Het verbouwen van een huurwoning Oriëntatieprogramma's/ Kursussen voor mensen zonder werk Nieuwe mogelijkheden om geld belastingvrij opzij te zetten Gemeentewerf neemt geen oude koelkasten en diepvriezers meer in NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY kendmaking ziging in kaart sluit Gebruik i lijke Meststoffen Bekendmaking ingevolge de Wet geluidhinder Sluiting gemeentearchief Hinderwet Hinderwet Nieuwe dienstregeling Zuidooster autobusdiensten Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Kindermiddag in de Bonte Koe Venrays zang en acteertalent in 't Stekske Meer service op het NS-station van Vierlingsbeek (MAAS Donderdag 9 juli - Pagina 13 |UIS VENRAY „,04780-23333 ondentieadres: i500 II VENRAY igl.m. vrijdag van 9.00 tot I Bevolkingszaken is te- and op donderdag van K1700 uur. U openingstijden kan uitslui- ilefonische afspraak worden b. en w. uitsluitend te na telefonische afspraak itafeenheld bestuurson- ning, tel. 04780-23269, al- rirmiddag. B. Waals 5 van 10j00 tot 11.00 uur a bestuurszaken: gewestelij- ergemeentelijke samenwer- bestuurlijke koördinatie; i orde en veiligheid; voor in inspraak algemeen; dorps *len; personeel, organisatie matica; interne dienstverle- onomische zaken: bevorde- T tgelegenheid, markten en i, handel en middenstand, ig toerisme, bedrijfs- en ibging. tr Hoppenreijs-de Loo ngemeester) 5 van 10.00 tot 11.00 uur. ten: algemeen milieubeleid, afvalverwerking, :ing, bodemsanering; ilijke zorg: gezondheids- happelijk werk, ouderen- nzorg (RBA), sociale ling (WSW), culturele i; sociale vernieuwing; Truljen ij van 10.00 tot 11.00 uur. i; belastingen, gemeentega- (hypotheken); openbare wer- wgeri, riolering, reiniging, verkeer en vervoer; agrarische uilverkaveling, beheer en ver- ndbouwgronden. Oder MM >g van 10.00-11.00 uur. ke ordening; volkshuis- bouw- en woningtoezicht; Mstoezicht; stedebouw; Idrijf, (m.u.v. beheer land- onden): beheer eigendom exploitatie bestem mings- grondverwerving; igifte. ter blessen (van 10.00-11.00 uur. muziekschool, mu- Ktouwburg, bibliotheek, mo- enzorg, oud archief, culturele grote en kleine kun- je academie; sociale zaken; volwassenen-edukatie; kan; rekreatie; jeugd- en jon- irk; akkommodatie-aangele- bn; sociaal-cultureel werk; ievraagstukken; mediazaken; Wng. burgemeester van Venray Ier voldoening aan het he in artikel 22, lid 2 van de de Ruimtelijke Ordening be- dat de gemeenteraad van zijn vergadering van 30 in voorbereiding heeft it.v ird; 'yj2 Partiële herziening van het uningsplan 'Landweert' voor iTein gelegen aan de Smak- iein te Venray, t.b.v. de bouw tennishal. ifTen^oorbereidingsbesluit treedt met ingang van 10 juli voor een ieder ter inza- H raadhuis, afd. volkshuis- Jan! l ruimtelyke ordening en 5 U Raadhuisstraat 1 te Venray, 77 kantooruren van 9.00 tot k urgemeester van Venray, 2X1 lf.H.A.B. Waals xjvi föe Venray heeft recente- bericht ontvangen van het van landbouw, natuur- en vissery dat in de kaar- t Öfthorende by het Besluit Dieriyke Meststoffen, en- Wen zijn gemaakt Voor de We Venray houdt dit in dat tden die op de oorspronke- jien aarten grys waren inge- uitgevoerd dienden te n wit Deze wijziging heeft voor de uitrij regels die deze gebieden. me nog vragen hierover nf indien men de nieuwe 1 in wil zien, kan men kon- lfteraen met de milieu- "Mor Jan Lenssen van de ge- Mitie Venray. Tbt dusverre kon u by de gemeen tewerk uw oude koelkast of diep vriezer inleveren. Vanaf 1 juli 1992 is dit niet meer mogelyk. De gemeente heeft per 1 juni 1992 met recyclingbedrijf de Cirkel een kontrakt voor de inzameling van koel- en vriesapparatuur af gesloten. Wanneer u een oude diep vries of koelkast kwijt wilt, moet u voortaan dit bedrijf opbellen, er wordt direkt met u afgesproken op welke dat uw apparaat aan de straat Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend, gelet op art 83 van de Wet geluidhinder en de desbetreffende artikelen van het 'Besluit grenswaarden binnen zo nes langs wegen', dat zy voorne mens zyn by het coUege van gedeputeerde staten van Limburg een verzoek in te dienen om vast stelling van een hogere waarde dan de ten hoogste toelaatbare geluidbe lasting van de gevels van de hierna aangeduide woningen, vanwege het ontwerp-bestemmingsplan 'Wilhel- minaplein'. Uit akoestisch onderzoek is geble ken, dat de wettelijk toegestane grenswaarden van geluidbelasting voor een aantal in het plan opgeno men mogelijkheden tot woning bouw boven het winkelpand annex parkeergarage Leo van Schaijik, worden overschreden. De hogere waarde die gevraagd zal worden, be draagt maximaal 65 dB (A). Het ontwerp-verzoek aan gedepu teerde staten met de daarbij beho rende stukken ligt met ingang van 13 juli 1992 gedurende 1 maand voor iedereen ter inzage bij de afd. volkshuisvesting, ruimtelijke orde ning en milieubeheer, kamer 309 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur, en verder volgens af spraak. Opmerkingen betreffende het ontwerp-verzoek kunnen geduren de deze teermyn schriftelijk wor den kenbaar gemaakt aan burgemeester en wethouders. Te vens wordt op 27 juli a.s. een open bare zitting gehouden, waarbij iedereen in de gelegenheid wordt gesteld mondeling opmerkingen omtrent het ontwerp-verzoek te maken. Deze hoorzitting begint om 17.00 uur in het raadhuis van Ven ray, Raadhuisstraat 1 te Venray. I.v.m. vakanties van het personeel is de studiezaal van het gemeen tearchief Venray voor publiek geslo ten van 31 juli t/m 14 augustus 1992. Vanaf 17 augustus 1992 kun nen wy u weer van dienst zyn. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy hinderwetvergun ning hebben verleend aan: W. Lemmen, Timmermanns- weg 122, 5813 AR Ysselsteyn voor het uitbreiden/wijzigen van een varkensmestery en varkensfokke rij, gelegen aan de Timmermanns- weg 122 te Ysselsteyn; Maatschap Reynders-Willems- sen, Lollebeekweg 33, 5811 AJ Casten ray voor een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergun ning voor een pluimveehouderij gelegen aan de Lollebeekweg 33 te Casten ray; J. Michels, Volen 7, 5812 AG Heide, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkensfok- en mestbe- dryf gelegen aan de Volen 7 te Heide; C.V. Coopmans. Venraysbroek 2,5804 BL Venray. voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een rundvee- en fokvarkenshoudery gelegen aan de Venraysbroek 2 te Venray. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray. kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 9 augustus 1992. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. moet staan. De Cirkel haalt de koel kasten en diepvriezers binnen één week gratis by u op. Ze moeten wel leeg en voldoende schoon zyn. Wanneer kunt u een afspaak maken? U kunt van maandag t/m vrijdag tij dens kantooruren een afspraak ma ken om uw koelkast of diepvriezer op te laten halen. Adres: Recycling bedrijf De Cirkel, Kievit 8, Helden- Beringen, tel. 04760-76477. Tbt deze datum kan bij de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep- schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tydig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.EJ.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: M. Stiphout, Timmermanns- weg 123, 5813 AM Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een mestkuikenbedryf gelegen aan de Timmermannsweg 123 te Ys selsteyn; L.G.M. van Vegchel, Timmer mannsweg 119, 5813 AM Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een rundveehouderij gelegen aan de Timmermannsweg 119 te Ys selsteyn. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 9 augustus 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook. na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wy zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien men echter hierom verzoekt (by de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstrijken van bo vengenoemde termijn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarby bestaat dan tevens de mogelykheid tot een gedachten wis seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zij daartoe re delijkerwijs niet in staat zyn ge weest. kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.J.EM. Frencken De nieuwe dienstregeling van de Zuidooster gaat dit jaar op zondag 6 september in. De zuidooster wil een betrouwba re aansluting bieden op de treinen van en naar Eindhoven. Daarom zyn in Helmond de tijden van de lijnen 27, Venray-Helmond, en 72S, Venray-Helmond sneldienst, omge wisseld. By lyn 97, Venray-St. Anthonis, geeft de vervoersvraag aanleiding tot het schrappen van de retourrit tussen 10.00 en 11.00 uur van maandag t/m vrijdag en alle ritten op zaterdag. Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou- waanvragen medewerking te verlenen. het bouwen van een garage aan de Pinksterbloem 46 te Venray, tn.v. RJ. Poels; het uitbreiden van een wo ning aan de Kruisstraat 7a te Ven ray, t.n.v. R.J.T.J. Geurts; het bouwen van een garage en hondehokken aan de Marjolein 38 te Venray, tn.v. M.R.W.G. Hendriks, Handelstraat 8. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 10 juli 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage b\j de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 30 juni 1992 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Z(j die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kunnen op grond van de wet ARGB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het vernieuwen van een win kelunit aan het Henseniusplein 4a te Venray, tn.v. P.J.H.M. van Dyck, Isabellahof 49; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Ysselsteynseweg 76 te Ys selsteyn, tn.v. J.H.A. Houben; het verbouwen van een boer derij aan de Maasheseweg 84 te Smakt tn.v. J.M. Seykens; het bouwen van een nieuw 150 KV station, trafocel aan de Smakterveldweg te Venray, tn.v. Mega Limburg, Gelissendomein 5 te Maastricht; het bouwen van een nachthok voor vogels aan de St Jozeflaan 32 te Venray, tn.v. A.M.T. Goumans; het uitbreiden van een wo ning aan Bergkwartier 38 te Ven ray, tn.v. A.J.M. Tillemans; het bouwen van een loods aan de Scheiweg 25 te Leunen, tn.v. Maaschap M. en J. van Kempen; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Boudewynhof 6 te Venray. tn.v. J.W.F.A. den Hoedt; het uitbreiden van een wo ning aan de Merseloseweg 115 te Venray, tn.v. M.H.G.M. de Mulder, Coppelenberg 40 te Merselo; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Akelei 13 te Venray, tn.v. H.J.G. Swinkels; het verbouwen van een boer derij aan de Puttenweg 93 te Ys selsteyn, tn.v. H.E.M. van Dyck, Moostdijk 13; het bouwen van een carport aan de Herderstasje 1 te Venray, tn.v. E.A.J. de Graaff. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Wanneer u als huurder iets aan uw woning wilt veranderen of verbouwen, heeft u daarvoor toe stemming van de Woningbouwvere niging nodig. In een aantal gevallen moet u daarnaast ook nog een bouwvergunning by de gemeente aanvragen. Per 1 oktober zal het bouwbesluit van kracht worden. Hierdoor veran dert er het een en ander wat betreft het aanvragen van een bouwver gunning. Voor een aantal kleine bouwwerk zaamheden is geen bouwvergun ning meer nodig. Voor andere komt er alleen een meldingsplicht. Wan neer een bouwaanvrage nodig is moet een gemeente een aanvrage binnen drie maanden behandelen. Carports, dakkapellen, antennes en schuttingen vallen onder deze verruimde regeling, voorwaarden daarby zyn bepaalde richtlijnen met betrekking tot hoogte en/of aansluitende konstrukties. Deze richtlenen dienen in acht geno men te worden. Wat niet verandert is, is dat u ook na 1 oktober voor veranderingen aan uw woning toestemming van de Woningbouwvereniging nodig moet hebben. Als huurder sleutelt u immers aan een woning die niet uw eigendom is. Via een aanvrage- en toestem- mingsbeleid zullen de Woning bouwvereniging en de huurder daarom zaken met elkaar moeten afspreken. Wy kunnen hier nu niet volledig aangeven waar wel en waar geen toestemming voor gegeven zal worden. Voor meer informatie wy- zen wy u op onze brochure 'Veran deringen in/aan de woning'. Deze brochure is op het kantoor van de Woningbouwvereniging of op aan vrage verkrijgbaar. Wy raden u dringend aan om by voorgenomen wijzigingen in of aan de woning altyd toestemming te vragen. U kunt kontakt hierover op nemen met de Technische Dienst (04780-81541). Dit geldt ook wan neer geen bouwvergunning meer nodig is. De Stichting RISC, afdeling Werk- lozenwerk, start in september met de volgende oriëntatiepro gramma's: oriëntatieprogramma lassen/me- taalbewerken/GAWALO (gas, wa ter. loodgieten) oriëntatieprogramma bouw/ hout oriëntatieprogramma infor matica. Doel van deze oriëntatieprogram ma's is deelnemers kennis te laten maken met technische vaardighe den/technische beroepen en toe te leiden tot vervolgopleidingen. De programma's zyn kort In 10 tot 15 weken bent u minimaal 2 dagdelen per week aktief aan de slag. Daarnaast worden de volgende kur sussen georganiseerd: lassen houtbewerken motorvoertuigentechniek machineschryven/tekstverwer- ken basisinformatica/oriëntatie toe passingsprogramma's Zowel de kursus machineschryven als de kursus tekstverwerken bieden de mogelykheid tot het be halen van een diploma op verschil lende nivo's. In de kursus basis- informatica maakt u kennis met de computer en al zyn mogelijkheden, terwijl in de kursus oriëntatie toe passingsprogramma's onder meer aandacht wordt besteed aan bestandsbeheer en spreadsheetpro- grammatuur. De oriëntatieprogramma's en de kursussen vinden voornamelijk plaats in de leer-/werkplaatsen van de stichting in Venray of Horst In deze leer-/werkplaatsen wor den ook andere aktiviteiten georga niseerd. zoals kleding maken, machinaal breien en poppen maken. Informatie/aanmelding Voor nadere informatie, alsmede aanmelding kunt u terecht op de leer-/werkplaats Venray: (adres: Prins Bemhardstraat 12. tel. 04780-87212) Voor toezending van de kursusfol- der en eventuele andere informatie kunt u terecht by de Stichting RISC, tel. 04780-86245 (by voorkeur tussen 09.00-11.00 uur). (art 18a WRO) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de ruimtelyke ordening vrijstelling te verlenen aan het ter plaatse gelden de bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwaanvragen: het bouwen van een carport aan de Oeldershof 7 te Oirlo, tn.v. P.A.M. Willems; het plaatsen van een tuinhuis je van voliere aan de Thngostraat 2 te Venray, tn.v. H.B.J.C. de Haas, Wagnerstraat 13; het plaatsten van een tuinber- ging aan de Vijverhof 8 te Ys selsteyn, tn.v. P.A. Reynders, Veenmos 14. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 10 juli 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310, van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray drs. J.F.H.A.B. Waals Vyf jaar café de Bonte Koe. een feit dat in het weekeinde van 24, 25 en 26 juli gevierd zal gaan worden. Zoals vorige week vermeld werd, is er op 26 juli een vrijmarkt waar voor iedereen zich kan opgeven, maar deze vrymarkt wordt op zater dag 25 juli voorafgegaan door een heuse kindermiddag voor name kinderen in de basisschoolleeftijd. In de Bonte Koe en op straat kry- gen de kinderen de gelegenheid zich uit te leven in onder andere straattekenen, buttons maken en schmincken. Verschillende artiesten zullen verder de kinderen vermaken om uiteindelijk de kinderen de gele genheid te geven hun favoriete zan ger. zangeres of popgroep te playbacken. Voor deze mini-playback-show kunnen kinderen van de basis scholen zich vanaf vandaag 9 juli tot en met volgende week donder dag 16 juli, opgeven by café de Bon te Koe (tel. 10137). Zaterdag 25 juli, vanaf 13.00 uur: de kinderen vermaken zich by de Bonte Koe, de ouders doen rustig boodschappen en genieten daarna samen met hun kinderen van de mini-playback-show. Inbraak in slachterij In de nacht van zondag op maan dag werd met geweld toegang ver schaft tot een aan de Horsterweg gelegen slachterij. Uit de koelcellen werd een grote hoeveelheid vacuum verpakt vlees ontvreemd. De buit werd over het hek gegooid en met een auto verder getransporteerd. Omdat nog een inventaris moet worden opgemaakt kon ons de exacte waarde van het gestolen vlees nog niet worden medege deeld, maar de schade bedraagt ze ker vele duizenden guldens. Op zondagmiddag 28 juni jl. vond de eerste presentatie plaats van de leerlingen van zangpedagoge Lynn Stevens uit Venray. In de hitte van die dag was 't Stekske in Landweert tot lokatie gekozen voor dit ge beuren. Het werd een verrassende mid dag, te meer omdat Lynn Stevens' school pas in januari van dit jaar van start ging en in het korte tijds bestek van een half jaar al ware artiesten in de dop wist te presente ren. Uiteraard is dit sukses het ge volg van een sublieme samen werking tussen Lynn Stevens en haar leerlingen, maar ook van haar aantrekkelijke manier van lesge ven, die gevarieerd en motiverend is. Alle muziek-arrangementen wor den gemaakt en gespeeld door Lex Stevens, die zyn sporen in de mu ziekwereld reeds verdiend heeft, evenals Lynn Stevens. Het hoeft geen betoog, dat de gehele presenta tie een lust voor het oog én het ooi- was. want behalve zangles geeft Lynn ook les in bewegingsleer, ademhalingstechniek. stemvor- ming en expressie. Opmerkelijk was dan ook de voordracht die Simone Trustfull perfekt op het toneel wist te plaat sen: het resultaat van veel acteerta lent en erg hard werken. Medewerk(st)ers van deze middag waren: Rian Vloet Miranda Wil lems, Jeanne Jenniskens, Jeanne v.d. Wyst Helen Klaasen, Simone Trustfull, Joyce van Es, Judith op 't Veld, Doortje Leysten, Jesse Ste vens, Stan Cruysberg, Ernest Cruys- berg, Leo Reyntjes, Pieter Huberts, Wendy Janssen, Ivonne Overmans, José Berghammer en Niea de Windt. Alle aanwezigen hopen op een spoedig vervolg op deze fyne mid dag, waarin talent, kwaliteit en en thousiasme de eerste prioriteit hadden. Thlent moet gemotiveerd worden, en blijven, en dit soor prsentaties is daar zeker een onder deel van. We kijken uit naar de vol gende presentatie! Met ingang van 29 juni kan het NS-station van Vierlingsbeek meer service bieden aan de treinreizi gers. Was het station eerst van 0630 tot 10.00 geopend, thans kan men er van 0630 tot 14.00 uur. by wijze van proef tot december, terecht Door het moderne plaats kaarten verkooopsysteem, zyn de mogely k- heden van de af te geven plaatsbe wijzen aanmerkelijk vergroot Behalve de normale reisbiljetten zyn ook verkrijgbaar de tienertoer en de tienertoer-plus kaarten en de zomerteer kaarten, waarmee gezin nen door het hele land kunnen rei zen. Nieuw zijn verder de trein- cadeaubonnen, de dagtochten en attraktiekaartjes. Kaartjes voor het buitenland (Duitsland, België en Frankrijk) zyn beperkt ver krijgbaar. Geld opzij leggen voor later is sinds begin dit jaar aan allerlei nieuwe regels gebonden. Zo heeft de overheid onder meer het be lastingvoordeel verminderd van sparen in kombinatie met een le vensverzekering. Tbch zyn de gevol gen van de nieuwe wetgeving ('Brede Herwaardering') niet alleen maar negatief. De wet biedt sinds 1 januari ook nieuwe (belastingvrije) mogelij kheden voor spaarders en beleggers. Belastingvrij kapitaalplan Omdat de juridische omschrij ving van het begrip 'kapitaalverze kering' is vereenvoudigd, blijken er nieuwe beleggings- en spaarvor- men mogelyk. Zo ontwikkelde de Rabobank - op basis van de nieuwe regels - samen met Nederlands grootste beleggingsinstituut de Ro- beco Groep, een belastingvrij kapi taalplan (Cumulent genaamd). Een juridische vondst die spaarders/be leggers behoorlijk profy t biedt Het ingelegde bedrag wordt gespaard en/of belegd. De verhouding daar tussen kan de kliënt zelf bepalen. Zo kan in vyftien jaar per persoon een belastingvrije som worden op gebouwd van ƒ50.000,-. Voor een pe riode van 20 jaar kan dat zelfs oplopen tot ƒ220.000,-. In de praktijk werkt het nieuwe kapitaalplan als volgt: u legt maan delijks, per kwartaal of jaarlyks een bedrag in. Dat doet u gedurende 15 of 20 jaar. In die periode staat het geld vast en is dus niet op te ne men. De rente (en/of het dividend) wordt jaarlyks op uw rekening bij geschreven. Na de afgesproken pe riode is het geld belastingvrij op te nemen. Een dergelijke lucratieve regeling is bij uitstek geschikt voor mensen die vooruit willen kyken. Bijvoor beeld voor jonge ouders die nu wat geld over hebben (al is het maar 50,- per maand) en dat opzij willen leggen om straks de studie van de kinderen te kunnen betalen. Of voor mensen die nu ee jaar of 45 z(jn. Over 15 jaar gaan we met de VUT en dan willen ze graat die ene grote (maar ook dure) reis gaan ma ken. In z'n algemeenheid geldt dat het belastingvrije kapitaalplan voor iedereen die in staat is nu wat geld opzy te leggen, aantrekkelijk is. Uw adviseur van de Rabobank vertelt u er graag meer over.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 13