PEEL EN MAAS »c zoekers-aantal van De Sprank moet beslist omhoog Gemeenteraad pleit voor treffen betere voorzieningen bij zwembad Pastoor van Oostrum 50 jaar priester eer Bewegen Verwachtingen waren te hoog gespannen Aantrekkelijke aktiviteiten gepland f57.50 Groepswonen voor ouderen Rommelmarkt in Maashees Camerabeveiliging bij De Sprank herinnert zich niet, het me- ,e reklaniebord aan de West tijdens de bouw van het zwembad, dat daar binnen Mc are tgd 300.000 mensen per hnlik zouden gaan maken bad, de squashbanen en de voorzieningen...? iet rekreatiebad-alleen-al zou- 0,000 baders hun vertier ko- Maar op het eind van men al blij zyn als er geteld zijn. mgnoses zijn dus vies tegen- n, met alle financiële konse- les van dien... regionale krant schreef deze iog, dat het rekreatief bezoek izwem- en rekreatiecentrum ank in Ven ray zó tegenvalt, tfeen sprankje hoop meer is, ting sluitend te krijgen... ^janciële tekorten van dit jaar, zullen wel door 'Sport- Nederland' gedragen maar men mag niet ver- dat dat elk jaar het geval De gemeente Venray loopt knok alle kans, straks met de S3 ten te worden opgezadeld! v rekreatief zwemmen kuit het bezoekers-aantal dui- biykt, is het vooral het OU tief-zwemmen, dat niet aan Verwachtingen beantwoordt. I het z.g. wedstrijdbad dage- 855, sed bezet is, door scholen, z.g. oepen. verenigingen e.a., 1 het rekreatiebad vrywel leeg. fln voor dat geringe bezoek al illende oorzaken genoemd; andere te hoge entree-kos- it is niet helemaal juist, want e zwembaden in de ons om- gemeenten zyn de tarie- t «keker niet lager. Wél zyn de IP lillende tarieven in het Ven- ^zwembad niet helemaal dui- aar gaat men wat aan deren. 'normale' entreeprijs van wordt ƒ5,- of zelfs nog minder n 10-baden kaart. Een groeps- 16 (voor minimaal 12 personen) straks nog slechts ƒ3,50 per er persoon kosten, de vakantie worden de zwem- I beter aangepast aan de wen- ui de bezoekers, om daardoor rotere toeloop te krijgen. In de turen kan men dan reeds om uur terecht, wat nu nog 20.00 En in de weekends (zater- en zondags) wordt het zwem- Kn uur later gesloten, dus om het kader van de aktie Bewegen bestaat er 's adagsmorgens voor ex- patiènten en dinsdagsmor- voor carapatiënten de djjkheid om op een ont- tende en verantwoorde deel te nemen aan gym- 36c iekaktiviteiten in warm I.- sr. Zwembad De Sprank ""pniseeit dat zwemmen in irking met de plaatse en regionale Hart- en Vaat- ntenorganisaties en het Fbnds. de vakantieperiode 27juli tot 6 september) zul- wateraktiviteiten in imbineerd verband worden Jouden, op dinsdagmorgen 10.30 tot 11.30 uur. »r reuma- en lybromyalgie- fnten is er dan een zwem- op maandag op dezelfde en. in deze doelgroepen kun- nog meerdere personen (nemen. Geïnteresseerden hen daarover nadere infor- le krygen aan de balie van zwembad, eventueel tel. Ook kan men gratis, r enige verplichting een 'angsles bijwonen of i meedoen. Dat de verruiming van de zwem- tyden gedeeltelijk ten koste zal gaan van SPIO, wordt door die zwemvereniging niet met gejuich begroet... ZWEMLESSEN Trouwens, SPIO wordt stilaan in een konkurrentiestrijd gewikkeld met De Sprank. Zo wordt in De Sprank binnenkort begonnen met een nieuw systeem van zwemles sen-geven. De jongere of oudere kandidaten blijven wel in groeps verband lessen, maar al naar ge lang hun prestaties/vorderingen worden ze individueel doorgescho ven naar de volgende groep. Ook de tarieven van het leszwemmen wor den verlaagd en binnen afzienbare tijd kan men in De Sprank ook te recht voor het zwemvaardigheidsdi- ploma, wat tot nu toe alleen by SPIO te behalen was. Het is duidelijk de bedoeling de zwemlessen in De Sprank niet al leen beter te gaan verzorgen, maar ook op gunstiger tijdstippen. Zo bij voorbeeld direkt na schooltijd; op woensdagmiddag en zaterdagmor gen; en voor ouderen zelfs vanaf 21.15 uur. VAKANTIE Zoals bekend legt het school zwemmen praktisch de gehele week in de voormiddag beslag op het wedstrijdbad. Dat is in de va kanties natuurlijk niet het geval. En doorom wil De Sprank vooral in de komende vakantieweken (vanaf 27 juli tot 6 september) het zwem men en rekreëren aantrekkelijker maken. Het gehele bad is in de vakantie periode open van 12.00 tot 21.30 uur en in de weekends van 10.30 tot 17.00 uur. De entree, die voor die 'hele' dagen wordt gevraagd is ƒ5,-, en neemt men een totaal-abonne ment voor die 6 weken, dan kost dat ƒ57,50 per persoon. Kaarten zyn nu al aan de kassa van het zwembad verkrijgbaar. En om de gezelligheid nog te ver groten wordt tijdens de vakantie op bepaalde dagen disco-muziek gebo den; kindermarkten georgani- Een gedeelte van het rekreatie- golfslagbad met z'n hotwirlpool, ivaterval en turbo-douche. Het goed verwarinde buitenbad, met daarboven de enorme water glijbaan. seerd; playback-wedstryden gehouden; wedstrijden in waterspe- len op touw gezet en men krijgt zelfs de kans om een jeu-de-boules- balletje op te werpen. Tijdens de vakantie blijven de morgenuren gereserveerd voor en kele doelgroepen. Dat zijn dan een groepje dames, ouderen, moeders met kinderen en hart- en carapa tiënten die komen zwemmen of al leen maar gezellig bezig zyn in het water. Belangstellenden voor een of meer van deze doelgroepen mogen altijd gratis komen kennismaken. Alle inlichtingen daarover worden aan de kassa van De Sprank ver strekt. BUITENBAD Het buitenbad, dat het gehele jaar open is en een watertemperatuur heeft tot 32 graden (naar gelang de weersomstandigheden) is ook een van de attrakties die onterecht te weinig publieke belangstelling krijgt. Niet alleen het bad zou te klein zijn, maar ook de zonneweide zou niet aan de verwachtingen beantwoorden. Volgens de heer Lambooy, mana ger van De Sprank, is de weide in derdaad veel kleiner dan vroeger bij het gemeentebad. Maar, zo zegt hy, voor moeders met kinderen is het bijvoorbeeld veel overzichtely- ker en zeker niet ongezelliger. Lig bedden en parasols zullen nu het verblijf op de weide zeker ten goede komen. Naast het peuter-buitenbas- sin zullen nog enkele speeltoestel len extra komen, en voor enkele zitbanken zal gezorgd worden. Wat het buitenbassin betreft weet het publiek amper wat dat bad te bieden heeft. Er zijn in dat bassin onderwater-ligbanken aangebracht, waarbij de bekende bubbels voor een aangename massage zorgen. Het bad is 1.40m diep en heeft een stroomversnelling en een onderwa terverlichting, die vooral in het donkere jaargetijde een gezellig ver- blyf in een lekker warm bad ga randeert NEVENAKTIV1TEITEN Het gebruik van de nevenaktivi- Gijs en Hannie Janssen Tel. 04780-12038 MAANDMENU Salade van gerookte kipfilet, mais en sinaasappel overgoten met een frisse yoghurtsaus Runderbouillon met verse kruiden Friander entrecote met rodewijnsaus Gebakken victoriabaarsfilet met champignons en tomaat aardbei-desert RESERVEREN GEWENST Het is vele ouderen nog niet be kend dat er al enige tyd een 'Vereni ging Woongroep Ouderen Venray' bestaat Het woord 'woongroep' kan bij sommigen de indruk wekken dat hiermee bedoeld wordt dat ouderen samenwonen in een soort commune. Dat is het beslist niet De vereniging heeft tot doel om in overleg met gemeente, volkshuis vesting. woningstichting of aanne mers. te komen tot de bouw van een complex woningen of appartemen ten bestemd voor haar leden, die vyftig jaar of ouder moeten zijn. Iedere bewoner heeft derhalve een eigen en komplete woning, waarbinnen een privéleven gewaar borgd is. Tevens bevat het te bou wen complex een gemeenschappe lijke ruimte voor ontspanning of huishoudelijke aktiviteiten. Groepswonen betekent ook, dat er tussen de bewoners een zeker groepsverband bestaat met enige mate van verantwoordelijkheid voor eikaars welzyn. Zelfstandig bly ven, ook als je al leen of met zijn tweeën ouder wordt; mensen om je heen hebben op wie je nu en dan kunt rekenen als je eens hulp nodig hebt en voor wie je zelf ook wel eens iets kunt be tekenen. Op het ogenblik is er in ons land een tekort aan 40.000 woningen voor ouderen, een aantal dat on rustbarend zal stygen als er niet snel maatregelen getroffen worden. Mocht u interesse hebben in deel name aan de vereniging om hier door in de toekomst een woning in het te bouwen projekt te kunnen betrekken, belt u dan even met mevr. H. Verstegen, tel. 10157 of met mevr. H. Brouwer, tel. 11981 die u gaarne nader zullen informeren. Nog beter zou het zyn indien u de vergadering zou kunnen bijwonen die op 13 juli a.s. om 20.00 uur ge houden wordt in De Kemphaan, Kennedyplein te Venray. U kunt dan uitgebreid met het bestuur van gedachten wisselen. Op zondag 19 juli organiseert vol leybalvereniging MVC '64 wederom haar jaarlykse rommelmarkt, die voor iedereen wel wat passend te bieden heeft. U bent bijvoorbeeld al lange tyd op zoek naar dat ontbre kende stukje van uw verzameling of anderszins, gegarandeerd dat u het in Maashees op het Dorpsplein kunt vinden. Zo vindt u er kramen met huishoudelijke artikelen, kle ding, speelgoed, elektra, curisa, boeken en meubelen. De betere en mooiere voorwerpen worden bij op bod en afslag verkocht. Ook worden er loten verkocht a ƒ1,-. De hoofdprys van deze loterij is een draagbare kleurentelevisie. De verkoop start om 15.00 uur precies. teiten die De Sprank te bieden heeft, neemt gelukkig steeds grote re vormen aan. De squashbanen bijvoorbeeld mogen zich in een zeer grote bealngstelling verheu gen. In de tarieven voor dit sportie ve gebeuren zaten wat onduide lijkheden. Daar wordt nu meer eenheid ingebracht in het voordeel van de gebruikers. De zonnenstudio's zyn een graag bezochte service van De Sprank. Op veler verzoek wordt de 'belich tingstijd' van één kwartier naar twintig minuten gebracht, voor de somma van ƒ7,50. Het restaurant is er niet alleen voor een lekker bakje koffie, of een hartig hapje, maar ook als gezellig zitje om het gebeuren in het rekrea tiebad gade te slaan. Feitelyk had men ook 'gegokt' op het organise ren van bijvoorbeeld bedrijfsfeest- jes in het restaurant Daarvoor zou de zaterdagavond bijzonder ge schikt zyn. Maar, helaas, daar heeft men (nog) geen hinderwetvergun ning voor. Wel is er 's woensdag middags gelegenheid tot het houden van kinderpartijtjes. En tenslotte wil men, als sfeerver- beterende maatregel, rond of naby het rekreatiebad nog een aantal zit plaatsen verwezenlijken. DONDERDAG 9 JULI 1992 Nr. 28 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De gemeenteraad behandelde vo rige week dinsdag de projektmatige en financiële afronding van het zwem-, squash- en rekreatiecen trum De Sprank. Hierbij bleek, dat een bedrag van ƒ15.457.- beschik baar was. Het college stelde voor dit geld aan te wenden om de zo ge wenste camerabewaking op het par keerterrein aan te brengen. Deze camera was reeds opgenomen in het pakket maatregelen ten behoe ve van de sociale veiligheid. Nu er enige financiële ruimte was ont staan, was het college er voorstan der van de nog ontbrekende maat regel te treffen. Maar niet alle raadsleden deelden deze wens van het college. Mevr.T. Kemmelings-Verheyen verwoordde de mening van de PvdA-fraktie. Deze voelde er meer voor ten behoeve van de zwemmen de jeugd de voorzieningen aan het buitenbad uit te breiden en daar door de aantrekkelijkheid van het bad te vergroten. En passant wees mevr. Kemmelings ook op andere zaken, waardoor de aantrekkelijk heid van het zwembad konden wor den vergroot zoals langere open stelling in de weekends en het instellen van een uurtarief. Boven dien pleitte zy voor een bushalte en een telefooncel by De Sprank. De heer C. v.d. Ven vond. dat Sport fondsen Venray wel meer naar de wensen van het publiek zou mogen luisteren, zoals lagere toegangsprij zen in de zomermaanden. Ook de fraktie Vd. Vorle was weinig geluk kig met de huidige gang van zaken. Maar mevr. M. Roling-Scholten wilde beslist het beschikbare geld besteden aan de camerabeveiliging en niet inruilen voor allerlei 'toe ters en bellen' en vond by wethou der J. Driessen een gewillig oor. Hy Inbraak in Turks centrum Namens de gemeente werd aan gifte gedaan van inbraak in het aan de SL Antoniusstraat gelegen Turks ontmoetingscentrum. Twee ruiten waren ingegooid. Ontvreemd werd een klein geldbedrag, wat bier en chocolade. De schade wordt geschat op ƒ275,-. vond de suggesties van mevr. Kem melings een logische gedachten- gang. maar hij vond de sociale veiligheid rondom het bad toch be langrijker. Hij noemde de aanleg van een camerabeveiliging een mo rele verplichting omdat de gemeen te met De Sprank de Buiten Gewoon Veilig Prijs van de Stich ting Vrouwen Bouwen Wonen had gewonnen. 'Ons is alles gelegen aan een optimale veiligheid' zei hy. Maar hij wilde wel met de exploi tant praten over de door het pu bliek gewenste verbeteringen. De fractie v.d. Vorle sprak zich uiteraard uit tegen de bestemming van het geld. omdat zy zich destyds ook gekant had tegen de bouw van het nieuwe zwembad. Wethouder Truyen zegde overleg met de Zuidooster toe over het plaatsen van een overdekte bushal te by De Sprank, terwyl hij ook zal proberen, am. ten behoeve van kin deren, die afgehaald moeten wor den. een telefooncel in de onmid dellijke nabijheid geplaatst te krygen. Op zondag 19 juli a.s. zal de paro chiegemeenschap van Oostrum met alle pracht en praal het gouden priesterfeest vieren van pastoor J.P.A de Ceuster. Centraal in de vie ring staat de feestelijke hoogmis van dankzegging die om 10.00 uur begint Daarin zal de gouden priester in concelebratie met deken Buschman, de plaatsvervangende Provinciale Overste van de Paters Lazeristen en de uit Oostrum af komstige pater Hoex. Medewerking wordt verleend door het Gemengd Kerkelijk Zang koor, het koor Harmony, het Kin derkoor en de harmonie Sub Matris Tutela. Aansluitend hierop wordt de jubi laris door de harmonie begeleid naar het gemeenschapshuis aan de Watermolenstraat, waar een recep tie zal worden gehouden van 11.30 tot 13.30 uur. zijn levensloop De gouden jubilaris is geboren en getogen in Princenhage. Al vrij jong voelde hy de roeping om priester te worden. Hy ging naar het Klein Seminarie van de Congre gatie der Missie van de Paters Laze risten dat in het vlakbij de Belgische grens gelegen Wem- houtsburg gevestigd is. Vandaar ging hy naar het in Helden-Pan- ningen gevestigde seminarie van de Paters Lazeristen waar hy in 1942, toen 27 jaar oud. door mgr. Lem- mens tot priester werd gewyd. In de oorlogsjaren was uitzen ding naar het missiegebied van de Paters Lazaristen onmogelijk, maar om de toekomstige missionaris^n daarop voor te bereiden werden ze door de oversten naar Nijmegen gestuurd om daar Portugees te gaan studeren om na de bevrijding te worden uitgezonden naar Brazilië. Na 1 jaar Nijmegen werd de studie daar te gevaarlijk. De oversten von den het maar beter dat de jonge priesters zich gingen inzetten voor het parochiewerk. En dat werd eerst Susteren en later Posterholt en Holtum-Bom. Vervolgens werd hij kapelaan in Susteren en in het Zuidlimburgse Nieuw Einde. In 1972 werd hij benoemd tot pastoor van de Don Bosco parochie in Ven- lo, maar gezondheidsredenen wa ren aanleiding om de bisschop een rustiger plaats te vragen. Dat werd in 1974 de parochie van O.L. Vrouw Geboorte in Oostrum. De Westbrabander was al direkt getroffen door de hechtheid en het saamhorigheidsgevoel van de paro chiegemeenschap van Oostrum. Het bruisende gemeenschapsleven, dat hy toen aantrof is nog steeds in Oostrum te vinden. Pastoor De Ceuster OM antwoordt dan ook op onze vraag 'hoelang nog?' met: 'Zo lang ik nog de indruk heb dat ik tussen de parochianen of liever ge zegd, tussen de Oostrumse mensen sta en God my de kracht geeft, wil ik daar nog niet aan denken'. Pastoor De Ceuster is als Maria- vereerder bly in deze parochie te mogen werken. De Maria-verering neemt nog steeds toe. 'Het is alsof de mensen er in deze tyd toch be hoefte aan hebben hun hart uit te storten bij de Moeder Gods omdat deze een altyd gewillig oor heeft voor de problemen van ieder mens' aldus de jubilaris. Tijdens zyn 18-jarige pastoraat heeft pastoor De Ceuster aan het graf gestaan van 186 parochianen, terwijl er meer dan 400 geboorten zyn geweest De ontkoppeling van het kerk- en schoolbestuur, de bouw en in ge- bruikname van de basisschool in Oostrum waren tijdens zyn pasto raat belangrijke momenten. Nog al tijd geeft pastoor De Ceuster godsdienstonderwijs aan groep 7 en 8 van de basisschool. Natuurlijk is dat godsdienstondenvys aange past aan deze tijd. Graag gaf en geeft hij zijn medewerking aan de katholieke leerlingen van De Hom mel, de Christelijke basisschool die van hem de voorbereiding krijgt op de Eerste Communie, die die leer lingen ook doen in de parochie van Oostrum. Nog iedere dag draagt pastoor De Ceuster de H. Mis op in de parochie kerk en op zondag twee keer. Iedere maandag bezoekt hij de Oostrumse zieken in het ziekenhuis. Hy mag dan gebruik maken van het aange boden vervoer van zyn Blitters- wyckse collega. Pastoor De Ceuster is niet gemotoriseerd en maakt vele kilometers per fiets om zyn paro chianen, en zeker de ouderen te be zoeken. VOOR ZUSTER LEMMENS Pastoor De Ceuster stelde nadruk kelijk aan het kerkbestuur dat hy niets wilde weten van een feestge schenk. Het kerkbestuur denkt daar echter anders over. Het wist. dat pastoor De Ceuster misschien wel de grootste fan is van de in Pa kistan werkzame en uit Oostrum af komstige zuster Truus Lemmens. die daar haar levenswerk verricht onder de verschoppelingen van dat land. Als de parochianen hem toch iets willen geven als feestgeschenk, dan kan dit in een envelop voor het werk van Truus Lemmens. Er is hiervoor een extra rekening ge opend bij de Rabobank. Inmiddels is namens het kerkbestuur jl. zon dag kontakt geweest met zuster Truus Lemmens in Pakistan om haar op de hoogte te brengen van het gouden priesterfeest van de Oostrumse pastoor, maar ook dat de giften aan de jubilaris bestemd zyn voor haar werk. De woordvoerster van het kerk bestuur, die dat gesprek met zuster Truss Lemmens had, vertelde ons dat Truus Lemmens huilend dank te voor het feit, dat men in Oostrum nog altijd aan 'haar kinderen' denkt. Ieder gezin in Oostrum heeft een envelop ontvangen, waarin de ze aktie duidelijk vermeld staat

Peel en Maas | 1992 | | pagina 9