Guus van Bergen neemt afsdi van Boschveldcollege Opleiding tot leid(st)er in een kindercentrum Luchtmachtkapel geeft goodwillconcert Mevr. Nabuurs verlaat Raad Vierlingsbeek PEEL EN MAAS Donderdag 9 j I Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben. Dr. Poelsstraat 4. tel. 11664. Zaterdag: H. Benedict us, abt, pa troon van Europa. 9.00 Lam. overl. ouders, broers en zusters van Maria Oudenhoven (S); Herman Gerrits en echtgen. Elisabeth Hermans. 19.00 ZONDAGSDIENST; Piet Coenen (koll.); ouders Janssen-Wynhoven en zoon An toon; Bert v.d. Broek (koll.); Jan Verbruggen (koll.); Ge rard van Ryswyck en echtgen.; Lambert Cleven en echtgen.; jrd. Piet Keijsers; Hub Hawinkels (koll.); overl. ouders Pypere-Clabbers; Wiel Janssen (koll.); Lies Kelders- Winnen (koll.); Jo Denissen (koll.). Zondag: 15e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat Hgm. Henk v.d. Voort (koll.); overl. echtp. H. Gerrits- Hermans en overl. ouders; overl. echtp. J. Tillemans-Duyf (S); tot ze kere intentie (L); Martha Gerrats- Stienen en zoon Hay; overl. ouders H. Loozen-Ackermans en overl. fam. 11.00 GEZINSVIERING; Martha en Mariet Goumans-Janssen; jrd. Tteng Manders; overl. ouders Sikes- Nelissen; Sjaar van Ham; Herman Verhagen (koll.); Hub Hawinkels (koll.); Ans Jacobs-van Meyel (koll.); Mia Aerts; Maria Helwegen- Goossens (koll.). Maandag: H. Henricus. 9.00 Lsm. Nelly Janssen-Muis; Jacob Bistervels en fam. Dinsdag: H. Camillis de Leilis. 9.00 Lsm. Jac Backus. 19.00 Lsm. Harry Hermssen (buurt). Woensdag: H. Everardus. 9.00 Lsm. oude stichtingen. Donderdag: H. Maagd Maria van de Berg Karmel. 9.00 Lsm. voor de wereldvrede. 19.00 Lsm. jrd. ouders Van Bracht-Cremere. Vrijdag: 9.00Johannes en Gertru- da Wilmsen-Litjens. Op dinsdag t/m zaterdag is de kerk van 14.00 tot 16.00 uur ter be zichtiging open. Thema Gezinsviering a.s. zondag om 11.00 uur: "Vakantie, geniet er van...' Akolieten: Zo: 9.30 Louis Truyen en Piet Vosbeek. Lektor: Za: 19.00 T. Verbeek. Misdienaars: Beurten volgens lyst Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Lektor: P. Wit- tenbols. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Lektrice: L. Heutinck. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 16.45 Groepsmeditatie in het Stiltecentrum (gebouw G). Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Elisa Palm en te.v. H. Geest 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Overl. ouders Derickx-Jacobs en Ka- rel; Bér Tbnen (koll.); An toon Peters en overl. ouders; Pierre Claessens (koll.); lev. en overl. lam. Philipsen en Lemmen; Herman Bexkens. Zondag: 9.00 Cees Hensing en zuster mqjella Lenssen (fam. Lens- sen). 11.15 Overl. oudere Buyssen- Reyntjes; Tbon Millen; uit dank baarheid. Geen avondmis. Maandag: 8.00 Overledenen (of ferbus). 19.00 Overl. fam. Philipsen. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St Antonius. 19.00 Overl. fam. Philipsen. Woensdag: 8.00 Pain. Peters-Arts. 19.00 Overl. oudera Poels-Litjens; oudere Lenssen-Heyligera. Donderdag: 8.00 Voor de vrede in Oost-Europa. 19.00 Overl. fam. Janssen-Kryns; Constant en Cle mens Pyls; jrg. Piet Claessens. Vrijdag: 8.00 Overl. medebroe ders. 19.00 Gezinsmis; Opa Janssen en Martyn; fam. Lucassen-Maassen. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Martin Leendere. Zo: 9.00 Emiel Kustere; 11.15 Pascal Kuste rs. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Francisca Verhelst-van Mil. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gerrit Hermsen en overl. lam. Hermsen-Tenhaaf; Giel Vennekens en echtgen. en we derzijdse fam. Zondag: 8.30 Overl. oudere Jans- Verheggen; Antoon Janssen. 10.00 Overl. oudere Volleberg-Litjens; Sef v.d. Brandt en Louisa We(js; Giel Vennekens en échtgen. en weder zijdse lam. (Gem. koor). Maandag: 9.00 Voor de overlede nen van hen die offerden met Aller zielen. Dinsdag: 9.00 Tbt zekere intentie. Woensdag: 9.00 Harrie Claessens. Donderdag: 9.00 T.e.v. O.L. Vrouw. Vrijdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Misdienaars: Za: 19.00 Linda Stammen, Maijolyn Moraal, Maike Koch, Fieke Basten. Zo.- 8.30 Paul de Beer, Paul van Haeren, Bart Rouwet- te, Roel Kessels; 10.00 Bianca Camps, Lonneke van Asseldonk, Ni cole van Osch, Daphne Reyntjes. Vredeskerk Zaterdag: H. Benedictus. 18.00- 18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 15e zondag door het jaar. Kinderwoord dienst. Voor overl. oudere Relouw- Lindere; Trees Reijndere-van Kuyk (koll.); Harry Custere. Zondag: 15e Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geestelijk en ty- delyk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Nederlands. Voor Leo Cortenbach; Piet Kersten. Maandag: H. Henricus. 8.00 Voor de zieken van de parochie 19.00 Tbt zekere intentie. Dinsdag: H. Camillus de Leilis. 8.00 Martinus Pontman en Gysber- tus van Blokland. 19.00 Voor de Christenen die vervolging lyden. Woensdag: H. Bonaventura. 8.00 T.e.v. de H. Jozef. 19.00 Vóór de vrede. Donderdag: H. Maagd Maria van de Berg Karmel. 8.00 Voor priester- en diakenroepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 Voor de weldoeners van de parochie. Vrijdag: 8.00 Oudere Van Rooy- Hendriks en overl. zonen. 14.00 Ka pel Veltum: huw. Peter van Gooi en Hennie Evers. 19.00 T.e.v. het myste rie van het H. Kruis. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Overl. ouders Peters- Kemmelings en overl. kinderen; uit dankbaarheid. Zondag: 11.00 Hoogmis. Heren koor. St Pieter Jozef Gelissen, Jo- zephina Bekkers, Philomena v.d. Heyde en Maria Bekkers; Mathieu van Ryswyck; Nel Verstappen- Stevens; Grad Arts en overl. fam. Heiligere. Woensdag: 9.00 Carolien Phi lipsen. Vrijdag: 13.30 PI. Eucharistievie ring uit dankbaarheid b.g.v. 40-jarig huw.feest; echtp. Arts-Hanssen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 (Dameskoor); jrd. Willem Baltussen; An Janssen- Vollenberg (namens de buurt); Hay Weys; Henrica Reijdere-Weys; jrd. Marie van Kuyck; jrd. Nella Classens-Janssen, Geert Classens; Tbon Steeghs. Woensdag: 9.00 Marie en Triena Janssen. Misdienaars: Marian en Suzanne. Parochie Leunen 15e Zondag door het jaar. Zaterdag: 14.00 Hoogmis b.g.v. 40-jarig huw. Martien Broeren en Til Broeren-Reintjes. 19.00 Lsm. Henri Direks en Antoinetta Direks- Derckx; Jan de Lauw; Michel Loo- nen, Elly Loonen en Elly van Berlo; Jo Janssen (buurt); weekd. Marie Willemse-Janssen (2); weekd. Wil lem Baltussen (2); gest. jrd. Antoon van Dijck, echtgen. en Martin van Dyck. Zondag: 10.00 Hgm. Mathijs Lit- jens en echtgen.; Maria Rouwet- Styns; weekd. Pierre Philipsen (2). 11.15 Maria Ewals-van Haeff; maandd. Hennan van Leipsig en zoon Frans. 14.30 Doopviering Je roen Smits. 15.00 Doopviering Tjeerd Nelissen. Maandag: 19.00 Mndd. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg; gest jrd. Piet Weys, overl. oudere en Jo Weys. Dinsdag: 19.00 Lsm. Wim Voermans. Woensdag: H. Bonaventura, bis schop en kerkleraar. 19.00 Lsm. overl. fam. Van Rens-Loonen; maandd. overl. oudere Martens- Smedts en Henri Martens. Donderdag: 19.00 Lsm. Pierre Philipsen (Boodenstraat); gest jrd. Antoon, Dora en Nella Emons. Vrijdag: 19.00 Lsm. Frans Baltus sen, overl. fam. Baltussen en overl. fam. Lichteveld. Misdienaars: Za: 19.00 Roel Lit- jens en Rudi Linders. Zo: 10.00 Paul, Frank en Mark de Klein; 11.15 Cécile van Pol en Jolanda Achten. Ma t/m vr: 19.00 Roel Litjens en Gys Kersten. Willen alle misdienaars vóór vrydag 16 juli schriftelijk op geven wanneer ze in de komende grote vakantie niet kunnen komen dienen! Lektoren: Za: 19.00 Gonny Wys. Zo: Jan Reintjes. Gedoopt: Angela Houben, St Ca- tharinastraat 33. Rektoraat Heide Zondag: 15e Zondag door het Jaar. 10.00 Hoogmis ggj. voor Harrie Rutten en Petronella Rutten-Potten; Johanna Maas-Janssen (koll.); jgt Gerard us Wimans. Akoliet: Ron Swinkels. Woensdag: Gedachtenis van de H. Bonaventura, bisschop en kerkleraar. 8.00 H. Mis uit dank baarheid. Misd.: Maartje Peetere en Marieke Derks. Rektoraat Veulen 15e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Hendrika v.d. Goor-Baltussen; voor de pa rochie. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Teng Jenneskens; uit dankbaar heid (E). Maandag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Woensdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid (E). Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Akolieten: Za: Ruud Bexkens en René Reintjes. Misdienaars: Zo: Yvonne Emonts en Roy Smets. Parochie Ysselsteyn 15e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Mnnd. Gr. Spreeuwenberg; Jan Janssen (fam. Van Gompel); Raymond v. Asten; oudere De Weert-de Swart. Kin derkoor. Zondag: 9.30 (Ned. Gezangen); jrd. oudere Van Ass-Geerets; T. Mul ders en overl. fam. 11.15 Mndd. B. Camps; jrd. G. Wismans en echt gen. echtgen. Dykhuizen-Camps; jan Swinkels en dochter Jeanne. Maandag: 19.00 Overl. fam. Muldes-Maessen; voor de zieken. Woensdag: 19.00 Peter van Lipzig en echtgen. Vrijdag: 19.00 Marianne van Ha peren en overl. fam. Misdienaars: Za: 19.00 R. en E. Jenniskens. Zo: 9.30 B. en S. Slan gen; 11.15 N. Jaspers en B. Pouwels. Ma: 19.00 H. v.d. Hof en I. Potten. Wo en vr: I. en J. Slangen. Lees dit even goed! Ook in de au gustusmaand (de vakantietyd) zyn er kerkdiensten en dus misdie naars nodig! Niet alle misdienaars zyn de hele vakantieperiode thuis maar ze zyn ook niet al die tyd tege lijk weg. Samen kunnen we ervoor zorgen, dat ook in augustus de kerkdiensten goed verzorgd zyn. Om daarvan zeker te z(jn, vraag ik jullie: 1. Geef my schriftelijk op wanneer je echt niet thuis bent en 2. als je thuis bent, ky k dan goed in dit blad wanneer je de beurt hebt en kom helpen! Spreuk van de week: 'Wie te lang praat, gaat zichzelf tegenspre ken.' Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Milou Heetkamp, Lo- vinckplein. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Coneraad Klaassen en echtgen.; overl. fam. Vereteegen-Arts en Arts-van Cuyk; uit dankbaarheid. Misd.: Yvonne Tyssen en Monique Gommans. Zondag: 10.00 Jgt. Fen Rongen. Misd.: Ingrid Wismans en Linda Poels. Dinsdag: 8.30 Jgt. Egbertus Bec kers en Petronella Klaassen; Harrie Thissen. Woensdag: 1840 Rozenhoedje. 19.00 Harrie Thissen (buurt). Misd.: Paul Arts. Donderdag: 8.30 Peter Mathys Gielen en overl. kinderen. Vrijdag: 14.00 Huw.mis Ton Mi- chels en Mary Vereteegen. Kerk poetsen: Mevr. Arts-v. Hoof en mevr. Emonts-v. Rhee. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Benedictus, pa troon van Europa. 19.00 Voor de parochie. Zondag: 15e Zondag door het jaar. 10.00 FUm. Van Vegchel- Vereyken. Maandag: H. Henricus. 8.30 Byz. Int. (MJ). Dinsdag: H. Franciscus Solanus, missionaris Zuid-Amerika.8.30 Kerk in Zuid-Amerika. Woensdag: H. Bonaventura, bis schop en kerkleraar. 8.30 Voor de zieken. Donderdag: O.L. Vrouw van de Berg Carmel. 8.30 T.e.v. Maria. Vrijdag: Zal. Cerlaus, priester. 8.30 Voor vakantiegangers. Misdienaars: Za: Patricia en Ma rieke. Zo: Claudia en Janine. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Vrijdag: 19.00 PI. viering van het Vormsel van de meisjes en jongens van de St Jozefschool uit Smakt en Holthees. Zaterdag: 19.00 Avondmis voor pa ter Naus SVD; Nöll de Hoog; Gerrit en Leo en Wiel Koopmans; Sjef Schaeffere; vader en moeder Mulder. Zondag: 8.30 Gebedsdienst te Holthees voor zieken en sterven den. 10.00 Hoogmis voor Herman Janssen-, oudere Does-Si kking; Jo- sephina Asselbergs. Woensdag: Geen H. Mis in de St. Jozefkapel. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 12 juli zal in het Inter ven College, Leunseweg 2a te Ven ray, ds. P. Verschoor uit Helmondvoorgaan in de dienst, waarin tevens de Maaltyd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk te Blittere- wyck gaat ds P. Verschoor eveneens voor in de dienst Aanvangstijd is 11.00 uur. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen w(j u uit voor het bywonen van een bybeltoespraak met als thema 'Behoud tot het ein de toe een krachtig vertrouwen' in de Koninkrykszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 12 juli is er een vie ring van de oecumenische basis groep "Heel de kerk, heel de wereld". Deze viering is voorbereid door baisschoolverlaters en heeft het thema 'Nieuwe Reis'. Plaats: Ka pel bejaardencentrum Het Schut tersveld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. U bent van harte welkom. De volgende viering is 13 sep tember. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpedje 2a Horst. Pastorie: Clapvaeren 4. Horst, tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 12 juli om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: dhr. De Koning, Ridderkerk. In de mid- dagdienst is er kinderoppas. Baldadigheid op Ysselsteynse kermis In de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks 02.30 uur was op het kermisterrein in Ysselsteyn een vyftal knapen bezig met het plegen van baldadigheid op het kermister rein. Zy probeerden o.m. de stroomvoorziening te onderbreken door de hoofdkabelverbinding uit elkaar te halen waardoor de stroom onderbroken werd en het kermis terrein in het duister kwam te zit ten, met name het gedeelte waar de viskraam stond. De politie kon vyf knapen uit Ysselsteyn aanhouden, die bekenden zich aan die baldadig heid schuldig te hebben gemaakt. Zy werden naar het politiebureau overgebracht waar ze na verhoor en mededeling dat tegen hen proces verbaal inzake baldadigheid zou worden opgemaakt, huiswaarts konden gaan. Ook in de nacht van zaterdag op zondag kwam by de politie een mel ding binnen dat vier knapen bezig waren banden van de aanhangwa gen van de visboer op het Yssel steynse kermisterrein lek te steken. Nabij de Van Beurdenweg hield de politie een drietal knapen aan in de leeftyd van 19 en 22 jaar, die aan het signalement voldeden. Zy werden naar het politiebureau overgebracht maar tijdens het ver hoor ontkenden zij de banden te hebben lek gestoken, wel dat ze daar by waren geweest Later werd een oudere broer van een van het drietal aangehouden, die bekende de banden te hebben lek gestoken. De visboer zal schadeloos worden gesteld, maar het proces-verbaal wegens baldadigheid zal toch wor den opgemaakt. Ook was het in de nacht van maandag op dinsdag erg rumoerig na de sluiting van de kermis. Een 35-tal jongeren zorgde voor overlast voor omwonenden. Een 21-jarige inwoner werd aangehouden, omdat die het nodig vond een jonge boom langs de Jan Poelsweg te vernielen. Hy verkeerde onder invloed en werd ter ontnuchtering ingesloten. Recalcitrant gedrag De politie moest zondagmiddag omstreeks 18.00 uur hardhandig optreden om een 41-jarige bestuur der uit Venray tot bedaren te bren gen. H(j was over zyn 'toeren' geraakt toen by terugkeer b(j zyn woning aan het Nassauplein op zijn oprit een personenauto stond. Daarover waren in het verleden al meerdere malen problemen ge weest. Zyn weerspannig gedrag werd mogelyk mede veroorzaakt omdat hy niet geheel 'nuchter' was. Hy werd naar het politiebureau overgebracht waar hy na kalme ring de aanzegging kreeg dat tegen hem proces-verbaal inzake het ry- den onder invloed zal worden opge maakt en dat zyn rljbewys konform de thans geldende regels werd ingevorderd. Naar wij vernamen zal de Kapel van de Koninklyke Luchtmacht uit Nymegen op 17 september a.s. in de schouwburg een goodwill concert geven voor de Venrayse bevolking. Mevr. Chr. Nabuurs uit Vierlings beek lid van de gemeenteraad voor het C.D.A. zal per 1 september de raad verlaten. Zy gaat zich vestigen in Cuyk. Mevr. Chr. Nabuurs is sinds 1990 lid van de gemeen teraad. Zij zal worden opgevolgd door dhr. A. Hendriks uit Overloon, agrariër, 45 jaar oud. Dhr. A. Hendriks is al jaren aktief binnen het C.D.A, als bestuurslid en by de achterban van de fraktie. Wasgoed van waslijn Er werd aangifte gedaan door een bewoner van het Bingelkruid, dat 's nachts van zyn waslijn te drogen wasgoed was ontvreemd. De waarde van het gestolene bedraagt ƒ200,-. Baldadigheid na fuif In de nacht van vrijdag op zater dag werd omstreeks 03.50 uur de politie gewaarschuwd, dat op de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum bal dadige jeugd bezig zou zijn met her- rieschoppen. De politie trof een zestal jongeren aan in de leeftijd van 16 tot 21 jaar, die bezig waren geweest met het stukgooien van flessen op de straat en het trottoir. Tevens hadden die jongeren een prullebak vernield. Zij werden naar het politiebureau overgebracht waarna ze na verhoor en de mede deling dat proces-verbaal inzake baldadigheid zal worden opge maakt, aan hun ouders werden overgegeven. Gewonde bij M Zaterdagmiddag rond daguur vond op de Middel ter hoogte van het auto- va botsing plaats. Een bestuurder van een pe' uit Grubbenvorst merkt*1 té de voor hem rydendcnti auto, bestuurd door een inwoonster van Eist, afo 'I naar de parkeerplaats van circuit te gaan. By de kopi sing vlogen onderdelen I auto's over de weg, ter* I moment een personeö stuurd door een 40-jarig! van Uden passeerde. By de botsing f 0» bestuurster uit Eist wond, dat ze naar het s moest worden overgebi»* handeling kon zy naar li® vervoerd. Beide auto's 0 de sloop verhuizen. De aitf liep lichte schade op. In het kureusjaar 1992/1993 start de Stichting OVDB (landelyke Stichting Opleiding Verzorgende en Dienstverlenende Beroepen) met de opleiding tot leid(st)er Kinder centra aan het MBO College Noord- Limburg in Venlo. Het is een twee jarige opleiding in het kader van het leerlingwezen op voortgezet ni veau, vergelijkbaar met MBO- niveau. De studie leidt op voor een baan in een kinderdagverblijf, peu terspeelzaal. by halve dagopvang of een centrum voor buitenschoolse opvang. Na de opleiding kan men zelfstandig funktioneren als leid(st)er in een kindercentrum. Alle voorkomende werkzaamhe den met betrekking tot begeleiding, verzorging, huishouding, admi nistratie, kontakten met oudere, sa menwerken met collega's kunnen dan met voldoende kennis van za ken worden uitgevoerd. By een opleiding van het leerling wezen staat het leren in de praktijk centraal. D.w.z. dat er minimaal 16 uur of 4 dagdelen per week in de praktyk van de kinderopvang moet worden gewerkt en dat de theoreti sche ondersteuning 1 dag per week wordt gegeven aan het MBO College Noord Limburg in Venlo. Op maandag 6 juli wordt om 19.30 uur in het MBO College aan de Groenveldsingel 40 in Venlo een voorlichtingsavond gegeven. Voor telefonische informatie kan men te recht by mevr. T. Lemmem-van Cruchten, 077-597373. 1 Maandag 16 novemb? onder de gemeente 1( opening plaats van de der Limburgse beken, binnenlandse zaken dhr. Ch. Ruys de Beei de commissaris der Limburg mr. E. Baron vj Westerflier waren 's Venray aangekomen door dhr. Jan Poels, lid* teerde Staten van Limb; huize in de Hofstraat Vanaf hotel de Gouden I de lunch werd gebruik; per auto richting Wans het gezelschap werd door de burgemeester sum dhr. baron de Wenne. Gezamenlijk (ook de meesters der betrol ten) ging men door de de grote Molenbeek enige plechtigheid Ruys de Beerenbrouek spade in de grond Na enige toespraken personen vertrok het ga i j schap naar Venray waart officiële gedeelte en pi werden afgewerkt. Op deze foto, die gt april 1932 zien we enka mere die voor het mak foto de werkzaamheden! lenbeek even mochten ken. Ze staan opgesteld huis van de Rosmulderiii V.l.n.r. zien we: achter ke Jacobs, Giel Relou, R wels, Tinus Rongen, Onderaan: Leo Linden)! Sjeng Philipsen (Mersefcj man by het paard is h (Oost rum) (e, 0 Inbraak in Turks Door de gemeente m gedaan van inbraak in St. Antoniusstraat gelej ontmoetingscentrum. Ti waren ingegooid. Ontvre een klein geldbedrag, w. chocolade. De schade wo; op ƒ275,-. Op de voorlaatste dag van dit schooljaar, donderdag 16 juli, neemt het Boschveldcollege af scheid van de heer G. van Bergen, docent Lichamelijke Opvoeding, die per 1 juni met pensioen is gegaan. Dit afscheid zal plaatsvinden in de vorm van een interne receptie, waarby de school ook de nodige aandacht zal besteden aan het ver trek van enkele andere docenten, die elders een baan aanvaard hebben. Guus van Bergen, geboren te Horst in 1931, gaf reeds voordat hy afgestudeerd was. les op verschil lende scholen: hy begon in 1955 op de Middelbare Agrarische School te Horst en in 1956 ging hij naar Brielle, waar hy gedurende dat jaar verbonden was aan een 5-tal lagere scholen, de LTS en de School voor Scheepswerktuigkundigen In 1957 werd hy benoemd aan de school van de Patere Franciscanen, waarvan de naam juist in dat jaar door de uitbreiding met de HBS van 'Gymnasium Immaculatae Concep- tionis' in 'Lyceum voor Jongens' veranderde. Samen met de heer Hoedemaekere verzorgde hy in de ze beginjaren de lessen LO. Tbt 1960 gaf hy bovendien nog les aan de ULO en de LTS te Wellerlooi. In Venray trof hy voor het eerst op een school een gymzaal aan. Vóór die tyd moest hy lesgeven in overblijflokalen, waar eerst de ta fels en stoelen aan de kant gescho ven moesten worden en waar bij gebrek aan materialen voor oefe ningen allerlei voorwerpen, zoals emmers en bezems, gebruikt wer den. 'Het was vaak pionieren', zoals hy dat noemt. 'Nu - na 37 jaar - is er een grote en brede belangstelling voor sport en dat maakt het vak ook veel interessanter. Vroeger was er alleen belangstelling voor voetbal. Je moest soms door een muur van tegenzin om een andere sport of spel te introduceren'. nemen in het Ambtenarencentrum. Als lid missie »i«» «v,- leg heeft hy in talloze M ringen in vasthoudendheid en inbreng veel weten te ben de leraren, met name rechtspositie betreft. Vanaf 1977 werd cent het Boschveldcollege gelei f ruggebracht tot uren, waardoor hy zich) dig op zyn taak in bei richten. Na drie zittingsperiode aK Hoofdbestuur kon hy meer herbenoemd ,d" E zyn grote inzet en verdiensten voor het ondf V Nederland werd onderscheiden en der in de Orde van Op die dag kreeg hy dew behorende by deze onde opgespeld door burgenifl fesche. ICl Na al deze jaren van inl hard werken, het door van stapels circulaires a ten, het steeds mee weer ti pad moeten gaan naarw j gen in het hele land ea i mogelyk met de laatste naar Venray, zou men vei dat Guus van Bergen nuv genieten van zijn pensl» op een man met zo veel ei hoog niveau blyft men a doen. Daarom is hy ooki van de Gepensioneerden zowel het NGL als van bel rencentrum. Daarnaast i lid van diverse Commissi! roep en lid van de Contf kantiespreiding. De Boschveldgemeensd hem toe dat samen met q nog jarenlang kan gaan van zijn welverdiende ria 1 Geleidelijk aan raakte hy in de beginjaren '70 via het Nederlandse Genootschap van Leraren, betrok ken by de problematiek van de rechtspositie en van vele onder wijskundige en organisatorische ontwikkelingen. Deze behartiging ..van de belangen van leraren mond de in 1976 uit in een benoeming tot lid van het Hoofdbestuur van de Ka tholieke Lerarenvereniging en deze funktie vervulde h(j tot 1986. In de ze periode was hij tevens lid van het Algemeen Bestuur van de NKSR, de Nederlandse Katholieke Schoolraad en het KPC, het Katholiek Pedago gisch Centrum. Namens de NKSR was hy lid van de CC00, de Centrale Commissie Onderwijs Overleg. In deze funktie heeft Guus van Bergen veel overleg gevoerd met de minis ter van Onderwys over vele onder wijskundige aangelegenheden. In 1977 werd hy gekozen tot lid van het Hoofdbestuur van het NGL en in 1981 nam hij zitting in het Dagelijks Bestuur. Ook werd hij in hetzelfde jaar vanwege zyn speciale deskundigheid inzake rechtspositie en zijn inzicht in nieuwe organisa torische ontwikkelingen binnen het onderwys, gevraagd zitting te

Peel en Maas | 1992 | | pagina 16