Minister Andriessen opende nieuwe ink Xerox-fabriek in Venray Droom van kunstenaar Tom Rooijendijk werd waarheid Felle discussies over de Botanische Tuin it de raadsvergadering neente Meerlo-Wanssum Sander Poels Nederlands kampioen Model Stockcar Racen INGEZONDEN 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Helpende Handen Gezocht! Openbare lessen Algemene Dansvorming 'Veel te weinig techniek-studenten' Eerste kunstuitleen aan stand van Philips In de vorige week gehouden raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek kwam het tot zeer felle discussies over de Botanische Tuin in Overloon. Aanleiding hier toe was een artikel in een regionaal weekblad over de BTO. Daarin liet de projektleider van de BTO, en te vens gemeenteraadslid voor de Pro gressieve Kombinatie, zich uit over een overleg tussen het bestuur van de BTO, het gemeentebestuur en de voorzitters van de raadsfraktie. Vol gens de projektleider zouden met name de fraktie's Maaskant en Overloon tijdens dat overleg hun twyfels uitgesproken over de voor genomen nieuwbouw van een pa viljoen in de Botanische Tuin. Volgens mevr. Willems-Comelis- sen, die namens beide genoemde frakties het woord voerde, is dat tij dens dat overleg helemaal niet aan de orde geweest Zy was van me ning dat de projektleider de pers hier fout had geïnformeerd. Zy was er altyd Van uit gegaan dat de Pro gressieve Kombinatie openheid en eerlykheid hoog in haar vaandel had geschreven, maar vond daar hier weinig van terug. Zy vond dit een kwalyke zaak. Ook het CDA had met verbazing kennis genomen en was van me ning dat in het artikel by herhaling foute informatie was weergegeven. Excuses via een brief, zoals die nu aan de raad voorlag, vond het CDA te gemakkelyk om er vanaf te komen. Dhr. Koopmans, fraktievoorzitter van de PK had juist in gedachte dat deze brief wel voldoende zou zijn. In die brief werd het krante-artikel betreurd. Hy vond het trouwens laag bij de grond om in deze zaak de PK te betrekken. Ook betreurde hij het dat vertrouwelyke informatie uitgelekt was en in dit artikel ver meld werd. Tben dhr. V.d. Pas daarna ook nog vragen stelde over vertrouwelyke zaken (zoals waar het bedrag van ƒ28.000,- vandaan is gekomen, die in een zeer precaire zaak betaald moesten worden, of dat er storm schade was uitgekeerd en waar dat geld was gebleven) werd dhr. Koop- mans helemaal kwaad omdat hy het triest vond dat vertrouwelijke zaken in deze openbare vergade ring behandeld werden. In een later door de Botanische Tuin uitgereikte brief werd vermeld dat het vertrouwen tussen Stich- tings- en Gemeentebestuur ernstig was geschaad door deze zaak. Het stichtingsbestuur had zelfs geen enkel vertrouwen meer in de inten ties van enkele raadsfrakties, waar van het volgens het stichtings bestuur lykt dat deze frakties de Botanische Tuin een snelle dood toewensen. Uiteindelyk werd besloten om binnen drie weken een onderzoek in te stellen naar de mogelykheden die de relatie tussen gemeente en Botanische Tuin weer kunnen her stellen. Met de bouw van het pavil joen zal, tot die tyd, niet worden begonnen. Kentekenplaat ontvreemd Er werd door een inwoner van Wellerlooi aangifte gedaan van diefstal van een kentekenplaat van af een aan de Horsterweg te Casten- ray geparkeerde aanhangwagen. VENRAY BU DE NEUS GENOMEN... Naar aanleiding van de advertentie in de Trompetter van 8 sept jl., waar in het Staatscircus van Moskou een aanbiedingsbon, geldig voor 4 perso nen 5,- op le of 2e rangskaartjes kado deed, ter gelegenheid van 't hu welijk van clown Popov, willen wij even reageren: De entreekaartjes van dit zg grootse spektakel waren voor de kinderen ƒ25,- of 30,-. Dus die aanbieding kwam ons gunstig gele gen. By de voorverkoop op het VW- kantoor werd ons verteld dat wy de kortingsbon (4xƒ5,-) kónden inwisse len by de kasse van het circus. Daar aangekomen werd dat ons geweigerd, omdat de kaartjes bij de circuskassa gekocht hadden moeten worden. Dat stond dus niet in de advertentie. Weer andere mensen moesten met 4 perso nen zijn wilden ze in aanmerking ko men voor... let wel... lx/5,- korting! Spreekt men hier van misleidende reklame of van 'n misselijke clownsgrap? Wy (de buurtbewoners van de Ake lei) wonen hier 11 jaar, elk jaar staat er hier 'n circus voor de deur. Nog nooit hebben wy zoveel overlast van 'n circus gehad als van 't Staatscircus van Moskou! Büurtbewonérs Akelei Auto beschadigd In de nacht van vrydag op zater dag werd de personenauto van een inwoner op de parkeerplaats by de Hubenhof aangereden door een tot nu toe onbekende personenauto. Uit sporen viel op te maken dat die door een ander motorvoertuig zyn veroorzaakt De veroorzaker liet echter zyn visitekaartje niet achter. Mogelijk zyn er getuigen die de po litie op het spoor van die veroorza ker kunnen zetten. [N MAAS Donderdag 24 september - Pagina 5 Het Stadspark na het onafhankelijk advies. Stichting Algemene Hulpdienst is een plaatselyke organisatie van vrijwilligers die in de gemeente Ven ray hulp willen verlenen daar waar deze dringend nodig is en op dat moment niet door andere in stanties of organisaties geboden kan worden. Op deze manier werkt de Hulpdienst sinds 1973 in Venray, en draagt daarmee op eigen wyze by aan de verbetering van de leef baarheid van onze gemeente. Zonder vrijwilligers kan een Hulpdienst niet funktioneren. Ge lukkig heeft de Hulpdienst een re dely k aantal medewerkers die zich regelmatig spontaan voor hun me demens inzetten maar: Vele han den maken licht werk. Het zou prachtig zijn als wij sa men het wonen in onze gemeente nog aantrekkelijker maken door meer betrokkenheid van velen bij het welzyn van elkaar. De tyden zijn in overleg te regelen, b.v. onder schooltijd een paar uur per week zyn voldoende. Indien u hieraan mee kunt en wilt werken, laat dit ons dan weten. De medewerkers noteren graag even uw naam en adres, de koördinator neemt dan kontakt met u op om iets meer over ons werk te vertellen. Verdere informatie wordt gaarne verstrekt onder tel.nr. 04780-84163. Algemene Dansvorming, wat is dat? Om dat eens te zien nodigen de jongste leerlingen van de Ballet school Venray u uit om op woens dag 30 sept. om 14.00 uur of om 15.00 uur te komen kijken in de gymzaal aan het Groenewoldsepad 2. Onder leiding van de docente Ni- ca van der Windt, willen de nieuwe leerlingen aan hun ouders en be langstellenden laten zien 'wat ze al kunnen'. De lessen Algemene Dansvor ming vormen de basis van elke soort van dansen zoals b.v. klassiek en jazzballet. naast veel dansplezier wordt o.a. ook veel aandacht besteed aan een goede lichaams houding en gekoördineerd en ge- kontroleerd bewegen. Ook het ritmisch en muzikaal gevoel en de eigen creativiteit worden ontwik keld. Alls gebeurt op een manier die aangepast is aan de leeftijd van de kinderen. Deelname is mogelyk voor leerlingen vanaf 5 jaan Voor een uitgebreide informatie folder kunt u de Stichting Kunst zinnige Vorming bellen (077- 540241) of u kunt op woensdag 30 sept. in de gymzaal aan het Groene- woltsepad 2 de folder op komen halen. vorige week maandag ge- raadsvergadering van de e Meerlo-Wanssum werden ode besluiten genomen. MESTOVERSLAG kader van de oplossing van averschotproblematiek in heeft de COBAM het initia len om in het Wanssumse hied een mestop- en over zichten. Teneinde de vesti- een dergelyk bedrijf te maken dient een plano regeling te worden ge- die bovendien ook vereist i voor de afvalstoffenwet, provinciale verkeerstel- h)den op de Geysterseweg tevoertuigen per etmaal, mestoverslag zou dit aantal n met 50 60 voertuigen het ontwerp-bestemmings- fden een drietal bezwaren id maar ook de raad was teel dat die bezwaarschrif- fgrond moesten worden d Alle frakties waren van dat zeker in een agrarische e als Meerlo-Wanssum, me- '8 aan terugdringen van toverschot moet worden d had geen moeite met be- tsteUing van een subsidie tge in de kosten van het tol de kerkgebouwen van Q Tienray. De bedragen lig- van de totale kosten wi bedrag van ƒ13.252,- kerk van Meerlo en iixir de kerk van Tienray. ^harding van het buiten- sch rcuterspeelzaal Wanssum jri krediet beschikbaar te/10.000,-. AFKOOPSOM ia lange lydensweg kwam nu de raad geen bezwa ren beschikbaarstelling afkoopsom van ƒ35.000,- Wevan G. Francken. Jaren aan Francken toestem den om gedurende 28 *eek bedrijfsmatig garage- aan /le Gouverneur Houbenstraat uit te oefeftèn. Aan vankelijk wilde de gemeente - om dat de heer Francken zyn bedryf naar Oirlo had verplaatst - dat pand aankopen. Inmiddels had zich een andere gegadigde aangemeld en nu kon het pand worden verkocht, mits de gemeente een afkoopsom zou betalen. Het probleem in die straat behoort nu tot het verleden, en daar waren alle frakties bly mee. Tegen beschikbaarstelling van een bedrag van ƒ118.964,- waarvan 8.964,- voor de kosten van uitvoe ring van de bijstandsverlening in 1992 door de gemeente Venray, in het kader yan de intergemeentelij ke samenwerking op het terrein van de technische milieuzorg; en een bedrag van ƒ110.000,- voor het uitbesteden in 1992 van werkzaam heden ter uitvoering van de ge meentelijke milieutaken had de raad geen bezwaren. Medewerking verleende de raad aan de verbouw van een bedrijfs ruimte in Swolgen tot woning kapsalon. Eer de raad haar medewerking verleende aan het voorbereidings- besluit bestemmingsplan Burgveld moest het college nog enkele ondui delijkheden uit de weg ruimen. Er kan mogelyk al een woning worden gebouwd, maar hoelang het zal du ren eerdat het gehele plan in uit voering zal komen was niet te zeggen. 'Daaraan is niet altyd het college schuld want er kunnen ook bezwaren tegen dat plan worden in- gedient'. De behandeling in de Provinciale commissie is reeds op 4 november a.s. Mochten er bezwaren worden ingediend dan kan het een lange lijdensweg worden. Wordt echter het plan zoals het er nu uitziet vast gesteld, dan zal daar tot het jaar 2000 op kunnen worden gebouwd. Dat by wegwerkzaamheden de weg zo lang is afgesloten is niet de schuld van de gemeente, maar ligt aan de planning van de wegenbou wer. 'Als het aan de gemeente ligt zal een weg nooit langer dan nodig is, zyn afgesloten', zo verklaarde wethouder Rutten. Afgelopen zondag 20 september is in Rozenburg het open Neder lands kampioenschap Model Stock car Racen verreden. De Venrayse vereniging Model Stockcar Racing De Peeldrivers was met 7 rijders vertegenwoordigd. Alle 7 rijders wisten zich bij de laatst 13 te ry den, met als hoogtepunt het behalen van de titel Nederlands kampioen door Sander Poels, een van de Peel drivers. Hy wist in de finale-race de kon- kurrenten achter zich te houden en zelfs met een voorsprong yan 4 ron den op de nummer 2 te finishen. De volgende Peeldrivers wisten op de volgende plaatsen beslag te leggen: 4. J.P. Steegen; 7. Jos Nellen; 8. Le on Kunzler; 9. Math. Stoks; 11. Tbn Schoenmakers; 13. Frank Verhaegh. A.s. zondag 27 september vanaf 12.00 uur kunt u op circuit De Spurkt, achter de Rank Xerox, San- der Poels in aktie zien om zijn titel 'clubkampioen' te verdedigen. De entree is gratis! Xerox fungeert als voor eer in Nederland als in- jnd, Ik hoop dat veel mdse ondernemingen uw ld kopiëren', zei minister dr. jnessen van ekonomische louderdag 17 september jl. jy waar hy by Rank Xerox ednieuwe fabriek voor de Be van beeldgeleiders offi ce. De fabriek die een in- g vertegenwoordigt van 85 en b(j volle kapaciteit 50 hoogwaardige banen ople- dt als de meest geavanceer- q soort in Europa. lessen maakte van de gele- gebruik om zyn bezorgd- nbaar te maken over de ip in Nederland van het ludenten in technische dis- Ditjaar hebben zich 30% techniek-studenten aange- q in 1991. 'Geen technolo- ier technologen', aldus de rdie de technologie bestem- j het troetelkind van zyn Onze universiteiten lopen de managers in spé, maar straks wel iets te managen Op 26 april jl. opende wethouder Jan Driessen de kunstgalerie Tbro aan de Langeweg, het pand, waarin daarvoor de wolwinkel Het Zwarte Schaap was gevestigd. De naam Tb ro is een samenvatting van de naam van de 40-jarige in Eindhoven gebo ren kunstenaar TOm ROoijendyk, die voor z(jn komst naar Venray in Milsbeek gewoond en gewerkt heeft. Lang speelde de kunstenaar met de gedachte om de kunst, van hem of van anderen, dichter by de mensen te brengen. Zyn kunstgale rie aan de Langeweg is uiteraard een van de mogelykheden, maar zyn grootste wens was toch wel door middel van kunstuitleen, lea sing of verhuur in de ruimste zin van het woord, kunstwerken onder de aandacht van een ruimer pu bliek te brengen. Deze droom is in tussen werkelijkheid geworden. OP FOTOKINA IN KEULEN SLEUTELROL n/ifeang van de jongste Xerox- Dg in Venray werd ook on- t door de aanwezigheid lard Fbumier, president van Rank Xerox Ltd., die ten overstaan van de pro- en lokale overheden - op Rank Xerox momenteel in en op meer dan ƒ600 mil- joot investeringsprogram- tvoering heeft, gericht op erking van zyn marktposi- iy speelt in deze operaties aldus Foumier. eleiders vormen het d van de nieuwste generatie oachines en printers van V iRank Xerox. De fabriek in berekend op een jaarpro- an circa 1.8 miljoen van de- lige onderdelen is «Is gebouwd op basis van |i Xerox (Japan) ontwikkel- i. By bouw en inrich- ongeveer 20 bedrijven uit (aantal landen betrokken het ingenieursbureau Tbledo (VS), Toshiba Auto- Ltd. (Japan) ei* Tebodin BV rht). volledig geautomatiseerd eproces worden alumi- Dmmels onder omstandig- lo zeer hoge luchtzuiver- wzien van een drietal polymeer- en pig- n. Vooruitlopend op EG- in inzake milieubelasting r in het produktieproces mische byprodukten vry. Venray heeft een wereldprimeur omdat in het vooraf reinigen van de trommels uitsluitend gebruik wordt gemaakt van zuiver grondwa ter dat vóór de lozing een intensie ve herbehandeling krygt AFZET De nieuwe beeldgeleiderfabriek - driemaal groter dan de twee soorge- lyke bedrijven van het concern in Amerika en Japan - moet in 1995 op volle kapaciteit draaien, op basis van 3 ploegen en 120 produktie- uren per werkweek. In eerste in stantie worden de beeldgeleiders, hoofzakeiyk geassembleerd in ver vangbare modulaire cassettes voor low volume-kopieerapparaten die sinds 1990 eveneens in Venray wor den geproduceerd. In een later sta dium is ook afzet aan andere produktievestigingen van het con cern voorzien. Met deze investering wordt de positie van Rank Xerox Venray bin nen de Xerox-organisatie aanzien lijk versterkt Het bedryf dat in 1965 werd geopend als eerste als eerste vestiging van Rank Xerox op het Europese vasteland en thans ruim 2000 medewerkers heeft, pro duceert kopieerapparaten, printers, onderdelen en verbruiksgoederen voor meer dan 50 landen. In Ven ray is ook het centrale distributie centrum van Rank Xerox gevestigd, evenals een afzonderlijk bedryf voor de demontage van gebruikte machines. Vorig jaar maakte Rank Xerox Venray een omzet van ruim ƒ1.4 miljard op een totale Rank Xerox- omzet van ongeveer ƒ8 miijard. Winkeldiefstal Een 65-jarige inwoner van Horst had kennelijk gedacht dat hy prole tarisch kon winkelen in een wagen huis aan de Grotestraat Hy had echter pech want het alarm ging in werking én hy liep, toen hy naar buiten kwam, precies in de armen van twee politiemannen. Die heb ben de man ter plaatse gehoord en proces-verbaal aangezegd. Na hierover een aantal bedrijven te hebben benaderd, kwam hy on langs in kontakt met een Venlo's pr- bureau, dat met het Venrayse be dryf Interstyling (internationale standbouw) in Keulen op Fotokina een stand voor Philips moesten ver zorgen. Het Eindhovense concern bracht in Keulen een wereldpri meur in de vorm van een enorme video wall, waarby geen gebruik werd gemaakt van tv-toestellen, waardoor een byzonder rustig beeld ontstaat Tbm Rooyendijk werd aangezocht de VIP-room aan te kleden met kunstwerken. Hier door werd zyn eerste kunstuitleen- projekt een feit en kreeg zyn naam, mede door vermelding van zijn naam na de shows op de aftitelrol van de videowall, bekendheid. De kunstenaar toonde in Keulen eigen werk, zoals gouaches en een serie beelden en gouaches en olieverf schilderijen van Xavier Albers uit Westerbeek. Voor de tentooon- gestelde werken bestond een zeer grote belangstelling. Een van de re- sultatep was, dat Tam Rooyendijk werd aangezocht te exposeren in de VIP-room van het Eindhovense sportstadion. En met deze resula- ten hoopt hij van harte op een door braak van zyn kunstuitleenprojekt.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5