. De veehandelaar moest zich in het zie kenhuis laten behandelen aan de verwondingen aan zyn hoofd. Omdat het niet onmogelijk is dat er getuigen zyn geweest die de mannen hebben zien wegvluchten verzoekt de politie hen om zich met haar in verbinding te stellen. Eén van de twaalf aannemers die bezig is met de bouw van woningen in het plan Landweert 3 heeft de ge meente gevraagd om vier extra wo ningen te mogen bouwen bestemd voor ex-psychiatrische patiënten die terugkeren in de maatschappij. Het College van b. en w. wil aan het verzoek tegemoet komen. Dat deelde wethouder Kersten af gelopen maandag mee in de verga dering van de commissie voor ruimtelijke ordening. Dit naar aan leiding van de vraag van het CDA. Deze fraktie miste in de nota Volks huisvesting opmerkingen over de huisvesting van asielzoekers en ex- psychiatrische patiënten. Wanneer woningen voor deze groepen uit het contingent goedkope huurwonin gen gerealiseerd worden, wordt het tekort in deze kategorie nog groter, vreest het CDA. Volgens de nota Volkshuisvesting heeft Venray een tekort van 175 woningen in de kate gorie goedkope huurwoningen. Hondenkontroleur was aan de late kant Verschillende bewoners van be jaardenflats vonden het afgelopen vrijdagavond rond 20.00 uur vreemd dat de gemeentelijke hon denkontroleur nog met zijn kontro- le bezig was. De bewoners vertrouwden het niet en vroegen de politie om raad. De politie trof in derdaad een tot kontrole bevoegde hondenkontroleur aan en kon de verontruste bewoners van de be jaardenflats gerust stellen. Bewoners van de aanleunwonin gen by Het Schuttersveld keken vrydagmorgen wel even vreemd, toen twee vissers hun hengel inleg den in de nieuwe vyver achter hun woning. Zij wisten niet, dat Jep Kersten (88) en Sjeng Gooren (87) waren 'ingehuurd' voor een geintje bij gelegenheid van de officiële overdracht van de dierenweide en de vijver. Hun 'vangst' bestond dan ook uit een flesje Underberg... Door de bouw van de aanleunwo ningen achter Het Schuttersveld, raakten de bewoners van dit bejaar dencentrum hun dierenweide kwijt en dat verdroot mevr. de Bruyn van Isolatiebedrijf he Bruyn bv (Vennootstraat), die als vrijwil ligster in Het Schuttersveld werkt, zeer. Tben onlangs het zilveren bestaansjubileum van het bedrijf werd gevierd, kwam het echtpaar De Bruyn op het goede idee als feestgeschenk geld te vragen voor een bestemming in of by het be jaardencentrum. Dankzij dit ge baar kon een nieuw dierenparkje worden aangelegd, dat voorzien werd van een praktische om heining. Woningbouwvereniging Noord- Limburg zorgde voor een nieuw nachtverblijf voor de dieren, legde een pad en een terras aan en Ver- Nu het schouwburgseizoen van start is gegaan klagen veel, vooral oudere, slecht ter been zijnde, en invalide mensen, bij hun schouw burgbezoek over de bereikbaarheid van het Venrayse Cultureel Cen trum. Officieel mag er ook in de avonduren geen verkeer bij de schouwburg 'voorrijden' om men sen in en uit te laten stappen. Voor al voor personen die moeilijk ter been zijn, wordt het daardoor niet eenvoudig om een bezoek te bren gen aan de schouwburg Wethouder Truyen gaf desge vraagd toe dat zij, die slecht ter been zyn, niet door de nieuwe ver keersmaatregelen benadeeld mo gen worden. Volgens de wethouder is ook richting Schouwburgbestuur toegezegd dat het Cultureel Cen trum ook voor deze mensen bereik baar moet blijven. De wethouder is van mening dat om deze redenen, mensen die slecht ter been zyn voor de aanvang van een voorstel ling en na de voorstelling gebracht en gehaald moeten kunnen wor den. Het parkeren dient dan wel op de daarvoor aangewezen plekken te geschieden. Het moet volgens de wethouder ook niet zo zyn dat iedereen daar mensen uit laat stap pen om vervolgens een parkeer plaats te zoeken. 'Het is een taak van de toezichthouders om dit goed in te schatten'. Inmiddels zijn de eerste processen-verbaal in het centrum uitgeschreven. De politie zal, en niet alleen in de weekenden, zo veel mogelijk verbaliserend op gaan tre den tegen hen die de regels over treden. De besturen van de Venrayse MLK-school De Essel en LOM-school 't Groenewold zijn na een periode van interne voorbereiding op 23 ju li jl. gefuseerd. Op die dag zyn de statuten van de nieuwe 'Stichting Katholiek Speciaal Onderwijs Ven ray en regio' bij notariële akte vast gesteld. Het bestuur van de nieuwe stich ting heeft de verwachting, dat door deze fusie op een adequate wijze op de nieuwe ontwikkelingen op het gebied van het onderwijs kan wor den gereageerd. Omdat het hier een bestuurlijke fusie betreft, zullen beide scholen niet worden samengevoegd. Door de nieuwe bestuurlijke eenheid hebben beide scholen voor speciaal onderwijs naar buiten één aan spreekpunt gekregen met het oog op de toekomstige ontwikkelingen binnen dit soort onderwijs. Mo menteel bestaan landelijk veertien verschillende speciale onder- wy smogelij kheden Nu het streven er op is gericht de bestaande scheidslijnen op te hef fen, hebben de besturen van De Es sel en 't Groenewold - mede naar aanleiding van de brochure 'Samen naar School' - tot de fusie besloten. Zo kan adequaat worden ingespeeld op toekomstige wijzigingen in het onderwys en de wetgeving. hoeven Groen zaaide gratis gras tus sen de gebouwen. Maar er gebeurde meer. Medewer kers van de tonerfabriek van Rank Xerox bestemden een door hen ge wonnen geldprijs niet alleen voor de aanschaf van de inmiddels ge plaatste drie banken en twee grote parasols, maar ook voor de aanleg van een vyver. Electro Martens zorgde voor gratis aansluiting van de pomp en het fonteintje. Enkele personeelsleden zorgden er voor, dat er vissen in de vijver kwamen en de fa. Havens uit Maas hees leverde gratis een paar zakken voer voor de dierentuinbewoners. Alles by elkaar reden genoeg voor direkteur A. Hoogeveen om vrijdag morgen, by gelegenheid van de offi ciële ingebruikname, alle sponsors hartelijk te bedanken. Mej. Van Haaren, voorzitster van de Bewo nerscommissie beloofde, dat de be woners zuinig zullen zyn op wat zy gekregen hebben. De NOP Kring Limburg adviseert de houders van sierpluimvee, dui ven en overige vogels vriendelijk doch dringend hun dieren te laten enten tegen Pseudo-Vogelpest (NCD). De pluimveehouders enten hun dieren tegen deze ziekte één of meerdere malen. Sierpluimvee en vogels kunnen deze ziekte echter ook krijgen en verspreiden. Vandaar dat de houders van sier pluimvee, duiven en overige vogels dringend wordt geadviseerd kon- takt op te nemen met een dieren arts in de omgeving om de dieren te laten enten. Dit enten kan via het drinkwater gebeuren of middels een oogdruppelenting. Voor de kosten hoeft men het niet te laten. Dit is maar enkele tientjes voor aantallen tot 100 stukts. Het laten enten is ook in het eigen belang van de houders van deze dieren. Zyn de dieren geënt dan zyn deze immers ook gevrij waard van het krygen van deze ziekte. Verder is het natuurlijk van groot belang voor de totale pluim veehouderij en de houders van ge vogelte dat alle dieren geënt worden. Eenieder is er mee gediend dat we de Pseudo-Vogelpest zo snel mogelyk uitbannen. Wy willen de verenigingen er nogmaals op wyzen dat zy voor alle informatie terecht kunnen by het infocentrum van de Gezondheids dienst voor Dieren te Boxtel, tel. 04116-73951. Ook vanuit de Kleindieren Sport- fokkers Vereniging Venray en. komt nogmaals een oproep om hoenders, dwerghoenders, fazan ten, parelhoenders, pauwen en dui ven in te laten enten. Afgelopen zaterdag is er al veel ingeënt ge weest. As. zaterdag is er opnieuw de gelegenheid om dieren in te en ten tegen deze Pseudo-Vogelpest Meer inlichtingen hierover kunt U krygen bij dhr. J. Swinkels, Gus- senstraat 10 te Leunen, tel. 80258 of by uw dierenarts. Auto-inbraken Een inwoner deed aangifte van inbraak in zyn aan de Nieuwland- straat geparkeerde personenauto. Met geweld was toegang verkregen maar er werd niets uit de auto ont vreemd. Een inwoner deed aangifte van inbraak in zyn aan de Haamma- kerstraat geparkeerde personen auto. Tbegang was verkregen door vernieling van een ruit in het ach- terportier. Ontvreemd werd de cas settespeler.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 13