nuit gezonde positie speelt WBV ord-Limburg in op ontwikkelingen Huurders staan centraal in het beleidsplan Woningbouwvereniging tprayse marktbezoek(st)ers missen recagelegenheden, V&D en/of C&A sum Zomermuziekfeesten te Oirlo NU RUIMEN WIJ BH'S BAD PAKKEN BIKINI'S BIG- SHIRTS OP Gemeente neemt momenteel dertien wegen onderhanden g Eerste openbaar jaarverslag sinds 1919 PEEL EN MAAS rosport [de Kabel Woningbouw vereniging nu zelfstandig ondernemer 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN .5FEER iul. nmaas Donderdag 9 juli Pagina 5 bet eerst in haar 73-jarige jenis heeft de Woning- reniging Noord-Limburg grcjjfers over 1991 be- naakt en deze - in een ye verpakt - met het jaa- W" '|l( naar bulten gebracht en gevolg van een inge- koerswijziging, waardoor llngbouwvereniging min- leidsvolgend, maar zelf Ichtingbepalend is gaan de verminderde over moed in de Volkshuisves- de Woningbouwver- |n toenemende mate als ■maal bedrijf funktione- het met een sociale r gei ling. Een sociaal onderne- halve met als doel: het le- m goede woonruimte en samenhangende dien de eerste plaats aan al de- die daarin niet in de mate zelf kunnen VERANDERINGEN heeft de Woningbouw- veel veranderingen die voor een belang- erden ingegeven door de en, die nu en in de toe- Woningbouwvereni- esteld. ==Angrykste verandering bin- ijj organisatie betrof de over- ■H reen éénhoofdige leiding aanstelling van de heer R, Vei als direkteur om een meer matige aanpak mogelijk te Ook binnen de administra- jnst werden belangrijke wy- ihop1 aangebracht. De aanstel een direkteur heeft er toe dat het dagelijks bestuur funktioneren als /sen houdend orgaan. nd van de statuten werd in gegeven aan de instelling raad van toezicht, die na- ledenvergadering toezicht ip het bestuur. Inmiddels is per deze raad van toezicht, waarin de heren P.J.M. Kienhuis en CH.J. de Vilder op voordracht van de leden en de heer J.P.J. Nabben op voor dracht van de ondernemingsraad zitting hebben, benoemd. TECHNISCH BEHEER In het verslagjaar heeft het tech nisch beheer op de lange termijn vorm gekregen. Via een program ma van Systematisch Beheer en Onderhoud werd inzicht verkregen in het noodzakelijke onderhoud op de korte, middellange en lange termijn en in de financiële conse quenties daarvan. Omdat de Wo ningbouwvereniging het in de toekomst zonder overheidssubsi dies zal moeten doen, is in de jaar rekening 1991 een voorziening getroffen van ruim 35 miljoen. De ze 'voorziening onderhoud' zal in de toekomst regelmatig worden bij gesteld op grond van de verwach tingen t.a.v. het verloop van de onderhoudskosten DE WONINGEN In de loop van 1991 is het woning bestand (in Venray en Horst) met 81 woningen toegenomen tot 6466 wo ningen. Het aantal verhuureenhe- den in beide gemeenten bedroeg op 31 december van het vorig jaar 6840. Ruim de helft van het wo ningbestand bestaat uit eengezins woningen. de andere woningen zijn verdeeld over een twaalftal ty pes. De gemiddelde netto huurprijs bedroeg in Venray 529,06 en in Horst 503,76. In Venray steeg de netto huurprijs met 5,54% en in Horst met 5,73%. Op het eind van 1991 waren 47 woningen in aanbouw w.o. 24 aan leunwoningen by Het Schutters veld en 8 woningen voor bejaarden in Ysselsteyn. Het merendeel van de projekten, die mogelijk ontwikkeld worden, heeft betrekking op woningen voor ouderen, o.m. naby het St. Jozef klooster in Venray en in Leunen en Oostrum. Verder is nog nieuwbouw mogelijk in het bestemmingsplan Landweert. Voor het eerst wordt gedacht aan de bouw van een beperkt aan tal vrije sektor huurwoningen voor ouderen op de hoek van de Leunseweg en de Zuidsingel (het voormalige Schoenmakerterrein). Er wordt eerst een marktonder zoek ingesteld om de vraag naar dergelijke woningen vast te stellen. IN CASSOBELEID De bruto jaarhuur bedroeg in 1991 ruim ƒ42 miljoen en op het einde van het jaar bedroeg de huu rachterstand by na ƒ700.000,-. Maandelijks moet aan gemiddeld 600 huurders een gespecificeerde aanmaning worden gestuurd en krijgen gemiddeld 75 huurders een laatste betalingsverzoek of een som matie wegens achterstand van beta ling van meer dan een maand. Hoewel het incassobeleid is gestoeld op een aantal uitgangspun ten, die passen bij een sociale ver huurder, moet toch bij een achter stand van twee maanden een deurwaarder worden ingeschakeld. Dat was vorig jaar 110 maal het ge val. Door de deurwaarder werden in totaal 43 ontruimingsaanzeggingen gedaan, waarvan 35 in Venray. In 15 gevallen (13 in Venray) heeft daad werkelijke ontruiming plaatsgevon den, waarvan 1 op grond van een vonnis vanwege overlast WONINGTOEWIJZING In de loop van 1991 hebben 1306 woningtoewijzingen plaatsgevon den, die betrekking hadden op 597 woningen. Zowel in Venray als in Horst is het aantal woningaanvra gers gedaald. In Venray bedroeg de afname 126, hetgeen een teruggang betekende van 1455 naar 1329. Dat is een daling met 9,5%. uw weekblad dit jaar heeft de Ho oi Eindhoven (HEAO), in van het gemeente- r een consumentenonder- aar de kwaliteitsperceptie weekmarkt in Venray uit- ld. Doelstelling was een krijgen over de waarde en het bezoek aan de rkt en eventuele relaties ik aan winkels in het Hoewel de Venrayse over het algemeen beoordeeld, kwamen tal van wensen van de Hoekers naar voren. Van k(st)er8 bezoekt Ek de winkels in het cen- e helft daarvan mist geen of branches in het win- rum, doch 40% van de be- I7»êer8 Venray mist een •Meen C&A en diverse ho- drjjven. Vroege klanten het overigens wel lastig, winkels pas om 1 uur I 0 an terwijl de markt al op [begint Het wachten op het van de winkels wordt end ervaren. ik(st)ers van de maandag- irkt komen voor onge- i kwart van buiten kerkdorpen waaruit gekon- Id kan worden, dat de week- dus een vrij grote streek- vervult en derhalve een lekkracht voor het Winkel- Ven ray uitoefent. Van de- de markt bezoeken komt kerkdorpen en 69% uit itrum. Verder wyst he* onderzoek uit, dat 28% van de inwoners uit Venray (byna) nooit de markt bezoekt Dit percentage loopt op tot 42% voor de inwoners van Venray en omgeving en omgeving Venlo. De voornaam ste reden om de Venrayse week markt niet te bezoeken ligt in het ongunstige tijdstip. Circa 30% zou de markt liever op een andere dag zien en de zaterdag is de meest ge noemde alternatieve dag. BEREIKBAARHEID Van de marktbezoek(st)ers komt 17% te voet 45% per fiets of brom fiets, 33% per auto en slechts 4% per bus. Uit het oordeel over parke ren en fietsenstalling blijkt dat nogal wat (53%) automobilisten pro blemen hebben by het vinden van een parkeerplaats. Een hoog per centage fietsers (48%) vindt de mo gelijkheden voor het stallen van fietsen slecht KWALIFICATIE Aanbod, variëteit, sfeer en bedie ning worden als goed gekwalifi ceerd. De kwaliteit van de versprodukten wordt door het me rendeel (56%) als goed ervaren. Van redelijk spreekt 14%, terwijl 24% geen mening heeft. De belangrijkste aankopen op de maandagmiddagmarkt zyn: aard appelen, groenten en fruit 82%, textiel etc. 56%, voeding/zuivel/kaas 30 en vis 11%. Ongeveer 1/3 van de marktbe- zoek(st)ers ervaart de verdeling van de markt over twee pleinen als sto rend. Men name de Grote Markt als marktterrein heeft hiervan te lei den, hetgeen ook blijkt uit het per centage van 27, dat nooit de weekmarkt op de Grote Markt bezoekt Een interessant gegeven is tenslotte, dat het totale aanbod in het winkelcentrum door 67%% goed of uitstekend wordt genoemd. VERVOLG De resultaten van het onderzoek zyn dinsdag jl. ter kennis gebracht aan de commissie voor economi sche zaken. Vervolgens zal overleg worden gepleegd met de vertegen woordigers van de VZO en de Cen trale Vereniging voor Ambulante Handel. De verdeling van de markt over twee pleinen komt aan de orde na de herinrichting van het Schouwburgplein en het Hense- niusplein en by de opstelling van de kramen zal gekeken worden naar o.a. een meer winkelgerichte opstelling van de kramen. By de nota's over het parkeren in Venray- centrum cq. de invoering van het betaald parkeren zal het parkeer probleem by het marktbezoek wor den meegenomen. De problematiek kan waarschijnlijk (gedeeltelijk) worden opgelost by de herinrich ting van Schouwburg- en Hense- niusplein. acht van Kabeltelevisie eft het bureau Tangram pit een telefonische enque ue voorkeur van de abon- Eurosport of Sportnet van de enquete is als herkeur Eurosport 110 voorkeur Sportnet 42 iel Afkeur doorgifte beide '(15%); geen voorkeur 113 fcn van beiden doorgeven aantal geënqueteerden Dd van deze cyfers is beslo- BP°rt op het Venrayse ka- Dor t« geven. k van diverse abon- e buiten deze enquete «"vangen, bleek een dui- •orkeur voor Eurosport in brand nu toe onverklaarbare N&kte het by een woning tödseweg staande tuinhuis- m. De brandweer was snel ■pe maar het tuinhuisje Ns verloren worden be- Inbraken in perso nenauto's In de nacht van maandag op dins dag werden weer verschillende in braken in geparkeerde personenauto's gepleegd. Van een aan het Kennedyplein geparkeerde auto van een inwoner bleek een ruit te zyn ingegooid. Uit de auto werd de radio ontvreemd. Een inwoner van de Rector Nab- benstraat deed aangifte van vernie ling van z(jn radio-antenne. Met die antenne was ingebroken in de auto van zyn buurman. Hier werd niets ontvreemd omdat de dader kenne- lyk in zyn werk is gestoord. In diezelfde straat werd ook met geweld ingebroken in een andere geparkeerde auto. Hieruit werd wel de radio ontvreemd. Uit een vierde in die straat gepar keerde auto waren via een ingesla gen ruit de radio en een zonnebril ontvreemd. De totale schade be droeg hier ƒ700,-. Tweemaal was ingebroken in auto's die aan de Bershof in Leunen geparkeerd stonden. Uit een auto werden de twee rybewyzen en wat persoonlyke bescheiden ont vreemd terwyl vergeefs geprobeerd was de radio te ontvreemden. By de andere auto bleef het b(j een poging tot inbraak. Asbestplaten gedumpt Personeel van de Provinciale Wa terstaat dat belast is met het toe zicht op de aanleg van Ryksweg 73 ontdekte op het tracé naby de Spurkt illegaal gestort afval, oa. 50 asbestcementplaten die volgens de huidige nonnen gevaar opleveren voor de volksgezondheid. Verder werden er een aantal zakken,, gevuld met wit spul waarvan de sa menstelling onbekend was, aange troffen. Het spul zal in het laboratorium worden onderzocht Legale verwijdering volgens de gel dende normen, gaat zeker een be drag vergen van meer dan ƒ10.000,-. Het is te hopen dat de politie, die gestart is met het onderzoek, de il legale storter zal achterhalen om hem de rekening van het opruimen te kunnen presenteren. Poging diefstal auto Vorige week is getracht de perso nenauto van een inwoner, die ge-? parkeerd stond aan de Veltumse Kleffen. te ontvreemden. Een zy-. ruit was ingeslagen en via het kon-1 taktslot. was geprobeerd de auto aan het ryden te krijgen. Tben dit niet lukte heeft de dader maar twee au toportieren meegenomen. De scha de bedraagt enkele honderden gulden. voor een breed aanbod aan wonin gen en diensten, zowel naar wo ningtype. lokatie, prys als service. Voor zover aanvullende diensten niet tot het werkgebied van de WBV behoren, zal samenwerking met an dere organisaties worden gezocht In verband met het toenemen de aantal oudere huurders, zal op korte termyn een extra service worden ingevoerd. Ttegen een be scheiden vergoeding zal de WBV een aantal onderhoudswerkzaam heden uitvoeren, dat normaal voor rekening van de huurder komt Omdat in het dagelijks werk de klant centraal moet staan, zal dit tot uitdrukking worden gebracht in de wyze van ontvangen, de inrich ting en bezetting van de kantoren en de afhandeling van vragen en klachten. Om een zo objektief mo gelijke behandeling van ernstige meningsverschillen tussen huur ders en WBV te garanderen, zal een klachtencommissie worden in gesteld. Het belang van de huurders zal worden gebundeld in één or gaan. Gedacht wordt aan een huur- dersraad, die voor de WBV de belangryke gespekspartner wordt als het gaat om de prys en de kwali teit van woningen en woonomge ving en van te leveren diensten. Als gevolg van het feit, dat de overheid zich steeds minder be moeit met de volkshuisvesting, waardoor regels worden ver minderd of helemaal afge schaft zyn de verantwoorde lykheden voor de woningbouw steeds meer overgedragen aan gemeenten en woningcorpora ties. Omdat het Ryk tevens flink heeft gesnoeid in de sub sidies, zyn de financiële risi- ko's voor de woningbouwver enigingen flink toegenomen. Ook de Woningbouwvereniging Noord-Limburg moet nu gaan werken als een zelfstandige on derneming. die haar handelen voortdurend aan bedryfseko- nomische eisen moet toetsen. De gemeente en de Woning bouwvereniging zyn meer dan ooit op elkaar aangewezen. Sa men zullen ze - ieder vanuit haar eigen verantwoordelyk- heid -vorm moeten geven aan de volkshuisvesting: de ge meente als bepaler van het volkshuisvestingsbeleid en de Woningbouwvereniging als so ciaal ondernemer. 4 MARKTSTRAAT 5 GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES Gildeweg 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond Poging diefstal van drie personenauto's Vorige week dinsdag werd ont dekt dat gepoogd was drie perso nenauto's te ontvreemden vanaf het terrein van een garagebedrijf aan de Henri Dunantstraat. De da- der(s) hebben geen geluk gehad want nadat een ruitje was ingesla gen lukte het niet de auto's te star ten. De stuurkolom bleek de hinderpaal te zijn. Nu bleef de scha de beperkt tot braakschade. Motorrijder kwam ten val Een op eigen terrein crossende Ysselsteynse motorryder kwam in de buurt van de Pottenvenweg in Ys selsteyn ten val. Hy werd naar het ziekenhuis vervoerd en kon na be handeling naar huis worden over gebracht Bromfietser contra auto In de nacht van zondag op maan dag vond op de kruising Stations weg-Raadhuisstraat een botsing plaats tussen een personenauto en een bromfiets. De bromfiets werd bestuurd door een 20-jarige inwo ner die dusdanige verwondingen opliep dat hy voor behandeling naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De 19-jarige bestuur der van de personenauto liep geen letsel op. De bromfiets werd zwaar, de personenauto licht beschadigd. De oorzaak van het ongeval was het niet verlenen van voorrang. Behalve de rekonstruktie van het Schouwburgplein en het Hense- niusplein worden momenteel in de gemeente Venray dertien wegen on derhanden genomen. Dit gebeurt in het kader van een inhaalpro gramma waardoor achterstallig onderhoud wordt weggewerkt en vanuit de bestedingsplannen van gaten in de wegen). Op dit mo ment wordt in Venray gewerkt aan net gedeelte Hoenderstraat tussen Westsingel en Langeweg (zie foto), terwyl in de kerkdorpen en in het buitengebied aan tal van wegen wordt gewerkt waarbij soms de he le fundatie van de weg wordt ver nieuwd. Een voorbeeld hiervan is Pas in Merselo, die over een afstand van 2 1/2 km grondig is hersteld. Na de bouwvakvakantie zullen nog heel wat wegen worden aange pakt De 'klapper van het jaar' zal de rekonstruktie van de Beekweg worden, waarnaar op dit moment nog een onderzoek wordt ingesteld. Met als doel: 'het leveren van goede woonruimte en daarmee samenhangende diensten, in de eerste plaats aan al degenen, die daarin niet in voldoende mate zelf kunnen voorzien', wil de Woning bouwvereniging Noord-Limburg werken aan een nieuwe toekomst als zelfstandige onderneming. Daartoe heeft z(j een plan op gesteld, waarin het beleid voor de jaren 1992-1996 staat uitgestip peld. Centraal hierin staat het ver hogen van de kwaliteit van het wonen, waarbij het aanzicht van de w(jk, van de woningen, de woonomgeving, maar ook de sa menstelling van een buurt, be langrijke faktoren zyn. Daarby is uiteraard nodig, dat de woningen op lange termijn in een goede staat worden gehouden, maar ook dat de Woningbouwvereniging over voldoende middelen be schikt om dienstverlening op een hoog peil te brengen en te houden. MILIEUBEWUST Het beleidsplan van de Woning bouwvereniging Noord-Limburg be vat een tiental uitgewerkte punten, die al leidraad dienen voor het be leid in de komende jaren. Zo zal de WBV in het overleg met de gemeen ten Horst en Venray veel nadruk leggen op de kwaliteit van de woon omgeving. Milieubewust bouwen en beheren moet een integraal onder deel worden van het werk en om dit mogelijk te maken zal in de loop van volgend jaar een Milieube leidsplan door de WBV worden op gesteld. NIEUWE RICHTING Volgens direkteur R. de Jong kan in het beleidsplan iedere zin wor den vertaald in maatregelen en planning in het kader van de vraag aan wie wat kan worden geleverd. Hoofddoel bl(jft degenen huis vesten, die daarin niet in voldoende mate zelf kunnen voorzien. Voor hen moet worden gezorgd voor een voldoende groot aanbod. Wonin gen, die passend zijn voor deze doelgroep, zullen dan ook niet wor den verkocht Via doorstroming moet het aanbod zo groot mogelyk worden gemaakt Er zal een beoordeling worden opgesteld van het woonklimaat in de verschillende buurten, vooral ge baseerd op de beleving van de bewo ners. Voor de buurten, waarin het woonklimaat tekort schiet zal eerst een analyse en vervolgens een plan van aanpak worden opgesteld. Overlastsituaties, die negatief wer ken op het woonklimaat, zullen ac tief worden bestreden. Om in te kunnen spelen op toekomstige ontwikkelingen, zul len nieuwe woningen zo breed mo gelijk bruikbaar en aanpasbaar worden gebouwd. Om op lange termyn een ster ke positie binnen de woningmarkt te behouden, zal gezorgd worden 1990/1991 en 1992. In totaal zullen ruim dertig wegen in Venray en de kerkdorpen verbeterd worden door de wegenbouwers Vissers Wegen bouw, Janssen de Jong en Heymans. Het gaat om rekonstruktie, aan passing en het aanbrengen van slytlagen en inlay (het herstellen Zondag 12 juli: Groot regionaal blaaskapellen- festival Op zondag 12 juli zal er een groot regionaal blaas kapellenfestival plaatsvinden in gemeenschapshuis Freunde Echo uit Overloon plaats nemen op het podium. Vervolgens om ongeveer 17.30 uur zullen optre den de Smeleblaozers uit Yssel steyn en De Merlo Freunde uit Melderslo. Tenslotte om ongeveer 19.00 uur zal het blaaskapellen festi val afgesloten worden met een optreden van De Loeketaler Muzi kanten uit Horst-Hegelsom en de joekskapel Niks op de Sok uit Blit- terswyek. Deze laatste kapel werd enkele weken geleden nog uitver koren tot de beste joekskapel van een groot festival te Blerick. De muziekfestiviteiten zyn ieder een gratis toegankelyk en zullen plaatsvinden in een feestelyk inge richt gemeenschapshuis De Linde, Hoofdstraat 34 te Oirlo. Het komend weekeinde van 10 tot 12 juli, staat Oirlo weer in het teken van de blaasmuziek. Muziek vereniging Ons Genoegen organi seert in en rondom gemeenschaps huis De Linde enkele muzikale festiviteiten die voor de muzieklief hebbers beslist de moeite waard zyn. Vrtfdag 10 juli: Nao be re treffen Op vrydagavond 10 juli is er een naoberetreffen tussen de muziek verenigingen van Casten ray, Oostrum en Oirlo. De drie 'naobere- verenigingen' zullen er alles aan doen om er een fyne muzikale avond van te maken. Om 19.30 uur zal het treffen ge opend worden door de jeugdfanfare van Ons Genoegen waarna om 20.00 uur de fanfare van Ons Ge noegen zal optreden. Om 20.45 uur volgt een optreden van harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum en om ongeveer 21.30 uur zal het con cert afgesloten worden door fanfare Dorpsklank uit Casten ray. De avond zal daarna worden voortgezet met stemmingsmuziek van de Eiken hofkapel uit Oostrum. De Linde te Oirlo. Van 14.00 tot 21.00 uur zullen acht bekende blaaskapellen uit de regio zorgen voor een waar muziekfestival. Op het podium zullen steeds twee blaaskapellen aktief zyn die elkaar afwisselen, waardoor er kontinu muziek zal klinken. De middag zal om 14.00 uur wor den geopen door de bekende Bra bantse kapel D'Ommelaers uit Ommel, gezamenlyk met De Berger Musikanten uit Bergen. Om onge veer 15.45 uur zullen de Bergtaler Musikanten uit Castenrav en de

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5