PEEL EN MAAS S.V. Venray gaat met uwe trainer en sponsor het nieuwe seizoen in (VG presenteert aantrekkelijk Basisscholen kunnen geen gebruik meer maken van de muziekconsulent ogramma voor nieuwe seizoen Open dag vier kursusinstituten voor volwassenen UITNODIGING Brandstichting mogelijk uit racistische overweging Ysselsteynse kindermarkt Op weg naar het 300ste lid Zaterdag 5 september aan alle Venrayse 50- plussers tot het bijwonen van de oprichtings vergadering van de Afdeling Vfenray van de ANBO, Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen. Voor het bijwonen van de vergadering hoeft u geen lid te zijn of te worden. Vergaderdatum 8 septem ber a.s. om 14.00 in De Kemphaan, Kempweg te Vfenray. Voor nadere informatie: G.G. van Dam tel. 04780-85429 OPENINGSTIJDEN: maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 2180 uur zaterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 2180 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1992 Nr. 36; HONDERDENDERTIENOE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Het Venrayse politiekorps is gestart met een onderzoek of ra cistische motieven ten grondslag liggen aan een brand die in de nacht van vorige week woensdag op donderdag is gesticht in de hal van het middelste flatgebouw aan de Haammakerstraat. Om zeven minuten voor drie kwam by de meldkamer van de rijkspolitie een melding binnen vanuit, zoals de melder dat ver klaarde, de Haammakerstraat in Venray. 'Eruit met de buitenlanders anders gaat de flat in brand. Het voorportaal van de flat staat reeds in brand', werd er gezegd. Omdat in die flat juist veel buiten landers wonen kwam de politie on middellijk in aktie. Deze zocht alle hallen in de flats in de Haamma kerstraat af en ook die van de flats aan de Veltumse Kleffen, maar kon geen brand ontdekken. Om 03.25 uur sloeg een be woonster van de middelste van de drie aan de Haammakerstraat gele gen flats alarm omdat er veel rook kwam uit de hal. Politie en brand weer konstateerden dat er wel rook was en een sterke rubberstank, maar geen vuur. De brandweer mannen moesten met perslucht maskers op naar binnen. Achter de afgesloten toegangsdeur van de hal bleek een rubbermat aan het smeu len te zyn. Op die mat was iets bran dends gegooid waardoor deze ging smeulen. De flatbewoners werden gevraagd hun flats enige tyd niet te verlaten, degenen die naar binnen wilden werd de toegang ontzegd. Of er werkelijk verband bestaat tussen het telefoontje en de brand kon nog niet worden vastgesteld. Twee doden nabij Griendtsveen Vorige week woensdagavond om even voor zes uur is op de met knip perlichten beveiligde spoorweg overgang op het drie gemeenten- punt Deume-Horst-Venray een personenauto, bestuurd door een 19-jarige inwoner van Deume op die overweg door de intercity Deume-Venlo in de flank gegrepen. De auto kwam vervolgens tegen de brugleuning van het afvoerkanaal en werd als het ware vermorzeld. De beide inzittenden werden uit de auto geslingerd en waren op slag dood. De bestuurder was de 19-jarige Mark Sybers en zyn 16-jarige broer Charles Sybers, bei den geboren in Venray, maar al en kele jaren in Deurne woonachtig. Ze waren op dat moment op weg om te gaan vissen in Ysselsteyn. Het is nog onverklaarbaar dat de bestuurder, die ter plaatse bekend is, niet de in werking zynde knip perlichten heeft opgemerkt, terwyl de auto een matige snelheid moet hebben gehad omdat hy vanaf de Zeilberg in een scherpe bocht naar de overweg moest ryden. Aanvankelyk was niet bekend hoeveel personen in de auto zaten. De Venrayse brandweer heeft nog enige tyd in het Peelkanaal ge dregd, welke taak later door dui kers van de Horster brandweer werd overgenomen. By dit tragi sche ongeval waren de politiekorp sen van Deume, Venray en van de rijkspolitie van Horst aanwezig evenals de brandweerkorpsen van Horst en Venray. Het treinverkeer liep door het on geval vertraging op. Treinreizigers werden, tot het baanvak werd vrij gegeven, met bussen vervoerd. Om streeks 21.00 uur was het trein verkeer weer normaal. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Buurtvereniging De Zwarte Plak te Ysselsteyn zal op zaterdagmiddag 5 september van 2 tot 4 uur een kindermarkt organiseren aan de Veenmos. Zo'n 100 Ysselsteynse kinderen zullen daar hun (oude) spulletjes proberen te verkopen en ook is er gezorgd voor een gezellige sfeer, iets te drinken en iets warms. E.e.a. is zo geregeld dat de kinde ren om precies 2 uur hun speel goed e.d. gaan uitpakken. Dit is gedaan om alle bezoekers een gelij ke kans te geven om een van de vele koopjes te kunnen bemachtigen. Bij slecht weer zal de kinder markt worden gehouden in ge meenschapshuis De Smelehof te Ysselsteyn. Maarten Arts, een aantal jaren gele den nog een seizoen aktief als kee per by Venray, de nieuwe trainer zou worden. Als trainer is Maarten Arts ook nog twee seizoenen aktief geweest by S.V. Ysselsteyn, alwaar hy een kampioenschap en een de gradatie meemaakte. De afgelopen twee seizoenen trainde hy de vier de klasser SML uit Arnhem. De verwachtingen van de nieuwe trainer zijn redelijk hoog gespan nen: een plek by de eerste vijf, het behalen van een periode-titel en zo ver mogelyk komen in het beker toernooi. Venray zal daarom vooral op de aanval spelen met 3 middenvelders en 3 aanvallers. 'Dat zit in de aard van de spelers' aldus de trainer in het clubblad van S.V. Venray. Hy verwacht in ieder geval spektakel, werklust en agressiviteit. Dat laat ste vooral tydens wedstrijden dat het voetballend wat minder gaat NIEUWE GROEP Binnen de spelersgroep hebben zich de nodige mutaties voorge daan. Weggevallen zijn Wim Cup pen. Noud Janssen, Jack Lenssen. Stefan Verstegen en Reinold Wiede- meyer. De laatste maakt inmiddels alweer furore by zyn oude club Meerlo. Nieuw in de selektie zyn, naast enkele jeugdspelers. Bas Tbo- nen (voorheen NEC 2), Marco Ma- thijssen (Helmond Sport 2), Ludo Gommans (VW C2) en Guido Berk- vens. Terug in de Venrayse selektie zyn Norbert van Haren (lagere elf tallen), Frank Eibers (Boxmeer) en Leon Vievermans (Straelen). A.s. zondag speelt Venray haar eerste wedstryd van het nieuwe sei zoen. De tegenstander is Margriet uit en in Qss - Op zondag 13 september speelt Venray haar eer ste thuiswedstrijd tegen TSC uit Oosterhout. Een inwoner deed aangifte dat zyn aan de Kruidenlaan geparkeer de personenauto met grafflti was bespoten. Verwijdering van het spul kost meerdere honderden guldend. De Venrayse basisscholen kun nen vanaf dit schooljaar geen beroep meer doen op de gemeente lijke muziekconsulent, dhr. Jos van Eyck. Dhr. Van Eyck is m.i.v. 1 sep tember jl. benoemd tot direkteur van de muziekschool in Oisterwyk. Bezuinigingen door de Provincie (de muziekconsulent was in dienst van de gemeente maar werd betaald door de Provincie) hebben ertoe ge leid dat de gemeente Venray deze funktie niet meer zal invullen. In de commissie voor onderwijs, jeugd, sport en recreatie zal over de gevolgen hiervan, volgende week donderdag worden gepraat. MUZIEKCONSULENT De gemeente Venray kent sinds 1977 een muziekconsulent Deze moest zorg dragen voor de integra tie van de muzikale vorming in het basisonderwijs. Sinds die tyd kon den de basisscholen een beroep doen op deze consulent. Bekend zijn vooral de musicals die de laat ste jaren, met medewerking van dhr. Van Eyck, door de diverse ba sisscholen in elkaar zyn gezet. De provincie wil nu de bydrage voor de muziekconsulent ai' gaan bouwen. De gemeente Venray kan die bydrage afkopen en zal daar voor een bedrag van byna ƒ165.000,- ontvangen. Daarmee zou de gemeente voor een korte tyd de muziekconsulent door hebben kunnen betalen. Gezien de kernta ken die de gemeente heeft zou waarschijnlijk by de eerstvolgende bezuiniging deze funktie geschrapt worden. Het is voor de gemeente daarom een gelukkige bijkomstig heid dat dhr. Van Eyck per 1 sep tember een andere baan heeft aangenomen. GROOT SCHOOLCONCERT Het komend schooljaar, zal als af sluiting van het projekt muzikale vorming op de basisscholen een groot schoolconcert georganiseerd gaan worden voor alle basisscho len. De kosten hiervoor liggen tus sen de ƒ20.000,- en ƒ25.000,-. De commissie OJSR wordt gevraagd hierover hun mening te geven. Verder wordt voorgesteld om de muziekcomputer en al het studie materiaal, dat is aangeschaft voor het muziekonderwijs in Venray, door te verkopen aan de muziek school. De piano zal de gemeente voor eigen gebruik behouden ter wyl de accordeon van de muziek consulent, door dhr. Van Eyck wordt overgekocht. Een verzoek van de basisscholen om de muziekcomputer onder te brengen by Netwerk (uitleencen trum voor basisscholen) is door de gemeente afgewezen. Als reden wordt hiervoor aangevoerd dat het op de basisscholen de vakken is ont breekt om goed met deze muziek computer om te gaan. By de Muziekschool is die wel aanwezig en zal het gebruik ook frequenter zyn. Voor een volwassene, die een kur- sus of een opleiding wil gaan vol gen, is het moeilijk een goede keuze te maken. Allerlei instellingen ma ken reklame voor een groot aanbod van zeer uiteenlopende kursussen. Om te zorgen voor meer helderheid op dit gebied en het kiezen gemak kelijker te maken, hebben vier bekende kursusinstituten voor vol wassenen besloten de krachten te bundelen. Op zaterdag 5 september houden zy van 11.00 tot 15.30 uur een geza menlijke open dag in het gebouw Oostsingel 37A te Venray. De daar aanwezige instellingen Nu de nieuwbouw van het Schut tersveld klaar is, en er rondom een nieuw gazon in ingezaaid, het volgende-. Zouden de hondenliefhebbers er op willen letten dat er op het gazon geen behoeften gedaan worden door de honden. Het komt herhaal delijk voor dat men met de hond tot bij de flats loopt en ze daar los laat lopen. Ook is het al een paar keer voor gekomen dat een jong kuikentje door een hond werd gegrepen. Laat uw hond s.v.p. aan de lyn en ga een paar honderd meter verder op de bossen in. En mocht het zyn dat uw hond toch zyn behoefte ge daan heeft, veeg het dan op. Neem een schepje en plastic zakje mee. Ook is het niet de bedoeling dat kinderen daar gaan spelen, of met de fiets crossen, wat ook veel voor komt Probeer daar aan mee te wer ken en laat het voor ons, ouderen, een lust zijn daar te wandelen en niet telkens in een drol te trappen. Namens alle bewoners van Het Schuttersveld mevr. Schuurmans zijn: de Volksuniversiteit Vrouw en Werkwinkel, de Stichting Volwasse nen Educatie en het Ikvos. Op die dag wordt informatie ver strekt over een veelheid aan kur sussen voor volwassenen, over mogelijkheden voor herintredende vrouwen, beroepsopleidingen voor werkzoekenden en over ontwikke lingssamenwerking. Een groot aan tal docenten en medewerkers staat klaar om vragen te beantwoorden en eventueel advies te geven. Om te zorgen dat ook ouders met kinderen rustig bezig kunnen zyn, is er die zaterdag kinderopvang, waarby verschillende aktiviteiten georganiseerd worden. Snelheidskontroles In de loop van donderdag werden er weer snelheidskontroles ge houden. Op de rondweg Brukske werden 31 voertuigen gekontroleerd; 3 re den te snel en de hoogste snelheid bedroeg 69 km per uur. Op de Oude Oostrumseweg wer den 98 voertuigen gekontroleerd; 19 daarvan reden te snel. De hoog ste snelheid bedroeg hier 77 km per uur. Op de Hoofdstraat te Oirlo werden 65 voertuigen gekontroleerd; 14 re den er te snel. De hoogste snelheid bedroeg hier 78 km per uur. Op de Deumeseweg ter hoogte van de Nachtegaal werden 136 voer tuigen gekontroleerd. Hiervan re den er 35 te snel. De hoogste snelheid bedroeg 127 km per uur. Inbraak in kelderbox Met geweld was toegang verkre gen tot een onder de flats aan de Zuidsingel gelegen kelderbox. Een 35-jarige bewoner kwam maandag morgen tot de ontdekking dat er wat gereedschap was ontvreemd. Tbegang was verkregen door het in slaan van een kelderraam. In het kader van de Sociale Vernieuwing worden er in het Brukske veel speelterreintjes voor kinderen aangelegd of op geknapt Zo ook in de Mam- bostraat, waar afgelopen zondag de feestelijke opening plaatsvond van het nieuwe speelterreintje daar. Een speel- terreintje dat tot stand is geko men dankzij de noeste arbeid van de vele vaders in de buurt en de bereidwillige medewer king van de gemeente Venray. Het was aan dhr. Grol uit de Mambostraat de eer om de ope ningshandeling te verrichten. Hij dankte iedereen die meege holpen had maar stak ook het vingertje op richting gemeente waarin hij om andere maatre gelen vroeg zoals STtelheidsmaa- tregelen tegen te hard rijdende auto's, ook in de Mambostraat; betere straatverlichting, betere busverbindingen en gerepa reerde wachthuisjes. 'Pas dan kan sociale vernieuwing in het Brukske een echt sukses wor den' aldus dhr. Grol, die daar mee veel bijval kreeg van zijn buurtbewoners. De hele dag waren er aktivi teiten voor kinderen georgani seerd en een hevige regenhui 's middags, kon de pret niet druk- ken. De kinderen kregen zelfge bakken cake, limonade en 's avonds frites met knakworst Tot 22.00 uur werd er nog een gezellig kampvuur gehouden. Al met al een geslaagde dag waarop door ouders en kinde ren veel nieuwe kontakten zijn gelegd. Alarm ging in werking Waarschijnlijk door het afgaan van het alarm is een inbreker in een bedryf aan de Gezellenbaan in Ysselsteyn er vandoor gegaan. De eigenaar van het bedrijf ging na het alarm kyken en ontdekte dat de af rastering was doorgeknipt en dat het slot van een tuinhuisje was ge forceerd. Ook de deur van een loodB was geforceerd waardoor het alarm in werking ging. Er werd niets ont vreemd en de schade bleef beperk! tot de braakschade. De poging tót inbraak vond plaats in de nacht van vrydag op zaterdag. maakt zich op voor seizoen in de hoofdklas- H toch wel enigszins te- seizoen 1991-1992 (zo deelname aan mikt de nieuwe Maarten Arts. op een plek vy'f. Naast een nieuwe S.V. Venray ook beslag leggen op een nieuwe nl. Inalfa. Vanavond, don- zal de sponsorovereen- 7nde kantine van S.V. Venray d worden. Naast hoofdspon- doet ook A&S Intersport ingrjjke duit in het zakje als sponsor. Deze sportzaak lil seizoen het eerste elftal in nieuwe kleding en i'ngior trainingspakken, sport- regenjacks en voetbal- NIEUWE TRAINER v*li loop van het afgelopen sei- erW Sne^' na het verdwB" d Bèr Lejeune, bekend dat en Jong - samen in gesprek' rthema voor het seizoen van het Katholiek Vrou- e. Dit thema is afgeleid van lelijke thema 'Vrouwen in il op weg met elkaar' en een rode draad door het joj, Jpamma. Omdat het nieuwe Braa zeer boeiend en inte- is. verwacht het KVG bin- het driehonderdste lid te inschrijven. En daaraan bestuur dan ook wat doen. KENNISMAKING *b« wisdag 9 september wordt rappenhuys aan het Hense- ln vanaf 10 uur een kof- ismakingsochtend georga- wor degenen, die eens met 'willen kennismaken. Hier- kontaktpersonen van én kursussen nadere in geven. Om 1080 uur zal usti Manders wat dieper in de kursus 'creatief bezig "5 "4 288 leden. Het Katholiek Vrouwen gilde heeft uiteraard in de loop der jaren een hele ontwikkeling door gemaakt. Thans wordt de doelstel ling als volgt omschreven: Het KVG wil zyn een gelegenheid, een aan leiding, een stimulans voor vrou wen om in een goede open sfeer vanuit zichzelf en samen met ande ren op weg te gaan naar kontakten met anderen. Belangrijk daarbij is, dat vrouwen heel bewust eigen keu zen durven te maken; dat zy geen nieuwe normen gaan opleggen aan anderen en dat zy ruimte laten voor eigen inzichten en ieders spe cifieke situatie en omstandigheden. Hoewel de k voor katholiek staat, is katholiek-zyn geen eis om lid te worden. Diverse richtingen zyn in het KVG vertegenwoordigd. PROGRAMMA Per jaar worden 9 bijeenkomsten gehouden en meerdere excursies georganiseerd. Verder zyn er nog tal van aktiviteiten, waaraan kan worden deelgenomen. Dat zyn o.m. 4 literatuurclubs, 2 handwerkclubs, een wandel- en natuurclub, een fietsclub, een cabaret/toneelclub, INFORMATIE Venray is 32 jaar gele- cht en telt momenteel een gymnastiekclub op basis van ballet en een gymnastiekclub. Behalve aan de nieuwe creatieve kursus, kan worden deelgenomen aan een kursus fotografie, Griekse mythologie, praktische psycholo gie, vrouw en veiligheid en callanet- tics. Dit is een nieuw gymplan, dat dieperliggende spieren traint Het KVG heeft al 25 jaar een pro jekt in Brazilië waar het dank zy de inzet van alle leden, al veel goed heeft kunnen verwezenlijken. OPENING VAN SEIZOEN Op dinsdag 15 september a.s. wonit het seizoen officieel geopend met een Eucharistieviering om 19.00 uur in de kapel van het Vin cent van Gogli Instituut lokatie Noordsingel. Daarna wordt in het restaurant het programma voort gezet o.m. met een optreden van het 'Verhalend Theater' van Miijam Ma re. Zy brengt sprookjes voor 'vrou wen en andere mensen' en heeft in het 8-jarig bestaan van haar theater een uitstekende naam verworven. In de bibliotheek ligt het pro grammaboekje met het volledige seizoenprogramma ter inzage. Nieuwe leden kunnen zich aanmel den by mevr. W. Smeets (tel. 82935) of op de kennismakingsochtend. De kontributie bedraagt 35,- per jaar. Voor de clubs en kursussen wordt een bijdrage, afhankelijk van het aantal deelneemsters, gevraagd. Graffiti-spuiter aktief

Peel en Maas | 1992 | | pagina 11