Gewijzigde regelgeving voor bouwen OOK NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Wegsleep regeling Venray Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Kollektekalender aug. sept. 1992 Tekenwedstrijd Venrayse kermis PEEL EN MAAS Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Reconstructie provinciale weg Deurne-WeU Hinderwefc Wijziging 5 dienstregel Zuid Oostf PEEL EN MAAS RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; openbare orde en veiligheid; voor lichting en inspraak algemeen; dorps en wijkraden; personeel, organisatie en informatica; interne dienstverle ning; ekonomische zaken: bevorde ring werkgelegenheid, markten en kermissen, handel en middenstand, bevordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuis vesting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf, (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmings plannen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Drlessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. De burgemeester heeft by besluit van 20 augustus 1992 de (nieuwe) Wegsleepregeling Venray vast gesteld. Dit besluit is op 15 augustus 1992 in werking getreden en ligt vanaf heden voor een ieder ter inzage op het Raadhuis, Raadhuisstraat 1 (ka mer 035), alsmede op het Bureau van Politie, Leunseweg 4 Venray. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals (art. 19 WRO/50, lid 8 Woningwet) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet, mede werking te verlenen aan de navol gende bouwaanvragen: het bouwen van een tuin bouwkas aan de Meerselsepeel 6 te Ysselsteyn. tn.v. Mts. Swinkels. het uitbreiden van een kan toor aan de Plataanstraat 5 te Ven ray, Ln.v. Directie Mega Limburg, Postbus 3920 te Maastricht De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 28 augustus 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw beheer. kamer 310, van het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Met ingang van 1 oktober 1992 zal voor bouwen in Nederland een gewyzigde regelgeving in werking treden. Dat is geregeld in de nieu we Woningwet deze woningwet be helst een wat soepeler systeem met kortere afdoeningstermynen en met landelyk uniforme bouwkun dige voorschriften. Via deze toelich ting willen wij u nader inzicht geven in deze nieuwe regelgeving. Voorts zal vanaf medio september een brochure over de nieuwe regel geving op de onderafdeling bouw beheer van de gemeente verkrijgbaar zyn. Aldaar kan ook nadere informatie worden inge wonnen. Aan veelvuldig in de ge meente werkzame ontwerpers zal een rondschrijven worden ge zonden. BOUWBESLUIT Zoals voorgeschreven in de nieu we Woningwet is vastgesteld het Bouwbesluit Ook het bouwbesluit treedt op 1 oktober in werking. In het bouwbesluit staan de bouwkun dige eisen, waaraan bouwplannen minimaal moeten voldoen. Het bouwbesluit vervangt de bouwkun dige voorschriften die vanaf 1 okto ber in het hele land hetzelfde. De bouwkundige voorschriften in de gemeentelijke bouwverordening zyn globaal en functioneel beschre ven. Ontwerpers dienen er nu reeds rekening mee te houden, dat bouwplannen die vanaf 1 oktober by de gemeente worden ingediend worden afgestemd op de bouwkun dige voorschriften van het bouw besluit en dat in de plannen wordt aangetoond, dat aan die voorschrif ten wordt voldaan. TERMIJNEN Om tot een zo snel mogelijke af doening van plannen te komen zyn in de nieuwe regelgeving een groot aantal korte termijnen opgenomen. Byna iedere stap is aan een termyn gebonden. Het betreft bovendien overwegend zgn. fatale termijnen: wanneer de gemeente, en in enkele gevallen ook de aanvrager, een ter mijn in acht neemt, wordt de vrijstelling/ toestemming geacht te zyn verleend. Voor tussentijds over leg blyft weinig tijd. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algémene bepalingen milieu hygiëne, dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomenivan: F.J.P. Swinkels, Meerselsepeel 6, 5813 AG Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een mestvarkens- en tuindersbedryf ge legen aan de Meerselsepeel 6 te Ys selsteyn. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 27 september 1992. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wy zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien men echter hierom verzoekt (by de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstrijken van bo vengenoemde termijn fn de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarbij bestaat dan tevens de mogelijkheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re delijkerwijs niet in staat zijn ge weest, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. GJ.F.M. Frencken VOOROVERLEG Mede gelet op de vele korte fatale termijnen en de daardoor beperkte ruimte voor tussenoverleg verdient het in veel gevallen aanbeveling voor indiening van een aanvraag overleg met bouwbeheer te plegen, zodat vervolgens een in de concrete situatie zo gericht mogelijke aan vraag kan worden verdiend. Dat geldt zowel voor de inhoud van het plan zelf als ook voor de vorm, waarin een toestemming wordt ge vraagd (byv. principe-aanvraag via brief of schetsplan, weistandsaan- vraag, bouwmelding, bouwaan- vraag). By plannen, waarbij esthetische aspecten een belangrij ke rol spelen, doet men er verstan dig aan eerst een, niet aan fatale termijnen gebonden, welstand- saanvraag in te dienen. De bou- waanvraag kan ingediend worden na welstands-akkoord. 3 CATEGORIEËN BOUWWERKEN Momenteel is voor elk bouwen in beginsel een bouwvergunning ver eist. Per 1 oktober wordt dat anders en zal een onderscheid worden ge maakt in de volgende 3 cate gorieën: 1. Vergunning-vrije bouwwerken: Voor deze categorie is geen vooraf gaande toestemming van de ge meente meer nodig De welstand en bestemmingsplanvoorschriften zyn op deze categorie niet van toe passing Wel wordt achteraf door bouwbeheer getoetst of is gebouwd in overeenstemming met de bouw kundige voorschriften van het bouwbesluit, vooral waar het gaat om sterkte van constructie. In veel gevallen wordt ook by de vergunning-vrye bouwwerken toch voorafgaand overleg met bouwbe heer gewenst geacht, zulks ener zijds met betrekking tot de vraag of ook daadwerkelijk van een vergunning-vry bouwwerk sprake is en anderzijds voor het inwinnen van informatie/advies over de uit te voeren bouw. Het streven dient er uiteraard ook voor deze bouwvergunning-vrye categorie op gericht te blijven, dat een tech nisch en esthetisch verantwoorde bouw onstaat en dat optreden ach teraf door de gemeente vanwege in strijd met de bouwkundige voor schriften van het bouwbesluit uit gevoerde niet nodig is. Onderstaand worden de voornaamste bouwvergunning-vrye bouwwer ken vermeld: - werkzaamheden behorende tot het gewone onderhoud; - by een hoofdgebouw op zy- of achtererf op te richten gebouwtjes van max. 1 mtr. hoog en 2 m2 groot, mits het aansluitende zy- en achter erf voor niet meer dan 50% wordt gebouwd (byv. hondehok); - by een hoofdgebouw op te rich ten overkapping met een open construktie (byv. niet van zijwan den voorziene carport) met een hoogte van maximaal 2.70 m. en een oppervlakte van max. 20 m2, mits het aansluitende erf voor niet meer dan 50% gebouwd; - het aanbrengen van veranderin gen van niet-ingrypende aard aan een bouwwerk, met dien verstande dat die veranderingen geen betrek king hebben op de draagconstruk- tie van het bouwwerk, geen uitbreiding van het oppervlak plaatsvindt en het bestaande niet- wederrechtelyk gebruik wordt ge handhaafd. De administratieve rechter zal in de praktijk begrippen als "open construktie" en "niet- ingrypende1 aard" nader toetsen en meer concrete inhoud geven. - het plaatsen van tuinmeubilair, waarvan de hoogte van de voet af ge meten niet meer is dan 2 mtr., met dien verstande dat voor de yoorge- velrooilijn de hoogte max. 1 mtr. mag bedragen. Oprichten van bebouwing by een monument is niet bouwvergunning-vry. 2. Meldingplichtige bouwwerken Voor deze categorie is wel een voorafgaande toestemming van de gemeente nodig. De melding dient te bevatten meldingsformulieren en één of meer tekeningen waaruit blykt de plattegrond, lengte en dwarsdoorsneden alsook alle geve laanzichten van het bouwwerk. Voorts detailtekeningen, materiaal- en kleurmonsters die verband hou den met het uiterlijk van de bouw, tenzij bouwbeheer aangeeft dat die gegevens achterwege kunnen blij ven. Uiteraard ook een goede situa tietekening. Tbetsing vindt plaats aan welstand-bestemmingsplan voorschriften. Voorafgaande toet sing vindt niet plaats aan de bouw kundige voorschriften van het bouwbesluit. Op dat punt wordt echter wel achteraf, dus na uitvoe ring, door bouwbeheer gecontro leerd. Waar strijdigheid met het bouwbesluit van te voren duidelijk is, zal daar door bouwbeheer op worden gewezen. In twijfelgevallen doet men er verstandig aan via overleg met bouwbeheer ter zake vooraf duidelijkheid te verkrijgen. Een melding dient in beginsel bin nen een maand door de gemeente te worden afgehandeld. By stryd van het bouwplan met het bestem mingsplan en by voornemen van de gemeente om voor die strijdig heid vrijstelling te verlenen gelden wat langere termijnen, oplopend tot max. 4 maanden. Onderstaand worden de belangrijkste melding plichtige bouwwerken vermeld: a. een gebouw op een zij-of achter erf by een hoofdgebouw ten dienste van dat gebouw, mits: 1. de bruto in houd niet meer is dan 50 m3; 2. de breedte niet meer is dan 3 mtr.; 3. de hoogte niet meer is dan 2.70 mtr.; 4. de afstand tot de voorgevel- rooilijn ten minste 3 mtr. is; 5. de toevoeging van het gebouw niet tot gevolg heeft dat het aansluitende terrein voor meer dan 50% is bebouwd; b. een aan- of uitbouw aan een zij- of achtergevel van een hoofdge bouw, mits: 1. de bruto inhoud niet meer is dan 50 m3; 2. de breedte niet meer is dan 3 mtr.; 3. de hoogte niet meer is dan 2.70 mtr.; 4. de af stand tot de voorgevelrooilijn ten minste 3 mtr. is; 5. de bebouwing, die ingevolge het bestemmingsplan voor bebouwing in aanmerking komt met niet meer dan 15% wordt overschreden. c. een dakkapel, voor zover gele gen op het achterdakvlak, mits: 1. de breedte niet meer dan de helft van de breedte van het dakvlak bestaat; 2. de bovenzijde ten minste 0,5 mtr. onder de noklyn gelegen; 3. de onderzijde in het dakvlak ge plaatst is. Van een meldingplichtig bouw werk is niet sprake by oprichten van bebouwing bij een monument Dan dient altyd een bouwvergun ning te worden aangevraagd. 3. Bouwvergunning-plichtige bouwwerken: Voor de overige bouwwerken blyft evenals voorheen een vooraf gaande bouwvergunning vereist. De bouwaanvraag wordt getoetst aan voorschriften van bestem mingsplan, welstand, bouwverorde ning en bouwbesluit Het meest principiële verschil met de thans nog geldende wetge ving zyn vooral het grote aantal fa tale afdoeningstermijnen. Zo gelden zowel voor aanvrager als ge meente korte fatale afdoeningster mijnen met betrekking tot de compleetheid van over te leggen stukken. Zyn de ingediende stuk ken niet compleet dan wordt aan vrager eenmaal en gedurende 14 dagen in de gelegenheid gesteld de stukken voldoende aan te vullen. Doet de aanvrager dat niet binnen de gestelde termijn, dan is de aan vraag niet-ontvankelyk en behoeft de aanvraag geen verdere afdoe ning. Reageert de gemeente niet tij dig, dan is de aanvraag toch ontvankelijk, ook al zyn de overge legde stukken verre van compleet De fatale afdoeningstermijn voor een bouwaanvraag bedraagt in be ginsel 3 maanden, te rekenen vanaf het ontvankelijk zijn van de aan vraag. Verlenging is mogelijk met max. 3 maanden. Str(jd met bestemmingsplan. In bepaalde gevallen zyn echter afwijkende afdoeningstermijnen van toepassing. Dat is byv. het geval by stryd van het bouwplan met een bestemmingsplan en bij het ge meentelijk voornemen daarvan vrijstelling te verlenen. Bouwver gunning kan pas worden verleend, nadat de vrijstellingsprocedure bestemmingsplan is afgerond en vanaf dat moment opnieuw met in achtneming van fatale termijnen. Coördinatie met andere wet geving, In afwijking van de algemene fa tale termijnen mag een bouwver gunning, toch niet worden verleend en moet de aanvraag wor den aangehouden, wanneer tevens een vergunning is vereist ingevolge de Wet Milieubeheer (o.a. hinder wetvergunning) en/of Monumen tenwet Voorkomen moet worden, dat met de bouw begonnen wordt terwyl de beslissing in het kader van genoemde wetten nog onzeker is. Zodra daarover de in de Woning wet concreet aangegeven duidelijk heid is verkregen, dient de bouwvergunning-aanvraag vervol gens echter binnen korte en op nieuw fatale termijnen te worden afgedaan. Overigens treedt het hoofdstuk van de milieu coördinatie iets later in werking, vermoedelijk 1 januari 1993. Hiervoor is reeds vermeld, dat zorg gedragen zal worden voor een goede coördinatie van de bouwver gunning met de milieuvergunning en dat pas bouwvergunning kan worden verleend, nadat over het wel niet verlenen c.q. in stand kun nen blijven van een noodzakelijke milieu-vergunning voldoende ze kerheid bestaat. Daarnaast zal een bouwvergunning in beginsel uit sluitend verleend kunnen worden, indien uit een by de bouwaanvraag over te leggen bodemrapport blykt, dat de grond voldoende schoon is. Van de eis tot overleggen bodemrap port is vrijstelling mogelijk, indien gelet op de aard en de funktie van het bouwwerk de noodzaak van een bodemrapport niet redelijk is. Ver der zal ook gaan gelden by het slo pen van bouwwerken. Na inwerking treding van nieuwe bouwverordening zal voor slopen een voorafgaande vergunning ver eist zyn. Bezwaren van derden. Heeft een derde, bijv. de buur man, bezwaar tegen een melding of bouwvergunning, dan bestaat inge volge de Wet Arob voor hem gedu rende 30 dagen na uitreiking van de gemeentelijke beschikking de mogelijkheid daartegen by burge meester en wethouders en even tueel vervolgens by de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State bezwaar resp. beroep aan te teke nen. Ook kan hij aan de voorzitter van genoemde Afdeling vragen de melding of bouwvergunning te schorsen. Met name wanneer een melding of bouwvergunning van rechtswege is verleend, doordat de gemeente een fatale termyn niet in acht heeft genomen, loopt de vergunninghou der het risico dat de in dat geval wellicht niet volledig door de ge meente getoetste melding of bouw vergunning in een bezwaar- of beroepsprocedure wordt vernietigd vanwege niet voldoen aan geldende voorschriften, in zo'n geval doet de vergunninghouder alvorens met de uitvoering van de melding of bouw vergunning te beginnen er dan ook verstandig aan by omwonenden te informeren of bezwaren bestaan te gen uitvoering van het bouwplan en by de gemeente te informeren of het bouwplan volledig is getoetst. 23-29 aug. Lever Darmstichting 30 aug.-5 sept. Ned. Kankerbestry- ding (KWF) 6-12 sept Militaire Thuisfronten 12 sept Jeugdopvang Gymnastiek- ver. St Christoffel 13-19 sept Prinses Beatrix Fonds 20-26 sept Nierstichting 27 sept-3 okt. Nat Collecte Geeste lijke Gehandicapten. Alleen voor deze kollekte is een vergunning verleend. Kollekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima tiebewijs kunnen vertonen. De kermis zit er alweer enkel we ken op, toch willen we nog graag even terugkomen op de teken wedstrijd. De jury bestaande uit de heer Beuving (politie), mevrouw Wyn (museum) en de heer Van Kuyck (oud-kermiscoördinator) hadden de grootste moeite om uit de honderden ingekomen tekenin gen de beste te selecteren. Tbch kon "Meneer Malloot" op een grappige manier op woensdag 5 augustus de prijswinnaars bekend maken: categorie 10 t/m 12:1. Patrick Bie- rens, 2. Sef Swinkels, 3. Hanny Strybosch. Categorie 7 t/m 9: 1. Karlyn Ver stegen, 2. Els Basten, 3. Bowie Janssen. Categorie 4 t/m 6: 1. Nelly v.d. Munckhof, 2. Sander Assen, 3. Loes de Bruin. Categorie beneden de 4 jaar: 1. Krisco Michels. De pryzen, beschikbaar gesteld door de gezamenlijke kermis exploitanten, waren o.a. een skate board, walkman en een kleuren te levisie. De gemeente dankt een ieder voor het slagen van de teken wedstrijd. Overigens de tekeningen van de prijswinnaars zyn t/m 31 ok tober te bezichtigen in het Geschied- en Oudheidkundig mu seum 't Freulekeshuus, geopend woensdag, zaterdag en zondagmid dag van 14.00-17.00 uur. Ter gele genheid van de tentoonstelling "Van Kerkmis tot kermis". Het ge lijknamig boekje is ook aldaar te koop voor 7, 50 per exemplaar. uw weekblad (art 18a WRO) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen aan het ter plaatse gelden de bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwaanvragen: het bouwen van een carport aan de Geysterseweg 21 te Oostrum, tnv. A.J.A.M. van Huët het bouwen van een tuinber- ging aan de Vijverhof 10 te Ys selsteyn, tnv. M.F. van de Weijer. het bouwen van een tuinber- ging aan de St. Franciscuslaan 33 te Venray, tnv. J.M. Huybers, Kblkweg IR het bouwen van een tuinhuis je aan de Maijolein 52 te Venray, tnv. W.P.M. Berden. het bouwen van een berging aan de Pastoor van Gaetstraat 71 te Venray, tnv. R.J. Coersen. het bouwen van een tuinhuis je aan de Marjolein 30 te Venray, tnv. W.A.C. Bovee. het bouwen van een tuinhuis je aan de Marjolein 26 te Venray, tnv. C.S.M. Bootsma. het plaatsen van een terraso verkapping aan de Bolderik 21 te Venray, tnv. T.M.G. van Mil. het uitbreiden van een wo ning met berging en carport aan de Kroonkruid 63 te Venray, tnv. R.A. Saamena. het bouwen van een tuinhuis je aan de Vijverhof 5 te Ysselsteyn, tnv. G.A.S. Willems. het bouwen van een carport aan de Weth. Reintjesstraat 29 te Leunen, tnv. H J.M. Geurts. het bouwen van een carport aan de Weth. Reintjesstraat 31 te Leunen, tnv. A.S.M. Sonnenbert het bouwen van een carport aan de Pinksterbloem 49 te Venray, tnv. E.M.G.G. van Roon. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 28 augustus 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw beheer, kamer 310, van het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray drs. J.F.H.A.B. Waals Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou waanvragen medewerking te verlenen. het bouwen van een berging aan de Kerkweg 23 te Ysselsteyn, t.n.v. R.J.S. Lemmens, Timmer- mannsweg 54. het bouwen van een hobby ruimte aan de Langstraat 42 te Ven ray, tn.v. M.J.A. Dericks. het aanbouwen van een serre aan de Haalakker 35 te Oirlo, tn.v. G.C.M. Nelissen. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 28 augustus 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw beheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals In de periode mei-juli j.l. zyn in opdracht van de provincie op een tweetal lokaties op de provinciale weg Deume-Well reconstructiewer- ken uitgevoerd. Op 25 augustus, direct na afloop van de bouwvakvakantie wordt een aanvang gemaakt met de re constructie van het laatst wegvak. Dit wegvak omvat het weggedeelte van 600 m. ten westen van de krui sing met de Leunseweg te Venray tot 600 m ten oosten van deze krui sing, inclusief de in dit wegvlak ge legen op-en afritten. De uitvoering van dit werk zal duren tot 15 okto ber aanstaande. De aard en omvan van het werk maakt het noodzakelijk gedurende de periode van 25 augustus-15 okto ber het verkeer op de provinciale weg in de richting Ysselsteyn- Deume om te leiden. Het verkeer in de richting WanssumWell zal nor maal doorgang worden verleend. Ook de op-en afritten van en naar de Leunseweg zullen binnende uit voeringsperiode van korte of lange re tyd voor het verkeer worden Kennisgeving bekendmal er va beschikking ,\,1S ia-Ai Burgemeester en wethouriJjn Sj Venray maken bekend, gela foeli< Wet algemene bepalingen i Ver hygiëne, dat zy hinderwet? "T ning hebben verleend aan: tn P.Reintjes, Leunsewej jl 5809 AA Venray voor het opri en in werking hebben vane chinale timmerwerkplaats g aan de Leunseweg 22 te Vet augi De beschikking en bijbeh Jann stukken kunnen op het ra iregt Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van Óftf ie» 12.00 uur worden ingezien van september 1992. Marl Tbt deze datum kunnen di ken ook, na telefonische aft worden ingezien op elke don van 16.30 tot 19.30 uur. Ibt deze datum kan by fc fU ling voor de geschillen vanti van de Raad van State e schrift worden ingediend dfgusti aanvrager en degenen die er va aanvraag om vergunning tij Mar zwaren hebben ingediend ft Strjj genen die om gegronde r« J*®1' niet in staat zyn geweestber ^e: maken, kunnen een beroep indienen. Het beroepschrift moet? gericht aan de Raad van Stak ling voor de geschillen van fe iAr postbus 20019, 2500 EA 'sü jjnl hage. Eec Op bovengenoemde datim 5! de vergunning van kracht "7. vóór deze datum beroep is inj an aan \rar7naV wrr\t*Ht rfpHosr 6 en een verzoek wordt gedaaa beschikking te schorsen o voorlopige voorziening tec Het verzoek tot schorsing i voorlopige voorziening mee den gericht aan de voorzit! j de afdeling voor de geschi bestuur van de Raad van Sta Lei bus 20019, 2500 EA 's-Grave istus De beschikking wordt nii petek kracht voordat op dat vera iDir beslist. sten Burgemeester en wethouè 0 ui voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling huisvesting, ruimtelijke on en milieubeheer, p™ ir. G.F.J.M. Frencken Weet U, wat er gebeur*,? als U w NIET adverteei r PEEL EN MAA WÊÊÊÊÊ/êêêêêêêêêêêhê^Ê N Met ingang van 6 septenö worden by de Zuid Ooster tal wyzigingen in de dienstn van kracht. Ook voor de busp de omgeving van Venray fel aantal wijzigingen. De tyden van de Hi& s (Venray-Helmond) en 72SP Helmond sneldienst) zulle: den omgewisseld. Zo zal erf stm de Zuid Ooster een betrof «kw aansluiting ontstaan op det JCa van en naar Eindhoven. 04 Op zaterdagen zal de frc? at op lijn 30, Venray-HorstAfe L gevolg van de geringe beli ling, van 30 minuten words gebracht tot een uur. Lyn 38 Siebengewald-GeW tussen 13.30 en 14.00 uurko vervallen. Vanaf 6 septentè lijn 39 het trqject Venay-3 Siebengewald-Gennep. Dit v de beperkte vervoersvraag Om dezelfde reden zal op Venray-Overloon-St. Antho: retourrit tussen 10.00 en U van maandag t.m. vrijdag k® vervallen. Op zaterdag z® ritten komen te vervallen, i voor uw m KETTING- w i FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venraj tol. 04780-82727

Peel en Maas | 1992 | | pagina 12