Venrayse biljarters kmpioen van Nederland Canon Triathlonvereniging organiseerde perfekt kampioenschap Ideur copieën Voor de voordeligste hypotheek ga je rechtstreeks naar de Rabobank. Expositie 'Papier en Kunst' in Boschveldcollege Avondvierdaagse vandaag van start Adugena8 Rabobank. Aangenaam. IN HET MIDDELPUNT VAN HET TIJDSBEELD 685,- EU MAAS Donderdag 18 juni - Pagina 7 siste maanden heeft de Ven- fljartsport een naam op lan- niveau gekregen. Peter René Dericks en Frank jlen werden kampioen in Op de zaterdag te ut gehouden nationale ftyfclenschappen in de Cl klasse lein behaalde het drieman- Jac Lucassen (64), Leo Sie- Huub Cleven (31) de Ie titel van Kampioen van seizoen 1991-1992. behoort tot het vaan van de biljartvereniging Oefening Sterk) en ids het bestaan van deze nu ongeveer 17 jaar, van die club, die het bil- 1 beoefent in café d'n Oldti- in de Henseniusstraat. «teerder, zo wist ons het drie stellen, behaalde een Noord- urm rgs team deze landstitel, z(j dan ook terecht zeer jjn, Leo Siebers vertelde ons i nooit geweten dat het Wil- 0 zo mooi kan klinken en 'mk Ik de woorden niet exact M ong ik het toch zachtjes mee'. V (dat het zo ver kan komen, ig spelen voor het lands- ïschap, moet er veel ge- Eerst werd het team leo van het distrikt Venlo, leVenray behoort Vervolgens er Zuidnederlandse kampi- appen waarna pas voor de lie kampioenschappen, die IEer in de fraaie sporthal van |Q foort werden gespeeld, mag 1 aangetreden. 'Q uste 4 jaar werd DOS welis- l!/i Sriktskampioen, maar bleef aiidnederlandse kampioen- sn steken op de tweede Dit jaar lukte het wel om eer- orden en was deelname aan Ederlands kampioenschap nationale wedstrijden a worden gestreden in twee vier teams. Door over- op het drietal van VOG chede en De Sport uit Wete- en een gelijkspel tegen ipelle kwam het DOS- igeljjke hoogte met Sprang- Omdat de Venrayers 13 1 hadden, Lucassen 3, Cleven ehers 6, gingen zy door naar De eindstrijd ging tegen dverfde favoriet WBV uit jen. het waren de mannen 'die het best de zenuwen de "ven. Jac Lucassen kwam caramboles op gelijke iet zjjn tegenstander. Huub [en Leo Siebers bleven met caramboles, hun te llers toch de baas. De eind- wae derhalve 5 tegen 1. Jker kon het niet. lal uit auto's ige autobezitter deed ïst aan de Van Mont- jeCI te Ysselsteyn wel zijn au- "net antidiefstalslede uit de Mar liet zyn jas en die van fendin, in de auto achter. Bij "Hst bleken de jassen, met van ƒ650,-, ontvreemd ng tot de auto was ver- gebruikmaking van «sleutel. forcering was toegang ver- J01 een aan de Litsenberg *rde personenauto van een jn Ysselsteyn. Ont- 1 werden twee sets luidspre- a een waarde van ƒ200,-. - '8 tot brandstichting rHi!04016118 stichting be- kH Pgebouw De Springplank Eikenlaan aangifte gedaan "Hak, cq. poging tot brand- "8 van dat gebouw. Of het ®°r gebrek aan zuurstof uit «uitgegaan of dat de dader gekregen en het vuur Woon kon niet worden lel(i. Er zyn wel bruikbare de dader aangetoffen 0r de politie hoopt een en kunnen oplossen. De scha- 'nu beperkt. Het thuisfront werd direkt op de hoogte gesteld van het behaalde kampioenschap en in een mum van tyd waren alle leden hiervan in kennis gesteld. Toen het drietal in hun clubhuis arriveerde was dat herschapen tot een fraai versierd clubhuis waarby °°k de caféhouder en zyn echtgenote bewezen dat ze meeleven met de verrichtingen van DOS. Zelfs het middernachtelijk uur kon niet verhinderen dat de muzikale klanken het sukses on dersteunden. Vanavond, donderdag 18 juni, om half zes begint de 34e Avondvier- Morgen, vrijdag 19 juni en zater dag 20 juni vertrekken de wande laars ook om 17.30 uur. De afstanden die gewandeld worden zyn 3, 5, 10 en 15 km. Op zondag 21 juni kan er ook 20 en 30 km ge wandeld worden. Op zondag 21 juni zyn de startty- den als volgt: 30 km van 09.00- 09.30 uur; 20 km om 12.30; 15 km om 14.00; 10 km om 14.30; 5 km om 15.00; 3 km om 15.15 uur. Alle deelnemers ontvangen na af loop een medaille en elke dag op de rustplaats een traktatie. Zondag 21 juni wordt de Avond vierdaagse afgesloten met een défi lé dat wordt opgeluisterd door een tiental muziekkorpsen en gilde- korpsen uit Venray en omgeven. Al le deelnemers stellen zich op in de Helfrichstraat en via het centrum loopt men weer naar sporthal De Wetteling. Daarna worden de pry- zen uitgereikt en ontvangen de groepen de groepsherinneringen. Verkeerssituatie Om de veiligheid van de deelne mers beter te kunnen waarborgen is er rondom de sporthal een een- richtignscircuit gekreëerd. Ook de parkeerplaatsen rondom De Wette ling zyn afgesloten. Ouders die kin deren moeten brengen en halen, kunnen dit het beste met de fiets doen of de auto elders parkeren. Is dit niet mogelijk dan dient men er rekening mee te houden dat er in de omgeving van de sporthal niet geparkeerd mag worden. Er is vol doende bewaakte fietsenstalling aanwezig. Tbt slot De organisatie heeft er alles aan gedaan om het geheel zo soepel mo gelijk te laten verlopen. Hopelijk mogen we weer zo'n 3000 deelne mers verwelkomen en kunnen we rekenen op een gezellige en sportie ve manifestatie. Mocht u tydens de ze Avondvierdaagse nog iets willen vragen: de organisatie is te berei ken in De Wetteling, tel. 85333 of sportcafé De Wetteling, tel. 84854. ■uur fotoservice DE BLEEK 39 ACHTER DE SCHOUWBURG VERGROTING IN 5 MIN., Geluidsoverlast Vele tientallen telefoontjes kreeg de politie zaterdagavond te verwer ken omtrent geluidsoverlast Het begon al om 19.30 uur. Geluidsover last werd veroorzaakt door de harde muziek vanuit de tent geplaatst aan de Westsingel in verband met de organisatie van de triathlon. Er was hiervoor een muziekvergun- ning afgegeven, toen de geluids overlast bleef aanhouden werd zelfs gedreigd de kabels door te snyden, waarna de politie verzocht de mu ziek zachter te zetten. Om even na het middernachtelijk uur werd door de organisatie beslo ten de muziek af te zetten. Vervolgens regende het klachten over muziekoverlast vanuit een tuin van een woning aan de Matter- homlaan, waar ter gelegenheid van het eindexamen een geslaagden - feest was georganiseerd. De politie konstateerde dat de muziek inder daad te hard stond en verzocht het geluidsvolume terug te draaien. Dat ging even goed, maar later werd de muziek toch weer harder gezet De politie maakte de hoofdbewoner duidelijk dat dit niet getolereerd kon worden. Het duurde toch nog lang, eer de nachtelijke rust in dat gebied weerkeerde. Het advies van de politie is om by het organiseren van dergelijke feestjes, ook te denken aan de buren. GROTE LOTERIJ 2 Eén op de drie hypotheken die in Nederland worden afgesloten, is van de Rabobank. En dat is geen toeval. Door rechtstreeks naar de Rabobank te gaan, profiteert u direct van de scherpe tarieven en de grootste keus aan hypotheekvormen. Bovendien kennen we door onze lokale betrokkenheid de plaatselijke woningmarkt als geen ander. Het resultaat: een beter advies en een complete begeleiding bij de financiering van uw huis. Dus als u op weg bent naar een hypotheek, zorg dan dat u zeker de Rabobank op uw pad tegenkomt. Rsbobailk S De Triathlonvereniging Venray Regio kan terugkijken op een geslaagd weekeinde. Zowel de re- kreatieve wedstrijden als het Zuid nederlands kampioenschap werden geslaagde evenementen met veel deelnemers, toeschouwers en ook goede resultaten van de Ven rayse triatleten. De organisatie ver liep vlekkeloos en wethouder Driessen, die het evenement zon dagavond afsloot, kon toezeggen dat de gemeente Venray en de gemeen te Vierlingsbeek, volgend jaar alle medewerking zullen verlenen aan de organisatie van het Nederlands kampioenschap Run-Bike-Run. SCHEIDING De scheiding tussen de rekrean- enevenementen en de topsport- wedstryden bleek een goede keus te zyn van de organisatie. Zo goed zelfs dat de Nederlandse Triathlon Bond dit organisatiemodel wil over nemen by andere evenementen. Zaterdagavond stonden de re- keanten dus volop in de belangstel ling. Ongeveer 260 sporters (82 triatleteii en 60 trio-ploegen) stre den deze avond om de rekreatieve eer. Een pryzenpot van ƒ1000,-, be schikbaar gesteld door diverse sponsors, en de zekerheid dat men in ieder geval een finishfoto ont ving, zorgde voor veel enthousias me. Het feit dat hier veel plaatse lijke sporters aktief waren, die allen hun eigen publiek by zich hadden, gaf deze avond een aparte sfeer. KAMPIOENSCHAP De zondag stond in het teken van het Zuidnederlands kampioen schap op de afstand die over vier jaar waarschynlyk olympisch zal zyn: 1500 meter zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen. By de dames was van tevoren be kend dat Fran ka Jansen uit Venray, door haar zware wedstryden van de laatste weken, zich niet 100% op de ze wedstryd had voorbereid. Die zware wedstryden lieten hun spo ren na en de eerste prys ging daar door naar Jacqueline van Vliet, voor Fran ka Jansen. By de junioren ging de stryd, zo als werd verwacht, tussen Rogier Pepers uit Stein en Bas Bastiaans. Ook Bas Bastiaans kende de laatste weken een druk wedstrijdprogram ma en keek daardoor na het zwem men al tegen een achterstand van 3 minuten aan. Onoverbrugbaar en een tweede plaats was het maxi maal haalbare. By de heren presteerden de Ven rayse triatleten bijzonder goed. Vier leden van de Triathlonvereni ging schaarden zich onder de eer ste 13 deelnemers. 'Onze vereni ging heeft daarmee aangetoond in de breedte gegroeid te zyn.' liet trai ner John Raadschelders weten. Hy was zeer tevreden over de prestaties van zyn pupillen, en in het bijzonder met de prestaties van Henny Freriks. Die wist zich gedu rende wedstryd steeds verder naar voren te werken. Na het zwemmen lag hy 29e op iets meer dan drie mi nuten van de latere winnaar Luc Huntjes. Tbch betekende de zwem- tyd van 21.02 een nieuw persoon lijk record voor Henny Freriks. Tijdens het fietsen rukte hy op naar een zesde positie. Hij legde de 40 km als snelste van alle deelne mers af. Ook met lopen was Henny Freriks de snelste. Zijn achter stand, opgelopen tydens het zwem men, kon hij terugbrengen tot 1 minuut en 9 seconde, waardoor een verdiende tweede plaats werd bereikt. By de heren behaalden verder Paul Wullems een 9e plaats. Herald Kleeven een 11e plaats en Peter Scheres een 13e plaats. In het kader van het 25-jarig jubi leum van Fré Thissen als docent en conrector aan het Boschveldcollege te Venray, organiseert de sektie Te kenen, Handvaardigheid en Muziek een tentoonstellingsprojekt met als thema: Papier en Kunst Het projekt 'Papier' wil de samen hang tussen het materiaal papier, de geschiedenis van papier en pa pier als zelfstandig beeldend mid del voor kunstenaars, inzichtelijk maken. Oogmerk b(j projekten als deze is om een algemeen publiek, jongeren in het bijzonder, ver trouwd te maken met beeldende kunst Doel van het projekt 'Papier' is duidelijk te maken, dat papier veel meer is dan alleen maar een wille keurig alledaags materiaal. Dat blijkt met name als kunstenaars met papier aan de slag gaan. Cen traal in de tentoonstelling staat dan ook de papierkunst van 16 heden daagse kunstenaars. Zy gebruiken papier niet op de traditionele ma nier, dus niet als ondergrond voor getekende of geschilderde afbeel dingen, maar om kunstwerken te realiseren. Zij doen dit vanuit ver schillende invalshoeken en onder invloed van verschillende stromin gen in de beeldende kunst Papier: 'over papier en kunst' bestaat uit originele kunstwerken Diefstal uit woning Vermoedelijk is met gebruikma king van een valse sleutel toegang verkregen tot een woning in Merse- lo. De 68-jarige bewoner deed daar van aangifte. Uit de woning werd de computer met toebehoren ont vreemd tw.v. ƒ3.200,-. De diefstal vond plaats op 12 juni tussen 19.00 en 23.00 uur. Het toeval wil dat een week gele den de sleutelbos van de eigenaar is verloren danwel is ontvreemd. Diefstal uit slaapkamer De juiste toedracht van de diefstal uit de slaapkamer van een woning aan de Akelei kon niet worden vast gesteld. Wel dat van de 27-jarige be woner een bedrag van 700- werd ontvreemd uit de portemonnee die op het nachtkastje lag. De diefstal vond maandagavond plaats. die zyn geëxposeerd in vitrines. De deelnemende kunstenaars zyn: Gerry Bouw, Fons Brasser, Boude- wijn Corstiaensen, Addy Coumoul. Engelien van de Dool. Marijke van Espen, Gerard 't Hrt, Sjef Hen- drickx, Willem Honing, Herma Klynstra, Carla Kraayeveld, Nel Linssen, Julia Manheim, Karei Mar tens, John Thylor en Fran ka Wolke. Het projekt 'Papier' is vooral bestemd voor het voortgezet onder wijs en leerlingen uit de boven bouw van het basisonderwijs. De tentoonstelling is voor het pu bliek te bezichtigen van 24 juni tot en met 13 juli in de centrale hal van het Boschveldcollege. Openingstij den van de school: 9.00-16.00 uur. Van de tentoonstelling is een catalo gus verkrijgbaar. Man kwam ten val Een 42-jarige inwoner kwam door onbekende oorzaak, in de nacht van zaterdag op zondag, even na 01.00 uur, op de Albionstraat ten val. Hy kwam zo ongelukkig terecht dat uit zyn rechteroor bloed stroomde. Hy werd voor behande ling naar het ziekenhuis vervoerd en daar ter observatie opgenomen. Botsauto vernield Er waren in de loop van zaterdag avond moelykheden rond de bots auto's op de kermis in Leunen. Het was daar by een woordenwisseling gebleven. Zondagmorgen werd ech ter op de Kapelweg te Leunen een botsauto aangetroffen. De eigenaar, een inwoner van Langeboom, werd daarvan in kennis gesteld. De bots auto had schade opgelopen aan be drading en vlaggetje. De schade wordt geschat op ƒ150,-. De politie hoopt de vandalen in de kraag te grijpen om hen de reke ning te kunnen presenteren. DUGENA Titaan Het huidvriendelijke metaal, dus geen huidallergieën meer. Ultra licht, zeer sterk en duurzaam. Waterdicht tot 100 meter; gehard mineraalglas vanaf Alleen verkrijgbaar bij uw Dugena vakzaak 1/Yleestergoudsmid Juwelier Harrie Prencke: n Grotestraat 13 5801 BD Venray tel. 04780-80239

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7