ieuwe brandweerauto voor jubilerende brandweer Meerlo i Fiscaal in zicht INGEZONDEN 1: Een gratis lijfrente? Astulblieft! Elf maal brand in 'Rankhuizen' Standwerkers concours in Venray ANBO afd. Venray opgericht PEEL EN MAAS Oud-Venrayse in tv-programma KRO Wat betekent S0GA voor u? 0) maas Donderdag 17 september - Pagina 7 (komend weekeinde van 18 september viert de Centrale reer Meerlo haar 50-jarig be- De Meerlose brandweer voor de gemeenten Meerlo- iii en Broekhuizen. Aan Jjileumviering, die ook sa- |t met de landelijke brand en open gemeentedag 19 september) is tevens den de overdracht aan het een nieuwe brandweer- de wagen van 1975 gaat n. Die oude wagen blijft enst doen en wordt omge- een zgn. hulpverlenings- or vervoer van manschap- laterieel, o.a. nodig voor vaker voorkomende red- ierk bij verkeersongevallen OORLOG H2werd in Meerlo de vrijwil- jndweer opgericht. Zoals op utsen was er in het dorp wel urgerwaeht, maar van een [eerkorps - hoewel vooral oorlogstijd vaak wel nodig - en sprake. Daarom verleen- iministerie van binnenland- n en de provincie Limburg. |druk van de bezetter, het be ft te gaan tot oprichting van fcdweer die zou moeten wer- Kor de gemeenten Meerlo. n en Broekhuizen (elk van Benten was op zichzelf te Koor een eigen korps). van- Ik de naam Centrale Brand- leerlo. Er meldden zich 14 Kgers aan. die allen ook lid Jwn de burgerwacht De bur ner besloot dat er een motor- pit moest komen, maar t vervoer daarvan moest eds een beroep doen op de achtwagen in het dorp, nl. transportbedrijf Feyntjes. VOERTUIGEN was gemaakt, maar de [delen waren allemaal nog- ikkig. Na de oorlog kreeg lin of meer bij toeval - de be- ig over een tweede spuit, geallieerden achterlieten, am er een echte 'bellewa- loals vroeger brandweerwa- [jfcerden genoemd, weliswaar (■ankertje van het Engelse le- jaar toch. vond men het echt tijd len voor een heuse nieuwe irandweerwagen en uiteinde- kit die er ook in 1957. Einde- in men echt professioneel weren en snel voldoende toe ter plekke zijn. Achttien jaar voertuig dienst tot het in :rd vervangen door een wagen, uitgerust met mo- ,7jJjnufjes, zoals een ingebouw- IWfeumatische beitel. Intussen deze wagen ook weer ver- 0 gaat hij gebreken verto- i. in het voor de brandweer ièle pompgedeelte en van- J [dat de gemeenteraad heeft j In tot de aanschaf van een WI voertuig. Er werd naar d de nieuwe wagen, waar in* het onderstel wordt gele- Jp vervolgens de opbouw «Opmaakt door een gespeciali- Tialrijf, gereed te hebben bij king van het 50-jarig jubi- Dat is gelukt en op vrijdag 18 #ber zullen burgemeester Meerlo-Wanssum en bur- Vermaaten van Broek samen het nieuwe voertuig aan het korps. Uiter- »en de brandweermannen <r een ludiek schouw- iht ZEGGENSCHAP loop van de tijd is de zeg- over de brandweer ook Niet alleen is er intussen iionele Regionale Brand- lle ondersteunend is en bij jjglamiteiten ook bevelvoe- 'en het eigen commando 'staan, maar ook bestuurlijk "[genschap veranderd. Tot ile jaren, moesten by voor- te aanschaffingen van enige de goedkeuring krijgen teenteraden van Meerlo- en van Broekhuizen en die twee gemeenten het elkaar eens zyn over zaken 'eer betreffende. Dat dit tijdrovend en burokratisch dus niet effektief en effi- n werd steeds meer duide- |dter toen het moment van jfog over de nieuwbouw van 'eerkazerne aan de Dorp- d naderde. Daarom heb- -jkide gemeenten toen in besloten een nieuwe ge- frtappelyke regeling aan te .die de zeggenschap volledig f gemeente Meerlo-Wanssum waarin vastligt dat in de Jpte Broekhuizen ook alle r|tel|jke brandweerdiensten P verricht, waarvoor de ge- Broekhuizen aan Meerlo- F111 jaarlijks een bedrag per F betaalt 1^' de grote beslissingen gemeenteraad worden ge- ligt het opperbevel bij 1 b(j rampen in handen van BBaëester (van Broekhuizen f™, eerlo-Wanssum al naar ge- fikf88^ des on^ei'sl- In de r'8 de commandant echter fdie de zaakjes regelt maar JNkkelde zaken gebeurt dat deg met de burgemeester dus ook» met de regionale^ r In de 50 jaar van haar bestaan heeft de Meerlose brandweer drie commandanten gekend, nl. van 1942 tot 1955 gemeente-opzichter Piet Peters, van 1955 tot 1974 Ber- tus Poels, eveneens gemeente opzichter en vanaf 1974 tot heden Frans Kusters, zelfstandig onderne mer in Meerlo. VRIENDENCLUB Om als team in moeilijke omstan digheden te kunnen funktioneren, moet je als brandweerorganisatie een groep zyn van mensen, die goed met elkaar overweg kunnen, maar die ook veel voor elkaar over hebben (risiko's en gevaar durven lopen). Dat is wellicht een van de meest sterke kanten van de Meerlo se brandweer, een teamgeest zoals je die zelden tegenkomt en een be reidheid vele uren vrye tyd te ste ken in oefenen en - vooral ook de laatste jaren - in opleiding. Die opleiding is nodig omdat het werk steeds ingewikkelder wordt en steeds meer kennis vereist van bij voorbeeld chemische reakties. Waren het eerst alleen Meerlona- ren, die lid werden van de brand weer, de laatste jaren zyn daar ook enkele anderen by gekomen (zoals uit Wanssum en Swolgen). De sterk te van het korps varieerde in de loop van de tyd van 14 tot 17 perso nen op dit moment. Commandant is Frans Kusters, zoals hiervoor ge noemd en ondercommandant is Piet Jacobs (eveneens zelfstandig ondernemer). Vyf van de brand weermannen zyn in dienst by de gemeente Meerlo-Wanssum (open bare werken); van de overigen zijn een aantal zelfstandige en anderen in loondienst, maar dan op een zo danige manier dat ze toch snel pa raat kunnen zyn. De hechtheid van de club komt vooral ook tot uiting b(j de zoge naamde regionale oefentochten van brandweerkorpsen, waarbij men el- kaars krachten meet in snelheid, behendigheid en kunde op speciaal daarvoor opgestelde tnyekten en proeven. Regelmatig wist de Meer lose brandweer daarbij als beste uit de bus te komen en zo ook weer dit jaar, ondanks het feit dat men zo druk bezig is met de voorbereidin gen voor het feest en met de aan schaf van de nieuwe brandweer auto. Als je een vriendenclub bent, dan kent gezelligheid ook geen grenzen en dus mag het niet ver wonderen dat de Meerlose brand weer ook van wanten weet als het om feesten gaat Twee jaar geleden kon men feesten bij de ingebruik name van de nieuwe kazerne, nu dus weer by het jubileum en by de ingebruikname van de nieuwe wa gen. En menigmaal moet men na het blussen van een brand toch ook nog een binnenbrand in eigen lyf blussen, voldaan omdat de klus is geklaard maar ook vaak om de emo tie die toch by dit werk hoort te kunnen verwerken of wegspoelen. Het zyn echter niet alleen de mannen die een vriendenclub vor men; ook hun wederhelften komen regelmatig samen en voelen zich nauw verbonden met het korps. Zo vervaardigden de dames ook het vaandel voor de personeelsvereni ging van de brandweer, waarvan ook de oud-gedienden lid zyn. BOEKJE De wederwaardigheden van de Centrale Brandweer Meerlo in de afgelopen 50 jaar zyn opgetekend in een boekwerkje dat vrijdagavond gepresenteerd zal worden. Schry- ver is de Meerlose journalist René Poels, zoon van de vroegere brand weercommandant Bertus Pot^s. De auteur heeft van zeer naby het Rechts Handrie Reijntjes en links Rein Poels, oud-brandweermannen voor het huidige brandweerkorps van Meerlo. brandweerwerk meegemaakt en heeft ook dankbaar gebruik ge-, maakt van de verhalen uit de mon den van oud-brandweerlieden als Handrie Reyntjes en Rein Poels. Op ee smeuïge manier wordt verhaald over mensen, voertuigen en ge beurtenissen in alle dorpen van Meerlo-Wanssum en van Broekhui zen. Tijdens de festiviteiten is het boekje ook te koop; er zyn 500 exemplaren gedrukt en het is ryke- lijk gelardeerd met foto's. FEESTPROGRAMMA RECEPTIE Vrydag begint het feest dus met de overdracht van de nieuwe brand weerwagen. Vrijdagavond vindt dan een huldiging van jubilarissen plaats, de presentatie van het boek je en een feestavond voor de leden van het korps met hun dames. Zaterdag 19 september is dan de open dag en is er allerlei vertier voor jong en oud. Vooral de jeugd heeft men niet vergeten en veel kinderen zullen zich voor even zelf brandweerman kunnen voelen; ook zyn er pryzen te winnen voor de jeugd. Er zijn diverse de monstraties van brandbestrijding en reddingswerk met alles wat daarbij hoort (incl. gewonden van een lotusgroep). Dit alles vindt plaats in en nabij de brandweerka zerne aan de Dorpbroekstraat in Meerlo. ook zijn er videofilms en voorlichtingsmateriaal en uiteraard is er ook muziek en een hapje en een drankje. Zondag 20 september tenslotte is er om 10.00 uur een H. Mis in de kerk van Meerlo en volgt er aanslui tend een receptie in kazerne en feesttent. Na de receptie treedt de- jeugdfanfare Meerlo-Wanssum op en daarna is er nog echte 'brand- weerfeest-muziek' door 'Die Fröhli- chen Rübensammler' uit Leunen. By de receptie verwacht men uiter aard heel veel inwoners en bedrij ven uit de gemeenten Meerlo- Wanssum en Broekhuizen, want bijna iedereen heeft wel ooit een keer op de een of andere manier met het reddend werk van de brandweer te maken gehad of weet in ieder geval dat deze lui altyd voor hem of haar klaarstaan, waarby zij inzet en gevaar niet schuwen. Zondagmiddag rond 18.30 uur komt er dan een einde aan 50 jaar Centrale Brandweer Meerlo en ma ken de mannen zich weer op voor het hervatten van hun taak, die uiteraard gedurende de festivitei ten door collega's van andere korp sen wordt waargenomen. Serie inbraken In de nacht van zondag op maan dag werd in maar liefst vyf auto's op de parkeerplaats bij een flat aan de Merseloseweg ingebroken. De toe gang tot de auto's werd verkregen door het inslaan van het tocht- raampje. Uit de auto van een 66-jarige in woner werden enkele cassetteband jes ontvreemd. Uit de auto van een 67-jarige inwoonster werden de cas settebox met bandjes en enkele pakjes sigaretten ontvreemd. Uit de auto van een 51-jarige inwoonster werd een bedrag van 30,- ont vreemd. By de inbraken in de auto's van een 49-jarige inwoonster en van een 71-jarige inwoonster bleef het, om welke reden dan^ok. by de braakschade. Een maandelijkse rubriek over fiscale aktualiteiten Lijfrente-aftrek is een bekend fe nomeen. Betaal een bedrag aan de verzekeraar die in de toekomst daarvoor uitkeringen gaan doen. De betaling nu is aftrekbaar van het inkomen, de uitkering straks is be last. De lijfrente wordt veelvuldig toegepast bij inkomens die in de 60% schyf vallen. Dan behoeft im mers slechts 40% netto geïn vesteerd te worden. Maar 40% netto bljjft by een koopsom van ƒ10.300,- een netto bedrag van ƒ4.120,-. Door handig gebruik te maken van de re gels van de Oort-wetgeving en de nieuwe regels voor lijfrenten, de zo genaamde brede herwaardering, kan nu in enkele gevallen het be lastingvoordeel zelfs 90% van de lijfrente bedragen. In december zal dus de opmerking: 'Wilt u een gra tis lijfrente?' veelvuldig te horen zyn. Om deze bijna gratis lijfrente te bereiken dienen enkele fiscale re gels in kombinatie gebruikt te wor den. Nemen we als uitgangspunt de eenmanszaak die niet groot genoeg is om een man/vrouw-firma te star ten. De partner van de ondernemer werkt mee in de zaak via bijvoor beeld het verzorgen van de admi nistratie, de telefoon enzovoorts. De ondernemer mag zijn partner hier voor een zogenaamde meewerkbe- loning geven, die by de onder nemer aftrekbaar is en bij de partner belast. In ons voorbeeld stel ik die beloning voor 1992 op ƒ16.341,-. Daar gaat het arbeids kostenforfait vanaf, zodat ƒ15.524,- als belastbaar inkomen overblijft. De partner sluit een lyfrente met als koopsom ƒ10.300,-. Dat is het maximum voor 1992 voor echtelie den. Als belastbaar inkomen blijft dan staan ƒ5.224,-. Het is uiteraard geen toeval dat hierop de zoge naamde invorderingsvrijstelling ad 5.225,- van toepassing is. De ƒ16.341,- geven derhalve helemaal geen belastingdruk by de partner. De ondernemer geniet een aftrek van ƒ16.341,- en 'verdient' daarmee fiscaal bij 60% ƒ9.205.- en bij 50% ƒ7.671,-, zelfs na verdiscontering van de lagere meewerkaftrek en for. De zelfstandigenaftrek kan het voordeel zelfs nog laten toenemen. De echtgenote verwerft een fiscaal inkomen ad ƒ5.224,- dat geheel on belast blijft. De ondernemer en zijn partner verwerven derhalve een lijfrente ter waarde van ƒ10.300,- met een belastingreduktie van ƒ9.205,- oftewel 90%! Als het vol gende jaar de lyfrente zou worden afgekocht zou men er per saldo geici aan overhouden. Het sluiten van zo'n kontrakt op 30 december met afkoop op 2 januari kan derhalve een paar duizend gulden opleveren, niet slecht voor vyf minuten werk. Mijn advies zou echter zyn om de lijfrente in takt te laten. Voor de pry's van ƒ1.000,- koopt de onderne mer een pensioen met een tienvou dige waarde. Het spreekt voor zich dat de wetgever dit niet zo bedoeld heeft. Ook voor lagere inkomens tilt deze mogelijkheid de aftrek van 50% naar 75% en maakt dit verze keren betaalbaar. Het ziet er niet naar uit dat in 1992 nog maatrege len zullen komen tegen deze volle dig legale konstruktie. U heeft derhalve in ieder geval tot 31 de cember aanstaande de tijd. Mr. T.C. van Zwieten Rühl/Haegens/van Aar Accountants en Belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Ven ray en Reuver, tel. 08855-76464. Afgelopen zaterdag was het weer zover dat Rank Xerox voor een dag Renkhuizen was. Wat dat betekent weten de leden van de elf aanwezige bedrijfsbrandweren wel het beste, want Gerrit de Groot had met zijn mannen weer een wedstrijd uitge dokterd waar de deskundigen ver steld over stonden. Ook nu was er weer een objekt waarvoor elfmaal brandalarm werd gegeven. Ook deze keer was en bleel het belangrijk om eerst mensen en dieren te redden en dan pas te gaan blussen. Als dan op het objekt een in de war geraakte Engelsman wordt aangetroffen (inderdaad een Engelsman die werkzaam is bij Rank Xerox) die alleen maar ver ward Engels spreekt, dan is het voor een gewone bedrijfsbrand- weerman wel eens moeilijk om hem te begrijpen. Ruud van de Beele, voorzitter van de wedstrijdjury, wist na afloop van de wedstrijden dan ook de nadruk te leggen, dat ervaring opgedaan bij dergelijke wedstryden de beste leermeester is. Volgens hem is hard gewerkt onder ideale weersomstan digheden. De ladder was deze keer niet nodig want het objekt was via de brandtrap te bereiken. Aan de communicatie van de bevelvoer ders kan echter nog veel worden gedaan. De opzet van al de brand weerwedstrijden is dat men daar van kan leren. Dank werd gebracht voor de inzet van de medewerking van de Ven- rayse politie, van de EHBO, het Rode Kruis voor de beschikbaarstel ling van de ambulance en aan de Ordedienst van Rank Xerox. Voordat mevr. Stollman-Eijek, be schermvrouwe van de Bedrijfshulp verlening overging tot het uitreiken van de pryzen verklaarde zij dat zy enorm had genoten van de wed stryden en voorval van de inzet van de leden van de bedrijfsbrandwe ren, waar ze ook vandaan kwamen. Genoten had zy ook van de commu nicatiewagen, waardoor het ook voor haar goed te volgen was geweest. Natuurlyk kon Gerrit de Groot het weer niet laten om op de van hem bekende wyze weer iedereen te bedanken, die had bijgedragen aan het slagen van de wedstryden. Met kop en schouders stak de ploeg van Ned Car uit Bom boven de anderen uit en was de enige ploeg die binnen de tijd de brand had geblust. Z(j kreeg daarvoor dan ook de eerste prys met 723 punten. Tweede werd de ploeg van Pechiney uit Vlissingen met 674 punten, ter wijl de derde plaats werd bereikt door de ploeg van Bavaria uit Lies hout met 652 punten. De beste brandweertest werd ge daan door de ploeg van Andeno uit Venlu De beste bevelvoerder was de man van Ned Car uit Bom terwyl die ploeg ook het beste de gewon den verzorgde. Op vrydag 29 september a.s. vindt er in het centrum van Venray een groot standwerkersconcours plaats. Deze wedstrijd is een vair de voorrondewedstryden van het Ne derlands kampioenschap stand werkers. Ongeveer 15 standwerkers zullen dan tussen 15.00 uur en 21.00 uur in het centrum hun waar op de meest originele en ludieke wyzen aan de man of vrouw probe ren te brengen. Onder hen o.a. de Nederlands kampioen Paul Bol en Joop Huizing, bekend van het tv programma Brandpunt in de markt. Maandag 14 september arriveer de de trein vanuit Breda om 17.39 uur in station Helmond. Op hetzelf de moment vertrok de aansluiten de bus naar Venray. Dus de trein reizigers zagen de bus aan hun neus voorbij gaan. Dat betekende een uur wachten, want na 18.00 uur is er ook geen snelbus meer naar Venray, die om 16 minuten over het uur vertrekt vanaf station Hel mond. Mijn vraag: is het voor een chauffeur nou echt ondoenlijk om even op de aankomst van de trein te wachten? Helemaal erg wordt het als de trein van 20.36 uur wat vertraging heeft en de laatste bus naar Venray (20.41 uur) zonder pardon vertrekt! Dan sta je daar en je ziet maar hoe je in Venray komt. En dat is me al diverse keren overkomen. Ook hier weer de vraag of het onmogelijk is om die laatste bus te laten wachten op de aankomst van de trein? Het advies dat ik eens van ZO- medewerkers kreeg om 's avonds dan eerst naar Venlo te bellen, zo dat van daaruit de chauffeur in Hel mond ingeseind kan worden, dat er met de trein nog een reiziger voor Venray arriveert, werkte inderdaad. Maar is even wachten niet een veel simpelere oplossing? De bus is aardig op weg. Een kreet die in iedere bus te lezen valt. Myn ervaring is. dat de bus gewoon weg is! H. Bexkens Langstr. 91. Venray DE SPRANK Wat te doen als? Als je al meer dan 20 jaar het zwembad huurt, omdat je een groep dames hebt, die samen één hechte gemeenschap vormt, samen zwemt een uur per week, samen solidair bent in alle lief en leed, samen huilt... samen lacht... Dan is het wel een erg bitte re pil als je nu in de prachtig nieu we Sprank niet eens een uur kunt afhuren voor een betaalbare groepsprijs om dóór te gaan met die ene grote familie en dat ene uurtje zwemmen... en wij hebben dat al len zo hard nodig! Het bad is groot genoeg; je kunt er koud terecht; je kunt er warm terecht; je kunt er 'bubbelend' terecht! Nieuw: wij mogen het individueel 'out-swingen' op de woensdagavond in 'the ladies-night', maar dan moe ten wij de minderdraagkrachtigen laten vallen, want er bestaat geen groepsprijs meer! En onze dames hebben ook nog vervoerskosten vant wy komen van Venray tot Groeningen. En de dames van Ys- selsteyn niet te vergeten! Onze groep uit elkaar? Dat nooit! De oplossing zou kunnen zijn een 'ladies-before-night' van 19.00 tot 20.00 uur. Met slechts één uurtje zijn wij dolgelukkig en dan een kleiner prysje! Wat zouden al onze 'ladies' 'happy' zyn. Namens al onze dames, G. Claessens en R. Ruland Kortsluiting wasmachine Een halfautomatische wasmachi ne raakte op de eerste verdieping van een woning aan de Vival- distraat in brand. Door tijdige ont dekking was de brandweer spoedig ter plaatse en kon de brand zich niet uitbreiden. De schade bleef beperkt. Als oorzaak vermoeden deskundigen, dat de wasmachine versleten was en daardoor kortslui ting is ontstaan. De brand brak zondagmiddag om streeks 12.45 uur uit Ruit fotozaak vernield Met een klinker, die als 'corpus delicte' achterbleef, was getracht een etalageruit van een fotozaak aan het Henseniusplein in te gooi en. Dat gelukte maar gedeeltelijk. De ruit werd wel vernield en de schade bedraagt ƒ1.200,-. Stervideotheken, een kelen van videotheken in Nederland, organiseerde onlangs een ivedstrijd voor haar klanten. Aan het uitkomen van vijf n ieu we videofilms was een prijsvraag verbonden. In heel Nederland kon men meedingen naar vijf prijzen, zijnde een lang weekend in een Gran Dorado park naar keuze. Een van deze prijzen viel in Venray, bij een van de klanten van de Stervi deotheek aan het Gouden Leeuwpad. Frank van Zwamen en zijn aan staande echtgenote Adrie Engels mochten begin deze week de prijs komen ophalen in de Stervideotheek. Dat deze prijs voor dit a.s. bruidspaar (ze gaan in oktober trouwen) een welkom h uwelijksgeschenk is, spreekt voor zich. De oprichtingsvergadering in de Kemphaan op 8 september jl. van de Afdeling Venray van de ANBO - Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen - kan met recht een sukses genoemd worden. Na een korte inleiding door G. van Dam gaf de heer J. Lakeman - Public Relations medewerker van het hoofdkantoor te Utrecht - een korte, enthousiaste, maar vooral duidelijke uiteenzetting van de doelstellingen van de ANBO, waar van de voornaamste speerpunten zijn: inkomen, wonen, gezond heidszorg en sociale participatie, een begrip dat de term 'welzijn' ver vangt. De drie K's - kaarten, kienen en keuvelen - komen by de ANBO landelijk en plaatselijk duidelijk op de tweede plaats. Belangenbeharti ging van ouderen zal ook voor de Afd. Venray van de ANBO prioriteit hebben boven 'gezellig samenzijn'. Hierna namen dhr. Wevers en mevr. De Graaf van het Gewest Lim burg van de ANBO nog het woord, waarna de heer Lakeman met in stemming van de vergadering het voorlopig bestuur van de Aid. Ven ray installeerde. Dit bestaat uit: dhr. N. van Hoek, voorzitter; dhr. G. van Dam, sekretaris; mevr. drs. R. Nan- ninga, penningmeester; mevr. M. van Zuthphen. algemeen bestuurs lid; dhr. J. Mertens, algemeen bestuurslid. Het deed het voorlopig bestuur leed, dat ondanks tydig verstuurde uitnodigingen, onze zusterorgani satie de KBO pas een dag tevoren te lefonisch liet weten dat geen der bestuursleden aanwezig kon zyn. De Centrale van Ouderenverenigin gen deelde schriftelijke mede ver hinderd te zyn, zy het dat de betreffende brief pas op het mo ment van aanvang van de vergade ring werd bezorgd. Na sluiting door voorzitter Van Hoek bleven velen nog even napra ten. Op 23 sept. a.s. vindt de eerste bestuursvergadering plaats waarna wy hopen in dit blad meer over on ze toekomstige plannen te kunnen vertellen. Plannen die wy alleen in samenwerking met andere oudere- norganisaties zoals KBO en Centra le van Ouderenverenigingen kunnen verwezenlijken. Speciaal voor ouderen geldt: eendracht maakt macht, ook al trekken we he laas nog steeds gescheiden op. 'rr abonnement waard In maart jl. deed onze oud- plaatsgenote Lianne H oogeveen mee aan de 'Ver van myn bed- strijd'. gepresenteerd door Han v.d. Meer op de KRO-televisie. Naar aan leiding daarvan mocht zij een re portage gaan maken in Honduras. Op woensag 23 september zal het resultaat van deze opdracht te zien zijn in het programma 'De ver van mijn bed-show' onder de titel De Latino's om 20.35 uur op Nederland 1. Van de twee uur durende film, die zy in Honduras heeft opgeno men. zal een klein gedeelte worden uitgezonden, terwijl zyzelf toelich ting zal geven. SOGA betekent Stichting Oplei ding Gehandicapten Arbeidsonge schikten. Deze stichting houdt vanaf 20 oktober a.s. een dertiental bijeen komsten van 4 uur om met diege nen die niet meer in het arbeids proces kunnen deelnemen of met arbeidsongeschikten of gehandi capten hun ervaringen met hulp verleningen e.d. te kunnen praten, en ook proberen oplossingen te vinden. Deze kursus. en ook het materiaal, is gratis. Dit wordt door het ministerie van WVC gesubsi dieerd. Op 20 oktober a.s. is er een infor matiedag in wijkgebouw De Hoen der aan de Ursulastraat 2 te Venray. Iedereen is welkom, zowel mannen als vrouwen. De bijeenkomsten du ren van 11.00 tot 15.00 uur en ver volgens iedere dinsdag. U kunt inlichtingen verkrijgen b|j: mevr. M. v.d. Homburg, Het Velc|je 191. 5961 LE Horst, tel. 04709-85954 (kursusleidster); dhr. J. van Hoof, Hogeweg 1, 5821 BH Vierlingsbeek, tel. 04781-31938 en mevr. M. Evers. Sanshofstraat 38, Venray. tel. 04780-85402. Bijeenkomsten voor onderlinge hulpverlening. - Voor mensen die niet meer in het arbeidsproces zyn opgenomen. - Voor gehandicapten. - Voor arbeidsongeschikten. Informatiedag op 20 oktober a.s. van 11.00 tot 15.00 uur in wijkge bouw De Hoender, Ursulastraat 2 te Venray. Deze kursus is gratis en wordt gesubsidieerd door het mini-

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7