imerfestijn 92' in Castenray zondere samenwerking irlogsmuseum Overlopn I en De Sprank De Piëlhaas heeft weer vier nieuwe carnavalsliedjes Raad spreekt zich dinsdag uit over autochtoniteitsbeginsel Demonstratie Taekwon-do morgana Wereldwinkel Venray WINTERSCHILDER Zondagochtend concert Voorlichtingsavond over Kinderen en Cara Grote belangstelling voor toren en Grote Kerk Gevonden jj MAAS Donderdag 24 september - Pagina 7 ad weekeinde is het zover, niddels traditionele Zomer- editie 92. vindt weer plaats n liet gemeenschapshuis De ^stenray. Na het sukses van C\' „dejaren, hopen we ook nu i nodige amusement voor oud te kunnen brengen, orwe eenieder van harte uit- i Wat staat er zoal op het mia. 0 I tonen zaterdag 26 septem- Jubileumconcert door Dorpsklank o.l.v. dirigent jippen. Waarom een Jubi leert? Omdat het dit najaar, les te zyn op 21 november n is dat de fanfare snray werd opgericht. Het [daarvoor lag by de toen- Dorpsraad. Die informeerde en enquête naar de wensen inwoners. Een en ander men met onderzoek naar de heid in de kleine kemen. enquête bleek een blaaska- 'S, ho°g te scoren. Via een in de Schans konden be- steun llenden zich opgeven om ntje mee te blazen in de op En Blaaskapel. Begin maart zich reeds een vijftiental n gemeld en op vrydag 18 377 werd de eerste bijeen gehouden. Inmiddels was 'belangstellenden al opge- 30 personen. Een werk os aan het werk en ook de sd bleef aktief. Zy kreeg via sente het advies geen blaas- iaar een fanfare op te rich- o.m. om financiële n. De werkgroep besloot in een voorlopig bestuur sa- dat op een openbare isl, (^vergadering benoemd langt rden. De voornaamste taak voorlopige bestuur was te roor het nodige 'geld'. Dat raderwei! Op 25 juni 1977 »ii zeer suksesvolle 'lokale nP g'gehouden. Daaropvolgend 28 blaasinstrumenten en aangeschaft worden. De fcrigent was inmiddels aan- ln de persoon van dhr. Jan uit Meerlo. 21 November volgens de officiële oprich- van Fanfare Dorps- Ikale suksessen bleven uit, Via een start in de 4e te Heerlen in 1981 klom is op tot de afdeling Uit leid. Voorlopig hoogte- de Nederlandse Kampi- le afdeling te Poeldijk in 5 staat Fanfare Dorps- nder leiding van dhr. Chris Cuppen uit America. De fanfare telt momenteel ongeveer 50 muzikan ten en is voornemens in 1993 deel te nemen aan het Wereld Muziek concours te Kerkrade. Zaterdag 26 september a.s. wordt allereerst om 19.00 uur een H. Mis opgedragen voor de levende en overleden leden van de fanfare. De ze H. Mis wordt muzikaal opge luisterd door het Dameskoor Castenray o.l.v. Joop Simons en door een blazersensemble van de eigen fanfare. Om 20.00 uur vindt dan het Jubi leumconcert plaats in De Wis. Naast het huidige repertoire staat ook op het programma de 'Juniorenmars', een van de eerste werkjes die destyds door de fanfare uitgevoerd werden. Deze mars wordt voor deze gelegenheid nog eens door de toen malige dirigent uitgevoerd. Verder het eerste concourswerk 'Ouvertu re de Mai', gespeeld op het bond- sconcours te Heerlen in 1981. Dit bijzondere concert biedt ook de gelegenheid te huldigen dhr. Theo Jacobs, die voor zijn 25-jarig lidmaatschap van de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen (10 jaar Fhnfare Hegelsom, 10 jaar Fhn- fare Castenray) de zilveren speld in ontvangst zal nemen. Ook de muzi kanten die vanaf de oprichting lid zyn worden natuurlyk niet verge ten op deze avond. We willen onze leden, ere-leden, niet-musicerende leden en oud leden alsmede eenieder van harte uitnodigen dit concert bij te wo nen. De toegang is gratis. Vanaf 22.00 uur verzorgt de alom bekende blaaskapel de Smélebloa- zers uit Ysselsteyn voor een gezelli ge voortzetting van de avond. Zondag 27 september wordt een groot Zondagmiddagmatinee ge houden in en om De Wis. Om 13.45 uur is in het gemeenschapshuis een optreden van het poppenthea ter Lanterfant uit Roermond. Dit één uur durend programma is gra tis toegankelyk en biedt zeer leuke acts voor de jeugd, en zeker niet al leen voor de allerkleinsten. Van 15.00 tot ongeveer 21.30 uur wordt een blaaskapellenfestival ge houden. Om 15.00 uur treden dan op De Klutsers uit Deume, om 16.30 uur Die Berger Muzikanten uit Ber gen, om 17.30 uur De Rutbachkapel uit Meerlo, om 19.00 uur De Kelder band uit Oirlo en als afsluiting joekskapel Niks op de zök uit Blit- terswyek. Gelijktydig zijn er van 15.00 tot ongeveer 18.00 uur diverse aktivi- teiten voor jong en deels ook voor 0 SLAAPKAMERS EN ALLE OORTEN SLAAPSYSTEMEN sch efo (holen en scholen voor baar onderwys die van plan 'Nationaal Oorlogs- en Ver- Mum in Overloon te bezoe- bnnen voortaan het eduka- |t)e kombineren met een bezoek aan De Sprank. Het en het zwembad hebben rcenkomst gesloten voor dit Sblijk arrangement en zullen en op de nieuwe mogelyk- Qderen. maand krygen zo'n 2000 T^e scholen in heel Neder- ir 350 basisscho 'e grote regio een brielje van «rloonse museum. Daarin 'P de kombinatie museum- De scholen zyn wvry om van het aanbod te maken. Ze kunnen zelf ren voor de kombinatie of tovan beide attrakties apart. Oorlogsmuseum en De hopen door de samenwer- d kompleter aanbod in de Dray te hebben voor grote 1 als scholen. Die komen rV6jhet kader van een edukatief Daar het museum, maar dag edukatief bezig zyn is lang Omdat de scholieren b dagje 'uit' zyn kunnen ze Oe Sprank de dag ontspan- 'Dimaken. De kombinatie 'k het Oorlogsmuseum goed topdagen, zeker by slecht EN 'ton honderden jongeren in F1 te kleine informatiecen- het museum. fooien kunnen op twee ma- - I ëebruik maken van de kom- I Ofwel op de twee vaste en_ woensdag en vrydag van yÜ '.16-00 uur, of via een aparte jdDg op andere dagen en ty- EC-' toraard geldt voor de scho oft aantrekkeiyk groeps- DE SPRANK KOMT BAANTJES ZWEMMERS TEGEMOET Zwem-, Squash- en Rekreatiecen- trum De Sprank heeft goed nieuws voor de liefhebbers van 'dagelyks een baantje'. Voortaan is het wedstrydbad van De Sprank elke maandag-, dinsdag-, donderdag- en vrydag van 19.00 tot 20.00 uur gere serveerd voor banenzwemmen. De Sprank beantwoordt daarmee de vraag vanuit de bezoekers, die in een enquête deze behoefte hadden aangegeven. 'We willen met deze ex tra service een grote groep rekrea- tieve zwemmers aanspreken', zegt acyunkt-manager Wout Wouters van het Venrayse zwembad. Vier uur per week banenzwem men betekent een aanzienlyke uit breiding van dit onderdeel in De Sprank. Tot nu toe konden de lief hebbers terecht op dinsdag- en don derdagochtend van 7.00 tot 8.30 uur. Evenals op deze tydstippen wordt ook 's avonds het goedkope tarief van ƒ4,50 per keer (12 baden- kaart ƒ45,-) gehanteerd. De avond- bezoekers mogen echter als extra voor dat tarief ook gebruik maken van het rekreatiebad met zyn vele attrakties. Men heeft echter wel de beperking van maximaal 1 uur; wil men langer dan 1 uur blyven dan geldt het normale tarief van 5,75 per keer (12 badenkaart ƒ5750). De banen in het wedstrydbad blyven natuurlyk voor hen gereserveerd. Praktisch Om het geheel in de praktyk soe pel te laten verlopen, en om de baantjeszwemmers te kunnen on derscheiden van de 'gewone' bezoe kers, krygen de eerstgenoemden de beschikking over aparte kleedloka len. Bovendien is er elke avond een extra medewerkster aanwezig om snel de badenkaarten te knippen. De baantjeszwemmers hoeven dus niet langs de receptie en worden niet opgehouden door de eventuele 2 drukte aan de kassa. oud gepland, o.m. een trapskelter- race, springen tegen de spektaku- laire 'Spinnenklimwand', grabbe len, grimeren. Omstreeks 18.00 uur wordt bo vendien de trekking verricht van de jubileumloterij. Kortom reden genoeg voor een bezoek aan De Wis op deze zondagmiddag. Vrydag 2 oktober is het de beurt aan de pop-liefhebbers. Vanaf 20.00 uur kan men dan in het ge meenschapshuis terecht om de op tredens by te wonen van achter eenvolgens de formaties Hobson's Choice (Castenray e.o.), Wortel Stemp (Ysselsteyn e.o.) en Trade Mark (Horst e.o.). Kaarten k ƒ4,- zyn in voorverkoop verkrygbaar by café Hesen te Castenray en by de Rabo bank Oirlo/Castenray. Ter afsluiting van het Zomer- festyn 92 wordt zondag 4 oktober het Gemeentelijk Muziektoernooi gehouden. Om 11.30 uur opent MMSK St. Petrus Banden uit Venray dit jaarlykse evenement met een muzikale rondgang en show door de Castenrayse straten, waarna in het gemeenschapshuis alle Venray se Hafa-korpsen en drumbands voor het voetlicht treden. Om 21.00 uur wordt het toernooi afgesloten. Wij hopen weer veel mensen op een of meer dagen in De Wis te mo gen begroeten. steeds meer mensen liggen nergens meer wakker van dankzij ons slaapcomfort. Zeker weten! slaapkamers DE BEST-NOY Steenstraat 144. Boxmeer, 08855 - 71488 's maandags gesloten - vrijdag koopavond Ontdek Latijns-Amerika opnieuw! Op 12 oktober 1492 zette Christof- fel Columbus voet aan Latyns- Amerikaanse wal. Velen gingen hem achterna, op zoek naar de gro te rijkdommen van het continent» In hun voetsporen trokken duizen den kolonisten naar de 'Nieuwe Wereld'. De zelfvoorzienende landbouw van de Indianen maakte plaats voor de grootschalige gewassen voor de Europese markt. 500 Jaar later is van de oude Indi aanse culturen weinig overgeble ven. Vandaag de dag kunnen zy met moeite overleven. Een aantal van het heeft zich kunnen vereni gen in koöperaties en proberen, tegen de verdrukking in, hun pro- duktie uit te breiden en een afzet markt te vinden in Europa. Alter natieve handelsorganisaties, zoals SOS-Wereldhandel, kopen hun pro- dukten rechtstreeks in, garanderen een goede en eerlijke prijs en zor gen voor voorfinanciering. Anno 1992 kunnen Nederlandse consumenten Latyns-Amerika op nieuw ontdekken. De Wereldwinkel biedt dit najaar een keur aan pro- dukten uit dit continent: cacao, chocolade, honing, wijn, noten, sesamrepen, koffie, suiker, ryst, keramiek, sieraden en muziek instrumenten. Voor de schooljeugd van groep 7 en 8 ligt er vanaf vrijdag 25 septem ber een opdrachtenboelye klaar voor de etalage-speurtocht in het centrum van Venray. Deze speur tocht staat uiteraard in het teken van Latyns-Amerika. Ook is de Wereldwinkel aanwezig op de grote manifestatie 'Columbus gestrand in Odapark', op 4 oktober. Daar kunt u kennis maken met wyn uit Chili, de Max Havelaar- koffie en vele andere produkten. Voor meer informatie over Latyns-Amerika en het werk van de Wereldwinkel, kan een ieder te recht in de nieuw ingerichte win kel, Henseniusstraat 3A, direkt achter het Henseniusplein. Ope ningstijden: maandag t/m donder dag van 14.00-17.00; vrydag van 14.00-21.00 en zaterdag van 10.00- 16.00 uur. Tel. 88571. Diefstal van personenauto's Een autobezitster deed aangifte van diefstal van haar aan de Bachstraat geparkeerde personen auto. De diefstal vond het afgelopen weekend plaats. De auto had een waarde van ƒ2.000,-. In datzelfde weekend werd een aan de Langstraat geparkeerde per sonenauto van het merk Opel Ka- dett ontvreemd. In de auto lagen ook nog voor de eigenaar belangrij ke goederen. De waarde van de auto kon ons niet worden medegedeeld. Afgelopen zondag organiseerde vastelaovesvereniging De Piëlhaas haar eerste aktiviteit, in de aanloop naar carnaval 1993. Het liedjesfesti val, waarin gestreden werd om een plek op de cassette die De Piëlhaas uitgeeft, werd goed bezocht en kreeg vier terechte winnaars, die qua puntenaantal ook ruim boven de 9 andere deelnemers uitstaken. 'As ik ow zie' werd met een minie me voorsprong eerste. Dit liedje werd gezongen door Jeanny van Vegchel, die het lied ook schreef, waarna het gearrangeerd is gewor den door Bruno Lucassen. 'As ik ow zie' kreeg 238,5 punten. Goede tweede werd 'D'n Dans', ge zongen door Henk Sturme en ge schreven door Leon Mooren. Dit nummer was duidelijk de publieks lieveling maar kreeg van de jury 3 punten minder dan het nummer 'As ik ow zie'. Op enige afstand werd het num mer 'Mien Rooi' derde. Dit nummer werd gezongen door Geert Thomas sen, Cobie Suiker. Corrie Peters, Christel Cuypers, Jos Janssen en Milton Cavis. De eerstgenoemde schreef het nummer, dat 222,5 pun ten vergaarde en mogelyk ooit nog eens "Rooi mien dorp ien de Piël' als Venrays volkslied verdringt 'Is 't Carnaval of Vastelaovend', ge zongen door Boy Derksen werd vierde met 209,5 punten. Het num mer werd geschreven door Walter Stappers en Boy Derksen. Tussen nu en 11 november zullen deze vier nummers opgenomen worden voor de cassette. Die zal ty- dens de Hazepaeper op 15 novem ber a.s. gepresenteerd worden. Op de foto de winnares Jeanny van Vegchel, die het nummer As ik ow zie' ten gehore brengt (foto Geert Thomassen). dat je fris uit de winter komt Laten we het maar toegeven. Herfst en winter doen vaak een aanslag op onze conditie. We sukkelen in slaap en tegen de tijd dat de lente komt, realiseren we ons pas goed wat er nog allemaal moet gebeuren. De oplossing? Vooruitkijken en plannen, het werk - tegen een aantrekkelijke winterprijs - op het goede moment laten doen. Het schilderwerk binnen, bijvoorbeeld. Dat doe je in de winter, want zomers moetje buiten zijn; dan schijnt de zon. GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v. Plataanstraat 12 Venray Tel. 04780-82635 helpt u graag de winter door. A.s. zondag 27 september is er in de foyer van de schouwburg het tra ditionele zondagochtendconcert van de kerkelyke fanfare Sint Oda uit Merselo en 't Venray's Mannen koor. Aanvang is 11.30 uur en de toegang is gratis. O.l.v. P. Joris brengt St» Oda de vol gende werken: Procession to the Minster (from 'Lohengrin'), 'R. Wag ner, arr. J. Stoffels; Amazonia, Jan v.d. Roost; Ouverture Romantique, G. Riff en The Body from Menaem, trad. arr. Gordon Langford, arr. voor fanfare Dirk Annema. Na de pauze om 12.15 uur treedt 't Venray's Mannenkoor op o.l.v. hun nieuwe dirigent Hans Noyens die met het koor veel suk ses oogste tydens de driedaagse concertreis vorige week in Lahnstein in Duitsland. 't Venray's Mannenkoort brengt de volgende werken: The long day closes, A. Sullivan; Blauer Mond, W. Heinrichs; Nobydy knows, M. Brow ne; La bergère aux champs, H. Ba- dings; Haec dies, Handl; Land- erkennung, E. Grieg en Flieger- marsch, Hermann Dostal. Flatbewoonster overvallen Dinsdagavond zat een 66-jarige bewoonster van bejaardenflat Het Schuttersveld televisie te kyken, toen ze in haar slaapkamef een haar onbekende man zag staan. Zij ging kyken en kreeg plotseling een klap van die man en viel. De man verdween door de voordeur. Uit het onderzoek bleek dat de man zich toegang had weten te verschaffen via het raam van de slaapkamer. By de slag en val werd de vrouw niet gewond maar ze was wel be hoorlijk geschrokken. Verder bleek dat de inhoud van haar sieradenkistje was verdwe nen. De politie zou graag in kontakt komen met mensen die dinsdag avond rond 20.30 uur iets verdachts hebben gezien rond de bejaarden flat dan wel iemand hebben zien wegrennen. De dame kon, omdat zij zo geschrokken was, geen duidelyk signalement van de dader aan de politie doorgeven. Graffitispuiters aktief Er werd aangifte gedaan van het aanbrengen van graffiti op de mu ren van sportlokaal B op het sport complex De Wieën. Verwijdering gaat weer enkele honderden gul dens kosten' Al byna twintig jaar is de vraag wie zich wel en wie zich niet op de kerkdorpen mogen vestigen een heet hangyzer in de gemeente Ven ray. In 1973 werd de gemeentelijke visie met betrekking tot de sprei ding van de bevolking over het grondgebied van de gemeente en de toekomstige ontwikkeling daarvan vastgelegd in het beleidsplan 'Spreidingsmodel Woonkernen Venray'. In latere jaren werden en kele definities kritisch bekeken en in maart 1990 zyn de regels verder versoepeld. Maar voor de kerkdor pen, die vechten voor het behoud van de leefbaarheid van het eigen dorp, blyft het maar een moeilijk verteerbare zaak, dat er zo weinig mag worden gebouwd. Ook by de inspraakronden over het z.g. Buckrapport kwam weer duidelijk de vraag naar voren, wie zich nu wel en wie zich nu niet op de dorpen mochten vestigen. Daar om heeft het college van b. en w. het rapport 'Autochtoniteit' opgesteld, waarin de autochtoniteitsbeginsels uit de doeken worden gedaan. Vanaf 25 juni jl. heeft dit rapport een ronde gemaakt langs de dorps raden. het dorpsradenoverleg en de woningbouwvereniging, waarbij de mogelykheid werd geboden om na der advies uit te brengen. Ook alle raadsleden, fraktievoorzitters en le den van de commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting heb ben kennis kunnen nemen van het rapport. Intussen zijn alle reakties binnen en hebben b. en w. hun standpunt hierover weergegeven. Dinsdag a.s. zal de gemeenteraad over het rap port 'Autochtoniteit' en het stand punt van het college het laatste woord hebben. Het college stelt de raad voor de regeling inzake autochtoniteit te handhaven, met dien verstande, dat bij strijdigheid met de richtlyn van de Rijksoverheid inzake huursubsi die (fiattering), een wachttyd van twee jaar geldt voor toewijzing aan Op zondag 27 september zal Taekwon-do Vereniging Tong-il uit Venray een grootse Taekwon-do- demonstratie verzorgen. Deze de monstratie zal worden gegeven in onze eigen zaal aan de Leunseweg 2c te Venray (naast het Interven College). Het doel van de demonstratie is om het Thekwon-do in een wat bre dere publieke belangstelling te brengen en om ouders, vrienden en kennissen van de leden onder het genot van een kop koffie te la ten zien wat Taekwon-do nu precies inhoudt. Tevens zal de vereniging zich presenteren in de nieuwe trai ningspakken en met de nieuwe sporttassen die konden worden aangeschaft dankzij de sponsors Willems Salarisadministraties Holthees-Horst en Occasion Venray. Direkt na de demonstratie bestaat de mogelykheid voor geïnteresseer den om zich op te geven voor een viertal gratis Thekwon-do lessen. Tijdens deze gratis lessen maakt men kennis met de beginselen van het Thekwon-do. Na deze vrybly ven- de kennismakingslessen bestaat de mogelykheid zich op te geven als lid van de vereniging. Een ieder die geïnteresseerd is in Thekwon-do heten wij dan ook van harte welkom op zondag 27 septem ber in onze zaal aan de Leunseweg 2c te Venray. De demonstratie be gint om 14.30 uur en zal ongeveer een uur duren. Behalve de ba sistechnieken zullen ook een aan tal spektakulaire breektechnieken worden gedemonstreerd. Voor de negende maal inbraak in woning Waarschijnlijk is er een rekord gevestigd by een inbraak in een en dezelfde woning. Voor de negende maal werden bewoners van een wo ning aan de Deumeseweg gekon- fronteerd met een inbraak in hun woning. Door forcering van de voor deur was toegang verkregen. Alle laden en kasten bleken doorzocht te zyn. Mogelyk omdat het alarm in werking ging heeft de dader het werk moeten afbreken. Deze keer bleef de schade beperkt. autochtonen. Dat betekent, dat aan een autochtone woningaanvrager - waarvoor fiattering nodig is - niet wordt toegewezen, wanneer hy/zy korter dan twee jaar staat inge schreven, maar dat de woning in dat geval wordt toegewezen aan een niet-autochtoon. die geen fiattering met betrekking tot huursubsidie behoeft. Vuurfle stoken liep uit de hand Twee jongens van 15 en 16 jaar hadden zondagmiddag een vuurtje gestookt in een naby de openbare school in Landweert geplaatste con tainer. Het vuurtje liep echter uit de hand en de brandweer moest uit rukken voor het blussen van die containerbrand. De jongens had den spy t en gingen vervolgens naar het politiebureau waar ze hun ver haal vertelden. Met de ouders werd de afspraak gemaakt dat ze voor de schade zullen opkomen. Injektiespuit gevonden Kinderen vonden aan de Henri Dunantstraat een gebruikte injek tiespuit. Ze waren wel zo verstan ding die te laten liggen en de politie te waarschuwen, die de spuit oprui,hide. Het correspondentschap Venray e.o. van het Astma Fonds organi seert een voorlichtingsavond over Kinderen en Cara, op dinsdag 29 september a.s., aanvang 19.30 uur. De bijeenkomst is bedoeld voor ouders van kinderen met cara, hulpverleners en overige belang stellenden en vindt plaats in het personeelsrestaurant van het St Elisabeth ziekenhuis te Venray. De ze zaal is te bereiken via de hoofd ingang. Het doel van deze avond is om het correspondentschap te presente ren en te peilen welke behoeften er bestaan ten aanzien van aktivitei- ten op het gebied van Kinderen en Cara. Er worden op deze avond lezin gen gegeven door: dhr. Janssen (ouder van kinderen met cara): eigen ervaringen; dhr. S. Ewalds (schoolarts): school en cara; mw. J. Engelen (distriktsverpleegkundi- ge): betekenis van het Groene Kruis by kinderen met cara; mw. A Wil lems (fysiotherapeute): fysiothera pie bij kinderen met cara. Na deze lezingen is er de gelegen heid tot het stellen van vragen. Inlichtingen en aanmeldingen bij: dhr. A. Janssen, Pavanestraat 132, 5802 LP Venray, tel. 04780- 80314 en Buro Klantenservice, Groene Kruis Noord-Limburg, tel. 077-874800 (8.30-17.00 uur). Op zondag ^13 september jl. was het Venrayse centrum in de ban van het Straatfestival. Er heerstte een gezellige drukte in de winkels en op de diverse pleinen. Op deze tweede zondag in september vond ook traditiegetrouw de gezamenly- ke openstelling van toren en Grote Kerk plaats. Met sukses kunnen zo wel de suppoosten in de toren als in de kerk terugzien op een zeer geslaagde open dag. Meer dan 400 mensen kwamen ons Venrays Mo nument Nummer Een bekyken en beklimmen. Volgens de torensup poosten kwamen ze veel voor het carillon, dat om het half uur zijn fraaie klanken liet horen. Het uit zicht was op deze dag fantastisch, zodat men op de horizon de kerk en watertoren van Kevelaer goed kon zien liggen, alsmede het groene Venrayse centrum. De suppoosten in de kerk hadden het aanzienlijk drukker dan an ders. Er waren veel geïnteresseer den in de Grote Kerk, niet alleen uit Venray en omgeving maar ook van ver daarbuiten. Het orgel werd bespeeld door dhr. Cruysberg uit Venray en door dhr. J. Manders en mej. A. Manders uit Vierlingsbeek. Al met al is deze open dag, door het VW georganiseerd niet meer weg te denken bij de volgende festivitei ten in het Venrayse centrum. Groot geluk Vrijdagmiddag omstreeks 13.30 uur wilde een 13-jarige jongen met zyn fiets, komende vanaf de Kenne- dystraat, de Langeweg oversteken. Hy passeerde nog een stilstaande personenauto maar had niet een over de Langeweg naderende perso nenauto in de gaten. De bestuurster bemerkte de jongen, mogelyk door de stilstaande auto, niet De jongen werd geschept en 'vloog' als het wa re over de auto. Hy kwam vele me ters verder op het wegdek terecht» De knaap verklaarde later niets te mankeren, maar de politie ver trouwde dat niet Hij werd naar het ziekenhuis gebracht en uit het daar ingestelde onderzoek bleek dat de jongen inderdaad geen letsel had opgelopen en naar huis kon wor den overgebracht Gevonden voorwerpen van 15 t/m 21 september Bril, getint donker grys; witte kat met bruine staart; 2x bankbiljet; zwart horloge; leren jack; schakel armband met naamplaatje; das speld; sleutel aan label; deel van speelautomaat Voor inlichtingen kunt u zich ty dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst .-224. -t

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7