I Spaaraktie voor gratis badtextiel ...En zoeë was 't ien Venraj Open Monumentendag PEEL EN MAAS Tibetaanse lezingen Truien uit Bolivia bij Surprise Seizoenstart Opanka met twee orkesten Beginnerskurs astrologie PEEL EN MAAS Donderdag 17 september-j Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: H. Januari us. 9.00 Lsm. Jeu Jenniskens; ouders Arts- Co melis sen; ouders Jenniskens- Jansen en Wülie. 19.00 ZONDAGS DIENST; ouders Beterams-Heesen en overl. zoon Wini; ouders Verstraelen-van Meyel (S); Grada Verstraelen-van Meyel (koll.); Wiel Thissen (koll.); Wiel Jansen (koll.); ouders Helm van Hoof-van Kuijk en zoon Piet; Jacob de Bruyn; Gerard van Hoof (koll.); Henk v.d. Voort; ti.v. het bruidspaar Annete Janssen en Jef Prinsen. Zondag: 25e Zondag door het jaar. Vandaag begint de Vredes- week met Vredeszondag. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat Hgm. Martha en Mariet Goumans- Janssen; Comelis Barens; jrd. ouders A. Huijsmans-Turkenburg (S); Kitty Pouwels (koll.). 11.00 Hgm. Deze H. Mis wordt verzorgd door het dekenale gemengd koor uit Sit- tard. Joos Buijssen; Tbos Peters- Cuijpers (koll.); Herman Verhagen (koll.); overl. lam. Hendriks- Janssen. zonen en dochters; Jo Swinkels; voor de wereldvrede. Maandag: H. Malteus, apostel en evangelist 9.00 Lsm. oude stich tingen. Dinsdag: H. Mauritius. 9.00 Lsm. Paul Kuijpers, echtgen. Catharina Knippenberg (S). 19.00 Lsm. Voor de wereldvrede. Woensdag: 9.00 Lsm. W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; ouders Custers-Oudenhoven en overl. kin deren (S); overl. ouders Janssen-Bol (S); jrd. Herman v.d. Laar en overl. fam. Donderdag: 9.00 Lsm. voor de overledenen (offerblok). 19.00 Lsm. tot zekere intentie (A). Vrydag: H. Cleophas. 9.00 Lsm. voor roepingen tot het priester schap, diakonaat en religieuze leven. Op dinsdag t/m zaterdag is de kerk van 14.00 tot 16.00 uur ter be zichtiging open. Akolieten: Zo: 9.30 Gerard Hop penbrouwers en Sef Muijsers. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Jeroen Leijsen en Hans Wei- jers; lektor: T. Verbeek. Zo: 9.30 Gertjan en Pieter Reynders; 11.00 Tbm Fooien en Wijbert van Ham; lektor: G. de Groot. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Lektrice: L. Heutinck. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Lektrice: H. Brouwer. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondag Iedereen is wel kom in het Stiltecentrum (Pav. G.). 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Elisa Pal en t.e.v. H. Geest. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Jrg. Harrie Bouten; Harry Clephas; Teng Verschuuren; Riek Wilmsen- Vos (fam. Swinkels); overl. ouders Stoks-Jansen en zoon Piet en Mar- tien; zuster Nella Claessens. Zondag: 9.00 Door Hendriks-Arts. 11.15 Opgeluisterd door de Schola Cantorum uit Leiden; Maria Jenniskens-Janssen; in Ven ray overleden Franciscanen. Geen avondmis. Maandag: 8.00 Fam. Peters-Arts. 19.00 Overl. fam. Philipsen. Dinsdag: 8.00 t.e.v. St. Antonius. 19.00 Antoon Lucassen. Woensdag: 8.00 Overl. fam. Spee- Arts. 19.00 Voor de parochie. Donderdag: 8.00 T.e.v. Maria. 19.00 Overledenen (offerbus). Vrydag: 8.00 Overl. medebroe ders. 19.00 Gezinsmis t.e.v. H. Cosmas en Damianus; overl. ouders. Kersten-Tichelhoven en Wekking- v.d. Mosselaar. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Bernard Swüste. Zo: 9.00 Mar tin Leenders; 11.15 Emiel Kusters. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Jo- han Wouters; Jan Janssen. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: H. Januarius. 8.00 t.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 25e zondag door het jaar. Kin derwoorddienst. Voor overl. ouders Maassen-Kerstjens; Trees Reijnders-van Kuyjck (koll.); Harrie Linders (koll.); fam. Wynhoven- Volleberg; overl. fam. Linders- Sanders; Ibm en Fhnny Tuniniau- Croqué (koll.); Hein Lamers (fam. Boom); Mia Willemse-van Helden. Zondag: 25e Zondag door het jaar. 8.30 overl. ouders Van Lin- Heyligers en zoon Nout; voor het geestelijk en tijdelijk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Grego riaans. Voor Pieter en Mieke Gommans-van Oort (koll.); Piet Fleurkens (koll.); jgt. Riek Barten- van Geven; uit dankbaarheid b.gv. een verjaardag (0); Johanna Bodden. Maandag: H. Matte us. 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Voor de vrede. Dinsdag: 8.00 T.e.v. alle heiligen. 19.00 Voor alle overledenen. Woensdag: 8.00 T.e.v. de H. Apostelen. 19.00 Sraar Verstegen en overl. ouders. Donderdag: 8.00 Om vergiffenis van zonden te vragen. 19.00 Voor priester- en diakenroepingen en roepingen tot het religieuze leven. Vrydag: 8.00 T.e.v. de H. Naam Je zus. 14.00 Kapel Veltum: huw. Rob Hendriks en Monique Barents. 16.15 Kerk: 25-j. huw. Jan en Oda Basten-van Ass. 19.00 Tot zekere in tentie. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Toon Thielen; Jeu Arts; Wim Heidens; Wim Pluk; overl. ouders Camps-Jeuken en pa ter Camps; Sjeng v.d. Pasch; overl. ouders Vermeulen-Moorrees en dochter Truus; overl. ouders Poels- Aben; Nel v.d. Berg-Linskens; Huub Vandevenne; Giel Vennekens en echtgen. en wederzijdse fam. (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen; Antoon Janssen. 10.00 Jan Verheyen (namens Kerk bestuur); Herman Bruggeman; overl. fam. Verrydt-de Lauw; uit dankbaarheid; overl. ouders Janssen-Peeters en Lies Janssen- Wolters; Giel Vennekens en echt gen. en wederz. fam. (Herenkoor). Maandag: 9.00 Herman Bruggeman. Dinsdag: 9.00 Jan Verheijen. Woensdag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Donderdag: 9.00 Uit dank baarheid. Vrijdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. 15.00 Voor bruidspaar Van Bommel- Hendriks. Misdienaars: Za: 19.00 Irene Camps, Bianca en Saskia Janssen, Callista Smedts. Zo: 8.30 Ralph Kes- sels. Ivo Ghielen, Martijn Kempen, Maurice van Mill; 10.00 Kim Her mans, Karlyn Jacobs, Ursula Come- lissen, Nicole van Osch. Parochie Oirlo Zaterdag: Weekend van de Vre de. 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). Overl. ouders Baltissen- Ingepass en kinderen; Theodora Schepers-Wolker; uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren- koor); st. Johannes Janssen, Petro- nella Kuijpers en Johanna van Rooy-Kuijpers; Antoon Maessen en overl. fam. Maessen-Gooren; jrd. Jan Nelissen; te.v. O.L. Vrouw van Alt.Dur. Bijstand (G). Woensdag: 9.00.H. Mis Carolien Philipsen. Vrijdag: 13.30 PI. Huw.mis bruidspaar Voermans-Koonings. Parochie Casten ray Zaterdag: 19.00 (Herenkoor); Grad Brouwers en Maria Brouwers- Huisman; overl. fam. Strijbos-v.d. Beuken; overl. fam. Janssen- Emonts en kinderen; Dien Classens-Vissers; Toon Steeghs; jrd. Joh. v.d. Water en Maria Spreeuwen- berg; An Janssen-Vollenberg (zwem- groep Ven ray). Woensdag: 9.00 O.L. Vrouw van Alt.Durende Bystand (zy die of ferden). Misdienaars: Za: Mariann en Anke. Parochie Leunen 25e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Sjaak Clas sens; overl. fam. Claessens-Gussen; Harrie Manders; weekd. Carolien Claessens-Verschuuren (5); jrd. Wim Jenneskens; gest. jrd. Mathys Geurts en Louisa Geurts-Geurts; gest. jrd. overl. vam. De Mulder. Zondag: Vredeszondag. 10.00 Hgm. overl. fam. Cox-Vervuurt; Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix-, Jo en Louis Janssen en overl. fam. Janssen; Jan de Lauw, Toos Thysen en overl. fam. De Lauw-boom; mnd. Helm Jenniskens. 11.15 Maria Ewals-van Haeff. Maandag: H. Matteus, apostel en evengelist 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Haenen en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Lsm. Wim Voer- mans; jrd. Truus Jenniskens- Droessen en echtgen. Woensdag: 19.00 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen. Donderdag: 14.00 Huw.mis Luc Comelissen en Rachel David. 19.00 Jrd. Joos Gommans. Vrydag: 19.00 Lsm. Frans Baltus- sen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen; Jos van Hout; Wim Swinkels. Misdienaars: Za: 19.00 Wendy Thoone en Maaike Leyssen. Zo: 10.00 Sonja Broers, Heidi Voesten en Inge van Tilburg; 11.15 Marian Manders en Jenny Jenniskens. Ma t/m vr: 19.00 Heidi Voesten en Inge van Tilburg. Lektoren: Za: 19.00 Jan Jennis kens. Zo: Harry Bovée. Huwelijksafk.: Luc Comelissen uit Ven ray en Racel David uit onze parochie (3e roep). Rektoraat Heide Zondag: 25e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor Herman Janssen en Petronella Janssen- Franssen; Betje Ewals-Fleuren; overl. ouders Spee-Arts. Akoliet: Jhon Verkoeyen. Woensdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid. Misdienaars: Richard Drabbels en Geert-Jan Derikx. Rektoraat Veulen 25e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. tot zekere intentie t.e.v. H. Machutus (P); Mar- lie Weys; Moniek Spee; jgt. Dien Burgers-Driessen; fam. Janssen; 2e zesw.d. Jan Verdellen. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Christian Erben (ouderenver.); fam. Van Staveren-van Son. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrydag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Ruud Bexkens en Marcel Vermulst, Misdienaars: Zo: Sandra Smets en Miriam Snoeks. Parochie Ysselsteyn 25e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Samenzang); mnd. Fr. v.d. Pas; Fr. Bouwmeister. Zondag: 9.30 T. Geurts-van Dyck (buurt); Geestelyk welzijn van onze parochie. 11.15 Mnd. A. Broeders; jrd. G. v.d. Munckhof. Maandag: 19.00 Jrd. Maria Vergeldt-Burgers; overl. fam. Hendriks. Woensdag: 19.00 Overl. paro chianen. Vrydag: 19.00 Overl. paro chianen. Misdienaars: Za: 19.00 H. v.d. Hof en N. Jaspers. Zo: 9.30 M. Arts en M. Pouwels; 11.15 E. Jenniskens en B. Slangen. Ma: B. Pouwels en M. Claessens. Wb: K. Jaspers en W. Ver heijen. Vr: T. van Asten en W. Claessens.. Spreuk van de week: 'Het juiste woord op de juiste plaats, d&t is stijl!' (J. Swift) Doopschema: (oktober) Op de zondagen 11 en 18 kan in on zé tiy- delijke parochiekerk het H. Doop sel worden toegediend. Ook op andere dagen kan dat buiten de niet-genoemde zondagen! Maak tij dig een afspraak! Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Januarius. 19.00 Maria van Lipzig-Willemsen. Zondag: 25e Zondag door het jaar. Begin van de Vredesweek. 10.00 Voor de vrede. Maandag: H. Matteus, apostel. 8.30 Byz. int. (MJ). Dinsdag: H.H. Mauritius en ge zellen. 8.30 Voor hongerlijdenden. Woensdag: 8.30 Voor vrede. Donderdag: H. Vincentius Strambi, bisschop. 8.30 Voor de Vrydag: H. Cleophas. 8.30 T.i.v. J. v.d. Heuvel-Peters. Misdienaars: Za: Olga en Angela. Zo: Mariska en Maaike. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Op zondag 27 sept, krygen we be zoek van een Zambiaans echtpaar. Het echtpaar is verantwoordelijk voor een agrarisch projekt in Zam bia, dat medegesponsord is door de LLTB van Noord-Limburg. Een paar jaar geleden zijn sommige leden daar op bezoek geweest. Ze zullen de 10.00 uur II. Mis bywonen en het jongerenkoor van Merselo zal de dienst opluisteren. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor pater Piet Geurts en pater Jozef Moonen en uit dankbaarheid en t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees uit dankbaarheid en voor de zie ken; fam. Lensen en tz.i. 10.00 Hoogmis voor fa. Noyen; Josephina en Henricus Janssen; Herman Janssen; Sjaak Janssen en Jo Thy sen; vader en moeder Mulder; overl. ouders en fam. Coppis-Barents-, fam. Beckers-Lenssen en Frans Ver- blakt Ven ray. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef; Petronella Koenen-Derkx; Wim Snyders en tante; lam. Brouns. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpec(je 2a Horst. Pastorie: Clapvaeren 4, Horst, tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 20 sept om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. Egas. Poortvliet Catechisaties/Bybelonderwys: Maandag 21 sept.: Groep 1 (vanaf 6 jaar) 18.45 uur; groep 2 (vanaf 12 jaar) 19.40 uur. Bijbel/kontaktavond: Vanavond donderdag 17 sept. Thema: 'Wie is wys?'. De avond begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. De avond wordt gehouden aan het Cuppen- pedje 2a. Vanaf deze week start Kopak Su permarkt Seuren in Ysselsteyn een by zonder aktie waarby de klanten de komende 8 weken kunnen spa ren voor gratis badtextiel. Er zyn zowel washandjes als handdoeken en douchelakens te verdienen. Daarnaast kan men sparen voor een extra groot strandlaken. Uiteraard kan iedereen uit Ys selsteyn en omstreken meedoen met dit by zonder spaar-spektakel. By elke 25,- aan boodschappen wordt er een badtextiel-cheque overhandigd. De vertegenwoordigt een waarde van maar liefst ƒ2,-. By de kassa kunnen de cheques wor den verzilverd in de vorm van gra tis badtextiel. Bij inlevering van zes cheques krygt de klant al een set van vier washandjes of een gratis handdoek. Twaalf cheques zijn een douchelaken waard en vierentwin tig cheques geven recht op een pr achtig strandlaken ter waarde van ƒ48.-. 'Om het onze klanten zo gemak kelijk mogelijk te maken, zullen we wekelijks een aantal spektakulaire aanbiedingen presenteren. Daar mee besparen ze vele guldens ter- wyl ze aan de andere kant toch heel snel één of meer extra badtextiel- cheques kunnen verdienen', aldus de heer Seuren, eigenaar van de Ko pak Supermarkt aan het Lovinck- plein 1 te Ysselsteyn Met één cheque kunt u al meedoen. Voor wie het sparen te langzaam gaat of wie gewoon te weinig che ques heeft voor het badtextiel van zyn keuze, is er een speciale rege ling. Voor elke cheque die u tekort heeft hoeft u slechts twee gulden kontant bij te passen. Op die ma nier kunnen ook de kleine huis houdens die vaak wat minder boodschappen doen, eenvoudig in het bezit komen van dat schitteren de badtextiel. Origineel kado-idee Juist met het oog op St. Nicolaas en Kerst verwacht de heer Seuren een extra grote deelname: 'Het is echt badtextiel van een eersteklas kwaliteit Dat komt altyd van pas. En het is ook aardig om het met de feestdagen aan een ander kado te doen'. Vandaar dat ze bij de Kopak Su permarkt een grote voorraad heb ben ingeslagen. Zodat ze er de komende acht weken elke klant bly kunnen maken met gratis bad textiel. Ladder gestolen Een inwoner die het jachtrecht heeft op o.a. de Algemene Begraaf plaats, had een in gebruik zijnde ladder, naar hij meende, goed ver stopt Schynbaar niet goed genoeg want de ladder, met een waarde van 350,- was toch ontvreemd. Diefstal bromfiets Een voor de inrit van een woning aan de Verkleystraat in Leunen goed afgesloten bromfiets van het merk Puch Maxi bleek ontvreemd te zyn. De eigenaresse, een 40- jarige inwoonster, deed van jjie diefstal aangifte. Pro testen tse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 20 september zal in het InteiVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. R. Buyk uit Someren voorgaan in de dienst. Aanvangstyd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wy u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Acht God u per soonlijk belangrijk' in de Konink- rykszaal aan de Henri Dunantstraat 11. aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Onder deze titel zal volgende maand een boek uitkomen van Jaap Goumans. In het boek zijn ge beurtenissen beschreven zoals die vroeger in Venray veel voorkwa men, in de Venrayse taal. Jaap Gou mans vertelt in zyn boek o.a. over de Kermenaaj-viziet, braand ien vroeger jaore, de Venrodse stasie, d'n uutroep, ös vortvarring en nog veel meer zaken in de 29 hoofd stukken die het boek zal gaan tel len. In het meer dan 150 pagina's tellend boek zyn zo'n 60 veelal unieke foto's opgenomen. Jaap Gou mans is voor de tot standkoming van zyn boek veel op 'schuup' ge weest om by oudere inwoners van Venray zijn gedachten te vergelij ken en te kontroleren, om verze kerd te zijn van een juiste weergave. In de loop der jaren zijn de vele no tities uitgewerkt en in korte verha len beschreven, die ons vertellen hoe het 'vroeger' was en gebeurde. Veel van deze verhalen zijn al gepu bliceerd in de 'Hazegaerf, het tijd schrift van Veldeke Venray, maar ook in het Limburgs Veldeke Orgaan. Uit waardering voor het onder zoeken en het op papier zetten van gebruiken en gewoontes in oud Venray, is Jaap Goumans door Vel- y deke Venray op 4 september 1990 onderscheiden met 'd'n Aid Ven-'1: rodsen Ieërepries' en de zilveren 'Veldeke' draagspeld voor bijzonde re verdiensten. Het was voor de eer ste keer dat Veldeke Venray de zilveren speld uitreikte. De landschappelijke waarde van Stoks Molen wordt hersteld. In het snoeiplan van de gemeente Venray is eind van de herfst dit gebied op genomen; dan wordt er rigoureus gesnoeid, voor wat het gemeente lijk deel betreft. Deze toezegging deed wethouder Driessen bij de opening van de Open Monumen tendag 1992 die in het teken stond van Veltum. Voor wat betreft de beplanting, eigendom van andere instanties, heeft wethouder Driessen kontakt gehad met de belanghebbenden en hy had goede hoop dat in het snoei plan deze zaken ook meegenomen kunnen worden. Verder prees de wethouder de ve len, die wekelyks de handen uit de mouwen steken. 'Dat hebben ze in het verleden gedaan en een groot aantal van de aanwezigen doet dat nog dagelijks, wekelyks en jaar lijks. Het culturele erfgoed van Ven ray, we hebben best veel, moeten we koesteren', aldus J. Driessen. 'BU DE WEVER' In de als woonhuis verbouwde boerdery van de heer Grootjans waar de talrijke gasten op bijzonder gastvrije wijze ontvangen werden, volgde daarna een expositie van kunstkring Amer over de drie geko zen monumenten: de boerderij 'Bij de Wever', Stoks Molen en de Vel- tumse kapel. Ook na Open Monu mentendag zyn deze werken te bewonderen in diverse bankinstel lingen in Venray. Hieraan voorafgaand, kregen de aanwezigen een videopresentatie van de heer Colsen over een groot aantal Venrayse monumenten. De heer Colsen liet vele kleine details zien en kon er boeiend over ver tellen. Na de officiële opening ging het gezelschap naar Stoks Molen waar het gehele interieur te bewonderen was, alsmede een overzichtsten toonstelling. Ook de Veltumse kapel was te be zichtigen. Mede door het prachtige weer kon het comité Open Monumenten dag 1992 afgelopen zaterdag vele be zoekers verwelkomen. Niet alleen in Venray, maar ook in 432 andere gemeenten in Nederland waar to taal ruim 650.000 belangstellenden een kykje kwamen nemen in de opengestelde monumenten. 'n abonnement waard Bij deze moet het Vairochana Inst. Venray u helaas mededelen dat de lezingen door de jonge Lama Lobsang (gegeven in de Kiosk) niet door kunnen gaan. De Lama moest wegens familie-omstandigheden te rug naar India. De lezing in het Aktiviteitencen- trum voor Ouders De Kemphaan zal echter doorgang vinden. Geshe Konchog Lhundup is na overleg met bovengenoemde Lama bereid gevonden dit te doen. Op 17 sept. a.s. in De Kemphaan om 14.00 uur. Titel van de lezing: Een Boeddhisti sche Levensvisie. Een vrywillige bijdrage is zee welkom. Op woensdag 23 sept. geeft Geshe Konchog Lhundup een lezing over Thntra. Hoewel tantrische medita ties ook voorkomen in andere boeddhistische landen zyn de tan trische teksten en beoefeningen van de hoogste klasse van tantra uitsluitend in Tibet bewaard geble ven. Bovendien zijn de Tibetaanse Lama's de enigen die alle vier klas sen van tantra kunnen uitleggen en toelichten aan de hand van hun persoonlijke ervaring. Plaats: Bazuinstraat 24 om 19.30 uur. Vertaling: Engels/Nederlands. Koffie en thee vrij. Auto's gaarne parkeren voor de flat van het win kel centrum. g» j j i Nieuw bij Surprise: Alpara trui en. Deze truien zyn afkomstig uit Bolivia. Omstreeks 600 jaar na Christus begonnen de Inka's vol gens oude tradities kleding te ma ken. Het volk aan de kust droeg hoofzakelyk katoen, in het hoogge bergte werd alpacawol gebruikt die volgens oude traditie (ca 3000 jaar) geweven werd. Vervaardiging De truien en pullovers van Sur prise worden van Alpaca gemaakt. Alpaca behoort tot de familie der kamelen. De kameel leeft in het hooggebergte van Latijns-Amerika. De alpaca's leven in half wilde kuddes en om de 2 jaar wordt de wol verwijderd. De onderste laag van de alpaca wordt gebruikt voor kleding terwyl de bovenste laag wordt gebruikt voor tapijten. De be langrijkste eigenschappen van al paca zijn warmte en voelen heel glad aan op de huid. Onderhoud Dit zeer waardevol materiaal ver dient natuurlijk een goede verzor ging, zodat u er lang plezier van zult hebben. De zeer goede isolerende eigenschappen van alpacawol wor den door een zeer hoog vetgehalte gewaarborgd. Dit betekent een mi nimum aan onderhoud (in "bad' aan de frisse lucht is het beste). Als u toch wilt wassen kunt u dit het beste op de hand doen, in lauw wa ter. Naspoelen in lauw water en droegen in een handdoek, beslist niet in de wasdroger. Liggend dro gen is het beste, niet in de zon. Op deze manier heeft u het langste ple zier van uw originele alpaca trui. Volksdansvereniging Opanka in Venray opent vrydag officieel het seizoen met een grote openings- instuif. Het in volksdanskringen gerenommeerde orkest Pratrya zal deze avond zorgen voor levende muziek by de (verzoek)dansen. Tydens deze avond zal het enkele maanden geleden opgerichte eigen volksdansorkest van Opanka debu teren. Het orkerst begeleidt de de- monstratiegroep van Opanka by de uitvoering van de Nederlandse serie. Iedere belangstellende is welkom op vrijdag 18 september om 20.30 uur in zaal In den Engel aan de Poststraat De entree bedraagt ƒ7,50. De gemotoriseerde zielzoij 1937. Nog velen zullen hem!* nen, nl. kapelaan Van Wjjngj priester gewijd op 17 maar. waarna kapelaan te Nede werd hy in september 1936 danig benoemd te Venray. de voor-oorlogse jaren en ooi godsdienstles aan de lagere* van Venray wat vooral inhie! uit je hoofd leren van d? chismus, en wee de leerling opgegeven katechismusvrag kon opdreunen (je hoefde zet begrijpen) die mocht mei i tien vingers kennis maken u hardheid van een vierkanteli Menige leerling uit die peró P« dat nog kunnen beamen. Zyn lievelingshobby twist zyn motorfiets. Op d zien we hem een rondje d de tuin van de kapelaniel Maasheseweg. MomenteelT woonhuis en kantoor van J chitekt Frits Ruyten. In 1946 werd kapelaan Vanj gaarden benoemd tot bouw] yj te Geysteren en na 1954 pastoor te Mook en Lottum leeftijd van 66 jaar is hij op* I bi 1974 te Roermond overleden |eo p graven op het R.K. Kerkl |eo r Geysteren. J. v.d. f ffiple «rki ferzel BEZORGING PEEL EN MAA K li KA, Peel en Maas verschijnt op donderdagmiddag. Ona zprgers doen hun uiterste bes de krant voor 19.00 uur bi] ui! bus te hebben. Voor bezorgklachten kus bellen op vrijdag vanal j uur tot 18.00 uur, op onil u toor, tel. 04780-82727. Wt zorgen dan uw krant tu 12.00 en 13.00 of tussen U en 20.00 uur. Ook kunt met uw bezorgklaci in onze boek- en kantoorboetó del, Grotestraat 68, terecht Er wordt uitsluitend vriji ,^ag op genoemde tijdstippen bezorgd. ABONNEMENT! Adreswijzigingen, nieuwe a! nementen en 'annuleringen nen, voor dinsdagmiddag uur bij ons zijn doorgegevenjlerdi leen dan kunnen ze nog week worden doorgevoerd, ders zullen de wijzigingen een week later worden gevoerd. Gl lag 2' Zor Ver 2 SIK cal, lam uih per tac /4i wa ze op f4 Ns w De astrologie die in deze wordt gepresenteerd, is pri een psychologische astrologir betekent dat het bovenal ontwikkelingsprocessen van sen, en niet over het doen lei hele konkrete voors] In de beginnerskursus ligtl cent op de ontwikkeling rank retisch kader. Alle astrolq y( basisbegrippen zullen words handeld: tekens, huizen, pla en aspekten. Bovendien wordl nis gemaakt met iets van dear gronden van de astrologie J stukje geschiedenis, kosmos filosofie en psychologie: drie ken ran de wetenschap die i beerlyk zijn voor as beoefening. Daarnaast zal een begin gemaakt met het ontwikkelen voeling met de astrologische boliek. Daartoe zal worden gei met de eigen horoskoop en r ^nc creatieve opdrachten en cd a^9 gen worden gebruikt. Wanneer er voldoende beta ling is. kan de kursus word: gesloten met een excursie planetarium, waar een sp« (eigen) programma voor astro: zal worden vertoond. In aansluiting op de beging kursus is het mogelijk om ea gek tal vervolgkursussen Daarin kan de theorie verdet den uitgediept en kan words leerd hoe deze praktisch DtC passen. Ook kunnen allerleiW sche, filosofische en ps; sche achtergronden astrologie diepgaander bestudeerd. De docent beoefent de kunst inmiddels zo'n 10 jaat ji van 5 jaar full-time. Driejaarii J hij bestuurslid geweest van lands grootste astrologische vu ging: de Werkgemeenschap, Astrologen. Nog steeds geelt daar lezingen en is hy redal van het door de Werkgemeeiis uitgegeven vakblad Urania. dat blad schrijft hij regeling artikelen. In 1991 publiceert zyn eerste boek. Inmiddels» hy 3 jaar ervaring met het van astrologiekursussen, I voor beginners als voor derden. Deze kursus gaat van woensdagavond 30 septe lessen k 2 uur). Voor infon^, aanmelding: Volksuniversiteit «S ray, tel. 04780-80185. w Winkeldiefstal de Uit een kledingzaak aan to testraat werd een damesblad waarde van ƒ199,- ontvreenrtyil de diefstal heeft plai kon niet worden vastg

Peel en Maas | 1992 | | pagina 18