berden Raad van State verwerpt schorsingsverzoek ondernemer Grote Markt ii Gemeente handhaaft 6 betalingstermijnen voor belastingen 0.95 beVaanosé, Qd Brand in flat aan de Bachstraat VANDEVORST VOLVO HELMOND i Op 25 minuten 23 kilometer i staan 24 personen voor u klaar! Fiets kijk/koopdag PEEL EN MAAS n foto riini v.d. Leur FOTO-SERVICE )rger gezocht oor Oirlo PIJKER- R0EKEN ehes KTIE lUAPRINT vanaf PEEL EN MAAS VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY !JL#EEIfRl Art l/AAD VCMD AY EM AMfEVIMf Advertentieprijs: 33 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar 14,00 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 wwEEIVDLAAU f VrVrlV vElilVAI Erti lTl \l E V 1W - Abonnementsprijs buiten de regio /19,00 uitsluitend bij vooruitbetaling d Lage Dijk 4A 04920-44765 I langer dan 12 meter, binnen de be voorradingstijden (dus voor 12.00 uur 's ochtends en na 18.00 uur) aan de voorzijde van de bakkerij mogen laden en lossen. De Raad van State heeft verder het schorsingsverzoek met betrek king tot handhaving van de par keerplaatsen op de Grote Markt verworpen. Omdat aan de achterzij de van de bakkeryop het Mgr. Gou- mansplein, tot zeker ein 1993 parkeerplaatsen beschikbaar zijn, was de Raad van State van mening dat dit verzoek niet ingewilligd kon worden. BODEMPROCEDURE Hiermee is de zaak overigens nog niet afgedaan. Van beide schor- singsverzoeken lopen ook nog de zg. bodemprocedures van de bezwa- SCHOEN MODE Gespecialiseerd in kinderschoenen 6 uiïjdtematen) Veemarkt 2, naast postkantoor) Horst, tel. 04709-82211 Hntiek modehuis Venray In de Keulsche Pot fondue-, gourmèt- en specialiteiten- restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Op donderdag 1 oktober, vol gende week donderdag dus, wordt er op het politiebureau van 15.00 tot 17.00 uur weer een kijkdag gehouden voor mensen die hun fiets zyn kwijtgeraakt Van 1730 tot 1830 uur zal er gelegenheid zijn om een bod uit te brengen op één van de daar aanwezige, gevonden, fiet sen, waarvan men de eigenaar niet heeft kunnen achterhalen. Voorwaarde om een bod uit te brengen is het overleggen van een bewijs, dat aangifte van diefstal van een fiets is gedaan by de politie van Venray. Dat be wijs mag echter niet ouder zijn dan 3 maanden. 'n abonnement waard Patersstraat 10 - 1 1 video Venray HONDERDENDERTIENDE JAARGANG* Het schorsingsverzoek, dat door bakker Pierre Py'pers was inge diend, tegen de verkeersmaatrege len in het centrum, is door de Raad van State afgewezen. Als gevolg daarvan zullen in de loop van deze week ook in het noordelijk deel van het centrum van Venray, de nieuwe verkeersmaatregelen van kracht gaan. PARKEERPLAATSEN Het door bakker Pypers ingedien de schorsingsverzoek, richtte zich op twee onderdelen van het pakket verkeersmaatregelen, die de ge meente Venray onlangs heeft door gevoerd in het centrum. Dhr. Pypers wilde met zyn schorsings verzoek ongedaan maken dat de parkeerplaatsen op de Grote Markt zullen verdwijnen. Verder had dhr. Pypers beswaar tegen de ingestelde bevoorradingsregeling De bevoor rading van zyn bedryf vindt hoofd zakelijk met vrachtwagens plaats die langer zijn dan 12 meter. Met de nieuwe bevoorradingsregeling zou bevoorrading van zyn bedrijf in de problemen komen. GOED OVERLEG Over de bevoorrading is afgelopen week. tussen de behandeling van het schorsingsverzoek en de uit spraak van de Raad van State, goed overleg geweest tussen de gemeente Venray en Bakkery Pijpers. Dat heeft ertoe geleid dat vrachtwagens, ren. Behandeling hiervan zal pas over ongeveer een jaar plaatsvin den. Die behandeling zal dan veel uitgebreider en diepgaander zyn. Naast deze bodemprocedures hebben acht ondernemers van het Henseniusplein ook een bodempro cedure lopen. Zy zyn van mening dat het autovrij maken van het Henseniusplein en het Schouw burgplein geen enkel belang dient Ook zij overwegen om een schor singsverzoek tegen deze verkeers maatregelen in te dienen. Waar is aanhangwagen gebleven? De bestuurder van een personen auto met aanhangwagen, afkomstig uit het Belgische Kinrooi, deed in de nacht van maandag op dinsdag in de buurt van Tienray een wel heel ongewone ontdekking Zyn achter de auto gekoppelde aan hangwagen met daarop verschillen de goederen bleek niet meer achter zyn auto te hangen. Tben hy by een tankstation in Haps aan de autoweg had getankt was de aanhangwagen daar pog wel aan gekoppeld. Hoe de aanhangwagen van de auto is ontkoppeld kon hy niet ver klaren. Wel had hy by het tankstati on enkele personen gezien die zich verdacht gedroegen. De politie in Venray heeft de Algemene Ver keersdienst. van de rijkspolitie in geschakeld die het afgelegde tny'ekt nog heeft afgezocht maar die de aanhangwagen met lading niet heeft kunnen ontdekken. De aanhangwagen had een waar de van ƒ1.000,- terwyl de lading een waarde had van ƒ8.000,-. nze kranten route in Oirlo j| met ingang van volgen een nieuwe bezorger. De vat circa 130 kranten en de volgende straten: Blak- Üremmenkamp, De Leng, weg. Hogeweg, Hoofd- oogrieb roekseweg, Koepas, of, Oirloseweg Past Ge- fat. Pauwweg, St Machu- Zandhoek. Voor meer Christ van den Munck- 82727. beste adres met de ffltste keuze en de eeste merken o.a. »V Q EDWIN CLARISSE CIA enz. enz. 'lingsbeekseweg 16 erloon 04781 -41434 gesloten geldt t/m 31 okt. UUR OTOSERVICE DE BLEEK 39 f5/JtEB DE SCHOUWBURG I0TING IN 5 MIN. GRl Maandagavond omstreeks half elf werd groot alarm gegeven voor een uitslaande brand die was uitgebro ken in een flat op de eerste etage van het uit vyf verdiepingen be staande flatgebouw aan de Bach- straat De brandweer rukte met groot materieel uit en mogelyk door die snelle inzet kon op het i laatste nipper^e uitbreiding van de brand worden voorkomen. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen al uit de flatwoning, zowel aan de voor- als de achterzijde. De woning brandde van binnen geheel uit en niets van de inboedel kon worden gered. De boven die flatwo ning gelegen woningen, op de twee de en derde etage, moesten in verband met de rookontwikkeling worden ontruimt terwyl de wonin gen die ernaast liggen grote rook-, roet- en waterschade opliepen. De bewoners van de ontruimde flats werden by kennissen en vrienden ondergebracht De brand werd ontdekt door de bewoner van het flatje, een 48- jarige inwoner, die in slaap was ge vallen, maar door een hoestbui wakker werd en toen ontdekte dat de kamer vol rook stond. Hij wist naar een op dezelfde etage wonende vriend te rennen, die alarm sloeg. De bewoner moest wel naar het ziekenhuis worden vervoerd omdat gevreesd werd dat hy een koolmo- noxydevergiftiging zou hebben op gelopen. By onderzoek in het ziekenhuis werd dat vermoeden niet bewaarheid. De technische recherche heeft een onderzoek omtrent de oorzaak van de brand ingesteld maar heeft nog niet kunnen vaststellen wat de oorzaak zou kunnen zyn geweest Kortsluiting wordt niet uitgesloten geacht Hoe groot de schade is kon niet worden medegedeeld. Even dreigde er paniek te ont staan by de flatbewoners op de bo- vengelegen verdiepingen, maar door die bewoners snel via de brandtrap naar beneden te laten gaan kon toch nog alles rustig ver lopen. Het aantal kyklustigen was niet te schatten, maar omdat de po litie het terrein snel wist af te zet ten konden die op veilige afstand worden gehouden. Inbraak tijdens afwezigheid By terugkeer ontdekte bewoners van een woning aan de Mozartstraat dat er ongewenst bezoek was ge weest De bezoekers waren via het bovenlicht binnengekomen. Ont vreemd werden de kleurentelevisie en de videorekorder. Dat alles had een waarde van ƒ4.000,-. Stationsweg 86 5807 AG Oostrum-Venray tel 04780-85956/8036l Open: dinsdag t/m donderdag 13.30-17 •vrijdag 13.30-21.00 uur zaterdag 9.00-16.00 uur Tegelkachels geloogd grenen meubelen Tl/lessing verlichting Kado artikelen uur ^elefoof^04780^757^^ Een niet alledaags verschijnsel, maar 1vel bijna jaarlijks terugkerend, is het vertrek van luchtballonnen vanaf het terrein waar velen een stadspark wensen. Drie jaar geleden, bij gelegenheid van het elfjarig bestaan van de joekskapel Moj Zat, werd voor het eerst zo'n ballonvaart georganiseerd. Af gelopen zaterdag stegen maar liefst vijf luchtballonnen rakelings langs de Grote Kerk op, om vervolgens na ruim een half uur net voor de Duitse grens bij Siebenge waldte landen. De happening was georganiseerd door Frank Nelissen en achteraf moesten toch alle deelnemers beamen dat zo'n ballonvaart toch wel iets heel bijzonders was. Het college van b. en w. volgt het advies van de commissie financiën en zal het aantal betalingstermy- nen voor de gemeentely ke belastin gen handhaven op zes. A.s. dins dagavond om 19.00 uur zullen de belastingen voor 1993 een van de maar liefst 42 agendapunten vor men, die de raadsvergadering voor de maand november telt VIER TERMIJNEN Het oorspronkeiyke voorstel van b. en w. ging uit van zes betalings- termynen voor die belastingbeta lers die de gemeente machtigen om het belastinggeld automatisch in te vorderen. Diegenen die de gemeen te niet machtigen, zouden de be lastingen in vier termynen moeten voldoen. De commissieleden voor finan ciën waren echter van mening dat de betalingstermyn niet terugge bracht mocht worden van zes naar vier termynen. De gemeente had voor dit voorstel gekozen om de mensen te stimule ren gebruik te maken van automa tische incasso. Dit scheelt de gemeente ongeveer eenderde in de kosten van incasso. Belastingbeta lers daarvoor belonen met kortin gen is niet toegestaan. Om belas tingbetalers, die de gemeente machtigen, te belonen met andere zaken (cadeaubonnen e.d.) werd door de commissie als niet reeel be schouwd. De gekombineerde belastingaan slag van onroerendgoed belasting, afvalstoffenheffing en rioolrecht zal volgend jaar op 31 maart in de bus vallen. Dan heeft de gemeente Ven ray op 1 juli ongeveer de helft van het te vorderen belastinggeld in huis. Ook de aanslagen baatbe lasting gaan op deze datum de deur uit De aanslag hondenbelasting en de voorlopige aanslag rioolrecht voor bedry ven zal eind februari ver zonden worden. VERHOGINGEN De gemeente gaat by de verho ging van de belastingen uit van een prysstyging van 4,6%. Behalve deze verhogingen zal de onroerendgoedbelasting met ƒ15,- per inwoner stygen, conform de af spraken tussen gemeente en het Ryk in het kader van de artikel 12 status van de gemeente Venray. Ook het rioolrecht zal, conform deze af spraken, stygen met 10% om zo op langere termyn het aanleggen en onderhouden van het rioolstelsel, volledig door de belastingen te kun nen dekken. De toeristenbelasting zal zeer aanzienlijk worden verhoogd, nl. van ƒ0,60 tot ƒ1,00. Daarmee loopt Venray aanzienlyk uit de pas met de regio. Horst brengt b.v. ƒ0,90 toe ristenbelasting per overnachting in rekening terwyl b.v. Vierlingsbeek slechts ƒ0,50 telt Reden voor deze flinke verhoging ligt in het feit dat in de meerjaren raming uitgegaan wordt van een meeropbrengst van ƒ20.000,-. Dit jaar levert de toe ristenbelasting nog ongeveer ƒ19.800,- op volgend jaar zal dat met deze verhoging ongeveer ƒ34.000,- zyn. Inbraak In bedrijf In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in een bedrijf aan de Vennootstraat Uit de kantoren werden verschillende goederen ontvreemd, waaronder zeven faxen. Hoe groot de waarde van de ont vreemde goederen bedraagt kon ons hangende het onderzoek nog niet worden medegedeeld. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray

Peel en Maas | 1992 | | pagina 1