ipov en het Staatscircus van Moskou in Venray Britse Oorlogsinvaliden weer te gast in Venray f 0.95 1 Aantal bezoekers De Sprank deze zomer verdriedubbeld chnlsch onderwijs Noord-Limburg in itroomversnelling Aktie Kenteken Graveren in Venray r te po laat artistiek lei- iv de nummers ellcaar af- Het Duo Bagrov heeft nog 1 perfekte gymnastische sobatiek laten zien, of de eschina, de koningin van ede laat zien hoe knap zij 'eetcn lean jongleren. Brandweerwedstrijden op Renkhuizen Politie- informatiebus op Henseniusplein Dansen in De Wis Kursus Sportief Afslanken Vorig jaar opnieuw 22% toename autodiefstal! AKTIE DIAPRINT vanaf maas Donderdag 10 september - Pagina 13 Ritzen van Onderwijs is zijn bezoek op woens- iber aan Rank Xerox in Océ en de Kamer van [el in Venlo kennis van ^initiatief op onderwysge- .j fjoord-Limburg. Er komt enfferldng tot stand tussen 3 en middelbaar beroepson- en de bedryvenscholen. iburgs Centrum voor Be- 'gsl ejding (LCB) is één van de fdj nemers. (jhu Mulder, regiomanager n Midden-Limburg bij de PW iyzonder verheugd dat de ende onderwijsinstellin- isch gebied, zowel de lolen als het regulier ellcaar op hoofdpunten inden. 'Ook al omdat 'beroepsonderwys samen- ikt met de MAVO's ont- eel nieuw type waarbij de leerlingen mogelijkheden krijgen te doen'. iy zijn al meerdere jaren initiatief van het be- bedrijvenscholen van Jongelui, die van ien, kunnen hier hun byschaven zodat zij een maken op de arbeids- Venray hebben we het :h Centrum en de Be- voor Lassen en lOEÉtiebankwerken. Nieuw is igK i Venlo gaan beginnen met 85S plaatwerkcentrum, te ver met het Fynmechanisch We hebben bovendien al jjvenschool-aktiviteit in de e ui projekt-management •rijen. Dit is een model- jïatl ipleiding'. ISCHE OPLEIDINGEN IN VENRAY EN VENLO fdan is', zegt ing. Mulder, 'om pa ÏS® Ven ray als in Venlo centra linische opleidingen op te t adn in nauwe samenwerking epai; reguliere onderwijs', kncfi menwerking, die nu van de int te komen, was alleen als ook het LCB mee zou hebben al eerder midde- i ..gen om vakopleidingen te 'eit' n het samenwerkingsver- oo de Technische Venray aan mee doet, zul- middelen gezamenlijk Toch blijft er sprake van Jende soorten opleidingen', fit daarriiee bereiken dat ie Itechnische School geen e keuze meer blijft, maar in de samenwerking een veel betere uitstraling krijgt. Onze doelgroep - meer mensen te interesseren voor technisch onder wijs - verbreedt zich van onderaf. DOORLEREN EN DOORGROEIEN 'Na de basisschool gaan leerlin gen bijvoorbeeld naar de MAVO of de LTS. Tussen beide schooltypen komt, ook bestuurlijk, een vergaan de vorm van samenwerking. Voor leerlingen biedt dit meer mogelijk heden. Uiteindelijk komt er een bredere basis voor doorstroming in een technische richting. Behalve vanuit de LTS kunnen ook leerlin gen vanuit de MAVO doorstromen naar technische beroepen. Het is onze gezamenlijke doelstelling techniek meer te laten aanspreken. Wie voor techniek kiest kan recht streeks naar de LTS gaan en vervol gens kiezen voor een theoretische vervolgopleiding (dus de MTS) of voor een praktische invulling van het middelbaar beroepsonderwijs. Dit is het leerlingstelsel, dat door het LCB wordt verzorgd. Ook vanuit de MAVO-opleiding zal deze keuze mogelijk zijn'. 'We zyn ervan overtuigd, dat er dan minder mensen tussen wal en schip terecht zullen komen'. OOK TECHNISCH OPLEIDINGS CENTRUM IN VENLO 'In Venray wordt met de LTS en het MBO-College Noord-Limburg sa mengewerkt, in Venlo met het MBO-College. Dit opent de mogelijk heid om naast het Euregionaal Fijn- plaatwerk Centrum (EFC) en de modelmakersaktiviteiten ook in Venlo een Fijnmechanisch Cen trum te starten. Dicht bij de bedry- Minister Ritsen (L) op iverkbezoek bij Rank Xerox, hier in gesprek met de he ren Timmer (m.) en Clevis (r.) ven èn dicht by de leerlingen. We noemen de kombinatie van moge lijkheden Technisch Opleidings centrum'. BEDRIJFSLEVEN ENTHOUSIAST 'De manier van opleiden, zoals we die voor ogen hebben, spreekt zo wel het bedrijfsleven als leerlingen aan. Als LCB kunnen we nog meer leerlingen van dienst zijn, in vele gevallen met een baangarantie. Voor het Euregionaal Fijnplaatwerk Centrum gaan we van nu af aan op zoek naar mensen, die iets voor zo'n opleiding voelen. We verwach ten er zelf veel van, omdat de vraag naar vaklieden nog steeds groeit. Voor wie wil studeren en vooral zijn (of haar) armen uit de mouwen wil steken zijn er ruim voldoende ba nen te vinden'. VELE MOGELIJKHEDEN Het LCB biedt nogal wat mogelijk heden voor opleidingen in het kader van het leerlingstelsel: ver- spaner, constructiebankwerker/las ser, modelmaker en fynplaat- werker. De leerlingen ontvangen tijdens de gratis opleiding een fi nanciële vergoeding. Een briefje aan het Limburgs Centrum voor Bedrijfsopleidin gen (LCB), St. Anthoniusstraat 1, 5801 AR Venray is voldoende om alles te weten te komen over de vakgerichte opleidin gen. Telefoneren kan ook: 04780-87500. Staatscircus van Moskou op 15 en 16 september on- roering van Gouden clown- 'Oleg Popov een aantal bij voorstellingen uit in Ven- rcln Akelei. irken tachtig artiesten aan lie door de jubilerende down Popov zelf zyn gese- uit de 316 circussen bin- voormalige USSR. Een r.raaarook ongewoon sterk Grote verrassingen Kaukasische ruiter- ïn van Kantemirov, de Sibe- rapezegroep Lozowik en de lingers van Alexander uit Wladiwostok. mdarews, 18 mannen en tellend en gekleed in snde folkloristische is. openen de show met een sche schommel, een appa- nnee zy zich als menselij- ls door de circustent laten Men. Na een rolschaats- r waarvan de vonken 1 etter- spatten, zetten zij het n maken voort met behulp 'planken en bouwen daar- schouders op schouders Ml menselijke torens die de nok van de circustent VEEL HUMOR vorige week nog in het hu- treden, heeft een hekel Jfflers met leeuwen en tij- lat ze, zo vindt hij, het rit- "et programma halen. In aarvan koos hy voor een ge le veestapel: De Dolle Boer- Gadudlach Gibadullin. Hsch nummer waarbij in ;Vaart runderen en andere Peren de piste binnen- n de rollen omdraaien, zo- dompteur' door zijn dieren "~'sseerd. Agrarisch amu- de bovenste plank, h is trouwens toch gul ver- •öiüigd in dit Russische lr°gmnima. De muzikale tvan het Trio Shahnin, dat "pSlek stuk van Rachmani noff op de concertvleugel in een komplete chaos van uit elkaar val lende instrumenten laat ontaarden, met een verrassende dubbele bo dem als slot, slaat alles op dit ge bied. Deze Russische virtuozen hebben de afgelopen jaren in vry- wel alle Amerikaanse topshows op getreden. Ook Sosin's komische honden brengen lach-orkanen te weeg met hun troika die beladen met viervoe ters de taiga doorkruist. ALS SPRINGENDE ZALMEN Vernieuwing en originaliteit ma ken de Russische circuskunst aan trekkelijk. Zo ook bij de Flying Lozowik, die aan hun drievoudige salto-mortales hoog in de circus koepel een extra dimensie geven met behulp van een aparte lanceer- schommel en fluorescerende kos tuums, hetgeen in het donker tot fascinerende effekten leidt. 'Als springende zalmen in een maan- yerlichte waterval', schreef een re censent lyrisch tijdens hun toer- nee door de Verenigde Staten en Canada. 'Ruslands sterkste man' Usif Mouistafaev brengt een klassieke kracht-act, waarbij hij o.a. met enorme gietijzeren aambeelden jongleert alsof het tennisballen zyn en steeds meer mensen uitnodigt op zijn tors te gaan staan. Wondeijongleur Tschernov steelt de haren van het publiek door de ontwapenende wijze waarop hij een lawine aan voetballen in de lucht weet te houden. 'Wereldklasse' en 'sublieme circuskunst' zijn predi katen die in de Europese pers gege ven werden door contorsioniste Irina Gordeeva, die haar onwaar schijnlijke 'slangenkunst' de monstreert op een reusachtige kogel, en het equilibristenduo Trinca. Een onverbiddelijk hoogtepunt, mede opgewekt door de opzwepen de klanken van het twaalf mans cir cusorkest, vormt de Kaukasische ruiterformatie van Irbek Kantemi rov, die de piste laat dreunen onder het geweld van paardehoeven. In volle vaart klauteren de krijgshaftig getooide Osieten onder hun rydie- ren door. laten zich vallen en over de grond meesleuren. Een adembe nemend spektakel. POPOV'S JUBILEUMSHOW Maar de man die toch de hele show draagt met zijn geniale hu mor is Oleg Popov (61), 's werelds grootste clown en al tijdens zijn le ven een legende. Omdat dit zyn jubileum-programma is brengt hy zelf een selektie van de beste repri ses waarmee hij de afgelopen veer tig piste-jaren de wereld aan zyn voeten kreeg. We zien opnieuw de beroemde scène met het stelende hondje en zyn bekroonde acts als draadloper, illusionist, robot, punker, milieu- filosoof, sterke man, slangenbe zweerder, tandarts en saxofonist. Ook zijn allereerste nummer als kok die jongleert met zijn keuken gerei en een aardappel ontbreekt niet. Daarmee begon zyn karrière, toen hy als 21-jarige plotseling de ziek geworden clown moest vervan gen en hij bij zijn wanhopig speu ren naar komische jongleerattri- buten in de keuken belandde. De kok leende ze hem en Popov bewees al improviserend een geboren clown te zyn die eigenlyk alles kan met zijn talent. Het zijn meest kleine tussendoor optredens die hij als een rode draad tussen de grote nummers van zyn collega's doorvlecht, zodat er geen pauzes vallen bij het wisselen van requisieten. Maar ze maakten hem wereldberoemd en onkwetsbaar in de donkere jaren dat zijn vaderland nog zuchtte onder de tirannie van de Kremlin-despoten. Het Staatscircus van Moskou geeft op 15 en 16 september voor stellingen in Venray; terrein Akelei. Aanvangstijden beide dagen: 16.30 en 20.00 uur. Telefonische kaartver koop via de Circusreserveerlym 02284-2848. Circuskassa's geopend vanaf 14 september 10.30 uur. Voorverkoop: VW, Grote Markt 23; Schols Tabacorner, Schoolstraat 18 en Bakkerij A Houben, Kiosk 22A. Fietser verleende geen voorrang Op de kruising Gasstraat-Noord- singel-St. Annalaan verleende een 76-jarige fietser geen voorrang aan een personenauto bestuurd door een 24-jarige plaatsgenoot. By de botsing kwam de bejaarde ten val en moest hij voor behandeling naar het ziekenhuis worden vervoerd. Later kon hy naar huis worden overgebracht. Inbraak in personenauto Een inwoner deed aangifte van inbraak in zijn op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde perso nenauto. Of de dader in de auto is geweest kon niet worden vast gesteld. Wel was er behoorlijke schade aangebracht aan het por tierslat om zo de auto te openen. Hetzelfde kan ook worden ge meld by een poging tot inbraak in een personenauto van een inwoner die aan de Isabeliahof, voor zyn wo ning geparkeerd stond. Bejaarde dame by winkeldiefstal betrapt Een 77-jarige inwoonster werd bij een supermarkt in het centrum be trapt toen ze voor een bedrag van ƒ17,- aan goederen wilde meene men zonder die aan de kassa af te rekenen. Zy werd aan de politie overgegeven die proces-verbaal op maakte. Weer logo ontvreemd Een autobezitter deed aangifte van diefstal van het Gpellogo vanaf zyn aan de Klarinetstraat gepar keerde auto. Kankerbestrijdingsdoek vernield Met een mes werd het reklame- doek voor de kollekte van de Kan kerbestrijding, die op de kruising Paterslaan-Patersstraat was opge hangen, vernield. Zaterdag a.s. zullen op het terrein van Rank Xerox (voor die dag Renk huizen) voor de 21e keer brand- weerwedstryden worden gehouden waaraan bedrijfsbrandweerkorp sen deelnemen uit Limburg, Bra bant en Zeeland. Om 08.30 uur zal de bedrijfs brandweer van Andeno uit Venlo de spits afbyten en vervolgens komen de korpsen van Bavaria uit Lies hout, Cehave uit Veghel, Hoechst uit Weert, Heineken uit Den Bosch, Pe- chiney uit Vlissingen, Hatema uit Helmond, ICB uit Best, de TU uit Eindhoven. Ned Car uit Bom en als laatste om 16.20 uur de ploeg van Philips uit Weert aan de start. De bedrijfsbrandweer van Rank Xerox, die de wedstrijd organiseert heeft ook nu weer een wedstrijd uitgedokterd waar brandbestrij ding en hulpverlening centraal staan. Voor de toeschouwers zal het ook deze keer weer een zeer rea listisch gebeuren zyn, mede door de inzet van de leden van de Lo- tusgroep. Omstreeks 18,00 uur zullen de pryzen worden uitgereikt Zaterdag zal als voorloper van het zondag te houden Straatfestival de landelijke Politie-informatiebus op het Henseniusplein staan om aan iedereen voorlichting te geven over alles waarmee de politie te maken heeft maar vooral om voorlichting te geven over het voorkomen van misdrijven. By de bus zal ook de gelegenheid zyn om fietsen te laten graveren met de postcode en om de kente kens van auto's tie laten graveren in de autoruiten. Het graveren van fietsen en het etsen van de kente kennummers is niet gratis. De bus zal zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur op het Henseniusplein staan. Maandag 14 september a.s. is er een gezellige dansavond in De Wis te Casten ray, aanvang 20.00 uur. Wegens groot sukses organiseert het Voedingsadviesburo Venray in samenwerking met Sport- en Fit nesscentrum Peter Stiphout weder om een kursus 'Sportief Afslanken'. Deze kursus bestaat uit 12 bijeen komsten van anderhalf uur en wordt gegeven door een diëtist/voe- dingskundige en een gediplomeerd sportleider. Het is een kursus om af te slanken met behulp van gezonde voeding en gezond bewegen. Door de kombinatie gezonde voe ding - gezond bewegen krygt u een beter restultaat by het afslanken. Ook het sukses op langere termijn is groter. Wat kunt u zoals verwachten? - wekelijks 45 min. aerobic les in het Sport- en Fitnesscentrum Pe ter Stiphout U hoeft hiervoor nooit eerder gesport te hebben-, - voorlichting over gezonde voeding; - een persoonlijk voedingsadvies en wekelijkse gewichtskontrole; - informatie over allerlei voeding- sonderwerpen met betrekking tot Sportief Afslanken. De kursus 'Sportief Afslanken' start op dinsdag 22 september. Voor meer informatie en/of aanmelding kunt u kontakt opnemen met het Voedingsadviesburo Venray, tel. 04780-10006. Harrie Gerrats heeft het in zijn vrije tijd nog erg druk met het vervaardigen en restaureren van smeedwerk. Met name voor de Grote Kerk heeft Harrie Gerrats al veel klusjes opgeknapt en is hij nog steeds aktief om deze 'Kathedraal van de Peel' zoals hij hem noemt, te verfraaien. Op deze foto is Harrie bezig met een smeedij zeren poort, die sinds kort de ingang vormt van de schatkamer van de Grote Kerk. Hiermee is de glazen deur, die als minder fraai werd ervaren, vervangen dooieen mooi stukje smeedwerk. Het meeste zware werk voor de Grote Kerk is inmiddels gedaan, zoals de poort naar de doopkapel, de voormalige communieban ken etc. Thans is Harrie Geirats nog bezig met wat kleiner werk zo als sierhandvatten voor het doopvont Na een stijging van de autodief stal van 16% in 1990, is er volgens de laatste gegevens van de Centrale Recherche Informatiedienst in 1991' opnieuw een toename van de autodiefstal van 22% gekonstateerd (Politiestatistiek 1990: al 27.017 gestolen auto's)! Dus in twee jaar een toename van meer dan een der de! Een zeer negatieve trend. In de laatste 10-12 jaar in Nederland zyn in totaal een kwart miljoen voer tuigen ontvreemd. Het lijkt daarom raadzaam je autó beter te gaan be veiligen. Volgens slachtoffer-enquêtes on der mensen ouder dan 15 jaar was 1 op de 200 ondervraagden de dupe van autodiefstal. Ruim een kwart van de gestolen auto's was een Opel. Het op een na meest gestolen merk was Volkswagen en nummer drie Ford. Behalve in de grote plaatsen in het westen van het land wordt er tegenwoordig ook in de kleinere plaatsen en in het oosten van het land flink gestolen. Zo werden eind mei in het plaatsje Grave (N.Br.), zo'n twintig kilometer van de grens, in één nacht vyf Opel Kadet's gestolen! Sedert het opengaan van het Oostblok is er niet ver van de grens een flinke tweedehandsmarkt bijgekomen. Algemeen wordt verwacht dat door het opengaan van de grenzen (Euro pa '92) de autodiefstal een nog in- temationaler karakter zal krijgen. Alles by elkaar genomen kan het dus geen kwaad om je 'op straat staande spaarcenten' beter te be schermen. Een goede en goedkope manier om je auto voor diefstal on aantrekkelijk te maken, is het gra veren van het kenteken in de autoruiten. Een gestolen auto wordt nl. veelal met elders gestolen papie ren weer doorverkocht Op die valse papieren staat een ander kenteken vermeld. Normaal hoeft de dief dan alleen maar andere kentekenplaten voor en achterop de auto te monte ren. Echter als het oude kenteken onuitwisbaar in alle ruiten staat ge graveerd, moet hy ook alle ramen vervangen! Professionele dieven hebben daarom een duidelijk voor keur voor niet gegraveerde auto's. Graveren is daarmee een goede en tevens de goedkoopste beveiliging. Deze week kunt u, in het kader van de preventie-aktie van de afde ling Voorkoming Misdrijven van de Venrayse politie, op zaterdag 12 september van 09.30 tot 16.30 uur op de parkeerplaats van de Grote Markt voor ƒ25,- per auto uw kente ken in alle ramen van uw auto laten graveren. Een hierin gespeciali seerd bedrijf komt hiervoor naar Venray. Automark, dat al jaren in Nederland professioneel kentekens graveert, voorziet de beide voorpor tieren ook van waarschuwings stickers die by de prijs zyn inbegrepen. Voor ƒ10,- extra kunt u - bij droog weer - een speciale re- flektielaag over de gravures laten aanbrengen, waardoor de inscrip ties ook bij regen en 's avonds by straatlicht goed zichtbaar blijven. Dat verhoogt de preventiewaarde. Het aanbrengen van de gravures kost slechts enkele minuten. Dus zaterdag 12 september van 09.30 tot 16.30 uur kunt u op de parkeerplaats van de Grote Markt uw auto beveiligen door het laten graveren van het kenteken in alle ruiten. U herkent Automark aan de gele outfit. Op woensdagavond 16 september a.s. arriveren tien Britse invalide bevryders in Venray, op uitnodi ging van de Bond van Wapenbroe ders afd. Venray en Omgeving, voor een week vakantie in het vrije Ne derland. Deze bevrijders liepen hun invaliditeit op tijdens de hevi ge gevechten in 1944-1945, die noodzakelijk waren om ons te be- vryden van de Nazie-bezetting. ZWAAR GEHANDICAPT In de groep bevinden zich enige zwaar gehandicapte mensen, zoals de heer William Tarren, die beide benen verloor tijdens de hevige strijd bij het kasteel bij Broekhui zen. Zijn wens om de plaats te be zoeken, waar zijn leven zo'n drastische wending nam. wordt mogelyk gemaakt door de Venrayse Wapenbroeders en de fam. H. Heint jes. William zal in Broekhuizen als eregast worden ontvangen. VOLLEDIG PROGRAMMA Dankzij de hulp van vele donaties van de industrie, stichtingen en particulieren is het mogelyk om de groep van 15 Britten een volledig programma aan te bieden. Dagtoch ten naar Helmond, Veghel en Doorn zijn reeds gekozen omdat daar het Orgelmuseum resp. het museum Bevrijdende Vleugels kunnen worden bezocht. In Doom is het gezelschap uit het Verenigd Koninkryk te gast bij het Centrum van de Koninklijke Bond voor Mili taire Oorlogs- en Dienstslachtoffers. Op vrijdag 18 september zal er een receptie plaatsvinden op het ge meentehuis te Venray. Een feest avond met alle gastgezinnen staat eveneens op het programma. De Wapenbroeders organiseren deze reis nu voor de vierde keer in suksessie voor Britse oorlogsinvali den, nadat drie maal een pel grimstocht voor oorlogsweduwen werd georganiseerd. Uit ervaring weten de organisatoren, dat het ab solute hoogtepunt voor de Britten de Herdenkingsbijeenkomst is op het Britse Oorlogskerkhof aan de Hoenderstraat te Venray, aanvang om 11.00 uur. Het is altijd weer ont roerend te zien hoe hogelijk de waardering is voor het in standhou den van de gedachte dat de Neder landse vryheid ten koste is gegaan van zoveel hoge offers, offers, die nog dagelijks door deze gehandi capte Britten worden betaald, ^let feit dat zovele mensen uit en buiten Venray deze inmiddels traditonele Herdenkingsbijeenkomst bijwonen is het bewijs van het byzondere ka rakter ervan. De Wapenbroeders hopen en rekenen erop dat ook dit jaar weer vele dankbare Nederlan ders zich daar een ogenblik willen bezinnen, in deze rumoerige tijd, waarin vrijheid een hoog goed is, dat vele volkeren node moeten missen. Aktie geldt t/m 31 okt. lUUR FOTOSERVICE □E BLEEK 39 ACHTER DE SCHOUWBURG VERGROTING IN 5 MIN. Zwem-, Squash- en Rekreatiecen- trum De Sprank heeft de kinder ziektes overwonnen. Afgelopen maanden verdriedubbelde het aan tal bezoekers ten opzichte van de periode daarvoor. Het buitenbad deed het uitstekend en de zwemles sen zitten nagenoeg volgeboekt Volgens dhr. Lambooy, interim ma nager van De Sprank, heeft De Sprank een goede zomer gehad. 'Gemiddeld hadden we 500/600 be zoekers per dag met uitschieters bo ven de 1000. Dat laatste heeft ons geen ander Sportfondsenbad nage daan'. De heer Lambooy is dik tevre den over de zomer en gaat optimis tisch het nieuwe seizoen in. 'Omdat we meer aan de wensen van het pu bliek voldoen heb ik er alle vertrou wen in', aldus dhr. Lambooy. De positieve omslag is het resul taat van de maatregelen die de di- rektie van Sportfondsen Venray heeft genomen naar aanleiding van een onderzoek onder de bezoekers. Komend jaar wil De Sprank met nieuwe en bestaande alctiviteiten haar positie verder verbeteren. Het Venrayse publiek wordt daarover binnenkort uitgebreid geïnfor meerd middels een speciale krant die huis-aan-huis in Venray ver spreid wordt De folder, waarin de vele rekreatieve mogelijkheden van het centrum overzichtelijk staan gerangschikt is vanaf deze week al beschikbaar. VERLAAGD In die folder staat goed nieuws voor de gebruikers. Op verzoek van het Venrayse publiek heeft De Sprank namelijk haar tarieven aan gepast De enkele maanden geleden ingevoerde zomertarieven blijven de rest van het jaar geldig en de prijzen voor de zwemlessen gaan zelfs omlaag. Voor de mensen die graag een baantje trekken in het wedstrydbad is er eveneens goed nieuws. Niet alleen hanteert De Sprank voor deze trouwe gasten een speciaal tarief, maar reserveert ook ruimte in het bad, zodat de ki lometervreters en de rekreatie- zwemmers geen last van elkaar hebben. Nergens kunnen kinderen trouwens zo jong beginnen met zwemmen als in De Sprank: vanaf drie jaar zijn ze al welkom op de maandag en donderdag. De aktiviteiten voor doelgroepen worden met ingang van dit seizoen nog uitgebreid en beter op elkaar afgestemd. Ook dit is een resultaat van het onderzoek onder de bezoe kers. Een voorbeeld daarvan is de voruwenavond. Voortaan is het in De Sprank elke woensdag 'ladies night'. Opnieuw een initiatief dat het vrouwvriendelijke karakter van het bad moet onderstrepen. De Sprank werd al eerder onderschei den vanwege de vrouwvriendelijke bouwwijze van het bad. Volgens de direktie van De Sprank zyn alle wijzigingen in het beleid mede tot stand gekomen door goed te luisteren naar de wen sen van het publiek. Dat er kritiek komt op iets nieuws vindt men een heel normale zaak en het is niet meer dan normaal dat een organi satie daarna haar beleid aanpast.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 13